FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Halla Games Mikkelin Neitvuorella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 1.21.32 0.00.00 96.52 95.74
2 Karppinen Aleksi IkNV 1.27.37 0.06.05 89.02 88.31
3 Silvennoinen Santeri KR 1.31.55 0.10.23 84.10 83.43
4 Koivisto Daniel VeVe 1.37.32 0.16.00 78.55 77.92
5 Sulkula Ilari VaajTe 1.38.57 0.17.25 76.72 76.10
6 Mertanen Simo LappRi 1.46.02 0.24.30 70.94 70.37
7 Syrjäläinen Lauri HS 1.48.12 0.26.40 68.88 68.33
8 Etula Atte LS-37 2.10.21 0.48.49 56.64 56.19
9 Sulkula Anton S-JKL 2.12.13 0.50.41 55.32 54.87
10 Varis Henry JRV 2.16.33 0.55.01 53.05 52.63
11 Virtanen Aaro JRV 2.26.07 1.04.35 49.10 48.71
12 Siikilä Juho Navi 2.27.17 1.05.45 48.24 47.86
13 Kurkela Mikko KaSu 2.42.33 1.21.01 43.29 42.94
Väisänen Patrik KS KES -
Syrjäläinen Arttu HS KES -
Outinen Tuomas KyS KES -
Nenonen Lauri KR KES -
Marttinen Harri AnttU KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 1.16.59 0.00.00 82.73 81.91
2 Mattila Elisa KS 1.17.28 0.00.29 80.98 80.18
3 Kauppila Sanna AngA 1.20.52 0.03.53 76.39 75.64
4 Laaksoviita Veera KR 1.43.09 0.26.10 58.96 58.38
5 Kärnä Nina SonPa 1.43.38 0.26.39 57.77 57.20
6 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.45.27 0.28.28 55.87 55.32
7 Turakainen Venla HS 1.53.16 0.36.17 51.17 50.66
8 Vilpponen Erika ORa 2.00.27 0.43.28 47.32 46.86
9 Hanhijärvi Leenukka EsAk 2.07.48 0.50.49 43.85 43.42
10 Vesikko Venla JoKu 2.13.58 0.56.59 41.12 40.72
Kirvesmies Annika KuoSu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 1.14.18 0.00.00 49.04 48.73
2 Ovaska Vesa LuuRa 1.38.32 0.24.14 35.13 34.91
3 Hirvikallio Petri LuuRa 1.40.21 0.26.03 32.68 32.47
4 Ovaska Panu LuuRa 1.54.45 0.40.27 26.99 26.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari LS-37 1.12.02 0.00.00 58.00 55.75
2 Myllymäki Tero VetU 1.16.01 0.03.59 53.79 51.70
3 Korhonen Ari-Matti KaSu 1.22.22 0.10.20 48.55 46.67
4 Kiiski Mikko KyS 1.29.31 0.17.29 43.67 41.98
5 Auvinen Jukka KuoSu 1.29.56 0.17.54 42.48 40.83
6 Ruotsalainen Ville LappRi 1.33.50 0.21.48 39.76 38.21
7 Aalto Erno LipTa 1.42.43 0.30.41 35.45 34.07
8 Breilin Oskar AR 1.58.19 0.46.17 30.02 28.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 55.07 0.00.00 67.40 66.73
2 Noponen Petri AnttU 56.46 0.01.39 64.69 64.04
3 Ahtiainen Akseli KR 1.02.57 0.07.50 57.65 57.08
4 Pietiläinen Juha RastiE4 1.04.55 0.09.48 55.25 54.69
5 Kiintola Jarno KS 1.07.11 0.12.04 52.74 52.22
6 Seppälä Ville KyS 1.08.39 0.13.32 50.99 50.48
7 Karvonen Matti KR 1.11.09 0.16.02 48.60 48.11
8 Husu Heikki SKVuoksi 1.13.56 0.18.49 46.19 45.73
