FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*KevätS Tuplakeskimatka 2020, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 31.47 0.00.00 75.90 74.63
2 Mertanen Simo LappRi 34.45 0.02.58 68.26 67.12
3 Lakanen Jonne LappRi 38.23 0.06.36 60.75 59.74
4 Etula Atte LS-37 41.26 0.09.39 55.31 54.39
5 Mattila Pyry KS 43.02 0.11.15 52.32 51.45
6 Kansonen Janne JoKu 51.59 0.20.12 42.54 41.83
7 Hakkarainen Markus RaKaS 1.04.54 0.33.07 33.45 32.90
8 Tiainen Jyri RaKaS 1.14.16 0.42.29 28.69 28.21
Outinen Tuomas KyS HYL -
Suntila Juha TuMe KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Kirsi LS-37 45.07 0.00.00 52.70 50.01
2 Vääränen Sari KS 45.20 0.00.13 49.83 47.28
3 Hietala Miina KyS 1.02.03 0.16.56 34.49 32.72
4 Plukka Emilia VeVe 1.15.03 0.29.56 26.93 25.55

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Mikko KyS 32.23 0.00.00 52.57 49.69
2 Hirvikallio Petri LuuRa 33.26 0.01.03 49.01 46.33
3 Taussi Jussi KyS 33.53 0.01.30 46.48 43.93
4 Kiuru Jani RaKaS 34.11 0.01.48 44.20 41.78
5 Koskelainen Marko IitPy 44.01 0.11.38 32.88 31.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Jussi KS 32.44 0.00.00 43.15 41.69
2 Lintunen Sampsa RaKaS 34.00 0.01.16 40.29 38.93
3 Ruotsalainen Ville LappRi 37.14 0.04.30 35.66 34.45
4 Siivola Jarno HS 38.24 0.05.40 33.47 32.34
5 Kiiski Mikko KyS 47.43 0.14.59 26.05 25.17
6 Salo Jukka KuUS 54.45 0.22.01 21.93 21.19

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaplas Jarkko JoKu 31.33 0.00.00 50.33 49.93
2 Saarela Jarno KyS 31.46 0.00.13 47.49 47.11
3 Neuvonen Janne LuuRa 42.55 0.11.22 33.30 33.03
4 Korhonen Kai SKVuoksi 44.53 0.13.20 30.07 29.83

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinilä Hannu RaVa 31.33 0.00.00 53.00 51.05
2 Tervala Mika RaVa 34.57 0.03.24 44.25 42.63
3 Uotila Marko KS 38.10 0.06.37 37.24 35.87

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valjakka Tapio Navi 35.21 0.00.00 41.00 38.54
2 Penttinen Tapani Navi 41.17 0.05.56 33.79 31.76
3 Kaija Esko RaVa 41.29 0.06.08 32.32 30.38
4 Liukkonen Jari IHR 56.25 0.21.04 22.80 21.43
5 Koskivirta Eero EKSu 58.39 0.23.18 21.01 19.74

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 30.33 0.00.00 55.03 54.86
2 Niemi Kari-Veli HauSi 30.56 0.00.23 53.61 53.44
3 Hämäläinen Markku RaVa 31.41 0.01.08 51.62 51.45
4 Malinen Jouko RR 32.18 0.01.45 49.92 49.76
5 Liikkanen Reima LaTa 33.25 0.02.52 47.57 47.41
6 Vestola Heikki NaTe 35.04 0.04.31 44.67 44.53
7 Aalto Aimo RaN 38.37 0.08.04 39.97 39.85
8 Ojapalo Ilkka RR 44.02 0.13.29 34.54 34.43
9 Lavonen Hannu MiehVi 44.39 0.14.06 33.54 33.44
10 Myllärinen Hannu JoKu 51.41 0.21.08 28.54 28.45
11 Viitasalo Harri RiSu 52.04 0.21.31 27.89 27.80
12 Hyppänen Timo EKSu 55.04 0.24.31 25.95 25.87

