FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
IK Falkens nationella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PIF 30.14 0.00.00 82.33 81.98
2 Brunell Filip Minken 33.49 0.03.35 72.91 72.61
3 Heiska Samu TuMe 34.19 0.04.05 71.17 70.87
4 Stenlund Daniel PR 34.55 0.04.41 69.28 68.99
5 Bäckström Anders Femman 36.15 0.06.01 66.09 65.81
6 Jansson Emil Brahe 37.51 0.07.37 62.68 62.42
7 Mieskoski Kimmo RaLu 38.01 0.07.47 61.79 61.53
8 Järn Staffan Femman 41.05 0.10.51 56.61 56.37
9 Holmback Hannes Femman 41.33 0.11.19 55.41 55.18
10 Lövsund Johan Botnia 42.30 0.12.16 53.62 53.40
11 Johansson Emil Brahe 42.46 0.12.32 52.74 52.52
12 Joensuu Valter Brahe 43.00 0.12.46 51.91 51.70
13 Sundelin Peter Femman 44.50 0.14.36 49.27 49.07
14 Udell Robin Solf 47.07 0.16.53 46.39 46.19
15 Johansson Axel Brahe 48.52 0.18.38 44.25 44.06
16 Hakala Joakim Femman 58.58 0.28.44 36.27 36.12
Sund Otto Trian HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 40.33 0.00.00 38.34 37.08
2 Mylläri Lucas NOK 44.36 0.04.03 32.25 31.19
3 Kullman Hannes Falken 46.52 0.06.19 28.20 27.27

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongell Timo KoS 33.55 0.00.00 45.52 42.77
1 Vesterback Jonas Malax 33.55 0.00.00 45.52 42.77
3 Berg Kim Botnia 36.47 0.02.52 39.46 37.07
4 Pannula Anssi ViPa 39.58 0.06.03 35.15 33.03
5 Knutar Tomas Terjärv 41.17 0.07.22 32.91 30.92
6 Gripenberg Mattias Brahe 48.56 0.15.01 26.82 25.20

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 31.46 0.00.00 50.04 44.48
2 Lassila Jussi PiTa 40.01 0.08.15 37.74 33.54
3 Nilsson Markus Minken 51.57 0.20.11 27.54 24.48
4 Kullberg Fredrik Malax 55.37 0.23.51 24.29 21.59

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nordin Ludvig NOK 1.03.44 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 34.09 0.00.00 51.33 43.34
2 Nyman Patrik Brahe 36.21 0.02.12 47.19 39.84
3 Lindgren Markus Botnia 38.28 0.04.19 43.62 36.83
4 Backlund Jan-Anders Femman 39.29 0.05.20 41.55 35.08
5 Torrkulla Jan Femman 42.28 0.08.19 37.74 31.86
6 Isomäki Tommi PieHi 44.25 0.10.16 35.24 29.75
7 Wik Peter Femman 46.15 0.12.06 33.03 27.89
Snåre Dan Botnia HYL -
Grankull Kenneth Kronan EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 28.32 0.00.00 81.35 79.65
2 Portin Laura PIF 31.36 0.03.04 71.88 70.38
3 Järveläinen Julia Femman 33.30 0.04.58 66.32 64.93
4 Fagerudd Anna-Sofia Trian 33.52 0.05.20 64.13 62.79
5 Gunell Yvonne PIF 34.27 0.05.55 61.60 60.32
6 Lindgren Hanna Femman 35.56 0.07.24 57.68 56.47
7 Torrkulla Matilda Femman 42.21 0.13.49 47.76 46.76
8 Karvonen Hanna Terjärv 50.26 0.21.54 39.12 38.30

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bäckström Ida Femman 43.06 0.00.00 27.21 27.21
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 43.46 0.00.40 24.78 24.78
3 Finne Rosmarie Solf 44.20 0.01.14 22.48 22.48

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 33.11 0.00.00 45.07 31.52
2 Sundberg Nina Minken 38.04 0.04.53 37.32 26.10
3 Torrkulla Josefin Femman 44.24 0.11.13 30.31 21.20
4 Peltoniemi Susanna Brahe 1.12.52 0.39.41 17.45 12.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 20.27 0.00.00 42.66 40.01
2 Kattilakoski Kirsti KoS 24.53 0.04.26 33.75 31.64
3 Fred Bodil Femman 24.56 0.04.29 32.37 30.35
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 29.24 0.08.57 26.34 24.70
5 Lumiaho Raija KoS 35.30 0.15.03 20.89 19.59

