FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Pohjantähti tuplasprintti, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankainen Valtteri TuS 13.43 0.00.00 76.99 80.80
2 Rahkola Mikko Pohjant 13.46 0.00.03 76.00 79.75
3 Vainio Antti MSParma 13.53 0.00.10 74.64 78.33
4 Vainio Eero-Matti MSParma 14.12 0.00.29 72.28 75.85
5 Kivelä Matti HiKi 14.39 0.00.56 69.39 72.81
6 Tauriainen Teemu KEV 14.51 0.01.08 67.78 71.13
7 Koirikivi Riku RasTiimi 15.05 0.01.22 66.08 69.34
8 Taulavuori Arttu AlatPi 15.06 0.01.23 65.35 68.58
9 Similä Severi Pohjant 15.10 0.01.27 64.41 67.59
10 Kuusikko Miska Pohjant 15.12 0.01.29 63.62 66.76
11 Seppänen Mika VaKa 15.41 0.01.58 61.03 64.04
12 Korhonen Konsta Pohjant 16.05 0.02.22 58.89 61.80
13 Vapa Marko S-2000 16.11 0.02.28 57.92 60.78
14 Arvela Oskari LS-37 16.34 0.02.51 55.98 58.74
15 Nissinen Veeti PuolRy 16.49 0.03.06 54.56 57.25
16 Keski-Ojala Markus KannUra 19.42 0.05.59 46.07 48.35
Aikio Santeri KEV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palokangas Markus AlatPi 12.11 0.00.00 40.07 47.32
2 Laitinen Antti KoskRi 12.46 0.00.35 37.10 43.80
3 Ronkainen Markus LapVe 13.51 0.01.40 33.14 39.12
4 Jeskanen Juha HaHe 16.20 0.04.09 27.20 32.12
5 Saari Aki HaHe 16.21 0.04.10 26.28 31.03
6 Pelkonen Hannu YlikNM 19.38 0.07.27 21.14 24.96
Lindell Niklas Brahe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näpänkangas Mika S-JKL 13.55 0.00.00 43.82 49.30
2 Pohjola Mikko Lynx 15.03 0.01.08 39.30 44.22
3 Haikola Petteri KaSu 15.12 0.01.17 37.71 42.43
4 Biskop Kim KoS 15.24 0.01.29 36.04 40.54
5 Haverinen Jari KaSu 16.10 0.02.15 33.19 37.35
6 Järvelin Marko PeRa 22.30 0.08.35 23.04 25.92
Virkkala Tero KaSu EIL -
Viippola Ilpo OuTa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Tero AlatPi 12.51 0.00.00 49.60 55.22
2 Viitasaari Tommi KoS 13.46 0.00.55 45.31 50.44
3 Pihlajaniemi Janne VePo 14.05 0.01.14 43.32 48.23
4 Kela Marko OulRe 15.36 0.02.45 38.23 42.56
5 Backman Kari IinYr 16.31 0.03.40 35.28 39.28
6 Kultima Juha LapVe 16.52 0.04.01 33.74 37.56
7 Oja Sami NiS 32.45 0.19.54 16.96 18.88
Kankainen Janne SoJy HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 11.22 0.00.00 43.33 38.50
2 Konttajärvi Seppo VePo 11.26 0.00.04 42.16 37.45
3 Lamminaho Hannu S-2000 12.25 0.01.03 37.97 33.73
4 Heikkuri Tapani AlatPi 13.01 0.01.39 35.41 31.46
5 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 13.10 0.01.48 34.20 30.38
6 Alahäivälä Tapani PudU 13.57 0.02.35 31.53 28.01
7 Härkönen Antti PudU 15.10 0.03.48 28.30 25.14
8 Piispanen Reima OuHu 16.45 0.05.23 25.00 22.21
Rankinen Juho OulRe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 10.37 0.00.00 43.92 42.30
2 Pietilä Heikki S-2000 12.41 0.02.04 34.93 33.64
3 Hakala Heikki KortJV 17.32 0.06.55 23.94 23.05
4 Kotila Harri YlikNM 19.58 0.09.21 19.85 19.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 12.20 0.00.00 45.76 46.85
2 Nurisalo Seppo KoS 12.43 0.00.23 43.99 45.04
3 Tervo Arhi ONMKY 12.47 0.00.27 43.37 44.40
4 Hattar Allan Falken 12.52 0.00.32 42.70 43.72
5 Matilainen Jorma S-JKL 13.02 0.00.42 41.77 42.77
6 Grekelä Antti HaHe 13.20 0.01.00 40.46 41.42
7 Laakso Antero SuosmSa 13.39 0.01.19 39.16 40.09
8 Suorsa Matti PudU 13.55 0.01.35 38.05 38.96
9 Kotala Ilkka OH 14.10 0.01.50 37.03 37.91
10 Karstunen Hannu HaapavU 14.15 0.01.55 36.46 37.33
11 Tuomaala Juhani KoS 14.53 0.02.33 34.57 35.40
12 Keltamäki Seppo JoKu 16.01 0.03.41 31.82 32.57
13 Junttila Tuomo RasTiimi 16.20 0.04.00 30.89 31.63
14 Puurunen Jorma ONMKY 18.19 0.05.59 27.28 27.93
15 Haapasalo Pertti Pohjant 19.13 0.06.53 25.74 26.35
Köngäs Martti PuolRy HYL -
Toppari Pekka PuolRy HYL -
Antikainen Raimo KuoSu HYL -
Lind Sune Falken EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakkala Ossi KuoSu 14.30 0.00.00 34.09 31.21
2 Tuohimaa Esko ONMKY 15.15 0.00.45 31.44 28.78
3 Malm Lauri Reima 15.50 0.01.20 29.35 26.86
4 Myllymaa Kauko OulRe 17.03 0.02.33 26.38 24.15
5 Juutinen Hannu Pohjant 17.11 0.02.41 25.32 23.17
6 Mustonen Lauri AlatPi 18.15 0.03.45 23.02 21.08

