FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Helsinki O-Games sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 14.10 0.00.00 92.54 97.04
2 Ruohola Akseli MSParma 14.25 0.00.15 90.60 95.00
3 Simosas Otto TP 14.29 0.00.19 89.84 94.21
4 Boesen Andreas Hougaard AngA 14.41 0.00.31 88.28 92.57
5 Palmen Alvar EsSu 14.55 0.00.45 86.57 90.78
6 Suominen Eemeli HiKi 15.04 0.00.54 85.38 89.53
7 Laukkarinen Jesse SKUusi 15.07 0.00.57 84.78 88.90
8 Virtanen Akseli KS 15.15 0.01.05 83.71 87.78
9 Parjanne Antti Lynx 15.22 0.01.12 82.76 86.78
10 Takanen Lari PR 15.32 0.01.22 81.55 85.52
11 Liukkonen Oskari HiKi 15.34 0.01.24 81.06 85.00
12 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.36 0.01.26 80.57 84.49
13 Nokka Atte LappRi 15.39 0.01.29 80.00 83.89
14 Sõnajalg Ats LapVi 15.56 0.01.46 78.27 82.07
15 Sipponen Jere PR 15.59 0.01.49 77.72 81.50
16 Koivisto Antton SKUusi 16.17 0.02.07 75.99 79.68
17 Järvenpää Antti OK77 16.22 0.02.12 75.30 78.96
18 Turkki Eero ORa 16.33 0.02.23 74.17 77.77
19 Iurev Dmitrii HiKi 16.37 0.02.27 73.57 77.15
19 Seppänen Kari-Pekka EsSu 16.37 0.02.27 73.57 77.15
21 Stenbacka Wilhelm OK77 16.38 0.02.28 72.91 76.45
22 Haajanen Erik PIF 16.49 0.02.39 71.82 75.31
23 Sankari Matias LS-37 16.53 0.02.43 71.25 74.71
24 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 16.55 0.02.45 70.82 74.26
25 Alajoutsi Oliver Koovee 16.58 0.02.48 70.32 73.73
25 Tulonen Benjamin HiKi 16.58 0.02.48 70.32 73.73
25 Vierimaa Ville EsAk 16.58 0.02.48 70.32 73.73
28 Kuutti Veli-Pekka EsAk 17.02 0.02.52 69.18 72.54
29 Melin Christoffer Falken 17.39 0.03.29 66.48 69.71
30 Korpio Juha EsAk 18.00 0.03.50 64.91 68.07
31 Alajoutsi Jasper Koovee 18.32 0.04.22 62.78 65.83
32 Sorsa Perttu HiKi 18.39 0.04.29 62.13 65.14
33 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 18.45 0.04.35 61.53 64.52
34 Kuoppamäki Juho RaVa 20.23 0.06.13 56.36 59.10
35 Mänty Eero EsAk 21.14 0.07.04 53.87 56.49
36 Tolvanen Leo Pihkan 22.28 0.08.18 50.70 53.16
37 Kauppila Tomi VeVe 22.33 0.08.23 50.29 52.73
38 Honkonen Atte Jyry 24.08 0.09.58 46.79 49.06
Niskanen Teemu LS-37 KES -
Pakkanen Ville EsAk HYL -
Pernu Lari EsSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 15.02 0.00.00 71.78 76.16
2 Koskinen Jussi EsSu 15.58 0.00.56 64.21 68.12
3 Välikorpi Jari RasKu 16.31 0.01.29 58.80 62.39
4 Glad Ville Jyry 16.52 0.01.50 54.38 57.70

