FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Eukkorastit ja Kaakon AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Antti VeVe 1.03.30 0.00.00 83.44 81.69
2 Nenonen Lauri KR 1.03.57 0.00.27 81.47 79.76
3 Lakanen Jonne LappRi 1.05.49 0.02.19 77.82 76.19
4 Tani Jukka KS 1.09.39 0.06.09 72.27 70.75
5 Inkeri Eero VeVe 1.12.59 0.09.29 67.76 66.34
6 Juopperi Sami-Petteri Navi 1.14.38 0.11.08 65.08 63.71
7 Huomolin Ville LappRi 1.19.39 0.16.09 59.87 58.61
8 Niskanen Janne VeVe 1.20.23 0.16.53 58.22 57.00
9 Kauppila Tomi VeVe 1.36.07 0.32.37 47.77 46.77
10 Hakkarainen Markus RaKaS 1.51.59 0.48.29 40.22 39.37

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Mikko KyS 1.19.27 0.00.00 38.67 37.69
2 Lahtinen Miika ORa 1.23.31 0.04.04 34.95 34.07
3 Siivola Markus LappRi 1.25.15 0.05.48 32.44 31.62
4 Huhtiniemi Pauli LuuRa 1.27.35 0.08.08 29.82 29.07

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 1.00.47 0.00.00 66.02 64.78
2 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.04.45 0.03.58 60.94 59.79
3 Pellinen Teppo JoKu 1.13.35 0.12.48 52.72 51.72
4 Asikainen Pasi JoKu 1.18.13 0.17.26 48.74 47.82
5 Pokela Jukka LuuRa 1.20.38 0.19.51 46.45 45.57
6 Paakkarinen Oskar RaKaS 1.24.38 0.23.51 43.46 42.64
7 Kiiski Mikko KyS 1.25.32 0.24.45 42.22 41.43
8 Ruotsalainen Ville LappRi 1.30.14 0.29.27 39.28 38.54
9 Turkia Antti RaKaS 1.32.51 0.32.04 37.46 36.75
10 Petäjistö Kimmo RAPSU 1.47.29 0.46.42 31.73 31.14

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 59.11 0.00.00 61.97 59.09
2 Seppälä Ville KyS 1.04.59 0.05.48 55.50 52.92
3 Kaplas Jarkko JoKu 1.06.38 0.07.27 53.20 50.73
4 Saarela Jarno KyS 1.07.46 0.08.35 51.41 49.02
5 Lantela Jaani EsSu 1.08.36 0.09.25 49.90 47.58
6 Kiintola Jarno KS 1.12.37 0.13.26 46.30 44.14
7 Ojala Tero KS 1.14.03 0.14.52 44.57 42.50
8 Pulli Veli-Matti LappRi 1.15.38 0.16.27 42.83 40.84
9 Neuvonen Janne LuuRa 1.17.51 0.18.40 40.83 38.93
10 Marttinen Jarno AnttU 1.19.39 0.20.28 39.14 37.32
Noponen Petri AnttU EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 53.39 0.00.00 55.85 51.92
2 Granqvist Antti Trian 57.08 0.03.29 51.57 47.94
3 Oksanen Tuomo Navi 57.47 0.04.08 50.13 46.60
4 Tielinen Vesa LuuRa 1.01.06 0.07.27 46.59 43.31
5 Munck Jarmo ORa 1.05.53 0.12.14 42.45 39.46
6 Saramäki Harri ORa 1.07.00 0.13.21 41.00 38.11
7 Paavola Harry KyS 1.07.29 0.13.50 39.96 37.15
8 Eskelinen Jussi RaKaS 1.07.58 0.14.19 38.94 36.20
9 Pellinen Antti JoKu 1.09.13 0.15.34 37.52 34.88
10 Hautaniemi Petri RaKaS 1.14.01 0.20.22 34.41 31.99

