FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Junior eGames (sarjat H/D 16, 18 ja 20), keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Axelin Eelis PR 23.53 0.00.00 60.76 58.94
2 Fritzen Florian Lynx 24.54 0.01.01 57.99 56.25
3 Donner Jesper OK77 25.05 0.01.12 57.28 55.56
4 Holmroos Sakari TuS 25.17 0.01.24 56.54 54.84
5 Muukkonen Topias MSParma 25.37 0.01.44 55.52 53.85
6 Rautio Daniel EsSu 26.51 0.02.58 52.70 51.11
7 Mäki-Laurila Anttoni TP 27.08 0.03.15 51.88 50.32
8 Malinen Vinski Navi 27.18 0.03.25 51.30 49.76
9 Riissanen Pyry EsAk 27.47 0.03.54 50.14 48.64
10 Vuorensola Joonatan Lynx 28.13 0.04.20 49.12 47.64
11 Koivisto Mikael SKUusi 28.16 0.04.23 48.77 47.31
12 Nikkinen Hannes HiKi 30.41 0.06.48 44.69 43.35
13 Lahti Paavo RasKa 31.16 0.07.23 43.63 42.32
14 Koivula Emil HS 31.36 0.07.43 42.94 41.65
15 Määttänen Markus EsSu 32.11 0.08.18 41.94 40.68
16 Noponen Juho EsSu 33.19 0.09.26 40.29 39.08
17 Carlsson Oliver EsAk 34.04 0.10.11 39.19 38.01
18 Ruusu Rasmus EsSu 34.09 0.10.16 38.88 37.71
19 Koponen Rasmus Lynx 34.20 0.10.27 38.46 37.31
20 Meuronen Joonas HS 34.42 0.10.49 37.85 36.71
21 Korento Benjamin OK77 35.03 0.11.10 37.26 36.14
22 Kujansuu Aaro RasKa 35.25 0.11.32 36.67 35.57
23 Ojala Urho KS 37.17 0.13.24 34.64 33.60
24 Teuri Lukas EsSu 40.58 0.17.05 31.35 30.41
25 Heikkinen Aaro HS 44.12 0.20.19 28.89 28.02
26 Kallela Lenni HS 48.53 0.25.00 25.98 25.20
27 Hiisilä Hannes EsSu 59.01 0.35.08 21.39 20.75
28 Tiainen Antti EsSu 59.48 0.35.55 20.99 20.36
Kemppainen Aarne EsSu KES -
Norrbacka Roni-Eemil AR KES -
Ikola Aapo HS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Aaro KS 22.25 0.00.00 71.21 71.58
2 Sankelo Sampo LapVi 23.49 0.01.24 66.50 66.84
3 Jansson Emil Brahe 24.02 0.01.37 65.37 65.71
4 Joensuu Valter Brahe 24.48 0.02.23 62.85 63.16
5 Virtanen Akseli KS 25.18 0.02.53 61.11 61.42
6 Mbembela Karim Lynx 26.37 0.04.12 57.61 57.90
7 Lemström Karl Emil Rasebor 27.07 0.04.42 56.08 56.37
8 Kallela Luca HS 27.14 0.04.49 55.38 55.66
9 Väisänen Lenni EsSu 27.32 0.05.07 54.32 54.59
10 Määttälä Mikko EsSu 29.24 0.06.59 50.44 50.70
11 Koponen Matias Lynx 29.38 0.07.13 49.62 49.87
12 Myllärinen Vertti LappRi 30.04 0.07.39 48.48 48.73
13 Mäenpää Matias TP 30.26 0.08.01 47.49 47.73
14 Rousku Samuli MSParma 31.15 0.08.50 45.84 46.07
15 Tamminen Kasperi LappRi 34.40 0.12.15 40.96 41.17
16 Nordgren Simon Trian 35.17 0.12.52 39.89 40.09
17 Still Alec Trian 36.37 0.14.12 38.09 38.28
18 Tiainen Olli EsSu 36.40 0.14.15 37.69 37.89
19 Platonov Simeon Navi 43.10 0.20.45 31.73 31.89
20 Leiniö Juho HS 53.07 0.30.42 25.55 25.68

