FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
ÖIDM Långdistans, nationell, avoin kansallinen pitkän matkan kilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Hannes Femman 1.10.36 0.00.00 69.99 68.85
2 Brunell Filip Minken 1.10.57 0.00.21 68.85 67.72
3 Bäckström Anders Femman 1.11.41 0.01.05 67.35 66.24
4 Kronberg Christian Femman 1.14.38 0.04.02 63.92 62.87
5 Ketonen Miikka LapVi 1.14.42 0.04.06 63.10 62.06
6 Gripenberg Otto Brahe 1.17.54 0.07.18 59.78 58.79
7 Myllymäki Tero VetU 1.20.30 0.09.54 57.14 56.20
8 Stubb Hannes Falken 1.28.05 0.17.29 51.57 50.72
9 Sundelin Peter Femman 1.29.31 0.18.55 50.11 49.29
10 Johansson Emil Brahe 1.32.10 0.21.34 48.05 47.26
11 Kronberg Patrick Femman 1.45.48 0.35.12 41.32 40.64
Rantala Teemu LapVi KES -
Lindell Niklas Brahe KES -
Vesterback Lucas Malax KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Timo KoS 1.06.47 0.00.00 47.99 44.94
2 Wik Niklas Falken 1.08.00 0.01.13 46.43 43.47
3 Järn Staffan Femman 1.10.01 0.03.14 44.40 41.58
4 Knutar Tomas Terjärv 1.12.16 0.05.29 42.35 39.66
5 Paavola Lasse KPV 1.12.22 0.05.35 41.63 38.98
6 Vesterback Jonas Malax 1.14.20 0.07.33 39.88 37.34
7 Hagström Fredrik Brahe 1.17.01 0.10.14 37.87 35.46
8 Skog Mattias Terjärv 1.39.20 0.32.33 28.88 27.04
9 Gripenberg Mattias Brahe 1.55.30 0.48.43 24.42 22.86
10 Nikunen Karri Terjärv 2.00.17 0.53.30 23.05 21.58
11 Sundqvist Mats Falken 2.30.40 1.23.53 18.08 16.93
Alasuvanto Mikko KaJu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Sören Falken 1.00.39 0.00.00 53.17 48.44
2 Torrkulla Michael Femman 1.10.34 0.09.55 44.32 40.39
3 Hyyppä Tuomas KoS 1.11.31 0.10.52 42.38 38.62
4 Henriksson Mathias Falken 1.12.05 0.11.26 40.71 37.09
5 Nilsson Markus Minken 1.25.36 0.24.57 33.15 30.20
6 Sundberg Sam Minken 1.31.35 0.30.56 29.93 27.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami KPV 57.07 0.00.00 48.02 42.93
2 Backlund Jan-Anders Femman 59.11 0.02.04 45.65 40.81
3 Jokikuona Juha RasTiimi 59.49 0.02.42 44.48 39.76
4 Porthin Tomas Brahe 1.04.58 0.07.51 40.32 36.04
5 Nyman Patrik Brahe 1.08.10 0.11.03 37.82 33.81
6 Hautala Jari Femman 1.10.15 0.13.08 36.11 32.29
7 Wik Peter Femman 1.13.32 0.16.25 33.94 30.34
8 Särs Kåre Solf 1.28.33 0.31.26 27.72 24.78
9 Leppäniemi Jani VetU 1.32.32 0.35.25 26.08 23.32
10 Häggman Marcus Falken 1.34.11 0.37.04 25.19 22.52
11 Backman Fredrik Femman 1.44.11 0.47.04 22.38 20.01

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 50.42 0.00.00 46.79 44.51
2 Strandvall Sören Minken 54.41 0.03.59 42.57 40.50
3 Räbb Rainer GIF 56.08 0.05.26 40.68 38.70
4 Wikblom Tomas Minken 57.45 0.07.03 38.77 36.88
5 Johansson Peter Brahe 58.50 0.08.08 37.30 35.48
6 Jokela Harri NiS 1.13.46 0.23.04 29.15 27.73
7 Fredriksson Kaj Pohjant 1.14.07 0.23.25 28.41 27.02
8 Björklund Tommy Brahe 1.22.28 0.31.46 24.99 23.77
9 Lindgrén Henrik Femman 1.48.14 0.57.32 18.63 17.72

