FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Avoin AM-pitkä, Keski-Suomi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Samuel PR 1.01.41 0.00.00 88.65 86.21
2 Leinonen Pauli LS-37 1.03.44 0.02.03 84.73 82.39
3 Föhr Tero VeVe 1.06.39 0.04.58 79.99 77.79
4 Kautto Lasse LS-37 1.12.48 0.11.07 72.30 70.30
5 Valkonen Lauri IHR 1.13.20 0.11.39 70.84 68.89
6 Oikarinen Lauri IkNV 1.14.49 0.13.08 68.52 66.63
7 Tölli Marko S-JKL 1.17.34 0.15.53 65.21 63.41
8 Sormunen Roope JRV 1.27.50 0.26.09 56.81 55.24
9 Sulkula Anton S-JKL 1.28.07 0.26.26 55.85 54.31
10 Ilmonen Aleksi JRV 1.28.13 0.26.32 55.01 53.50
11 Critchley Will S-JKL 1.33.25 0.31.44 51.22 49.81
12 Isokoski Erkki VePo 1.55.19 0.53.38 40.90 39.77
Varis Henry JRV KES -
Sulkula Ilari VaajTe EIL -
Pohjola Lauri S-JKL EIL -
Holmback Hannes Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kässi Pellervo UurU 1.38.21 0.00.00
Annala Riku S-JKL EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvasti Heikki JRV 1.12.52 0.00.00 51.47 51.16
2 Penttinen Jaakko VaajTe 1.13.42 0.00.50 48.98 48.68
3 Heino Samuli S-JKL 1.23.23 0.10.31 41.60 41.35
4 Närhi Matti VaajTe 1.25.13 0.12.21 39.06 38.82
5 Maukonen Timo RastiE4 1.29.30 0.16.38 35.62 35.40

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahelin Jouni VaajTe 51.48 0.00.00 64.75 64.28
2 Saari Petri VaajTe 57.21 0.05.33 57.75 57.33
3 Pietiläinen Juha RastiE4 1.02.12 0.10.24 52.57 52.19
4 Katajisto Teemu S-JKL 1.03.21 0.11.33 50.96 50.59
5 Vesisenaho Mikko LohiRa 1.08.11 0.16.23 46.73 46.39
6 Komonen Atte S-JKL 1.16.00 0.24.12 41.37 41.07
7 Rahkila Pyry VaajTe 1.26.07 0.34.19 36.02 35.76
8 Mäkelä Jussi SaPu 1.31.13 0.39.25 33.55 33.31
9 Korhonen Aku S-JKL 1.33.23 0.41.35 32.32 32.09
10 Karjalainen Antti JRV 1.34.46 0.42.58 31.41 31.18
11 Leppäniemi Jani VetU 1.43.21 0.51.33 28.39 28.19
Sorri Pietari VaajTe KES -
Kämäräinen Marko S-JKL KES -
Moisio Petri SaPu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Janne VaajTe 53.37 0.00.00 62.26 61.51
2 Leppämäki Tero S-JKL 55.41 0.02.04 59.05 58.34
3 Heikkilä Ossi S-JKL 59.00 0.05.23 54.88 54.22
4 Sivill Keijo UurU 1.02.50 0.09.13 50.73 50.12
5 Ilmonen Matti JRV 1.07.54 0.14.17 46.21 45.65
6 Holm Jari ViiSu 1.09.22 0.15.45 44.51 43.98
7 Järvenpää Esa S-JKL 1.09.47 0.16.10 43.53 43.00
8 Hakamäki Matti S-JKL 1.11.53 0.18.16 41.56 41.06
