FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-Yö suunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iivari Antti RasKu 58.03 0.00.00 74.43 71.77
2 Luoma Juha IkNV 1.00.08 0.02.05 70.96 68.41
3 Latva Niko SuJu 1.02.14 0.04.11 67.69 65.27
4 Istolahti Jaakko KangSK 1.02.42 0.04.39 66.33 63.95
5 Markkila Eero RasKu 1.02.46 0.04.43 65.40 63.06
6 Nissinen Niko Pohjant 1.04.35 0.06.32 62.72 60.48
7 Kallio-Könnö Jarno RasKu 1.04.46 0.06.43 61.71 59.50
8 Sankelo Antton LapVi 1.13.47 0.15.44 53.44 51.52
9 Lilja Juha TP 1.16.06 0.18.03 51.10 49.27
10 Laasanen Lauri LaihLu 1.17.58 0.19.55 49.19 47.42
11 Hemminki Antti RasKu 1.18.55 0.20.52 47.91 46.19
12 Kivelä Joonatan PerhKi 1.19.48 0.21.45 46.70 45.03
Kaksonen Teemu YKV KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautalahti Antti YKV 59.15 0.00.00 57.08 54.95
2 Lauronen Jarkko LaihLu 1.00.30 0.01.15 53.81 51.79
3 Koski Jussi YKV 1.04.33 0.05.18 48.47 46.65
4 Jyräkoski Antti KauKa 1.11.52 0.12.37 41.77 40.20
Ruotsala Aki AlahKi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.01.42 0.00.00 36.49 32.62
2 Takanen Jari KuortKu 1.05.30 0.03.48 32.66 29.19
3 Honkanen Antti LapVi 1.14.02 0.12.20 27.37 24.47
4 Tuomaala Ville VaaSu 1.17.13 0.15.31 24.79 22.16

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Juha AlahKi 54.24 0.00.00 57.33 53.72
2 Koski Eero YKV 56.10 0.01.46 54.60 51.16
3 Lehtinen Juhani KauKa 56.24 0.02.00 53.46 50.08
4 Nurminen Ilkka HS 59.18 0.04.54 49.96 46.81
5 Puro-Aho Arto YKV 1.00.04 0.05.40 48.46 45.40
6 Savolainen Tomi RasKe 1.03.08 0.08.44 45.28 42.43
7 Koivisto Kari KortJV 1.12.16 0.17.52 38.84 36.39
8 Koivisto Juhani KortJV 1.20.39 0.26.15 34.16 32.00
9 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 1.21.41 0.27.17 33.09 31.00
Nivukoski Juha LapVi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurki Esa RasKu 57.27 0.00.00 41.84 38.50
2 Kamila Kai SuJu 1.02.50 0.05.23 37.30 34.32
3 Nevala Pasi TeuRi 1.07.03 0.09.36 34.06 31.34
4 Varamäki Ari LapVi 1.08.38 0.11.11 32.40 29.81
5 Haunia Heikki HSU 1.11.35 0.14.08 30.22 27.81
6 Niemi Ismo PoRa 1.12.49 0.15.22 28.89 26.58
7 Reiman Markku JäPa 2.17.33 1.20.06 14.86 13.67

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 50.59 0.00.00 42.89 44.19
2 Patana Pekka LaihLu 1.11.30 0.20.31 29.93 30.83
3 Kattelus Matti LapVi 1.14.16 0.23.17 28.18 29.03
4 Lyyluoma Pasi TeuRi 1.14.23 0.23.24 27.51 28.34
5 Valtari Markku VaaSu 1.17.49 0.26.50 25.69 26.47
6 Kirkkomäki Jarmo KauWi 1.30.40 0.39.41 21.53 22.18
Hirvensalo Jorma SaPu HYL -
Katajamäki Reima SuJu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallbacka Heikki KortJV 47.17 0.00.00 44.79 42.55
2 Pensas Esko LaihLu 53.23 0.06.06 39.21 37.26
3 Rintaluoma Kari TeuRi 55.14 0.07.57 37.45 35.59
4 Parviainen Ari KeU 56.02 0.08.45 36.48 34.67
5 Härö Hannu VäVi 57.03 0.09.46 35.41 33.64
6 Hautala Eero KortJV 57.32 0.10.15 34.68 32.96
7 Toppari Reijo KauWi 59.14 0.11.57 33.28 31.62
8 Tamminen Erkki SuJu 59.25 0.12.08 32.76 31.13
9 Virnala Jukka JalJa 59.34 0.12.17 32.27 30.66
10 Nuoranne Jussi LHR 1.10.36 0.23.19 26.88 25.54
11 Mahlamäki Jari TeuRi 1.16.32 0.29.15 24.48 23.26
12 Mäkitalo Mikko KauKa 1.23.05 0.35.48 22.25 21.14
13 Hakala Heikki KortJV 1.36.40 0.49.23 18.87 17.93
Kivipelto Kalevi JSRasti KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 37.21 0.00.00 43.86 42.75
2 Nyystilä Jukka LaihLu 40.30 0.03.09 39.98 38.97
3 Laine Harri KauKa 42.44 0.05.23 37.45 36.50
4 Herttua Martti LapVi 43.29 0.06.08 36.37 35.45
5 Kinkki Seppo HyRa 44.57 0.07.36 34.76 33.88
6 Hakala Sauli SuJu 51.43 0.14.22 29.85 29.09
7 Viinikka Matti KauKa 53.33 0.16.12 28.47 27.75
8 Sillanpää Juhani JSRasti 56.06 0.18.45 26.84 26.16
9 Hakomäki Juhani LapVi 57.41 0.20.20 25.78 25.13
10 Alanen Martti RasKu 59.43 0.22.22 24.58 23.96
11 Kaataja Jorma RasKe 59.52 0.22.31 24.21 23.59
12 Laasanen Veikko VäVi 59.54 0.22.33 23.88 23.27
13 Rinne Matti TeuRi 1.17.58 0.40.37 18.10 17.64
Kalliomaa Lasse LaihLu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 33.30 0.00.00 34.86 33.85
2 Humalamäki Hannu ÄhtU 50.59 0.17.29 22.05 21.41
3 Valli Seppo KauKa 55.49 0.22.19 19.35 18.79
4 Kujanpää Heikki JSRasti 59.02 0.25.32 17.56 17.05
5 Majasaari Kari SuJu 1.00.47 0.27.17 16.33 15.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Esko RasKe 33.35 0.00.00 35.81 36.03
2 Kukko Risto VäVi 33.58 0.00.23 34.34 34.56
3 Kallio-Könnö Aarno KauKa 46.36 0.13.01 24.26 24.41
4 Erkinheimo Voitto KortJV 48.20 0.14.45 22.64 22.78
5 Kamila Pentti LaihLu 59.18 0.25.43 17.84 17.96
Saarimäki Jorma VaaSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Helge VaaSu 1.10.23 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Brax Asko TP HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaismaa Lassi JRV 53.23 0.00.00 54.64 52.98
2 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.16.21 0.22.58 35.34 34.27
3 Höök Jaakko RaJu 1.19.32 0.26.09 31.17 30.23

