FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
WRE-osakilpailu, H21 ja D21, tulokset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika KR 14.18 0.00.00 102.14 101.81
2 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 14.31 0.00.13 100.32 100.00
3 Heikkilä Tuomas HS 14.34 0.00.16 99.69 99.36
4 Kuukka Elias TP 14.36 0.00.18 99.16 98.84
5 Kivikas Kenny Koovee 14.38 0.00.20 98.64 98.32
6 Syrjäläinen Topi HS 14.42 0.00.24 97.90 97.58
6 Palmen Alvar EsSu 14.42 0.00.24 97.90 97.58
8 Hirvikallio Joni Koovee 14.47 0.00.29 96.77 96.45
9 Anttolainen Aleksi LS-37 14.54 0.00.36 95.73 95.41
9 Komarov Kirill EsSu 14.54 0.00.36 95.73 95.41
11 Ruohola Akseli MSParma 14.55 0.00.37 95.04 94.73
12 Kaario Otto HS 14.56 0.00.38 94.65 94.34
13 Kymäläinen Severi TP 15.00 0.00.42 93.94 93.63
14 Ojanaho Olli HS 15.02 0.00.44 93.45 93.14
15 Laukkarinen Jesse NOR 15.05 0.00.47 92.85 92.55
15 Simosas Otto TP 15.05 0.00.47 92.85 92.55
17 Ylinen Juho IkNV 15.08 0.00.50 91.98 91.68
18 Savolainen Eetu IkNV 15.13 0.00.55 91.19 90.89
18 Konotopetz Damian CAN 15.13 0.00.55 91.19 90.89
20 Räsänen Markus KR 15.16 0.00.58 90.33 90.04
21 Tranchand Frederic PR 15.23 0.01.05 89.37 89.07
22 Penttinen Topi Trian 15.29 0.01.11 88.51 88.22
22 Liukkonen Oskari HiKi 15.29 0.01.11 88.51 88.22
24 Hramov Andrei Hiisi 15.33 0.01.15 87.58 87.29
25 Kashin Daniil TuMe 15.34 0.01.16 87.21 86.92
26 Pryjma Fryderyk Koovee 15.38 0.01.20 86.56 86.28
26 Heinonen Eero MSParma 15.38 0.01.20 86.56 86.28
28 Patana Mikko HiKi 15.39 0.01.21 85.92 85.64
29 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.40 0.01.22 85.56 85.28
29 Pernu Lari EsSu 15.40 0.01.22 85.56 85.28
31 Sorvisto Juha LS-37 15.42 0.01.24 84.83 84.55
31 Iurev Dmitrii HiKi 15.42 0.01.24 84.83 84.55
33 Nenonen Lauri KR 15.46 0.01.28 83.92 83.65
34 Koskinen Roope KR 15.48 0.01.30 83.47 83.20
35 Heinaro Einari HS 15.53 0.01.35 82.77 82.50
35 Hämäläinen Sami MSParma 15.53 0.01.35 82.77 82.50
37 Von Arx Philipp LS-37 15.55 0.01.37 82.05 81.79
38 Silvennoinen Santeri KR 15.56 0.01.38 81.70 81.43
39 Suominen Eemeli HiKi 15.58 0.01.40 81.26 80.99
40 Hällström af Fabian OK77 15.59 0.01.41 80.90 80.64
41 Niemi Vili PR 16.00 0.01.42 80.55 80.29
42 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.05 0.01.47 79.87 79.61
43 Syrjäläinen Arttu HS 16.07 0.01.49 79.44 79.18
44 Knuuttila Mikko IkNV 16.15 0.01.57 78.52 78.26
45 Sõnajalg Ats LapVi 16.29 0.02.11 77.15 76.90
46 Saikko Ville LappRi 16.32 0.02.14 76.65 76.40
47 Vainio Antti MSParma 16.42 0.02.24 75.63 75.38
47 Toivonen Eevert KangSK 16.42 0.02.24 75.63 75.38
Saikko Antti TP HYL -
Mäkelä Tuomo AngA HYL -
Karppinen Aleksi IkNV HYL -
