FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Halla Games Mikkelin Neitvuorella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 32.42 0.00.00 96.28 94.11
2 Nenonen Lauri KR 35.02 0.02.20 89.35 87.34
3 Karppinen Aleksi IkNV 35.04 0.02.22 88.75 86.75
4 Sulkula Ilari VaajTe 37.57 0.05.15 81.53 79.69
5 Pernu Lari EsSu 38.47 0.06.05 79.31 77.52
6 Koivisto Daniel VeVe 39.30 0.06.48 77.41 75.66
7 Martomaa Simo KR 41.21 0.08.39 73.50 71.85
8 Ovaska Janne VeVe 41.52 0.09.10 72.16 70.54
9 Noponen Petri AnttU 44.39 0.11.57 67.26 65.74
10 Syrjäläinen Lauri HS 44.57 0.12.15 66.41 64.91
11 Tonder Aapo KR 45.57 0.13.15 64.57 63.11
12 Sulkula Anton S-JKL 46.05 0.13.23 63.98 62.54
13 Väyrynen Antti VeVe 46.45 0.14.03 62.68 61.27
14 Outinen Tuomas KyS 47.17 0.14.35 61.59 60.21
15 Virtanen Aaro JRV 47.59 0.15.17 60.32 58.96
16 Varis Henry JRV 48.35 0.15.53 59.20 57.86
17 Nurminen Ilkka HS 50.00 0.17.18 57.16 55.87
18 Siikilä Juho Navi 53.16 0.20.34 53.31 52.11
19 Kurkela Mikko KaSu 58.43 0.26.01 48.05 46.97
20 Marttinen Harri AnttU 58.56 0.26.14 47.57 46.50
21 Väisänen Patrik KS 1.01.30 0.28.48 45.29 44.27
22 Ilmakunnas Ilari Pihkan 1.02.09 0.29.27 44.52 43.52
23 Hirvikallio Petri LuuRa 1.02.13 0.29.31 44.18 43.19
24 Kauppila Tomi VeVe 1.05.39 0.32.57 41.59 40.66
25 Parkkinen Anssi RaVi 1.17.27 0.44.45 35.02 34.23
Syrjäläinen Arttu HS HYL -
Rautanen Mika TuuSe HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna SWE 35.20 0.00.00 81.12 78.49
2 Silvennoinen Siiri KR 39.59 0.04.39 70.71 68.42
3 Iso-Markku Paula Lynx 40.04 0.04.44 69.59 67.33
4 Hanhijärvi Marjukka EsAk 46.53 0.11.33 58.64 56.73
5 Turakainen Venla HS 46.56 0.11.36 57.74 55.87
6 Ovaska Jenni VeVe 47.44 0.12.24 55.95 54.14
7 Laaksoviita Veera KR 48.16 0.12.56 54.53 52.76
8 Väyrynen Anni KyS 51.10 0.15.50 50.67 49.03
9 Kirvesmies Annika KuoSu 52.51 0.17.31 48.32 46.75
10 Kärnä Nina SonPa 54.03 0.18.43 46.52 45.01
11 Hanhijärvi Leenukka EsAk 1.09.23 0.34.03 35.68 34.52
12 Laitinen Alisa Navi 1.17.33 0.42.13 31.42 30.40

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari LS-37 32.15 0.00.00 55.33 53.95
2 Kiiski Mikko KyS 39.21 0.07.06 44.21 43.11
3 Kurhinen Jani S-JKL 40.31 0.08.16 41.84 40.79
4 Ruotsalainen Ville LappRi 42.39 0.10.24 38.70 37.73
5 Korhonen Ari-Matti KaSu 47.00 0.14.45 34.17 33.32
6 Breilin Oskar AR 52.22 0.20.07 29.81 29.07
Aalto Erno LipTa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 32.19 0.00.00 60.93 59.02
2 Kallio Kari S-JKL 32.49 0.00.30 59.40 57.54
3 Ahtiainen Akseli KR 33.56 0.01.37 56.87 55.08
4 Sippu Ossi SaSu 34.37 0.02.18 55.18 53.44
5 Husu Heikki SKVuoksi 36.32 0.04.13 51.74 50.12
6 Korhonen Tomi HyRa 38.27 0.06.08 48.65 47.12
7 Tonder Mika SKVuoksi 38.45 0.06.26 47.77 46.27
8 Maasilta Tommi RaVa 39.57 0.07.38 45.84 44.40
9 Kirves Saku KeU 40.36 0.08.17 44.62 43.22
10 Kiintola Jarno KS 40.37 0.08.18 44.12 42.73