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Matti RasKu 20.12 0.00.00 53.16 50.96
2 Koski Timo Koovee 23.51 0.03.39 44.46 42.63
3 Wikblom Tomas Minken 24.05 0.03.53 43.47 41.68
4 Kullman Dan Vörå 24.06 0.03.54 42.88 41.11
5 Johansson Peter Brahe 24.41 0.04.29 41.33 39.62
6 Joensuu Tommy Brahe 26.43 0.06.31 37.68 36.12
7 Pohjonen Jukka IkNV 27.05 0.06.53 36.67 35.16
8 Suvanto Mikael RaJu 28.09 0.07.57 34.81 33.37
9 Strandvall Sören Minken 30.09 0.09.57 32.05 30.73
10 Svenlin Sören Kronan 36.45 0.16.33 25.93 24.86
11 Furubacka Jonas Botnia 38.31 0.18.19 24.39 23.39
12 Björklund Tommy Brahe 43.41 0.23.29 21.20 20.33
13 Lindgrén Henrik Femman 50.40 0.30.28 18.01 17.27

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 23.38 0.00.00 46.44 45.76
2 Stenlund Tom Brahe 25.53 0.02.15 40.81 40.22
3 Stenlund Dan Brahe 28.14 0.04.36 35.96 35.43
4 Koivumäki Kari KoS 34.18 0.10.40 28.40 27.98
5 Furubacka Per-Åke Botnia 42.39 0.19.01 21.87 21.56
Lehtinen Tapio PieHi EIL -
Hakala Eero Femman EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 27.14 0.00.00 51.75 47.67
2 Myrskog Rosa Kronan 30.33 0.03.19 44.41 40.90
3 Torrkulla Henna Femman 34.07 0.06.53 38.21 35.20
4 Hansén Amanda Botnia 35.36 0.08.22 35.14 32.37
5 Peltoniemi Netta Brahe 1.04.13 0.36.59 18.66 17.18

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Kati Botnia 33.39 0.00.00 35.77 34.43
2 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 37.27 0.03.48 30.94 29.78
3 Grankull Jaana Kronan 38.01 0.04.22 29.29 28.19
4 Torrkulla Päivi Femman 40.01 0.06.22 26.70 25.70
5 Johansson Malin Brahe 42.02 0.08.23 24.34 23.43

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 24.03 0.00.00 36.06 32.02
2 Bergström Jesper Femman 25.38 0.01.35 32.81 29.14
3 Udell Oliver Solf 38.09 0.14.06 21.37 18.98
4 Lindfors Jesper Falken 42.51 0.18.48 18.42 16.36
5 Friman Ben Solf 47.18 0.23.15 16.13 14.33
Porthin Isak Brahe HYL -
Forsström Anton Botnia EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Grahn Edd NOK EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 29.25 0.00.00 44.54 43.64
2 Lövsund Bengt Botnia 31.52 0.02.27 40.09 39.28
3 Österbacka Bo Minken 35.38 0.06.13 34.93 34.23
4 Slotte Harald Botnia 35.46 0.06.21 33.89 33.20
5 Sundelin Rolf-Erik GIF 38.04 0.08.39 30.98 30.35
Sivén Osmo ÄhtU HYL -
Torrkulla Tage Botnia KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandberg Annika Femman 23.11 0.00.00 38.05 35.41
2 Lindgren Annika Femman 27.10 0.03.59 31.50 29.31
3 Svartsjö Åsa Botnia 30.59 0.07.48 26.77 24.91
4 Snickars Virpi Solf 35.16 0.12.05 22.76 21.19
5 Granlund Elisabeth Minken 37.50 0.14.39 20.52 19.10
6 Udell Tina Solf 41.42 0.18.31 17.98 16.74

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Anu AngA 33.25 0.00.00
2 Friman Rose-Maj Solf 40.08 0.06.43

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 20.49 0.00.00 41.70 40.64
2 Juola Eero KoS 22.24 0.01.35 38.26 37.30
3 Williamsson Bo-Göran VaaSu 24.03 0.03.14 35.19 34.30
4 Lassila Heikki PiTa 25.59 0.05.10 32.15 31.34
5 Haapalehto Raimo VetU 26.47 0.05.58 30.79 30.01
6 Eklund Sven NOK 27.49 0.07.00 29.25 28.51
7 Rauma Håkan Botnia 28.47 0.07.58 27.89 27.19
8 Blomqvist Carl-Henrik Minken 32.33 0.11.44 24.33 23.72
9 Åkerblom Måns GIF 32.57 0.12.08 23.71 23.11
10 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 33.22 0.12.33 23.09 22.50
11 Forsén Björn NOK 38.58 0.18.09 19.49 19.00
12 Grannabba Gustav Botnia 42.25 0.21.36 17.65 17.20
13 Haldin Torvald Femman 44.18 0.23.29 16.65 16.23
Kujanpää Heikki JS Rasti EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pått Frans Minken 31.40 0.00.00 26.37 24.99
2 Östman Lars-Erik Brahe 33.00 0.01.20 24.55 23.26
3 Torrkulla Roy Minken 33.39 0.01.59 23.33 22.10
4 Koski Matti J NOK 34.46 0.03.06 21.86 20.71
5 Sandgren Lars NOK 41.21 0.09.41 17.77 16.84
6 Lähdekorpi Mauri Femman 49.40 0.18.00 14.29 13.54
Saarimäki Jorma VaaSu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Mia Falken 23.58 0.00.00 40.06 35.53
2 Lindfors Karolina Falken 25.04 0.01.06 37.48 33.24
3 Enlund Julia Femman 25.30 0.01.32 36.04 31.96
4 Kullman Thea Falken 25.31 0.01.33 35.21 31.23
5 Tuohimaa Ines Solf 26.58 0.03.00 32.55 28.87
6 Gripenberg Ester Brahe 28.03 0.04.05 30.56 27.11
7 Nynäs Amanda Botnia 39.59 0.16.01 20.93 18.56
Lindgren Ida Femman HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne Minken 20.23 0.00.00 38.50 36.65
2 Lähdekorpi Kaija Femman 20.52 0.00.29 36.20 34.46
3 Sandgren Ann-Mari NOK 22.01 0.01.38 32.97 31.38
4 Stoor Anne KoS 23.28 0.03.05 29.68 28.25
5 Pått Saga Minken 24.00 0.03.37 27.79 26.46

