FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-yö Kaakko
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mertanen Simo LappRi 50.25 0.00.00 65.06 64.22
2 Tani Jukka KS 1.03.07 0.12.42 50.41 49.76
3 Siivola Markus LappRi 1.13.56 0.23.31 41.70 41.16
4 Tarkkio Henrik EsAk 1.18.47 0.28.22 37.89 37.40
5 Aalto Tuomas EsAk 1.44.20 0.53.55 27.66 27.31
Hirvikallio Petri LuuRa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Mikko KyS 1.04.58 0.00.00
2 Ulenius Jarkko KuUS 1.49.10 0.44.12
Lahtinen Miika ORa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 42.45 0.00.00 52.94 50.37
2 Pokela Jukka LuuRa 44.08 0.01.23 50.18 47.75
3 Soini Jussi KS 47.52 0.05.07 45.25 43.06
4 Manninen Tommi KuUS 54.01 0.11.16 39.20 37.30
5 Kiiski Mikko KyS 57.05 0.14.20 36.25 34.49
6 Karvonen Ossi KS 57.20 0.14.35 35.24 33.53
7 Lintunen Sampsa RaKaS 1.02.40 0.19.55 31.47 29.94
8 Seppä Antti KyS 1.11.23 0.28.38 26.95 25.64

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 51.34 0.00.00 55.68 54.46
2 Kiintola Jarno KS 52.52 0.01.18 52.27 51.13
3 Husu Heikki SKVuoksi 54.57 0.03.23 48.33 47.27
4 Ojala Tero KS 57.00 0.05.26 44.70 43.73
5 Neuvonen Janne LuuRa 58.00 0.06.26 42.08 41.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsblom Vesa LS-37 46.43 0.00.00 55.25 50.55
2 Oksanen Tuomo Navi 49.13 0.02.30 51.73 47.33
3 Tielinen Vesa LuuRa 49.14 0.02.31 50.99 46.66
4 Nurminen Pekka KS 49.58 0.03.15 49.54 45.33
5 Uotila Marko KS 51.18 0.04.35 47.57 43.53
6 Heinilä Hannu RaVa 51.34 0.04.51 46.64 42.68
7 Inkilä Juha LuuRa 54.22 0.07.39 43.59 39.89
8 Hautaniemi Petri RaKaS 57.29 0.10.46 40.61 37.16
9 Tähtinen Petri 1.01.40 0.14.57 37.29 34.12
10 Tynys Jarkko KS 1.02.03 0.15.20 36.49 33.39
11 Pirtilä Timo EKSu 1.02.07 0.15.24 35.89 32.84
12 Eskelinen Jussi RaKaS 1.09.37 0.22.54 31.51 28.84

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 40.31 0.00.00 49.90 48.80
2 Hintsanen Harri IHR 45.06 0.04.35 43.87 42.90
3 Väyrynen Timo KyS 49.15 0.08.44 39.29 38.43
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 52.03 0.11.32 36.34 35.55
5 Kilpinen Mika KyS 57.44 0.17.13 32.02 31.31
6 Koskivirta Eero EKSu 1.05.26 0.24.55 27.59 26.98
7 Ovaska Heikki LuuRa 1.08.55 0.28.24 25.56 25.00
8 Laine Kimmo KyS 1.15.35 0.35.04 22.74 22.24

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Heikki NaTe 43.07 0.00.00 46.09 45.76
2 Torniainen Ari LappRi 50.16 0.07.09 38.35 38.08
3 Tuononen Ismo KS 55.38 0.12.31 33.57 33.34
4 Lavonen Hannu MiehVi 1.07.19 0.24.12 26.86 26.67
5 Karlsson Henrik KuUS 1.10.55 0.27.48 24.66 24.48
Hämäläinen Markku RaVa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jarmo VeVe 34.08 0.00.00 45.59 45.27
2 Pelkonen Heikki NaTe 40.29 0.06.21 37.29 37.02
3 Martikainen Sakari KuUS 41.26 0.07.18 35.31 35.05
4 Vartiainen Aarne RAPSU 48.12 0.14.04 29.38 29.17
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 1.01.12 0.27.04 22.38 22.22
Maajärvi Esa LappRi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 32.21 0.00.00 44.31 44.11
2 Tani Ossi KS 33.00 0.00.39 42.35 42.16
3 Liitiäinen Reijo Trian 36.53 0.04.32 36.92 36.76
4 Herttuainen Vesa RaKaS 37.59 0.05.38 34.91 34.75
5 Pokela Erkki LuuRa 38.06 0.05.45 33.86 33.71
6 Kyyrönen Heikki KS 39.03 0.06.42 32.12 31.98
7 Forsblom Lars KS 44.34 0.12.13 27.34 27.22

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 41.13 0.00.00
2 Karnaattu Mauri KS 42.21 0.01.08

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Eljas OK77 50.13 0.00.00 65.46 43.14
2 Heikkilä Niklas TuMe 52.51 0.02.38 57.54 37.91
3 Husu Eeka SKVuoksi 1.03.38 0.13.25 43.91 28.93

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 58.37 0.00.00
Tamminen Kasperi LappRi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Urho KS 1.07.25 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 24.36 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 24.53 0.00.17
3 Saarela Ossi KyS 25.20 0.00.44
4 Pylvänäinen Jere KS 33.16 0.08.40
5 Suomalainen Vilho LappRi 34.47 0.10.11
6 Lintunen Aapo RaKaS 36.34 0.11.58
7 Siivola Visa LappRi 37.01 0.12.25

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 48.15 0.00.00 64.38 61.75
2 Suomalainen Riikka LappRi 54.45 0.06.30 55.32 53.06
3 Vilpponen Erika ORa 55.52 0.07.37 52.82 50.66
4 Ruoti Roosa VeVe 1.00.41 0.12.26 47.35 45.41
5 Vainikka Kaisa KS 1.02.14 0.13.59 44.92 43.09
6 Hietala Miina KyS 1.03.44 0.15.29 42.65 40.90
7 Tani Leena KS 1.15.48 0.27.33 34.84 33.41

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 1.18.26 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Hanna LappRi 59.10 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Pia KyS 38.47 0.00.00 50.87 48.74
2 Tonder Marja AlatPi 41.06 0.02.19 44.40 42.54
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 50.13 0.11.26 33.39 32.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 46.02 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kattelus Airi KS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 46.22 0.00.00
2 Kukkonen Marja RaKaS 56.10 0.09.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 36.13 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Jenni VeVe 57.11 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 38.16 0.00.00 51.16 49.07
2 Lantta Tinja LappRi 42.57 0.04.41 42.16 40.44
3 Neuvonen Venla LuuRa 48.20 0.10.04 34.43 33.02

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiski Aliisa KyS 28.54 0.00.00 43.66 41.26
2 Lavonen Sanni MiehVi 32.41 0.03.47 36.68 34.66
3 Hirvikallio Saara LuuRa 32.50 0.03.56 34.59 32.68
4 Neuvonen Riina LuuRa 35.35 0.06.41 30.14 28.48

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 17.54 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 20.54 0.03.00
3 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 22.41 0.04.47
4 Laakso Lotta LappRi 23.38 0.05.44
5 Laukkanen Alma KS 24.30 0.06.36
6 Lintunen Venla RaKaS 26.40 0.08.46