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 53.29 0.00.00 45.54 41.64
2 Helin Saku RaJu 1.00.39 0.07.10 38.15 34.88
3 Ylihärsilä Ville AlahKi 1.05.20 0.11.51 33.55 30.68
4 Nevala Roni TeuRi 1.20.24 0.26.55 25.75 23.54

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Verneri LapVi 38.50 0.00.00 38.54 34.34
2 Karjanlahti Kosti KauWi 45.17 0.06.27 31.81 28.34
3 Karhunen Juho YKV 47.14 0.08.24 29.31 26.11
4 Hantula Jussi KauWi 49.16 0.10.26 26.96 24.02
5 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 1.36.44 0.57.54 13.15 11.72

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oja Lauri LapVi 22.44 0.00.00
2 Ojanen Veeti LapVi 29.52 0.07.08

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 9.26 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 10.37 0.01.11
3 Koski Juuso YKV 11.35 0.02.09
4 Orhanen Kaarlo RasKu 12.07 0.02.41
5 Haapamäki Aaro KauKa 15.36 0.06.10
6 Hemminki Eemeli RasKu 16.08 0.06.42
7 Joronen Aatu RasKu 16.59 0.07.33

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 54.38 0.00.00 59.70 60.09
2 Savinainen Kati RasKu 59.17 0.04.39 52.26 52.61
3 Heittola Sanna VaaSu 1.01.21 0.06.43 47.84 48.16
4 Helander Hanna YKV 1.57.30 1.02.52 23.59 23.75

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 49.38 0.00.00 50.52 48.94
2 Hemminki Hanna PoRa 56.19 0.06.41 42.85 41.52
3 Lautamo Riikka VaaSu 1.07.55 0.18.17 34.15 33.09
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.09.23 0.19.45 32.07 31.07
5 Nivukoski Elisa YKV 1.26.12 0.36.34 24.72 23.95

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Leena RasKu 45.40 0.00.00 22.56 17.17
2 Polso Anne VetU 55.43 0.10.03 17.11 13.01
3 Kattelus Päivi LapVi 1.19.30 0.33.50 11.02 8.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 51.37 0.00.00 39.81 37.07
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.00.42 0.09.05 32.16 29.94
3 Karhunen Katri YKV 1.01.01 0.09.24 30.31 28.22
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.01.39 0.10.02 28.33 26.38

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 33.42 0.00.00 46.39 44.20
2 Ala-Kasari Outi RasKu 35.49 0.02.07 41.47 39.51
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 40.59 0.07.17 34.33 32.71
4 Kankaanpää Tarja KauWi 41.58 0.08.16 31.66 30.17

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Laine Kaija KauKa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 26.14 0.00.00
2 Erkinheimo Ritva KortJV 28.17 0.02.03

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina RasKa 28.55 0.00.00 50.67 49.54
2 Hietala Emmi LapVi 29.35 0.00.40 47.67 46.61
3 Haunia Heta RasKa 31.41 0.02.46 42.78 41.83
4 Melender Emilia RaJu 52.50 0.23.55 24.61 24.07
5 Nevala Ronja TeuRi 54.03 0.25.08 23.04 22.53

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 27.43 0.00.00 50.16 46.83
2 Lautamo Penne VaaSu 45.34 0.17.51 28.22 26.35
3 Koivula Venla LaihLu 1.15.24 0.47.41 15.67 14.63

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nivukoski Lotta LapVi 20.02 0.00.00
2 Rajala Maija RaJu 21.05 0.01.03
3 Lautamo Hilla VaaSu 23.14 0.03.12
4 Lammi Kira KauWi 27.26 0.07.24

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 11.08 0.00.00
2 Keski-Säntti Helka YKV 14.10 0.03.02
3 Kataja Enni RaJu 16.30 0.05.22
4 Niemi Siiri PoRa 16.41 0.05.33
5 Sikkilä Iines LapVi 17.42 0.06.34
6 Rajala Kerttu RaJu 18.04 0.06.56
7 Pihlaja Elli RasKu 18.51 0.07.43
8 Kuoppala Saana KauKa 22.19 0.11.11
9 Ylikojola Veera RaJu 26.20 0.15.12