FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tarun 100-vuotisjuhlakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Ville IkNV 57.54 0.00.00 69.73 67.17
2 Taulavuori Arttu AlatPi 59.14 0.01.20 67.23 64.77
3 Helander Iisak Pohjant 1.00.13 0.02.19 65.22 62.83
4 Alasuvanto Joni KaJu 1.01.47 0.03.53 62.68 60.38
5 Kosola Ville Pohjant 1.01.52 0.03.58 61.70 59.44
6 Kokkila Ville EsSu 1.03.45 0.05.51 59.02 56.85
7 Päivärinta Juhani KiimU 1.04.21 0.06.27 57.61 55.50
8 Haataja Eetu SiSe 1.06.11 0.08.17 55.18 53.16
9 Huuha Aleksi OuHu 1.07.38 0.09.44 53.19 51.23
10 Asikainen Vesa KaJu 1.09.26 0.11.32 51.01 49.14
11 Mäkelä Timo KoS 1.10.23 0.12.29 49.54 47.72
12 Vähäsöyrinki Erkki NiS 1.20.47 0.22.53 42.48 40.92

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.09.59 0.00.00 38.07 37.77
2 Alasuvanto Mikko KaJu 1.10.39 0.00.40 34.88 34.60
3 Isokääntä Antti YlivKu 1.15.11 0.05.12 30.12 29.88

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevon Tuomo EsSu 58.44 0.00.00 39.55 36.11
2 Määttä Harri LänRa 1.00.55 0.02.11 35.27 32.20
3 Jeskanen Juha HaHe 1.08.28 0.09.44 28.84 26.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikuona Juha RasTiimi 48.19 0.00.00 33.27 31.14
2 Peisa Panu SalRe 52.20 0.04.01 29.18 27.31
3 Sillanpää Tommi Pohjant 1.16.27 0.28.08 18.92 17.71
4 Järvelin Marko PeRa 1.45.25 0.57.06 12.96 12.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri VePo 45.37 0.00.00 48.98 46.30
2 Veijola Seppo IinYr 48.17 0.02.40 44.89 42.43
3 Pihlajaniemi Janne VePo 50.47 0.05.10 41.36 39.09
4 Lammi Harri SalRe 52.02 0.06.25 39.08 36.94
5 Kela Marko OulRe 1.01.18 0.15.41 32.08 30.32
6 Backman Kari IinYr 1.03.29 0.17.52 29.92 28.28

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huostila Markku LamSä 46.34 0.00.00 44.10 42.30
2 Konttajärvi Seppo VePo 50.59 0.04.25 39.07 37.47
3 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 54.19 0.07.45 35.54 34.09
4 Vaara Keijo LapVe 59.53 0.13.19 31.21 29.93
5 Alahäivälä Tapani PudU 1.02.35 0.16.01 28.88 27.70
6 Luodonpää Risto AlatPi 1.11.27 0.24.53 24.43 23.43

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Raimo HaapavU 52.10 0.00.00 38.51 37.82
2 Pietilä Heikki S-2000 56.07 0.03.57 34.90 34.28
2 Seppänen Ilpo VaKa 56.07 0.03.57 34.90 34.28
4 Kotila Harri YlikNM 58.58 0.06.48 31.51 30.95
5 Taanila Mauno NiS 1.02.41 0.10.31 28.84 28.33
6 Karppinen Jouko VaKa 1.10.31 0.18.21 24.93 24.48
7 Lotvonen Kari LaiVe 1.15.43 0.23.33 22.55 22.15

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 51.47 0.00.00 39.06 37.53
2 Myllymäki Ari KPV 56.54 0.05.07 34.49 33.13
3 Junttila Tuomo RasTiimi 58.50 0.07.03 32.32 31.05
4 Ruokamo Eero OuTa 1.11.45 0.19.58 25.66 24.65
5 Jylkkä Markku YlivKu 1.13.47 0.22.00 24.13 23.18
6 Haapasalo Pertti Pohjant 1.17.33 0.25.46 22.17 21.30

