FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 51.23 0.00.00 80.19 78.08
2 Kivelä Matti HiKi 54.40 0.03.17 74.34 72.39
3 Huila Joona Hiisi 59.35 0.08.12 67.27 65.50
4 Karppinen Timo Pohjant 1.04.10 0.12.47 61.59 59.97
5 Määttä Kimmo OH 1.08.17 0.16.54 57.05 55.55
6 Karvonen Matti KR 1.08.30 0.17.07 56.05 54.58
7 Kankkunen Matias OK77 1.09.48 0.18.25 54.20 52.78
8 Vapa Marko S-2000 1.10.08 0.18.45 53.14 51.75
9 Ruuhiala Roope Hiisi 1.14.26 0.23.03 49.32 48.02
10 Kalapudas Antti AlatPi 1.25.29 0.34.06 42.28 41.18
11 Määttä Juho OH 1.32.49 0.41.26 38.34 37.33
Granqvist Aapo LS-37 EIL -
Ranta-Pere Tuukka KuoSu KES -
Rapo Mikko S-2000 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 1.08.39 0.00.00
2 Korhonen Seppo OH 2.15.35 1.06.56

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 1.02.11 0.00.00 39.46 39.02
2 Anttonen Jari SuomRa 1.04.30 0.02.19 36.61 36.21
3 Vapa Mikko FreeAd 1.05.03 0.02.52 34.89 34.50
4 Väkeväinen Ville LänRa 1.16.11 0.14.00 28.58 28.27
5 Ronkainen Markus LapVe 1.20.58 0.18.47 25.76 25.47

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teerikoski Petri LLuja 1.07.29 0.00.00
2 Pohjola Mikko Lynx 1.22.11 0.14.42

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 50.35 0.00.00 23.42 23.10
2 Eskelinen Jussi RaKaS 1.08.41 0.18.06 15.96 15.74
3 Lång Pekka KuoSu 1.16.21 0.25.46 13.19 13.01

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Tomas OK77 41.13 0.00.00 42.50 41.19
2 Piispanen Reima OuHu 46.39 0.05.26 36.14 35.03
3 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 47.31 0.06.18 34.10 33.05
4 Luodonpää Risto AlatPi 53.05 0.11.52 29.29 28.39
5 Liukkonen Jari IHR 1.06.00 0.24.47 22.56 21.87
Peltonen Timo SonPa EIL -
Heikkinen Esa KEV EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Trian 41.57 0.00.00 38.83 38.33
2 Kurkela Reino OH 48.37 0.06.40 32.25 31.84
3 Linjakumpu Seppo KEV 50.32 0.08.35 29.82 29.44
4 Tolppi Juha LänRa 52.07 0.10.10 27.74 27.39
5 Mäntynen Ari KyS 1.26.08 0.44.11 16.08 15.87

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 52.57 0.00.00 32.13 31.24
2 Määttä Anse PosPy 53.58 0.01.01 29.95 29.12
3 Ronkainen Timo KEV 57.48 0.04.51 26.49 25.76
4 Lappalainen Martti Navi 1.15.11 0.22.14 19.23 18.70

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 49.58 0.00.00 36.07 35.74
2 Mustonen Lauri AlatPi 1.00.02 0.10.04 28.52 28.26
3 Määttä Seppo KemijU 1.17.52 0.27.54 20.83 20.64
Puurunen Reijo OuTa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Esko RasKe 49.45 0.00.00
Lappalainen Jorma KaSu EIL -
Männikkö Kalle ONMKY EIL -
Peltola Tuomo MSParma EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granqvist Eetu LS-37 57.36 0.00.00 41.28 39.86
2 Mukkala Jonne KR 1.08.10 0.10.34 32.27 31.16
3 Salonen Onni SoJy 1.10.51 0.13.15 28.53 27.55

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 53.13 0.00.00 60.08 59.95
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 57.31 0.04.18 53.92 53.81
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.01.17 0.08.04 49.04 48.94
4 Vilpponen Erika ORa 1.08.08 0.14.55 42.70 42.61
5 Korhonen Kii OH 2.16.54 1.23.41 20.55 20.51
Teerikoski Kaisa LLuja HYL -
Ray Jenny OK77 EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yrjänheikki Johanna OH 46.29 0.00.00
2 Aarnio Eija SuomRa 1.00.28 0.13.59

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Satu YlikNM 43.46 0.00.00 48.57 48.38
2 Lång Maija KuoSu 55.21 0.11.35 36.49 36.35
3 Palmi Sara KoskRi 55.41 0.11.55 34.36 34.23
4 Salonen Merja SoJy 1.31.41 0.47.55 19.71 19.63

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Carola OK77 53.45 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 1.57.43 1.03.58
Toikkanen Minna SoJy EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 38.11 0.00.00 44.84 45.75
2 Väärälä Marita OH 44.14 0.06.03 37.54 38.31
3 Vehomäki Pirkko ORa 47.36 0.09.25 33.81 34.50
4 Piispanen Eija OuHu 53.04 0.14.53 29.36 29.96
5 Jokikokko Tarja OuTa 1.04.37 0.26.26 23.32 23.79
Heikkinen Jaana KEV HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 1.01.16 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aatsinki Mirja VePo 1.09.14 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Pitkänen Anni KEV EIL -
Salmela Anni S-2000 EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lifflander Jesse SalRe 39.17 0.00.00
2 Määttä Roope Pohjant 43.35 0.04.18
3 Palmi Johannes KoskRi 52.57 0.13.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 14.32 0.00.00
2 Teerikoski Pyry LLuja 16.29 0.01.57
3 Murtovaara Tuukka S-2000 19.44 0.05.12
4 Pohjola Iiro OH 39.43 0.25.11

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mukkala Jonni KR 19.41 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Linus Trian 14.52 0.00.00
2 Murtovaara Topias S-2000 20.33 0.05.41
3 Anttonen Nino SuomRa 25.32 0.10.40
4 Pitkänen Urho KEV 25.35 0.10.43

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Emma KuoSu 35.27 0.00.00
2 Anttonen Jemina SuomRa 47.29 0.12.02
3 Pohjola Ida OH 57.42 0.22.15
4 Viitanen Saana SaKa 1.03.46 0.28.19

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Frida Trian 24.05 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Reeta KEV 17.32 0.00.00
2 Anttonen Martta SuomRa 25.04 0.07.32

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Tilta KEV 22.21 0.00.00
2 Mukkala Janna KR 22.49 0.00.28