FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
VALTARASTIT, Vallan Suunnan 70 v. juhlakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aleksi Lynx 35.54 0.00.00 80.17 77.20
2 Ikonen Pasi PR 35.56 0.00.02 78.09 75.20
3 Joensuu Ari-Pekka PR 38.04 0.02.10 71.83 69.16
4 Pöyhönen Petja AngA 38.28 0.02.34 69.21 66.64
5 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 40.57 0.05.03 63.25 60.91
6 Laine Jarkko TP 45.15 0.09.21 55.65 53.59
7 Collander Tomi RasKa 54.28 0.18.34 44.92 43.25

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ustinov Jarkko TurSa 34.24 0.00.00 35.95 34.91
2 Joopi Juha UlvUra 38.20 0.03.56 31.57 30.65
3 Mikkola Ilkka EsSu 38.29 0.04.05 30.76 29.87
4 Viiri Tapio HirvHe 38.53 0.04.29 29.76 28.90
5 Matula Antti RaN 39.48 0.05.24 28.41 27.58
6 Mikkola Tuomas SuosmSa 47.08 0.12.44 23.43 22.75
7 Rosenblad Kalle HiKi 48.59 0.14.35 22.00 21.36
8 Toivo Marko MusNe 49.04 0.14.40 21.43 20.80

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Rami Hiisi 39.15 0.00.00 30.26 30.26
2 Teriö Tatu TuS 39.56 0.00.41 28.26 28.26
3 Mikkola Marko Hiisi 42.58 0.03.43 24.88 24.88
4 Lehtonen Risto RasKa 45.06 0.05.51 22.39 22.39

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lammi Mika LaJy 30.27 0.00.00 46.01 45.09
2 Laakso Ilkka S-JKL 30.36 0.00.09 45.21 44.31
3 Kamila Kai SuJu 31.21 0.00.54 43.57 42.70
4 Lappalainen Jari RasKa 32.35 0.02.08 41.39 40.56
5 Mäkelä Vesa RasKa 32.44 0.02.17 40.66 39.85
6 Nieminen Jyrki LHR 32.49 0.02.22 40.03 39.23
7 Oksanen Jukka RasKa 33.25 0.02.58 38.78 38.01
8 Laaksonen Arto UNO 35.34 0.05.07 35.95 35.23
9 Villanen Stefan KSF 36.22 0.05.55 34.67 33.98
10 Suominen Juha-Matti LaJy 37.02 0.06.35 33.58 32.91
11 Sinkkonen Juha Rasti88 40.40 0.10.13 30.15 29.54
12 Jutila Veli-Matti RasKa 43.49 0.13.22 27.58 27.03
13 Rokka Timo LHR 53.23 0.22.56 22.31 21.86

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Olli PäLuLu 33.43 0.00.00 21.45 21.45
2 Lahdenmäki Pertti UlvUra 46.49 0.13.06 14.29 14.29
3 Rantala Pekka SuSe 1.01.41 0.27.58 9.97 9.97

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Timo RaTU 25.44 0.00.00 42.94 40.11
2 Mannila Tapio RasKa 27.14 0.01.30 37.53 35.06
3 Kuivala Juha TuS 35.59 0.10.15 26.10 24.38