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malm Lauri Reima 47.25 0.00.00 33.79 33.48
2 Tuohimaa Esko ONMKY 48.00 0.00.35 32.54 32.25
3 Salminen Jorma VaKa 49.28 0.02.03 30.77 30.49
4 Laitinen Olli PeRa 50.03 0.02.38 29.61 29.34
5 Alasuvanto Timo KaJu 1.08.24 0.20.59 21.08 20.89
Sevon Niilo SalRe KES -
Juutinen Hannu Pohjant KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 40.26 0.00.00 35.09 34.75
2 Grekula Kalervo SalRe 46.02 0.05.36 30.05 29.76
3 Hanhela Mauno HaHe 53.28 0.13.02 25.21 24.97
4 Jokikuona Toivo RasTiimi 59.09 0.18.43 22.18 21.97
5 Mikkilä Mauno NiS 1.04.24 0.23.58 19.83 19.64
6 Lassila Matti SalRe 1.14.15 0.33.49 16.72 16.56
7 Männikkö Kalle ONMKY 1.14.36 0.34.10 16.16 16.01

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 50.40 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 58.15 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huostila Sampo LamSä 1.07.13 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lifflander Jesse SalRe 24.38 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 36.11 0.11.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 12.54 0.00.00
2 Tihinen Matias LaiVe 18.47 0.05.53
3 Westerholm Lauri Pohjant 19.48 0.06.54
4 Seväkivi Heikki LaiVe 22.50 0.09.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vähäsöyrinki Jonne NiS 12.24 0.00.00
2 Alahäivälä Pauli PudU 15.43 0.03.19
3 Laurila Viljami SalRe 15.46 0.03.22
4 Tihinen Elias LaiVe 16.35 0.04.11
5 Seväkivi Eero LaiVe 17.32 0.05.08
6 Kangas Emil Pohjant 24.57 0.12.33

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Satu KaJu 1.08.16 0.00.00 59.09 58.96
2 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 1.09.47 0.01.31 56.56 56.44
3 Huuha Anni OuHu 1.13.29 0.05.13 52.54 52.43
4 Laitinen Maria YlikNM 1.17.28 0.09.12 48.72 48.62
5 Lotvonen Essi LaiVe 1.23.09 0.14.53 44.35 44.26
6 Laitinen Kaisa YlikNM 1.29.54 0.21.38 40.06 39.97
7 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 1.37.29 0.29.13 36.06 35.98
Backman Saana IinYr KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 57.51 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Elina Pohjant 1.12.38 0.00.00 23.62 23.62
2 Kela Merja OulRe 1.19.51 0.07.13 19.87 19.87
3 Laurila Sari SalRe 1.41.00 0.28.22 14.44 14.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 41.20 0.00.00
2 Lampela Anita SalRe 53.02 0.11.42

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 51.47 0.00.00 45.88 45.67
2 Ekdahl Pirkko NiS 52.09 0.00.22 42.14 41.94
3 Jokikokko Tarja OuTa 1.09.47 0.18.00 28.94 28.80

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkila Marita EsSu 51.34 0.00.00 38.70 38.77
2 Taanila Sisko NiS 1.17.42 0.26.08 23.76 23.80
3 Karjalainen Seija LaiVe 1.23.41 0.32.07 20.27 20.31

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karstunen Rauni HaapavU 1.18.09 0.00.00
2 Yliniemi Kaisa NiS 1.23.55 0.05.46

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 53.49 0.00.00
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 1.09.32 0.15.43

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siltala Sini OTaru 1.29.34 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yliniitty Sanni OTaru 28.59 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Silja PudU 16.23 0.00.00
2 Länsitie Pinja Pohjant 16.58 0.00.35
3 Hokkanen Liina Pohjant 21.04 0.04.41

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vähäsöyrinki Lotta NiS 18.04 0.00.00
2 Heikkinen Aada Pohjant 18.38 0.00.34
3 Vaara Ella LapVe 20.27 0.02.23
4 Kukkola Martta OuHu 36.55 0.18.51

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Inga Pohjant 12.58 0.00.00
2 Määttä Hilla Pohjant 13.11 0.00.13
3 Heikkinen Aamu Pohjant 13.32 0.00.34
4 Määttä Malla Pohjant 13.45 0.00.47
5 Kangas Saga Pohjant 15.33 0.02.35
6 Siltala Sanni OTaru 24.34 0.11.36
7 Tihinen Milja LaiVe 59.08 0.46.10