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmilaukas Ville EsAk 16.01 0.00.00 54.57 61.83
2 Hakkarainen Tuomas EsAk 16.33 0.00.32 51.68 58.55
3 Korhonen Hannu Pihkan 17.27 0.01.26 47.94 54.32
4 Lassila Jussi PiTa 19.00 0.02.59 43.04 48.77
5 Matilainen Teemu RaHa 21.50 0.05.49 36.60 41.47
6 Kantelinen Teemu HyRa 25.17 0.09.16 30.86 34.97
7 Höysniemi Matti Pihkan 25.57 0.09.56 29.35 33.26
Hillo Kari Downtown HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Manu TuMe 13.20 0.00.00 71.16 70.47
2 Peltola Juha MSParma 14.17 0.00.57 66.01 65.37
3 Ahtiainen Akseli KR 14.19 0.00.59 65.45 64.81
4 Salo Mikael Trian 14.45 0.01.25 63.12 62.51
5 Riissanen Jani EsAk 14.49 0.01.29 62.44 61.83
6 Virtanen Lassi RaLu 15.04 0.01.44 61.01 60.41
7 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 15.31 0.02.11 58.86 58.28
8 Meronen Juha OCPuisto 15.58 0.02.38 56.83 56.27
9 Laitamäki Mika HlT 16.03 0.02.43 56.16 55.61
10 Korhonen Tomi HyRa 16.20 0.03.00 54.82 54.29
11 Hihnala Tero Koovee 16.22 0.03.02 54.35 53.82
12 Kirves Saku KeU 16.31 0.03.11 53.50 52.98
13 Martikainen Mika OCPuisto 16.46 0.03.26 52.35 51.83
14 Isoherranen Sami Lynx 17.04 0.03.44 51.08 50.58
15 Pohjola Olli-Pekka Koovee 17.06 0.03.46 50.63 50.14
16 Anttonen Mikael KaRa 17.07 0.03.47 50.24 49.75
17 Nurmiainen Jouko Raseborg 17.31 0.04.11 48.75 48.27
18 Nylund André Raseborg 17.38 0.04.18 48.09 47.62
19 Lehtimäki Harri HlT 17.45 0.04.25 47.44 46.98
20 Hämäläinen Petri Pihkan 18.08 0.04.48 46.11 45.66
21 Nikkinen Jari HiKi 19.02 0.05.42 43.62 43.19
22 Tamminen Miika Jyry 19.38 0.06.18 41.98 41.57
23 Alajoutsi Jukka Koovee 21.47 0.08.27 37.57 37.20
Rekonen Janne Jyry HYL -
Martomaa Simo KR HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tero PR 14.52 0.00.00 61.58 64.47
2 Uusitalo Tero EsAk 15.09 0.00.17 59.90 62.71
3 Harjamäki Petri HiKi 15.17 0.00.25 58.85 61.61
4 Ryyppö Jarkko RaVa 15.20 0.00.28 58.13 60.86
5 Pulli Antero RR 15.37 0.00.45 56.55 59.21
6 Larmala Juha-Pekka EsSu 15.58 0.01.06 54.81 57.38
7 Parttimaa Timo AngA 16.12 0.01.20 53.52 56.04
8 Loukkalahti Mika RR 16.41 0.01.49 51.49 53.91
9 Ruohola Risto MSParma 16.47 0.01.55 50.70 53.08
10 Mehtälä Markku Pihkan 17.36 0.02.44 47.89 50.14
11 Laine Arttu EsSu 17.48 0.02.56 46.89 49.10
12 Lehtonen Olli KoHo 19.11 0.04.19 43.09 45.12
13 Lindahl Anders Trian 19.50 0.04.58 41.27 43.21
14 Weiss Robert OK77 20.20 0.05.28 39.86 41.73
15 Kyckling Kai RaHa 24.18 0.09.26 33.02 34.57
16 Lintula Timo Trian 26.45 0.11.53 29.69 31.09
17 Rokka Timo LHR 28.34 0.13.42 27.52 28.82
Tuominen Hans Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.27 0.00.00 54.75 60.93
2 Östergård Patric Trian 12.38 0.00.11 53.45 59.49
3 Routsi Jyrki Hiisi 12.56 0.00.29 51.72 57.56
4 Hakulinen Pekka EsSu 12.57 0.00.30 51.16 56.93
5 Kiviniitty Jyrki EsAk 13.29 0.01.02 48.66 54.15
6 Molnar Geza RaVa 14.08 0.01.41 45.97 51.16
7 Jyrkkäranta Jyri Koovee 14.26 0.01.59 44.57 49.60
8 Numminen Hannu EsAk 14.32 0.02.05 43.83 48.77
9 Kuuluvainen Juha EsSu 15.08 0.02.41 41.67 46.37
10 Vänttinen Harri EsSu 15.11 0.02.44 41.11 45.75
11 Vuorinen Hannu KyS 15.15 0.02.48 40.51 45.08
12 Lahtinen Jari RaVi 16.12 0.03.45 37.74 42.00
13 Ritakallio Timo Lynx 16.44 0.04.17 36.16 40.24
14 Huhtanen Ossi TP 17.01 0.04.34 35.18 39.15
15 Lahtinen Jari IHR 17.08 0.04.41 34.57 38.47
16 Frilander Heikki Trian 17.22 0.04.55 33.73 37.54
Ray Tomas OK77 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 14.29 0.00.00 47.56 50.99
2 Fogelholm Mikael KeU 14.42 0.00.13 45.10 48.36
3 Liukkonen Juha HiKi 15.50 0.01.21 40.24 43.15
4 Heinonen Kari AngA 16.14 0.01.45 37.66 40.38
5 Ojapalo Ilkka RR 16.33 0.02.04 35.38 37.93

