FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Savo-Karjalan am-keskimatka, avoin
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi IkNV 23.28 0.00.00 76.63 74.65
2 Kirjavainen Santeri KuoSu 25.54 0.02.26 68.74 66.96
3 Rautanen Mika TuuSe 26.37 0.03.09 66.21 64.50
4 Pasanen Ville KuoSu 27.02 0.03.34 64.52 62.85
5 Hyppölä Sampo KuoSu 27.24 0.03.56 63.00 61.37
6 Hämäläinen Kasperi KuoSu 28.42 0.05.14 59.52 57.98
7 Hyvönen Jerry KuoSu 28.56 0.05.28 58.42 56.91
8 Karvonen Matti KR 29.22 0.05.54 56.95 55.47
9 Honkanen Eppu LieRa 30.09 0.06.41 54.87 53.45
10 Leppänen Jaakko JoS 32.07 0.08.39 50.95 49.63
11 Viinikka Heikki KeKaRa 33.01 0.09.33 49.02 47.75
12 Nyyssönen Juuso KuoSu 38.12 0.14.44 41.90 40.81
13 Iskanius Sakari SiiRa 38.46 0.15.18 40.82 39.76
14 Hakala Petteri KR 41.38 0.18.10 37.58 36.61
15 Sutinen Lauri KuoSu 45.04 0.21.36 34.32 33.43
16 Natunen Samuli SaSu 48.52 0.25.24 31.28 30.47

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Marko KeKaRa 31.45 0.00.00 30.91 28.35
2 Salo Aleksi SiiRa 32.07 0.00.22 29.41 26.98
3 Hyttinen Ossi SonPa 33.42 0.01.57 26.94 24.71
4 Paavilainen Tuure KR 35.37 0.03.52 24.46 22.43
5 Rieppo Sami KR 39.27 0.07.42 21.15 19.39

