FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
KuUS-tuplasprintti iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 15.24 0.00.00 86.99 90.12
2 Eerola Mikko TP 15.54 0.00.30 83.62 86.63
3 Saikko Antti TP 16.16 0.00.52 81.12 84.04
4 Kuningas Janne LappRi 16.20 0.00.56 80.17 83.06
5 Lindqvist Arttu KS 16.36 0.01.12 78.28 81.10
6 Suominen Miika HS 16.49 0.01.25 76.67 79.43
7 Saikko Ville LappRi 16.53 0.01.29 75.77 78.50
8 Väyrynen Antti VeVe 16.56 0.01.32 74.96 77.66
9 Koivisto Antton SKUusi 17.04 0.01.40 73.78 76.44
10 Hasu Topi Trian 17.05 0.01.41 73.12 75.76
11 Nokka Atte LappRi 17.20 0.01.56 71.49 74.06
12 Senttula Tuukka S-JKL 17.49 0.02.25 68.99 71.47
13 Etula Atte LS-37 18.23 0.02.59 66.31 68.70
14 Myllärinen Jani Koovee 18.26 0.03.02 65.59 67.95
15 Hirvikallio Aatu KS 18.50 0.03.26 63.66 65.95
16 Kukkonen Henri VeVe 19.17 0.03.53 61.65 63.87
17 Pitkänen Jonne TP 19.20 0.03.56 60.98 63.17
18 Marttinen Harri AnttU 19.52 0.04.28 58.83 60.95
19 Ylis-Junttila Vesa HlS 20.26 0.05.02 56.71 58.75
20 Kuoppamäki Juho RaVa 22.23 0.06.59 51.32 53.17
21 Pakkanen Ville EsAk 22.53 0.07.29 49.76 51.55

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskelainen Marko IitPy 14.17 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 15.53 0.00.00 73.23 76.80
2 Kokkinen Kari LaTa 18.03 0.02.10 59.60 62.51
3 Husu Hannu HiKi 18.15 0.02.22 54.17 56.81

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Janne VeVe 16.33 0.00.00 61.07 67.15
2 Auvinen Jukka KuoSu 17.05 0.00.32 58.48 64.30
2 Sarkkinen Timo LaTa 17.05 0.00.32 58.48 64.30
4 Soini Jussi KS 17.28 0.00.55 55.86 61.42
5 Hirvonen Juha LS-37 18.32 0.01.59 52.02 57.20
6 Kiiski Mikko KyS 18.33 0.02.00 51.34 56.45
7 Huttunen Matti LappRi 18.41 0.02.08 50.35 55.36
8 Breilin Oskar AR 18.46 0.02.13 49.50 54.44
9 Lintunen Sampsa RaKaS 19.19 0.02.46 47.49 52.22
10 Rautio Mikko JoKu 20.18 0.03.45 44.62 49.06
11 Isoniemi Vesa Trian 20.36 0.04.03 43.40 47.72
12 Myyryläinen Jani Navi 20.38 0.04.05 42.77 47.02
13 Stoor Matti KoS 20.42 0.04.09 42.06 46.25
14 Korhonen Hannu Pihkan 22.49 0.06.16 37.65 41.40

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 17.03 0.00.00 63.89 67.85
2 Noponen Petri AnttU 17.05 0.00.02 63.03 66.94
3 Kiintola Jarno KS 17.45 0.00.42 59.95 63.67
4 Kaario Kimmo S-JKL 18.33 0.01.30 56.69 60.21
5 Leppänen Kristian LS-37 18.54 0.01.51 54.97 58.39
6 Kaplas Jarkko JoKu 18.58 0.01.55 54.12 57.48
7 Maasilta Tommi RaVa 19.19 0.02.16 52.49 55.75
8 Husu Heikki SKVuoksi 19.46 0.02.43 50.66 53.80
9 Marttinen Jarno AnttU 21.08 0.04.05 46.78 49.69
10 Kurttila Jukka Navi 21.37 0.04.34 45.16 47.96
11 Munne Jarkko Kajo 22.50 0.05.47 42.20 44.82
12 Hämäläinen Petri Pihkan 23.35 0.06.32 40.33 42.83
13 Harmaala Ismo MusNe 24.55 0.07.52 37.66 40.00
14 Alajoutsi Jukka Koovee 26.53 0.09.50 34.44 36.58