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinola Ari VeVe 52.46 0.00.00 52.07 51.28
2 Mattinen Reijo JoKu 57.13 0.04.27 46.99 46.27
3 Kotro Petri KaaRa 58.17 0.05.31 45.12 44.43
4 Valjakka Tapio Navi 1.02.19 0.09.33 41.26 40.63
5 Väyrynen Timo KyS 1.10.03 0.17.17 35.86 35.31
6 Ovaska Heikki LuuRa 1.12.21 0.19.35 33.91 33.39
7 Kolehmainen Ari OC Munch 1.32.07 0.39.21 25.99 25.60
Myllys Jussi ORa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kosonen Hannu ORa 46.44 0.00.00 50.89 50.38
2 Jeskanen Taito IlU 48.07 0.01.23 48.76 48.26
3 Niemi Kari-Veli HauSi 49.02 0.02.18 47.18 46.70
4 Pulkkinen Pekka JoKu 54.13 0.07.29 42.07 41.65
5 Torniainen Ari LappRi 57.29 0.10.45 39.12 38.72
6 Pajunen Jukka Navi 59.43 0.12.59 37.11 36.74
7 Forss Jari HaukivKi 1.00.50 0.14.06 35.90 35.53
8 Heikura Jukka TuuSe 1.01.38 0.14.54 34.91 34.55
9 Lavonen Hannu MiehVi 1.02.12 0.15.28 34.07 33.72
10 Myllärinen Hannu JoKu 1.12.07 0.25.23 28.93 28.64
11 Karlsson Henrik KuUS 1.24.21 0.37.37 24.35 24.10
12 Pajunen Kari AnttU 1.40.11 0.53.27 20.18 19.97

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 46.27 0.00.00 51.49 50.91
2 Vartiainen Börje KR 46.58 0.00.31 49.83 49.27
3 Pietikäinen Markku JoKu 48.46 0.02.19 46.94 46.41
4 Lehto Jarmo VeVe 52.22 0.05.55 42.74 42.26
5 Hyyryläinen Raimo JuvU 57.42 0.11.15 37.90 37.47
6 Vartiainen Aarne RAPSU 1.08.40 0.22.13 31.10 30.75
7 Värtö Simo JoKu 1.14.48 0.28.21 27.86 27.55
8 Lappalainen Martti Navi 1.16.15 0.29.48 26.66 26.36
Kurppa Hannu AngA EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 42.41 0.00.00 47.24 47.09
2 Hyyryläinen Jorma Navi 42.44 0.00.03 46.17 46.03
3 Karvonen Jorma SOC 45.01 0.02.20 42.87 42.74
4 Lakanen Ensio VaajTe 47.10 0.04.29 40.00 39.88
5 Pokela Erkki LuuRa 52.34 0.09.53 35.07 34.96
6 Töyrylä Hannu KS 53.25 0.10.44 33.70 33.60
7 Herttuainen Vesa RaKaS 1.01.19 0.18.38 28.66 28.57
8 Pöntinen Jorma Navi 1.04.11 0.21.30 26.70 26.62
Vilska Pekka ORa EIL -
Tani Ossi KS EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 44.26 0.00.00 33.31 33.04
2 Kemppi Jorma Navi 49.13 0.04.47 28.95 28.71
3 Paukkunen Ossi RaKaS 57.46 0.13.20 23.70 23.51
4 Kyöstilä Matti RaKaS 1.11.23 0.26.57 18.40 18.25
5 Pöyhiä Jorma JoKu 1.11.45 0.27.19 17.53 17.39

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 40.50 0.00.00 35.10 34.25
2 Ryyppö Toivo RaKaS 42.38 0.01.48 32.61 31.82
3 Karnaattu Mauri KS 43.34 0.02.44 30.93 30.18
4 Repo Voitto RaKaS 45.05 0.04.15 28.93 28.23
5 Salmi Tarmo JoKu 52.41 0.11.51 23.94 23.36
6 Matikainen Martti KeKaRa 58.54 0.18.04 20.69 20.18

