FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
TuplaSprintti Aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Takanen Lari PR 12.31 0.00.00 83.04 88.13
2 Palmen Alvar EsSu 12.41 0.00.10 81.27 86.25
3 Koivisto Antton SKUusi 13.13 0.00.42 77.33 82.08
4 Stenbacka Wilhelm OK77 13.18 0.00.47 76.20 80.87
5 Lahtinen Tuomo LS-37 13.22 0.00.51 75.17 79.78
6 Jern Tobias OK77 13.25 0.00.54 74.24 78.80
7 Critchley Will S-JKL 13.33 0.01.02 72.87 77.34
8 Melin Christoffer Falken 13.40 0.01.09 71.62 76.01
9 Mertanen Simo LappRi 13.46 0.01.15 70.47 74.79
10 Kinnunen Valtteri LS-37 14.02 0.01.31 68.51 72.71
11 Liukkala Jaakko HauSi 14.06 0.01.35 67.57 71.72
12 Koivuniemi Sakari TP 14.15 0.01.44 66.25 70.32
13 Kuutti Veli-Pekka EsAk 14.35 0.02.04 64.15 68.08
14 Ylis-Junttila Vesa HlS 15.06 0.02.35 61.38 65.14
15 Nurminen Jussi VaHa 15.45 0.03.14 58.29 61.87
16 Valkonen Henri IHR 18.23 0.05.52 49.47 52.51
17 Tolvanen Leo Pihkan 18.50 0.06.19 47.83 50.76
18 Vaherlehto Eemi EsAk 18.54 0.06.23 47.20 50.10
Hällström af Fabian OK77 EIL -
Valkonen Lauri IHR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 13.02 0.00.00 68.77 74.47
2 Välikorpi Jari RasKu 13.12 0.00.10 66.89 72.43
3 Kiuru Jani RaKaS 13.18 0.00.16 65.37 70.79
4 Vigren Petteri RaN 13.35 0.00.33 63.02 68.24
5 Husu Hannu HiKi 13.51 0.00.49 60.83 65.87
6 Lauronen Jarkko LaihLu 13.52 0.00.50 59.79 64.74
7 Jokela Juha PäLuLu 14.03 0.01.01 58.05 62.86
8 Kokkinen Kari LaTa 14.11 0.01.09 56.56 61.25
9 Koskinen Jussi EsSu 14.27 0.01.25 54.59 59.11
10 Siivonen Jere PirHi 15.00 0.01.58 51.69 55.97
11 Kankare Mikko SomEsa 16.46 0.03.44 45.44 49.20

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pikkarainen Toni HS 12.25 0.00.00 60.67 67.12
2 Sarkkinen Timo LaTa 12.34 0.00.09 59.05 65.33
3 Asikainen Saku Hiisi 12.39 0.00.14 57.77 63.91
4 Harila Esko HS 13.22 0.00.57 53.82 59.55
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 13.35 0.01.10 52.13 57.68
6 Järvenpää Juha HS 14.03 0.01.38 49.60 54.87
7 Stoor Matti KoS 14.05 0.01.40 48.68 53.85
8 Lassila Jussi PiTa 14.26 0.02.01 46.71 51.68
9 Breilin Oskar AR 14.48 0.02.23 44.79 49.55
10 Vainio Mikko RaN 16.27 0.04.02 39.61 43.82
Korhonen Hannu Pihkan HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vaherlehto Tuomas EsAk 13.47 0.00.00 53.25 60.14
2 Anttonen Mikael KaRa 14.36 0.00.49 49.20 55.56
3 Viero Jussi LaihLu 15.24 0.01.37 45.62 51.52
4 Latva Lauri AR 15.29 0.01.42 44.36 50.10
5 Lehtimäki Harri HlT 15.36 0.01.49 43.02 48.58
6 Laimio Jussi MusNe 18.08 0.04.21 36.14 40.82
7 Maisniemi Kreu HS 19.03 0.05.16 33.58 37.92
8 Harmaala Ismo MusNe 22.10 0.08.23 28.15 31.79
Pohjola Olli-Pekka Koovee EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 12.19 0.00.00 65.61 70.42