9 Mattila Tapio S-JKL 1.13.25 0.19.48 40.01 39.53
10 Kohvakka Hannu Kalske 1.38.42 0.45.05 29.25 28.90
Sivill Timo VaajTe KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 50.56 0.00.00 58.04 54.56
2 Itkonen Raimo S-JKL 52.52 0.01.56 54.98 51.69
3 Kärkkäinen Panu JRV 54.38 0.03.42 52.30 49.17
4 Tuomala Jyrki S-JKL 56.54 0.05.58 49.35 46.40
5 Juvakka Pekka AnttU 57.29 0.06.33 48.00 45.12
6 Koskinen Juha VaajTe 1.01.44 0.10.48 43.89 41.27
7 Mutka Jouni S-JKL 1.23.31 0.32.35 31.86 29.95
8 Senttula Asko S-JKL 1.37.21 0.46.25 26.82 25.22
Valkonen Pasi IHR KES -
Leinonen Antti S-JKL KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 43.36 0.00.00 53.47 52.51
2 Helander Rolf OuHu 47.56 0.04.20 48.03 47.16
3 Helle Markku SaPu 50.08 0.06.32 45.34 44.52
4 Martikainen Ari KeuKi 50.43 0.07.07 44.25 43.44
5 Oikarinen Jarmo TP 52.49 0.09.13 41.93 41.18
6 Tiusanen Hannu SaSu 1.01.21 0.17.45 35.63 34.98
7 Peltonen Heikki IPR 1.02.09 0.18.33 34.70 34.07
8 Leppäsalmi Juhani KeuKi 1.06.34 0.22.58 31.96 31.38
9 Poikolainen Leo RastiE4 1.07.23 0.23.47 31.14 30.58
10 Salonen Hannu KonnU 1.08.02 0.24.26 30.41 29.86
11 Hämynen Timo ÄäSa 2.18.09 1.34.33 14.77 14.50
eräjärvi jarmo HYL -
Valkonen Pekka Kalske HYL -
Särkkä Seppo VaajTe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 52.02 0.00.00 42.07 40.87
2 Rauhamäki Kimmo JRV 53.05 0.01.03 40.73 39.56
3 Kurittu Lassi S-JKL 53.57 0.01.55 39.57 38.44
4 Liukkonen Leo PiVe 55.47 0.03.45 37.77 36.70
5 Nopanen Ismo VeVe 56.51 0.04.49 36.58 35.54
6 Nyberg Henry Trian 57.29 0.05.27 35.71 34.69
7 Lahti Jaakko S-JKL 1.00.00 0.07.58 33.75 32.79
8 Matilainen Jorma S-JKL 1.02.28 0.10.26 31.98 31.07
9 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.06.32 0.14.30 29.61 28.77
10 Hytönen Veikko KangSK 1.07.10 0.15.08 28.93 28.10
11 Kaihlavirta Heikki TikSu 1.09.30 0.17.28 27.56 26.78
12 Raatikainen Pekka RastiE4 1.09.45 0.17.43 27.07 26.30
Nieminen Tapio JRV HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusranta Vesa RastiE4 41.13 0.00.00 34.45 34.31
2 Turpeinen Timo VaajTe 43.49 0.02.36 31.72 31.58
3 Slant Teuvo IPR 44.58 0.03.45 30.23 30.10
4 Äikäs Esko TikSu 48.03 0.06.50 27.65 27.54
5 Pakarinen Jouko RastiE4 57.38 0.16.25 22.53 22.43
6 Nurminen Heikki IPR 1.03.58 0.22.45 19.82 19.74
7 Ottelin Pekka JRV 1.07.18 0.26.05 18.39 18.31
8 Rahkila Paavo VaajTe 1.45.41 1.04.28 11.42 11.37