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi NurmSe 26.59 0.00.00 48.98 48.31
2 Aalto Erno LipTa 32.11 0.05.12 40.04 39.49
3 Saari Antti SiiRa 32.40 0.05.41 38.43 37.91
4 NENONEN SAMI SiiRa 32.43 0.05.44 37.36 36.85
5 Viitasalo Matias KuoSu 36.37 0.09.38 32.48 32.04
6 Saalasti Antti KR 38.10 0.11.11 30.30 29.88
7 Karjalainen Mikko KuoSu 39.12 0.12.13 28.66 28.26
Väänänen Lassi IisVi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 26.42 0.00.00 48.06 46.53
2 Rönnemaa Antti SiiRa 27.44 0.01.02 45.49 44.05
3 Huttunen Tomi KoHo 32.03 0.05.21 38.70 37.47
4 Karjalainem Jani NurmSe 32.06 0.05.24 37.97 36.77
4 Ikäkoivu Arto NurmSe 32.06 0.05.24 37.97 36.77
6 Ruotsalainen Timo KuoSu 33.46 0.07.04 34.83 33.73
7 Vornanen Juha KeKaRa 33.58 0.07.16 34.00 32.92
8 Kuokka Kari IisVi 36.25 0.09.43 31.12 30.14
9 Hankaniemi Tomi LieRa 39.22 0.12.40 28.25 27.35
10 Kettunen Ilpo KR 50.51 0.24.09 21.45 20.77
Tahvanainen Mika JoS EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Juha KuoSu 23.47 0.00.00 41.08 40.51
2 Ruokolainen Jouni NurmSe 25.20 0.01.33 37.92 37.40
3 Torvinen Pekka SiiRa 27.01 0.03.14 34.95 34.47
4 Hyvönen Sakari KuoSu 27.15 0.03.28 34.06 33.59
5 Lintunen Petteri SiiRa 28.06 0.04.19 32.45 32.00
6 Kauppinen Vesa SonPa 30.20 0.06.33 29.52 29.12
7 Kankkunen Matti SonPa 31.42 0.07.55 27.74 27.35
8 Kirjavainen Jarkko 32.13 0.08.26 26.79 26.42
9 Heiskanen Jari SonPa 32.21 0.08.34 26.17 25.81
10 Korhonen Arto NurmSe 33.24 0.09.37 24.86 24.52
Karjalainen Risto LipTa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 22.49 0.00.00 48.33 48.09
2 Heiskanen Hannu SonPa 23.28 0.00.39 46.35 46.12
3 Saatsi Asko NurmSe 23.36 0.00.47 45.45 45.23
4 Kankkunen Raimo SiiRa 24.33 0.01.44 43.08 42.87
5 Niiranen Ari KR 26.00 0.03.11 40.10 39.90
6 Kettunen Juha SaSu 26.43 0.03.54 38.46 38.27
7 Pietarinen Juha SiiRa 26.53 0.04.04 37.66 37.48
8 Thitz Eero SaSu 27.16 0.04.27 36.58 36.40
9 Haavisto Marko KuoSu 29.08 0.06.19 33.72 33.55
10 Laitinen Juha SaSu 32.35 0.09.46 29.69 29.54
11 Honkanen Jarmo LieRa 45.22 0.22.33 20.99 20.89
Tikkanen Tapio SaSu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 21.17 0.00.00 48.91 47.81
2 Jeskanen Taito IlU 22.24 0.01.07 45.78 44.74
3 Vairinen Risto KontU 23.49 0.02.32 42.40 41.44
4 Heikura Jukka TuuSe 25.14 0.03.57 39.40 38.51
5 Valkonen Pekka Kalske 25.44 0.04.27 38.03 37.17
6 Tiusanen Hannu SaSu 26.25 0.05.08 36.45 35.63
7 Salminen Arto KeKaRa 28.25 0.07.08 33.34 32.58
8 Forss Jari HaukivKi 28.44 0.07.27 32.43 31.69
9 Puhakka Olli KR 28.52 0.07.35 31.73 31.02
10 Kotamäki Markku KuoSu 29.31 0.08.14 30.51 29.82
Parviainen Saku NilsNu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 19.27 0.00.00 41.60 40.53
2 Sivén Osmo ÄhtU 22.06 0.02.39 35.93 35.01
3 Huttunen Kalle KuoSu 22.18 0.02.51 34.93 34.03
4 Karvonen Paavo IisVi 24.25 0.04.58 31.28 30.47
5 Sonninen Pekka KuoSu 25.17 0.05.50 29.60 28.84
6 Karhunen Juha KuoSu 28.58 0.09.31 25.32 24.67
7 Ruokolainen Hannu KR 30.59 0.11.32 23.18 22.58
8 Hyvönen Markku NurmSe 37.03 0.17.36 18.97 18.49
Launonen Eino KuoSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 20.58 0.00.00 37.17 36.36
2 Matilainen Juhani NilsNu 21.25 0.00.27 35.93 35.15
3 Ovaska Ari EE 21.58 0.01.00 34.59 33.84
3 Väänänen Matti NilsNu 21.58 0.01.00 34.59 33.84
5 Partanen Aimo NilsNu 22.18 0.01.20 33.20 32.48
6 Loikkanen Hannes SaSu 22.22 0.01.24 32.66 31.95
7 Mikkonen Lauri KontU 22.49 0.01.51 31.59 30.90
8 Rautanen Kyösti TuuSe 23.10 0.02.12 30.69 30.03
9 Voutilainen Ilkka SuonVa 23.39 0.02.41 29.65 29.01
10 Korhonen Mauno KuoSu 29.35 0.08.37 23.38 22.87
11 Heinonen Kari KuoSu 29.59 0.09.01 22.74 22.25
12 Puolakka Pekka SäynSa 32.08 0.11.10 20.92 20.46
13 Nousiainen Pekka KR 35.23 0.14.25 18.72 18.31