2 Harjamäki Petri HiKi 12.40 0.00.21 63.38 68.02
3 Forsblom Vesa LS-37 12.51 0.00.32 62.06 66.61
4 Venäläinen Toni VaHa 12.55 0.00.36 61.34 65.83
5 Kyyrönen Samuli RR 13.00 0.00.41 60.54 64.97
6 Gynther Kimmo IHR 13.15 0.00.56 59.00 63.32
7 Nygård Marko S-JKL 13.35 0.01.16 57.16 61.35
8 Ojalainen Jorma SKVuoksi 13.41 0.01.22 56.36 60.49
9 Pulli Antero RR 13.48 0.01.29 55.50 59.57
10 Numminen Mika UrjU 13.50 0.01.31 54.99 59.02
11 Tähtinen Timo HS 13.53 0.01.34 54.41 58.40
12 Liljeström Kimmo HS 14.13 0.01.54 52.76 56.63
13 Havento Jukka KaRa 14.16 0.01.57 52.21 56.03
14 Mehtälä Markku Pihkan 15.01 0.02.42 49.25 52.86
15 Uusitalo Tero EsAk 15.12 0.02.53 48.31 51.85
16 Joutsensaari Jorma KuoSu 15.16 0.02.57 47.75 51.25
17 Kleemola Jari PertPe 15.28 0.03.09 46.79 50.22
18 Ketola Mika Koovee 15.38 0.03.19 45.96 49.33
19 Lindahl Anders Trian 15.59 0.03.40 44.62 47.89
20 Autio Rauno KaRa 16.03 0.03.44 44.11 47.34
21 Ojanen Tuomas HS 16.10 0.03.51 43.46 46.65
22 Pietikäinen Timo Pihkan 17.00 0.04.41 41.02 44.03
23 Ilmonen Matti JRV 17.14 0.04.55 40.16 43.11
Palmen Henrik EsSu KES -
Kuosmanen Tuomo Pihkan EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Östergård Patric Trian 12.31 0.00.00 54.68 61.06
2 Huostila Markku LamSä 12.48 0.00.17 53.08 59.28
3 Hakulinen Pekka EsSu 13.17 0.00.46 50.78 56.71
4 Mättölä Ali EsSu 14.27 0.01.56 46.35 51.76
5 Itkonen Raimo S-JKL 14.38 0.02.07 45.43 50.74
6 Hakulinen Jukka VeVe 14.50 0.02.19 44.49 49.68
7 Vuorinen Hannu KyS 15.10 0.02.39 43.19 48.23
8 Hietanen Ari KuUS 15.14 0.02.43 42.68 47.66
9 Nummela Arto MU 15.33 0.03.02 41.50 46.34
10 Raudus Timo Eks 15.41 0.03.10 40.83 45.60
11 Kymäläinen Jari TP 15.54 0.03.23 39.97 44.63
12 Hyväri Mikko HS 15.58 0.03.27 39.49 44.11
13 Numminen Hannu EsAk 16.12 0.03.41 38.62 43.13
14 Antikainen Jarmo MU 16.21 0.03.50 37.97 42.40
15 Hakuli Kari KeU 16.27 0.03.56 37.44 41.81
16 Tuomi Pertti AskU 16.42 0.04.11 36.59 40.86
17 Huhtanen Ossi TP 17.14 0.04.43 35.17 39.28
18 Ritakallio Timo Lynx 17.17 0.04.46 34.79 38.85
19 Lahtinen Jari IHR 17.33 0.05.02 33.98 37.95
20 Launis Kasperi Raus 18.32 0.06.01 31.91 35.64
21 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 18.40 0.06.09 31.42 35.09
Kaartinen Markku AngA HYL -
Selin Tommy EsAk EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 13.52 0.00.00 53.53 54.43
2 Niemi Kari-Veli HauSi 13.57 0.00.05 52.68 53.56
3 Aasla Hannu RaN 14.59 0.01.07 48.55 49.37
4 Hyvärinen Vesa RaN 15.31 0.01.39 46.40 47.18
5 Autio Ossi HyRa 15.54 0.02.02 44.82 45.57
6 Helle Markku SaPu 16.12 0.02.20 43.53 44.26
7 Aakula Ilkka PR 16.24 0.02.32 42.54 43.26
8 Järvinen Jari HlT 17.24 0.03.32 39.67 40.34
9 Kuivala Juha TuS 18.27 0.04.35 37.01 37.64
10 Vornanen Pekka SuoVa 18.30 0.04.38 36.51 37.13
