FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Savo-Karjalan ja Kainuun AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Köngäs Teemu SoJy 1.12.23 0.00.00 60.34 59.03
2 Koivusalo Kalle IlU 1.14.15 0.01.52 57.84 56.59
3 Karvonen Matti KR 1.16.56 0.04.33 54.88 53.69
4 Niiranen Arto KuoSu 1.19.20 0.06.57 52.30 51.17
5 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 1.20.27 0.08.04 50.67 49.57
6 Maunuksela Ville SoJy 1.24.20 0.11.57 47.47 46.45
7 Honkanen Eppu LieRa 1.32.14 0.19.51 42.62 41.70
8 Rissanen Erno-Kalle SonPa 1.35.16 0.22.53 40.50 39.62
9 Iskanius Sakari SiiRa 1.45.13 0.32.50 35.97 35.20
Säily Tuomas SoJy KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Kimmo JuuanJä 1.21.26 0.00.00
2 Kolmonen Ville KR 1.46.03 0.24.37
Rieppo Sami KR EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi NurmSe 55.10 0.00.00 51.48 50.06
2 Härkönen Miko SoJy 57.12 0.02.02 48.16 46.83
3 Väänänen Lassi IisVi 1.04.32 0.09.22 41.37 40.23
4 Saari Antti SiiRa 1.09.58 0.14.48 36.94 35.92
5 Flöjt Antti SoJy 1.13.09 0.17.59 34.16 33.22
6 Kiiskinen Vesa SoJy 1.20.39 0.25.29 29.93 29.11

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rönnemaa Antti SiiRa 1.00.28 0.00.00 44.19 43.89
2 Vornanen Juha KeKaRa 1.13.50 0.13.22 34.83 34.60
3 Kuokka Kari IisVi 1.21.53 0.21.25 30.19 29.98
4 Virkkala Tero KaSu 1.23.55 0.23.27 28.26 28.07
5 Hankaniemi Tomi LieRa 1.32.37 0.32.09 24.52 24.36

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Jaakko JoS 58.12 0.00.00 48.74 46.97
2 Koivusalo Juha IlU 1.06.17 0.08.05 42.22 40.68
3 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.08.19 0.10.07 40.39 38.92
4 Minkkinen Juha KuoSu 1.08.22 0.10.10 39.80 38.35
5 Hyvönen Sakari KuoSu 1.09.11 0.10.59 38.77 37.35
6 Vidqvist Jouni TuMe 1.09.43 0.11.31 37.92 36.53
7 Joutsensaari Jorma KuoSu 1.10.13 0.12.01 37.10 35.74
8 Lintunen Petteri SiiRa 1.10.33 0.12.21 36.37 35.05
9 Roininen Matti JuuanJä 1.11.52 0.13.40 35.17 33.89
10 Kankainen Janne SoJy 1.13.30 0.15.18 33.86 32.63
11 Torvinen Pekka SiiRa 1.18.04 0.19.52 31.38 30.24
12 Kuivalainen Risto JuuanJä 1.20.00 0.21.48 30.14 29.04

