FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
E-P:n AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Juha IkNV 1.14.33 0.00.00 80.91 80.20
2 Rantala Teemu LapVi 1.17.40 0.03.07 76.21 75.54
3 Heiska Samu TuMe 1.19.57 0.05.24 72.62 71.98
4 Markkila Eero RasKu 1.22.49 0.08.16 68.74 68.14
5 Hemminki Antti RasKu 1.29.11 0.14.38 62.56 62.02
6 Latva Niko SuJu 1.30.56 0.16.23 60.11 59.59
7 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 1.32.46 0.18.13 57.71 57.20
8 Fränti Arto LapVi 1.34.20 0.19.47 55.55 55.06
9 Kivelä Joonatan PerhKi 1.35.46 0.21.13 53.54 53.07

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Jussi YKV 1.03.25 0.00.00 64.95 62.11
2 Välikorpi Jari RasKu 1.04.12 0.00.47 62.24 59.51
3 Hautalahti Antti YKV 1.08.39 0.05.14 56.40 53.93
4 Lauronen Jarkko LaihLu 1.11.03 0.07.38 52.76 50.45
5 Jyräkoski Antti KauKa 1.28.35 0.25.10 40.92 39.13
6 Ruotsala Aki AlahKi 1.31.02 0.27.37 38.46 36.78

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fränti Juha RasKu 1.04.42 0.00.00 48.08 45.57
2 Ahola Janne Navi 1.05.54 0.01.12 46.49 44.07
3 Pajula Harri LapVi 1.09.03 0.04.21 43.70 41.42
4 Rajala Jarkko RaJu 1.11.53 0.07.11 41.32 39.17
5 Laine Kalle KauKa 1.14.53 0.10.11 39.05 37.01
6 Takanen Jari KuortKu 1.25.47 0.21.05 33.54 31.79
7 Kallio Jussi LaihLu 1.26.05 0.21.23 32.88 31.17
8 Nivukoski Janne YKV 1.26.38 0.21.56 32.13 30.46
9 Tuomaala Ville VaaSu 1.35.51 0.31.09 28.56 27.07
10 Närvä Sakari KauKa 1.38.57 0.34.15 27.19 25.77
11 Honkanen Antti LapVi 1.45.27 0.40.45 25.07 23.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 54.32 0.00.00 51.96 50.40
2 Koski Eero YKV 57.22 0.02.50 47.91 46.47
3 Nivukoski Juha LapVi 58.26 0.03.54 45.58 44.21
4 Hemminki Jukka RaJu 1.02.56 0.08.24 40.97 39.74
5 Koivisto Kari KortJV 1.12.58 0.18.26 34.18 33.15
6 Koivula Petri LaihLu 1.38.54 0.44.22 24.35 23.62

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mika RaJu 47.29 0.00.00 49.91 48.02
2 Suvanto Mikael RaJu 51.26 0.03.57 45.50 43.77
3 Ruokola Ilkka RaJu 53.58 0.06.29 42.82 41.19
4 Yli-Ilkka Harri RaJu 55.53 0.08.24 40.82 39.27
5 Kamila Kai SuJu 58.41 0.11.12 38.37 36.91
6 Nevala Pasi TeuRi 1.00.36 0.13.07 36.67 35.27
7 Korhonen Marko YlämPy 1.01.30 0.14.01 35.65 34.29
8 Kontola Kari LapVi 1.03.12 0.15.43 34.22 32.92
9 Kinnari Jukka SuJu 1.07.14 0.19.45 31.73 30.52
10 Varamäki Ari LapVi 1.08.49 0.21.20 30.57 29.40
11 Lemponen Ari RaJu 1.08.51 0.21.22 30.12 28.98
12 Rinta-Keturi Mika RaJu 1.14.14 0.26.45 27.54 26.49
13 Isokangas Tuomo JSRasti 1.24.11 0.36.42 23.93 23.02

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 43.46 0.00.00 54.61 54.14
2 Kuoppala Esa RasKu 44.29 0.00.43 52.58 52.12
3 Nurmela Timo RasKu 46.28 0.02.42 49.23 48.81
4 Koskela Heikki RaJu 51.56 0.08.10 43.06 42.69
5 Hirvensalo Jorma SaPu 53.28 0.09.42 40.87 40.52
6 Ala-Honkola Heikki KuortKu 53.34 0.09.48 39.84 39.49
7 Kujala Tapio RaJu 53.36 0.09.50 38.86 38.52
8 Lassila Antti KuortKu 59.02 0.15.16 34.41 34.12