11 Leppälä Martti HlS 18.31 0.04.39 36.08 36.68
12 Svärd Rune Trian 19.56 0.06.04 33.14 33.70
13 Viitasalo Harri RiSu 21.40 0.07.48 30.15 30.65
14 Tiittanen Eino HPV 22.54 0.09.02 28.20 28.67
15 Papinsaari Kari KangSK 23.29 0.09.37 27.18 27.64
Hyppänen Timo EKSu HYL -
Kössi Jouko RaiKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Jarmo VeVe 14.12 0.00.00 47.56 50.52
2 Virtanen Timo IitPy 14.18 0.00.06 46.89 49.81
3 Sani Mikko HU-46 14.32 0.00.20 45.81 48.65
4 Hautala Matti ONMKY 14.42 0.00.30 44.96 47.75
5 Liukkala Pekka HauSi 15.07 0.00.55 43.40 46.10
6 Ilmakunnas Pekka Pihkan 15.31 0.01.19 41.97 44.58
7 Laine Harri KauKa 16.27 0.02.15 39.30 41.74
8 Kuivala Hannu TuS 16.37 0.02.25 38.61 41.01
9 Hattar Allan Falken 16.48 0.02.36 37.90 40.26
10 Forsström Ove Raseborg 16.55 0.02.43 37.36 39.68
10 Koskinen Kaj VaHa 16.55 0.02.43 37.36 39.68
12 Lind Sune Falken 17.07 0.02.55 36.36 38.62
13 Sane Kari HS 18.41 0.04.29 33.05 35.10
14 Harju Hannu JäPa 19.20 0.05.08 31.69 33.66
15 Vainio Jarmo HlS 19.44 0.05.32 30.80 32.72
16 Nurminen Ari VaHa 20.56 0.06.44 28.81 30.60
17 Toppari Pekka PuolRy 21.08 0.06.56 28.30 30.06
18 Moisander Jouni RaVi 21.27 0.07.15 27.66 29.38
19 Hakola Martti RiSu 21.44 0.07.32 27.08 28.76
20 Ahlqvist Hannu RiSu 25.15 0.11.03 23.12 24.55
21 Väätäinen Seppo EsSu 25.45 0.11.33 22.48 23.88
22 Nykänen Pentti Jyry 27.49 0.13.37 20.64 21.92
Laaksonen Lasse SuSi EIL -
Jylhä Kari HS EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 11.48 0.00.00 47.86 48.65
2 Ylikoski Erkki VaHa 12.15 0.00.27 45.88 46.64
3 Turku Vesa HS 12.25 0.00.37 45.04 45.79
4 Saksman Kai EST 12.40 0.00.52 43.93 44.66
5 Nippala Juhani Jyry 13.16 0.01.28 41.74 42.43
6 Pajala Tauno EsSu 13.19 0.01.31 41.38 42.07
7 Lehtinen Teuvo SOC 13.42 0.01.54 40.02 40.69
8 Ovaska Ari EE 13.48 0.02.00 39.53 40.19
9 Laine Jaakko HS 14.00 0.02.12 38.77 39.42
10 Lindstedt Tapio OrPo 14.08 0.02.20 38.22 38.85
11 Alexandersson Yngve PIF 14.16 0.02.28 37.67 38.29
12 Koivula Jouko HS 14.51 0.03.03 36.00 36.60
13 Pusa Raimo OrPo 15.01 0.03.13 35.42 36.01
14 Helkkula Simo PiTa 16.50 0.05.02 31.44 31.96
15 Hyvönen Eero PorvU 17.11 0.05.23 30.64 31.15
16 Kyckling Veli-Matti HS 17.16 0.05.28 30.33 30.83
17 Lassila Heikki PiTa 17.18 0.05.30 30.11 30.61
18 Uljas Risto Jyry 17.22 0.05.34 29.84 30.34
19 Kuosa Harri LoJa 17.23 0.05.35 29.66 30.15
20 Aho Olavi HS 17.30 0.05.42 29.30 29.79
21 Hotti Reino HS 17.32 0.05.44 29.09 29.57
22 Keränen Kauko UrjU 18.04 0.06.16 28.08 28.55
23 Herttuainen Vesa RaKaS 18.54 0.07.06 26.70 27.14
24 Tolvanen Mauri LeSi 19.40 0.07.52 25.52 25.94
25 Kytöjoki Juhani Jyry 21.25 0.09.37 23.31 23.69
26 Halkosaari Severi NiS 22.03 0.10.15 22.51 22.89
27 Partanen Risto HyRa 22.26 0.10.38 22.01 22.37