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 22.54 0.00.00 67.96 65.91
2 Rautio Mikael EsSu 24.30 0.01.36 61.61 59.75
3 Ikola Atte HS 26.15 0.03.21 55.73 54.05
4 Hirvikallio Aatu KS 27.06 0.04.12 52.26 50.68
5 Kallio Matti SKUusi 28.51 0.05.57 47.47 46.04
6 Tikkanen Elias EsSu 43.43 0.20.49 30.26 29.34

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Venla UlvUra 30.29 0.00.00 58.36 57.41
2 Schmidt Emilia TP 30.46 0.00.17 57.51 56.58
3 Wickholm Saga Trian 32.00 0.01.31 55.00 54.10
4 Lukkari Matilda SKUusi 32.30 0.02.01 53.86 52.98
5 Hanhijärvi Maijukka EsAk 32.51 0.02.22 52.99 52.13
6 Pellikka Virna HiKi 33.05 0.02.36 52.33 51.48
7 Jussila Emma TP 33.39 0.03.10 51.17 50.34
8 Väistökoski Meri TP 33.46 0.03.17 50.71 49.88
9 Nikkinen Saana HiKi 34.04 0.03.35 49.98 49.17
10 Kankaanpää Martta EsSu 35.15 0.04.46 48.03 47.25
11 Rehberger Nadja HS 35.57 0.05.28 46.83 46.07
12 Nordgren Cecilia Trian 36.28 0.05.59 45.91 45.16
13 Mänty Elisa RR 37.12 0.06.43 44.75 44.02
14 Backman Wilhelmina OK77 38.15 0.07.46 43.27 42.57
15 Rautio Ulrika EsSu 38.19 0.07.50 42.95 42.25
16 Rajala Anni HS 39.56 0.09.27 40.97 40.30
17 Mäntylä Ulla-Riina HS 39.59 0.09.30 40.68 40.02
18 Backman Alexandra OK77 42.13 0.11.44 38.30 37.68
19 Tamminen Ilona LuuRa 42.22 0.11.53 37.94 37.32
20 Määttälä Fanni EsSu 43.34 0.13.05 36.68 36.08
21 Rantala Ella HS 44.53 0.14.24 35.39 34.81
22 Aunila Veera HS 46.19 0.15.50 34.09 33.53
23 Multala Essi RR 47.22 0.16.53 33.13 32.59
24 Farkas Villö EsSu 50.13 0.19.44 31.06 30.56
25 Slotte Sofia OK77 1.06.04 0.35.35 23.46 23.08
26 Roschier Siiri HS 1.07.22 0.36.53 22.87 22.50
Teuri Venla EsSu KES -
Matinheikki Liisa TP HYL -
Rantakokko Merianna HS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Matilda SKUusi 29.29 0.00.00 61.27 59.74
2 Karppinen Inari EsSu 30.08 0.00.39 58.95 57.48
3 Markki Emmi EsSu 30.56 0.01.27 56.45 55.04
4 Norrbacka Salla Lynx 31.30 0.02.01 54.48 53.12
5 Heikkilä Suvi Lynx 32.28 0.02.59 51.93 50.63
6 Rantala Henna TuS 33.30 0.04.01 49.43 48.20
7 Mäkinen Sanni EsSu 34.31 0.05.02 47.10 45.93
8 Mäntylä Kaisa HS 34.54 0.05.25 45.72 44.58
9 Tiljander Venla EsSu 40.15 0.10.46 38.89 37.93
10 Viinikainen Vilja EsSu 42.27 0.12.58 36.17 35.27

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellonperä Sofia EsSu 43.10 0.00.00