FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Avoin Pohjois-Pohjanmaan AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 56.06 0.00.00 88.44 86.09
2 Karppinen Aleksi IkNV 57.01 0.00.55 86.25 83.96
3 Kivelä Matti HiKi 59.08 0.03.02 82.42 80.23
4 Rahkola Mikko Pohjant 1.03.46 0.07.40 75.75 73.73
5 Saarela Ville-Petteri KemU 1.05.19 0.09.13 73.28 71.33
6 Rahko Sampo Pohjant 1.07.24 0.11.18 70.36 68.49
7 Kokkoniemi Jukka Pohjant 1.12.11 0.16.05 65.09 63.36
8 Similä Severi Pohjant 1.12.30 0.16.24 64.21 62.50
9 Karppinen Timo Pohjant 1.12.56 0.16.50 63.22 61.54
10 Hyvönen Panu Pohjant 1.16.53 0.20.47 59.41 57.83
11 Ervasti Samuli KEV 1.21.31 0.25.25 55.49 54.02
12 Kallatsa Mikko Pohjant 1.23.27 0.27.21 53.68 52.26
13 Lohi Mikko KoskRi 1.23.59 0.27.53 52.82 51.42
14 Taskila Markku KoskRi 1.27.21 0.31.15 50.28 48.95
15 Huhtala Juho Pohjant 1.28.02 0.31.56 49.40 48.08
16 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.28.08 0.32.02 48.84 47.54
17 Tahkola Mikko KEV 1.30.02 0.33.56 47.33 46.07
Kosola Ville Pohjant KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Mika Pohjant 1.14.21 0.00.00
2 Oksman Jukka Pohjant 1.16.00 0.01.39

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 1.02.06 0.00.00 38.81 35.92
2 Laitinen Antti KoskRi 1.07.23 0.05.17 34.87 32.27
3 Määttä Harri LänRa 1.09.29 0.07.23 32.95 30.50
4 Kangas Ossi Pohjant 1.22.44 0.20.38 26.95 24.94
5 Hokkanen Matti Pohjant 1.27.02 0.24.56 24.92 23.07
6 Jeskanen Juha HaHe 1.39.12 0.37.06 21.26 19.67
Alatalo Mikko YlikNM KES -
Korhonen Samuel SalRe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Ilpo OuTa 54.12 0.00.00 42.94 40.85
2 Heino Petteri Pohjant 1.00.26 0.06.14 37.55 35.72
3 Loukusa Markku Iisu 1.00.55 0.06.43 36.29 34.53
4 Sillanpää Tommi Pohjant 1.05.31 0.11.19 32.86 31.26
5 Ryytty Eero Pohjant 1.06.42 0.12.30 31.40 29.88
6 Similä Jouni Pohjant 1.10.07 0.15.55 29.04 27.63
7 Järvelin Marko PeRa 1.10.20 0.16.08 28.12 26.76
Peisa Panu SalRe EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppila Timo SalRe 39.10 0.00.00 49.91 48.21
2 Veijola Seppo IinYr 41.35 0.02.25 46.31 44.72
3 Fredriksson Kaj Pohjant 44.32 0.05.22 42.58 41.12
4 Lammi Harri SalRe 44.54 0.05.44 41.58 40.16
5 Laasanen Juha LaihLu 46.40 0.07.30 39.38 38.03
6 Pihlajaniemi Janne VePo 48.21 0.09.11 37.40 36.12
7 Jurvakainen Mika KiimU 50.40 0.11.30 35.11 33.91
8 Kela Marko OulRe 52.01 0.12.51 33.64 32.49
9 Myllylä Jukka Pohjant 52.47 0.13.37 32.59 31.48
10 Pääkkönen Jarmo KiimU 56.16 0.17.06 30.05 29.03
11 Herva Tuomas Pohjant 56.27 0.17.17 29.44 28.43

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 41.05 0.00.00 45.90 45.26
2 Rahkola Mika OH 41.18 0.00.13 45.09 44.46
3 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 46.08 0.05.03 39.86 39.30
4 Räisänen Kari KiimU 47.50 0.06.45 37.95 37.41
5 Heikkuri Tapani AlatPi 49.58 0.08.53 35.85 35.35
6 Alahäivälä Tapani PudU 52.58 0.11.53 33.38 32.91
6 Niemelä Urpo Pohjant 52.58 0.11.53 33.38 32.91
8 Härkönen Antti PudU 53.02 0.11.57 32.45 31.99
9 Riippa Ilkka OulRe 54.20 0.13.15 31.24 30.80
10 Luodonpää Risto AlatPi 59.12 0.18.07 28.27 27.87
11 Ervasti Hannu KEV 1.10.16 0.29.11 23.48 23.15
12 Vainio Aimo 1.10.36 0.29.31 23.04 22.72
13 Gretschel Horst KEV 1.24.13 0.43.08 19.03 18.77

