FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*KevätS Tuplakeskimatka 2020, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mertanen Simo LappRi 35.20 0.00.00 83.15 81.84
2 Heiska Samu TuMe 36.14 0.00.54 80.15 78.88
3 Lakanen Jonne LappRi 39.41 0.04.21 72.33 71.18
4 Valkonen Lauri IHR 42.07 0.06.47 67.34 66.28
5 Outinen Tuomas KyS 43.19 0.07.59 64.69 63.67
6 Hasu Topi Trian 45.02 0.09.42 61.48 60.50
7 Kukkonen Henri VeVe 46.39 0.11.19 58.62 57.69
8 Etula Atte LS-37 46.43 0.11.23 57.81 56.90
9 Mattila Pyry KS 49.38 0.14.18 53.73 52.88
10 Suntila Juha TuMe 52.38 0.17.18 50.02 49.23
11 Kansonen Janne JoKu 53.07 0.17.47 48.93 48.16
12 Tiainen Jyri RaKaS 1.00.40 0.25.20 42.28 41.61
13 Hakkarainen Markus RaKaS 1.01.46 0.26.26 40.98 40.33
Pakkanen Ville EsAk HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Katja PIF 37.40 0.00.00 64.80 60.73
2 Kiiskinen Kirsi LS-37 40.43 0.03.03 58.45 54.77
3 Vääränen Sari KS 44.59 0.07.19 51.55 48.31
4 Hietala Miina KyS 51.15 0.13.35 44.05 41.28
5 Kangasaho Aino HS 53.52 0.16.12 40.78 38.22
6 Plukka Emilia VeVe 1.04.06 0.26.26 33.32 31.22
Rauhala Elina EsAk KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taussi Jussi KyS 32.50 0.00.00 52.31 49.44
2 Hirvikallio Petri LuuRa 33.05 0.00.15 49.97 47.23
3 Kiuru Jani RaKaS 34.40 0.01.50 45.83 43.32
4 Töyrylä Mikko KyS 35.07 0.02.17 43.41 41.03
5 Koskelainen Marko IitPy 40.13 0.07.23 36.30 34.31

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Jussi KS 35.15 0.00.00 44.36 42.86
2 Siivola Jarno HS 39.46 0.04.31 38.14 36.85
3 Kiiski Mikko KyS 40.05 0.04.50 36.67 35.43
4 Lintunen Sampsa RaKaS 43.50 0.08.35 32.46 31.37
5 Ruotsalainen Ville LappRi 44.06 0.08.51 31.20 30.15
6 Salo Jukka KuUS 52.31 0.17.16 25.31 24.45

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 30.25 0.00.00 52.31 51.88
2 Kaplas Jarkko JoKu 30.41 0.00.16 49.91 49.50
3 Neuvonen Janne LuuRa 34.03 0.03.38 43.22 42.87
4 Korhonen Kai SKVuoksi 44.16 0.13.51 31.90 31.64
5 Latva Lauri AR 49.03 0.18.38 27.57 27.35

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Marko KS 28.46 0.00.00 51.35 49.85
2 Tervala Mika RaVa 29.18 0.00.32 47.90 46.50
3 Heinilä Hannu RaVa 29.44 0.00.58 44.72 43.41
4 Kurhinen Tomi NaTe 30.56 0.02.10 40.59 39.41

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 29.27 0.00.00 46.94 44.48
2 Valjakka Tapio Navi 36.04 0.06.37 37.18 35.23
3 Penttinen Tapani Navi 38.52 0.09.25 33.44 31.68
4 Liukkonen Jari IHR 46.24 0.16.57 27.11 25.69
5 Koskivirta Eero EKSu 46.59 0.17.32 25.89 24.54
Kaija Esko RaVa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Aimo RaN 23.23 0.00.00 54.19 54.02
2 Niemi Kari-Veli HauSi 23.26 0.00.03 53.26 53.09
3 Kauppinen Tuomo HyRa 23.47 0.00.24 51.68 51.51
4 Malinen Jouko RR 24.15 0.00.52 49.90 49.74
5 Liikkanen Reima LaTa 24.54 0.01.31 47.83 47.68
6 Vestola Heikki NaTe 25.38 0.02.15 45.72 45.58
7 Hämäläinen Markku RaVa 27.19 0.03.56 42.21 42.08
8 Hyppänen Timo EKSu 29.14 0.05.51 38.79 38.67
9 Ojapalo Ilkka RR 31.51 0.08.28 35.01 34.90
10 Lavonen Hannu MiehVi 33.05 0.09.42 33.13 33.02
11 Myllärinen Hannu JoKu 33.55 0.10.32 31.76 31.65

