FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
TuplaSprintti Iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 15.18 0.00.00 83.38 88.50
2 Takanen Lari PR 15.22 0.00.04 82.29 87.34
3 Lahtinen Tuomo LS-37 16.21 0.01.03 76.65 81.35
4 Jern Tobias OK77 16.25 0.01.07 75.65 80.29
5 Koivisto Antton SKUusi 16.27 0.01.09 74.82 79.41
6 Kinnunen Valtteri LS-37 16.30 0.01.12 73.91 78.44
7 Stenbacka Wilhelm OK77 16.34 0.01.16 72.93 77.40
8 Critchley Will S-JKL 16.36 0.01.18 72.11 76.53
9 Mertanen Simo LappRi 17.12 0.01.54 68.94 73.16
10 Melin Christoffer Falken 17.37 0.02.19 66.67 70.76
11 Liukkala Jaakko HauSi 17.38 0.02.20 65.97 70.01
12 Kuutti Veli-Pekka EsAk 18.06 0.02.48 63.64 67.55
13 Koivuniemi Sakari TP 18.19 0.03.01 62.28 66.10
14 Nurminen Jussi VaHa 19.00 0.03.42 59.44 63.09
15 Ylis-Junttila Vesa HlS 19.27 0.04.09 57.49 61.02
16 Valkonen Henri IHR 23.48 0.08.30 46.51 49.36
17 Tolvanen Leo Pihkan 24.24 0.09.06 44.90 47.66
Hällström af Fabian OK77 EIL -
Vaherlehto Eemi EsAk KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.13 0.00.00 71.35 77.26
2 Vigren Petteri RaN 15.07 0.00.54 66.09 71.57
3 Kokkinen Kari LaTa 15.24 0.01.11 63.89 69.18
4 Välikorpi Jari RasKu 15.31 0.01.18 62.43 67.60
5 Kiuru Jani RaKaS 15.32 0.01.19 61.38 66.47
6 Lauronen Jarkko LaihLu 16.01 0.01.48 58.58 63.43
7 Koskinen Jussi EsSu 16.20 0.02.07 56.51 61.20
8 Husu Hannu HiKi 16.36 0.02.23 54.69 59.22
9 Jokela Juha PäLuLu 17.00 0.02.47 52.51 56.86
10 Siivonen Jere PirHi 17.02 0.02.49 51.51 55.78
11 Kankare Mikko SomEsa 20.07 0.05.54 42.86 46.41

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pikkarainen Toni HS 13.28 0.00.00 57.43 63.78
2 Harila Esko HS 13.39 0.00.11 55.60 61.75
3 Sarkkinen Timo LaTa 14.06 0.00.38 52.80 58.63
4 Stoor Matti KoS 14.32 0.01.04 50.22 55.78
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 14.36 0.01.08 49.00 54.42
6 Järvenpää Juha HS 14.57 0.01.29 46.88 52.07
7 Korhonen Hannu Pihkan 15.08 0.01.40 45.36 50.37
8 Breilin Oskar AR 16.28 0.03.00 40.80 45.32
9 Vainio Mikko RaN 17.40 0.04.12 37.21 41.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vaherlehto Tuomas EsAk 13.38 0.00.00 59.13 64.73
2 Pohjola Olli-Pekka Koovee 15.26 0.01.48 51.11 55.96
3 Anttonen Mikael KaRa 16.00 0.02.22 48.22 52.80
4 Lehtimäki Harri HlT 16.13 0.02.35 46.51 50.92
5 Viero Jussi LaihLu 17.36 0.03.58 41.88 45.85
6 Harmaala Ismo MusNe 18.16 0.04.38 39.40 43.14
7 Laimio Jussi MusNe 18.21 0.04.43 38.28 41.91
8 Maisniemi Kreu HS 20.19 0.06.41 33.73 36.92
Latva Lauri AR EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.04 0.00.00 65.50 69.59
2 Forsblom Vesa LS-37 13.10 0.00.06 64.56 68.59
3 Gynther Kimmo IHR 13.16 0.00.12 63.63 67.61