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 49.08 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 1.06.03 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Vertti LappRi 1.02.21 0.00.00 54.80 50.24
2 Seppänen Antti ORa 1.05.02 0.02.41 50.57 46.36
3 Tamminen Kasperi LappRi 1.13.50 0.11.29 42.81 39.24
4 Rautio Juho JoKu 1.16.50 0.14.29 39.47 36.18
5 Pellinen Veeti JoKu 1.31.05 0.28.44 31.89 29.23

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vepsäläinen Onni KyS 42.26 0.00.00 42.84 39.20
2 Rytkö Olli VeVe 58.45 0.16.19 29.39 26.89
3 Länsivuori Luukas LappRi 1.02.12 0.19.46 26.30 24.07
4 Ojala Urho KS 1.02.42 0.20.16 24.64 22.55
Peltonen Lasse KS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 24.59 0.00.00
2 Seppälä Matias KyS 29.15 0.04.16
3 Tonteri Tuomas KS 35.02 0.10.03

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Olavi KyS 18.28 0.00.00
2 Saarela Ossi KyS 18.58 0.00.30
3 Pylvänäinen Jere KS 22.55 0.04.27
4 Saarilaakso Sulo LappRi 24.02 0.05.34
5 Pajari Antti SKVuoksi 24.31 0.06.03
6 Takanen Eetu VeVe 25.01 0.06.33
7 Turunen Juho LappRi 27.01 0.08.33
8 Paloheimo Lenni ORa 28.58 0.10.30
9 Ojalainen Matias SKVuoksi 30.32 0.12.04
10 Suomalainen Vilho LappRi 33.04 0.14.36
11 Pellinen Pietari JoKu 36.15 0.17.47
12 Rytkö Elias VeVe 37.12 0.18.44
Talka Eero KS EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 14.17 0.00.00
2 Lintunen Aapo RaKaS 16.27 0.02.10
3 Tyni Sisu VeVe 17.42 0.03.25
4 Siivola Visa LappRi 19.26 0.05.09
5 Pohjalainen Olli VeVe 21.07 0.06.50
6 Kiintola Eemil KS 21.30 0.07.13
7 Karvonen Tatu KS 22.11 0.07.54
8 Ryhänen Leo Navi 22.29 0.08.12
9 Jauho Eelis JoKu 22.30 0.08.13
10 Räihä Konsta Navi 22.59 0.08.42
11 Karvonen Elmo KS 24.32 0.10.15
12 Korhonen Veikka SKVuoksi 26.58 0.12.41
13 Seppänen Nuutti ORa 27.01 0.12.44
14 Kivelä Veikko RaKaS 28.36 0.14.19
15 Länsivuori Julius RaKaS 28.49 0.14.32
16 Tamminen Oskari LuuRa 29.20 0.15.03
Simola Viljo LuuRa EIL -
Nikula Olli KS EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räihä Vinski Navi 15.08 0.00.00
2 Pulkkinen Elmo RaKaS 15.56 0.00.48
3 Sarilampi Tuure KS 19.03 0.03.55
4 Lintunen Elmo RaKaS 19.53 0.04.45
5 Tani Elias KyS 22.32 0.07.24
6 Saarilaakso Pyry LappRi 26.05 0.10.57
7 Lantela Aarni EsSu 1.13.57 0.58.49
Talka Aapo KS EIL -
Suomalainen Veikka LappRi EIL -
Asikainen Viljami JoKu EIL -

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pokkinen Tuomas LappRi 16.48 0.00.00
2 Sippu Sami InkTe 17.56 0.01.08
3 Jauho Topias JoKu 20.00 0.03.12
4 Pohjalainen Veikka VeVe 22.48 0.06.00
5 Sopanen Matias LappRi 24.45 0.07.57
Topra Janne LappRi EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pokkinen Perttu LappRi 26.04 0.00.00
2 Korpinen Veikko AnttU 26.40 0.00.36
3 Ahtiainen Aapo JoKu 27.28 0.01.24
4 Nykänen Arttu SKVuoksi 45.29 0.19.25