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Jukka KoS 57.18 0.00.00 33.86 32.80
2 Wiklund Torbjörn Falken 58.22 0.01.04 32.00 30.99
3 Storvall Stefan Kronan 1.05.28 0.08.10 27.41 26.56
4 Hakala Eero Femman 1.08.49 0.11.31 25.02 24.24
Lehtinen Tapio PieHi HYL -
Högholm Kenneth Femman EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stubb Stefan Falken 54.02 0.00.00 38.51 36.32
2 Hakala Heikki KortJV 58.15 0.04.13 33.94 32.01
3 Vallbacka Heikki KortJV 1.02.27 0.08.25 29.99 28.28
4 Palomäki Eero Femman 1.23.10 0.29.08 21.27 20.06

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 50.07 0.00.00 40.83 40.09
2 Joki Sauli VetU 55.28 0.05.21 36.34 35.68
3 Rantala Aulis KoS 56.44 0.06.37 34.99 34.35
4 Henriksson Fjalar Falken 57.19 0.07.12 34.10 33.48
5 Ena Henrik Falken 57.26 0.07.19 33.49 32.88
6 Svedström Mats NOK 57.53 0.07.46 32.70 32.11
7 Dahlvik Frey Terjärv 1.00.05 0.09.58 30.99 30.43
8 Myllymäki Ari KPV 1.09.19 0.19.12 26.42 25.94
9 Sundelin Rolf-Erik GIF 1.12.07 0.22.00 24.97 24.52
Hattar Allan Falken EIL -
Österbacka Bo Minken KES -
Jylkkä Markku YlivKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 48.22 0.00.00 37.81 36.68
2 Forsén Björn NOK 49.05 0.00.43 36.75 35.65
3 Juutinen Hannu Pohjant 50.11 0.01.49 35.45 34.39
4 Björklund Håkan Falken 54.55 0.06.33 31.94 30.99
5 Haldin Torvald Femman 58.13 0.09.51 29.70 28.81
6 Pienimäki Kari RaJu 59.10 0.10.48 28.80 27.94
7 Eklund Sven NOK 1.02.06 0.13.44 27.04 26.23
8 Backman Sven-Olof Falken 1.04.57 0.16.35 25.47 24.71
9 Nylund Henrik Falken 1.05.14 0.16.52 24.98 24.23
10 Blomqvist Carl-Henrik Minken 1.05.16 0.16.54 24.58 23.85
11 Lågland Henry VaaSu 1.05.59 0.17.37 23.94 23.22
Hertsbacka Karl-Gustav NOK HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 45.30 0.00.00 33.20 32.41
2 Lähdekorpi Mauri Femman 46.50 0.01.20 31.81 31.06
3 Torrkulla Roy Minken 51.54 0.06.24 28.31 27.64
4 Mikkilä Mauno NiS 55.06 0.09.36 26.29 25.67
5 Sandgren Lars NOK 56.29 0.10.59 25.28 24.68
6 Koski Matti J NOK 57.50 0.12.20 24.34 23.76
7 Jokela Vesa NiS 58.33 0.13.03 23.69 23.13
8 Salo Jaakko SaPu 1.00.33 0.15.03 22.57 22.03
9 Östman Lars-Erik Brahe 1.04.50 0.19.20 20.76 20.26
10 Pått Frans Minken 1.04.52 0.19.22 20.43 19.94
11 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.11.03 0.25.33 18.36 17.93
Kvist Samuel Femman HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Kurt Falken 49.31 0.00.00 20.91 20.93
2 Hietalahti Aapo HalTo 50.45 0.01.14 19.64 19.65
3 Moisio Paavo SaPu 1.03.46 0.14.15 15.02 15.03
4 Storm Sven-Olof Femman 1.16.36 0.27.05 12.00 12.00
Hjerpe Lars Femman KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 23.22 0.00.00
2 Barkar Alf Falken 35.54 0.12.32
Mård Leo Kristina HYL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.05.32 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Udell Robin Solf 1.10.50 0.00.00 36.86 36.07
2 Mylläri Lucas NOK 1.26.07 0.15.17 28.04 27.44
3 Lillhonga Kevin GIF 1.49.41 0.38.51 20.23 19.80

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Lucas Femman 1.10.48 0.00.00 30.82 26.01
2 Nordin Ludvig NOK 1.22.41 0.11.53 24.41 20.60
3 Westerlund Jimmy Falken 1.24.28 0.13.40 21.96 18.53

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Jesper Femman 57.43 0.00.00 34.53 30.80
2 Forsström Anton Botnia 58.42 0.00.59 33.10 29.53
3 Lindfors Jesper Falken 1.20.11 0.22.28 23.61 21.06
4 Backman Alexander Femman 1.23.53 0.26.10 21.98 19.60
5 Friman Ben Solf 1.44.26 0.46.43 17.17 15.32
6 Särs Benjamin Solf 1.48.23 0.50.40 16.09 14.35
Porthin Isak Brahe EIL -
Udell Oliver Solf HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Finskas Isak Femman 24.03 0.00.00
2 West Viktor Minken 27.27 0.03.24
3 Hautala Rasmus Femman 29.16 0.05.13
4 Peltoniemi Sisu KPV 30.11 0.06.08
5 Wikblom Melker Minken 39.01 0.14.58