4 Kyyrönen Samuli RR 13.21 0.00.17 62.80 66.72
5 Numminen Mika UrjU 13.48 0.00.44 60.33 64.10
6 Harjamäki Petri HiKi 13.51 0.00.47 59.69 63.42
7 Venäläinen Toni VaHa 13.58 0.00.54 58.77 62.44
8 Nygård Marko S-JKL 14.11 0.01.07 57.46 61.05
9 Loukkalahti Marko HiKi 14.15 0.01.11 56.79 60.33
10 Pulli Antero RR 14.40 0.01.36 54.77 58.19
11 Liljeström Kimmo HS 15.05 0.02.01 52.87 56.18
12 Ojalainen Jorma SKVuoksi 15.10 0.02.06 52.20 55.46
13 Uusitalo Tero EsAk 15.15 0.02.11 51.53 54.75
14 Kleemola Jari PertPe 16.11 0.03.07 48.20 51.21
15 Autio Rauno KaRa 16.19 0.03.15 47.45 50.41
16 Joutsensaari Jorma KuoSu 16.25 0.03.21 46.80 49.73
17 Ilmonen Matti JRV 16.32 0.03.28 46.12 49.00
18 Ketola Mika Koovee 16.38 0.03.34 45.49 48.33
19 Lindahl Anders Trian 17.04 0.04.00 43.99 46.74
20 Pietikäinen Timo Pihkan 18.16 0.05.12 40.78 43.33
21 Mehtälä Markku Pihkan 18.26 0.05.22 40.10 42.60
Tähtinen Timo HS HYL -
Havento Jukka KaRa HYL -
Palmen Henrik EsSu EIL -
Ojanen Tuomas HS EIL -
Kuosmanen Tuomo Pihkan EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 11.49 0.00.00 55.61 62.10
2 Östergård Patric Trian 12.19 0.00.30 52.97 59.16
3 Huostila Markku LamSä 13.39 0.01.50 47.45 53.00
4 Itkonen Raimo S-JKL 14.25 0.02.36 44.61 49.81
5 Vuorinen Hannu KyS 14.54 0.03.05 42.84 47.85
6 Numminen Hannu EsAk 15.23 0.03.34 41.19 46.00
7 Hakulinen Jukka VeVe 15.28 0.03.39 40.67 45.41
8 Nummela Arto MU 15.29 0.03.40 40.32 45.03
9 Tuomi Pertti AskU 15.46 0.03.57 39.30 43.89
10 Hietanen Ari KuUS 16.04 0.04.15 38.27 42.74
11 Hyväri Mikko HS 16.13 0.04.24 37.63 42.02
12 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 16.27 0.04.38 36.81 41.11
13 Mättölä Ali EsSu 16.28 0.04.39 36.49 40.75
14 Antikainen Jarmo MU 16.54 0.05.05 35.27 39.39
15 Kymäläinen Jari TP 17.12 0.05.23 34.39 38.40
16 Lahtinen Jari IHR 17.16 0.05.27 33.98 37.95
17 Raudus Timo Eks 17.30 0.05.41 33.26 37.14
18 Hakuli Kari KeU 17.50 0.06.01 32.37 36.15
19 Selin Tommy EsAk 18.26 0.06.37 31.07 34.69
20 Huhtanen Ossi TP 18.41 0.06.52 30.40 33.95
21 Launis Kasperi Raus 21.53 0.10.04 25.74 28.74
Hakulinen Pekka EsSu HYL -
Ritakallio Timo Lynx EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 13.56 0.00.00 52.83 53.72
2 Hyvärinen Vesa RaN 14.23 0.00.27 50.63 51.48
3 Hyppänen Timo EKSu 14.52 0.00.56 48.45 49.27
4 Helle Markku SaPu 15.06 0.01.10 47.18 47.97
5 Malinen Jouko RR 15.19 0.01.23 46.00 46.77
6 Aakula Ilkka PR 15.27 0.01.31 45.09 45.85
7 Aasla Hannu RaN 15.39 0.01.43 44.01 44.75
8 Autio Ossi HyRa 16.52 0.02.56 40.37 41.05
9 Svärd Rune Trian 16.53 0.02.57 39.86 40.53
10 Vornanen Pekka SuoVa 17.56 0.04.00 37.09 37.71
11 Tiittanen Eino HPV 19.22 0.05.26 33.94 34.51