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 57.58 0.00.00 70.36 65.28
2 Väyrynen Aino KR 1.04.23 0.06.25 62.39 57.89
3 Kiuru Veera RaKaS 1.11.50 0.13.52 55.07 51.10
4 Pylvänäinen Henna KS 1.13.15 0.15.17 53.17 49.33
5 Vilpponen Erika ORa 1.13.34 0.15.36 52.11 48.35
6 Väyrynen Anni KyS 1.17.58 0.20.00 48.38 44.89
7 Ruoti Roosa VeVe 1.30.03 0.32.05 41.21 38.24
8 Höglund Henna 1.33.32 0.35.34 39.02 36.21
9 Vesikko Venla JoKu 1.33.40 0.35.42 38.32 35.55
10 Repo Minttu-Maija 1.35.36 0.37.38 36.90 34.24
11 Hietala Miina KyS 1.35.37 0.37.39 36.25 33.64

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 1.04.43 0.00.00 69.69 68.99
2 Weckman Sanna VeVe 1.12.18 0.07.35 60.04 59.43
3 Kärki Kukka-Maaria ORa 1.13.42 0.08.59 56.61 56.03
4 Lintunen Marjut RaKaS 1.17.48 0.13.05 51.45 50.93
5 Simola Anni LuuRa 1.35.30 0.30.47 40.14 39.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 40.47 0.00.00 68.01 64.22
2 Huusari Heidi InkTe 57.12 0.16.25 47.28 44.64
3 Saarilaakso Mia LappRi 58.37 0.17.50 44.95 42.44
4 Pulli Tessa LappRi 1.02.04 0.21.17 41.34 39.03
5 Kärkkäinen Varpu ORa 1.03.08 0.22.21 39.54 37.33
6 Paavola Tiina KyS 1.10.32 0.29.45 34.41 32.49
7 Tammilehto Erika KS 1.31.05 0.50.18 25.88 24.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Pia KyS 59.57 0.00.00 50.04 43.60
2 Franssila Hanna AngA 1.11.07 0.11.10 40.07 34.92
3 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 1.12.37 0.12.40 37.18 32.40
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.24.04 0.24.07 30.33 26.43

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 53.50 0.00.00 48.44 48.92
2 Moilanen Ulla RaKaS 1.06.09 0.12.19 37.45 37.82
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 1.16.54 0.23.04 30.52 30.82
4 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.41.56 0.48.06 21.75 21.96
Vehomäki Pirkko ORa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Marja KyS 1.18.48 0.00.00 36.23 36.00
2 Pajunen Tarja Navi 1.20.44 0.01.56 32.71 32.51
3 Pulkkinen Arja JoKu 1.23.39 0.04.51 29.01 28.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 54.47 0.00.00 49.93 48.63
2 Kattelus Helena KS 1.04.11 0.09.24 41.02 39.95
3 Juvonen Marja RaKaS 1.06.48 0.12.01 37.88 36.89
4 Kukkonen Marja RaKaS 1.24.39 0.29.52 28.68 27.93
5 Pöntinen Tuula Navi 1.25.31 0.30.44 27.19 26.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 59.26 0.00.00
2 Lakanen Sirpa RaKaS 1.11.01 0.11.35

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 1.04.00 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Kerttu ORa 1.29.00 0.00.00 41.54 40.59
2 Kantanen Raisa JoKu 1.30.29 0.01.29 37.79 36.93
3 Laitinen Emilia VeVe 1.30.51 0.01.51 34.59 33.80