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 1.03.10 0.00.00 43.21 42.52
2 Huotari Arto KuPe 1.03.16 0.00.06 42.50 41.82
3 Forsberg Matti SäynSa 1.05.18 0.02.08 40.55 39.90
4 Saatsi Asko NurmSe 1.05.40 0.02.30 39.70 39.06
5 Aronen Matti IisVi 1.19.50 0.16.40 32.14 31.63
6 Laitinen Juha SaSu 1.24.50 0.21.40 29.76 29.29
7 Haavisto Marko KuoSu 1.25.43 0.22.33 28.98 28.52
8 Nurminen Juha KajKu 1.27.29 0.24.19 27.93 27.48
9 Salonen Mika KuoSu 1.31.49 0.28.39 26.16 25.74
Kettunen Esa SäynSa HYL -
Honkanen Jarmo LieRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 59.21 0.00.00 43.52 42.82
2 Salminen Arto KeKaRa 1.10.08 0.10.47 35.91 35.33
3 Puhakka Olli KR 1.13.32 0.14.11 33.37 32.83
4 Keränen Kari KEV 1.19.18 0.19.57 30.13 29.64
5 Heikkinen Juha Pihkan 1.19.36 0.20.15 29.20 28.73
6 Malinen Pentti KaSu 1.29.43 0.30.22 25.19 24.79
7 Koljonen Pekka IisVi 2.03.38 1.04.17 17.76 17.47
Vornanen Pekka SuoVa EIL -
Partanen Timo RasHy EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kalle KuoSu 1.08.22 0.00.00 40.01 39.04
2 Halonen Pauli SäynSa 1.14.13 0.05.51 36.17 35.29
3 Huusko Martti IisVi 1.16.54 0.08.32 34.24 33.41
4 Launonen Eino KuoSu 1.20.53 0.12.31 31.92 31.15
5 Karvonen Paavo IisVi 1.22.31 0.14.09 30.67 29.92
6 Karhunen Juha KuoSu 1.25.24 0.17.02 29.03 28.33
7 Antikainen Raimo KuoSu 1.28.23 0.20.01 27.47 26.80
8 Hyvönen Markku NurmSe 2.00.11 0.51.49 19.77 19.30
Butilkin Niilo SäynSa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 56.41 0.00.00 38.65 37.78
2 Matilainen Juhani NilsNu 58.22 0.01.41 36.97 36.14
3 Väisänen Eero SuomRa 1.04.39 0.07.58 32.87 32.13
4 Kari Erkki KajKu 1.20.51 0.24.10 25.88 25.29
5 Väänänen Matti NilsNu 1.21.08 0.24.27 25.38 24.81
6 Roivas Matti UrjU 1.27.08 0.30.27 23.26 22.73
7 Heinonen Kari KuoSu 1.32.28 0.35.47 21.56 21.07
8 Puolakka Pekka SäynSa 1.42.26 0.45.45 19.14 18.71
9 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.47.03 0.50.22 18.01 17.60
Lakkala Ossi KuoSu HYL -
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Kauko KuPe 44.39 0.00.00 30.94 31.11
2 Korhonen Pauli SäynSa 50.53 0.06.14 26.47 26.62
3 Karppinen Eino SäynSa 54.15 0.09.36 24.19 24.32
4 Haarala Vesa LipTa 1.01.00 0.16.21 20.95 21.06
5 Karjalainen Seppo KuoSu 1.03.18 0.18.39 19.64 19.75
6 Kettunen Kimmo SäynSa 1.11.06 0.26.27 17.00 17.09
7 Lehtinen Lauri KuoSu 1.20.19 0.35.40 14.62 14.70

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Mauno LipTa 1.16.07 0.00.00 22.51 22.77
2 Laine Tapani KuoSu 1.32.24 0.16.17 17.15 17.35
3 Puustinen Valto IisVi 1.35.18 0.19.11 15.28 15.46

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Evans Benjamin SoJy EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirvesmies Atte KuoSu 48.30 0.00.00 40.12 38.20
2 Mäenpää Jaakko KR 58.06 0.09.36 32.48 30.93
3 Heikkinen Otso SoJy 1.03.51 0.15.21 28.64 27.27
4 Mukkala Jonne KR 1.05.50 0.17.20 26.89 25.61
5 Turunen Joona SiiRa 1.51.09 1.02.39 15.40 14.67
6 Salonen Onni SoJy 1.57.06 1.08.36 14.12 13.45
Makkonen Jonne KR EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tanskanen Pekka IisVi 27.08 0.00.00
2 Mäenpää Ilmari KR 28.06 0.00.58
3 Sorsa Eero SoJy 29.16 0.02.08
4 Konttinen Otto SaSu 32.30 0.05.22
5 Juntunen Henrik KR 33.24 0.06.16
6 Heikkinen Altti SoJy 36.31 0.09.23
7 Kemppainen Samu SoJy 39.23 0.12.15
8 Hyvönen Otso KuoSu 42.23 0.15.15
9 Kanervo Aaro SoJy 46.51 0.19.43
10 Hukkanen Pekka VierKo 56.58 0.29.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kouvalainen Niilo Kiuru 11.39 0.00.00
2 Lång Elmeri KuoSu 13.40 0.02.01
3 Koponen Otso KuoSu 27.54 0.16.15