12 Papinsaari Kari KangSK 22.00 0.08.04 29.52 30.01
13 Viitasalo Harri RiSu 22.24 0.08.28 28.64 29.12
Leppälä Martti HlS HYL -
Kuivala Juha TuS KES -
Kössi Jouko RaiKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 13.02 0.00.00 49.91 53.01
2 Lehto Jarmo VeVe 13.44 0.00.42 47.04 49.97
3 Ilmakunnas Pekka Pihkan 13.57 0.00.55 45.99 48.85
4 Sane Kari HS 14.33 0.01.31 43.79 46.51
5 Liukkala Pekka HauSi 14.54 0.01.52 42.47 45.11
6 Harju Hannu JäPa 15.06 0.02.04 41.61 44.20
7 Forsström Ove Raseborg 15.25 0.02.23 40.47 42.98
8 Hautala Matti ONMKY 15.38 0.02.36 39.62 42.09
9 Hakola Martti RiSu 15.57 0.02.55 38.56 40.95
10 Laine Harri KauKa 16.16 0.03.14 37.53 39.87
11 Koskinen Kaj VaHa 16.17 0.03.15 37.22 39.54
12 Hattar Allan Falken 16.22 0.03.20 36.76 39.05
13 Virtanen Timo IitPy 16.42 0.03.40 35.76 37.99
14 Lind Sune Falken 17.07 0.04.05 34.63 36.79
15 Kuivala Hannu TuS 17.18 0.04.16 34.01 36.13
16 Toppari Pekka PuolRy 17.35 0.04.33 33.21 35.28
17 Nyberg Henry Trian 18.19 0.05.17 31.64 33.61
18 Ahlqvist Hannu RiSu 20.21 0.07.19 28.26 30.02
19 Vainio Jarmo HlS 20.22 0.07.20 28.02 29.76
20 Nurminen Ari VaHa 24.49 0.11.47 22.82 24.23
21 Väätäinen Seppo EsSu 25.02 0.12.00 22.44 23.84
22 Nykänen Pentti Jyry 26.36 0.13.34 20.95 22.26
Moisander Jouni RaVi HYL -
Laaksonen Lasse SuSi EIL -
Jylhä Kari HS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 13.54 0.00.00 46.69 47.47
2 Saksman Kai EST 14.00 0.00.06 46.12 46.88
3 Ylikoski Erkki VaHa 14.22 0.00.28 44.71 45.45
4 Helkkula Simo PiTa 14.31 0.00.37 44.01 44.74
5 Nippala Juhani Jyry 14.56 0.01.02 42.56 43.27
6 Railimo Matti SOC 15.09 0.01.15 41.73 42.42
7 Tolvanen Mauri LeSi 15.25 0.01.31 40.79 41.47
8 Pajala Tauno EsSu 15.30 0.01.36 40.36 41.02
9 Laine Jaakko HS 15.40 0.01.46 39.71 40.37
10 Ovaska Ari EE 15.43 0.01.49 39.37 40.03
11 Lindstedt Tapio OrPo 16.10 0.02.16 38.07 38.70
12 Liitiäinen Reijo Trian 16.35 0.02.41 36.91 37.52
13 Hyvönen Eero PorvU 16.39 0.02.45 36.56 37.17
14 Turunen Erkki SuSe 16.43 0.02.49 36.21 36.81
15 Rautanen Pauli JäPa 16.52 0.02.58 35.69 36.28
16 Alexandersson Yngve PIF 17.19 0.03.25 34.57 35.14
17 Pusa Raimo OrPo 18.26 0.04.32 32.29 32.83
18 Kyckling Veli-Matti HS 18.37 0.04.43 31.80 32.32
19 Kopra Jorma KS 18.57 0.05.03 31.06 31.58
20 Koivula Jouko HS 19.06 0.05.12 30.64 31.15
21 Aho Olavi HS 19.56 0.06.02 29.19 29.68
22 Keränen Kauko UrjU 20.02 0.06.08 28.88 29.36
23 Herttuainen Vesa RaKaS 20.39 0.06.45 27.85 28.31
24 Hotti Reino HS 20.44 0.06.50 27.58 28.04
25 Kuosa Harri LoJa 21.08 0.07.14 26.90 27.34
26 Uljas Risto Jyry 21.18 0.07.24 26.53 26.97
27 Kytöjoki Juhani Jyry 23.11 0.09.17 24.23 24.63
