FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
GIF:s 70:de 2-mila, ÖIDM & KPM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronberg Christian Femman 1.45.40 0.00.00 72.38 71.71
2 Holmback Hannes Femman 1.46.25 0.00.45 71.19 70.54
3 Lund Matias Femman 1.48.27 0.02.47 69.20 68.56
4 Bäckström Anders Femman 1.49.22 0.03.42 67.96 67.34
5 Koivumäki Olli KoS 1.50.56 0.05.16 66.36 65.74
6 Brunell Filip Minken 1.54.47 0.09.07 63.51 62.92
7 Ruuttula Juho SievSi 1.55.17 0.09.37 62.61 62.03
8 Alasuvanto Joni KaJu 2.00.15 0.14.35 59.43 58.88
9 Vähäsöyrinki Erkki NiS 2.06.11 0.20.31 56.06 55.55
10 Hongell Timo KoS 2.08.19 0.22.39 54.57 54.07
11 Asikainen Vesa KaJu 2.08.52 0.23.12 53.78 53.29
12 Juola Saku KaJu 2.16.10 0.30.30 50.37 49.91
13 Sundelin Peter Femman 2.19.28 0.33.48 48.67 48.22
14 Jutila Aleksi S-JKL 2.43.16 0.57.36 41.13 40.75
Jutila Antti HYL -
Oja Hannu KaJu KES -
Hall Andreas HiKi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berg Kim Botnia 1.39.44 0.00.00 55.07 50.90
2 Orjala Jarkko KoS 1.47.39 0.07.55 49.49 45.75
3 Wik Niklas Falken 1.47.55 0.08.11 47.84 44.22
4 Isokoski Teppo KoS 1.51.39 0.11.55 44.77 41.38
5 Isokääntä Antti YlivKu 1.59.56 0.20.12 40.30 37.25
Löfbacka Sami KPV KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Mathias Falken 1.48.14 0.00.00 44.81 39.07
2 Takanen Jari KuortKu 1.49.36 0.01.22 42.04 36.66
3 Jussinmäki Ari HalTo 2.06.32 0.18.18 34.50 30.08
4 Stoor Matti KoS 2.07.56 0.19.42 32.23 28.10
Lindell Niklas Brahe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 1.19.32 0.00.00 40.38 34.53
2 Snåre Dan Botnia 1.20.53 0.01.21 39.04 33.38
3 Lindgren Markus Botnia 1.23.19 0.03.47 37.26 31.86
4 Nyman Patrik Brahe 1.24.16 0.04.44 36.21 30.96
5 Juola Osmo KaJu 1.31.05 0.11.33 32.91 28.14
6 Taarna Terho KoS 1.33.22 0.13.50 31.53 26.96
7 Wik Peter Femman 1.38.21 0.18.49 29.39 25.13
8 Myllymäki Jyri VetU 1.38.42 0.19.10 28.74 24.58
9 Maasalo Pekka KoS 1.46.38 0.27.06 26.10 22.32
10 Häggman Marcus Falken 1.57.14 0.37.42 23.29 19.91

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grön Kaj Brahe 1.10.13 0.00.00 37.50 35.19
2 Nivala Jarmo YlivKu 1.10.57 0.00.44 35.72 33.52
3 Lehtinen Esa KauWi 1.18.34 0.08.21 31.00 29.09
4 Furubacka Jonas Botnia 1.18.51 0.08.38 29.64 27.81
5 Herrala Sakari 1.30.03 0.19.50 24.85 23.32

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Jukka KoS 1.07.57 0.00.00 42.13 41.44
2 Stenlund Tom Brahe 1.09.40 0.01.43 40.32 39.66
3 Stenlund Dan Brahe 1.10.08 0.02.11 39.29 38.64
4 Wiklund Torbjörn Falken 1.10.33 0.02.36 38.30 37.66
5 Kalliokoski Arto PerhKi 1.11.10 0.03.13 37.21 36.60
6 Hakala Eero Femman 1.11.18 0.03.21 36.39 35.79
7 Furubacka Per-Åke Botnia 1.30.16 0.22.19 28.15 27.68
8 Kallio Aki KoS 1.41.05 0.33.08 24.61 24.20
Koivumäki Kari KoS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stubb Stefan Falken 57.16 0.00.00
2 Junkala Eero KannUra 59.01 0.01.45

