FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Pohjantähti tuplasprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankainen Valtteri TuS 12.19 0.00.00 76.77 80.56
2 Vainio Antti MSParma 12.27 0.00.08 75.24 78.95
3 Kivelä Matti HiKi 12.37 0.00.18 73.54 77.17
4 Rahkola Mikko Pohjant 12.39 0.00.20 72.65 76.23
5 Vainio Eero-Matti MSParma 12.50 0.00.31 70.92 74.42
6 Taulavuori Arttu AlatPi 13.13 0.00.54 68.19 71.56
7 Aikio Santeri KEV 13.35 0.01.16 65.70 68.94
8 Seppänen Mika VaKa 13.42 0.01.23 64.49 67.68
9 Similä Severi Pohjant 13.48 0.01.29 63.38 66.51
10 Tauriainen Teemu KEV 13.58 0.01.39 61.99 65.05
11 Kuusikko Miska Pohjant 13.59 0.01.40 61.28 64.31
12 Korhonen Konsta Pohjant 14.15 0.01.56 59.51 62.45
13 Vapa Marko S-2000 14.28 0.02.09 58.01 60.87
14 Koirikivi Riku RasTiimi 15.41 0.03.22 52.94 55.56
15 Nissinen Veeti PuolRy 15.47 0.03.28 52.05 54.62
16 Keski-Ojala Markus KannUra 17.27 0.05.08 46.57 48.87
Arvela Oskari LS-37 HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Antti KoskRi 12.58 0.00.00 41.23 48.68
2 Palokangas Markus AlatPi 13.25 0.00.27 38.65 45.63
3 Ronkainen Markus LapVe 16.06 0.03.08 31.21 36.85
4 Jeskanen Juha HaHe 16.43 0.03.45 29.10 34.36
5 Saari Aki HaHe 18.15 0.05.17 25.78 30.43
Pelkonen Hannu YlikNM HYL -
Lindell Niklas Brahe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näpänkangas Mika S-JKL 14.44 0.00.00 42.59 47.92
2 Biskop Kim KoS 15.03 0.00.19 40.45 45.51
3 Pohjola Mikko Lynx 15.40 0.00.56 37.65 42.36
4 Haverinen Jari KaSu 15.47 0.01.03 36.18 40.71
5 Järvelin Marko PeRa 18.40 0.03.56 29.58 33.29
Haikola Petteri KaSu HYL -
Virkkala Tero KaSu EIL -
Viippola Ilpo OuTa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Tero AlatPi 13.07 0.00.00 49.82 55.46
2 Viitasaari Tommi KoS 13.54 0.00.47 46.00 51.21
3 Kankainen Janne SoJy 15.21 0.02.14 40.74 45.36
4 Kela Marko OulRe 15.38 0.02.31 39.11 43.54
5 Kultima Juha LapVe 17.07 0.04.00 34.90 38.85
6 Backman Kari IinYr 18.02 0.04.55 32.35 36.02
7 Oja Sami NiS 23.09 0.10.02 24.60 27.38
Pihlajaniemi Janne VePo HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 10.36 0.00.00 41.56 38.36
2 Alahäivälä Tapani PudU 11.43 0.01.07 36.47 33.66
3 Härkönen Antti PudU 13.35 0.02.59 30.48 28.14
4 Lamminaho Hannu S-2000 13.48 0.03.12 29.05 26.81
Heikkuri Tapani AlatPi HYL -
Konttajärvi Seppo VePo HYL -
Rankinen Juho OulRe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 11.05 0.00.00 41.77 40.23
2 Hakala Heikki KortJV 12.03 0.00.58 36.50 35.15
3 Kotila Harri YlikNM 14.26 0.03.21 28.87 27.80
Pietilä Heikki S-2000 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 10.51 0.00.00 47.80 49.86
2 Toppari Pekka PuolRy 11.54 0.01.03 43.17 45.04
3 Nurisalo Seppo KoS 12.20 0.01.29 41.26 43.04
4 Grekelä Antti HaHe 12.24 0.01.33 40.65 42.40
5 Keltamäki Seppo JoKu 13.14 0.02.23 37.72 39.35
6 Köngäs Martti PuolRy 13.47 0.02.56 35.86 37.41
7 Tuomaala Juhani KoS 13.51 0.03.00 35.34 36.87
8 Karstunen Hannu HaapavU 14.22 0.03.31 33.73 35.19
9 Matilainen Jorma S-JKL 14.33 0.03.42 32.97 34.39
10 Laakso Antero SuosmSa 14.53 0.04.02 31.91 33.28
11 Puurunen Jorma ONMKY 15.22 0.04.31 30.59 31.91
12 Hattar Allan Falken 16.55 0.06.04 27.50 28.68
13 Kotala Ilkka OH 17.24 0.06.33 26.45 27.60
14 Suorsa Matti PudU 17.31 0.06.40 26.00 27.12
15 Junttila Tuomo RasTiimi 18.54 0.08.03 23.84 24.87
16 Antikainen Raimo KuoSu 19.56 0.09.05 22.36 23.32
Haapasalo Pertti Pohjant HYL -
Lind Sune Falken EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakkala Ossi KuoSu 13.07 0.00.00 35.79 32.76
2 Tuohimaa Esko ONMKY 15.32 0.02.25 29.31 26.83
3 Malm Lauri Reima 16.46 0.03.39 26.32 24.09
4 Mustonen Lauri AlatPi 19.47 0.06.40 21.59 19.76
5 Juutinen Hannu Pohjant 20.57 0.07.50 19.72 18.05
Myllymaa Kauko OulRe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 13.53 0.00.00 36.72 36.46
2 Lehtonen Matti PiVe 16.13 0.02.20 30.26 30.04
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 16.25 0.02.32 28.73 28.52
4 Veijovaara Jorma Pohjant 17.11 0.03.18 26.33 26.14
5 Pelkonen Toivo YlikNM 17.42 0.03.49 24.48 24.31