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 15.43 0.00.00 60.91 66.23
2 Venäläinen Toni VaHa 16.22 0.00.39 58.03 63.10
3 Heikkinen Jarkko VeVe 17.10 0.01.27 54.89 59.68
4 Nygård Marko S-JKL 17.15 0.01.32 54.18 58.91
4 Koskela Jarmo OK77 17.15 0.01.32 54.18 58.91
6 Pulli Antero RR 17.32 0.01.49 52.44 57.03
7 Uotila Marko KS 17.49 0.02.06 51.19 55.66
8 Tonteri Heikki KS 17.56 0.02.13 50.43 54.84
9 Kuusinen Petri TP 18.05 0.02.22 49.60 53.93
10 Lohikainen Timo RaVa 18.12 0.02.29 48.86 53.13
11 Tähtinen Timo HS 18.36 0.02.53 47.41 51.55
12 Lehtonen Timo LS-37 18.44 0.03.01 46.66 50.74
13 Pellinen Antti JoKu 19.11 0.03.28 45.18 49.12
14 Nieminen Jyrki LHR 20.45 0.05.02 41.40 45.02
15 Lindahl Anders Trian 20.48 0.05.05 40.94 44.51
16 Taipale Antti-Olli LS-37 24.05 0.08.22 35.04 38.10
17 Lintunen Petteri SiiRa 27.02 0.11.19 30.94 33.64
18 Kohvakka Hannu Kalske 27.17 0.11.34 30.38 33.03
19 Lehtonen Olli KoHo 32.34 0.16.51 25.22 27.42
Ojalainen Jorma SKVuoksi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 16.46 0.00.00 52.18 59.21
2 Hakulinen Jukka VeVe 17.45 0.00.59 48.06 54.54
3 Mättölä Ali EsSu 18.11 0.01.25 45.71 51.87
4 Väyrynen Timo KyS 19.36 0.02.50 41.29 46.86
5 Numminen Hannu EsAk 19.52 0.03.06 39.64 44.98
6 Lahtinen Jari IHR 20.27 0.03.41 37.44 42.48
7 Vuorinen Hannu KyS 20.59 0.04.13 35.44 40.22