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 24.51 0.00.00 25.95 26.26
2 Suihkonen Matti KuoSu 25.26 0.00.35 24.60 24.89
3 Karjalainen Seppo KuoSu 26.45 0.01.54 22.66 22.93
4 Haarala Vesa LipTa 27.38 0.02.47 21.24 21.49
5 Vainikainen Veijo IisVi 30.06 0.05.15 18.86 19.08
6 Lehtinen Lauri KuoSu 35.56 0.11.05 15.26 15.43
Karppinen Eino SäynSa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 16.11 0.00.00 20.64 20.75
2 Lavikainen Mauno LipTa 20.52 0.04.41 14.81 14.88
3 Laine Tapani KuoSu 23.46 0.07.35 11.95 12.01

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Pelkonen Pentti KeKaRa EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Arttu KR 1.03.12 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäenpää Jaakko KR 18.42 0.00.00 35.06 32.60
2 Hämäläinen Konsta KuoSu 20.22 0.01.40 30.99 28.81
3 Makkonen Jonne KR 21.55 0.03.13 27.67 25.73
4 Mukkala Jonne KR 22.28 0.03.46 25.90 24.08
5 Turunen Joona SiiRa 29.31 0.10.49 18.88 17.56
Karjalainen Rasmus LipTa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäenpää Ilmari KR 15.12 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 16.31 0.01.19
3 Saari Okko SiiRa 16.46 0.01.34
4 Karjalainen Kasperi LipTa 20.21 0.05.09

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 12.35 0.00.00
2 Saalasti Paavo KR 16.27 0.03.52
3 Suvinen Sisu SaSu 19.43 0.07.08
4 Koponen Otso KuoSu 24.15 0.11.40
5 Karjalainen Akseli KuoSu 24.41 0.12.06

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saari Olavi SiiRa 10.14 0.00.00
2 Mukkala Jonni KR 11.41 0.01.27
3 Urpalainen Niklas SonPa 13.23 0.03.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Jere SaSu 11.13 0.00.00
2 Rieppo Lenni KR 11.18 0.00.05
3 Saalasti Toivo KR 11.33 0.00.20
4 Sutinen Luukas KuoSu 11.57 0.00.44
5 Launonen Lauri KuoSu 12.20 0.01.07
6 Kolehmainen Matias SäynSa 18.07 0.06.54
Opari Okko KR EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Urpalainen Aleksi SonPa 13.32 0.00.00
2 Makkonen Venni KR 17.28 0.03.56
3 Suvinen Nuutti SaSu 19.25 0.05.53
4 Iskanius Jalo SiiRa 34.59 0.21.27

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Hanna KR 30.52 0.00.00 55.23 55.20
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 33.14 0.02.22 50.19 50.17
3 Leppänen Krista PelPo 33.31 0.02.39 48.68 48.66
4 Näsi Aurora KuoSu 36.01 0.05.09 44.29 44.27
5 Uotila Tiina OrPo 38.59 0.08.07 39.98 39.96
6 Uurasjärvi Emilia KuoSu 39.21 0.08.29 38.68 38.66
7 Valkonen Viivi Kalske 44.10 0.13.18 33.63 33.62
8 Pitkäaho Anni KuoSu 58.52 0.28.00 24.61 24.60
Tolppanen Jaana KuoSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 29.41 0.00.00 28.39 28.39
2 Tusa Nina SiiRa 32.44 0.03.03 23.81 23.81
3 Moilanen Minna-Kaisa IisVi 35.34 0.05.53 20.14 20.14

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Mira LipTa 24.04 0.00.00 45.04 44.03
2 Savikkomaa Sanna KoHo 24.56 0.00.52 42.54 41.59
3 Saari Henna SiiRa 28.54 0.04.50 35.90 35.10
4 Moilanen Tiina SiiRa 29.44 0.05.40 34.11 33.35
5 Malinen Marita KuoSu 36.22 0.12.18 27.25 26.64
6 Kaartinen Sanna KeKaRa 37.00 0.12.56 26.16 25.57
7 Palmu Vappu KuoSu 37.10 0.13.06 25.42 24.85
8 Tusa Maija KuoSu 39.37 0.15.33 23.26 22.74
Korhonen Carita IisVi EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 26.46 0.00.00 30.82 30.49
2 Pasanen Päivi KuoSu 32.58 0.06.12 23.78 23.52
3 Kajaus Iina SiiRa 34.28 0.07.42 21.54 21.31
4 Lehtonen Raisa SiiRa 45.38 0.18.52 15.37 15.20

