FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Satakunnan ja Varsinais-Suomen AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 42.09 0.00.00 82.98 81.27
2 Sirén Mikko AngA 43.07 0.00.58 79.38 77.75
3 Pöyhönen Petja AngA 45.13 0.03.04 74.04 72.51
4 Pihl Peeter MSParma 45.33 0.03.24 71.85 70.37
5 Oksanen Tommi HS 47.13 0.05.04 67.72 66.33
6 Hyvönen Pekka AngA 51.04 0.08.55 61.15 59.90
7 Mieskoski Kimmo RaLu 57.16 0.15.07 53.22 52.13
8 Niemensivu Timi RaLu 1.19.38 0.37.29 37.33 36.57

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rostedt Teemu Hiisi 1.07.02 0.00.00
2 Pajunen Jari PertPe 1.16.36 0.09.34
Nurminen Ville-Veikko SuosmSa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivioja Jussi NaWi 1.06.34 0.00.00 26.31 26.09
2 Tranberg Saku PR 1.10.13 0.03.39 23.07 22.88
3 Mikkola Tuomas SuosmSa 1.12.09 0.05.35 20.63 20.46

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Eero UlvUra 56.53 0.00.00 54.97 51.41
2 Virtanen Matti TuNMKY 58.11 0.01.18 52.40 49.00
3 Mikkola Marko Hiisi 1.00.43 0.03.50 48.92 45.76
4 Toivio Matti RaPi 1.02.11 0.05.18 46.51 43.50
5 Kääriäinen Sami TuMe 1.04.09 0.07.16 43.87 41.03
6 Teerikoski Petri LLuja 1.19.39 0.22.46 34.35 32.13
Määttä Mikko MSParma HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Mika AngA 37.54 0.00.00 50.70 50.01
2 Helin Timo VaRa 40.28 0.02.34 46.47 45.83
3 Mäkelä Vesa RasKa 44.37 0.06.43 41.23 40.66
4 Lehtinen Marko SalVil 47.51 0.09.57 37.58 37.06
5 Nurmo Mika PunKu 49.55 0.12.01 35.20 34.71
6 Nappu Juha TuNMKY 53.27 0.15.33 32.10 31.66
7 Puustinen Terho RaPi 56.15 0.18.21 29.77 29.36
8 Brink Anders PIF 58.18 0.20.24 28.02 27.63

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkipää Kalevi Hiisi 44.19 0.00.00 45.77 44.76
2 Uusikartano Simo TuMe 48.23 0.04.04 41.40 40.49
3 Vuorinen Petteri Hiisi 48.44 0.04.25 40.58 39.69
4 Ylitalo Matti LoJa 50.13 0.05.54 38.88 38.02
5 Lammi Mika LaJy 50.38 0.06.19 38.05 37.22
6 Muhonen Arto KR 50.40 0.06.21 37.53 36.71
7 Teittinen Matti KoKV 52.04 0.07.45 36.03 35.24
8 Koivisto Timo KoKV 54.21 0.10.02 34.05 33.31
9 Köyvönen Kimmo MaMa 56.38 0.12.19 32.23 31.53
10 Ruuhiala Mika Hiisi 57.08 0.12.49 31.51 30.82
11 Suominen Jukka LaJy 1.01.03 0.16.44 29.07 28.43
12 Huhtala Ismo YlKi 1.27.35 0.43.16 19.97 19.54
Lahdenmäki Pertti UlvUra KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arki Hannu TuMe 43.09 0.00.00 44.70 44.20
2 Keskitalo Jukka PunKu 48.16 0.05.07 39.30 38.86
3 Tommila Timo RasKa 51.04 0.07.55 36.51 36.10
4 Lanne Vesa Hiisi 56.44 0.13.35 32.30 31.94
5 Vainio Kari TuMe 58.27 0.15.18 30.80 30.46
6 Salonen Matti VaRa 1.00.40 0.17.31 29.15 28.82
7 Niinistö Harri AngA 1.00.45 0.17.36 28.58 28.26
8 Asikainen Timo Hiisi 1.01.06 0.17.57 27.89 27.57
9 Ahto Pekka Palo-88 1.06.51 0.23.42 25.01 24.73
Lehtinen Timo RaTU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 46.44 0.00.00 43.08 43.04
2 Lehtovirta Timo RasKa 51.12 0.04.28 38.58 38.55
3 Etu-Huitti Arto MSParma 51.37 0.04.53 37.54 37.50
4 Nummi Esko PunKu 58.37 0.11.53 32.41 32.38
5 Eklund Ralf RaLu 59.13 0.12.29 31.45 31.42
6 Jakobsson Markus RasKa 1.01.41 0.14.57 29.58 29.55
7 Salonen Kauko TuMe 1.04.39 0.17.55 27.64 27.61
8 Raula Jaakko VaRa 1.09.34 0.22.50 25.14 25.12
9 Koskialho Jouko EuVe 1.17.23 0.30.39 22.11 22.09

