FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KuUS-tuplasprintti aamupäivä + Kaakon AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 12.40 0.00.00 87.45 90.60
2 Eerola Mikko TP 13.18 0.00.38 82.72 85.70
3 Suominen Miika HS 13.29 0.00.49 81.04 83.95
4 Kuningas Janne LappRi 13.32 0.00.52 80.18 83.06
5 Lindqvist Arttu KS 13.35 0.00.55 79.33 82.18
5 Saikko Antti TP 13.35 0.00.55 79.33 82.18
7 Nokka Atte LappRi 13.50 0.01.10 76.80 79.57
8 Saikko Ville LappRi 13.53 0.01.13 75.98 78.72
9 Koivisto Antton SKUusi 13.59 0.01.19 74.90 77.59
10 Hasu Topi Trian 14.05 0.01.25 73.83 76.49
11 Väyrynen Antti VeVe 14.07 0.01.27 73.12 75.75
12 Senttula Tuukka S-JKL 14.45 0.02.05 69.47 71.97
13 Myllärinen Jani Koovee 14.50 0.02.10 68.57 71.04
14 Tani Jukka KS 15.03 0.02.23 67.08 69.49
15 Hirvikallio Aatu KS 15.16 0.02.36 65.63 68.00
16 Etula Atte LS-37 15.22 0.02.42 64.71 67.04
17 Marttinen Harri AnttU 16.02 0.03.22 61.55 63.77
18 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.09 0.03.29 60.64 62.82
19 Lindén Mikael KS 16.25 0.03.45 59.20 61.33
20 Kukkonen Henri VeVe 16.46 0.04.06 57.51 59.58
21 Pitkänen Jonne TP 16.54 0.04.14 56.61 58.65
22 Kuoppamäki Juho RaVa 18.22 0.05.42 51.68 53.54
23 Pakkanen Ville EsAk 19.15 0.06.35 48.91 50.67

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskelainen Marko IitPy 13.42 0.00.00
2 Nyberg Henry Trian 20.55 0.07.13

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 13.21 0.00.00 67.90 76.34
2 Husu Hannu HiKi 15.00 0.01.39 57.41 64.54
3 Taussi Jussi KyS 15.59 0.02.38 51.04 57.38
4 Kokkinen Kari LaTa 16.14 0.02.53 47.46 53.36

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Janne VeVe 13.11 0.00.00 64.10 70.49
2 Sarkkinen Timo LaTa 14.17 0.01.06 58.48 64.31
3 Auvinen Jukka KuoSu 14.58 0.01.47 55.16 60.65
4 Lintunen Sampsa RaKaS 15.12 0.02.01 53.67 59.02
5 Hirvonen Juha LS-37 15.13 0.02.02 52.97 58.25
6 Breilin Oskar AR 15.17 0.02.06 52.10 57.29
7 Kiiski Mikko KyS 15.45 0.02.34 49.94 54.91
8 Huttunen Matti LappRi 15.54 0.02.43 48.86 53.72
9 Stoor Matti KoS 15.57 0.02.46 48.09 52.88
10 Soini Jussi KS 16.16 0.03.05 46.56 51.19
10 Rautio Mikko JoKu 16.16 0.03.05 46.56 51.19
12 Korhonen Hannu Pihkan 16.57 0.03.46 43.53 47.86
13 Isoniemi Vesa Trian 17.36 0.04.25 41.37 45.49
14 Myyryläinen Jani Navi 18.04 0.04.53 39.76 43.72

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 13.43 0.00.00 63.75 67.71
2 Noponen Petri AnttU 13.46 0.00.03 62.92 66.83
3 Kiintola Jarno KS 14.19 0.00.36 59.93 63.66
4 Maasilta Tommi RaVa 14.53 0.01.10 57.10 60.65
5 Leppänen Kristian LS-37 15.02 0.01.19 55.99 59.46
6 Kaario Kimmo S-JKL 15.44 0.02.01 52.97 56.27
7 Ojala Tero KS 15.56 0.02.13 51.80 55.01
8 Kaplas Jarkko JoKu 16.27 0.02.44 49.67 52.76
9 Husu Heikki SKVuoksi 16.44 0.03.01 48.34 51.34
10 Marttinen Jarno AnttU 16.55 0.03.12 47.33 50.27
11 Huttunen Tomi KoHo 17.09 0.03.26 46.21 49.08
12 Kurttila Jukka Navi 17.53 0.04.10 43.86 46.58
13 Hämäläinen Petri Pihkan 18.18 0.04.35 42.41 45.04
14 Harmaala Ismo MusNe 18.40 0.04.57 41.14 43.69
15 Alajoutsi Jukka Koovee 20.51 0.07.08 36.44 38.70
16 Lehtonen Juha Pihkan 20.52 0.07.09 36.01 38.25
17 Munne Jarkko Kajo 21.01 0.07.18 35.37 37.56