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 15.30 0.00.00 53.32 55.11
2 Kukkola Pauli SiiRa 15.38 0.00.08 52.30 54.06
3 Kauppinen Tuomo HyRa 16.14 0.00.44 49.82 51.50
4 Niemi Kari-Veli HauSi 16.52 0.01.22 47.42 49.02
5 Aakula Ilkka PR 17.49 0.02.19 44.40 45.89
6 Peltonen Heikki IPR 18.01 0.02.31 43.41 44.88
7 Pulkkinen Pekka JoKu 18.13 0.02.43 42.45 43.88
8 Vornanen Pekka SuoVa 18.51 0.03.21 40.55 41.92
9 Tiusanen Hannu SaSu 19.15 0.03.45 39.25 40.57
9 Kössi Jouko RaiKu 19.15 0.03.45 39.25 40.57
11 Liukkonen Juha HiKi 20.03 0.04.33 36.80 38.04
12 Lavonen Hannu MiehVi 20.20 0.04.50 35.85 37.06
13 Svärd Rune Trian 20.23 0.04.53 35.33 36.52
14 Puustinen Tuomo Pihkan 20.51 0.05.21 34.12 35.27
15 Viitasalo Harri RiSu 24.56 0.09.26 28.17 29.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 16.55 0.00.00 50.64 52.94
2 Lind Sune Falken 18.10 0.01.15 46.65 48.77
3 Ilmakunnas Pekka Pihkan 18.15 0.01.20 45.94 48.02
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 18.17 0.01.22 45.35 47.41
5 Virtanen Timo IitPy 18.23 0.01.28 44.61 46.63
6 Railimo Matti SOC 18.43 0.01.48 43.32 45.29
7 Valkonen Timo RR 18.47 0.01.52 42.68 44.61
8 Forsström Ove Raseborg 18.56 0.02.01 41.86 43.75
9 Liukkala Pekka HauSi 18.58 0.02.03 41.30 43.17
10 Saksman Kai EST 19.03 0.02.08 40.64 42.48
11 Laaksonen Lasse SuSi 19.32 0.02.37 39.16 40.94
12 Toppari Pekka PuolRy 21.05 0.04.10 35.85 37.47
13 Sane Kari HS 21.15 0.04.20 35.13 36.73
14 Lähteenmäki Hannu HlT 24.52 0.07.57 29.65 31.00
Kukkasjärvi Tapio RR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rautanen Pauli JäPa 14.50 0.00.00 39.93 39.82
2 Turku Vesa HS 15.18 0.00.28 38.18 38.08
3 Kopra Jorma KS 15.28 0.00.38 37.25 37.15
4 Slant Teuvo IPR 15.57 0.01.07 35.61 35.52
4 Lehtinen Teuvo SOC 15.57 0.01.07 35.61 35.52
6 Vilska Pekka ORa 16.33 0.01.43 33.35 33.26
7 Haarajoki Matti TP 17.41 0.02.51 30.75 30.67
8 Liitiäinen Reijo Trian 18.18 0.03.28 29.28 29.20
9 Ryynänen Jorma Pihkan 18.35 0.03.45 28.39 28.32
10 Terävä Seppo XYZ 21.14 0.06.24 24.47 24.40
11 Seitsonen Kauko Kajo 21.16 0.06.26 24.05 23.99
12 Humalamäki Hannu ÄhtU 24.07 0.09.17 20.87 20.82

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 17.02 0.00.00 39.06 39.74
2 Rusko Heikki VaajTe 17.07 0.00.05 38.22 38.89
3 Heinonen Jouko LS-37 17.40 0.00.38 36.40 37.04
4 Kemppi Jorma Navi 19.32 0.02.30 32.36 32.92
5 Leppäkorpi Eero IHR 20.12 0.03.10 30.74 31.28
6 Lehtonen Matti PiVe 20.24 0.03.22 29.90 30.42
7 Luoma Simo Pihkan 21.09 0.04.07 28.31 28.80
8 Puttonen Kalevi IPR 22.54 0.05.52 25.66 26.11
9 Rautio Pekka JoKu 25.02 0.08.00 23.03 23.43
10 Teppo Jaakko GIF 25.18 0.08.16 22.35 22.74

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 16.38 0.00.00 39.24 37.41
2 Kilo Esko LappRi 17.05 0.00.27 37.06 35.33
3 Kvick Aimo IHR 21.40 0.05.02 28.31 26.99
4 Kuokkanen Kari Pihkan 23.37 0.06.59 25.15 23.98
5 Karnaattu Mauri KS 24.31 0.07.53 23.43 22.33
6 Salmi Tarmo JoKu 40.21 0.23.43 13.75 13.11

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 14.43 0.00.00 64.53 66.66
2 Alajoutsi Oliver Koovee 15.01 0.00.18 62.38 64.43
3 Korhonen Eetu KS 15.13 0.00.30 60.70 62.71
4 Maasilta Aapo HS 15.17 0.00.34 59.59 61.56
5 Boström Kristian EsSu 15.29 0.00.46 57.99 59.90
6 Yliaho Joona Koovee 16.16 0.01.33 54.40 56.19
7 Ketonen Juuso LS-37 16.43 0.02.00 52.16 53.88
8 Nordgren Simon Trian 17.02 0.02.19 50.43 52.09
9 Tamminen Kasperi LappRi 18.12 0.03.29 46.48 48.02
10 Leiniö Juho HS 18.54 0.04.11 44.08 45.53
11 Rautio Juho JoKu 22.00 0.07.17 37.28 38.51
Myllärinen Vertti LappRi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ronkainen Elias JRV 12.26 0.00.00 53.33 51.88
2 Koivisto Mikael SKUusi 12.38 0.00.12 51.36 49.96
3 Malinen Vinski Navi 12.57 0.00.31 49.01 47.67
4 Peltonen Lasse KS 13.38 0.01.12 45.51 44.27
5 Hirvilahti Joona VeVe 13.53 0.01.27 43.67 42.48
6 Rytkö Olli VeVe 16.13 0.03.47 36.51 35.51
7 Ojala Urho KS 22.22 0.09.56 25.84 25.13
8 Sarkkinen Joonas LaTa 23.21 0.10.55 24.14 23.48