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Konsta SoJy 13.22 0.00.00
2 Suvinen Sisu SaSu 15.30 0.02.08
3 Mukkala Jonni KR 20.11 0.06.49
Urpalainen Niklas SonPa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saari Olavi SiiRa 15.18 0.00.00
2 Juntunen Kusti-Emil KuoSu 18.26 0.03.08
3 Männikkö Aapo SaSu 18.55 0.03.37
4 Launonen Lauri KuoSu 19.14 0.03.56
5 Kovanen Jere SaSu 20.06 0.04.48
6 Jokelainen Aaro KaSu 21.44 0.06.26
7 Flöjt Niklas SoJy 23.03 0.07.45
8 Tanskanen Antti IisVi 32.29 0.17.11
Rieppo Lenni KR EIL -
Koponen Tuukka KuoSu EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aatos KR 16.51 0.00.00
2 Suvinen Nuutti SaSu 21.38 0.04.47
3 Heikkinen Aaro SoJy 22.51 0.06.00
4 Urpalainen Aleksi SonPa 23.01 0.06.10
5 Anttonen Nino SuomRa 23.11 0.06.20
6 Makkonen Venni KR 29.17 0.12.26
7 Iskanius Jalo SiiRa 52.00 0.35.09

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Hanna KR 1.11.14 0.00.00 41.48 41.48
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 1.12.12 0.00.58 39.70 39.70
3 Leppänen Krista PelPo 1.19.27 0.08.13 34.96 34.96
4 Uurasjärvi Emilia KuoSu 1.26.11 0.14.57 31.20 31.20
Kolehmainen Kaisu KuoSu KES -
Huovinen Marika SonPa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Minna-Kaisa IisVi 1.23.18 0.00.00
Karvonen Sini-Pauliina IisVi KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 1.02.10 0.00.00 55.83 55.60
2 Torvela Tiina KuoSu 1.05.49 0.03.39 52.08 51.86
3 Päivinen Sonja KaSu 1.07.48 0.05.38 49.91 49.71
4 Väätäinen Hanna KuoSu 1.09.44 0.07.34 47.91 47.71
5 Makkonen Mira LipTa 1.10.17 0.08.07 46.91 46.72
6 Tolkkinen Aino SoJy 1.21.27 0.19.17 39.95 39.78
7 Heikkinen Leena SoJy 1.30.03 0.27.53 35.65 35.51
8 Palmu Vappu KuoSu 1.37.51 0.35.41 32.37 32.23
9 Aarnio Eija SuomRa 1.41.48 0.39.38 30.69 30.56
10 Korhonen Carita IisVi 1.43.28 0.41.18 29.77 29.65
11 Malinen Marita KuoSu 1.46.18 0.44.08 28.57 28.45
12 Tusa Maija KuoSu 2.25.45 1.23.35 20.54 20.45
Ivakko Piia SoJy EIL -
Saari Henna SiiRa KES -
Moilanen Tiina SiiRa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 1.03.20 0.00.00 59.09 56.59
2 Multala Sanna KuoSu 1.09.08 0.05.48 53.11 50.87
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 1.12.28 0.09.08 49.70 47.60
4 Lång Maija KuoSu 1.13.05 0.09.45 48.32 46.28
5 Pötry Mervi KR 1.20.49 0.17.29 42.83 41.02
6 Kajaus Iina SiiRa 1.34.13 0.30.53 35.99 34.47
7 Evans Anneli SoJy 1.45.48 0.42.28 31.39 30.06
8 Salonen Merja SoJy 2.01.38 0.58.18 26.73 25.60
Tusa Nina SiiRa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Riikka SiiRa 1.07.56 0.00.00 40.23 32.21
2 Huttunen Jenny SiiRa 1.15.35 0.07.39 34.80 27.86
3 Lintunen Sirpa SiiRa 1.30.22 0.22.26 27.98 22.40
4 Sundvall Tiina KuoSu 1.38.21 0.30.25 24.66 19.74
Räsänen Marja NilsNu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 1.02.48 0.00.00 48.24 47.66
2 Mäntynen Anne KR 1.08.49 0.06.01 43.20 42.68
3 Juga Liisa KeU 1.14.17 0.11.29 39.25 38.78
4 Leppävuori Päivi KuoSu 1.16.09 0.13.21 37.55 37.10
5 Laitinen Tiina KuoSu 1.25.05 0.22.17 32.94 32.54
6 Kukkola Sinikka KuoSu 1.26.20 0.23.32 31.80 31.42
7 Airaksinen Merja KuoSu 1.32.01 0.29.13 29.22 28.87
8 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 1.36.06 0.33.18 27.39 27.06
9 Punta Eeva KR 1.41.20 0.38.32 25.41 25.11