28 Partanen Risto HyRa 24.53 0.10.59 22.44 22.81
Ryynänen Jorma Pihkan HYL -
Halkosaari Severi NiS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 12.16 0.00.00 42.82 44.03
2 Kivistö Erkki Pihkan 13.21 0.01.05 38.97 40.08
3 Rönkkö Paavo EsSu 14.15 0.01.59 36.17 37.19
4 Karvonen Raimo SuSi 15.11 0.02.55 33.62 34.57
5 Jylhä Keijo JRV 15.25 0.03.09 32.79 33.72
6 Luoma Simo Pihkan 15.38 0.03.22 32.02 32.93
7 Kanerva Unto Jyry 17.03 0.04.47 29.07 29.90
8 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.08 0.04.52 28.64 29.46
9 Peitsala Osmo HS 17.33 0.05.17 27.68 28.47
10 Laine Eero RaVi 18.09 0.05.53 26.50 27.25
11 Laakso Raimo HaHa 18.11 0.05.55 26.18 26.92
12 Tunturi Markku VaHa 18.21 0.06.05 25.67 26.40
13 Palomäki Mikko HyRa 18.50 0.06.34 24.75 25.45
14 Koivula Keijo HyRa 20.14 0.07.58 22.79 23.44
15 Lindeman Osmo HS 38.01 0.25.45 12.00 12.34
Reinikainen Pentti Jyry HYL -
Rapakko Timo SuSi HYL -
Latvasto Erkki HS EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiisilä Hannes EsSu 15.03 0.00.00 37.24 40.43
2 Välkki Totte TP 16.40 0.01.37 31.95 34.69
3 Sarkkinen Joonas LaTa 32.27 0.17.24 15.55 16.88
Huostila Sampo LamSä HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liljeström Matias HS 14.49 0.00.00
Sarkkinen Eetu LaTa KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latva Leino AR 13.50 0.00.00
2 Ryyppö Topias HS 14.20 0.00.30
3 Husu Aleksi HiKi 15.22 0.01.32
Vigren Valtteri Koovee HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Sisu HS 12.15 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 14.56 0.00.00 77.03 82.39
2 Laaksonen Nuppu KPV 16.22 0.01.26 68.78 73.56
3 Virtanen Heta HlS 16.37 0.01.41 66.26 70.87
4 Korhonen Kati S-JKL 16.42 0.01.46 64.45 68.94
5 Andelin Sanna LaTa 17.04 0.02.08 61.63 65.91
6 Matilainen Helena HS 18.01 0.03.05 57.01 60.97
7 Nygård Mette S-JKL 18.02 0.03.06 55.59 59.45
8 Oksanen Emmi SiiRa 19.33 0.04.37 50.01 53.49

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Hägg Susanna LaTa HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torvela Tiina KuoSu 14.33 0.00.00 65.53 71.63
2 Kiuru Veera RaKaS 14.34 0.00.01 64.70 70.72
3 Forssten Ann-Sofie Pihkan 14.37 0.00.04 63.73 69.66
4 Männikkö Niina RR 14.44 0.00.11 62.48 68.29
5 Eskola Missu TP 16.16 0.01.43 55.91 61.12
6 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 16.20 0.01.47 55.01 60.13
7 Karvonen Tiina SomEsa 16.58 0.02.25 52.31 57.18
8 Rantanen Sinikka KyS 17.15 0.02.42 50.81 55.54
9 Kuuri-Riutta Eeva KS 17.38 0.03.05 49.08 53.65
10 Vallin Kaisa EE 18.00 0.03.27 47.47 51.89
11 Pätäri Päivi HlS 18.41 0.04.08 45.15 49.35
12 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 19.09 0.04.36 43.47 47.52