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Lars Femman 34.21 0.00.00
2 Storm Sven-Olof Femman 37.58 0.03.37
Holm Lars-Gunnar Botnia EIL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 57.48 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 18.14 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 19.15 0.01.01
3 Kullberg Adam Malax 22.41 0.04.27
4 Wikblom Sander Minken 24.56 0.06.42
5 Sundqvist Ivar Falken 28.51 0.10.37
6 Hertsbacka Isak NOK 38.02 0.19.48

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltoniemi Reetta Brahe 17.38 0.00.00
2 Snickars Lea NOK 19.07 0.01.29
3 Backlund Thelma Femman 20.36 0.02.58
4 Norrgård Ida Femman 27.54 0.10.16
5 Wikblom Thea Minken 30.51 0.13.13
6 Sikkilä Iines LapVi 36.41 0.19.03
Torrkulla Moa Femman HYL -
Henriksson Meya Falken HYL -
Nynäs Matilda Botnia KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bergström Kasper Kristina 18.00 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 21.35 0.03.35
3 Berg Eelian Botnia 21.54 0.03.54
4 Forsström Emil Botnia 24.51 0.06.51
5 West Viktor Minken 25.59 0.07.59
6 Wikblom Melker Minken 26.06 0.08.06
7 Nyman Vilhelm Brahe 26.45 0.08.45
8 Jansson Lukas Falken 35.50 0.17.50
9 Hjerpe Arvid Femman 37.15 0.19.15
10 Lindfors Hugo Falken 37.31 0.19.31
11 Lindfors Kevin Falken 41.57 0.23.57
12 Porthin Arik Brahe 52.54 0.34.54
Klemets Emil Falken EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 20.59 0.00.00
2 Svenlin Alva Kronan 24.44 0.03.45
3 Löfqvist Linn Femman 31.31 0.10.32
4 Enlund Isabella Femman 32.11 0.11.12
5 Liljeqvist Emilia Minken 33.56 0.12.57
6 Björkfors Elsie Botnia 35.48 0.14.49
7 Henriksson Maja Falken 35.55 0.14.56
8 Torrkulla Venla Femman 52.46 0.31.47
Westerbacka Julia Falken EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 8.53 0.00.00
2 Hjerpe Henrik Femman 10.24 0.01.31
3 Dardas Samra IkNV 10.44 0.01.51
4 Koski Konsta Koovee 12.04 0.03.11
5 Lindfors Rasmus Falken 12.34 0.03.41
6 Slotte Nils Kronan 12.45 0.03.52
7 Björkfors Einar Botnia 16.01 0.07.08
8 Norrgård Isak Femman 17.21 0.08.28
9 Spets Oliver Falken 33.09 0.24.16
Klemets Jakob Falken EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 10.51 0.00.00
2 Lindfors Mira Falken 13.42 0.02.51
3 NIlsson Ella Minken 14.02 0.03.11
4 Isaksson Alicia Minken 14.03 0.03.12
5 Storgård Lova Femman 15.49 0.04.58
6 Snickars Maja NOK 15.59 0.05.08
7 Sundvik Agnes Minken 16.00 0.05.09
8 Enlund Nova Femman 16.06 0.05.15
9 Wikblom Ylva Minken 16.07 0.05.16
10 Spets Wilma Falken 18.03 0.07.12
11 Storgård Vilja Femman 20.20 0.09.29
12 Kullberg Ester Malax 21.59 0.11.08
13 Hertsbacka Linnea NOK 22.28 0.11.37
14 Sundqvist Ida Falken 52.48 0.41.57