11 Latva Lauri AR 43.31 0.11.12 40.72 39.45
12 Kämäräinen Marko S-JKL 44.27 0.12.08 39.43 38.19
13 Soini Toni KyS 45.04 0.12.45 38.45 37.24
14 Kuokka Kari IisVi 46.52 0.14.33 36.55 35.40
15 Marttinen Jarno AnttU 58.11 0.25.52 29.10 28.19
Ojala Tero KS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 28.46 0.00.00 61.27 58.50
2 Heikkilä Ossi S-JKL 29.39 0.00.53 58.95 56.29
3 Leppämäki Tero S-JKL 32.13 0.03.27 53.80 51.37
4 Liljeström Kimmo HS 33.08 0.04.22 51.87 49.52
5 Mehtälä Markku Pihkan 33.43 0.04.57 50.53 48.25
6 Lehto Milko KarjUra 35.19 0.06.33 47.83 45.67
7 Elomäki Mika KR 35.34 0.06.48 47.08 44.95
8 Nygård Marko S-JKL 36.48 0.08.02 45.10 43.06
9 Korhonen Mika SKVuoksi 37.52 0.09.06 43.44 41.48
10 Ojalainen Jorma SKVuoksi 41.00 0.12.14 39.77 37.97
11 Kuosmanen Tuomo Pihkan 41.20 0.12.34 39.09 37.32
12 Hautaniemi Petri RaKaS 48.07 0.19.21 33.27 31.77
13 Laitinen Kari SaSu 48.46 0.20.00 32.53 31.06
14 Julkunen Tero LHR 49.10 0.20.24 31.97 30.52
15 Lång Pekka KuoSu 49.27 0.20.41 31.49 30.06
16 Klinga Ville LS-37 50.10 0.21.24 30.74 29.35
17 Viljamaa Janne LS-37 56.48 0.28.02 26.89 25.68
18 Kohvakka Hannu Kalske 56.49 0.28.03 26.63 25.42
Minkkinen Juha KuoSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hintsanen Harri IHR 33.04 0.00.00 54.05 52.55
2 Natunen Timo SaSu 33.29 0.00.25 52.65 51.19
3 Mattinen Reijo JoKu 34.45 0.01.41 50.03 48.64
4 Itkonen Raimo S-JKL 36.26 0.03.22 47.05 45.74
5 Thitz Eero SaSu 38.41 0.05.37 43.68 42.47
6 Koskivirta Eero EKSu 40.31 0.07.27 41.10 39.96
7 Lahtinen Jari IHR 41.11 0.08.07 39.85 38.74
8 Kotro Petri KaaRa 44.20 0.11.16 36.46 35.45
9 Ojalainen Kari SKVuoksi 46.31 0.13.27 34.23 33.28
10 Senttula Asko S-JKL 47.03 0.13.59 33.32 32.40
11 Kalliokoski Arto PerhKi 1.04.26 0.31.22 23.95 23.29
12 Liukkonen Jari IHR 1.10.14 0.37.10 21.63 21.03

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikkanen Reima LaTa 30.36 0.00.00 55.14 55.02
2 Silvennoinen Jussi KR 30.42 0.00.06 54.50 54.38
3 Malinen Jouko RR 31.47 0.01.11 52.20 52.08
4 Niemi Arto RR 32.25 0.01.49 50.75 50.63
5 Martikainen Ari KeuKi 34.06 0.03.30 47.83 47.72
6 Junkala Eero KannUra 36.15 0.05.39 44.61 44.51
7 Vornanen Pekka SuoVa 38.17 0.07.41 41.87 41.78
8 Helle Markku SaPu 38.35 0.07.59 41.18 41.09
9 Lehto Jarmo VeVe 39.03 0.08.27 40.33 40.24
10 Puustinen Tuomo Pihkan 40.39 0.10.03 38.39 38.31
11 Forss Jari HaukivKi 41.30 0.10.54 37.27 37.19
12 Tiusanen Hannu SaSu 42.05 0.11.29 36.42 36.34
13 Lavonen Hannu MiehVi 46.38 0.16.02 32.56 32.49
14 Toppari Mauri HiKi 51.09 0.20.33 29.41 29.35
15 Salonen Hannu KonnU 52.07 0.21.31 28.60 28.53
16 Heikkinen Juha Pihkan 59.49 0.29.13 24.68 24.63
17 Viitasalo Harri RiSu 1.05.04 0.34.28 22.47 22.42
Niemi Kari-Veli HauSi HYL -
Hyppänen Timo EKSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 30.36 0.00.00 50.45 49.91
2 Heinonen Veli-Matti RR 31.42 0.01.06 48.37 47.85
