FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Junior eGames (sarjat H/D 16, 18 ja 20), sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Topias MSParma 12.29 0.00.00 63.27 61.45
2 Aaltonen Tatu Lynx 13.00 0.00.31 60.55 58.81
3 Nikkinen Hannes HiKi 13.18 0.00.49 59.00 57.30
4 Lehtonen Elias UlvUra 13.32 0.01.03 57.79 56.12
4 Axelin Eelis PR 13.32 0.01.03 57.79 56.12
6 Taura Kalle VaHa 13.45 0.01.16 56.50 54.88
7 Koivisto Mikael SKUusi 13.48 0.01.19 56.11 54.50
8 Riissanen Pyry EsAk 13.51 0.01.22 55.72 54.12
8 Vuorensola Joonatan Lynx 13.51 0.01.22 55.72 54.12
10 Mäki-Laurila Anttoni TP 14.06 0.01.37 54.37 52.80
11 Granqvist Eetu LS-37 14.18 0.01.49 53.43 51.89
12 Holmroos Sakari TuS 14.21 0.01.52 53.06 51.54
13 Granqvist Aapo LS-37 14.26 0.01.57 52.58 51.06
14 Passila Veeti HU-46 14.27 0.01.58 52.34 50.83
15 Donner Jesper OK77 14.29 0.02.00 52.04 50.54
16 Malinen Vinski Navi 14.32 0.02.03 51.69 50.20
17 Kavonius Atte HiKi 14.54 0.02.25 50.24 48.79
17 Fritzen Florian Lynx 14.54 0.02.25 50.24 48.79
19 Gustafsson Noel EsSu 15.11 0.02.42 48.96 47.55
20 Meuronen Joonas HS 15.18 0.02.49 48.42 47.03
21 Noponen Juho EsSu 15.29 0.03.00 47.68 46.31
22 Koponen Rasmus Lynx 15.36 0.03.07 47.16 45.80
23 Koivula Emil HS 15.37 0.03.08 46.95 45.59
24 Carlsson Oliver EsAk 15.40 0.03.11 46.63 45.29
25 Hellstedt Oliver Lynx 15.55 0.03.26 45.74 44.42
26 Isoherranen Antti Lynx 15.57 0.03.28 45.48 44.17
27 Korento Benjamin OK77 16.06 0.03.37 44.90 43.60
28 Hiisilä Hannes EsSu 16.17 0.03.48 44.23 42.96
29 Ruusu Rasmus EsSu 16.25 0.03.56 43.72 42.46
30 Määttänen Markus EsSu 16.34 0.04.05 43.17 41.92
31 Kemppi Anton EsSu 16.38 0.04.09 42.84 41.60
32 Teuri Lukas EsSu 16.41 0.04.12 42.55 41.33
33 Lammi Tuomo HS 16.48 0.04.19 42.11 40.89
34 Heikkinen Aaro HS 17.01 0.04.32 41.42 40.23
35 Norrbacka Roni-Eemil AR 17.18 0.04.49 40.59 39.42
36 Leskinen Eemeli Lynx 17.34 0.05.05 39.83 38.68
37 Lintula Aapo Trian 18.08 0.05.39 38.44 37.33
38 Lahtinen Antti HiKi 18.40 0.06.11 37.21 36.13
39 Kallela Lenni HS 18.42 0.06.13 37.00 35.94
40 Liljeström Matias HS 19.15 0.06.46 35.81 34.78
41 Kemppainen Aarne EsSu 19.28 0.06.59 35.28 34.26
42 Kuusinen Tuomas Lynx 19.42 0.07.13 34.73 33.73
43 Roschier Eemil HS 20.09 0.07.40 33.83 32.85
44 Tiainen Antti EsSu 20.55 0.08.26 32.46 31.53
45 Miettinen Vili Lynx 21.26 0.08.57 31.56 30.65
46 Korjamo Santtu EsSu 22.03 0.09.34 30.56 29.68