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 42.02 0.00.00 36.14 34.93
2 Tammela Seppo TikSu 46.07 0.04.05 32.32 31.24
3 Lehtonen Matti PiVe 50.50 0.08.48 28.76 27.80
4 Puttonen Kalevi IPR 58.04 0.16.02 24.69 23.86
5 Paavilainen Arvo IPR 58.23 0.16.21 24.07 23.26
6 Reini Jaakko TikSu 1.00.49 0.18.47 22.64 21.88
7 Hinkkanen Reino KonnU 1.08.19 0.26.17 19.73 19.07
8 Voutilainen Taisto IPR 1.11.59 0.29.57 18.33 17.72
Salo Jaakko SaPu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 37.26 0.00.00 37.97 37.52
2 Nieminen Mauno ViiSu 41.38 0.04.12 32.86 32.47
3 Moisio Paavo SaPu 47.51 0.10.25 27.47 27.15
4 Kinnunen Ilpo RastiE4 55.17 0.17.51 22.82 22.55
5 Keskinen Matti TikSu 1.06.34 0.29.08 18.15 17.93

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 1.32.00 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 1.33.39 0.00.00
Stregl Matyas JRV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Anton S-JKL 47.10 0.00.00 40.73 38.58
2 Heino Paavo S-JKL 55.03 0.07.53 34.32 32.51
3 Liuha Otto ViPa 1.03.42 0.16.32 29.15 27.62
4 Sulkula Sakari S-JKL 1.12.06 0.24.56 25.31 23.98
5 Karjanlahti Kosti KauWi 1.19.32 0.32.22 22.54 21.36
6 Lönnblad Lars SaPu 1.34.25 0.47.15 18.65 17.67
Liuha Matias ViPa HYL -
Kahelin Janne S-JKL HYL -
Jutila Aleksi S-JKL HYL -
Nättiaho Elmeri S-JKL KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Samuli JRV 31.30 0.00.00
2 Gil Yersy Valencia 39.30 0.08.00
3 Heino Eelis S-JKL 41.34 0.10.04
4 Kurhinen Miika S-JKL 43.56 0.12.26
5 Kovanen Sauli S-JKL 45.31 0.14.01
6 Turpeinen Mikko ViPa 54.30 0.23.00
Kämäräinen Aaro S-JKL EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 22.20 0.00.00
2 Seppälä Kalle JRV 26.05 0.03.45
3 Heino Iivari S-JKL 35.22 0.13.02
4 Oksanen Reima S-JKL 39.21 0.17.01
5 Kämäräinen Elias S-JKL 1.13.15 0.50.55
Kahelin Jasu S-JKL KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 9.48 0.00.00
2 Seppälä Viljo JRV 10.35 0.00.47
3 Varis Peetu S-JKL 11.21 0.01.33
4 Mäkelä Ohto SaPu 11.40 0.01.52
5 Närhi Niilo S-JKL 12.01 0.02.13
6 Sorri Juho KeuKi 12.17 0.02.29
7 Sorri Niilo KeuKi 14.37 0.04.49
8 Laitinen Viljami S-JKL 14.48 0.05.00
9 Peltonen Jaakko JRV 17.08 0.07.20
10 Turpeinen Topi ViPa 17.57 0.08.09
11 Kinnunen Paulus PiVe 20.34 0.10.46
12 Ovaska Vilho LuuRa 40.38 0.30.50
13 Liuha Jaakko ViPa 44.33 0.34.45
14 Penttinen Eemil S-JKL 59.47 0.49.59
Varis Veeti S-JKL EIL -
Ekonoja Kasper PelPo EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 54.01 0.00.00 79.45 75.45
2 Peltomäki Elli RasKa 58.33 0.04.32 70.55 67.00
3 Kotkajuuri Anna KangSK 1.06.09 0.12.08 60.01 56.99
4 Tolonen Mirabella HS 1.28.05 0.34.04 43.24 41.06
5 Nieminen Noora S-JKL 2.24.45 1.30.44 25.20 23.93
Rautiainen Satu RasKu EIL -
Impiö Tiia Pohjant EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 1.01.22 0.00.00
2 Joensuu Laura Pohjant 1.02.53 0.01.31
Ekonoja Linda PelPo EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 58.05 0.00.00
2 Salomaa Anne IPR 1.21.50 0.23.45

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 52.43 0.00.00 37.79 33.86
2 Virtanen Anne S-JKL 1.17.03 0.24.20 23.92 21.43
3 Tissari Jaana SaPu 1.34.27 0.41.44 17.93 16.06

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 47.05 0.00.00 51.00 48.47
2 Lahtinen Ulla S-JKL 47.59 0.00.54 48.97 46.54
3 Nuolioja Arja RasTiimi 56.33 0.09.28 40.65 38.63
4 Pakkala Pigga S-JKL 57.07 0.10.02 39.34 37.39
5 Tupitsa Sari RastiE4 1.07.15 0.20.10 32.65 31.03
6 Tervonen Tarja IPR 1.16.52 0.29.47 27.89 26.51
7 Kahelin Anne S-JKL 1.20.54 0.33.49 25.87 24.58
8 Laukka Eija SaPu 2.11.41 1.24.36 15.50 14.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 59.11 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 47.43 0.00.00 47.96 47.95
2 Oikarinen Sirkka TP 52.52 0.05.09 41.67 41.66
3 Raatikainen Päivi RastiE4 53.44 0.06.01 39.40 39.39
4 Koskenranta Raija JRV 1.28.21 0.40.38 22.99 22.98
5 Kananen Tuula JRV 1.37.52 0.50.09 19.88 19.87
Piirto Kaisu JRV EIL -
Mutka Leena S-JKL EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 43.35 0.00.00
2 Ikonen Sinikka SaPu 52.26 0.08.51

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 1.07.02 0.00.00
Pitkänen Eila JRV KES -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.44.51 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Marika S-JKL 55.39 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 47.46 0.00.00 50.04 50.02
2 Rasimus Siiri S-JKL 52.21 0.04.35 42.23 42.22
3 Leppämäki Elsa S-JKL 1.19.50 0.32.04 25.45 25.44
Karjalainen Venla-Linnea S-JKL EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Saana PiVe 1.22.47 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sipponen Elli JRV 33.20 0.00.00
2 Peltonen Riikka JRV 52.59 0.19.39
3 Isoaho Peppilotta S-JKL 1.16.32 0.43.12
4 Kinnunen Isla PiVe 1.19.17 0.45.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kautto Taru RastiE4 31.58 0.00.00
2 Roimela Ella S-JKL 1.03.12 0.31.14
3 Kässi Tyyne UurU 2.06.37 1.34.39

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurhinen Inka S-JKL 13.17 0.00.00
2 Kässi Elli UurU 45.13 0.31.56