FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n am erikoispitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peura Siiri KauKa 1.16.44 0.00.00 47.08 45.01
2 Koivisto Aida KortJV 1.21.54 0.05.10 41.90 40.06
3 Karppi Iiris LaihLu 1.22.27 0.05.43 39.43 37.70
4 Koivula Venla LaihLu 1.23.08 0.06.24 36.94 35.31

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Melender Emilia RaJu 1.36.58 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinkineva Elina RaJu 1.46.40 0.00.00 62.28 61.76
2 Savinainen Kati RasKu 1.50.09 0.03.29 58.05 57.57
3 Rinkineva Laura RaJu 1.56.36 0.09.56 52.70 52.27
4 Hemminki Heini RasKu 2.02.45 0.16.05 48.03 47.63
5 Mäntylä Tanja RasKe 2.09.24 0.22.44 43.64 43.28

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Heidi NOK 1.20.03 0.00.00
2 Suokko Katariina LapVi 2.09.12 0.49.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 1.26.15 0.00.00 45.25 44.89
2 Hemminki Hanna PoRa 1.35.51 0.09.36 39.19 38.88
3 Lautamo Riikka VaaSu 1.38.52 0.12.37 36.51 36.22
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.50.08 0.23.53 31.45 31.20
5 Nivukoski Elisa YKV 1.59.03 0.32.48 27.87 27.64

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 1.26.32 0.00.00 50.99 50.23
2 Karppi Susanna LaihLu 1.32.25 0.05.53 45.95 45.27
3 Ojala Leena RasKu 1.43.04 0.16.32 39.60 39.01
4 Puro-Aho Veera VaaSu 1.58.15 0.31.43 33.11 32.62
5 Hautamäki Anne-Mari RasKe 2.03.25 0.36.53 30.39 29.93

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 1.26.57 0.00.00 43.90 42.32
2 Kuusisto Merja LaihLu 1.37.37 0.10.40 37.64 36.28
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.41.24 0.14.27 34.82 33.56
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.54.30 0.27.33 29.59 28.52
5 Erkkilä Marja RaJu 2.09.16 0.42.19 25.10 24.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 1.32.11 0.00.00 47.40 46.89
2 Koskela Sari RaJu 1.35.23 0.03.12 43.52 43.05
3 Kankaanpää Tarja KauWi 1.50.35 0.18.24 35.56 35.18
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.51.50 0.19.39 33.21 32.85

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantamäki Anita KauKa 1.48.54 0.00.00 24.51 24.69
2 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 2.12.13 0.23.19 18.68 18.81
3 Mäntylä Kirsti RasKe 2.18.15 0.29.21 16.41 16.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ahtU 52.46 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 53.24 0.00.00 39.92 38.50
2 Seppälä Eila YKV 57.24 0.04.00 36.34 35.05
3 Sandgren Ann-Mari NOK 1.03.00 0.09.36 32.39 31.23
4 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 1.05.44 0.12.20 30.35 29.26
5 Elomaa Alli RasKe 1.19.01 0.25.37 24.67 23.79
6 Lähdekorpi Kaija Femman 1.21.13 0.27.49 23.44 22.60
7 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.35.12 0.41.48 19.51 18.82
Maja Alli RaJu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Kristina 1.14.02 0.00.00 36.95 35.82
2 Karjanlahti Kosti KauWi 1.16.00 0.01.58 34.20 33.15
3 Karhunen Juho YKV 1.37.47 0.23.45 25.18 24.41
4 Noponen Veeti LapVi 1.52.16 0.38.14 20.71 20.08

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihlajamäki Teemu LapVi 1.30.07 0.00.00 44.16 39.45
2 Helin Saku RaJu 1.48.01 0.17.54 35.46 31.68
3 Nevala Roni TeuRi 2.17.01 0.46.54 26.86 24.00
Platonov Simeon Navi HYL -
Varga Gergo Unkari KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 1.51.49 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaakko KangSK 1.47.03 0.00.00 67.96 65.81
2 Markkila Eero RasKu 1.48.03 0.01.00 63.97 61.94
3 Istolahti Tuomo KangSK 1.48.08 0.01.05 60.55 58.63
4 Latva Niko SuJu 2.02.15 0.15.12 50.59 48.98

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Jussi YKV 1.52.47 0.00.00 65.24 62.50
2 Lauronen Jarkko LaihLu 2.02.00 0.09.13 57.29 54.89
3 Smeds Kenneth NOK 2.09.59 0.17.12 50.94 48.81
4 Jyräkoski Antti KauKa 2.13.30 0.20.43 46.85 44.88

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Antti RaJu 1.58.54 0.00.00 33.86 29.30
2 Takanen Jari KuortKu 2.01.17 0.02.23 31.95 27.65
3 Kallio Jussi LaihLu 2.25.29 0.26.35 25.60 22.15
4 Tuomaala Ville VaaSu 2.27.39 0.28.45 24.20 20.94
5 Kytömäki Jyri VaaSu 3.01.52 1.02.58 18.82 16.28