Hyvärinen Luukas EsSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Silva EsSu 12.37 0.00.00 63.57 62.41
2 Turakainen Veera Lynx 13.42 0.01.05 58.32 57.26
2 Väistökoski Meri TP 13.42 0.01.05 58.32 57.26
4 Punto Elli RaN 13.54 0.01.17 57.04 56.00
5 Sallila Katarina HS 13.55 0.01.18 56.75 55.71
6 Matinheikki Liisa TP 14.05 0.01.28 55.85 54.84
7 Wickholm Saga Trian 14.10 0.01.33 55.31 54.30
8 Lehtonen Venla UlvUra 14.28 0.01.51 53.95 52.97
9 Jussila Emma TP 14.38 0.02.01 53.12 52.16
10 Schmidt Emilia TP 14.46 0.02.09 52.43 51.48
11 Emaldynova Alisa AngA 15.08 0.02.31 50.96 50.03
12 Pätäri Emilia KyS 15.09 0.02.32 50.70 49.78
13 Rantakokko Merianna HS 15.25 0.02.48 49.62 48.72
14 Nikkinen Saana HiKi 15.26 0.02.49 49.37 48.47
15 Backman Wilhelmina OK77 15.36 0.02.59 48.64 47.76
16 Yli-Futka Amanda UlvUra 15.41 0.03.04 48.19 47.31
17 Nordgren Cecilia Trian 15.46 0.03.09 47.74 46.87
18 Sandell Cilia Rasebor 15.48 0.03.11 47.44 46.58
19 Pellikka Virna HiKi 15.53 0.03.16 47.00 46.14
20 Teuri Venla EsSu 16.08 0.03.31 46.08 45.24
21 Määttälä Fanni EsSu 16.09 0.03.32 45.84 45.01
22 Rajala Anni HS 16.24 0.03.47 44.95 44.14
23 Miettinen Kiia EsSu 16.27 0.03.50 44.63 43.82
24 Ryynänen Ella Pihkan 16.30 0.03.53 44.31 43.50
25 Jantunen Anni EsSu 16.36 0.03.59 43.86 43.06
26 Lukkari Matilda SKUusi 16.40 0.04.03 43.50 42.70
26 Talvitie Meri RaN 16.40 0.04.03 43.50 42.70
28 Vuori Milla EsAk 17.37 0.05.00 40.80 40.06
29 Rantala Ella HS 18.10 0.05.33 39.39 38.68
30 Tamminen Ilona LuuRa 18.11 0.05.34 39.19 38.48
31 Farkas Villö EsSu 18.22 0.05.45 38.63 37.93
32 Backman Alexandra OK77 18.25 0.05.48 38.36 37.66
33 Rautio Ulrika EsSu 18.30 0.05.53 38.02 37.33
34 Ahtola Kaisa EsAk 19.00 0.06.23 36.85 36.18
35 Mbembela Kia Lynx 19.32 0.06.55 35.69 35.04
36 Poijärvi Aino RaN 19.45 0.07.08 35.14 34.50
37 Tupitsa Milla HS 19.51 0.07.14 34.81 34.18
38 Roschier Siiri HS 20.13 0.07.36 34.03 33.41
39 Multala Essi RR 21.22 0.08.45 32.05 31.47
40 Miettinen Tuuli Lynx 23.28 0.10.51 29.05 28.52

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Akseli KS 12.55 0.00.00 70.79 73.90
2 Sankelo Sampo LapVi 13.17 0.00.22 68.49 71.50
3 Boström Kristian EsSu 13.38 0.00.43 66.39 69.31
4 Alajoutsi Jasper Koovee 13.49 0.00.54 65.18 68.05
5 Rousku Samuli MSParma 13.55 0.01.00 64.39 67.22
6 Kallela Luca HS 13.58 0.01.03 63.83 66.63
7 Korhonen Eetu KS 14.03 0.01.08 63.12 65.90
8 Konttila Akseli TP 14.05 0.01.10 62.65 65.40
9 Jansson Emil Brahe 14.15 0.01.20 61.60 64.31