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Paula KaSu 1.05.09 0.00.00 35.72 35.94
2 Mulari Pirjo KaSu 1.08.56 0.03.47 32.07 32.27
3 Kainulainen Marja-Liisa JuuanJä 1.20.11 0.15.02 26.12 26.28
4 Juntunen Eija KuPe 1.22.41 0.17.32 23.92 24.07

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 1.01.12 0.00.00 38.39 37.34
2 Malkki Sisko SaSu 1.37.55 0.36.43 22.79 22.17
3 Hyvönen Eija NurmSe 2.13.27 1.12.15 15.84 15.41
Karvonen Pirjo IisVi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 37.47 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Venny SonPa 1.01.16 0.00.00 45.82 30.02
2 Kytäjä Nea VaHa 1.14.50 0.13.34 35.64 23.35
3 Niskanen Sofia SonPa 1.29.41 0.28.25 28.17 18.46
4 Niskanen Aura KuoSu 1.30.41 0.29.25 26.31 17.24

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Hertta KR 59.07 0.00.00 39.76 39.20
2 Multala Emmi KuoSu 1.13.19 0.14.12 30.86 30.43
3 Väisänen Iida-Maria KR 1.24.56 0.25.49 25.60 25.24
Hyvönen Vilma KuoSu EIL -
Evans Lidia SoJy KES -
Tonder Oona SKVuoksi KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Hilla SoJy 35.54 0.00.00
2 Lehtonen Minttu SiiRa 35.55 0.00.01
3 Lång Emma KuoSu 39.58 0.04.04
4 Anttonen Jemina SuomRa 42.35 0.06.41
5 Kylmälä Maire SiiRa 42.44 0.06.50
6 Palmu Amanda KuoSu 44.26 0.08.32
7 Karppinen Vilma KuoSu 47.56 0.12.02
8 Malinen Ella KuoSu 51.41 0.15.47
9 Niskanen Salla KR 54.45 0.18.51
10 Kärnä Alisa SonPa 57.48 0.21.54
11 Salonen Rebekka SoJy 1.03.09 0.27.15
Makkonen Iisa Maria KR EIL -
Koponen Terhi KuoSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aino KR 14.29 0.00.00
2 Mononen Linda KR 15.16 0.00.47
3 Vepsäläinen Liinu KuoSu 16.12 0.01.43
4 Niskanen Suvi KR 16.35 0.02.06
5 Turunen Elina KuoSu 20.59 0.06.30
6 Kärnä Jonna SonPa 21.15 0.06.46
7 Ryynänen Peppi KuoSu 36.06 0.21.37

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kettunen Sara KaSu 16.25 0.00.00
2 Jokelainen Sanja KaSu 16.46 0.00.21
3 Kytäjä Nia LHR 20.35 0.04.10
4 Tujunen Anna KuoSu 24.08 0.07.43
5 Anttonen Martta SuomRa 28.35 0.12.10
6 Kanervo Anni SoJy 28.45 0.12.20
7 Tusa Sonja SiiRa 31.00 0.14.35
8 Iskanius Kerttu SiiRa 37.11 0.20.46
Pötry Miia KR EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantaeskola Fanni SuomRa 20.39 0.00.00
2 Tiihonen Annika KaSu 22.13 0.01.34
3 Heikkinen Elna SoJy 22.39 0.02.00
4 Suvinen Liina SaSu 22.48 0.02.09
5 Salo Saara SiiRa 25.09 0.04.30

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 17.53 0.00.00
2 Mukkala Janna KR 26.14 0.08.21
3 Männikkö Kerttu SaSu 36.16 0.18.23
Koponen Vilja KuoSu EIL -
Niskanen Noora KR EIL -
Salo Klaara SiiRa EIL -