FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
EP:n avoin AM-Sprint
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sankelo Antton LapVi 14.44 0.00.00 74.86 75.41
2 Sankelo Sampo LapVi 15.26 0.00.42 70.49 71.01
3 Luoma Juha IkNV 15.36 0.00.52 68.77 69.28
4 Laasanen Lauri LaihLu 16.45 0.02.01 63.15 63.62
5 Latva Niko SuJu 16.47 0.02.03 62.13 62.59
6 Hakala Antti KortJV 16.57 0.02.13 60.63 61.08
7 Markkila Eero RasKu 16.59 0.02.15 59.63 60.07
8 Sankelo Hermanni IkNV 17.02 0.02.18 58.57 59.00
9 Tuomaala Juuso LapVi 17.19 0.02.35 56.74 57.16
10 Korkeakangas Antti RaJu 17.56 0.03.12 53.95 54.35
11 Lähdesmäki Mikko RaJu 18.44 0.04.00 50.85 51.22
Orhanen Aarne RasKu EIL -
Rantala Teemu LapVi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Jussi YKV 15.11 0.00.00 56.71 47.44
2 Ruotsala Aki AlahKi 18.28 0.03.17 44.88 37.55
3 Gripenberg Mattias Brahe 20.06 0.04.55 39.62 33.15
Välikorpi Jari RasKu HYL -
Aho Jukka RaJu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 14.31 0.00.00 46.88 53.79
2 Tuomaala Ville VaaSu 16.12 0.01.41 41.11 47.17
3 Rajala Jarkko RaJu 16.36 0.02.05 39.24 45.03
3 Kallio Jussi LaihLu 16.36 0.02.05 39.24 45.03
5 Stoor Matti KoS 17.05 0.02.34 36.42 41.79
6 Antikainen Teemu RaJu 18.06 0.03.35 33.57 38.52
7 Honkanen Antti LapVi 19.36 0.05.05 30.26 34.72
8 Ala-Honkola Esa KuortKu 21.24 0.06.53 27.03 31.02

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 14.55 0.00.00 47.41 47.83
2 Hemminki Jukka RaJu 14.59 0.00.04 46.41 46.83
3 Koski Eero YKV 15.27 0.00.32 44.24 44.64
4 Ekola Juha AlahKi 15.34 0.00.39 43.15 43.54
5 Karppi Tapio LaihLu 15.37 0.00.42 42.26 42.64
6 Kumara Antti LaihLu 17.03 0.02.08 38.02 38.36
7 Savolainen Tomi RasKe 17.18 0.02.23 36.79 37.12
8 Nurmiainen Jouko Raseborg 18.04 0.03.09 34.57 34.89
9 Vainionpää Jukka RaJu 18.27 0.03.32 33.22 33.52
10 Nurmi Pasi RasKe 18.49 0.03.54 31.94 32.23

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kamila Kai SuJu 16.15 0.00.00 45.57 47.52
2 Nevala Pasi TeuRi 16.43 0.00.28 43.19 45.04
3 Korhonen Marko Yl"mPy 17.02 0.00.47 41.30 43.07
4 Laasanen Juha LaihLu 17.10 0.00.55 39.90 41.61
5 Kinnari Jukka SuJu 17.27 0.01.12 38.19 39.83
6 Hauhia Teemu RasKu 18.43 0.02.28 34.62 36.10
7 Rinta-Keturi Mika RaJu 21.40 0.05.25 29.05 30.30