28 Ryynänen Jorma Pihkan 30.50 0.19.02 15.92 16.19
Turunen Erkki SuSe HYL -
Liitiäinen Reijo Trian HYL -
Kopra Jorma KS HYL -
Rautanen Pauli JäPa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 11.55 0.00.00 42.44 43.65
2 Kivistö Erkki Pihkan 12.18 0.00.23 40.73 41.89
3 Reinikainen Pentti Jyry 12.49 0.00.54 38.72 39.82
4 Rapakko Timo SuSi 12.54 0.00.59 38.10 39.19
5 Luoma Simo Pihkan 15.02 0.03.07 32.38 33.30
6 Laakso Raimo HaHa 15.39 0.03.44 30.80 31.68
7 Hartikainen Pertti S. RiSu 15.56 0.04.01 29.96 30.81
8 Rönkkö Paavo EsSu 16.07 0.04.12 29.32 30.16
9 Kanerva Unto Jyry 16.27 0.04.32 28.44 29.25
10 Jylhä Keijo JRV 16.54 0.04.59 27.40 28.18
11 Tunturi Markku VaHa 17.21 0.05.26 26.42 27.17
12 Peitsala Osmo HS 17.26 0.05.31 26.02 26.76
13 Koivula Keijo HyRa 18.08 0.06.13 24.75 25.46
14 Laine Eero RaVi 27.42 0.15.47 16.03 16.49
15 Lindeman Osmo HS 30.03 0.18.08 14.62 15.04
16 Palomäki Mikko HyRa 31.12 0.19.17 13.93 14.33
Karvonen Raimo SuSi HYL -
Latvasto Erkki HS EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiisilä Hannes EsSu 14.58 0.00.00
2 Huostila Sampo LamSä 16.57 0.01.59
Sarkkinen Joonas LaTa KES -
Välkki Totte TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liljeström Matias HS 15.46 0.00.00
2 Sarkkinen Eetu LaTa 27.54 0.12.08

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryyppö Topias HS 11.13 0.00.00
2 Vigren Valtteri Koovee 11.57 0.00.44
3 Husu Aleksi HiKi 13.45 0.02.32
4 Latva Leino AR 19.11 0.07.58

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Sisu HS 11.36 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hägg Susanna LaTa 18.57 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Veera RaKaS 14.10 0.00.00 69.61 74.69
2 Eskola Missu TP 15.01 0.00.51 65.01 69.76
3 Forssten Ann-Sofie Pihkan 15.02 0.00.52 64.28 68.98
4 Tervo Johanna Pihkan 15.08 0.00.58 63.20 67.82
5 Männikkö Niina RR 15.13 0.01.03 62.21 66.76
6 Karvonen Tiina SomEsa 15.16 0.01.06 61.36 65.84
7 Torvela Tiina KuoSu 15.17 0.01.07 60.65 65.08
8 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 15.29 0.01.19 59.23 63.56
9 Rintamäki Riina Pihkan 15.59 0.01.49 56.76 60.91
10 Pätäri Päivi HlS 17.37 0.03.27 50.94 54.66
11 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.34 0.04.24 47.80 51.29
12 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.40 0.04.30 47.01 50.45
13 Mustonen Minttu NOK 18.54 0.04.44 45.91 49.27
14 Rantanen Sinikka KyS 19.12 0.05.02 44.68 47.95
15 Aunila Terhi HS 23.18 0.09.08 36.40 39.06
Vallin Kaisa EE HYL -
Palo Unna-Sisko HS EIL -
Nieminen Outi RR EIL -
Löyttyjärvi Sara HauSi EIL -
Karppinen Riikka EsAk EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 13.31 0.00.00 66.08 65.02
2 Huusari Heidi InkTe 14.56 0.01.25 58.69 57.75