9 Sippu Ossi SaSu 1.18.16 0.23.09 43.08 42.65
10 Korhonen Tomi HyRa 1.19.29 0.24.22 41.88 41.47
11 Marttinen Jarno AnttU 1.20.56 0.25.49 40.60 40.20
12 Latva Lauri AR 1.22.19 0.27.12 39.40 39.01
13 Kuokka Kari IisVi 1.38.34 0.43.27 32.47 32.15
14 Korhonen Kai SKVuoksi 2.01.43 1.06.36 25.94 25.68

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 40.36 0.00.00 58.35 56.12
2 Heinilä Hannu RaVa 45.59 0.05.23 50.93 48.98
3 Lehtonen Timo LS-37 46.44 0.06.08 49.52 47.63
4 Elomäki Mika KR 47.46 0.07.10 47.88 46.05
5 Mehtälä Markku Pihkan 49.45 0.09.09 45.42 43.68
6 Lehto Milko KarjUra 52.19 0.11.43 42.67 41.04
7 Liljeström Kimmo HS 52.54 0.12.18 41.68 40.09
8 Leppämäki Tero S-JKL 53.07 0.12.31 41.00 39.43
9 Minkkinen Juha KuoSu 55.14 0.14.38 38.93 37.44
10 Hakamäki Matti S-JKL 56.15 0.15.39 37.74 36.30
11 Julkunen Tero LHR 1.04.57 0.24.21 32.27 31.03
Pellinen Antti JoKu HYL -
Ojalainen Jorma SKVuoksi HYL -
Hautaniemi Petri RaKaS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 41.34 0.00.00 53.97 53.07
2 Hintsanen Harri IHR 41.36 0.00.02 53.12 52.23
3 Itkonen Raimo S-JKL 42.22 0.00.48 51.36 50.51
4 Thitz Eero SaSu 45.56 0.04.22 46.64 45.86
5 Molnar Geza RaVa 55.10 0.13.36 38.22 37.59
6 Natunen Timo SaSu 56.10 0.14.36 36.94 36.33
7 Ojalainen Kari SKVuoksi 56.54 0.15.20 35.88 35.28
8 Koskivirta Eero EKSu 59.07 0.17.33 33.96 33.40
9 Senttula Asko S-JKL 1.01.11 0.19.37 32.26 31.73
10 Liukkonen Jari IHR 1.28.38 0.47.04 21.89 21.53
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 36.17 0.00.00 59.68 59.58
2 Junkala Eero KannUra 37.12 0.00.55 57.77 57.67
3 Niemi Kari-Veli HauSi 39.17 0.03.00 54.29 54.20
4 Silvennoinen Jussi KR 41.18 0.05.01 51.25 51.16
5 Niemi Arto RR 41.49 0.05.32 50.23 50.14
6 Oikarinen Jarmo TP 42.48 0.06.31 48.69 48.61
7 Malinen Jouko RR 43.39 0.07.22 47.37 47.29
8 Vestola Heikki NaTe 45.29 0.09.12 45.11 45.03
9 Hyppänen Timo EKSu 46.49 0.10.32 43.47 43.40
10 Vornanen Pekka SuoVa 46.51 0.10.34 43.10 43.03
11 Martikainen Ari KeuKi 47.39 0.11.22 42.03 41.96
12 Liikkanen Reima LaTa 48.54 0.12.37 40.63 40.56
13 Hämäläinen Markku RaVa 51.31 0.15.14 38.25 38.18
14 Puustinen Tuomo Pihkan 57.25 0.21.08 34.03 33.98
15 Toppari Mauri HiKi 1.00.08 0.23.51 32.23 32.17
16 Helle Markku SaPu 1.03.52 0.27.35 30.09 30.04
17 Tiusanen Hannu SaSu 1.06.09 0.29.52 28.80 28.76
18 Heikkinen Juha Pihkan 1.14.28 0.38.11 25.37 25.33
19 Vainikka Jari Pihkan 1.18.12 0.41.55 23.95 23.91
20 Malinen Pentti KaSu 1.20.43 0.44.26 23.00 22.96
21 Viitasalo Harri RiSu 1.22.32 0.46.15 22.30 22.26