3 Tikkanen Tapio SaSu 31.47 0.01.11 47.91 47.40
4 Kurppa Hannu AngA 32.54 0.02.18 45.96 45.47
5 Turpeinen Seppo KontU 33.19 0.02.43 45.07 44.59
6 Lahti Jaakko S-JKL 35.19 0.04.43 42.22 41.77
7 Högnäs Tore Brahe 35.21 0.04.45 41.88 41.44
8 Konttila Sauli KannUra 35.25 0.04.49 41.51 41.06
9 Tervo Vesa RR 35.56 0.05.20 40.62 40.18
10 Mourujärvi Kauno KuoSu 37.52 0.07.16 38.27 37.86
11 Nyberg Henry Trian 38.31 0.07.55 37.35 36.95
12 Käyhkö Kari LS-37 38.47 0.08.11 36.82 36.43
13 Rauhamäki Kimmo JRV 38.51 0.08.15 36.48 36.10
14 Huttunen Kalle KuoSu 39.43 0.09.07 35.42 35.05
15 Ilmakunnas Pekka Pihkan 40.20 0.09.44 34.62 34.25
16 Linjala Pekka SaSu 45.06 0.14.30 30.73 30.40
17 Rajaniemi Vesa S-JKL 49.07 0.18.31 28.00 27.70
18 Ahlqvist Hannu RiSu 51.48 0.21.12 26.35 26.07
19 Kaukiainen Raimo HU-46 1.00.56 0.30.20 22.23 21.99
20 Koskinen Kaj VaHa 1.17.34 0.46.58 17.32 17.14
21 Jumppanen Heimo Pihkan 1.24.06 0.53.30 15.85 15.68
22 Hyvönen Markku NurmSe 1.35.30 1.04.54 13.85 13.70
Sarjanoja Ilpo HS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Martti SOC 23.05 0.00.00 48.98 47.89
2 Nieminen Pertti RR 24.58 0.01.53 44.94 43.95
3 Liljeström Åge HS 25.01 0.01.56 44.52 43.53
4 Rautanen Pauli JäPa 26.20 0.03.15 41.97 41.04
5 Slant Teuvo IPR 26.24 0.03.19 41.54 40.62
6 Hillo Heikki VaHa 27.40 0.04.35 39.33 38.46
7 Tolvanen Mauri LeSi 28.50 0.05.45 37.45 36.62
8 Railimo Matti SOC 29.16 0.06.11 36.60 35.79
9 Lakanen Ensio VaajTe 29.20 0.06.15 36.23 35.43
10 Kyyrönen Heikki KS 29.59 0.06.54 35.16 34.38
11 Kuokkanen Seppo Pihkan 30.11 0.07.06 34.65 33.88
12 Tanttu Unto KeU 30.55 0.07.50 33.55 32.81
13 Mäkilä Ilmari EsSu 31.43 0.08.38 32.44 31.72
14 Pokela Erkki LuuRa 33.00 0.09.55 30.92 30.24
15 Salonen Kauko ViPa 33.40 0.10.35 30.06 29.39
16 Äikäs Esko TikSu 33.57 0.10.52 29.56 28.90
17 Herttuainen Vesa RaKaS 35.30 0.12.25 28.03 27.41
18 Parjanne Mikko EsSu 36.33 0.13.28 26.99 26.39
19 Jolanki Jorma Kalske 38.36 0.15.31 25.34 24.77
20 Vuorio Olavi JäPa 38.57 0.15.52 24.89 24.34
21 Terävä Seppo XYZ 43.59 0.20.54 21.85 21.37

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 18.45 0.00.00 41.46 40.34
2 Reinikainen Pentti Jyry 19.18 0.00.33 39.78 38.70
3 Rönkkö Paavo EsSu 20.10 0.01.25 37.59 36.57
4 Rapakko Timo SuSi 20.37 0.01.52 36.30 35.31
5 Kuivala Martti HS 21.41 0.02.56 34.06 33.14
6 Tiura Tapio HS 25.51 0.07.06 28.20 27.43
7 Kärkkäinen Eero EsSu 29.58 0.11.13 24.00 23.35
8 Punkero Toivo LS-37 31.25 0.12.40 22.58 21.97
9 Lehtonen Matti PiVe 34.16 0.15.31 20.42 19.87
10 Tammela Seppo TikSu 38.40 0.19.55 17.84 17.36
11 Reini Jaakko TikSu 44.08 0.25.23 15.41 15.00
Paavilainen Arvo IPR HYL -
Haaja Reijo VaHa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirjavainen Santeri KuoSu 34.33 0.00.00 61.55 58.03
2 Hämäläinen Kasperi KuoSu 34.49 0.00.16 59.77 56.36
3 Hyvönen Jerry KuoSu 38.01 0.03.28 53.54 50.48
