FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pielisrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 45.10 0.00.00 84.23 83.96
2 Räsänen Markus KR 49.08 0.03.58 76.70 76.46
3 Rautanen Mika TuuSe 51.21 0.06.11 72.70 72.46
4 Silvennoinen Oskari KR 53.19 0.08.09 69.35 69.12
5 Saarela Ville-Petteri KemU 56.10 0.11.00 65.19 64.98
6 Korpinen Olli-Jussi AnttU 57.10 0.12.00 63.43 63.22
7 Hakuli Tommi SKUusi 57.16 0.12.06 62.70 62.49
8 Kokkonen Eemeli KaSu 59.03 0.13.53 60.20 60.00
9 Niemelä Hannu Pohjant 1.03.31 0.18.21 55.40 55.22
10 Kankkunen Matias OK77 1.04.20 0.19.10 54.15 53.97
11 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 1.08.02 0.22.52 50.68 50.51
12 Kettunen Pyry SäynSa 1.11.16 0.26.06 47.88 47.72
13 Hyvönen Jerry KuoSu 1.12.01 0.26.51 46.88 46.73
14 Lamminsalo Marko KuoSu 1.14.11 0.29.01 45.03 44.89
15 Nissinen Veeti PuolRy 1.16.49 0.31.39 43.03 42.89
16 Hyttinen Ossi SonPa 1.17.10 0.32.00 42.37 42.23
17 Väyrynen Kimmo JuuanJä 1.22.48 0.37.38 39.05 38.93
Väätäinen Pekka SiiRa EIL -
Karvonen Matti KR EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Lasse YlivKu 31.10 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkkala Tero KaSu 1.12.46 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Miko SoJy 57.11 0.00.00 44.75 43.70
2 Kankaanpää Timo OK77 58.20 0.01.09 41.67 40.70
3 Väänänen Lassi IisVi 1.00.33 0.03.22 38.03 37.15
4 Rajala Jarkko RaJu 1.04.44 0.07.33 33.60 32.82

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 38.39 0.00.00 66.34 65.92
2 Hernelahti Miika KR 40.58 0.02.19 62.00 61.61
3 Laapas Ari RR 42.02 0.03.23 59.85 59.48
4 Mäkäräinen Jouni Pohjant 43.49 0.05.10 56.87 56.51
5 Pitkänen Marko JRV 44.10 0.05.31 55.87 55.52
6 Rönnemaa Antti SiiRa 44.17 0.05.38 55.18 54.84
7 Pietiläinen Juha RastiE4 45.11 0.06.32 53.55 53.21
8 Rönkä Tero PiTa 48.44 0.10.05 49.16 48.85
9 Vornanen Juha KeKaRa 55.38 0.16.59 42.63 42.36
10 Kyllästinen Jyri RaLu 1.01.26 0.22.47 38.21 37.97
11 Kokkonen Timo KaSu 1.01.42 0.23.03 37.66 37.42
12 Hankaniemi Tomi LieRa 1.02.57 0.24.18 36.53 36.30
13 Kero Mikko OK77 1.03.46 0.25.07 35.68 35.46
14 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.07.55 0.29.16 33.15 32.94
15 Kuokka Kari IisVi 1.08.46 0.30.07 32.39 32.19
16 Sippu Ossi SaSu 1.12.12 0.33.33 30.52 30.32
17 Lehtonen Juha Pihkan 1.29.09 0.50.30 24.45 24.29

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero S-JKL 40.05 0.00.00 52.75 51.46
2 Leppänen Jaakko JoS 41.27 0.01.22 50.56 49.33
3 Kiljunen Juha LS-37 43.59 0.03.54 47.22 46.07
4 Loukkalahti Mika RR 44.59 0.04.54 45.76 44.64
5 Mehtälä Markku Pihkan 46.48 0.06.43 43.58 42.52
6 Hyvönen Sakari KuoSu 47.19 0.07.14 42.71 41.67
7 Joutsensaari Jorma KuoSu 50.08 0.10.03 39.94 38.97
8 Saramäki Harri ORa 53.28 0.13.23 37.10 36.20
9 Torvinen Pekka SiiRa 53.32 0.13.27 36.71 35.81
10 Viisanen Ville ORa 54.05 0.14.00 35.99 35.11
11 Kellokumpu Seppo KaSu 54.56 0.14.51 35.09 34.24
12 Lintunen Petteri SiiRa 56.27 0.16.22 33.82 32.99
13 Kuosmanen Tuomo Pihkan 57.05 0.17.00 33.12 32.31
14 Kankkunen Matti SonPa 58.24 0.18.19 32.05 31.27
15 Kauppinen Vesa SonPa 1.00.39 0.20.34 30.56 29.81
16 Sippu Visa InkTe 1.01.18 0.21.13 29.93 29.20
17 Heiskanen Jari SonPa 1.06.19 0.26.14 27.38 26.71
18 Nieminen Ari JoS 1.11.34 0.31.29 25.11 24.50