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 14.14 0.00.00 36.72 36.46
2 Lehtonen Matti PiVe 15.05 0.00.51 33.36 33.11
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 18.11 0.03.57 26.59 26.40
4 Pelkonen Toivo YlikNM 19.37 0.05.23 23.65 23.48
5 Veijovaara Jorma Pohjant 22.35 0.08.21 19.67 19.53

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Reino OuTa 19.23 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 13.10 0.00.00 40.88 25.06
2 Niinimäki Niilo Pohjant 14.20 0.01.10 34.73 21.30
3 Aikio Valtteri KEV 15.12 0.02.02 30.10 18.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Atte KuoSu 10.31 0.00.00 38.38 33.81
2 Niemelä Paavo Pohjant 12.00 0.01.29 32.38 28.52
3 Gretschel Eino KEV 12.18 0.01.47 30.36 26.74
4 Heikkinen Eeli Pohjant 13.57 0.03.26 25.68 22.62
Niinimäki Olli Pohjant HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki Koovee 7.12 0.00.00
2 Hirvinen Joona KoS 7.16 0.00.04
3 Sorsa Eero SoJy 7.49 0.00.37
4 Heikkinen Altti SoJy 7.51 0.00.39
5 Heino Veikka Pohjant 8.34 0.01.22
6 Palokangas Tatu AlatPi 10.11 0.02.59
7 Kultima Lauri LapVe 10.47 0.03.35

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerholm Lauri Pohjant 5.48 0.00.00
2 Viippola Veeti OuTa 6.08 0.00.20
3 Ukkola Santeri Pohjant 6.47 0.00.59
4 Ryytty Eino Pohjant 7.06 0.01.18
5 Puurunen Joona OuTa 8.31 0.02.43
Sorsa Lauri SoJy HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Heino Santeri Pohjant HYL -
Puurunen Peetu OuTa HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 14.57 0.00.00 65.51 65.17
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 15.23 0.00.26 62.60 62.28
3 Kiiskinen Elisa SoJy 16.17 0.01.20 58.14 57.84
4 Kirvesmies Annika KuoSu 16.30 0.01.33 56.38 56.10
5 Korpi Anna LänRa 16.37 0.01.40 55.01 54.73
6 Näpänkangas Elsa S-JKL 17.41 0.02.44 50.76 50.51
7 Oksanen Emmi SiiRa 18.58 0.04.01 46.47 46.23
8 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 19.08 0.04.11 45.21 44.98
9 Sankelo Lotta Pohjant 19.24 0.04.27 43.75 43.53
10 Niva Heini Pohjant 19.36 0.04.39 42.47 42.25
Pääkkönen Nea SoJy EIL -
Ojanaho Ansa-Lotta OH EIL -
Haataja Anna Pohjant EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Tulppo Riikka Pohjant HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torvela Tiina KuoSu 12.15 0.00.00 49.20 47.99
2 Laitinen Maria YlikNM 12.22 0.00.07 46.29 45.16
3 Päivinen Sonja KaSu 14.19 0.02.04 37.88 36.96
4 Märsynaho Maaret PuolRy 18.11 0.05.56 28.17 27.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Goman Annukka VePo 13.20 0.00.00 59.90 39.79
2 Karppinen Satu YlikNM 14.24 0.01.04 52.69 35.00
3 Kela Merja OulRe 16.59 0.03.39 42.32 28.12
Kankainen Ulla-Maria SoJy HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 12.26 0.00.00 53.53 47.49
2 Haverinen Tuula KaSu 14.35 0.02.09 43.36 38.46
3 Laaksoviita Katja SuomRa 17.52 0.05.26 33.53 29.74
4 Siltala Anne NiS 19.31 0.07.05 28.99 25.71