10 Alajoutsi Oliver Koovee 14.25 0.01.30 60.57 63.23
11 Mbembela Karim Lynx 14.36 0.01.41 59.49 62.11
12 Mustajoki Olli TP 14.42 0.01.47 58.78 61.36
13 Maasilta Aapo HS 14.43 0.01.48 58.40 60.97
14 Still Alec Trian 15.05 0.02.10 56.68 59.17
15 Tiainen Olli EsSu 15.06 0.02.11 56.31 58.79
16 Väisänen Lenni EsSu 15.10 0.02.15 55.76 58.22
17 Myllärinen Vertti LappRi 15.26 0.02.31 54.50 56.90
18 Lintula Otto Trian 15.31 0.02.36 53.92 56.29
19 Tamminen Kasperi LappRi 15.34 0.02.39 53.45 55.80
20 Koponen Matias Lynx 15.37 0.02.42 52.99 55.32
21 Raasakka Jussi EsSu 15.44 0.02.49 52.30 54.60
22 Nordgren Simon Trian 16.01 0.03.06 51.09 53.34
23 Kytömäki Aapo SKUusi 16.07 0.03.12 50.49 52.71
24 Penttinen Oskari EsSu 16.37 0.03.42 48.70 50.84
25 Leiniö Juho HS 16.56 0.04.01 47.52 49.61
26 Ruuskanen Tuomas EsSu 17.06 0.04.11 46.79 48.84
27 Määttälä Mikko EsSu 17.11 0.04.16 46.29 48.33
28 Joensuu Valter Brahe 18.24 0.05.29 42.98 44.87
29 Vuorela Joona EsSu 22.01 0.09.06 35.71 37.29
Ketonen Juuso LS-37 HYL -
Lautamäki Matias MSParma HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hilo Hanne EsSu 12.43 0.00.00 68.24 71.69
2 Karppinen Inari EsSu 12.44 0.00.01 67.55 70.97
3 Tala Emilia HS 13.04 0.00.21 65.24 68.54
4 Raasakka Liisa EsSu 13.18 0.00.35 63.52 66.73
5 Kärnä Nina SonPa 13.46 0.01.03 60.81 63.89
6 Koskinen Adveliina KyRa 14.03 0.01.20 59.04 62.03
7 Salmia Tessa MSParma 14.06 0.01.23 58.28 61.23
8 Norrbacka Salla Lynx 15.02 0.02.19 54.16 56.90
9 Latvala Matilda SKUusi 15.09 0.02.26 53.23 55.93
10 Heikkilä Suvi Lynx 15.26 0.02.43 51.76 54.38
11 Markki Emmi EsSu 15.27 0.02.44 51.21 53.80
12 Mäkinen Sanni EsSu 15.36 0.02.53 50.23 52.77
13 Tala Juulia HS 15.44 0.03.01 49.31 51.81
14 Kuusinen Saana TP 16.25 0.03.42 46.79 49.16
15 Tiljander Venla EsSu 17.29 0.04.46 43.50 45.70
16 Soini Mette KyS 18.34 0.05.51 40.55 42.60
17 Kettumäki Inka Trian 21.49 0.09.06 34.16 35.89
Martikainen Kristiina Trian KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gripenberg Otto Brahe 13.16 0.00.00 67.59 72.06
2 Tervakangas Mikko EsSu 13.42 0.00.26 64.23 68.47
3 Sandell Cedrik Rasebor 14.14 0.00.58 60.64 64.64
4 Kallio Matti SKUusi 14.30 0.01.14 58.36 62.22
5 Hirvikallio Aatu KS 14.45 0.01.29 56.23 59.95
6 Tala Miika HS 14.53 0.01.37 54.60 58.21
7 Lintula Veikka Trian 15.49 0.02.33 50.32 53.64
8 Tikkanen Elias EsSu 18.09 0.04.53 42.92 45.76
Rautio Mikael EsSu HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Milla HyRa 16.15 0.00.00