13 Mustonen Minttu NOK 19.29 0.04.56 42.16 46.09
14 Aunila Terhi HS 20.44 0.06.11 39.09 42.73
Rintamäki Riina Pihkan EIL -
Palo Unna-Sisko HS EIL -
Nieminen Outi RR EIL -
Löyttyjärvi Sara HauSi EIL -
Karppinen Riikka EsAk EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 13.11 0.00.00 64.81 63.78
2 Huusari Heidi InkTe 14.25 0.01.14 58.15 57.23
3 Ketola Heli Koovee 14.27 0.01.16 56.91 56.00
4 Vuorela Hanna EsAk 14.31 0.01.20 55.55 54.66
5 Palmen Virpi EsSu 14.33 0.01.22 54.32 53.45
6 Jarva Kaisa TVV 16.14 0.03.03 47.70 46.94
7 Sten Kajsa Pihkan 16.34 0.03.23 45.77 45.04
8 Kleemola Katri PertPe 17.21 0.04.10 42.78 42.10
9 Latva Katariina AR 21.06 0.07.55 34.42 33.87
Huuskonen Taija JRV EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 13.54 0.00.00 58.00 61.69
2 Ilmonen Kirsi JRV 14.02 0.00.08 56.59 60.19
3 Hirvonen Leena AR 14.17 0.00.23 54.75 58.24
4 Åberg Inga-Lill Trian 14.40 0.00.46 52.50 55.84
5 Rantala Eija EsSu 15.54 0.02.00 47.67 50.70
6 Laurila Anneli Trian 16.41 0.02.47 44.70 47.55
7 Torri-Tuominen Mari Pihkan 17.08 0.03.14 42.82 45.55
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 17.11 0.03.17 41.99 44.67
9 Virtanen Tiina PertPe 18.05 0.04.11 39.23 41.73
10 Oikkonen Mirka OH 19.10 0.05.16 36.39 38.70
11 Hakuli Mia KeU 19.35 0.05.41 34.99 37.22
Hietanen Pia KuUS EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 14.19 0.00.00 56.69 60.52
2 Varpula Marjut EsSu 14.30 0.00.11 55.04 58.76
3 Vierikko Annamari HS 14.39 0.00.20 53.55 57.17
4 Mäkelä Tiina RaTU 15.10 0.00.51 50.83 54.27
5 Hakulinen Paula EsSu 16.10 0.01.51 46.85 50.02
6 Matilainen Mirja HS 16.15 0.01.56 45.78 48.87
7 Lankinen Pauliina HS 18.20 0.04.01 39.84 42.53
8 Kymäläinen Maritta TP 18.52 0.04.33 38.00 40.57
9 Huhtanen Meri TP 19.28 0.05.09 36.13 38.57
10 Launis Teija Raus 22.25 0.08.06 30.77 32.85
Ritakallio Maarit Lynx EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 14.29 0.00.00 54.45 57.27
2 Lallo Tuula Trian 14.44 0.00.15 52.91 55.65
3 Montonen Outi IHR 15.24 0.00.55 50.03 52.62
4 Sani Tuula HU-46 15.25 0.00.56 49.38 51.94
5 Forsström Rita Raseborg 15.43 0.01.14 47.86 50.34
6 Hakomäki Kirsi HS 15.57 0.01.28 46.59 49.00
6 Kottonen Annariitta Lynx 15.57 0.01.28 46.59 49.00
8 Käkelä Maija PuolRy 17.27 0.02.58 41.54 43.69
9 Piirto Kaisu JRV 18.17 0.03.48 39.15 41.18
10 Lahtinen Terttu IHR 18.58 0.04.29 37.26 39.19
11 Kallio Arja RiSu 19.34 0.05.05 35.65 37.50
12 Laaksonen Anita TarpSu 21.03 0.06.34 32.71 34.40
13 Sepponen Raija JäPa 23.53 0.09.24 28.45 29.92
14 Papinsaari Sirpa KangSK 24.38 0.10.09 27.21 28.62
Puromies Merja EsSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liimatainen Raili HyRa 17.23 0.00.00 47.54 48.37