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Jenny SiiRa 21.58 0.00.00 39.21 31.39
2 Räsänen Marja NilsNu 23.49 0.01.51 34.81 27.87
3 Holm Riikka SiiRa 24.06 0.02.08 33.06 26.47
4 Lintunen Sirpa SiiRa 25.02 0.03.04 30.54 24.45
5 Sundvall Tiina KuoSu 33.05 0.11.07 22.13 17.72

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 22.14 0.00.00 49.02 48.19
2 Leppävuori Päivi KuoSu 24.05 0.01.51 44.28 43.54
3 Juga Liisa KeU 26.15 0.04.01 39.74 39.07
4 Laitinen Tiina KuoSu 29.12 0.06.58 34.92 34.33
5 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 29.23 0.07.09 33.91 33.34
6 Airaksinen Merja KuoSu 31.07 0.08.53 31.27 30.74
7 Kukkola Sinikka KuoSu 31.37 0.09.23 30.04 29.53
8 Pelkonen Päivi KeKaRa 38.45 0.16.31 23.91 23.50
Haapala Aija LipTa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 28.40 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 23.29 0.00.00 37.27 36.26
2 Karvonen Pirjo IisVi 30.09 0.06.40 27.58 26.83
3 Malkki Sisko SaSu 33.06 0.09.37 23.80 23.15
4 Hyvönen Eija NurmSe 37.52 0.14.23 19.65 19.11
Loikkanen Merja SaSu EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 14.04 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarala Hellevi LipTa 20.30 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 18.14 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolehmainen Kaisu KuoSu 25.41 0.00.00 26.40 26.40
2 Tuovinen Jenni KuoSu 31.01 0.05.20 20.77 20.77
3 Lindgren Eveliina KR 32.51 0.07.10 18.58 18.58
4 Niskanen Aura KuoSu 33.40 0.07.59 17.12 17.12

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Hertta KR 21.42 0.00.00
2 Multala Emmi KuoSu 24.22 0.02.40

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oona KeKaRa 20.30 0.00.00
2 Malinen Ella KuoSu 21.18 0.00.48
3 Karppinen Vilma KuoSu 22.35 0.02.05
4 Niskanen Salla KR 23.41 0.03.11
5 Kuokka Katri IisVi 25.09 0.04.39
6 Kärnä Alisa SonPa 26.23 0.05.53
6 Palmu Amanda KuoSu 26.23 0.05.53
8 Kylmälä Maire SiiRa 27.36 0.07.06
9 Sivén Neela KR 27.55 0.07.25
10 Koponen Terhi KuoSu 28.32 0.08.02
11 Makkonen Iisa Maria KR 30.50 0.10.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niskanen Suvi KR 15.41 0.00.00
2 Turunen Elina KuoSu 17.42 0.02.01
3 Kärnä Jonna SonPa 18.36 0.02.55
4 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 19.01 0.03.20

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Reetta KuoSu 13.11 0.00.00
2 Sivén Pihla KR 14.35 0.01.24
3 Tusa Sonja SiiRa 15.49 0.02.38
Iskanius Kerttu SiiRa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suvinen Liina SaSu 15.11 0.00.00
2 Salo Saara SiiRa 16.09 0.00.58
3 Hämäläinen Siiri KuoSu 18.10 0.02.59

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 12.25 0.00.00
2 Niskanen Noora KR 15.35 0.03.10
3 Mukkala Janna KR 17.21 0.04.56
4 Salo Klaara SiiRa 24.02 0.11.37
5 Laitinen Iida SiiRa 25.13 0.12.48
6 Tusa Kaisla SiiRa 28.21 0.15.56