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Reino OuTa 41.12 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 12.48 0.00.00 42.94 26.33
2 Niinimäki Niilo Pohjant 15.17 0.02.29 33.27 20.40
3 Aikio Valtteri KEV 15.59 0.03.11 29.23 17.92

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Atte KuoSu 14.24 0.00.00 39.39 34.71
2 Gretschel Eino KEV 15.51 0.01.27 34.45 30.35
3 Heikkinen Eeli Pohjant 17.13 0.02.49 30.48 26.85
4 Niemelä Paavo Pohjant 20.59 0.06.35 23.99 21.14
5 Niinimäki Olli Pohjant 24.45 0.10.21 19.48 17.16

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki Koovee 8.52 0.00.00
2 Sorsa Eero SoJy 8.54 0.00.02
3 Hirvinen Joona KoS 8.58 0.00.06
4 Heino Veikka Pohjant 9.55 0.01.03
5 Palokangas Tatu AlatPi 10.42 0.01.50
6 Heikkinen Altti SoJy 10.56 0.02.04
7 Kultima Lauri LapVe 14.22 0.05.30

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 5.58 0.00.00
2 Westerholm Lauri Pohjant 7.05 0.01.07
3 Ukkola Santeri Pohjant 7.44 0.01.46
4 Ryytty Eino Pohjant 8.06 0.02.08
5 Puurunen Joona OuTa 8.59 0.03.01
6 Sorsa Lauri SoJy 10.46 0.04.48

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Eeli Pohjant 5.30 0.00.00
2 Heino Santeri Pohjant 9.46 0.04.16
3 Puurunen Peetu OuTa 13.28 0.07.58

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 13.08 0.00.00 66.88 65.71
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 13.50 0.00.42 62.63 61.54
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 14.13 0.01.05 60.10 59.05
4 Mäkäräinen Selma Pohjant 14.15 0.01.07 59.11 58.09
5 Kirvesmies Annika KuoSu 15.04 0.01.56 55.12 54.16
6 Korpi Anna LänRa 15.15 0.02.07 53.67 52.73
7 Kiiskinen Elisa SoJy 15.34 0.02.26 51.81 50.91
8 Näpänkangas Elsa S-JKL 16.11 0.03.03 49.09 48.24
9 Niva Heini Pohjant 16.22 0.03.14 47.81 46.98
10 Oksanen Emmi SiiRa 16.28 0.03.20 46.79 45.98
11 Sankelo Lotta Pohjant 18.26 0.05.18 41.15 40.44
12 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 18.32 0.05.24 40.28 39.58
Pääkkönen Nea SoJy EIL -
Haataja Anna Pohjant EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tulppo Riikka Pohjant 22.12 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torvela Tiina KuoSu 13.25 0.00.00 53.86 52.54
2 Laitinen Maria YlikNM 16.51 0.03.26 40.74 39.74
3 Märsynaho Maaret PuolRy 24.28 0.11.03 26.58 25.93
4 Päivinen Sonja KaSu 26.57 0.13.32 22.79 22.23