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jouko TP 29.33 0.00.00 41.12 40.04
2 Kuivala Hannu TuS 29.54 0.00.21 40.08 39.03
3 Virtanen Jari PR 31.54 0.02.21 37.05 36.08
4 Eklund Ralf RaLu 32.09 0.02.36 36.24 35.29
5 Niinimäki Hannu K. LaihLu 34.12 0.04.39 33.59 32.71
6 Kartaslammi Ari IkNV 36.40 0.07.07 30.88 30.07
7 Lehtiniemi Pekka SaSu 38.30 0.08.57 28.98 28.21
8 Jakobsson Markus RasKa 40.24 0.10.51 27.20 26.49
9 Kuusela Pentti PunKu 40.53 0.11.20 26.48 25.78
10 Lehtoruusu Aarno LaJy 41.18 0.11.45 25.81 25.13
11 Laine Esa KauPo 47.11 0.17.38 22.24 21.65
Mäki Erkki EE HYL -
Nyberg Henry Trian EIL -
Laaksonen Lasse SuSi EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Ari EE 24.51 0.00.00 41.44 40.11
2 Virtanen Jorma Hiisi 25.57 0.01.06 39.19 37.93
3 Peltola Oke TuS 27.18 0.02.27 36.78 35.60
4 Hörkkö Jaakko LHR 28.00 0.03.09 35.40 34.26
5 Forsén Björn NOK 28.48 0.03.57 33.97 32.88
6 Huhta Tapani KangSK 32.04 0.07.13 30.11 29.14
7 Kuosa Harri LoJa 33.01 0.08.10 28.85 27.92
8 Kärkkäinen Antero RaLu 33.25 0.08.34 28.12 27.22
9 Haarajoki Matti TP 35.53 0.11.02 25.83 25.00
10 Terävä Seppo XYZ 39.09 0.14.18 23.34 22.60
11 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 39.42 0.14.51 22.70 21.97
12 Halkosaari Severi NiS 49.09 0.24.18 18.07 17.49
Virtanen Juhani LHR HYL -
Kares Olli EuVe EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketamo Juhani SuSe 28.17 0.00.00 27.82 26.74
2 Pått Frans Minken 34.31 0.06.14 22.37 21.50
3 Mäki Pentti RasKa 35.11 0.06.54 21.53 20.69
4 Pitkänen Heikki JRV 37.22 0.09.05 19.88 19.10
5 Teppo Jaakko GIF 41.13 0.12.56 17.66 16.98
6 Kärkkäinen Eero EsSu 42.04 0.13.47 16.95 16.30
7 Rantanen Ismo Palo-88 42.44 0.14.27 16.34 15.71
8 Nyman Per RasKa 48.22 0.20.05 14.13 13.59
9 Mattila Kalervo RasKa 51.52 0.23.35 12.90 12.40
Rintala Paavo Palo-88 EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 31.22 0.00.00
2 Jokinen Eino HyRa 37.16 0.05.54
Kuusisto Seppo RaLu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 46.11 0.00.00 22.84 23.74
2 Koskinen Jukka Hiisi 47.41 0.01.30 20.46 21.27
3 Helariutta Eero RasKa 59.18 0.13.07 15.12 15.72
Jakoaho Taisto HyRa EIL -
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytömäki Aapo SKUusi 44.00 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 14.46 0.00.00
2 Harju Tuomas RaN 18.38 0.03.52
3 Kytömäki Esko SKUusi 20.42 0.05.56

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 10.58 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 11.35 0.00.37
3 Kivioja Arttu RasKa 13.14 0.02.16
4 Joopi Lauri UlvUra 13.21 0.02.23
5 Nurmo Olavi PunKu 13.54 0.02.56
6 Leskinen Eemeli Lynx 15.05 0.04.07
7 Kujansuu Lauri RasKa 17.08 0.06.10
8 Pajunen Konsta ValSu 17.51 0.06.53
9 Mettänen Aaro UlvUra 19.57 0.08.59
10 Soe Erik ValSu 29.49 0.18.51
Vaurio Verneri ValSu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hellsten Aaron UlvUra 13.31 0.00.00
2 Ojanen Arto RasKa 14.05 0.00.34
3 Tomula Otso RasKa 16.48 0.03.17
4 Ovaska Aleksi TarpSu 32.38 0.19.07
Yrjans Johan NOK EIL -
Huhtala Miro ValSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yrjans Pontus NOK 7.28 0.00.00
2 Malinen Otto KoKV 8.42 0.01.14
3 Leskinen Eino Lynx 9.07 0.01.39
4 Gustafsson Tuomas EuVe 9.14 0.01.46
5 Närvä Mikko EKU 10.35 0.03.07
6 Laine Aapo TP 12.42 0.05.14
7 Heiskanen Verne ValSu 17.51 0.10.23
8 Välimäki Juho ValSu 21.54 0.14.26
9 Kaasalainen Kasper ValSu 27.42 0.20.14
10 Ruotsalainen Juha ValSu 48.24 0.40.56

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Anne-Mari Lynx 42.07 0.00.00 63.52 60.92
2 Reponen Milka PR 43.33 0.01.26 60.40 57.94
3 Hentonen Liisi RaLu 46.47 0.04.40 55.28 53.02
4 Hyörtti Maria RaLu 47.52 0.05.45 53.09 50.92
5 Jerkku Laura TuS 49.22 0.07.15 50.58 48.51
6 Tuhkanen Suvi UlvUra 49.47 0.07.40 49.26 47.25
7 Haapakoski Tiina RasKa 50.28 0.08.21 47.71 45.76
8 Koivusalo Sanna RasKa 52.35 0.10.28 44.94 43.10
9 Tarkkanen Annika UlvUra 1.01.53 0.19.46 37.46 35.93
10 Lehtiniemi Iisa SaSu 1.10.45 0.28.38 32.14 30.83