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Arvo RasKu 42.17 0.00.00 48.01 46.33
2 Pensas Esko LaihLu 48.12 0.05.55 41.41 39.96
3 Toppari Reijo KauWi 50.52 0.08.35 38.58 37.23
4 Vallbacka Heikki KortJV 51.13 0.08.56 37.65 36.33
5 Tamminen Hannu SuJu 58.05 0.15.48 32.62 31.48
6 Mahlamäki Jari TeuRi 58.33 0.16.16 31.78 30.67
7 Hakala Heikki KortJV 58.45 0.16.28 31.10 30.01
8 Hautala Eero KortJV 58.57 0.16.40 30.42 29.35
9 Tamminen Erkki SuJu 1.01.12 0.18.55 28.75 27.74
Virnala Jukka JalJa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 50.37 0.00.00 41.98 40.59
2 Eno Kaarlo TeuRi 51.12 0.00.35 40.81 39.46
3 Rinne Matti TeuRi 55.23 0.04.46 37.08 35.86
4 Laine Harri KauKa 58.31 0.07.54 34.49 33.35
5 Herttua Martti LapVi 1.09.14 0.18.37 28.64 27.70
6 Alanen Martti RasKu 1.13.55 0.23.18 26.35 25.48
7 Laasanen Veikko VäVi 1.32.13 0.41.36 20.74 20.05
Takala Sakari JSRasti KES -
Kalliomaa Lasse LaihLu KES -
Hakomäki Juhani LapVi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 43.01 0.00.00 36.10 33.88
2 Niemelä Pentti LaihLu 43.09 0.00.08 35.54 33.35
3 Pollari Kalevi YKV 45.01 0.02.00 33.63 31.57
4 Pienimäki Kari RaJu 45.32 0.02.31 32.82 30.81
5 Valli Seppo KauKa 46.44 0.03.43 31.57 29.63
6 Lågland Henry VaaSu 49.28 0.06.27 29.43 27.62
7 Majasaari Kari SuJu 53.15 0.10.14 26.97 25.32
8 Näsi Mauno RaJu 55.15 0.12.14 25.65 24.07
9 Hautala Olavi RaJu 58.10 0.15.09 24.03 22.55
10 Joensuu Heimo JSRasti 59.08 0.16.07 23.31 21.87
11 Kujanpää Heikki JSRasti 1.03.33 0.20.32 21.38 20.07
12 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.06.20 0.23.19 20.19 18.95
13 Rantakangas Erkki JSRasti 1.24.43 0.41.42 15.58 14.62

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 40.43 0.00.00 33.76 33.93
2 Saarimäki Jorma VaaSu 46.45 0.06.02 28.66 28.81
3 Ojajärvi Väinö RaJu 48.45 0.08.02 26.78 26.92
4 Kukko Risto VäVi 49.21 0.08.38 25.76 25.89
5 Kallio-Könnö Aarno KauKa 59.06 0.18.23 20.93 21.04
6 Kamila Pentti LaihLu 59.59 0.19.16 20.05 20.15
Lähdekorpi Mauri Femman KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 38.31 0.00.00
2 Knuuttila Helge VaaSu 1.04.17 0.25.46

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihlajamäki Teemu LapVi 46.40 0.00.00
2 Nevala Roni TeuRi 1.09.04 0.22.24

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hantula Jussi KauWi 53.44 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 29.33 0.00.00
2 Hölsö Aaro RaJu 30.05 0.00.32
3 Isokangas Ville JSRasti 32.37 0.03.04
4 Ylä-Rautio Eeli RasKe 34.14 0.04.41
5 Ala-Honkola Akseli KuortKu 36.05 0.06.32
6 Pöytäkangas Elias VaaSu 44.25 0.14.52
7 Oja Lauri LapVi 46.12 0.16.39
8 Koski Hannes LaihLu 52.14 0.22.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 10.27 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 12.32 0.02.05
3 Koski Juuso YKV 16.51 0.06.24
4 Ala-Honkola Svantte KuortKu 17.21 0.06.54
5 Ala-Honkola Iivari KuortKu 22.57 0.12.30
6 Ojala Aleksi JSRasti 31.59 0.21.32

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Erkkilä Juho RaJu 18.37 0.00.00
2 Hölsö Tuomas YKV 18.45 0.00.08
3 Närvä Juuso VaaSu 19.28 0.00.51
4 Hautamäki Arttu RasKe 20.32 0.01.55
5 Joronen Aatu 24.09 0.05.32
6 Hemminki Eemeli RasKu 26.15 0.07.38

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 12.32 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 14.26 0.01.54
3 Hautamäki Aaro RasKe 16.26 0.03.54
4 Oja Leo LapVi 16.28 0.03.56
5 Honkanen Iivari LapVi 17.07 0.04.35
6 Nivukoski Hugo YKV 17.52 0.05.20
7 Koski Ahti LaihLu 19.04 0.06.32
8 Isokangas Veeti JSRasti 20.04 0.07.32
9 Kankaanpää Akseli LapVi 24.03 0.11.31
10 Ylikojola Vilho RaJu 34.17 0.21.45