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 14.06 0.00.00 58.15 63.23
2 Venäläinen Toni VaHa 14.17 0.00.11 57.00 61.97
3 Heikkinen Jarkko VeVe 14.18 0.00.12 56.52 61.46
4 Nygård Marko S-JKL 14.28 0.00.22 55.46 60.31
5 Uotila Marko KS 14.35 0.00.29 54.62 59.39
6 Pulli Antero RR 14.38 0.00.32 54.03 58.75
7 Tähtinen Timo HS 15.00 0.00.54 52.32 56.89
7 Kuusinen Petri TP 15.00 0.00.54 52.32 56.89
9 Ojalainen Jorma SKVuoksi 15.30 0.01.24 49.88 54.23
10 Tielinen Vesa LuuRa 15.33 0.01.27 49.34 53.65
11 Tonteri Heikki KS 15.55 0.01.49 47.84 52.01
12 Pellinen Antti JoKu 16.23 0.02.17 46.12 50.14
13 Lehtonen Olli KoHo 16.29 0.02.23 45.48 49.45
14 Lindahl Anders Trian 16.48 0.02.42 44.27 48.14
15 Lehtonen Timo LS-37 17.00 0.02.54 43.41 47.20
16 Nieminen Jyrki LHR 17.58 0.03.52 40.75 44.31
17 Koskela Jarmo OK77 18.03 0.03.57 40.24 43.75
18 Lohikainen Timo RaVa 18.28 0.04.22 39.01 42.42
19 Oksanen Tuomo Navi 19.09 0.05.03 37.31 40.57
20 Lintunen Petteri SiiRa 19.30 0.05.24 36.34 39.52
21 Taipale Antti-Olli LS-37 21.25 0.07.19 32.82 35.68
22 Kohvakka Hannu Kalske 22.34 0.08.28 30.88 33.58

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Östergård Patric Trian 13.46 0.00.00 54.64 60.73
2 Hakulinen Pekka EsSu 13.54 0.00.08 53.21 59.15
3 Peltola Ilkka IHR 14.45 0.00.59 49.29 54.80
4 Mättölä Ali EsSu 15.26 0.01.40 46.30 51.47
5 Hakulinen Jukka VeVe 15.38 0.01.52 44.90 49.92
6 Väyrynen Timo KyS 16.00 0.02.14 43.09 47.90
7 Lahtinen Jari IHR 16.07 0.02.21 42.00 46.69
8 Vuorinen Hannu KyS 16.43 0.02.57 39.74 44.18
9 Numminen Hannu EsAk 16.51 0.03.05 38.69 43.00
10 Koskivirta Eero EKSu 18.15 0.04.29 35.03 38.94