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Pekka Pohjant 47.01 0.00.00 34.72 34.05
2 Kotila Harri YlikNM 57.45 0.10.44 26.86 26.33
3 Mäntykenttä Hannu OYUS 1.04.30 0.17.29 22.78 22.34
4 Lotvonen Kari LaiVe 1.10.47 0.23.46 19.60 19.22

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 44.43 0.00.00 48.54 47.74
2 Tervo Arhi ONMKY 46.41 0.01.58 46.03 45.27
3 Airaksinen Risto OuTa 47.29 0.02.46 44.80 44.06
4 Grekelä Antti HaHe 50.33 0.05.50 41.65 40.97
5 Nurminen Jouko TP 50.52 0.06.09 40.97 40.29
6 Ruokamo Eero OuTa 53.05 0.08.22 38.85 38.21
7 Keltamäki Seppo JoKu 54.03 0.09.20 37.75 37.13
8 Tahkola Tapio KEV 55.27 0.10.44 36.41 35.81
9 Sivonen Urho SalRe 56.05 0.11.22 35.61 35.02
10 Zonato Stefano PuolRy 57.53 0.13.10 34.12 33.56
11 Karstunen Hannu HaapavU 1.00.00 0.15.17 32.56 32.02
12 Suorsa Matti PudU 1.02.45 0.18.02 30.79 30.28
13 Haapasalo Pertti Pohjant 1.04.06 0.19.23 29.80 29.31
14 Köngäs Martti PuolRy 1.04.37 0.19.54 29.23 28.74
15 Ronkainen Timo KEV 1.04.54 0.20.11 28.76 28.29
Heikka Markku ONMKY KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka PeRa 47.54 0.00.00 38.06 37.37
2 Juutinen Hannu Pohjant 53.09 0.05.15 33.57 32.96
3 Laitinen Olli PeRa 54.11 0.06.17 32.21 31.62
4 Määttä Jouko PuolRy 57.45 0.09.51 29.54 29.00
5 Tuohimaa Esko ONMKY 57.48 0.09.54 28.84 28.32
6 Kinnunen Raimo Pohjant 1.01.54 0.14.00 26.30 25.82
7 Myllymaa Kauko OulRe 1.13.18 0.25.24 21.68 21.28
8 Puurunen Reijo OuTa 1.16.58 0.29.04 20.14 19.77

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 46.23 0.00.00 38.89 37.95
2 Grekula Kalervo SalRe 53.21 0.06.58 32.97 32.17
3 Mäkinen Juhani SalRe 54.57 0.08.34 31.19 30.44
4 Kukkohovi Reino OSVA 1.00.05 0.13.42 27.77 27.10
5 Pietiläinen Erkki PeRa 1.02.08 0.15.45 26.13 25.50
6 Takkinen Esko KiimU 1.02.46 0.16.23 25.15 24.54
7 Pelkonen Toivo YlikNM 1.16.23 0.30.00 20.07 19.59

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 40.57 0.00.00
2 Haatainen Matti Iisu 46.30 0.05.33

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 1.00.03 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 55.34 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gretschel Eino KEV 45.11 0.00.00 36.46 36.60
2 Heino Veikka Pohjant 47.25 0.02.14 32.14 32.26
3 Heikkinen Eeli Pohjant 1.03.55 0.18.44 21.91 21.99

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ervasti Hannes KEV 26.53 0.00.00
2 Palmi Johannes KoskRi 47.49 0.20.56

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 11.50 0.00.00
2 Puurunen Joona OuTa 14.00 0.02.10
3 Tuomisalo Matias VaKa 17.15 0.05.25
4 Hiltunen Lucas VaKa 43.42 0.31.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Eino Pohjant 12.08 0.00.00
2 Westerholm Lauri Pohjant 15.58 0.03.50
3 Viippola Veeti OuTa 16.33 0.04.25

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alatalo Juho YlikNM 10.28 0.00.00
2 Heino Santeri Pohjant 11.18 0.00.50
3 Alahäivälä Pauli PudU 13.52 0.03.24