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 1.36.23 0.00.00 54.51 49.71
2 Lehtinen Juhani KauKa 1.42.13 0.05.50 49.86 45.47
3 Koski Eero YKV 1.43.16 0.06.53 47.83 43.61
4 Koivisto Kari KortJV 2.06.18 0.29.55 37.86 34.52
5 Koivisto Juhani KortJV 2.07.55 0.31.32 36.15 32.96
Savolainen Tomi RasKe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kamila Kai SuJu 1.52.05 0.00.00 47.35 45.37
2 Suvanto Mikael RaJu 2.01.06 0.09.01 42.51 40.74
3 Laasanen Juha LaihLu 2.02.08 0.10.03 40.85 39.14
4 Korhonen Marko YlamPy 2.08.30 0.16.25 37.59 36.01
5 Lehtinen Esa KauWi 2.14.24 0.22.19 34.75 33.30
6 Kinnari Jukka SuJu 2.24.05 0.32.00 31.31 30.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 1.35.25 0.00.00 49.45 44.22
2 Tarkkanen Matti SuJu 1.39.40 0.04.15 45.56 40.75
3 Koskela Heikki RaJu 1.41.35 0.06.10 42.96 38.42
4 Latvala Juha JSRasti 1.44.02 0.08.37 40.25 36.00
5 Lassila Antti KuortKu 1.52.19 0.16.54 35.71 31.93

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 1.17.18 0.00.00 42.78 41.29
2 Hakala Heikki KortJV 1.18.28 0.01.10 41.09 39.66
3 Vallbacka Heikki KortJV 1.22.45 0.05.27 37.96 36.65
4 Hautala Eero KortJV 1.29.10 0.11.52 34.30 33.11
5 Toppari Reijo KauWi 1.37.15 0.19.57 30.60 29.54
6 Härö Hannu VaVi 1.38.42 0.21.24 29.32 28.30
7 Tamminen Erkki SuJu 1.38.45 0.21.27 28.46 27.48

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Osmo ahtU 1.24.24 0.00.00 44.02 42.67
2 Rantapuska Seppo PetPe 1.26.59 0.02.35 42.22 40.92
3 Nyystilä Jukka LaihLu 1.27.37 0.03.13 41.43 40.15
4 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.29.49 0.05.25 39.93 38.71
5 Hemminki Martti PoRa 1.43.48 0.19.24 34.14 33.09
6 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.44.58 0.20.34 33.35 32.33
7 Kaataja Jorma RasKe 1.45.21 0.20.57 32.83 31.82
8 Rintamäki Seppo RaJu 1.47.31 0.23.07 31.76 30.79
9 Alanen Martti RasKu 1.48.03 0.23.39 31.21 30.25
10 Hakomäki Juhani LapVi 1.54.21 0.29.57 29.12 28.22
11 Laasanen Veikko VaVi 1.54.40 0.30.16 28.66 27.78
12 Rantamäki Veikko KauKa 1.59.33 0.35.09 27.13 26.30
13 Takala Sakari JSRasti 2.14.13 0.49.49 23.85 23.12
Viinikka Matti KauKa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.24.39 0.00.00 40.16 37.99
2 Forsén Björn NOK 1.30.45 0.06.06 36.76 34.77
3 Pienimäki Kari RaJu 1.38.20 0.13.41 33.28 31.47
4 Majasaari Kari SuJu 1.38.33 0.13.54 32.56 30.79
5 Hautala Olavi RaJu 1.39.15 0.14.36 31.69 29.97
6 Turpeinen Timo VaajTe 1.40.31 0.15.52 30.65 28.99
7 Näsi Mauno RaJu 1.42.08 0.17.29 29.54 27.94
8 Valli Seppo KauKa 1.45.45 0.21.06 27.93 26.42
9 Kujanpää Heikki JSRasti 2.11.37 0.46.58 21.96 20.77

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VaVi 1.39.38 0.00.00 34.96 35.02
2 Rusko Heikki VaajTe 1.44.28 0.04.50 32.51 32.56
3 Erkinheimo Voitto KortJV 1.46.46 0.07.08 30.99 31.05
4 Sandgren Lars NOK 1.53.34 0.13.56 28.37 28.42
5 Saarimäki Jorma VaaSu 1.56.43 0.17.05 26.86 26.90
6 Lähdekorpi Mauri Femman 2.01.25 0.21.47 25.10 25.14
7 Kallio-Könnö Aarno KauKa 2.09.58 0.30.20 22.78 22.82

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisto Vesa KauWi 1.06.32 0.00.00 24.49 24.43
2 Salmi Aimo VaaSu 1.23.45 0.17.13 18.48 18.44
3 Knuuttila Helge VaaSu 1.44.17 0.37.45 14.06 14.03
4 Mård Leo Kristina 1.46.57 0.40.25 12.95 12.92

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kataja Reino SuJu 1.29.02 0.00.00