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.33 0.00.00 49.70 51.71
2 Ilmakunnas Pekka Pihkan 12.56 0.00.23 47.67 49.60
3 Hautala Matti ONMKY 13.37 0.01.04 44.75 46.56
4 Liukkala Pekka HauSi 14.07 0.01.34 42.66 44.38
5 Valkonen Timo RR 14.31 0.01.58 40.98 42.64
6 Virtanen Timo IitPy 14.33 0.02.00 40.40 42.03
7 Pietilä Pekka KangSK 14.51 0.02.18 39.10 40.67
8 Laaksonen Lasse SuSi 14.56 0.02.23 38.40 39.95
9 Tervo Vesa RR 16.16 0.03.43 34.81 36.21
10 Väätäinen Seppo EsSu 16.50 0.04.17 33.21 34.55
11 Tarvainen Juhani PiTa 18.34 0.06.01 29.72 30.92
12 Nyberg Henry Trian 19.43 0.07.10 27.62 28.74
13 Niemi Ilkka EsSu 19.49 0.07.16 27.12 28.21
14 Nykänen Pentti Jyry 24.58 0.12.25 21.24 22.09

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saksman Kai EST 10.12 0.00.00 49.21 47.80
2 Railimo Matti SOC 11.05 0.00.53 44.80 43.52
3 Helkkula Simo PiTa 11.31 0.01.19 42.65 41.43
4 Peltola Timo MSParma 12.19 0.02.07 39.44 38.31
5 Nippala Juhani Jyry 12.42 0.02.30 37.83 36.74
6 Inkinen Paavo Jyry 13.06 0.02.54 36.26 35.22
7 Rapakko Timo SuSi 13.45 0.03.33 34.16 33.18
8 Tolvanen Mauri LeSi 13.46 0.03.34 33.73 32.76
9 Kytöjoki Juhani Jyry 15.06 0.04.54 30.39 29.52
10 Heiskanen Risto EsSu 15.46 0.05.34 28.77 27.94
11 Kataja Lasse SuSi 15.58 0.05.46 28.07 27.26
12 Terävä Seppo XYZ 16.49 0.06.37 26.33 25.57
13 Helin Jorma Jyry 18.16 0.08.04 23.95 23.26
14 Paikkala Jarmo Jyry 18.18 0.08.06 23.61 22.93
15 Partanen Risto HyRa 27.23 0.17.11 15.58 15.13

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 12.53 0.00.00 40.01 37.83
2 Reinikainen Pentti Jyry 14.35 0.01.42 34.02 32.17
3 Koivula Keijo HyRa 16.12 0.03.19 29.44 27.83
4 Rönkkö Paavo EsSu 16.19 0.03.26 28.04 26.51
5 Sirola Risto KeU 23.42 0.10.49 18.49 17.48

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vänttinen Seppo EsSu 24.21 0.00.00
2 Kuokkanen Kari Pihkan 30.16 0.05.55