4 Korhonen Konsta Pohjant 39.24 0.04.51 50.51 47.62
5 Kytömäki Aapo SKUusi 50.56 0.16.23 38.17 35.99
6 Maasilta Aapo HS 56.25 0.21.52 33.66 31.73
7 Virtanen Ilari JRV 56.33 0.22.00 32.77 30.90
8 Platonov Simeon Navi 1.03.00 0.28.27 28.69 27.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 37.00 0.00.00 54.75 53.22
2 Ala-Heikkilä Elias AR 37.21 0.00.21 53.66 52.15
3 Mäenpää Jaakko KR 40.06 0.03.06 49.44 48.05
4 Noponen Juho EsSu 40.25 0.03.25 48.51 47.15
5 Malinen Vinski Navi 41.26 0.04.26 46.80 45.48
6 Granqvist Eetu LS-37 41.44 0.04.44 45.94 44.65
7 Kirvesmies Atte KuoSu 42.09 0.05.09 44.97 43.71
8 Korhonen Eetu HyRa 53.27 0.16.27 35.06 34.07
9 Leppämäki Anton S-JKL 56.14 0.19.14 32.94 32.01
10 Sulkula Sakari S-JKL 1.00.03 0.23.03 30.48 29.63
11 Peltonen Lasse KS 1.00.38 0.23.38 29.83 28.99
Salminen Antti AR HYL -
Norrbacka Roni-Eemil AR HYL -
Ojala Urho KS KES -
Hämäläinen Konsta KuoSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Tia JRV 39.12 0.00.00 68.48 63.13
2 Korhonen Kati S-JKL 45.42 0.06.30 56.97 52.53
3 Rautanen Eeva TuuSe 58.38 0.19.26 43.03 39.67
4 Simola Anni LuuRa 1.03.43 0.24.31 38.34 35.34
5 Korhonen Jaana KaSu 1.04.15 0.25.03 36.76 33.89
6 Iivonen Katja AR 1.13.11 0.33.59 31.18 28.74

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mashina Anna LS-37 41.20 0.00.00 57.08 52.31
2 Suomalainen Riikka LappRi 42.48 0.01.28 53.94 49.43
3 Torvela Tiina KuoSu 44.44 0.03.24 50.48 46.26
4 Breilin Anniina AR 46.38 0.05.18 47.34 43.38
5 Kytömäki Katri KeU 47.47 0.06.27 45.14 41.37
6 Närhi Minna AnttU 1.05.32 0.24.12 32.14 29.46
7 Lehtonen Raisa SiiRa 1.48.15 1.06.55 18.99 17.40
Palo Unna-Sisko HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 34.37 0.00.00 65.74 62.15
2 Multala Sanna KuoSu 43.38 0.09.01 51.59 48.78
3 Kärkkäinen Varpu ORa 45.52 0.11.15 48.55 45.90
4 Karppinen Satu YlikNM 46.34 0.11.57 47.30 44.72
5 Polso Anne VetU 47.34 0.12.57 45.79 43.29
6 Kirves Hetti KeU 48.26 0.13.49 44.47 42.04
7 Nybakken Line EsSu 53.17 0.18.40 39.96 37.78
8 Turakainen Irene Lynx 54.04 0.19.27 38.93 36.81
9 Lång Maija KuoSu 56.32 0.21.55 36.80 34.80
10 Latva Katariina AR 56.54 0.22.17 36.14 34.17
11 Tonder Mari SKVuoksi 57.26 0.22.49 35.38 33.45
12 Kallio Terhi S-JKL 57.43 0.23.06 34.78 32.88
13 Kyläkoski Reetta TuS 57.59 0.23.22 34.20 32.34
14 Klemetti Tarja LipTa 1.07.34 0.32.57 28.99 27.41
Tammilehto Erika KS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 32.10 0.00.00 48.43 46.84
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 55.14 0.23.04 27.36 26.46
3 Kinnunen Virpi ORa 1.06.26 0.34.16 22.04 21.32
Koistinen Marjo EsSu KES -
Kotro Pia KyS HYL -
Villikka Sanna VeVe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 26.14 0.00.00 59.42 58.77
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 30.46 0.04.32 48.76 48.23
3 Moilanen Ulla RaKaS 35.15 0.09.01 40.90 40.46