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 22.25 0.00.00
2 Berg Eelian Botnia 23.18 0.00.53
3 Jansson Lukas Falken 25.05 0.02.40
4 Lindfors Kevin Falken 25.08 0.02.43
5 Forsström Emil Botnia 30.00 0.07.35
6 Nyman Vilhelm Brahe 30.08 0.07.43
7 Hjerpe Arvid Femman 41.01 0.18.36
8 Seppälä Paavo Femman 41.38 0.19.13
9 Lindfors Hugo Falken 42.11 0.19.46
Löfbacka Atte KPV EIL -
Porthin Arik Brahe EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Alexander Botnia 24.46 0.00.00
2 Särs Niklas Solf 37.34 0.12.48

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 15.00 0.00.00
2 Hertsbacka Isak NOK 19.05 0.04.05
3 Wikblom Sander Minken 19.18 0.04.18
4 Grankull Sebastian Kronan 25.48 0.10.48
5 Forsell Björn Botnia 34.37 0.19.37
6 Sundqvist Ivar Falken 35.04 0.20.04
Yrjans Johan NOK EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 8.57 0.00.00
2 Hjerpe Henrik Femman 13.26 0.04.29
3 Hautala Jonatan Femman 17.46 0.08.49
4 Björkfors Einar Botnia 17.54 0.08.57
5 Lindfors Rasmus Falken 20.35 0.11.38
6 Lindell Isac Botnia 21.37 0.12.40
7 Sandberg Walter NOK 27.05 0.18.08
8 Ekfors Alfred Botnia 32.23 0.23.26
9 Siekkinen Kasper Botnia 34.17 0.25.20
10 Ekfors Jakob Botnia 39.42 0.30.45
11 Lindskog Valter Botnia 55.13 0.46.16
Yrjans Pontus NOK EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandvall Amanda Minken 56.43 0.00.00 74.56 73.25
2 Portin Laura PIF 1.02.00 0.05.17 66.93 65.75
3 Eklund Ida-Marie OK77 1.04.02 0.07.19 63.57 62.45
4 Hahn Olivia Solf 1.04.20 0.07.37 62.04 60.94
5 Asikainen Satu KaJu 1.07.53 0.11.10 57.63 56.61
6 Glasberg Annelie NOK 1.14.50 0.18.07 51.21 50.31
7 Lindfors Lina Falken 1.28.15 0.31.32 42.53 41.78
Finnäs Jenny Malax EIL -
Myrskog Linnea Kronan KES -
Hyyppä Milja KoS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäckström Ida Femman 1.14.36 0.00.00 29.35 29.35
2 Finne Rosmarie Solf 1.27.34 0.12.58 23.13 23.13
3 Sundqvist Marina Falken 2.09.58 0.55.22 14.32 14.32
Forsström-Fellman Anette Falken EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Femman 45.58 0.00.00 39.82 35.20
2 Sundberg Nina Minken 51.03 0.05.05 34.78 30.74
3 Sandvik Annika Falken 55.33 0.09.35 30.97 27.38
4 Löfbacka-Skog Linda Falken 1.08.17 0.22.19 24.39 21.56
5 Peltoniemi Susanna Brahe 1.12.03 0.26.05 22.36 19.76
6 Jansson Tuija Falken 1.18.11 0.32.13 19.90 17.59
Torrkulla Josefin Femman EIL -
Caldén Mikaela Minken EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 51.44 0.00.00 31.70 31.59
2 Backman Yvonne Falken 57.12 0.05.28 27.59 27.50
3 Björndahl Lilian Falken 1.01.53 0.10.09 24.51 24.42
4 Backman Åsa Femman 1.30.43 0.38.59 16.04 15.99
Löfbacka Sanna KPV HYL -
Polso Anne VetU EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Annika Femman 56.40 0.00.00 34.91 32.98
2 Elvström Ann-christine Falken 57.20 0.00.40 33.47 31.62
3 Strandberg Annika Femman 1.06.55 0.10.15 27.79 26.26
4 Udell Tina Solf 1.18.22 0.21.42 22.97 21.70
5 Granlund Elisabeth Minken 1.20.39 0.23.59 21.59 20.39
6 Snickars Virpi Solf 1.29.52 0.33.12 18.71 17.68