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rokka Matias LHR 18.55 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lautamäki Matias MSParma 14.22 0.00.00 63.78 65.55
2 Maasilta Aapo HS 14.23 0.00.01 62.64 64.38
3 Kallela Luca HS 14.27 0.00.05 61.30 63.00
4 Sorsa Antti EsSu 15.15 0.00.53 57.08 58.67
5 Salo Kristian Trian 15.37 0.01.15 54.76 56.28
6 Nordgren Simon Trian 15.50 0.01.28 53.05 54.52
7 Mbembela Karim Lynx 16.03 0.01.41 51.38 52.81
8 Tiainen Olli EsSu 16.09 0.01.47 50.12 51.51
Raasakka Jussi EsSu HYL -
Peltola Arttu EsSu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Topias MSParma 13.05 0.00.00 60.26 59.70
2 Salomäki Jaakko SKUusi 13.56 0.00.51 55.53 55.01
3 Koivisto Mikael SKUusi 14.07 0.01.02 53.76 53.25
4 Donner Jesper OK77 14.32 0.01.27 51.20 50.72
5 Hiisilä Hannes EsSu 15.15 0.02.10 47.82 47.38
6 Rautio Daniel EsSu 15.20 0.02.15 46.60 46.16
7 Nikkinen Hannes HiKi 15.31 0.02.26 45.10 44.67
8 Vuorensola Joonatan Lynx 15.39 0.02.34 43.77 43.36
9 Frilander Emil Trian 27.45 0.14.40 24.15 23.92