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Tuomo RasTiimi 55.01 0.00.00 39.11 36.94
2 Myllymäki Ari KPV 55.05 0.00.04 38.33 36.21
3 Nylund Sven-Olof Botnia 55.58 0.00.57 37.01 34.96
4 Rantala Aulis KoS 1.01.31 0.06.30 33.01 31.18
5 Korpijärvi Asko KannUra 1.07.18 0.12.17 29.58 27.94
6 Torrkulla Tage Botnia 1.07.43 0.12.42 28.80 27.20
Dahlvik Frey Terjärv EIL -
Henriksson Fjalar Falken HYL -
Joki Sauli VetU EIL -
Konttila Sauli KannUra EIL -
Lövsund Bengt Botnia EIL -
Ahlholm Kari NiS KES -
Jylkkä Markku YlivKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törmä Markku KannUra 1.02.59 0.00.00 33.51 31.85
2 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.03.09 0.00.10 32.70 31.08
3 Jokinen Leo KoS 1.03.58 0.00.59 31.58 30.01
4 Kätkä Vesa Reima 1.07.03 0.04.04 29.45 27.99
5 Virkkula Unto NivU 1.15.55 0.12.56 25.42 24.16
6 Nylund Henrik Falken 1.22.01 0.19.02 22.98 21.84
7 Oja Jorma NiS 1.26.10 0.23.11 21.34 20.29
8 Aaltonen Jukka Brahe 2.44.56 1.41.57 10.88 10.34
Lågland Henry VaaSu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 50.56 0.00.00 31.89 30.37
2 Mikkilä Mauno NiS 1.01.21 0.10.25 25.15 23.95
3 Fränti Eero KoS 1.16.12 0.25.16 19.19 18.27
Toskala Paavo KoS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oja Jirka KaJu 1.06.50 0.00.00
2 Bergström Jesper Femman 1.10.48 0.03.58

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 52.35 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 54.05 0.01.30
3 West Viktor Minken 57.24 0.04.49
4 Nyman Vilhelm Brahe 1.02.29 0.09.54
5 Löfbacka Atte KPV 1.03.01 0.10.26
Anttila Niklas KPV HYL -
Bergström Kasper Kristina EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 37.58 0.00.00
2 Yrjans Pontus NOK 58.11 0.20.13
3 Norrgård Isak Femman 1.06.56 0.28.58
Yrjans Johan NOK EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnäs Jenny Malax 1.20.34 0.00.00 59.41 58.99
2 Haga Antonia Botnia 1.24.01 0.03.27 54.13 53.74
3 Asikainen Satu KaJu 1.27.21 0.06.47 49.32 48.97
4 Tiitto Johanna RasTiimi 1.33.36 0.13.02 43.47 43.16

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttilä Marja KoS 1.14.46 0.00.00 28.58 28.27
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.16.11 0.01.25 27.21 26.91
3 Herrala Johanna KoS 1.16.37 0.01.51 26.22 25.93
4 Hietala Maija KannUra 1.21.33 0.06.47 23.84 23.59
5 Stubb Cecilia Brahe 1.56.33 0.41.47 16.13 15.96
Löfbacka Sanna KPV KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 54.50 0.00.00 31.59 34.29
2 Sundberg Nina Minken 55.07 0.00.17 30.25 32.83
3 Sjöstrand Anna Brahe 57.33 0.02.43 27.84 30.22
4 Sandvik Annika Falken 1.01.37 0.06.47 24.95 27.08
5 Bergqvist Katarina Falken 1.09.28 0.14.38 21.19 23.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Yvonne Falken 1.03.47 0.00.00
2 Ena Linda Falken 1.05.05 0.01.18

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Blomqvist Eija Femman 59.38 0.00.00 44.95 43.83
2 Svartsjö Åsa Botnia 1.02.02 0.02.24 39.97 38.98
3 Strandberg Annika Femman 1.03.37 0.03.59 35.82 34.92

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Gunnevi TP 51.01 0.00.00
2 Pöyhönen Lea VetU 51.22 0.00.21

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lumiaho Raija KoS 42.45 0.00.00 21.23 19.96
2 Eriksson-Kronberg Monica Femman 43.04 0.00.19 20.02 18.82
3 Yliniemi Kaisa NiS 43.14 0.00.29 18.90 17.76
4 Lassila Eija VetU 1.02.20 0.19.35 12.38 11.63

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Tarja KoS 43.24 0.00.00 17.54 16.54
2 Finnilä Katariina VetU 43.35 0.00.11 16.16 15.24
3 Forsman Brita Falken 45.03 0.01.39 14.37 13.54

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinmäki Tuulia HalTo 1.13.16 0.00.00
2 Berg Nicolina Botnia 1.20.11 0.06.55

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kullman Thea Falken 1.01.56 0.00.00
2 Enlund Julia Femman 1.14.09 0.12.13

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björkfors Elsie Botnia 42.25 0.00.00
2 Määttälä Selma KoS 49.53 0.07.28
3 Löfqvist Linn Femman 53.53 0.11.28
4 Enlund Isabella Femman 54.24 0.11.59
Vallittu Tuuli KangSK KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 28.15 0.00.00
2 Wikblom Thea Minken 31.19 0.03.04
3 Lillhonga Elin GIF 38.09 0.09.54
4 Torrkulla Moa Femman 39.23 0.11.08
5 Backlund Thelma Femman 41.10 0.12.55
6 Norrgård Ida Femman 41.11 0.12.56