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 58.40 0.00.00 50.85 48.60
2 Neuvonen Venla LuuRa 59.12 0.00.32 48.88 46.71
3 Lantta Tinja LappRi 1.01.35 0.02.55 45.53 43.52
4 Mattinen Lotta JoKu 1.02.42 0.04.02 43.29 41.38
5 Laitimo Maija JoKu 1.09.28 0.10.48 37.79 36.12
6 Marttinen Jenni AnttU 1.27.58 0.29.18 28.82 27.55
Vallema Henrika VeVe EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Saara LuuRa 45.33 0.00.00 49.48 48.54
2 Paavola Titta KyS 49.38 0.04.05 44.73 43.88
3 Outinen Katariina KyS 50.25 0.04.52 43.36 42.54
4 Lavonen Sanni MiehVi 50.40 0.05.07 42.48 41.68
5 Laitinen Julia VeVe 53.29 0.07.56 39.61 38.86
6 Neuvonen Riina LuuRa 55.39 0.10.06 37.46 36.75
7 Kairikko Lotta ORa 59.02 0.13.29 34.74 34.08
8 Kaplas Kerttu JoKu 1.00.26 0.14.53 33.38 32.75
9 Ripatti Mona JoKu 1.03.26 0.17.53 31.27 30.67
10 Kivelä Martta RaKaS 1.14.37 0.29.04 26.13 25.63
11 Tamminen Ilona LuuRa 1.37.13 0.51.40 19.71 19.33

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 27.37 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 29.36 0.01.59
3 Rautio Oona JoKu 35.51 0.08.14
4 Kiintola Emilia KS 36.33 0.08.56
5 Kuusio Senni RaKaS 39.42 0.12.05
6 Pirinen Oona KeKaRa 42.45 0.15.08
7 Kriktilä Pihla VeVe 51.39 0.24.02
Saar Tiia Navi EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 26.15 0.00.00
2 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 27.09 0.00.54
3 Kaiponen Ella-Sofia ORa 28.42 0.02.27
4 Lintunen Venla RaKaS 28.58 0.02.43
5 Ruotsalainen Emma LappRi 29.44 0.03.29
6 Kaplas Martta JoKu 30.27 0.04.12
7 Huuhko Riikka LuuRa 31.04 0.04.49
8 Sippu Jenna InkTe 1.04.21 0.38.06

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 14.05 0.00.00
2 Takanen Tiitu VeVe 21.14 0.07.09
3 Weckman Venla VeVe 21.17 0.07.12
4 Tonder Ilona SKVuoksi 21.47 0.07.42
5 Pokela Venla LuuRa 23.10 0.09.05
6 Vepsäläinen Elsa KyS 23.13 0.09.08
7 Lindholm Siiri ORa 23.17 0.09.12
8 Malinen Hertta Navi 23.30 0.09.25
9 Lantela Liina EsSu 25.16 0.11.11
10 Häkkinen Senni Navi 25.18 0.11.13
11 Hietanen Silja SKVuoksi 25.28 0.11.23
12 Seppälä Sofia KyS 26.31 0.12.26
13 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 26.50 0.12.45
14 Laitinen Sofia VeVe 27.15 0.13.10
15 Paavola Peppi KyS 28.07 0.14.02
16 Ruotsalainen Elina LappRi 29.40 0.15.35
17 Noponen Venla AnttU 29.57 0.15.52
18 Tani Nelli KyS 33.29 0.19.24
19 Pellinen Emma JoKu 40.10 0.26.05
Kaplas Elsa JoKu HYL -
Saar Sini Navi KES -
Rahkonen Janni-Maria LuuRa EIL -
Kiiski Ilona KyS EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 14.50 0.00.00
2 Tyni Veera VeVe 20.18 0.05.28
3 Lindholm Lotta ORa 20.50 0.06.00
4 Parkko Nella LuuRa 25.26 0.10.36
5 Kärki Vilhelmiina ORa 40.48 0.25.58

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 19.24 0.00.00
2 Noponen Vilma AnttU 26.31 0.07.07
3 Tamminen Alisa LuuRa 37.02 0.17.38
Asikainen Milja JoKu EIL -
Laitinen Lilja KS EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Maija LappRi 18.01 0.00.00
2 Tyni Ellen VeVe 21.40 0.03.39
3 Tani Aliisa KyS 25.00 0.06.59
4 Räihä Maikki Navi 25.35 0.07.34
5 Noponen Viivi AnttU 27.45 0.09.44
6 Huuhko Helmi LuuRa 33.51 0.15.50
7 Takanen Titi VeVe 35.07 0.17.06