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 12.29 0.00.00 53.82 55.63
2 Kukkola Pauli SiiRa 13.12 0.00.43 50.39 52.08
3 Kauppinen Tuomo HyRa 13.20 0.00.51 49.38 51.04
4 Niemi Kari-Veli HauSi 13.32 0.01.03 48.15 49.77
5 Aakula Ilkka PR 14.09 0.01.40 45.58 47.11
6 Peltonen Heikki IPR 14.24 0.01.55 44.32 45.81
7 Pulkkinen Pekka JoKu 14.43 0.02.14 42.91 44.36
8 Tiusanen Hannu SaSu 15.24 0.02.55 40.57 41.94
9 Liukkonen Juha HiKi 15.37 0.03.08 39.58 40.91
10 Puustinen Tuomo Pihkan 16.13 0.03.44 37.70 38.97
11 Vornanen Pekka SuoVa 16.16 0.03.47 37.17 38.42
12 Lavonen Hannu MiehVi 16.52 0.04.23 35.45 36.64
13 Svärd Rune Trian 18.38 0.06.09 31.73 32.80
14 Viitasalo Harri RiSu 19.57 0.07.28 29.30 30.28
myyryläinen veikko AnttU HYL -
Kössi Jouko RaiKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 13.57 0.00.00 49.94 52.20
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 14.17 0.00.20 48.29 50.47
3 Railimo Matti SOC 14.57 0.01.00 45.67 47.74
4 Virtanen Timo IitPy 14.58 0.01.01 45.15 47.20
5 Saksman Kai EST 15.02 0.01.05 44.49 46.50
6 Valkonen Timo RR 15.03 0.01.06 43.97 45.97
7 Ilmakunnas Pekka Pihkan 15.08 0.01.11 43.27 45.23
8 Laaksonen Lasse SuSi 15.21 0.01.24 42.21 44.12
9 Liukkala Pekka HauSi 15.22 0.01.25 41.71 43.60
10 Lind Sune Falken 15.25 0.01.28 41.12 42.98
11 Forsström Ove Raseborg 15.29 0.01.32 40.49 42.33
12 Sane Kari HS 15.55 0.01.58 38.95 40.72
13 Tarvainen Juhani PiTa 21.23 0.07.26 28.67 29.97
14 Lähteenmäki Hannu HlT 23.12 0.09.15 26.12 27.31
15 Kukkasjärvi Tapio RR 28.02 0.14.05 21.37 22.34
Toppari Pekka PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 10.20 0.00.00 40.86 40.75
2 Rautanen Pauli JäPa 10.35 0.00.15 39.35 39.24
3 Vilska Pekka ORa 11.08 0.00.48 36.89 36.79
4 Slant Teuvo IPR 11.34 0.01.14 35.01 34.92
5 Kopra Jorma KS 11.38 0.01.18 34.32 34.22
6 Lehtinen Teuvo SOC 12.05 0.01.45 32.56 32.47
7 Haarajoki Matti TP 12.34 0.02.14 30.85 30.77
8 Liitiäinen Reijo Trian 12.40 0.02.20 30.15 30.07
9 Ryynänen Jorma Pihkan 13.04 0.02.44 28.79 28.71
10 Humalamäki Hannu ÄhtU 16.53 0.06.33 21.94 21.88
11 Seitsonen Kauko Kajo 16.58 0.06.38 21.49 21.43
12 Terävä Seppo XYZ 17.48 0.07.28 20.16 20.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 11.30 0.00.00 38.83 39.51
2 Kivistö Erkki Pihkan 11.58 0.00.28 36.70 37.34
3 Heinonen Jouko LS-37 12.16 0.00.46 35.19 35.80
4 Kemppi Jorma Navi 12.23 0.00.53 34.26 34.86
5 Lehtonen Matti PiVe 13.20 0.01.50 31.26 31.80
6 Luoma Simo Pihkan 14.14 0.02.44 28.76 29.26
7 Rautio Pekka JoKu 14.58 0.03.28 26.85 27.32
8 Teppo Jaakko GIF 16.43 0.05.13 23.60 24.01
9 Leppäkorpi Eero IHR 16.56 0.05.26 22.86 23.25
10 Puttonen Kalevi IPR 19.07 0.07.37 19.86 20.20

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kilo Esko LappRi 12.48 0.00.00 39.36 36.10
2 Kvick Aimo IHR 14.55 0.02.07 32.76 30.05
3 Ryyppö Toivo RaKaS 15.44 0.02.56 30.10 27.61
4 Kuokkanen Kari Pihkan 17.15 0.04.27 26.58 24.38
5 Karnaattu Mauri KS 23.47 0.10.59 18.64 17.10
6 Salmi Tarmo JoKu 36.09 0.23.21 11.85 10.87

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 10.57 0.00.00 64.27 66.40
2 Maasilta Aapo HS 11.08 0.00.11 62.35 64.41
3 Alajoutsi Oliver Koovee 11.19 0.00.22 60.50 62.49
4 Korhonen Eetu KS 11.21 0.00.24 59.47 61.44
5 Boström Kristian EsSu 11.22 0.00.25 58.54 60.47
6 Yliaho Joona Koovee 11.38 0.00.41 56.37 58.23
7 Ketonen Juuso LS-37 12.19 0.01.22 52.47 54.20
8 Myllärinen Vertti LappRi 12.32 0.01.35 50.79 52.47
9 Nordgren Simon Trian 13.10 0.02.13 47.62 49.19
10 Tamminen Kasperi LappRi 13.45 0.02.48 44.90 46.39
11 Rautio Juho JoKu 15.58 0.05.01 38.07 39.33
12 Leiniö Juho HS 16.06 0.05.09 37.16 38.38