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 12.30 0.00.00 45.29 45.48
2 Jurvakainen Tuija RasHy 15.39 0.03.09 34.36 34.51
3 Piispanen Eija OuHu 18.16 0.05.46 27.89 28.01
4 Kosamo Maire PudU 20.47 0.08.17 23.15 23.25
Kauppinen Liisa SuomRa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Humalamäki Mirja SuomRa 15.59 0.00.00
2 Karjalainen Seija LaiVe 17.51 0.01.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Pirjo SalRe 15.48 0.00.00
2 Karstunen Rauni HaapavU 18.25 0.02.37
Lumiaho Raija KoS EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 12.26 0.00.00
2 Kela Mirja OulRe 16.21 0.03.55

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Aino OH 16.55 0.00.00
2 Päkkilä Suvi HaHe 23.18 0.06.23
Biskop Greta KoS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holopainen Oili S-2000 11.15 0.00.00 58.00 58.40
2 Viitasaari Liina KoS 11.53 0.00.38 53.88 54.25
3 Palokangas Mette AlatPi 12.18 0.01.03 51.06 51.41
4 Taulavuori Anni AlatPi 12.20 0.01.05 49.93 50.27
5 Viippola Venla OuTa 12.30 0.01.15 48.28 48.61
6 Saraniemi Iida OH 12.54 0.01.39 45.84 46.15
7 Mutka Aino Pohjant 14.56 0.03.41 38.78 39.04
8 Loukusa Anni Iisu 16.01 0.04.46 35.39 35.63
9 Gretschel Liisa KEV 18.37 0.07.22 29.79 29.99
Oikarinen Anni S-2000 EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 12.29 0.00.00 38.97 35.98
2 Anttila Minea Pohjant 12.50 0.00.21 36.49 33.69
3 Myllymäki Matilda KoS 12.52 0.00.23 34.97 32.29
4 Kuusikko Kiia Pohjant 13.03 0.00.34 33.09 30.55
5 Jaatinen Ilona HaHe 15.11 0.02.42 27.24 25.15
Similä Selina Pohjant EIL -
Mutka Kerttu Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Patricia KoS 9.40 0.00.00
2 Anttonen Jemina SuomRa 11.17 0.01.37
Goman Matleena Pohjant EIL -
Lindell Tilde Brahe EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Nelli Pohjant 11.48 0.00.00
2 Saari Annalotta HaHe 12.06 0.00.18
3 Määttälä Selma KoS 13.27 0.01.39
4 Pihlajaniemi Aini VePo 14.26 0.02.38

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 6.01 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 6.05 0.00.04
3 Alahäivälä Silja PudU 6.07 0.00.06
4 Länsitie Pinja Pohjant 6.12 0.00.11
5 Heikkinen Aada Pohjant 7.04 0.01.03
6 Väisänen Martta LaiVe 7.05 0.01.04
7 Jokelainen Sanja KaSu 7.27 0.01.26
8 Hokkanen Liina Pohjant 7.59 0.01.58
9 Laitinen Ines Pohjant 8.40 0.02.39
10 Similä Helmiina Pohjant 9.07 0.03.06
11 Loukusa Aino Iisu 9.49 0.03.48
12 Kultima Kaisa LapVe 10.24 0.04.23
13 Märsynaho Minja PuolRy 13.04 0.07.03
Virkkala Venla KaSu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hokkanen Hilma Pohjant 5.08 0.00.00
2 Ryytty Elena Pohjant 6.11 0.01.03
3 Kangas Inga Pohjant 6.27 0.01.19
4 Kultima Hanna LapVe 7.09 0.02.01
5 Saari Amanda HaHe 7.13 0.02.05
6 Määttä Malla Pohjant 7.32 0.02.24
7 Heikkinen Aamu Pohjant 7.59 0.02.51
8 Jeskanen Anni HaHe 8.35 0.03.27
9 Tulppo Saana Pohjant 13.05 0.07.57
10 Kangas Saga Pohjant 13.40 0.08.32
11 Anttila Oona Pohjant 17.47 0.12.39
Tulppo Eevi Pohjant HYL -
Määttä Hilla Pohjant HYL -
Virkkala Elisa KaSu EIL -
Virkkala Anna KaSu EIL -