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 35.37 0.00.00 55.38 54.13
2 Heiskanen Hannu SonPa 36.03 0.00.26 53.97 52.75
3 Anjala Ari LS-37 37.21 0.01.44 51.37 50.21
4 Huotari Arto KuPe 41.04 0.05.27 46.06 45.03
5 Pietilä Hannu KaSu 42.37 0.07.00 43.76 42.77
6 Ray Tomas OK77 42.49 0.07.12 42.92 41.96
7 Molnar Geza RaVa 45.15 0.09.38 40.02 39.12
8 Lahtinen Jari IHR 50.44 0.15.07 35.17 34.38
9 Niemelä Urpo Pohjant 52.17 0.16.40 33.61 32.85
10 Liukkonen Jari IHR 56.46 0.21.09 30.48 29.80
11 Launis Kasperi Raus 57.13 0.21.36 29.77 29.10
12 Haavisto Marko KuoSu 1.03.56 0.28.19 26.22 25.63
Peltonen Timo SonPa EIL -
Niiranen Ari KR EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Jussi KR 40.12 0.00.00 50.84 50.35
2 Kukkola Pauli SiiRa 40.31 0.00.19 49.36 48.89
3 Partanen Timo RasHy 41.21 0.01.09 47.31 46.85
4 Keränen Kari KEV 44.42 0.04.30 42.78 42.37
5 Jeskanen Taito IlU 45.05 0.04.53 41.44 41.05
6 Kaartinen Pekka KaSu 45.43 0.05.31 39.91 39.53
7 Forss Jari HaukivKi 57.11 0.16.59 31.14 30.84
8 Malinen Pentti KaSu 1.04.09 0.23.57 27.08 26.82
Salminen Arto KeKaRa EIL -
Karppanen Erkki Navi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Esa TarpSu 39.44 0.00.00 48.11 47.93
2 Turpeinen Seppo KontU 42.15 0.02.31 44.63 44.46
3 Piironen Markku KR 42.18 0.02.34 43.96 43.79
4 Tervo Vesa RR 42.55 0.03.11 42.72 42.56
5 Halonen Pauli SäynSa 48.15 0.08.31 37.46 37.32
6 Martikainen Sakari KuUS 49.53 0.10.09 35.71 35.57
7 Kiiskinen Eero LieRa 53.01 0.13.17 33.11 32.98
8 Karvonen Paavo IisVi 53.20 0.13.36 32.42 32.30
9 Turunen Esko SonPa 1.00.37 0.20.53 28.10 27.99
10 Liukkonen Leo PiVe 1.00.38 0.20.54 27.66 27.55
Kokkonen Hannu LieRa HYL -
Nurminen Ari VaHa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 33.27 0.00.00 44.72 43.93
2 Peippo Tapio JoKu 40.23 0.06.56 36.49 35.84
3 Väisänen Eero SuomRa 41.10 0.07.43 35.25 34.63
4 Jokinen Leo KoS 42.45 0.09.18 33.42 32.83
5 Rautanen Kyösti TuuSe 45.13 0.11.46 31.10 30.55
6 Pajamäki Kalevi SäynSa 48.16 0.14.49 28.67 28.16
7 Matilainen Juhani NilsNu 49.21 0.15.54 27.58 27.10
8 Kyyrönen Heikki KS 55.09 0.21.42 24.28 23.85
9 Partanen Aimo NilsNu 56.02 0.22.35 23.49 23.08
10 Väänänen Matti NilsNu 58.34 0.25.07 22.09 21.70
Ovaska Ari EE HYL -
Herttuainen Vesa RaKaS EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Kimmo SäynSa 49.56 0.00.00
2 Vainikainen Veijo IisVi 1.00.38 0.10.42