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Antti KuortKu 15.24 0.00.00 45.54 47.98
2 Tarkkanen Matti SuJu 15.26 0.00.02 44.47 46.85
3 Patana Pekka LaihLu 15.38 0.00.14 42.94 45.24
4 Högholm Kenneth Femman 16.41 0.01.17 39.33 41.44
5 Kujala Tapio RaJu 17.07 0.01.43 37.46 39.47
6 Koskela Heikki RaJu 17.34 0.02.10 35.65 37.56
7 Kirkkomäki Jarmo KauWi 18.35 0.03.11 32.89 34.65
8 Lyyluoma Pasi TeuRi 18.59 0.03.35 31.40 33.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bäck Mikael Femman 13.38 0.00.00 46.52 48.36
2 Toppari Reijo KauWi 14.52 0.01.14 41.59 43.24
3 Pensas Esko LaihLu 15.58 0.02.20 37.73 39.23
4 Tamminen Hannu SuJu 16.17 0.02.39 36.03 37.45
5 Virnala Jukka JalJa 17.28 0.03.50 32.68 33.97
6 Linna Heikki RasKe 18.32 0.04.54 29.94 31.13
7 Hakala Heikki KortJV 20.03 0.06.25 26.89 27.95

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 18.33 0.00.00 37.44 36.85
2 Hakomäki Juhani LapVi 20.36 0.02.03 32.45 31.94
3 Kaataja Jorma RasKe 25.41 0.07.08 25.01 24.62
4 Kalliomaa Lasse LaihLu 26.38 0.08.05 23.14 22.78
5 Nevalainen Pentti RasKa 32.35 0.14.02 18.12 17.83

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki VaHa 14.10 0.00.00 37.53 36.96
2 Hahtola Aulis RasKu 15.36 0.01.26 33.44 32.94
3 Pienimäki Kari RaJu 17.01 0.02.51 30.07 29.62
4 Pollari Kalevi YKV 17.06 0.02.56 29.34 28.90
5 Hautala Olavi RaJu 17.13 0.03.03 28.56 28.13
6 Niemelä Pentti LaihLu 17.32 0.03.22 27.48 27.07
7 Rantakangas Erkki JS Rasti 20.22 0.06.12 23.17 22.82
8 Kujanpää Heikki JS Rasti 21.08 0.06.58 21.86 21.53
9 Humalamäki Hannu ZhtU 22.55 0.08.45 19.72 19.42

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 19.23 0.00.00
2 Kukko Risto V"Vi 20.57 0.01.34
Kamila Pentti LaihLu HYL -
Hakala Niilo TeuRi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aronen Osmo RasKa 15.37 0.00.00 21.61 17.50
2 Salmi Aimo VaaSu 15.59 0.00.22 19.53 15.82
3 Knuuttila Helge VaaSu 21.49 0.06.12 13.15 10.65

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Reino SuJu 25.30 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lemberg Roope RaJu 11.07 0.00.00 51.56 54.30
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 11.53 0.00.46 46.42 48.89
3 Pitkänen Ville RaJu 12.43 0.01.36 41.69 43.91
4 Helin Saku RaJu 12.55 0.01.48 39.38 41.47
5 Nevala Roni TeuRi 14.27 0.03.20 33.71 35.51

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lemberg Ville RaJu 11.09 0.00.00 44.24 41.68
2 Ekola Juuso LapVi 11.21 0.00.12 42.16 39.72
3 Karjanlahti Kosti KauWi 12.33 0.01.24 36.95 34.81
4 Hantula Jussi KauWi 13.08 0.01.59 34.18 32.20
5 Karhunen Juho YKV 13.40 0.02.31 31.76 29.92
6 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 19.01 0.07.52 22.05 20.77
Sankelo Verneri LapVi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Aleksi RaJu 10.27 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 11.40 0.01.13
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 12.04 0.01.37
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 13.11 0.02.44
5 Ala-Honkola Akseli KuortKu 13.39 0.03.12
6 Matila Oskari KuortKu 13.46 0.03.19
7 Oja Lauri LapVi 15.23 0.04.56
8 Muhonen Aatu RaJu 17.31 0.07.04
9 Hölsö Aaro RaJu 17.57 0.07.30
10 Koski Hannes LaihLu 18.15 0.07.48
11 Paloniemi Leevi LapVi 18.58 0.08.31
12 Noponen Veeti LapVi 28.20 0.17.53