Rantala Valtteri LS-37 HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aebersold Simona TP 13.35 0.00.00 101.27 96.34
2 Haajanen Sofia Pohjant 13.37 0.00.02 100.63 95.74
3 Sianoja Maija MSParma 13.38 0.00.03 100.12 95.25
4 Patana Jenny HiKi 13.43 0.00.08 99.12 94.31
5 Enlund Alexandra PIF 13.49 0.00.14 98.02 93.26
6 Anttonen Sari Pohjant 13.58 0.00.23 96.59 91.90
7 Teini Marika NOR 14.06 0.00.31 95.30 90.67
7 Mänkärlä Aino Lynx 14.06 0.00.31 95.30 90.67
9 Niittynen Miia Koovee 14.10 0.00.35 94.11 89.53
10 Kaasiku Evely Koovee 14.13 0.00.38 93.41 88.86
11 Uotila Ulrika Koovee 14.14 0.00.39 92.92 88.41
12 Hulkkonen Niina SWE 14.17 0.00.42 92.23 87.75
13 Ukskoski Karoliina Koovee 14.21 0.00.46 91.43 86.99
13 Klemettinen Veera S-JKL 14.21 0.00.46 91.43 86.99
15 Kaskinen Mira RasKa 14.26 0.00.51 90.17 85.79
16 Hirvonen Eveliina NOR 14.30 0.00.55 89.39 85.05
17 Nymalm Amy PIF 14.33 0.00.58 88.72 84.41
18 Karvonen Sara Lynx 14.37 0.01.02 87.95 83.68
19 Istolahti Tiia MSParma 14.41 0.01.06 87.19 82.96
20 Peltomäki Elli RasKa 14.43 0.01.08 86.64 82.43
21 Haanpää Anni TP 14.58 0.01.23 84.84 80.71
22 Kinni Saila TP 15.03 0.01.28 84.02 79.93
23 Westerlund Ina PR 15.04 0.01.29 83.57 79.51
24 Hämäläinen Roosa HiKi 15.07 0.01.32 82.94 78.91
25 Silvennoinen Emma PR 15.11 0.01.36 82.23 78.23
26 Voytova Alexandra RasKu 15.16 0.01.41 81.44 77.48
27 Arbter Anja TP 15.18 0.01.43 80.91 76.98
28 Hyyrynen Noora HS 15.23 0.01.48 80.13 76.24
29 Niva Sara Pohjant 15.31 0.01.56 79.10 75.26
29 Koskinen Noora MSParma 15.31 0.01.56 79.10 75.26
31 Moilanen Anna KuoSu 15.36 0.02.01 78.00 74.21
32 Parjanne Laura HiKi 15.38 0.02.03 77.50 73.73
33 Oksanen Maiju Pohjant 15.45 0.02.10 76.59 72.86
34 Tarvonen Silja KR 16.12 0.02.37 74.13 70.53
35 Saarimäki Heini AngA 16.22 0.02.47 73.05 69.50
36 Kaartinen Selja AngA 16.42 0.03.07 71.28 67.81
37 Heittola Satu RasKu 17.24 0.03.49 68.11 64.80
Rantanen Merja JRV HYL -
Nurmi Kirsi SWE HYL -
Harju Venla TP HYL -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Topias Navi 14.04 0.00.00 92.66 92.45
2 Takanen Lari PR 14.08 0.00.04 91.89 91.68
3 Popov Igor Hiisi 14.14 0.00.10 90.92 90.71
4 Huila Joona Hiisi 14.28 0.00.24 89.13 88.93
5 Sopo Aleksi KuoSu 14.36 0.00.32 88.00 87.80
6 Suna Jussi TuMe 14.39 0.00.35 87.38 87.18
7 Sulkula Ilari VaajTe 14.40 0.00.36 86.96 86.77
8 Heikkinen Valtteri VeVe 14.43 0.00.39 86.35 86.15
9 Kuningas Janne LappRi 14.44 0.00.40 85.94 85.74
10 Rahkola Mikko Pohjant 14.51 0.00.47 84.95 84.76
11 Salmenkylä Anton HS 14.52 0.00.48 84.54 84.35
12 Upitis Uldis TuMe 14.53 0.00.49 84.13 83.94
13 Lahtinen Tuomo LS-37 14.56 0.00.52 83.54 83.35