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 1.01.50 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arvela Oskari LS-37 1.02.14 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Evans Benjamin SoJy 1.15.00 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 37.22 0.00.00 42.15 41.70
2 Niemelä Paavo Pohjant 41.25 0.04.03 37.08 36.69
3 Leppämäki Anton S-JKL 44.13 0.06.51 33.84 33.48
4 Mäenpää Jaakko KR 45.49 0.08.27 31.80 31.46
5 Turunen Joona SiiRa 59.48 0.22.26 23.70 23.45
6 Salonen Onni SoJy 1.07.57 0.30.35 20.28 20.07
7 Makkonen Jonne KR 2.24.31 1.47.09 9.26 9.17
Gretschel Eino KEV EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäenpää Ilmari KR 19.07 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 20.19 0.01.12
3 Laapas Rasmus RR 20.27 0.01.20
4 Rieppo Veeti KR 20.28 0.01.21
5 Juntunen Henrik KR 21.05 0.01.58
6 Takanen Eetu VeVe 23.03 0.03.56
7 Saalasti Paavo KR 23.19 0.04.12
8 Konttinen Otto SaSu 25.51 0.06.44
9 Hyvönen Otso KuoSu 34.10 0.15.03
Paavilainen Pekko-Olavi KuoSu EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Reima S-JKL 16.39 0.00.00
2 Ekqvist Leo HiKi 17.50 0.01.11
3 Backman Sebastian OK77 32.31 0.15.52
4 Koponen Otso KuoSu 34.37 0.17.58

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laapas Oliver RR 22.14 0.00.00
2 Rieppo Lenni KR 22.52 0.00.38
3 Mäkäräinen Eeli Pohjant 23.49 0.01.35
4 Kiljunen Eikka LS-37 24.03 0.01.49
5 Ekqvist Otto HiKi 25.36 0.03.22
6 Sippu Sami InkTe 26.32 0.04.18
7 Kolehmainen Matias SäynSa 27.17 0.05.03
8 Kolmonen Aatos KR 28.13 0.05.59
9 Saalasti Toivo KR 28.26 0.06.12
10 Leinonen Hannes LaiVe 29.35 0.07.21
11 Lehtonen Eino SKUusi 30.07 0.07.53
12 Koponen Tuukka KuoSu 31.58 0.09.44
13 Makkonen Venni KR 33.21 0.11.07
Loukkalahti Antti RR EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 41.06 0.00.00 94.96 94.93
2 Kaskinen Mira RasKa 43.21 0.02.15 86.65 86.63
3 Väänänen Mari KR 50.44 0.09.38 71.16 71.14
4 Väre Tiina SomEsa 51.08 0.10.02 67.74 67.72
5 Moilanen Minna-Kaisa IisVi 1.13.28 0.32.22 45.15 45.14
Holopainen Maija SoJy EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Jenny OK77 25.21 0.00.00 32.52 32.52
2 Juntunen Mari KuPe 29.37 0.04.16 25.75 25.75
3 Pitkäaho Anni KuoSu 35.39 0.10.18 19.66 19.66

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 57.55 0.00.00
2 Penttilä Marja KoS 1.06.35 0.08.40

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 39.53 0.00.00 58.77 56.61
2 Torvela Tiina KuoSu 46.21 0.06.28 49.48 47.67
3 Makkonen Mira LipTa 49.15 0.09.22 45.55 43.88
4 Moilanen Tiina SiiRa 53.32 0.13.39 40.97 39.47
5 Wolff Charlotta Raseborg 1.00.58 0.21.05 35.15 33.86
6 Korhonen Carita IisVi 1.05.39 0.25.46 31.88 30.71
7 Tusa Maija KuoSu 1.27.36 0.47.43 23.32 22.46
8 Malinen Marita KuoSu 1.31.25 0.51.32 21.79 20.99
Martinmäki Kaisu Pohjant EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 42.15 0.00.00 53.99 51.45
2 Pitkänen Päivi JRV 50.57 0.08.42 43.43 41.38
3 Huusari Heidi InkTe 54.39 0.12.24 39.24 37.39
4 Multala Sanna KuoSu 55.00 0.12.45 37.74 35.96
5 Kyläkoski Reetta TuS 1.01.09 0.18.54 32.83 31.28
6 Salonen Merja SoJy 1.24.02 0.41.47 23.07 21.99

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 46.27 0.00.00 53.26 49.91
2 Holm Riikka SiiRa 49.46 0.03.19 48.65 45.58
3 Haverinen Tuula KaSu 54.31 0.08.04 43.44 40.70
4 Molnar Pia RaVa 58.40 0.12.13 39.46 36.97
5 Lintunen Sirpa SiiRa 1.00.57 0.14.30 37.11 34.77
6 Ray Carola OK77 1.01.44 0.15.17 35.78 33.53
7 Räsänen Marja NilsNu 1.03.39 0.17.12 33.87 31.74
8 Sundvall Tiina KuoSu 1.14.00 0.27.33 28.42 26.63