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 8.16 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 8.34 0.00.18
3 Muhonen Eetu RaJu 8.54 0.00.38
4 Peura Lauri KauKa 11.00 0.02.44
5 Ala-Honkola Svantte KuortKu 12.02 0.03.46
6 Hölsö Tuomas YKV 12.50 0.04.34
7 Suokko Lauri LapVi 14.24 0.06.08
8 Ala-Honkola Iivari KuortKu 16.39 0.08.23
Yrjans Johan NOK EIL -
Närvä Juuso VaaSu EIL -
Fränti Onni RaJu EIL -
Savinainen Joakim RasKu HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiukkonen Leevi KauKa 8.53 0.00.00
2 Orhanen Kaarlo RasKu 12.01 0.03.08
3 Puro-Aho Aapo VaaSu 12.22 0.03.29
4 Yrjans Pontus NOK 13.00 0.04.07
5 Puumila Jaakko JalJa 14.07 0.05.14
6 Puumila Juho JalJa 17.10 0.08.17
7 Honkanen Iivari LapVi 28.28 0.19.35
8 Koski Ahti LaihLu 42.32 0.33.39
Hietala Samu LapVi HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 12.23 0.00.00 78.04 78.55
2 Patana Jenny 12.27 0.00.04 76.46 76.96
3 Rinkineva Elina RaJu 13.57 0.01.34 67.20 67.64
4 Hietala Emmi LapVi 14.37 0.02.14 63.14 63.56
5 Hoskari Maria RasKa 14.52 0.02.29 61.11 61.51
6 Niemi Tiina RasKa 15.10 0.02.47 58.94 59.33
7 Hakala Helena KortJV 15.41 0.03.18 56.08 56.44
8 Savinainen Kati RasKu 16.28 0.04.05 52.53 52.87
9 Heittola Sanna VaaSu 17.17 0.04.54 49.21 49.53
10 Nurmi Venla RasKe 18.01 0.05.38 46.40 46.70
11 Ojala Ulla PoRa 18.53 0.06.30 43.50 43.79

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 15.12 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 13.36 0.00.00 53.77 60.91
2 Hemminki Hanna PoRa 15.15 0.01.39 46.51 52.69
3 Wolff Charlotta Raseborg 15.36 0.02.00 44.06 49.92
4 Saarimäki Riikka RasKe 16.45 0.03.09 39.73 45.01
5 Lautamo Riikka VaaSu 17.03 0.03.27 37.74 42.76
Vallin Kaisa EE EIL -
Ala-Honkola Anna KuortKu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppi Susanna LaihLu 15.47 0.00.00 39.59 35.81
2 Ojala Leena RasKu 17.22 0.01.35 34.90 31.57
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 17.56 0.02.09 32.76 29.63
4 Puro-Aho Veera VaaSu 18.19 0.02.32 31.05 28.08
5 Kalliolahti-Oja Mari LapVi 19.23 0.03.36 28.37 25.66
6 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 19.30 0.03.43 27.24 24.64
Polso Anne VetU EIL -
Fränti Kati RaJu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 14.49 0.00.00 43.19 41.58
2 Kollanen Teresa Lynx 15.29 0.00.40 40.09 38.60
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 16.22 0.01.33 36.76 35.39
4 Erkkilä Marja RaJu 17.48 0.02.59 32.72 31.50
5 Suokko Katariina LapVi 18.39 0.03.50 30.20 29.07
6 Hauhia Eija RaJu 19.00 0.04.11 28.63 27.56

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 15.39 0.00.00 48.93 46.04
2 Kankaanpää Tarja KauWi 16.00 0.00.21 45.47 42.78
3 Hämäläinen Marianne KauWi 18.10 0.02.31 37.94 35.70
4 Koskela Sari RaJu 21.18 0.05.39 30.56 28.76

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppä Eija SuJu 15.01 0.00.00 33.17 18.60
2 Hautala Päivi RaJu 16.01 0.01.00 29.54 16.57
3 Erkkilä Riitta LapVi 17.24 0.02.23 25.76 14.45
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 20.51 0.05.50 20.31 11.39