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 34.39 0.00.00 51.70 50.96
2 Huttunen Kalle KuoSu 36.19 0.01.40 48.96 48.25
3 Kokkonen Hannu LieRa 37.31 0.02.52 47.04 46.36
4 Turpeinen Seppo KontU 37.56 0.03.17 46.16 45.50
5 Heinonen Veli-Matti RR 38.55 0.04.16 44.65 44.01
6 Högnäs Tore Brahe 39.14 0.04.35 43.95 43.32
7 Pelkonen Heikki NaTe 40.08 0.05.29 42.63 42.01
8 Rauhamäki Kimmo JRV 40.20 0.05.41 42.09 41.48
9 Sani Mikko HU-46 40.58 0.06.19 41.11 40.51
10 Lahti Jaakko S-JKL 43.58 0.09.19 38.00 37.45
11 Käyhkö Kari LS-37 45.00 0.10.21 36.83 36.29
12 Tervo Vesa RR 45.08 0.10.29 36.42 35.89
13 Hirvikallio Lassi LuuRa 46.39 0.12.00 34.95 34.44
14 Mourujärvi Kauno KuoSu 50.23 0.15.44 32.09 31.63
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 50.34 0.15.55 31.71 31.25
16 Koskinen Kaj VaHa 51.42 0.17.03 30.75 30.31
17 Rajaniemi Vesa S-JKL 52.23 0.17.44 30.10 29.66
18 Konttila Sauli KannUra 1.00.33 0.25.54 25.81 25.44
19 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.02.45 0.28.06 24.70 24.34
20 Kaukiainen Raimo HU-46 1.24.07 0.49.28 18.26 18.00
Ahlqvist Hannu RiSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 35.04 0.00.00 46.68 46.38
2 Lakanen Ensio VaajTe 36.08 0.01.04 44.90 44.62
3 Peippo Tapio JoKu 36.33 0.01.29 43.99 43.71
4 Rautanen Pauli JäPa 37.06 0.02.02 42.95 42.68
5 Kuusi Klaus Mesik 37.37 0.02.33 41.98 41.71
6 Hillo Heikki VaHa 38.35 0.03.31 40.55 40.29
7 Töyrylä Hannu KS 42.09 0.07.05 36.78 36.54
7 Väänänen Matti NilsNu 42.09 0.07.05 36.78 36.54
9 Tolvanen Mauri LeSi 42.38 0.07.34 35.68 35.46
10 Kyyrönen Heikki KS 50.43 0.15.39 29.71 29.52
11 Liljeström Åge HS 50.49 0.15.45 29.37 29.18
12 Pajamäki Kalevi SäynSa 54.45 0.19.41 26.99 26.82
13 Tanttu Unto KeU 57.26 0.22.22 25.48 25.32
14 Pokela Erkki LuuRa 58.09 0.23.05 24.92 24.76
15 Terävä Seppo XYZ 1.04.05 0.29.01 22.39 22.25
16 Herttuainen Vesa RaKaS 1.05.44 0.30.40 21.60 21.47
Jolanki Jorma Kalske HYL -
Partanen Aimo NilsNu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 22.06 0.00.00 40.68 40.28
2 Kuivala Martti HS 24.40 0.02.34 35.53 35.19
3 Rapakko Timo SuSi 26.16 0.04.10 32.51 32.20
4 Reinikainen Pentti Jyry 26.30 0.04.24 31.38 31.07
5 Rönkkö Paavo EsSu 27.46 0.05.40 29.14 28.86
6 Tiura Tapio HS 27.55 0.05.49 28.18 27.90
7 Punkero Toivo LS-37 54.02 0.31.56 14.14 14.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 1.03.07 0.00.00 62.75 59.37
2 Korhonen Konsta Pohjant 1.14.09 0.11.02 52.41 49.58
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.16.29 0.13.22 49.84 47.15
4 Hyvönen Jerry KuoSu 1.17.38 0.14.31 48.15 45.55
5 Virtanen Ilari JRV 1.17.49 0.14.42 47.08 44.54