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saramäki Jukka Lynx 34.31 0.00.00 45.17 44.93
2 Tervo Vesa RR 40.18 0.05.47 37.72 37.52
3 Pelkonen Heikki NaTe 43.58 0.09.27 33.69 33.51
4 Saari Kari HPV 44.53 0.10.22 32.13 31.96
5 Kyckling Aki LappRi 49.06 0.14.35 28.58 28.43
6 Ollila Jarmo Trian 55.05 0.20.34 24.77 24.64
7 Ahlqvist Hannu RiSu 57.31 0.23.00 23.04 22.92

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 31.36 0.00.00 47.54 47.23
2 Inkinen Paavo Jyry 34.35 0.02.59 43.03 42.75
3 Saarinen Heikki MU 36.41 0.05.05 40.18 39.92
4 Savonen Esko HlS 36.46 0.05.10 39.71 39.45
5 Liljeström Åge HS 38.37 0.07.01 37.44 37.20
6 Nikkari Paavo LS-37 41.45 0.10.09 34.29 34.07
7 Herttuainen Vesa RaKaS 43.33 0.11.57 32.55 32.34
8 Pokela Erkki LuuRa 45.05 0.13.29 31.13 30.93
9 Tanttu Unto KeU 47.03 0.15.27 29.53 29.34
10 Mäkelä Martti SOC 48.50 0.17.14 28.17 27.98
11 Parjanne Mikko EsSu 49.16 0.17.40 27.63 27.45
12 Roivas Matti UrjU 52.28 0.20.52 25.68 25.51
13 Pammo Kalervo VaHa 1.00.07 0.28.31 22.18 22.03
14 Vuorio Olavi JäPa 1.00.16 0.28.40 21.89 21.75
15 Holappa Paavo TVV 1.00.58 0.29.22 21.41 21.27
16 Terävä Seppo XYZ 1.19.00 0.47.24 16.34 16.24
17 Pöntinen Jorma Navi 1.56.06 1.24.30 11.00 10.93

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyöstilä Matti RaKaS 38.38 0.00.00 34.20 33.39
2 Railo Matti LS-37 40.43 0.02.05 31.75 31.00
3 Pöyhiä Jorma JoKu 44.07 0.05.29 28.67 27.98
4 Anjala Risto LS-37 46.55 0.08.17 26.35 25.72
5 Laitinen Matti Mesik 48.44 0.10.06 24.79 24.20
6 Hartikainen Pertti S. RiSu 49.22 0.10.44 23.90 23.33
7 Leppäkorpi Eero IHR 54.59 0.16.21 20.94 20.44
8 Punkero Toivo LS-37 1.05.06 0.26.28 17.25 16.84

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 26.08 0.00.00 35.45 34.42
2 Karnaattu Mauri KS 28.20 0.02.12 31.71 30.79
3 Kvick Aimo IHR 30.15 0.04.07 28.79 27.95
4 Kilo Esko LappRi 31.06 0.04.58 27.11 26.32
5 Åberg Karl-Erik EsSu 36.31 0.10.23 22.32 21.67
6 Repo Voitto RaKaS 38.36 0.12.28 20.40 19.81

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 44.27 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 25.52 0.00.00 45.04 43.68
2 Mattila Lauri KS 28.31 0.02.39 39.62 38.43
3 Peltonen Lasse KS 32.29 0.06.37 33.71 32.69
4 Nättiaho Elmeri S-JKL 43.44 0.17.52 24.24 23.51
5 Tonteri Tuomas KS 47.35 0.21.43 21.54 20.89
6 Wirman Teemu RaVa 1.03.11 0.37.19 15.67 15.20

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 20.24 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Olavi KyS 17.17 0.00.00
2 Takanen Eetu VeVe 18.10 0.00.53
3 Suomalainen Vilho LappRi 18.21 0.01.04
4 Talka Eero KS 18.49 0.01.32

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Sisu VeVe 14.01 0.00.00
2 Juures Oskari RaVa 14.20 0.00.19
3 Närhi Eetu AnttU 15.12 0.01.11
4 Lintunen Aapo RaKaS 15.28 0.01.27
5 Korhonen Veikka SKVuoksi 17.26 0.03.25
6 Simola Viljo LuuRa 18.59 0.04.58
7 Asikainen Viljami JoKu 26.24 0.12.23
8 Kiintola Eemil KS 26.59 0.12.58