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonteri Tuomas KS 14.24 0.00.00
2 Suomalainen Vilho LappRi 16.03 0.01.39
2 Takanen Eetu VeVe 16.03 0.01.39
4 Saarilaakso Sulo LappRi 16.48 0.02.24
5 Rytkö Elias VeVe 16.50 0.02.26
6 Talka Eero KS 17.33 0.03.09
7 Kukkonen Aaro VeVe 22.18 0.07.54
8 Uotila Topi KS 22.45 0.08.21
Pylvänäinen Jere KS HYL -
Sarkkinen Eetu LaTa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 10.28 0.00.00
1 Kirves Antti SKUusi 10.28 0.00.00
3 Lintunen Aapo RaKaS 11.08 0.00.40
4 Tyni Sisu VeVe 11.23 0.00.55
4 Hilo Kasper EsSu 11.23 0.00.55
6 Räihä Konsta Navi 11.35 0.01.07
7 Närhi Eetu AnttU 12.01 0.01.33
8 Karvonen Tatu KS 12.29 0.02.01
9 Pohjalainen Olli VeVe 13.21 0.02.53
10 Talka Aapo KS 14.02 0.03.34
11 Nikula Olli KS 14.29 0.04.01
12 Ryyppö Topias HS 15.04 0.04.36
13 Räihä Vinski Navi 15.13 0.04.45
14 Karvonen Elmo KS 15.29 0.05.01
15 Husu Aleksi HiKi 15.56 0.05.28
16 Reiman Niklas Trian 16.17 0.05.49
17 Tamminen Oskari LuuRa 16.19 0.05.51
18 Simola Viljo LuuRa 16.24 0.05.56
19 Lindstedt Otto Navi 16.27 0.05.59
20 Lintunen Elmo RaKaS 18.24 0.07.56
21 Kiintola Eemil KS 21.25 0.10.57

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hilo Hanne EsSu 16.51 0.00.00 81.04 86.04
2 Moilanen Anna KuoSu 17.30 0.00.39 77.13 81.89
3 Taipale Anniina LS-37 17.43 0.00.52 75.30 79.94
4 Nurmi Kirsi Pohjant 17.54 0.01.03 73.65 78.19
5 Schoultz von Katja PIF 18.54 0.02.03 68.92 73.17
6 Pitkänen Salla TP 19.17 0.02.26 66.73 70.85
7 Pylvänäinen Henna KS 19.26 0.02.35 65.40 69.44
8 Nygård Mette S-JKL 19.44 0.02.53 63.61 67.54
9 Kiuru Veera RaKaS 19.50 0.02.59 62.50 66.35
10 Andelin Sanna LaTa 20.17 0.03.26 60.33 64.06
11 Väyrynen Anni KyS 20.50 0.03.59 57.98 61.56
12 Oksanen Emmi SiiRa 21.48 0.04.57 54.69 58.06
13 Rauhala Elina EsAk 23.02 0.06.11 51.08 54.23
14 Vesikko Venla JoKu 23.06 0.06.15 50.25 53.35

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Heli AnttU 16.44 0.00.00 53.96 58.29
2 Simola Anni LuuRa 18.32 0.01.48 47.26 51.05
3 Rautanen Eeva TuuSe 18.57 0.02.13 44.79 48.38
4 Lintunen Marjut RaKaS 19.04 0.02.20 43.09 46.55
5 Hägg Susanna LaTa 19.53 0.03.09 39.96 43.17
6 Iivonen Katja AR 25.56 0.09.12 29.59 31.97