6 Kytömäki Aapo SKUusi 1.44.38 0.41.31 34.30 32.45
7 Platonov Simeon Navi 1.46.40 0.43.33 32.95 31.18
Pellinen Veeti JoKu KES -
Maasilta Aapo HS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 48.58 0.00.00 57.31 55.77
2 Hirvilahti Joona VeVe 52.30 0.03.32 52.88 51.46
3 Ala-Heikkilä Elias AR 55.29 0.06.31 49.49 48.17
4 Lehtonen Kaapo LS-37 56.25 0.07.27 48.14 46.85
5 Noponen Juho EsSu 58.48 0.09.50 45.68 44.45
6 Kirvesmies Atte KuoSu 1.02.12 0.13.14 42.70 41.55
7 Leppämäki Anton S-JKL 1.03.11 0.14.13 41.56 40.44
8 Peltonen Lasse KS 1.10.05 0.21.07 37.04 36.04
9 Salminen Antti AR 1.11.10 0.22.12 36.05 35.08
10 Granqvist Eetu LS-37 1.11.57 0.22.59 35.24 34.30
11 Mäenpää Jaakko KR 1.12.28 0.23.30 34.57 33.65
12 Norrbacka Roni-Eemil AR 1.13.33 0.24.35 33.66 32.75
13 Sulkula Sakari S-JKL 1.35.56 0.46.58 25.49 24.81
Korhonen Eetu HyRa HYL -
Hämäläinen Konsta KuoSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 1.23.06 0.00.00 64.11 60.01
2 Rautanen Eeva TuuSe 1.58.08 0.35.02 42.84 40.10
3 Simola Anni LuuRa 2.07.57 0.44.51 37.47 35.08
4 Korhonen Jaana KaSu 2.30.36 1.07.30 30.07 28.15

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Riikka LappRi 1.02.00 0.00.00 59.04 54.82
2 Torvela Tiina KuoSu 1.05.30 0.03.30 54.21 50.34
3 Breilin Anniina AR 1.19.49 0.17.49 43.11 40.03
4 Kytömäki Katri KeU 1.21.00 0.19.00 41.12 38.19
5 Mashina Anna LS-37 1.21.31 0.19.31 39.51 36.69
6 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 2.07.33 1.05.33 24.39 22.65

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 51.00 0.00.00 67.54 62.98
2 Polso Anne VetU 1.00.21 0.09.21 55.85 52.09
3 Karppinen Satu YlikNM 1.06.09 0.15.09 49.84 46.48
4 Kyläkoski Reetta TuS 1.14.55 0.23.55 43.02 40.12
5 Turakainen Irene Lynx 1.15.11 0.24.11 41.89 39.06
6 Kirves Hetti KeU 1.17.52 0.26.52 39.50 36.83
7 Latva Katariina AR 1.27.32 0.36.32 34.29 31.98
Kärkkäinen Varpu ORa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 42.31 0.00.00 50.90 48.58
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.10.24 0.27.53 30.16 28.79
3 Tupitsa Sari RastiE4 1.12.25 0.29.54 28.76 27.45
4 Villikka Sanna VeVe 1.21.09 0.38.38 25.17 24.02
5 Kinnunen Virpi ORa 1.21.40 0.39.09 24.51 23.39
6 Harjula Oili KuUS 1.42.41 1.00.10 19.10 18.23
Remahl Virpi LS-37 HYL -
Kotro Pia KyS HYL -
Pellinen Tiina JoKu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 36.47 0.00.00 58.79 58.15
2 Silvennoinen Tarja KR 37.10 0.00.23 56.44 55.82
3 Rantalainen Anna-Lea LS-37 49.30 0.12.43 41.06 40.62
4 Martikainen Lea Trian 51.39 0.14.52 38.10 37.68