14 Mänkärlä Janne Lynx 14.57 0.00.53 83.14 82.95
14 Critchley Will VaajTe 14.57 0.00.53 83.14 82.95
16 Hasu Topi Trian 15.03 0.00.59 81.96 81.78
17 Joensuu Ari-Pekka PR 15.08 0.01.04 81.21 81.02
18 Kivelä Matti HiKi 15.10 0.01.06 80.72 80.54
19 Dragowski Kuba POL 15.11 0.01.07 80.33 80.14
19 Uusitalo Jyri PelPo 15.11 0.01.07 80.33 80.14
19 Leskinen Antti-Pekka Lynx 15.11 0.01.07 80.33 80.14
22 Kangas Veli HS 15.12 0.01.08 79.32 79.14
23 Vanhanen Konsta IkNV 15.14 0.01.10 78.84 78.66
23 Aaltio Aapo KuoSu 15.14 0.01.10 78.84 78.66
23 Sorsa Aleksi TP 15.14 0.01.10 78.84 78.66
26 Kuukka Anton TP 15.15 0.01.11 77.84 77.66
27 Barnett Andrew S-JKL 15.17 0.01.13 77.36 77.19
28 Vainio Eero-Matti MSParma 15.24 0.01.20 76.47 76.30
29 Nokka Atte LappRi 15.28 0.01.24 75.84 75.67
30 Elo Markku AngA 15.29 0.01.25 75.46 75.29
30 Rahko Sampo Pohjant 15.29 0.01.25 75.46 75.29
32 Niskanen Teemu LS-37 15.32 0.01.28 74.62 74.45
33 Hyvönen Pekka AngA 15.38 0.01.34 73.84 73.68
34 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.40 0.01.36 73.39 73.22
34 Haajanen Erik PIF 15.40 0.01.36 73.39 73.22
36 Pitkänen Jonne TP 15.41 0.01.37 72.72 72.55
36 Kommio Jere AngA 15.41 0.01.37 72.72 72.55
38 Ovaska Janne VeVe 15.53 0.01.49 71.22 71.05
39 Helander Iisak Pohjant 15.56 0.01.52 70.70 70.54
40 Saari Toni PR 15.57 0.01.53 70.34 70.18
41 Leskinen Aapo Lynx 15.58 0.01.54 69.97 69.81
42 Hakala Antti KortJV 16.01 0.01.57 69.46 69.30
Mäkinen Tuukka MSParma HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Summanen Aapo HS 14.20 0.00.00 82.35 82.76
2 Mavchun George EsSu 14.25 0.00.05 81.56 81.96
3 Vesanto Anssi EsSu 14.26 0.00.06 81.15 81.55
3 Stenbacka Wilhelm OK77 14.26 0.00.06 81.15 81.55
3 Ray Jonathan OK77 14.26 0.00.06 81.15 81.55
6 Väyrynen Antti KyS 14.28 0.00.08 80.03 80.42
6 Pöyhönen Petja AngA 14.28 0.00.08 80.03 80.42
6 Huhtinen Mikko TuS 14.28 0.00.08 80.03 80.42
9 Korpi Juho Navi 14.38 0.00.18 78.18 78.56
10 Heinmann Kristo KangSK 14.42 0.00.22 77.52 77.90
11 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 14.49 0.00.29 76.60 76.98
12 Vierimaa Ville EsAk 14.52 0.00.32 76.04 76.41
13 Sankari Matias LS-37 14.53 0.00.33 75.65 76.02
14 Tuomala Misa S-JKL 15.01 0.00.41 74.68 75.04
15 Ruohola Aaro MSParma 15.03 0.00.43 74.21 74.57
16 Jern Tobias OK77 15.05 0.00.45 73.74 74.10
17 Taulavuori Arttu AlatPi 15.06 0.00.46 73.36 73.72
18 Inkeri Eero VeVe 15.08 0.00.48 72.90 73.26
19 Nissinen Niko Pohjant 15.11 0.00.51 72.36 72.71
20 Kujala Rainer Lynx 15.14 0.00.54 71.83 72.18
21 Kanniainen Tomi PuolRy 15.15 0.00.55 71.45 71.80
22 Hakuli Tommi SKUusi 15.17 0.00.57 71.00 71.34
23 Senttula Tuukka S-JKL 15.21 0.01.01 70.39 70.74