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 44.11 0.00.00 43.97 42.93
2 Mäntynen Anne KR 52.39 0.08.28 35.79 34.95
3 Laitinen Tiina KuoSu 1.03.28 0.19.17 28.77 28.10
4 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.19.49 0.35.38 22.15 21.63
5 Launis Teija Raus 1.31.00 0.46.49 18.79 18.34
6 Airaksinen Merja KuoSu 1.38.49 0.54.38 16.71 16.32
Koistinen Aija KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 52.05 0.00.00 39.04 38.44
2 Malinen Paula KaSu 57.55 0.05.50 33.36 32.84
3 Juntunen Eija KuPe 1.06.57 0.14.52 27.34 26.91
4 Lahtinen Terttu IHR 1.07.26 0.15.21 25.63 25.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 53.01 0.00.00 39.74 36.19
2 Kuusela Vappu VaKa 1.02.04 0.09.03 32.25 29.37
3 Karvonen Pirjo IisVi 1.09.04 0.16.03 27.46 25.00
4 Malkki Sisko SaSu 1.13.16 0.20.15 24.44 22.26

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Aino HS 46.07 0.00.00 50.77 55.45
2 Juntunen Marikki KR 49.35 0.03.28 45.45 49.64
3 Pitkänen Helmi JRV 50.04 0.03.57 43.26 47.25
4 Kolehmainen Kaisu KuoSu 58.42 0.12.35 35.40 38.67
5 Tuovinen Jenni KuoSu 1.28.55 0.42.48 22.38 24.45

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Meeri KaSu 43.47 0.00.00 49.43 46.41
2 Juntunen Hertta KR 46.50 0.03.03 45.34 42.58
3 Backman Wilhelmina OK77 52.22 0.08.35 39.78 37.35
4 Kyllästinen Inka RaLu 53.43 0.09.56 38.02 35.70
5 Kärnä Emmi SonPa 54.17 0.10.30 36.88 34.63
6 Multala Emmi KuoSu 1.10.21 0.26.34 27.88 26.18
7 Väisänen Iida-Maria KR 1.12.19 0.28.32 26.56 24.94
8 Mattila Helmi RasTiimi 1.13.28 0.29.41 25.59 24.03
9 Evans Lidia SoJy 1.32.19 0.48.32 19.93 18.71

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Selma Pohjant 21.48 0.00.00
2 Lehtonen Lilja SKUusi 24.08 0.02.20
3 Pirinen Oona KeKaRa 26.00 0.04.12
4 Malinen Ella KuoSu 27.56 0.06.08
5 Kolmonen Aino KR 28.09 0.06.21
6 Kyläkoski Elli TuS 29.29 0.07.41
7 Backman Alexandra OK77 32.10 0.10.22
8 Saar Tiia Navi 37.46 0.15.58
9 Kylmälä Maire SiiRa 44.45 0.22.57
10 Niskanen Salla KR 46.18 0.24.30
11 Makkonen Iisa Maria KR 46.32 0.24.44
12 Sippu Jenna InkTe 49.22 0.27.34
13 Koponen Terhi KuoSu 53.10 0.31.22
14 Virkkala Venla KaSu 57.05 0.35.17
15 Kärnä Alisa SonPa 1.01.31 0.39.43
16 Palmu Amanda KuoSu 1.13.03 0.51.15
Loukkalahti Aino RR EIL -
Lehtonen Minttu SiiRa EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 14.21 0.00.00
2 Niskanen Suvi KR 15.58 0.01.37
3 Saar Sini Navi 16.16 0.01.55
4 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 16.36 0.02.15
5 Kärnä Jonna SonPa 18.37 0.04.16
6 Nurmiainen Elsa Raseborg 20.56 0.06.35
7 Leinonen Helmi LaiVe 20.57 0.06.36

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Miila KaSu 25.01 0.00.00
2 Virkkala Anna KaSu 25.37 0.00.36
3 Virkkala Elisa KaSu 27.49 0.02.48
4 Niemelä Inka Pohjant 27.54 0.02.53
5 Koponen Vilja KuoSu 54.54 0.29.53
6 Kolmonen Saimi KR 1.02.56 0.37.55