5 Vestola Arja NaTe 1.09.17 0.32.30 27.47 27.17
Mäntynen Anne KR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 46.47 0.00.00 51.86 50.37
2 Oikarinen Sirkka TP 48.25 0.01.38 49.17 47.76
3 Malinen Paula KaSu 58.20 0.11.33 40.03 38.88
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.01.46 0.14.59 37.07 36.01
5 Antila Suvi PäLuLu 1.03.28 0.16.41 35.36 34.35
6 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.10.13 0.23.26 31.31 30.41
7 Montonen Outi IHR 1.11.58 0.25.11 29.92 29.06
8 Kallio Arja RiSu 1.22.33 0.35.46 25.53 24.80
Sepponen Raija JäPa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 37.44 0.00.00 50.53 49.52
2 Kattelus Helena KS 43.09 0.05.25 43.08 42.22
3 Ahlqvist Kristiina RiSu 47.41 0.09.57 37.99 37.23
4 Laukkanen Kirsti HlT 48.17 0.10.33 36.53 35.80
5 Pajunen Arja OrPo 55.44 0.18.00 30.79 30.17
6 Kukkonen Marja RaKaS 1.14.36 0.36.52 22.36 21.92
7 Malkki Sisko SaSu 1.22.47 0.45.03 19.58 19.18

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 1.07.55 0.00.00
Reinikainen Pirjo Jyry HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantanen Raisa JoKu 1.25.16 0.00.00
2 Kinnunen Jutta ORa 1.29.12 0.03.56

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuokka Iida-Liisa IisVi 1.04.39 0.00.00 56.94 54.99
2 Juntunen Marikki KR 1.11.20 0.06.41 50.50 48.77
3 Marttinen Jenni AnttU 1.29.26 0.24.47 39.40 38.05
4 Martikainen Kristiina Trian 1.32.15 0.27.36 37.34 36.06
5 Laitimo Maija JoKu 1.35.06 0.30.27 35.39 34.18
6 Nieminen Noora S-JKL 2.08.35 1.03.56 25.56 24.69
Leppämäki Elsa S-JKL KES -
Lehtonen Maiju LS-37 KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Veera Lynx 58.06 0.00.00 58.67 56.96
2 Karkiainen Helmi KeuKi 1.00.40 0.02.34 54.08 52.50
3 Kiiski Aliisa KyS 1.06.18 0.08.12 47.56 46.17
4 Julkunen Siiri TP 1.07.10 0.09.04 45.04 43.73
5 Hanhijärvi Maijukka EsAk 1.07.16 0.09.10 43.07 41.82

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 26.41 0.00.00
2 Vuorinen Miki Koovee 32.55 0.06.14
3 Kiiski Olavi KyS 38.15 0.11.34
4 Seppälä Matias KyS 42.10 0.15.29
5 Kovanen Sauli S-JKL 42.20 0.15.39
6 Ojalainen Matias SKVuoksi 43.37 0.16.56
7 Karjalainen Samuli JRV 45.37 0.18.56
8 Takanen Eetu VeVe 48.07 0.21.26
9 Kytömäki Esko SKUusi 48.19 0.21.38
10 Suomalainen Vilho LappRi 57.45 0.31.04
11 Kämäräinen Aaro S-JKL 1.05.22 0.38.41
Mäenpää Ilmari KR HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 34.23 0.00.00
2 Kurttila Meeri Navi 36.48 0.02.25
3 Karkiainen Hetaliina KeuKi 37.16 0.02.53
4 Ruotsalainen Emma LappRi 42.40 0.08.17
5 Malinen Fanni Navi 43.12 0.08.49
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 46.51 0.12.28