2 Nurminen Arja VaHa 17.25 0.00.02 46.74 47.55
3 Purhonen Kaija HU-46 18.04 0.00.41 44.37 45.14
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 19.27 0.02.04 40.58 41.28
5 Turku Kaija HS 20.30 0.03.07 37.89 38.55
6 Koivula Sirpa HS 21.29 0.04.06 35.58 36.20
7 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 22.42 0.05.19 33.13 33.71
8 Bergström Anneli EsSu 23.40 0.06.17 31.25 31.80
9 Karvonen Pirjo SuSi 25.04 0.07.41 29.01 29.52
10 Kukkonen Marja RaKaS 25.47 0.08.24 27.72 28.21
11 Laine Kaija KauKa 30.09 0.12.46 23.30 23.70

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lankia Hilkka TP 13.17 0.00.00 47.12 49.45
2 Kajava Ritva HlS 14.27 0.01.10 42.73 44.83
3 Stoor Anne KoS 15.22 0.02.05 39.62 41.58
4 Alexandersson Gia PIF 15.43 0.02.26 38.20 40.08
5 Tikka Eija RaKaS 16.54 0.03.37 35.02 36.74
6 Luoma Helena Pihkan 17.38 0.04.21 33.08 34.71
7 Ryynänen Eliisa Pihkan 17.51 0.04.34 32.20 33.78
8 Malmsten Beatrice Lynx 17.54 0.04.37 31.63 33.19
9 Venäläinen Kaija VaHa 18.47 0.05.30 29.69 31.15
10 Ohramaa Tuula Jyry 21.13 0.07.56 25.88 27.16
11 Reinikainen Pirjo Jyry 21.54 0.08.37 24.68 25.90
12 Hautala Tuula ONMKY 26.18 0.13.01 20.23 21.23
Petäys Helvi Pihkan EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Oona TP 14.36 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikkonen Sissi OH 14.49 0.00.00
2 Aunila Veera HS 15.39 0.00.50
Pohjola Pihla Koovee EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maisniemi Kreetta HS 14.38 0.00.00
2 Sippu Jenna InkTe 20.47 0.06.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Manja HS 12.51 0.00.00
2 Tunturi Nuppu HlS 14.01 0.01.10

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Damskägg Hilda HyRa 9.02 0.00.00
2 Siivonen Anni Koovee 9.14 0.00.12
3 Breilin Linda AR 9.40 0.00.38
4 Kortelainen Tara RaKaS 13.18 0.04.16
5 Kantelinen Mona HyRa 14.28 0.05.26

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kilo Esko LappRi 9.54 0.00.00 35.46 34.87
2 Kuokkanen Kari Pihkan 10.24 0.00.30 33.04 32.49
3 Aronen Osmo RasKa 11.14 0.01.20 29.91 29.42
4 Kuutti Jorma PertPe 11.16 0.01.22 29.16 28.67
5 Kvick Aimo IHR 12.16 0.02.22 26.17 25.73
6 Salmi Tarmo JoKu 12.58 0.03.04 24.18 23.77
7 Paavola Seppo EE 14.07 0.04.13 21.67 21.31
8 Saario Pentti LoJa 14.08 0.04.14 21.12 20.76

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 15.17 0.00.00 41.02 39.18
2 Karvinen Tuulikki HS 15.58 0.00.41 37.79 36.10
3 Salmela Juulia RiSu 17.40 0.02.23 32.82 31.35
4 Tanska Eeva EsSu 20.26 0.05.09 27.23 26.01
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 15.56 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 30.05 0.14.09