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saramäki Jukka Lynx 25.38 0.00.00 47.12 46.66
2 Pelkonen Heikki NaTe 26.59 0.01.21 43.93 43.49
3 Tervo Vesa RR 29.46 0.04.08 39.06 38.67
4 Saari Kari HPV 29.47 0.04.09 38.28 37.90
5 Kyckling Aki LappRi 31.26 0.05.48 35.55 35.19
6 Ollila Jarmo Trian 32.35 0.06.57 33.60 33.26
7 Ahlqvist Hannu RiSu 47.22 0.21.44 22.63 22.41
8 Kaukiainen Raimo HU-46 1.05.28 0.39.50 16.03 15.87
Lehto Jarmo VeVe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 22.22 0.00.00 47.54 47.23
2 Inkinen Paavo Jyry 24.49 0.02.27 42.44 42.17
3 Liljeström Åge HS 27.42 0.05.20 37.66 37.42
4 Mäkelä Martti SOC 28.11 0.05.49 36.66 36.43
5 Savonen Esko HlS 28.32 0.06.10 35.87 35.63
6 Saarinen Heikki MU 29.13 0.06.51 34.69 34.46
7 Roivas Matti UrjU 29.18 0.06.56 34.25 34.03
8 Herttuainen Vesa RaKaS 31.29 0.09.07 31.56 31.35
9 Pokela Erkki LuuRa 32.06 0.09.44 30.64 30.44
10 Nikkari Paavo LS-37 32.11 0.09.49 30.25 30.05
11 Parjanne Mikko EsSu 32.53 0.10.31 29.30 29.11
12 Tanttu Unto KeU 34.59 0.12.37 27.26 27.08
13 Terävä Seppo XYZ 35.00 0.12.38 26.96 26.79
14 Holappa Paavo TVV 41.45 0.19.23 22.36 22.22
15 Vuorio Olavi JäPa 44.13 0.21.51 20.89 20.76
16 Pammo Kalervo VaHa 46.49 0.24.27 19.52 19.39
17 Välimäki Pertti LS-37 47.09 0.24.47 19.17 19.04

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäkorpi Eero IHR 20.23 0.00.00 33.04 32.29
2 Anjala Risto LS-37 25.36 0.05.13 25.65 25.07
3 Kyöstilä Matti RaKaS 26.17 0.05.54 24.34 23.79
4 Pöyhiä Jorma JoKu 26.23 0.06.00 23.61 23.08
5 Hartikainen Pertti S. RiSu 27.12 0.06.49 22.28 21.78
6 Railo Matti LS-37 30.02 0.09.39 19.62 19.18
7 Punkero Toivo LS-37 34.18 0.13.55 16.69 16.31

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 23.00 0.00.00 36.08 35.04
2 Kvick Aimo IHR 24.45 0.01.45 32.53 31.58
3 Åberg Karl-Erik EsSu 29.51 0.06.51 26.14 25.38
4 Kilo Esko LappRi 30.35 0.07.35 24.70 23.98
5 Karnaattu Mauri KS 42.02 0.19.02 17.38 16.87
Repo Voitto RaKaS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 48.37 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 25.03 0.00.00 45.04 43.68
2 Mattila Lauri KS 30.11 0.05.08 36.25 35.16
3 Peltonen Lasse KS 31.25 0.06.22 33.75 32.74
4 Tonteri Tuomas KS 36.36 0.11.33 28.05 27.20
5 Wirman Teemu RaVa 47.49 0.22.46 20.76 20.14
Nättiaho Elmeri S-JKL HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 12.29 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 10.57 0.00.00
2 Kiiski Olavi KyS 11.44 0.00.47
3 Suomalainen Vilho LappRi 11.56 0.00.59
4 Talka Eero KS 14.37 0.03.40
5 Kukkonen Aaro VeVe 16.33 0.05.36

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 8.53 0.00.00
2 Tyni Sisu VeVe 8.59 0.00.06
3 Lintunen Aapo RaKaS 9.07 0.00.14
4 Korhonen Veikka SKVuoksi 9.22 0.00.29
5 Kiintola Eemil KS 11.01 0.02.08
6 Asikainen Viljami JoKu 14.34 0.05.41
7 Simola Viljo LuuRa 14.37 0.05.44
8 Juures Oskari RaVa 15.02 0.06.09