7 Kyläkoski Elli TuS 47.17 0.12.54
8 Kriktilä Pihla VeVe 54.44 0.20.21
9 Liukkonen Veera AnttU 58.07 0.23.44
10 Kiintola Emilia KS 58.34 0.24.11
11 Lehtonen Minttu SiiRa 1.04.13 0.29.50
12 Noponen Terhi EsSu 1.09.50 0.35.27
13 Auvinen Senja AnttU 1.24.20 0.49.57
Saar Tiia Navi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 26.04 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 28.45 0.02.41
3 Hietala Vilho S-JKL 29.15 0.03.11
4 Närhi Eetu AnttU 33.55 0.07.51
5 Martomaa Eero EsSu 38.28 0.12.24
6 Tyni Sisu VeVe 39.34 0.13.30
7 Simola Viljo LuuRa 41.43 0.15.39
8 Tomula Otso RasKa 59.41 0.33.37
9 Räihä Konsta Navi 1.07.02 0.40.58
10 Korhonen Karri KaSu 1.10.30 0.44.26
Saalasti Paavo KR HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 24.45 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 30.20 0.05.35
3 Lindholm Siiri ORa 39.43 0.14.58
4 Häkkinen Senni Navi 43.25 0.18.40
Lehtonen Uma LS-37 HYL -
Malinen Hertta Navi HYL -
Takanen Tiitu VeVe KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latva Leino AR 29.37 0.00.00
2 Ryhänen Leo Navi 35.03 0.05.26
3 Oksanen Reima S-JKL 36.31 0.06.54
4 Korhonen Veikka SKVuoksi 37.43 0.08.06
5 Kämäräinen Elias S-JKL 58.08 0.28.31
Kiintola Eemil KS KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Ilona KyS 41.25 0.00.00
2 Saar Sini Navi 49.14 0.07.49
3 Ruotsalainen Elina LappRi 55.11 0.13.46
Marjanen Viola JRV HYL -
Noponen Venla AnttU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 20.19 0.00.00
2 Räihä Vinski Navi 24.39 0.04.20
3 Salminen Voitto AR 25.25 0.05.06
4 Tiisanoja Elias KeuKi 26.33 0.06.14
5 Ala-Heikkilä Juho AR 27.59 0.07.40
6 Suomalainen Veikka LappRi 29.12 0.08.53
7 Ovaska Tatu LuuRa 33.37 0.13.18
8 Korhonen Veikko KaSu 35.31 0.15.12
9 Saalasti Toivo KR 41.56 0.21.37
10 Ovaska Vilho LuuRa 1.04.16 0.43.57

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 24.13 0.00.00
2 Seppälä Sofia KyS 24.36 0.00.23
3 Tyni Veera VeVe 26.31 0.02.18
4 Tomula Inka RasKa 26.45 0.02.32
5 Lindholm Lotta ORa 28.09 0.03.56
6 Norrbacka Isla-Riina AR 30.33 0.06.20
7 Norrbacka Iira-Nella AR 30.47 0.06.34
8 Breilin Linda AR 30.55 0.06.42
9 Tyni Ellen VeVe 33.42 0.09.29
10 Noponen Vilma AnttU 34.46 0.10.33
11 Kirves Kaisa SKUusi 35.36 0.11.23
12 Salminen Lilja AR 36.54 0.12.41
13 Martomaa Lilja EsSu 38.02 0.13.49
14 Noponen Viivi AnttU 38.48 0.14.35
15 Hämäläinen Siiri KuoSu 40.14 0.16.01
16 Liukkonen Iiris AnttU 41.46 0.17.33
17 Räihä Maikki Navi 45.34 0.21.21
18 Lehtonen Viivi SiiRa 50.03 0.25.50
19 Laakso Maija LappRi 53.17 0.29.04