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylläri Britt-Marie NOK 1.07.56 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Lea VetU 1.22.27 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 52.39 0.00.00 32.14 29.81
2 Fred Bodil Femman 56.36 0.03.57 28.77 26.69
3 Lumiaho Raija KoS 57.30 0.04.51 27.22 25.25
4 Berger Gunhild Falken 1.07.23 0.14.44 22.29 20.67
5 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.12.24 0.19.45 19.86 18.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne Minken 1.00.20 0.00.00 35.83 35.04
2 Lähdekorpi Kaija Femman 1.00.55 0.00.35 34.60 33.84
3 Pått Saga Minken 1.07.56 0.07.36 30.23 29.56
4 Sandgren Ann-Mari NOK 1.19.50 0.19.30 25.05 24.50
5 Finnilä Katariina VetU 1.32.03 0.31.43 21.13 20.67
6 Eklund Birgitta NOK 2.01.46 1.01.26 15.53 15.19
Forsman Brita Falken HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lassila Gunvor Falken EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Hjerpe Ann-Britt Falken KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halonen Linnéa NOK 53.00 0.00.00
2 Björklund Louise Falken 1.26.30 0.33.30
Lindgren Hanna Femman EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häggkvist Frida NOK 47.00 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 50.43 0.03.43

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuohimaa Ines Solf 47.49 0.00.00 44.84 40.52
2 Gripenberg Ester Brahe 49.58 0.02.09 42.10 38.05
3 Enlund Julia Femman 51.17 0.03.28 40.24 36.36
4 Berg Nicolina Botnia 51.57 0.04.08 38.95 35.20
5 Hyyppä Liina KoS 52.51 0.05.02 37.52 33.91
6 Lindfors Karolina Falken 56.36 0.08.47 34.33 31.02
7 Kullman Thea Falken 58.00 0.10.11 32.81 29.65
8 Forsell Marion Botnia 1.04.43 0.16.54 28.78 26.01
9 Nynäs Amanda Botnia 1.24.08 0.36.19 21.66 19.57

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halonen Ellinor NOK 36.56 0.00.00
2 Liljeqvist Emilia Minken 39.42 0.02.46
3 Häggkvist Johanna NOK 45.47 0.08.51
4 Lindell Tilde Brahe 55.43 0.18.47

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Svenlin Alva Kronan 24.56 0.00.00
2 Sandberg Inez NOK 25.55 0.00.59
3 Määttälä Selma KoS 30.22 0.05.26
4 Björkfors Elsie Botnia 32.11 0.07.15
5 Forsen Novalie Terjärv 32.56 0.08.00
6 Löfqvist Linn Femman 34.26 0.09.30
7 Skog Ellinor Falken 41.03 0.16.07
8 Henriksson Maja Falken 44.02 0.19.06
9 Enlund Isabella Femman 50.18 0.25.22

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 20.30 0.00.00
2 Wikblom Thea Minken 20.52 0.00.22
3 Backlund Thelma Femman 21.29 0.00.59
4 Snickars Matilda NOK 22.47 0.02.17
5 Hietala Liina-Maija KPV 23.07 0.02.37
6 Ketola Matleena KoS 24.39 0.04.09
7 Finskas Tilde Femman 25.24 0.04.54
8 Nynäs Matilda Botnia 28.20 0.07.50
9 Lillhonga Elin GIF 31.05 0.10.35
10 Torrkulla Moa Femman 32.32 0.12.02
11 Hyyppä Alisa KoS 34.23 0.13.53
12 Westerlund Jessica Falken 35.03 0.14.33
13 Peltoniemi Reetta Brahe 36.56 0.16.26
Lindell Julia Botnia HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 10.13 0.00.00
2 Siekkinen Kajsa Botnia 11.44 0.01.31
3 Sundvik Agnes Minken 12.59 0.02.46
4 Enlund Nova Femman 13.40 0.03.27
5 Ketola Mette KoS 14.21 0.04.08
6 Forsen Malva Terjärv 14.42 0.04.29
7 Lindfors Mira Falken 15.46 0.05.33
8 Sundqvist Ida Falken 16.31 0.06.18
9 Wikblom Ylva Minken 18.14 0.08.01
10 Snickars Melinda NOK 19.39 0.09.26
11 Ingberg Leah NOK 20.38 0.10.25
12 NIlsson Ella Minken 21.47 0.11.34
13 Hertsbacka Linnea NOK 27.07 0.16.54
14 Cainberg Saga Botnia 31.37 0.21.24
15 Isaksson Alicia Minken 39.42 0.29.29