23 Luoma Juha IkNV 15.21 0.01.01 70.39 70.74
25 Järvenpää Antti OK77 15.23 0.01.03 69.65 69.99
26 Tani Jukka KS 15.25 0.01.05 69.20 69.54
26 Niskanen Janne VeVe 15.25 0.01.05 69.20 69.54
28 Valkila Saku TuS 15.29 0.01.09 68.32 68.65
29 Väisänen Henrik MSParma 15.37 0.01.17 67.45 67.78
30 Harju Jussi TP 15.46 0.01.26 66.52 66.84
31 Niiranen Arto KuoSu 15.50 0.01.30 65.95 66.27
32 Hanhijärvi Petrus EsAk 15.53 0.01.33 65.46 65.78
33 Vehmas Miika EsSu 16.05 0.01.45 64.36 64.67
33 Ylitalo Aki HauSi 16.05 0.01.45 64.36 64.67
35 Heikkinen Janne HS 16.10 0.01.50 63.47 63.78
36 Laasanen Lauri LaihLu 16.15 0.01.55 62.86 63.17
37 Hapola Tuomas RaKaS 16.50 0.02.30 60.41 60.71
38 Solonen Joni LS-37 19.44 0.05.24 51.30 51.56
Sipponen Jere PR HYL -
Leirimaa Tatu LS-37 HYL -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hasu Simo Trian 13.03 0.00.00 75.64 78.05
2 Pohjola Lauri S-JKL 13.27 0.00.24 73.08 75.41
3 Moholdt Lars VaHa 13.34 0.00.31 72.15 74.45
4 Kondro Michael CAN 13.35 0.00.32 71.76 74.05
5 Asmolov Aleksei Hiisi 13.48 0.00.45 70.33 72.58
6 Suutari Matti VeVe 14.02 0.00.59 68.87 71.07
7 Kuutti Veli-Pekka EsAk 14.03 0.01.00 68.50 70.68
7 Aikio Santeri KEV 14.03 0.01.00 68.50 70.68
7 Jurvakainen Tuukka HS 14.03 0.01.00 68.50 70.68
10 Nurminen Jussi VaHa 14.08 0.01.05 67.22 69.37
11 Sankelo Hermanni IkNV 14.13 0.01.10 66.54 68.66
12 Sulkula Anton S-JKL 14.22 0.01.19 65.56 67.65
13 Ylis-Junttila Vesa HlS 14.24 0.01.21 65.12 67.20
14 Pesola Oskari HS 14.25 0.01.22 64.76 66.82
15 Kankkunen Matias OK77 14.41 0.01.38 63.30 65.32
16 Viljakainen Antton AnttU 14.43 0.01.40 62.88 64.89
17 Lahtinen Atte HS 14.45 0.01.42 62.46 64.45
18 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 14.46 0.01.43 62.11 64.09
19 Kleemola Lauri Lynx 14.53 0.01.50 61.35 63.30
20 Lamminsalo Marko KuoSu 14.55 0.01.52 60.93 62.88
20 Lähdesmäki Mikko RaJu 14.55 0.01.52 60.93 62.88
22 Virekunnas Heikki TP 15.04 0.02.01 59.78 61.69
23 Oripelto Viljo HauSi 15.13 0.02.10 58.92 60.80
24 Itkonen Otto TuS 15.27 0.02.24 57.77 59.61
25 Rööm Rimmo SKVuoksi 15.28 0.02.25 57.44 59.27
26 Kokkila Ville EsSu 15.35 0.02.32 56.74 58.55
27 Kivikko Antti HlS 15.37 0.02.34 56.36 58.16
28 Valkonen Henri IHR 15.54 0.02.51 55.10 56.85
29 Niemi Pyry RR 16.10 0.03.07 53.93 55.65
30 Raus Stefano LS-37 16.38 0.03.35 52.17 53.84
31 Kettunen Pyry SäynSa 16.45 0.03.42 51.56 53.21
32 Kauppila Tomi VeVe 16.54 0.03.51 50.86 52.49
33 Tolvanen Leo Pihkan 17.27 0.04.24 49.02 50.59
34 Visuri Ilari OK77 17.46 0.04.43 47.92 49.45
35 Sulkula Paulus S-JKL 19.32 0.06.29 43.37 44.76
Mieskoski Kimmo RaLu HYL -
Pesola Heikki TuS KES -