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forssten Ann-Sofie Pihkan 14.10 0.00.00 60.45 61.15
2 Torvela Tiina KuoSu 15.17 0.01.07 54.98 55.62
3 Hemminki Tiina PoRa 15.19 0.01.09 53.82 54.44
4 Ryyppö Minna HS 15.58 0.01.48 50.62 51.21
5 Salmi Maria LappRi 16.09 0.01.59 49.05 49.62
6 Rantanen Sinikka KyS 16.27 0.02.17 47.18 47.73
7 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.04 0.03.54 42.07 42.56
8 Pätäri Päivi HlS 18.45 0.04.35 39.68 40.14
9 Kiintola Susanna KS 19.49 0.05.39 36.73 37.16

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkala Sini EsSu 15.54 0.00.00 57.48 56.92
2 Huusari Heidi InkTe 16.17 0.00.23 54.72 54.19
3 Khadgi Mari-Sisko JoKu 18.08 0.02.14 47.88 47.41
4 Kirves Hetti KeU 18.50 0.02.56 44.89 44.45
5 Leiniö Sari HS 19.57 0.04.03 41.23 40.83
6 Oja Iina Pihkan 22.49 0.06.55 35.05 34.71
Tahvanainen Anu LS-37 HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Tuula LHR 15.47 0.00.00 48.82 55.01
2 Holm Riikka SiiRa 16.54 0.01.07 44.23 49.84
3 Hirvonen Leena AR 17.21 0.01.34 41.75 47.04
4 Lintunen Sirpa SiiRa 19.02 0.03.15 36.84 41.51
5 Heikkinen Anniina VeVe 19.09 0.03.22 35.41 39.90
6 Paalanen Anne RR 21.20 0.05.33 30.70 34.60

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 16.37 0.00.00 51.70 54.44
2 Hakulinen Paula EsSu 19.55 0.03.18 41.52 43.72
3 Martikainen Lea Trian 19.59 0.03.22 39.77 41.87
4 Shemeikka Taina HPV 20.19 0.03.42 37.53 39.52
5 Hakkarainen Riitta RaKaS 20.40 0.04.03 35.34 37.21

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lallo Tuula Trian 16.01 0.00.00 51.34 55.17
2 Käkelä Maija PuolRy 16.30 0.00.29 49.15 52.83
3 Sani Tuula HU-46 16.39 0.00.38 48.04 51.63
4 Montonen Outi IHR 17.22 0.01.21 45.41 48.80
5 Kukkasjärvi Elina RR 17.30 0.01.29 44.42 47.74
6 Forsström Rita Raseborg 18.09 0.02.08 42.21 45.37
7 Kallio Arja RiSu 18.35 0.02.34 40.63 43.66
8 Lahtinen Terttu IHR 18.46 0.02.45 39.63 42.59
9 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 20.53 0.04.52 35.08 37.70
10 Pulkkinen Arja JoKu 21.30 0.05.29 33.55 36.06
11 Sepponen Raija JäPa 24.25 0.08.24 29.08 31.26
12 Kairamo Kristiina HiKi 26.39 0.10.38 26.23 28.18

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 17.06 0.00.00 49.32 51.66
2 Purhonen Kaija HU-46 18.10 0.01.04 44.68 46.81
3 Turku Kaija HS 18.55 0.01.49 41.24 43.20
4 Laukkanen Kirsti HlT 19.26 0.02.20 38.52 40.35
5 Juvonen Marja RaKaS 20.37 0.03.31 34.77 36.42