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Hermanni HU-46 5.16 0.00.00
2 Talka Aapo KS 5.42 0.00.26
3 Suomalainen Veikka LappRi 6.52 0.01.36
4 Sarilampi Tuure KS 7.39 0.02.23
5 Pokkinen Tuomas LappRi 7.43 0.02.27
6 Kiiskinen Elmo LS-37 8.05 0.02.49

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 1.00.05 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 37.44 0.00.00 45.30 44.49
2 Laakso Sanna Hiisi 57.38 0.19.54 27.43 26.95
3 Närhi Minna AnttU 1.13.42 0.35.58 19.71 19.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Khadgi Mari-Sisko JoKu 36.56 0.00.00
2 Salminen Jonna KuUS 1.07.48 0.30.52

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suorsa Mervi Pihkan 51.11 0.00.00 23.10 23.10
2 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 1.03.07 0.11.56 17.33 17.33
3 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.03.13 0.12.02 15.90 15.90

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 40.09 0.00.00 52.31 53.06
2 Juote Taina Pihkan 45.51 0.05.42 43.52 44.14
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 46.50 0.06.41 40.36 40.94
4 Vestola Arja NaTe 47.17 0.07.08 37.76 38.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 37.58 0.00.00 42.43 38.78
2 Töyrylä Marja KyS 42.38 0.04.40 34.95 31.95
3 Kallio Arja RiSu 54.05 0.16.07 25.32 23.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 38.25 0.00.00 47.36 45.28
2 Parjanne Marja-Liisa EsSu 41.32 0.03.07 42.86 40.98
3 Juvonen Marja RaKaS 44.32 0.06.07 39.10 37.38
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 47.06 0.08.41 36.14 34.55
5 Purhonen Kaija HU-46 47.16 0.08.51 35.19 33.64
6 Pöntinen Tuula Navi 58.56 0.20.31 27.56 26.35
7 Ojapalo Anneli RR 1.10.28 0.32.03 22.50 21.51
8 Kukkonen Marja RaKaS 1.34.44 0.56.19 16.32 15.61

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 34.18 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Riikka KS 49.20 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 34.34 0.00.00 55.30 54.21
2 Lantta Tinja LappRi 38.50 0.04.16 46.76 45.84
3 Neuvonen Venla LuuRa 40.31 0.05.57 42.46 41.63
4 Soini Mette KyS 45.52 0.11.18 35.42 34.73

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiski Aliisa KyS 35.06 0.00.00 38.74 36.56
2 Neuvonen Riina LuuRa 35.52 0.00.46 36.78 34.70
3 Hirvikallio Saara LuuRa 41.01 0.05.55 31.16 29.41
4 Lavonen Sanni MiehVi 41.11 0.06.05 30.05 28.35
5 Hyytiäinen Miina KS 49.27 0.14.21 24.20 22.83
6 Kaplas Kerttu JoKu 54.55 0.19.49 21.05 19.86

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 27.30 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 27.59 0.00.29

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruotsalainen Emma LappRi 20.35 0.00.00
2 Lindén Selma KS 22.02 0.01.27
3 Lintunen Venla RaKaS 22.30 0.01.55
4 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 24.16 0.03.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 16.58 0.00.00
2 Vepsäläinen Elsa KyS 17.54 0.00.56
3 Kiiski Ilona KyS 24.12 0.07.14
4 Lehtonen Elisa KS 30.11 0.13.13
5 Simola Alexandra RaVa 31.40 0.14.42

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 6.10 0.00.00
2 Breilin Linda AR 6.24 0.00.14
3 Tyni Veera VeVe 6.55 0.00.45
4 Juures Siiri RaVa 7.06 0.00.56
5 Norrbacka Iira-Nella AR 7.23 0.01.13
6 Norrbacka Isla-Riina AR 7.58 0.01.48
7 Asikainen Milja JoKu 8.19 0.02.09
8 Lehtonen Julia KS 8.40 0.02.30
9 Laitinen Lilja KS 8.46 0.02.36
10 Ojapalo Olivia Lynx 10.38 0.04.28
11 Simola Linnea RaVa 12.28 0.06.18
Parkko Nella LuuRa HYL -