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 13.32 0.00.00 52.58 53.31
2 Haara Eino HS 15.00 0.01.28 46.42 47.06
3 Ikola Aapo HS 15.19 0.01.47 44.46 45.08
4 Meuronen Joonas HS 15.43 0.02.11 42.36 42.95
5 Länsiluoto Juho HS 16.52 0.03.20 38.57 39.11
6 Heikkinen Aaro HS 19.34 0.06.02 32.47 32.92
7 Kyckling Veikka RaHa 24.27 0.10.55 25.36 25.71
Ahoniemi Santeri HyRa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Antti Lynx 13.53 0.00.00
2 Mourujärvi Jonne RR 14.24 0.00.31
3 Lintula Aapo Trian 15.13 0.01.20
4 Friman Eemeli HyRa 15.38 0.01.45
5 Kantelinen Vili HyRa 15.53 0.02.00
6 Tiainen Antti EsSu 15.55 0.02.02
7 Vilska Eemi RR 16.44 0.02.51
8 Joensuu Aapo HS 16.47 0.02.54
9 Vuorensola Tuomas Lynx 16.57 0.03.04
10 Peltola Otto EsSu 19.21 0.05.28
11 Krapu Aleksi EsSu 22.51 0.08.58
12 Kuronen Aleksi Jyry 23.27 0.09.34
13 Kallela Lenni HS 23.33 0.09.40
14 Koivisto Luukas SKUusi 32.38 0.18.45
Nyman Elias Pihkan HYL -
Nurmilaukas Niilo EsAk HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Enlund Alexandra PIF 14.46 0.00.00 87.39 89.95
2 Isoherranen Salla Lynx 15.02 0.00.16 85.23 87.73
3 Rantala Jasmiina Lynx 15.30 0.00.44 82.07 84.47
4 Hulkkonen Johanna Koovee 15.31 0.00.45 81.39 83.77
5 Tala Emilia HS 15.35 0.00.49 80.45 82.80
6 Hilo Hanne EsSu 15.39 0.00.53 79.52 81.85
7 Mänkärlä Aino Lynx 16.01 0.01.15 77.12 79.38
8 Mattila Milla HS 16.22 0.01.36 74.91 77.10
9 Suhonen Anniina HS 16.49 0.02.03 72.35 74.47
10 Norrbacka Sanni Lynx 17.07 0.02.21 70.55 72.61
11 Eklund Ida-Marie OK77 17.19 0.02.33 69.20 71.23
12 Ajalin Riikka TuS 17.39 0.02.53 67.37 69.35
13 Lindholm Vivian OK77 18.20 0.03.34 64.36 66.24
14 Plit Heidi EsSu 18.30 0.03.44 63.28 65.13
15 Asklöf Aino 18.57 0.04.11 61.29 63.09
16 Laurila Kirsti Pihkan 19.06 0.04.20 60.33 62.09
17 Donner Isabel OK77 19.12 0.04.26 59.53 61.28
18 Näsi Juliaana KuoSu 19.14 0.04.28 58.95 60.68
19 Rauhala Elina EsAk 21.12 0.06.26 53.05 54.60
20 Forsman Aada OK77 21.20 0.06.34 52.28 53.81
21 Vehomäki Varpu ORa 21.39 0.06.53 51.09 52.59
Määttänen Maria EsSu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 16.51 0.00.00 58.99 45.88
2 Julku Päivi Trian 17.58 0.01.07 52.56 40.88
3 Såger Nelli EsSu 22.56 0.06.05 39.01 30.34
4 Riikonen Jonna RaHa 26.17 0.09.26 32.14 25.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 15.33 0.00.00 67.71 75.29
2 Karppinen Riikka EsAk 16.36 0.01.03 62.80 69.82
3 Torvela Tiina KuoSu 17.06 0.01.33 60.34 67.09
4 Muukkonen Eveliina KangSK 17.14 0.01.41 59.27 65.90
5 Vilska Tiina RR 17.16 0.01.43 58.54 65.09
6 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 17.30 0.01.57 57.16 63.55
7 Kytömäki Katri KeU 18.10 0.02.37 54.48 60.58
8 Launistola Heidi EsAk 18.13 0.02.40 53.75 59.77
9 Routsi Anastasia Jyry 18.16 0.02.43 53.03 58.96
10 Castrén Jenni Jyry 18.40 0.03.07 51.33 57.07
11 Wolff Charlotta Raseborg 19.26 0.03.53 48.76 54.22
12 Wiklund Anna RaHa 20.48 0.05.15 45.05 50.09
13 Rantanen Sinikka KyS 21.51 0.06.18 42.41 47.15
14 Luurila Mervi Jyry 22.50 0.07.17 40.12 44.61
15 Mustonen Minttu NOK 23.36 0.08.03 38.37 42.66
Nieminen Outi RR KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 17.15 0.00.00 57.19 56.54
2 Wartiainen Piritta EsSu 19.04 0.01.49 51.04 50.46
3 Konttila Minna TP 20.42 0.03.27 46.36 45.83
4 Kleemola Katri PertPe 21.04 0.03.49 44.92 44.40
5 Määttälä Johanna EsSu 21.20 0.04.05 43.72 43.23
6 Kirves Hetti KeU 21.54 0.04.39 41.98 41.50
7 Oja Iina Pihkan 22.08 0.04.53 40.93 40.46
8 Hovinen Mari KeU 22.34 0.05.19 39.55 39.09
9 Varjola Johanna Koovee 23.08 0.05.53 38.00 37.56
10 Lintula Kirsi Trian 24.31 0.07.16 35.30 34.90
Mjösund Katja EsSu HYL -
Jarva Kaisa TVV HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 13.42 0.00.00 55.54 60.44
2 Rantala Eija EsSu 13.45 0.00.03 54.50 59.32
3 Molnar Pia RaVa 15.17 0.01.35 48.29 52.55
4 Åberg Inga-Lill Trian 15.26 0.01.44 47.08 51.24
5 Franssila Hanna AngA 15.45 0.02.03 45.41 49.42
6 Rokka Susanna LHR 16.13 0.02.31 43.40 47.23
7 Laurila Anneli Trian 16.34 0.02.52 41.79 45.48
8 Kahanpää Hanna EsSu 16.49 0.03.07 40.49 44.07
9 Ray Carola OK77 17.24 0.03.42 38.48 41.88
10 Paalanen Anne RR 18.26 0.04.44 35.70 38.86
Tuomola Marjo RaHa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 14.41 0.00.00 54.11 59.09
2 Schoultz von Annika OK77 14.56 0.00.15 51.87 56.65
3 Huhtanen Meri TP 17.04 0.02.23 44.22 48.29
4 Linko Rita EsSu 17.10 0.02.29 42.81 46.75
5 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 17.15 0.02.34 41.45 45.27
6 Hakulinen Paula EsSu 18.59 0.04.18 36.62 39.99
7 Mbembela Tuula Lynx 24.05 0.09.24 28.04 30.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 14.40 0.00.00 51.95 54.41
2 Lindholm Ann OK77 15.32 0.00.52 47.82 50.09
3 Lallo Tuula Trian 15.38 0.00.58 46.30 48.49
4 Kokkila Marita EsSu 16.57 0.02.17 41.58 43.55
5 Kallio Arja RiSu 17.43 0.03.03 38.70 40.54
6 Leskinen Tiina Lynx 22.21 0.07.41 29.83 31.24
7 Krum Mirva Trian 24.41 0.10.01 26.24 27.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lonka Hennariikka KR 11.45 0.00.00 45.72 47.46
2 Illaru Sinikka HiKi 12.16 0.00.31 42.15 43.75
3 Bergström Anneli EsSu 16.31 0.04.46 30.08 31.23
4 Ojapalo Anneli RR 16.34 0.04.49 28.78 29.87
5 Wickholm Rita Trian 17.14 0.05.29 26.49 27.50

