FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Medilaser-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 41.33 0.00.00 59.87 56.25
2 Nisonen Antti Navi 46.17 0.04.44 51.06 47.97
3 Lauronen Jarkko LaihLu 46.20 0.04.47 48.32 45.40
4 Kiuru Jani RaKaS 47.39 0.06.06 44.37 41.69

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivola Jarno HS 46.30 0.00.00 44.91 42.18
2 Huttunen Matti LappRi 51.07 0.04.37 39.32 36.93
3 Sauso Riku HS 52.35 0.06.05 36.73 34.51
4 Varis Jani Navi 58.38 0.12.08 31.61 29.69
5 Pöntinen Henri Koovee 1.01.23 0.14.53 28.92 27.16

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ilkka HS 29.39 0.00.00 57.10 55.31
2 Pietiläinen Juha RastiE4 32.06 0.02.27 51.16 49.56
3 Husu Heikki SKVuoksi 37.43 0.08.04 42.19 40.87
4 Sippu Ossi SaSu 38.04 0.08.25 40.47 39.20
5 Komonen Atte S-JKL 40.09 0.10.30 37.11 35.94
6 Huttunen Tomi KoHo 46.15 0.16.36 31.11 30.14

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 25.42 0.00.00 55.82 52.88
2 Hartman Janne VaajTe 27.39 0.01.57 51.02 48.33
3 Oksanen Tuomo Navi 32.03 0.06.21 43.27 40.99
4 Savilahti Petri Lynx 33.49 0.08.07 40.30 38.18
5 Turunen Jari JuvU 34.38 0.08.56 38.66 36.62
6 Hautaniemi Petri RaKaS 34.52 0.09.10 37.72 35.73
7 Eskelinen Jussi RaKaS 35.41 0.09.59 36.18 34.28
8 Heikkinen Jussi EsSu 38.28 0.12.46 32.94 31.21
9 Saramäki Harri ORa 42.28 0.16.46 29.28 27.73
10 Kohvakka Hannu Kalske 55.14 0.29.32 22.08 20.91

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 30.57 0.00.00 47.15 46.88
2 Hintsanen Harri IHR 31.10 0.00.13 45.94 45.69
3 Natunen Timo SaSu 32.45 0.01.48 42.88 42.65
4 Valjakka Tapio Navi 35.28 0.04.31 38.83 38.61
5 Thitz Eero SaSu 37.12 0.06.15 36.28 36.08
6 Myllys Jussi ORa 53.26 0.22.29 24.75 24.61
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -
Laitinen Juha SaSu KES -
Kylliäinen Seppo LappRi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Jussi KR 31.42 0.00.00 48.75 48.39
2 Pulkkinen Pekka JoKu 39.21 0.07.39 38.53 38.25
3 Salminen Arto KeKaRa 42.59 0.11.17 34.60 34.35
4 Valkonen Pekka Kalske 43.08 0.11.26 33.81 33.56
5 Kosonen Hannu ORa 44.39 0.12.57 32.01 31.78
6 Heikkinen Juha Pihkan 45.05 0.13.23 31.06 30.84
7 Lammi Hannu HS 47.59 0.16.17 28.58 28.37
8 Forss Jari HaukivKi 51.19 0.19.37 26.16 25.97
Martikainen Ari KeuKi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piironen Markku KR 28.01 0.00.00 49.69 48.94
2 Tikkanen Tapio SaSu 28.16 0.00.15 48.58 47.84
3 Vartiainen Börje KR 29.12 0.01.11 46.38 45.67
4 Pietikäinen Markku JoKu 29.59 0.01.58 44.54 43.86
5 Turpeinen Seppo KontU 33.19 0.05.18 39.51 38.91
6 Lakanen Ensio VaajTe 33.24 0.05.23 38.84 38.25
7 Vartiainen Aarne RAPSU 37.40 0.09.39 33.94 33.42
8 Ollikainen Seppo JuvU 38.43 0.10.42 32.53 32.03
9 Keltamäki Seppo JoKu 45.55 0.17.54 27.01 26.60
10 Leinonen Markku Pihkan 1.01.13 0.33.12 19.95 19.65
Rajaniemi Vesa S-JKL KES -
Kurppa Hannu AngA KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 29.50 0.00.00 40.35 40.14
2 Hyyryläinen Jorma Navi 35.14 0.05.24 32.46 32.29
3 Savonen Esko HlS 39.39 0.09.49 27.33 27.18
4 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.28.56 0.59.06 11.51 11.45