4 Turunen Sisko KR 46.38 0.20.24 29.67 29.34
5 Leppävuori Päivi KuoSu 47.38 0.21.24 27.82 27.51

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Montonen Outi IHR 34.28 0.00.00 44.42 40.82
2 Lahtinen Terttu IHR 40.42 0.06.14 36.81 33.83
3 Lehto Ulla KyS 43.54 0.09.26 33.38 30.67
4 Kalliokoski Katriina PerhKi 44.52 0.10.24 31.93 29.34
5 Kallio Arja RiSu 47.00 0.12.32 29.78 27.37
6 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 47.57 0.13.29 28.51 26.20
7 Ilmakunnas Seija Pihkan 49.41 0.15.13 26.85 24.68
8 Sepponen Raija JäPa 1.15.57 0.41.29 17.13 15.75

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 39.09 0.00.00 38.76 37.44
2 Ahlqvist Kristiina RiSu 43.02 0.03.53 34.38 33.21
3 Parjanne Marja-Liisa EsSu 46.24 0.07.15 31.07 30.01
4 Kukkonen Marja RaKaS 57.30 0.18.21 24.41 23.58
5 Hyvönen Eija NurmSe 1.01.41 0.22.32 22.14 21.39
6 Malkki Sisko SaSu 1.29.00 0.49.51 14.92 14.41
Lipasti Hilkka EsSu HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 47.24 0.00.00
2 Reinikainen Pirjo Jyry 55.46 0.08.22

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Mette S-JKL 49.28 0.00.00
2 Korhonen Essi SKVuoksi 56.52 0.07.24

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asklöf Aino Lynx 41.55 0.00.00 58.23 56.42
2 Marttinen Jenni AnttU 52.06 0.10.11 45.97 44.54
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 53.07 0.11.12 44.23 42.86
4 Leppämäki Elsa S-JKL 54.54 0.12.59 41.96 40.66
5 Kangasaho Aino HS 56.56 0.15.01 39.66 38.43
6 Juntunen Marikki KR 1.04.00 0.22.05 34.56 33.49
7 Soini Mette KyS 1.04.33 0.22.38 33.56 32.52
8 Mattinen Lotta JoKu 1.08.30 0.26.35 30.96 30.00
9 Nieminen Noora S-JKL 1.15.07 0.33.12 27.62 26.76

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Maijukka EsAk 37.00 0.00.00 58.82 57.00
2 Turakainen Veera Lynx 38.27 0.01.27 55.89 54.17
3 Mänty Elisa RR 38.41 0.01.41 54.85 53.16
4 Julkunen Siiri TP 39.08 0.02.08 53.52 51.87
5 Kiiski Aliisa KyS 48.40 0.11.40 42.48 41.17
6 Tonder Oona SKVuoksi 59.36 0.22.36 34.23 33.18
7 Lavonen Sanni MiehVi 1.05.30 0.28.30 30.73 29.78
8 Karkiainen Helmi KeuKi 1.10.33 0.33.33 28.15 27.28
Kaiponen Iida-Emilia ORa HYL -
Ripatti Mona JoKu KES -
Multala Emmi KuoSu KES -
Kinnunen Saana PiVe KES -
Hyvönen Vilma KuoSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 23.54 0.00.00
2 Vuorinen Miki Koovee 28.21 0.04.27
3 Kiiski Olavi KyS 31.15 0.07.21
4 Töyrylä Rasmus KyS 32.20 0.08.26
5 Takanen Eetu VeVe 33.41 0.09.47
6 Mäenpää Ilmari KR 33.45 0.09.51
7 Kämäräinen Aaro S-JKL 42.02 0.18.08
8 Kurhinen Miika S-JKL 44.06 0.20.12
9 Suomalainen Vilho LappRi 52.22 0.28.28
10 Ojalainen Matias SKVuoksi 59.38 0.35.44
Kytömäki Esko SKUusi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 32.59 0.00.00
2 Kyläkoski Elli TuS 37.27 0.04.28
3 Laakso Laura LappRi 38.35 0.05.36
4 Ruotsalainen Emma LappRi 41.06 0.08.07
5 Kriktilä Pihla VeVe 41.21 0.08.22