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Milla HS 13.41 0.00.00 86.87 82.38
2 Hämäläinen Jannina MSParma 13.50 0.00.09 85.47 81.05
3 Kuusela Tuija RasKa 13.55 0.00.14 84.50 80.13
4 Simonsén Suvi RasKa 14.01 0.00.20 83.44 79.13
4 Schoultz von Katja PIF 14.01 0.00.20 83.44 79.13
6 Lammi Elina HS 14.05 0.00.24 82.14 77.90
7 Hirvonen Milla TP 14.09 0.00.28 81.30 77.10
8 Norrbacka Sanni Lynx 14.11 0.00.30 80.66 76.49
9 Kauppila Sanna AngA 14.14 0.00.33 79.93 75.80
10 Donner Isabel OK77 14.29 0.00.48 78.11 74.08
11 Näsi Juliaana KuoSu 14.30 0.00.49 77.58 73.57
12 Kinnala Venla TuS 14.36 0.00.55 76.62 72.66
13 Saarijärvi Salla RasKa 14.42 0.01.01 75.66 71.75
14 Rintanen Heini TuS 14.44 0.01.03 75.06 71.18
14 Haavisto Emmi TuS 14.44 0.01.03 75.06 71.18
16 Ylikylä Sanna AngA 14.48 0.01.07 73.86 70.04
17 Nygård Marikki KuoSu 14.54 0.01.13 72.94 69.17
17 Rautiainen Satu RasKu 14.54 0.01.13 72.94 69.17
19 Somova Inna Hiisi 14.55 0.01.14 72.00 68.28
20 Vääränen Sari KS 15.00 0.01.19 71.18 67.50
21 Heittola Suvi RR 15.20 0.01.39 69.21 65.64
22 Kymäläinen Sanni TP 15.28 0.01.47 68.21 64.68
23 Hietanen Pinja HS 15.31 0.01.50 67.58 64.08
23 Temjakova Nina PR 15.31 0.01.50 67.58 64.08
25 Heikkonen Anni MSParma 15.36 0.01.55 66.40 62.97
26 Plit Heidi EsSu 15.38 0.01.57 65.85 62.45
26 Rajamäki Netta KR 15.38 0.01.57 65.85 62.45
28 Juva Jonna AngA 15.47 0.02.06 64.42 61.09
29 Rahkola Ella-Noora TuS 15.56 0.02.15 63.41 60.13

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Silja KR 12.45 0.00.00 73.58 68.60
2 Vainikka Kaisa KS 13.44 0.00.59 67.88 63.29
3 Laitinen Salla PR 13.49 0.01.04 67.05 62.51
4 Hara Marika Koovee 14.09 0.01.24 65.05 60.66
5 Manderbacka Hanne TuS 14.33 0.01.48 62.86 58.61
6 Kangasaho Essi HiKi 14.50 0.02.05 61.27 57.12
7 Väyrynen Anni KyS 14.56 0.02.11 60.46 56.38
8 Kanko Ruut S-JKL 15.22 0.02.37 58.38 54.43
9 Haapasaari Ilona TuS 15.29 0.02.44 57.56 53.67
10 Puikkonen Janika S-JKL 15.47 0.03.02 56.09 52.30
10 Kainlauri Viivi KS 15.47 0.03.02 56.09 52.30
12 Ruoti Roosa VeVe 15.51 0.03.06 55.12 51.39
13 Jerkku Laura TuS 15.55 0.03.10 54.52 50.83
14 Laaksonen Nuppu KPV 16.03 0.03.18 53.70 50.07
15 Tiitto Johanna RasTiimi 16.19 0.03.34 52.46 48.92
16 Hietala Miina KyS 16.20 0.03.35 52.05 48.53
17 Nurmi Ella VaaSu 16.24 0.03.39 51.48 48.00
18 Rantala Eerika HS 16.51 0.04.06 49.76 46.39
19 Diaz Emmi HlS 16.54 0.04.09 49.26 45.93
20 Peltoniemi Vilja KPV 17.06 0.04.21 48.35 45.08
21 Lindfors Lina Falken 17.18 0.04.33 47.45 44.24
22 Rauttola Tiia-Maria EsSu 17.57 0.05.12 45.40 42.33
23 Lotvonen Essi LaiVe 18.04 0.05.19 44.79 41.76
24 Neuvonen Laura TuS 18.17 0.05.32 43.93 40.96
25 Ahvonen Anni JoKu 20.00 0.07.15 39.87 37.17