FIN GB SWE
IRMA inloggning
Junior eGames (sarjat H/D 16, 18 ja 20), pitkä matka
Klass Region Förening Antal tävlare
Klass H16
Sträcka
Antal deltagare 25
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Lehtonen Elias UlvUra 45.20 0.00.00 62.10 60.87
2 Muukkonen Topias MSParma 45.46 0.00.26 61.12 59.92
3 Riissanen Pyry EsAk 45.47 0.00.27 60.72 59.52
4 Donner Jesper OK77 47.00 0.01.40 58.77 57.61
5 Rautio Daniel EsSu 51.00 0.05.40 53.82 52.75
6 Vuorensola Joonatan Lynx 52.16 0.06.56 52.18 51.15
7 Fritzen Florian Lynx 52.18 0.06.58 51.81 50.78
8 Engström Simon PIF 54.14 0.08.54 49.64 48.65
9 Holmroos Sakari TuS 54.51 0.09.31 48.76 47.79
10 Axelin Eelis PR 56.17 0.10.57 47.20 46.27
11 Lahti Paavo RasKa 57.12 0.11.52 46.14 45.23
12 Passila Veeti HU-46 59.12 0.13.52 44.28 43.41
13 Norrbacka Roni-Eemil AR 1.01.06 0.15.46 42.62 41.78
14 Malinen Vinski Navi 1.02.25 0.17.05 41.44 40.62
15 Ruusu Rasmus EsSu 1.04.32 0.19.12 39.81 39.02
16 Taura Kalle VaHa 1.04.43 0.19.23 39.42 38.64
17 Virkajärvi Juho JRV 1.08.58 0.23.38 36.74 36.01
18 Kujansuu Aaro RasKa 1.31.00 0.45.40 27.65 27.10
19 Koivula Emil HS 1.33.47 0.48.27 26.64 26.11
20 Hyvärinen Luukas EsSu 2.44.15 1.58.55 15.10 14.81
Heikkinen Aaro HS KES -
Koponen Rasmus Lynx KES -
Jääskeläinen Nuutti HS KES -
Nikkinen Hannes HiKi KES -
Aaltonen Tatu Lynx KES -

Klass H18
Sträcka
Antal deltagare 20
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Ojala Aaro KS 59.07 0.00.00 70.69 71.02
2 Sankelo Sampo LapVi 1.00.45 0.01.38 68.24 68.56
3 Konttila Akseli TP 1.05.58 0.06.51 62.35 62.64
4 Still Alec Trian 1.08.24 0.09.17 59.65 59.93
5 Mustajoki Olli TP 1.09.44 0.10.37 58.03 58.30
6 Lemström Karl Emil Rasebor 1.11.36 0.12.29 56.06 56.32
7 Nordgren Simon Trian 1.13.10 0.14.03 54.41 54.66
7 Jansson Emil Brahe 1.13.10 0.14.03 54.41 54.66
9 Joensuu Valter Brahe 1.13.39 0.14.32 53.16 53.40
10 Koponen Matias Lynx 1.15.28 0.16.21 51.44 51.68
11 Ketonen Juuso LS-37 1.19.51 0.20.44 48.20 48.43
12 Penttinen Oskari EsSu 1.20.14 0.21.07 47.56 47.78
13 Mbembela Karim Lynx 1.22.00 0.22.53 46.13 46.35
14 Tamminen Kasperi LappRi 1.31.24 0.32.17 41.03 41.22
15 Koponen Jani RaVi 1.39.01 0.39.54 37.54 37.71
16 Kaitainen Lassi KyS 1.43.39 0.44.32 35.54 35.71
17 Platonov Simeon Navi 1.52.55 0.53.48 32.33 32.48
Väisänen Lenni EsSu KES -
Tiainen Olli EsSu KES -
Myllärinen Vertti LappRi KES -

Klass H20
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Ikola Atte HS 1.10.00 0.00.00 59.32 57.46
2 Kallio Matti SKUusi 1.12.12 0.02.12 54.64 52.93
3 Hirvikallio Aatu KS 1.15.28 0.05.28 49.52 47.97
4 Tikkanen Elias EsSu 1.50.17 0.40.17 32.01 31.00

Klass D16
Sträcka
Antal deltagare 24
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Pellikka Virna HiKi 43.31 0.00.00 62.98 62.35
2 Schmidt Emilia TP 49.52 0.06.21 54.60 54.06
3 Wickholm Saga Trian 50.10 0.06.39 53.92 53.38
4 Julkunen Siiri TP 52.06 0.08.35 51.58 51.06
5 Lehtonen Venla UlvUra 52.19 0.08.48 51.02 50.51
6 Virkajärvi Heta JRV 53.33 0.10.02 49.51 49.02
7 Lukkari Matilda SKUusi 54.18 0.10.47 48.50 48.02
8 Hanhijärvi Maijukka EsAk 54.33 0.11.02 47.95 47.47
9 Oikkonen Sissi OH 55.33 0.12.02 46.76 46.30
10 Vuori Milla EsAk 55.46 0.12.15 46.26 45.80
11 Jussila Emma TP 56.51 0.13.20 45.06 44.62
12 Rantakokko Merianna HS 57.07 0.13.36 44.54 44.10
13 Nikkinen Saana HiKi 58.39 0.15.08 43.07 42.64
14 Yli-Futka Amanda UlvUra 1.01.52 0.18.21 40.54 40.14
15 Mäntylä Ulla-Riina HS 1.02.47 0.19.16 39.67 39.27
16 Backman Wilhelmina OK77 1.03.05 0.19.34 39.20 38.81
17 Rehberger Nadja HS 1.05.02 0.21.31 37.75 37.37
18 Slotte Sofia OK77 1.11.12 0.27.41 34.23 33.89
19 Rautio Ulrika EsSu 1.15.15 0.31.44 32.15 31.83
20 Rantala Ella HS 1.19.33 0.36.02 30.18 29.88
21 Aunila Veera HS 1.20.52 0.37.21 29.47 29.18
22 Nordgren Cecilia Trian 1.22.24 0.38.53 28.71 28.42
23 Tamminen Ilona LuuRa 1.32.52 0.49.21 25.28 25.03
24 Roschier Siiri HS 2.05.15 1.21.44 18.60 18.41

Klass D18
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng Terräng poänger
1 Karppinen Inari EsSu 56.37 0.00.00 57.78 54.05
2 Kontio Katri KangSK 1.00.30 0.03.53 52.04 48.68
3 Latvala Matilda SKUusi 1.01.35 0.04.58 49.14 45.96
4 Kukonlehto Fanny KangSK 1.11.12 0.14.35 40.78 38.14
Kettumäki Inka Trian KES -