6 Karkiainen Hetaliina KeuKi 41.44 0.08.45
7 Lång Emma KuoSu 42.32 0.09.33
8 Kurttila Meeri Navi 44.56 0.11.57
9 Malinen Fanni Navi 48.54 0.15.55
10 Liukkonen Veera AnttU 51.46 0.18.47
11 Lehtonen Minttu SiiRa 55.02 0.22.03
12 Kaiponen Ella-Sofia ORa 1.14.58 0.41.59
Noponen Terhi EsSu HYL -
Mäki-Hokkonen Anni RaKaS HYL -
Auvinen Senja AnttU HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 18.35 0.00.00
2 Tyni Sisu VeVe 24.39 0.06.04
3 Närhi Eetu AnttU 27.35 0.09.00
4 Kirves Antti SKUusi 28.20 0.09.45
5 Lång Elmeri KuoSu 32.06 0.13.31
6 Kallio Aleksi S-JKL 40.50 0.22.15
7 Simola Viljo LuuRa 41.41 0.23.06
8 Saalasti Paavo KR 48.11 0.29.36
9 Martomaa Eero EsSu 48.57 0.30.22
Tomula Otso RasKa HYL -
Korhonen Karri KaSu HYL -
Räihä Konsta Navi KES -
Hietala Vilho S-JKL KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 22.32 0.00.00
2 Laakso Lotta LappRi 28.14 0.05.42
3 Takanen Tiitu VeVe 32.38 0.10.06
4 Lindholm Siiri ORa 40.43 0.18.11
5 Malinen Hertta Navi 46.46 0.24.14
6 Häkkinen Senni Navi 53.32 0.31.00
Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa KES -
Kriktilä Tuuli VeVe KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikula Olli KS 23.39 0.00.00
2 Latva Leino AR 24.29 0.00.50
3 Oksanen Reima S-JKL 27.32 0.03.53
4 Tura Sampsa AR 30.34 0.06.55
5 Ryhänen Leo Navi 32.10 0.08.31
6 Laitinen Viljami S-JKL 44.16 0.20.37
Kiintola Eemil KS HYL -
Kämäräinen Elias S-JKL KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Ilona KyS 34.05 0.00.00
2 Ruotsalainen Elina LappRi 35.52 0.01.47
Noponen Venla AnttU HYL -
Rahkonen Janni-Maria LuuRa HYL -
Tonder Ilona SKVuoksi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 17.02 0.00.00
2 Kallio Matias S-JKL 19.45 0.02.43
3 Tiisanoja Elias KeuKi 20.34 0.03.32
4 Breilin Daniel AR 20.49 0.03.47
5 Ala-Heikkilä Juho AR 21.11 0.04.09
6 Saalasti Toivo KR 23.14 0.06.12
7 Salminen Voitto AR 23.20 0.06.18
8 Räihä Vinski Navi 23.25 0.06.23
9 Kinnunen Paulus PiVe 28.29 0.11.27
10 Suomalainen Veikka LappRi 28.39 0.11.37
11 Kallio Topias S-JKL 41.39 0.24.37
Korhonen Veikko KaSu KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 16.17 0.00.00
2 Breilin Linda AR 21.40 0.05.23
3 Laakso Maija LappRi 21.55 0.05.38
4 Norrbacka Isla-Riina AR 22.25 0.06.08
5 Tomula Inka RasKa 23.32 0.07.15
6 Norrbacka Iira-Nella AR 23.46 0.07.29
7 Lindholm Lotta ORa 24.11 0.07.54
8 Liukkonen Iiris AnttU 25.19 0.09.02
9 Tarkiainen Janette JRV 26.42 0.10.25
10 Tyni Ellen VeVe 26.45 0.10.28
11 Kurhinen Inka S-JKL 27.15 0.10.58
12 Parkko Nella LuuRa 27.53 0.11.36
13 Noponen Viivi AnttU 28.29 0.12.12
14 Salminen Lilja AR 30.41 0.14.24
15 Tyni Veera VeVe 33.56 0.17.39
16 Kirves Kaisa SKUusi 35.56 0.19.39
17 Noponen Vilma AnttU 36.29 0.20.12
18 Lehtonen Viivi SiiRa 38.29 0.22.12
19 Hämäläinen Siiri KuoSu 39.27 0.23.10
20 Martomaa Lilja EsSu 46.59 0.30.42
21 Räihä Maikki Navi 1.05.04 0.48.47