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 16.28 0.00.00 40.71 43.83
2 Tikka Eija RaKaS 18.30 0.02.02 35.33 38.04
3 Venäläinen Kaija VaHa 21.18 0.04.50 29.90 32.19
4 Ryynänen Eliisa Pihkan 21.57 0.05.29 28.25 30.41
5 Malmsten Beatrice Lynx 22.58 0.06.30 26.27 28.28
6 Luoma Helena Pihkan 23.11 0.06.43 25.30 27.24
Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 24.14 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Isoniemi Sandra Trian 16.58 0.00.00 46.39 54.89
2 Laitinen Emilia VeVe 19.33 0.02.35 37.24 44.06
3 Kuusela Aino LS-37 19.45 0.02.47 33.87 40.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Ida VeVe 13.55 0.00.00 56.59 59.66
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 14.37 0.00.42 53.14 56.03
3 Mäkinen Sanni EsSu 14.50 0.00.55 51.64 54.45
4 Lehtonen Maiju LS-37 15.01 0.01.06 50.30 53.03
5 Lantta Tinja LappRi 15.02 0.01.07 49.53 52.22
6 Marttinen Jenni AnttU 15.51 0.01.56 46.30 48.81
7 Mattinen Lotta JoKu 16.07 0.02.12 44.87 47.30
8 Kangasaho Aino HS 16.34 0.02.39 43.00 45.33
9 Laitimo Maija JoKu 16.53 0.02.58 41.56 43.81
10 Soini Mette KyS 17.47 0.03.52 38.85 40.96
11 Martikainen Kristiina Trian 18.05 0.04.10 37.61 39.65
Metsälä Piitu RaKaS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Roosa VeVe 13.47 0.00.00 49.92 46.94
2 Pätäri Emilia KyS 13.55 0.00.08 48.77 45.86
3 Lindén Amalia KS 14.12 0.00.25 47.13 44.32
4 Leppänen Jenni LS-37 15.07 0.01.20 43.65 41.05
5 Hilo Jenny EsSu 15.25 0.01.38 42.20 39.68
6 Lavonen Sanni MiehVi 16.58 0.03.11 37.79 35.53
7 Ripatti Mona JoKu 17.17 0.03.30 36.55 34.37
8 Tamminen Ilona LuuRa 17.45 0.03.58 35.06 32.97
9 Laitinen Julia VeVe 18.52 0.05.05 32.49 30.55
10 Leppänen Nella LS-37 18.57 0.05.10 31.85 29.95
11 Kaplas Kerttu JoKu 20.28 0.06.41 29.03 27.30
12 Uotila Aino KS 31.03 0.17.16 18.84 17.71

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurttila Meeri Navi 11.06 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 11.39 0.00.33
3 Nordgren Cecilia Trian 12.16 0.01.10
4 Kiintola Emilia KS 12.33 0.01.27
5 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 13.16 0.02.10
6 Lehtonen Lilja SKUusi 14.19 0.03.13
7 Ruotsalainen Emma LappRi 14.39 0.03.33
8 Lindén Selma KS 14.45 0.03.39
9 Malinen Fanni Navi 14.50 0.03.44
10 Saar Tiia Navi 15.25 0.04.19
11 Auvinen Senja AnttU 17.09 0.06.03
12 Sippu Jenna InkTe 20.05 0.08.59
13 Kaplas Martta JoKu 20.42 0.09.36
14 Rautio Oona JoKu 24.33 0.13.27
Liukkonen Veera AnttU HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 10.43 0.00.00
2 Laakso Lotta LappRi 10.48 0.00.05
3 Lindholm Siiri ORa 12.13 0.01.30
4 Weckman Venla VeVe 12.41 0.01.58
5 Takanen Tiitu VeVe 12.46 0.02.03
6 Laakso Anni LappRi 14.02 0.03.19
7 Saar Sini Navi 14.06 0.03.23
8 Weckman Selma VeVe 15.18 0.04.35
9 Malinen Hertta Navi 15.20 0.04.37
10 Lehtonen Uma LS-37 15.52 0.05.09
11 Ruotsalainen Elina LappRi 17.08 0.06.25
12 Lehtonen Elisa KS 18.07 0.07.24
13 Laitinen Sofia VeVe 18.50 0.08.07
14 Isoniemi Stella Trian 19.19 0.08.36
15 Noponen Venla AnttU 20.08 0.09.25
16 Lindholm Lotta ORa 22.52 0.12.09
17 Kaplas Elsa JoKu 28.54 0.18.11