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Vinski Navi 10.05 0.00.00 53.05 51.60
2 Koivisto Mikael SKUusi 10.27 0.00.22 50.09 48.73
3 Ronkainen Elias JRV 10.30 0.00.25 48.76 47.43
4 Peltonen Lasse KS 10.38 0.00.33 47.07 45.79
5 Hirvilahti Joona VeVe 10.48 0.00.43 45.29 44.05
6 Ojala Urho KS 12.04 0.01.59 39.58 38.50
7 Rytkö Olli VeVe 13.23 0.03.18 34.83 33.88
Sarkkinen Joonas LaTa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonteri Tuomas KS 12.48 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 12.55 0.00.07
3 Takanen Eetu VeVe 13.40 0.00.52
4 Saarilaakso Sulo LappRi 15.02 0.02.14
5 Suomalainen Vilho LappRi 15.32 0.02.44
6 Talka Eero KS 15.49 0.03.01
7 Rytkö Elias VeVe 16.00 0.03.12
8 Uotila Topi KS 16.32 0.03.44
9 Sarkkinen Eetu LaTa 18.30 0.05.42
10 Kukkonen Aaro VeVe 18.50 0.06.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 8.20 0.00.00
2 Hilo Kasper EsSu 8.36 0.00.16
3 Lintunen Aapo RaKaS 8.46 0.00.26
4 Kirves Antti SKUusi 8.58 0.00.38
5 Räihä Konsta Navi 9.06 0.00.46
6 Närhi Eetu AnttU 9.31 0.01.11
7 Nikula Olli KS 10.35 0.02.15
8 Tyni Sisu VeVe 10.59 0.02.39
9 Räihä Vinski Navi 11.02 0.02.42
10 Kiintola Eemil KS 11.04 0.02.44
11 Pohjalainen Olli VeVe 11.05 0.02.45
12 Karvonen Tatu KS 11.56 0.03.36
13 Simola Viljo LuuRa 12.11 0.03.51
14 Ryyppö Topias HS 12.21 0.04.01
15 Husu Aleksi HiKi 12.37 0.04.17
16 Reiman Niklas Trian 12.39 0.04.19
17 Tamminen Oskari LuuRa 13.25 0.05.05
18 Talka Aapo KS 13.33 0.05.13
19 Lintunen Elmo RaKaS 14.22 0.06.02
20 Lindstedt Otto Navi 15.13 0.06.53
21 Karvonen Elmo KS 20.27 0.12.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hilo Hanne EsSu 13.34 0.00.00 80.83 85.82
2 Nurmi Kirsi Pohjant 13.44 0.00.10 79.19 84.07
3 Moilanen Anna KuoSu 14.15 0.00.41 75.67 80.34
4 Taipale Anniina LS-37 14.47 0.01.13 72.33 76.79
5 Pylvänäinen Henna KS 15.02 0.01.28 70.52 74.87
6 Schoultz von Katja PIF 15.18 0.01.44 68.69 72.93
7 Andelin Sanna LaTa 15.28 0.01.54 67.36 71.51
8 Pitkänen Salla TP 15.45 0.02.11 65.57 69.61
9 Nygård Mette S-JKL 15.49 0.02.15 64.71 68.71
10 Kiuru Veera RaKaS 16.05 0.02.31 63.07 66.96
11 Väyrynen Anni KyS 16.17 0.02.43 61.73 65.54
12 Kainlauri Viivi KS 16.28 0.02.54 60.49 64.23
13 Määttä Suvi TP 16.59 0.03.25 58.11 61.70
14 Nevalainen Elina IHR 17.23 0.03.49 56.25 59.72
15 Rauhala Elina EsAk 17.51 0.04.17 54.27 57.62
16 Oksanen Emmi SiiRa 18.08 0.04.34 52.92 56.18
17 Ruoti Roosa VeVe 18.37 0.05.03 51.05 54.20
18 Vesikko Venla JoKu 19.34 0.06.00 48.11 51.07
19 Tani Leena KS 20.02 0.06.28 46.53 49.40

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Heli AnttU 15.28 0.00.00 60.95 56.98
2 Weckman Sanna VeVe 16.23 0.00.55 56.10 52.45
3 Rautanen Eeva TuuSe 16.38 0.01.10 53.84 50.33
4 Hägg Susanna LaTa 17.41 0.02.13 49.31 46.10
5 Simola Anni LuuRa 18.44 0.03.16 45.29 42.34
6 Lintunen Marjut RaKaS 19.35 0.04.07 42.12 39.38
7 Iivonen Katja AR 23.07 0.07.39 34.66 32.41