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryynänen Eliisa Pihkan 17.52 0.00.00 34.02 39.00
2 Malmsten Beatrice Lynx 18.16 0.00.24 31.62 36.24
3 Luoma Helena Pihkan 20.38 0.02.46 26.52 30.39
4 Heimonen Arja Navi 27.32 0.09.40 18.77 21.51

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tanska Eeva EsSu 45.46 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pellonperä Sofia EsSu 16.48 0.00.00 28.23 28.23
2 Koistinen Milla HyRa 18.20 0.01.32 23.93 23.93
3 Korte Camilla RaLu 23.49 0.07.01 16.93 16.93

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Suvi Lynx 15.46 0.00.00 62.03 65.98
2 Nietula Minja HS 15.47 0.00.01 60.11 63.93
2 Nurminen Kaarina TP 15.47 0.00.01 60.11 63.93
4 Raasakka Liisa EsSu 15.56 0.00.10 55.86 59.41
5 Norrbacka Salla Lynx 17.29 0.01.43 49.23 52.36
6 Tala Juulia HS 18.11 0.02.25 45.72 48.63

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turakainen Veera Lynx 13.15 0.00.00 55.88 56.47
2 Sallila Katarina HS 13.25 0.00.10 54.15 54.73
3 Nikkinen Saana HiKi 14.36 0.01.21 48.81 49.33
4 Nyman Ida Lynx 15.05 0.01.50 46.32 46.82
5 Rantakokko Merianna HS 15.10 0.01.55 45.15 45.64
6 Backman Wilhelmina OK77 15.23 0.02.08 43.62 44.08
7 Määttälä Fanni EsSu 16.49 0.03.34 39.07 39.49
8 Rajala Anni HS 16.55 0.03.40 38.02 38.43
9 Leppänen Iisa Navi 32.25 0.19.10 19.41 19.62

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rehberger Nadja HS 14.10 0.00.00 42.98 42.49
2 Pellikka Virna HiKi 14.45 0.00.35 39.73 39.28
3 Tupitsa Milla HS 15.15 0.01.05 36.93 36.51
4 Aunila Veera HS 17.16 0.03.06 31.29 30.94
5 Varjola Mette Koovee 17.36 0.03.26 29.40 29.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryynänen Ella Pihkan 12.06 0.00.00
2 Lehtinen Lotta HS 12.42 0.00.36
3 Lukkari Matilda SKUusi 13.19 0.01.13
4 Saarinen Hetta HyRa 13.26 0.01.20
5 Lehtonen Lilja SKUusi 13.48 0.01.42
6 Viippola Sofia HS 14.28 0.02.22
7 Sundberg Viliina Lynx 15.00 0.02.54
8 Harjamäki Manja HS 15.24 0.03.18
9 Backman Alexandra OK77 15.25 0.03.19
10 Mbembela Kia Lynx 16.43 0.04.37
11 Loukkalahti Aino RR 17.46 0.05.40
12 Nurmiainen Elsa Raseborg 23.25 0.11.19
13 Löfgren Wilma RR 25.00 0.12.54
Sauso Aada HS HYL -