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emil Pohjant 11.12 0.00.00
2 Väisänen Viljami LaiVe 11.23 0.00.11
3 Alatalo Topi YlikNM 20.29 0.09.17

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 46.12 0.00.00 73.08 71.10
2 Haataja Anna Pohjant 49.58 0.03.46 66.12 64.33
3 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 58.17 0.12.05 55.44 53.94
4 Räisänen Noora SalRe 59.31 0.13.19 53.08 51.64
5 Laatikainen Henna Pohjant 1.00.18 0.14.06 51.19 49.80
6 Lotvonen Essi LaiVe 1.06.51 0.20.39 45.09 43.87
7 Niva Heini Pohjant 1.08.13 0.22.01 43.13 41.96
8 Reiniharju Maarit LaiVe 1.09.00 0.22.48 41.59 40.46
Kuusrainen Anni KoskRi EIL -
Holopainen Maija SoJy EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Johanna Pohjant 46.25 0.00.00 36.43 35.68
2 Laitinen Maria YlikNM 46.35 0.00.10 33.57 32.89
3 Ryytty Mervi Pohjant 58.36 0.12.11 24.52 24.02
Martinmäki Kaisu Pohjant EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Satu YlikNM 49.41 0.00.00 46.56 44.56
2 Goman Annukka VePo 50.40 0.00.59 44.68 42.76
3 Kela Merja OulRe 53.24 0.03.43 41.46 39.68
4 Heino Sanna Pohjant 53.25 0.03.44 40.52 38.78
5 Laurila Sari SalRe 55.17 0.05.36 38.26 36.61
6 Palmi Sara KoskRi 55.35 0.05.54 37.16 35.56
7 Sillanpää Elina Pohjant 1.17.05 0.27.24 26.15 25.03
Viianen Pirjo KauWi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 46.57 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 1.00.59 0.14.02

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 43.24 0.00.00 46.98 47.19
2 Kauppinen Liisa SuomRa 49.14 0.05.50 39.34 39.52
3 Kosamo Maire PudU 53.31 0.10.07 34.29 34.44
4 Jokikokko Tarja OuTa 1.08.18 0.24.54 25.37 25.49

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 44.16 0.00.00
2 Karjalainen Seija LaiVe 1.10.26 0.26.10

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Eija TP 53.53 0.00.00
2 Ketola Pirjo SalRe 1.49.14 0.55.21
Karstunen Rauni HaapavU KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 36.57 0.00.00 32.14 34.37
2 Köngäs Kaarina PuolRy 41.23 0.04.26 27.26 29.15
3 Mattila Ulla Pohjant 46.09 0.09.12 23.16 24.76
4 Kela Mirja OulRe 1.02.15 0.25.18 16.21 17.34

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Aatsinki Mirja VePo EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 1.10.56 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Venla OuTa 42.18 0.00.00
2 Loukusa Anni Iisu 58.19 0.16.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemmi Mai Pohjant 50.36 0.00.00
2 Jaatinen Ilona HaHe 53.13 0.02.37
Similä Selina Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Kiia Pohjant 19.36 0.00.00
2 Goman Matleena Pohjant 24.58 0.05.22
3 Kangas Siiri OSVA 28.32 0.08.56
4 Yliniitty Sanni OTaru 35.43 0.16.07
5 Pihlajaniemi Aini VePo 50.03 0.30.27
Mäkäräinen Selma Pohjant EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Ines Pohjant 16.51 0.00.00
Märsynaho Minja PuolRy EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 12.58 0.00.00
2 Ryytty Inka Pohjant 13.11 0.00.13
3 Anttila Ilona Pohjant 13.35 0.00.37
4 Länsitie Pinja Pohjant 15.21 0.02.23
5 Alahäivälä Silja PudU 15.30 0.02.32
6 Hokkanen Liina Pohjant 15.39 0.02.41
7 Heikkinen Aada Pohjant 17.56 0.04.58
Väisänen Martta LaiVe EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Elena Pohjant 9.17 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 9.52 0.00.35
3 Eilola Jenna YlikNM 12.56 0.03.39
4 Määttä Malla Pohjant 15.51 0.06.34
5 Jeskanen Anni HaHe 16.38 0.07.21

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Aamu Pohjant 11.30 0.00.00
2 Kangas Saga Pohjant 17.25 0.05.55
3 Määttä Hilla Pohjant 19.01 0.07.31
Anttila Oona Pohjant EIL -