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forssten Ann-Sofie Pihkan 13.32 0.00.00 59.91 60.60
2 Torvela Tiina KuoSu 14.18 0.00.46 55.63 56.28
3 Hemminki Tiina PoRa 14.55 0.01.23 52.31 52.92
4 Ryyppö Minna HS 14.59 0.01.27 51.07 51.66
5 Salmi Maria LappRi 15.03 0.01.31 49.83 50.41
6 Rantanen Sinikka KyS 16.07 0.02.35 45.59 46.12
7 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.38 0.05.06 38.62 39.06
8 Pätäri Päivi HlS 20.46 0.07.14 33.92 34.31
9 Kiintola Susanna KS 27.40 0.14.08 24.91 25.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huusari Heidi InkTe 15.02 0.00.00 57.08 54.55
2 Tahvanainen Anu LS-37 15.22 0.00.20 54.80 52.37
3 Pekkala Sini EsSu 15.50 0.00.48 52.17 49.85
4 Velema Riikka Rasti88 16.23 0.01.21 49.43 47.24
5 Khadgi Mari-Sisko JoKu 16.31 0.01.29 48.06 45.93
6 Kirves Hetti KeU 16.37 0.01.35 46.80 44.73
7 Tammilehto Erika KS 16.54 0.01.52 45.07 43.07
8 Leiniö Sari HS 19.13 0.04.11 38.80 37.07
9 Oja Iina Pihkan 19.14 0.04.12 37.93 36.24

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holm Riikka SiiRa 14.09 0.00.00 48.21 54.33
2 Nieminen Tuula LHR 14.24 0.00.15 45.96 51.79
3 Hirvonen Leena AR 15.45 0.01.36 40.72 45.88
4 Heikkinen Anniina VeVe 16.16 0.02.07 38.17 43.01
5 Lintunen Sirpa SiiRa 16.39 0.02.30 36.06 40.63
6 Paalanen Anne RR 18.34 0.04.25 31.23 35.20

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 14.42 0.00.00 52.68 54.17
2 Hakulinen Paula EsSu 16.35 0.01.53 45.29 46.57
3 Shemeikka Taina HPV 16.59 0.02.17 42.86 44.07
4 Moilanen Ulla RaKaS 17.22 0.02.40 40.58 41.72
5 Hakkarainen Riitta RaKaS 17.34 0.02.52 38.79 39.89
6 Martikainen Lea Trian 18.47 0.04.05 35.04 36.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkasjärvi Elina RR 13.16 0.00.00 51.12 54.94
1 Sani Tuula HU-46 13.16 0.00.00 51.12 54.94
3 Forsström Rita Raseborg 14.05 0.00.49 46.85 50.35
4 Lallo Tuula Trian 14.08 0.00.52 46.03 49.46
5 Montonen Outi IHR 14.34 0.01.18 44.02 47.31
6 Kallio Arja RiSu 14.54 0.01.38 42.42 45.59
7 Lahtinen Terttu IHR 16.08 0.02.52 38.60 41.48
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 16.20 0.03.04 37.56 40.37
9 Käkelä Maija PuolRy 16.46 0.03.30 36.04 38.73
10 Sepponen Raija JäPa 18.37 0.05.21 31.96 34.35
11 Pulkkinen Arja JoKu 20.19 0.07.03 28.83 30.99
12 Kairamo Kristiina HiKi 23.02 0.09.46 25.03 26.90

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 14.42 0.00.00 50.51 51.19
2 Purhonen Kaija HU-46 14.51 0.00.09 48.50 49.15
3 Kattelus Helena KS 16.36 0.01.54 42.05 42.61
4 Juvonen Marja RaKaS 17.09 0.02.27 39.40 39.93
5 Laukkanen Kirsti HlT 18.04 0.03.22 36.17 36.65
6 Turku Kaija HS 18.16 0.03.34 34.55 35.01

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 11.27 0.00.00 40.71 43.83
2 Tikka Eija RaKaS 13.42 0.02.15 33.17 35.71
3 Ryynänen Eliisa Pihkan 15.10 0.03.43 29.20 31.43
4 Venäläinen Kaija VaHa 15.32 0.04.05 27.76 29.88
5 Luoma Helena Pihkan 15.59 0.04.32 26.25 28.26
6 Malmsten Beatrice Lynx 16.13 0.04.46 25.15 27.08
7 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 19.33 0.08.06 20.27 21.82