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Satu YlikNM 17.32 0.00.00 57.98 38.52
2 Goman Annukka VePo 17.46 0.00.14 54.35 36.11
3 Kela Merja OulRe 19.49 0.02.17 46.17 30.67
Kankainen Ulla-Maria SoJy HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 14.21 0.00.00 54.20 48.08
2 Haverinen Tuula KaSu 17.14 0.02.53 42.88 38.03
3 Laaksoviita Katja SuomRa 21.35 0.07.14 32.43 28.77
4 Siltala Anne NiS 32.59 0.18.38 20.04 17.78

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 13.23 0.00.00 42.84 43.02
2 Kosamo Maire PudU 14.28 0.01.05 37.65 37.80
3 Jurvakainen Tuija RasHy 14.57 0.01.34 34.51 34.66
4 Piispanen Eija OuHu 16.21 0.02.58 29.80 29.93
Kauppinen Liisa SuomRa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Humalamäki Mirja SuomRa 15.47 0.00.00
2 Karjalainen Seija LaiVe 21.38 0.05.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karstunen Rauni HaapavU 27.36 0.00.00
2 Ketola Pirjo SalRe 27.37 0.00.01
Lumiaho Raija KoS EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 18.49 0.00.00
2 Kela Mirja OulRe 21.33 0.02.44

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Aino OH 17.08 0.00.00
2 Päkkilä Suvi HaHe 20.46 0.03.38
Biskop Greta KoS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holopainen Oili S-2000 13.01 0.00.00 56.32 56.70
2 Taulavuori Anni AlatPi 13.26 0.00.25 53.55 53.91
3 Saraniemi Iida OH 13.42 0.00.41 51.50 51.85
4 Viippola Venla OuTa 14.01 0.01.00 49.36 49.69
5 Palokangas Mette AlatPi 14.13 0.01.12 47.70 48.02
6 Gretschel Liisa KEV 18.05 0.05.04 36.74 36.99
7 Loukusa Anni Iisu 19.46 0.06.45 32.91 33.14
Viitasaari Liina KoS HYL -
Mutka Aino Pohjant HYL -
Oikarinen Anni S-2000 EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttila Minea Pohjant 14.27 0.00.00 39.59 36.55
2 Hyyppä Liina KoS 14.52 0.00.25 37.33 34.46
3 Myllymäki Matilda KoS 15.35 0.01.08 34.51 31.86
4 Kuusikko Kiia Pohjant 15.40 0.01.13 33.23 30.68
5 Jaatinen Ilona HaHe 16.59 0.02.32 29.64 27.37
Mutka Kerttu Pohjant HYL -
Similä Selina Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttonen Jemina SuomRa 13.00 0.00.00
2 Biskop Patricia KoS 13.22 0.00.22
Goman Matleena Pohjant EIL -
Lindell Tilde Brahe EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttälä Selma KoS 12.24 0.00.00
2 Saari Annalotta HaHe 14.07 0.01.43
3 Niinimäki Nelli Pohjant 14.24 0.02.00
4 Pihlajaniemi Aini VePo 19.16 0.06.52

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 6.20 0.00.00
2 Länsitie Pinja Pohjant 7.06 0.00.46
3 Alahäivälä Silja PudU 7.13 0.00.53
4 Similä Helmiina Pohjant 7.15 0.00.55
5 Väisänen Martta LaiVe 7.31 0.01.11
6 Heikkinen Aada Pohjant 8.17 0.01.57
6 Ryytty Inka Pohjant 8.17 0.01.57
8 Jokelainen Sanja KaSu 8.57 0.02.37
9 Märsynaho Minja PuolRy 10.01 0.03.41
10 Kultima Kaisa LapVe 10.33 0.04.13
11 Laitinen Ines Pohjant 10.52 0.04.32
12 Loukusa Aino Iisu 12.34 0.06.14
Virkkala Venla KaSu EIL -
Hokkanen Liina Pohjant HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hokkanen Hilma Pohjant 5.07 0.00.00
2 Ryytty Elena Pohjant 5.33 0.00.26
3 Saari Amanda HaHe 6.03 0.00.56
4 Anttila Oona Pohjant 6.10 0.01.03
5 Heikkinen Aamu Pohjant 7.08 0.02.01
6 Tulppo Saana Pohjant 7.09 0.02.02
7 Kultima Hanna LapVe 8.02 0.02.55
8 Tulppo Eevi Pohjant 9.12 0.04.05
Virkkala Elisa KaSu EIL -
Virkkala Anna KaSu EIL -