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 58.21 0.00.00 79.14 78.46
2 Kriikkula Johanna RasKu 1.02.54 0.04.33 72.42 71.80
3 Tuomisto Satu VaaSu 1.09.25 0.11.04 64.71 64.16
4 Rinkineva Elina RaJu 1.10.01 0.11.40 63.26 62.71
5 Palomäki Sanna RasKu 1.10.42 0.12.21 61.75 61.23
6 Savinainen Kati RasKu 1.11.29 0.13.08 60.20 59.68
7 Hemminki Heini RasKu 1.13.13 0.14.52 57.91 57.42
8 Rinkineva Laura RaJu 1.19.22 0.21.01 52.63 52.18
9 Tuominen Lotta RaJu 1.21.54 0.23.33 50.23 49.80
10 Nurmi Ella VaaSu 1.22.57 0.24.36 48.84 48.42
11 Korpi Maarit LapVi 1.23.15 0.24.54 47.91 47.50
12 Fränti Eeva-Maria LapVi 1.27.22 0.29.01 44.93 44.54

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Hanna PoRa 58.42 0.00.00 49.54 47.99
2 Keski-Säntti Eija YKV 1.00.32 0.01.50 46.24 44.80
3 Lautamo Riikka VaaSu 1.05.11 0.06.29 41.26 39.98
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.07.37 0.08.55 38.17 36.98
5 Nivukoski Elisa YKV 1.41.35 0.42.53 24.33 23.57

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Susanna LaihLu 1.00.56 0.00.00 43.83 43.55
2 Ojala Leena RasKu 1.09.12 0.08.16 36.66 36.43
3 Puro-Aho Veera VaaSu 1.13.21 0.12.25 32.77 32.56
4 Kujanpää Maarit KuortKu 1.19.29 0.18.33 28.56 28.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 50.07 0.00.00 45.70 44.84
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 58.14 0.08.07 36.38 35.70
3 Erkkilä Marja RaJu 1.11.46 0.21.39 27.13 26.62

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 53.10 0.00.00 50.05 49.50
2 Katajamäki Tuija KauWi 57.43 0.04.33 43.80 43.32
3 Kankaanpää Tarja KauWi 1.06.50 0.13.40 35.83 35.44
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 1.09.59 0.16.49 32.32 31.96

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 51.39 0.00.00 34.89 22.17
2 Leppä Eija SuJu 1.05.48 0.14.09 26.02 16.53
3 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.06.54 0.15.15 24.24 15.40
4 Erkkilä Riitta LapVi 1.07.54 0.16.15 22.56 14.33

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Seija PoRa 1.12.45 0.00.00
2 Laine Kaija KauKa 2.00.00 0.47.15

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 29.02 0.00.00 42.74 40.95
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 32.01 0.02.59 37.30 35.74
3 Erkinheimo Ritva KortJV 32.50 0.03.48 34.96 33.49
4 Lähdekorpi Kaija Femman 36.04 0.07.02 30.53 29.25
5 Maja Alli RaJu 50.47 0.21.45 20.77 19.90

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokola Anna RaJu 1.06.39 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Nevala Ronja TeuRi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Aida KortJV 48.10 0.00.00 49.60 45.98
2 Lautamo Penne VaaSu 49.36 0.01.26 46.96 43.53
3 Karppi Iiris LaihLu 51.09 0.02.59 44.37 41.13
4 Kankaanpää Aino LapVi 54.38 0.06.28 40.45 37.50
5 Näsi Minea RaJu 1.06.52 0.18.42 32.15 29.81
6 Koivula Venla LaihLu 1.11.19 0.23.09 29.31 27.17
7 Oikarainen Siiri LaihLu 1.17.43 0.29.33 26.13 24.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Sini LapVi 26.25 0.00.00
2 Nivukoski Lotta LapVi 27.19 0.00.54
3 Hoskari Sanni RasKe 28.20 0.01.55
4 Rajala Maija RaJu 31.14 0.04.49
5 Korkonen Emilia KuortKu 33.02 0.06.37
6 Lautamo Hilla VaaSu 35.18 0.08.53
7 Tuomaala Ella VaaSu 43.28 0.17.03
8 Ruutiainen Alisa LaihLu 57.08 0.30.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 12.59 0.00.00
2 Nivukoski Nanna LapVi 14.34 0.01.35
3 Kataja Enni RaJu 15.41 0.02.42
4 Kankaanpää Sanni LapVi 18.40 0.05.41
5 Nivukoski Siiri YKV 20.43 0.07.44
6 Niemi Siiri PoRa 20.55 0.07.56
7 Perälä Fanni LaihLu 22.45 0.09.46

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näykki Minttu LapVi 18.26 0.00.00
2 Rajala Kerttu RaJu 20.45 0.02.19
3 Rauhala Miisa SuJu 23.23 0.04.57
4 Keski-Säntti Helka YKV 28.33 0.10.07
5 Koivula Sanni LaihLu 30.59 0.12.33
6 Koivisto Aija KortJV 32.59 0.14.33

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 15.07 0.00.00
2 Hallivuori Katri KauKa 15.52 0.00.45
3 Muhonen Oona RaJu 16.42 0.01.35
4 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 17.58 0.02.51
5 Keski-Säntti Venla YKV 18.17 0.03.10
6 Karppi Saara LaihLu 21.48 0.06.41
7 Kupari Annikki YKV 23.14 0.08.07
8 Kataja Helmi RaJu 24.14 0.09.07
9 Niemi Viivi PoRa 24.36 0.09.29