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Harri SuSe 45.54 0.00.00 42.68 42.55
2 Lakkinen Keijo SuSe 50.17 0.04.23 38.48 38.36
3 Hiirijoki Pentti SuSe 50.43 0.04.49 37.67 37.55
4 Kares Olli EuVe 55.02 0.09.08 34.27 34.16
5 Salmenoja Pertti HirvHe 55.10 0.09.16 33.74 33.63
6 Mannervesi Simo RaLu 55.31 0.09.37 33.09 32.98
7 Hämäläinen Seppo KanSu 58.10 0.12.16 31.16 31.06
8 Hämäläinen Pentti KanSu 1.00.43 0.14.49 29.44 29.35
9 Kuosa Harri LoJa 1.01.05 0.15.11 28.87 28.78
10 Euren Pertti RasKa 1.14.00 0.28.06 23.50 23.42
11 Virtanen Jorma Hiisi 1.14.56 0.29.02 22.88 22.81
12 Tammisaari Pentti HirvHe 1.22.53 0.36.59 20.39 20.32
Viljanen Keijo LoJa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Heimo LoJa 31.10 0.00.00 41.08 40.63
2 Tiitola Tero RasKa 35.39 0.04.29 35.42 35.03
3 Virtanen Kalle RaLu 37.14 0.06.04 33.45 33.08
4 Verha Koitto VaRa 38.48 0.07.38 31.65 31.30
5 Moisio Kalevi TuS 39.36 0.08.26 30.57 30.23
6 Laine Erkki AngA 40.44 0.09.34 29.29 28.97
7 Rautarae Veikko HirvHe 41.24 0.10.14 28.39 28.08
8 Hedenström Rauno MaMa 46.52 0.15.42 24.71 24.44
9 Rantanen Ismo Palo-88 49.18 0.18.08 23.14 22.88
10 Mattila Kalervo RasKa 55.24 0.24.14 20.27 20.05
Rintala Pentti Hiisi KES -
Ketamo Juhani SuSe KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saario Pentti LoJa 51.06 0.00.00 29.89 28.55
2 Kuusisto Seppo RaLu 56.23 0.05.17 26.07 24.90
3 Viiri Jyrki HirvHe 1.00.40 0.09.34 23.29 22.24
4 Eilu Kalevi RaLu 1.04.43 0.13.37 20.95 20.01
Aronen Osmo RasKa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brysch Erik MSParma 46.15 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Elias UlvUra 30.05 0.00.00 52.84 47.79
2 Niemensivu Miki RaLu 40.45 0.10.40 37.55 33.96
3 Palomäki Oskari UlvUra 43.57 0.13.52 33.46 30.26
4 Vaho Pyry TuS 1.02.19 0.32.14 22.64 20.48
5 Kujansuu Aaro RasKa 1.08.03 0.37.58 19.86 17.96

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Justus RaLu 24.41 0.00.00
2 Joopi Lauri UlvUra 28.00 0.03.19
3 Ruohonen Felix TuS 34.21 0.09.40
4 Mustonen Ville RaLu 38.12 0.13.31
5 Kujansuu Lauri RasKa 48.54 0.24.13
6 Nurmo Olavi PunKu 55.09 0.30.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Enni TuS 49.55 0.00.00 75.28 73.28
2 Ajalin Riikka TuS 1.01.53 0.11.58 59.42 57.84
3 Autio Päivi Hiisi 1.02.30 0.12.35 57.55 56.01
4 Ylikylä Sanna AngA 1.04.11 0.14.16 54.79 53.32
5 Brink Johanna PIF 1.14.19 0.24.24 46.23 45.00
6 Haapakoski Tiina RasKa 1.15.11 0.25.16 44.63 43.44
7 Ruuhiala Sanni Hiisi 1.16.25 0.26.30 42.85 41.71
Yliluikki Henna AngA KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TP 1.03.55 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liimatainen Anni TuS 45.59 0.00.00
2 Kallioniemi Reija RaLu 53.56 0.07.57

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väätäjä Marjo RaPi 1.10.42 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 1.03.53 0.00.00
2 Ala-Nissilä Tiina LoJa 1.17.26 0.13.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipponen Eija PR 53.26 0.00.00 50.01 48.61
2 Mäkelä Tiina RaTU 1.20.29 0.27.03 30.71 29.85
3 Sulavuori Eija TuMe 1.24.16 0.30.50 26.95 26.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 56.49 0.00.00 43.67 41.92
2 Laine Kirsi VaRa 59.01 0.02.12 39.94 38.33
3 Miettinen Jaana TuS 59.10 0.02.21 37.75 36.23
4 Saari Marita SuSe 1.08.07 0.11.18 30.96 29.72

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 32.03 0.00.00 46.99 46.52
2 Suomela Margit RaLu 35.51 0.03.48 40.75 40.34
3 Juura Maarit KanSu 41.53 0.09.50 33.80 33.46
4 Karru Sirja VaRa 47.38 0.15.35 28.77 28.48
5 Salmenoja Hely HirvHe 48.36 0.16.33 27.27 27.00
Salonen Iiris TuMe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Helena RaLu 50.51 0.00.00 38.02 37.77
2 Nurmi Raija RaLu 54.34 0.03.43 34.10 33.87
3 Piiparinen Seija RasKa 58.21 0.07.30 30.65 30.44
4 Verha Maija VaRa 1.05.10 0.14.19 26.33 26.15
5 Mattila Riitta RasKa 1.10.31 0.19.40 23.30 23.15

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohtander Ilona RaLu 35.25 0.00.00 50.68 48.81
2 Koivula Lotta UlvUra 42.47 0.07.22 38.81 37.37
3 Nurmo Marjaana PunKu 48.43 0.13.18 31.32 30.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Venla UlvUra 45.59 0.00.00 43.07 37.45
2 Uus-Mäkelä Anniina KiukU 1.02.14 0.16.15 30.23 26.29
3 Kyllästinen Inka RaLu 1.02.52 0.16.53 28.36 24.65
4 Nurmo Pauliina PunKu 1.04.11 0.18.12 26.23 22.81

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 33.46 0.00.00