3 Palmen Virpi EsSu 15.40 0.02.09 54.87 54.00
4 Kleemola Katri PertPe 17.32 0.04.01 48.07 47.31
5 Vuorela Hanna EsAk 17.47 0.04.16 46.46 45.72
6 Sten Kajsa Pihkan 17.56 0.04.25 45.13 44.41
7 Jarva Kaisa TVV 18.04 0.04.33 43.87 43.17
8 Latva Katariina AR 19.50 0.06.19 39.12 38.50
Ketola Heli Koovee HYL -
Huuskonen Taija JRV EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 14.05 0.00.00 59.41 63.19
2 Ilmonen Kirsi JRV 14.42 0.00.37 56.07 59.63
3 Åberg Inga-Lill Trian 15.13 0.01.08 53.34 56.73
4 Rantala Eija EsSu 15.24 0.01.19 51.89 55.19
5 Hirvonen Leena AR 16.08 0.02.03 48.75 51.85
6 Laurila Anneli Trian 16.32 0.02.27 46.81 49.79
7 Virtanen Tiina PertPe 16.46 0.02.41 45.41 48.30
8 Torri-Tuominen Mari Pihkan 17.20 0.03.15 43.20 45.95
9 Oikkonen Mirka OH 18.29 0.04.24 39.84 42.37
10 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 18.33 0.04.28 39.02 41.50
11 Hakuli Mia KeU 21.42 0.07.37 32.77 34.86
Hietanen Pia KuUS EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 14.33 0.00.00 59.67 63.71
2 Vierikko Annamari HS 15.13 0.00.40 56.28 60.08
3 Varpula Marjut EsSu 15.48 0.01.15 53.45 57.07
4 Mäkelä Tiina RaTU 16.34 0.02.01 50.27 53.66
5 Matilainen Mirja HS 17.56 0.03.23 45.77 48.87
6 Ritakallio Maarit Lynx 18.31 0.03.58 43.69 46.65
7 Huhtanen Meri TP 19.53 0.05.20 40.09 42.80
8 Järvinen Tuija HlT 20.18 0.05.45 38.69 41.30
9 Lankinen Pauliina HS 20.30 0.05.57 37.73 40.28
10 Kymäläinen Maritta TP 21.52 0.07.19 34.83 37.19
11 Launis Teija Raus 27.07 0.12.34 27.65 29.52
Hakulinen Paula EsSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.35 0.00.00 53.90 56.66
2 Montonen Outi IHR 12.45 0.00.10 52.63 55.32
3 Kottonen Annariitta Lynx 12.52 0.00.17 51.58 54.23
4 Lallo Tuula Trian 13.09 0.00.34 49.92 52.48
5 Sani Tuula HU-46 13.46 0.01.11 47.16 49.57
6 Forsström Rita Raseborg 13.50 0.01.15 46.40 48.78
7 Hakomäki Kirsi HS 13.54 0.01.19 45.66 48.00
7 Käkelä Maija PuolRy 13.54 0.01.19 45.66 48.00
9 Lahtinen Terttu IHR 14.47 0.02.12 41.95 44.10
10 Kallio Arja RiSu 14.51 0.02.16 41.27 43.38
11 Kokkila Marita EsSu 14.59 0.02.24 40.42 42.49
12 Piirto Kaisu JRV 15.18 0.02.43 39.11 41.11
13 Laaksonen Anita TarpSu 17.41 0.05.06 33.42 35.14
14 Sepponen Raija JäPa 19.17 0.06.42 30.27 31.83
Papinsaari Sirpa KangSK HYL -
Puromies Merja EsSu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 15.41 0.00.00 47.80 48.63
2 Nurminen Arja VaHa 15.57 0.00.16 46.30 47.10
3 Liimatainen Raili HyRa 16.19 0.00.38 44.57 45.34
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 17.59 0.02.18 39.81 40.51
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 18.16 0.02.35 38.58 39.25
6 Bergström Anneli EsSu 18.35 0.02.54 37.32 37.97
7 Turku Kaija HS 18.57 0.03.16 36.00 36.63
8 Koivula Sirpa HS 20.39 0.04.58 32.49 33.06