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 14.50 0.00.00 40.80 40.50
2 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 16.52 0.02.02 34.09 33.84
3 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 18.12 0.03.22 29.93 29.71
4 Ojala Seija PoRa 29.00 0.14.10 17.74 17.61

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 15.42 0.00.00 41.13 44.37
2 Stoor Anne KoS 16.35 0.00.53 36.99 39.91
3 Erkinheimo Ritva KortJV 17.09 0.01.27 33.89 36.56
4 Seppälä Eila YKV 17.55 0.02.13 30.63 33.05

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruokola Anna RaJu 14.11 0.00.00
2 Rinta-Keturi Anni RaJu 16.28 0.02.17

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Melender Emilia RaJu 12.16 0.00.00 35.52 25.35
2 Hölsö Henriikka LaihLu 13.31 0.01.15 29.81 21.28
3 Nevala Ronja TeuRi 17.27 0.05.11 21.22 15.15

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Reija-Elina HalTo 10.56 0.00.00 50.32 47.87
2 Lautamo Penne VaaSu 11.04 0.00.08 48.88 46.51
3 Karppi Iiris LaihLu 11.22 0.00.26 46.79 44.51
4 Näsi Minea RaJu 11.40 0.00.44 44.80 42.62
5 Koivisto Aida KortJV 11.41 0.00.45 43.95 41.81
6 Gripenberg Ester Brahe 11.42 0.00.46 43.10 41.01
7 Kankaanpää Aino LapVi 11.46 0.00.50 42.08 40.03
8 Sikkilä Peppi LapVi 12.10 0.01.14 39.94 38.00
9 Koivula Venla LaihLu 14.02 0.03.06 33.98 32.32
10 Peura Siiri KauKa 14.59 0.04.03 31.21 29.69

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 10.31 0.00.00
2 Nivukoski Lotta LapVi 10.43 0.00.12
3 Tuomaala Ella VaaSu 10.44 0.00.13
4 Luhtasaari Nea RaJu 10.51 0.00.20
5 Hoskari Sanni RasKe 11.27 0.00.56
6 Rajala Maija RaJu 12.22 0.01.51
7 Lautamo Hilla VaaSu 12.45 0.02.14
8 Suokko Matilda LapVi 13.05 0.02.34
9 Laakso Evena RasKu 13.16 0.02.45
10 Hautamäki Anni RasKe 15.10 0.04.39
11 Keski-Nisula Aurora KuortKu 24.28 0.13.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 8.38 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 9.54 0.01.16
3 Nivukoski Nanna LapVi 10.16 0.01.38
4 Kuoppala Saana KauKa 10.41 0.02.03
5 Kankaanpää Sanni LapVi 11.10 0.02.32
6 Keski-Säntti Helka YKV 11.34 0.02.56
7 Perälä Fanni LaihLu 11.36 0.02.58
8 Rajala Kerttu RaJu 13.15 0.04.37
9 Snickars Matilda NOK 13.24 0.04.46
10 Ylikojola Veera RaJu 13.31 0.04.53
11 Nurmiainen Elsa Raseborg 14.11 0.05.33
12 Rinta-Keturi Neea RaJu 15.12 0.06.34
13 Ekoluoma Aino YKV 15.19 0.06.41
14 Karppi Helene LaihLu 15.43 0.07.05
15 Koivula Sanni LaihLu 17.43 0.09.05
16 Saari Juulia RasKu 20.51 0.12.13

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 14.48 0.00.00
2 Karppi Saara LaihLu 14.59 0.00.11
3 Snickars Melinda NOK 19.17 0.04.29
4 Kuoppala Pinja KauKa 19.47 0.04.59
5 Hallivuori Katri KauKa 22.41 0.07.53
6 Muhonen Oona RaJu 25.25 0.10.37
7 Keski-Säntti Venla YKV 25.31 0.10.43
8 Mettälä Ella KauKa 34.07 0.19.19
9 Kiukkonen Fanni KauKa 37.14 0.22.26

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Höök Jaakko RaJu 17.49 0.00.00