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 20.28 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruoti Miina VeVe 16.05 0.00.00 49.11 54.84
2 Isoniemi Sandra Trian 16.44 0.00.39 44.84 50.08
3 Kuusela Aino LS-37 18.20 0.02.15 38.77 43.30
4 Laitinen Emilia VeVe 18.30 0.02.25 36.29 40.53

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkinen Sanni EsSu 12.00 0.00.00 56.47 59.41
2 Lehtonen Maiju LS-37 12.28 0.00.28 53.67 56.47
3 Lantta Tinja LappRi 12.37 0.00.37 52.36 55.09
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 12.37 0.00.37 52.36 55.09
5 Laitimo Maija JoKu 13.20 0.01.20 48.28 50.79
6 Marttinen Jenni AnttU 13.24 0.01.24 47.41 49.87
7 Kangasaho Aino HS 13.52 0.01.52 45.20 47.55
7 Martikainen Kristiina Trian 13.52 0.01.52 45.20 47.55
9 Soini Mette KyS 14.16 0.02.16 42.74 44.97
10 Neuvonen Venla LuuRa 14.33 0.02.33 41.33 43.48
11 Heikkinen Ida VeVe 14.35 0.02.35 40.66 42.77
12 Mattinen Lotta JoKu 14.55 0.02.55 39.18 41.22
13 Metsälä Piitu RaKaS 16.29 0.04.29 34.94 36.76

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Roosa VeVe 11.51 0.00.00 50.15 47.16
2 Lindén Amalia KS 12.00 0.00.09 48.91 45.99
3 Pätäri Emilia KyS 12.25 0.00.34 46.67 43.88
4 Lavonen Sanni MiehVi 12.55 0.01.04 44.29 41.64
5 Leppänen Jenni LS-37 13.23 0.01.32 42.19 39.67
6 Ripatti Mona JoKu 13.32 0.01.41 41.17 38.71
7 Hilo Jenny EsSu 13.41 0.01.50 40.18 37.78
8 Tamminen Ilona LuuRa 13.50 0.01.59 39.20 36.86
9 Laitinen Julia VeVe 14.30 0.02.39 36.89 34.69
10 Neuvonen Riina LuuRa 15.43 0.03.52 33.56 31.56
11 Leppänen Nella LS-37 15.50 0.03.59 32.84 30.88
12 Kaplas Kerttu JoKu 19.11 0.07.20 26.72 25.13
13 Uotila Aino KS 23.46 0.11.55 21.26 19.99

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 9.11 0.00.00
2 Kurttila Meeri Navi 10.05 0.00.54
3 Nordgren Cecilia Trian 10.14 0.01.03
4 Kiintola Emilia KS 10.38 0.01.27
5 Lehtonen Lilja SKUusi 10.57 0.01.46
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 11.09 0.01.58
7 Saar Tiia Navi 12.09 0.02.58
8 Kriktilä Pihla VeVe 12.16 0.03.05
9 Lindén Selma KS 12.25 0.03.14
10 Malinen Fanni Navi 12.41 0.03.30
11 Ruotsalainen Emma LappRi 13.20 0.04.09
12 Liukkonen Veera AnttU 14.05 0.04.54
13 Rautio Oona JoKu 14.12 0.05.01
14 Auvinen Senja AnttU 14.41 0.05.30
15 Kaplas Martta JoKu 15.19 0.06.08
16 Sippu Jenna InkTe 18.59 0.09.48

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 7.33 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 8.43 0.01.10
3 Weckman Venla VeVe 9.32 0.01.59
4 Lindholm Siiri ORa 9.41 0.02.08
5 Takanen Tiitu VeVe 9.56 0.02.23
6 Weckman Selma VeVe 10.02 0.02.29
7 Laakso Anni LappRi 11.47 0.04.14
8 Malinen Hertta Navi 12.36 0.05.03
8 Saar Sini Navi 12.36 0.05.03
10 Lindholm Lotta ORa 13.36 0.06.03
11 Ruotsalainen Elina LappRi 13.44 0.06.11
12 Lehtonen Uma LS-37 13.48 0.06.15
13 Lehtonen Elisa KS 13.57 0.06.24
14 Isoniemi Stella Trian 14.19 0.06.46
15 Kaplas Elsa JoKu 16.00 0.08.27
16 Noponen Venla AnttU 21.48 0.14.15
17 Laitinen Sofia VeVe 27.46 0.20.13