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 51.12 0.00.00
2 Paukkunen Ossi RaKaS 56.25 0.05.13

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meuronen Joonas HS 40.44 0.00.00
2 Makkonen Jonne KR 1.56.50 1.16.06

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna SWE 31.22 0.00.00 81.50 75.66
2 Kiuru Veera RaKaS 37.00 0.05.38 67.02 62.22
3 Tarkiainen Tia JRV 39.05 0.07.43 61.48 57.08
4 Väre Tiina SomEsa 42.33 0.11.11 54.67 50.76
5 Hanhijärvi Marjukka EsAk 47.42 0.16.20 47.16 43.78
6 Rehn Nelli Lynx 1.12.03 0.40.41 30.16 28.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta HS 49.24 0.00.00 52.92 52.19
2 Makkonen Mira LipTa 51.45 0.02.21 47.99 47.33
3 Savikkomaa Sanna KoHo 52.51 0.03.27 44.52 43.90
Lyytinen Tiina SuoVa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 47.42 0.00.00
2 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 47.45 0.00.03

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 37.20 0.00.00 47.73 41.44
2 Huttunen Jenny SiiRa 39.41 0.02.21 42.65 37.04
3 Lintunen Sirpa SiiRa 54.19 0.16.59 29.52 25.64
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 56.36 0.19.16 26.76 23.24

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 32.55 0.00.00 58.46 56.53
2 Turunen Sisko KR 42.22 0.09.27 43.15 41.72
3 Suhonen Sirpa KuoSu 45.49 0.12.54 37.80 36.55
4 Airaksinen Merja KuoSu 49.45 0.16.50 32.88 31.79

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 47.16 0.00.00 41.42 39.83
2 Pulkkinen Arja JoKu 48.40 0.01.24 38.21 36.75
3 Lakanen Sirpa RaKaS 56.23 0.09.07 31.25 30.05
4 Juvonen Marja RaKaS 58.25 0.11.09 28.49 27.39

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Venla KR 49.53 0.00.00
2 Lindgren Eveliina KR 1.12.54 0.23.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Maijukka EsAk 26.41 0.00.00 46.19 45.60
2 Juntunen Hertta KR 32.40 0.05.59 34.90 34.45
3 Kinnunen Saana PiVe 1.01.02 0.34.21 17.16 16.94

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lisitsin Arttu KR 36.37 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivola Iida HS 43.22 0.00.00
2 Kinnunen Isla PiVe 49.45 0.06.23
3 Makkonen Iisa Maria KR 51.25 0.08.03

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 24.39 0.00.00
2 Paajanen Ilari AnttU 26.50 0.02.11

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukkonen Veera AnttU 34.59 0.00.00
2 Auvinen Senja AnttU 44.23 0.09.24
3 Niskanen Salla KR 58.34 0.23.35

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 24.40 0.00.00
2 Ryhänen Leo Navi 37.34 0.12.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 23.20 0.00.00
2 Siivola Alina HS 27.29 0.04.09
3 Niskanen Suvi KR 27.46 0.04.26
4 Korpinen Elli AnttU 50.08 0.26.48

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Venla AnttU 30.13 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytinen Topias SuoVa 21.51 0.00.00
2 Korpinen Veikko AnttU 23.53 0.02.02
3 Makkonen Venni KR 42.15 0.20.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 29.04 0.00.00
2 Tarkiainen Janette JRV 30.53 0.01.49
3 Noponen Vilma AnttU 32.10 0.03.06
4 Kortelainen Tara RaKaS 35.36 0.06.32
5 Noponen Viivi AnttU 36.09 0.07.05
6 Lakanen Lilja HS 36.14 0.07.10
7 Lyytinen Inka SuoVa 45.41 0.16.37