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Talka Aapo KS 7.22 0.00.00
2 Latonummi Hermanni HU-46 7.38 0.00.16
3 Pokkinen Tuomas LappRi 8.02 0.00.40
4 Sarilampi Tuure KS 8.08 0.00.46
5 Kiiskinen Elmo LS-37 9.30 0.02.08
6 Suomalainen Veikka LappRi 12.35 0.05.13

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 43.07 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Tiina PoRa 33.39 0.00.00 45.30 44.49
2 Laakso Sanna Hiisi 47.57 0.14.18 30.20 29.66
3 Vepsäläinen Tiina KyS 52.26 0.18.47 26.16 25.70
4 Närhi Minna AnttU 1.04.01 0.30.22 20.24 19.88

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Khadgi Mari-Sisko JoKu 31.44 0.00.00 24.75 24.75
2 Latva Katariina AR 47.54 0.16.10 15.17 15.17
3 Salminen Jonna KuUS 1.02.52 0.31.08 10.62 10.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suorsa Mervi Pihkan 38.13 0.00.00 21.24 21.24
2 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 39.06 0.00.53 19.21 19.21
3 Vehkamäki Hanna Pihkan 44.09 0.05.56 15.63 15.63

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 24.28 0.00.00 53.73 54.49
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 32.09 0.07.41 38.84 39.40
3 Vestola Arja NaTe 32.34 0.08.06 36.33 36.85
4 Juote Taina Pihkan 33.38 0.09.10 33.22 33.69

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 31.50 0.00.00 40.70 37.21
2 Kallio Arja RiSu 33.00 0.01.10 36.32 33.20
3 Töyrylä Marja KyS 35.22 0.03.32 31.14 28.47

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 25.23 0.00.00 45.58 43.30
2 Juvonen Marja RaKaS 25.55 0.00.32 43.30 41.14
3 Purhonen Kaija HU-46 27.52 0.02.29 39.03 37.07
4 Kukkonen Marja RaKaS 31.36 0.06.13 33.32 31.65
5 Ahlqvist Kristiina RiSu 32.20 0.06.57 31.49 29.91
6 Parjanne Marja-Liisa EsSu 42.32 0.17.09 23.12 21.96

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 58.02 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Riikka KS 52.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Mette KyS 37.03 0.00.00 52.20 51.18
2 Peltonen Liisa KS 37.13 0.00.10 49.37 48.40
3 Lantta Tinja LappRi 46.58 0.09.55 37.06 36.33
4 Neuvonen Venla LuuRa 49.54 0.12.51 32.94 32.30

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindén Amalia KS 23.47 0.00.00 46.30 43.65
2 Kiiski Aliisa KyS 27.04 0.03.17 39.67 37.40
3 Hirvikallio Saara LuuRa 29.43 0.05.56 35.21 33.19
4 Lavonen Sanni MiehVi 30.46 0.06.59 33.11 31.21
5 Neuvonen Riina LuuRa 33.43 0.09.56 29.40 27.71
6 Hyytiäinen Miina KS 35.26 0.11.39 27.19 25.64
7 Kaplas Kerttu JoKu 40.12 0.16.25 23.29 21.95

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 12.57 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 13.40 0.00.43

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 10.20 0.00.00
2 Lintunen Venla RaKaS 13.07 0.02.47
3 Ruotsalainen Emma LappRi 14.07 0.03.47
4 Lindén Selma KS 17.29 0.07.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 10.22 0.00.00
2 Lehtonen Elisa KS 10.41 0.00.19
3 Vepsäläinen Elsa KyS 11.24 0.01.02
4 Kiiski Ilona KyS 12.13 0.01.51
5 Simola Alexandra RaVa 28.23 0.18.01

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 6.50 0.00.00
2 Breilin Linda AR 8.19 0.01.29
3 Juures Siiri RaVa 8.47 0.01.57
4 Tyni Veera VeVe 9.01 0.02.11
5 Lehtonen Julia KS 9.09 0.02.19
6 Norrbacka Iira-Nella AR 9.28 0.02.38
7 Laitinen Lilja KS 10.17 0.03.27
8 Asikainen Milja JoKu 11.00 0.04.10
9 Ojapalo Olivia Lynx 11.01 0.04.11
10 Simola Linnea RaVa 12.11 0.05.21
11 Parkko Nella LuuRa 16.11 0.09.21