9 Laine Kaija KauKa 24.04 0.08.23 27.41 27.89
10 Karvonen Pirjo SuSi 24.12 0.08.31 26.80 27.26
11 Kukkonen Marja RaKaS 24.24 0.08.43 26.12 26.57

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tikka Eija RaKaS 13.03 0.00.00 47.12 49.45
2 Kajava Ritva HlS 13.15 0.00.12 45.78 48.03
3 Alexandersson Gia PIF 14.50 0.01.47 40.33 42.31
4 Lankia Hilkka TP 15.09 0.02.06 38.93 40.85
5 Ryynänen Eliisa Pihkan 15.49 0.02.46 36.76 38.57
6 Luoma Helena Pihkan 16.06 0.03.03 35.59 37.35
7 Malmsten Beatrice Lynx 16.50 0.03.47 33.54 35.20
8 Stoor Anne KoS 17.19 0.04.16 32.12 33.71
9 Venäläinen Kaija VaHa 18.29 0.05.26 29.64 31.10
10 Ohramaa Tuula Jyry 19.52 0.06.49 27.15 28.49
11 Hautala Tuula ONMKY 22.52 0.09.49 23.23 24.37
12 Reinikainen Pirjo Jyry 28.54 0.15.51 18.09 18.98
Petäys Helvi Pihkan EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Oona TP 13.36 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikkonen Sissi OH 16.18 0.00.00
2 Aunila Veera HS 16.28 0.00.10
Pohjola Pihla Koovee EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maisniemi Kreetta HS 12.44 0.00.00
2 Sippu Jenna InkTe 19.10 0.06.26

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Manja HS 11.05 0.00.00
2 Tunturi Nuppu HlS 12.20 0.01.15
Hyvölä Venla HlS EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Mona HyRa 12.27 0.00.00
2 Siivonen Anni Koovee 12.45 0.00.18
3 Damskägg Hilda HyRa 13.49 0.01.22
4 Breilin Linda AR 15.03 0.02.36
5 Kortelainen Tara RaKaS 15.51 0.03.24

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 10.21 0.00.00 36.95 36.58
2 Kuutti Jorma PertPe 11.37 0.01.16 32.30 31.98
3 Kuokkanen Kari Pihkan 11.53 0.01.32 30.97 30.67
4 Paavola Seppo EE 12.52 0.02.31 28.05 27.77
5 Salmi Tarmo JoKu 13.52 0.03.31 25.51 25.26
6 Saario Pentti LoJa 15.07 0.04.46 22.93 22.70
7 Kvick Aimo IHR 20.06 0.09.45 16.88 16.72
Kilo Esko LappRi HYL -
Aronen Osmo RasKa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 17.40 0.00.00 44.13 42.16
2 Kuutti Kirsti PertPe 22.08 0.04.28 33.91 32.39
3 Tanska Eeva EsSu 32.31 0.14.51 22.18 21.19
Paatero Leena EsSu HYL -
Salmela Juulia RiSu HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 16.15 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 42.27 0.26.12

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 13.26 0.00.00 76.38 81.03
2 Määttänen Maria EsSu 13.28 0.00.02 74.77 79.32
3 Korhonen Kati S-JKL 14.51 0.01.25 66.51 70.55
4 Nygård Mette S-JKL 15.39 0.02.13 61.88 65.64
4 Laaksonen Nuppu KPV 15.39 0.02.13 61.88 65.64
6 Matilainen Helena HS 16.05 0.02.39 57.82 61.34
7 Kainlauri Viivi KS 16.08 0.02.42 56.45 59.88
8 Oksanen Emmi SiiRa 16.17 0.02.51 54.74 58.08
9 Andelin Sanna LaTa 16.42 0.03.16 52.23 55.40
Turakainen Venla HS EIL -
Happonen Krista LS-37 EIL -