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Maria TP 32.24 0.00.00
2 Jänkälä Susanna AngA 47.58 0.15.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytömäki Katri KeU 35.53 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokka Katja Rasti88 39.58 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokka Susanna LHR 33.47 0.00.00 37.54 35.15
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 35.00 0.01.13 35.15 32.91
3 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 36.50 0.03.03 32.37 30.30
4 Salonen Eeva-Liisa Koovee 39.17 0.05.30 29.38 27.50
5 Aho Johanna MSParma 48.19 0.14.32 23.10 21.62
6 Tupitsa Nina HS 1.20.52 0.47.05 13.33 12.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 23.21 0.00.00 54.00 54.10
2 Henttonen Elina HirvHe 25.35 0.02.14 45.59 45.67
3 Koskivaara Eija MSParma 26.14 0.02.53 40.85 40.93

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 30.12 0.00.00 29.95 28.67
2 Laine Kirsi VaRa 32.00 0.01.48 26.15 25.03
3 Malkki Sisko SaSu 40.29 0.10.17 18.99 18.18

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 31.39 0.00.00 38.52 34.73
2 Kattilakoski Kirsti KoS 35.59 0.04.20 32.19 29.02
3 Elomäki Irmeli VaHa 37.36 0.05.57 29.18 26.31
4 Nurminen Eija TP 45.55 0.14.16 22.57 20.35

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 31.45 0.00.00 38.81 36.54
2 Palomäki Eila SuSe 35.53 0.04.08 33.05 31.11
3 Pått Saga Minken 42.12 0.10.27 27.01 25.43
4 Pitkänen Eila JRV 57.02 0.25.17 19.17 18.05
Kohijoki Liisa PunKu HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piiparinen Seija RasKa 42.18 0.00.00 26.18 26.35
2 Kallio Tuija RaTU 46.15 0.03.57 22.74 22.90
3 Mattila Riitta RasKa 48.35 0.06.17 20.51 20.65
4 Jakoaho Ritva HyRa 56.02 0.13.44 16.80 16.91

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Korte Camilla RaLu HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Marjaana PunKu 36.47 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tupitsa Milla HS 32.01 0.00.00 33.16 30.69
2 Nurmo Pauliina PunKu 35.00 0.02.59 29.20 27.02
3 Hyörtti Sini RaLu 35.18 0.03.17 27.82 25.74
4 Lehtonen Venla RasKa 40.06 0.08.05 23.50 21.74
5 Henttonen Kerttu ValSu 50.00 0.17.59 18.05 16.70
Hall Wilma ValSu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Heidi Koovee 16.41 0.00.00
2 Lehtonen Venla UlvUra 17.16 0.00.35
3 Laakso Elisa S-JKL 22.01 0.05.20
4 Hall Ninni ValSu 45.33 0.28.52

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Vilja AngA 13.33 0.00.00
2 Lehtinen Martta AngA 14.17 0.00.44
3 Palomäki Emilia UlvUra 14.47 0.01.14
4 Määttänen Stella RasKa 15.17 0.01.44
5 Halkilahti Siiri AngA 15.27 0.01.54
6 Lehtinen Miina AngA 16.07 0.02.34
7 Koskela Katri AngA 17.20 0.03.47
8 Oksa Siiri RasKa 20.41 0.07.08
9 Lehtonen Aurora UlvUra 21.29 0.07.56
10 Tuomala Matilda AngA 21.52 0.08.19

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Jenni RasKa 26.36 0.00.00
2 Ruotsalainen Anna ValSu 30.51 0.04.15
3 Soe Elise ValSu 36.26 0.09.50
Mäkelä Ella TuS EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tomula Inka RasKa 9.11 0.00.00
2 Laine Enni TP 10.26 0.01.15
3 Koivusalo Elli RasKa 11.30 0.02.19
4 Hellsten Ellen UlvUra 12.51 0.03.40
5 Hirvonen Enna ValSu 13.33 0.04.22
6 Levomäki Emmi ValSu 15.09 0.05.58
7 Leskinen Elsa Lynx 16.37 0.07.26
8 Huhtala Enni ValSu 19.58 0.10.47
9 Hannukainen Venla ValSu 28.09 0.18.58