FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Kokkola-Gamlakarleby 400-sprint, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 7.49 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 7.59 0.00.10
3 Tukala Eeva KoS 9.17 0.01.28
4 Backlund Thelma Femman 9.52 0.02.03
5 Wikblom Thea Minken 9.56 0.02.07
6 Kankaanpää Sanni LapVi 10.01 0.02.12
6 Lillhonga Elin GIF 10.01 0.02.12
8 Hietala Liina-Maija KPV 10.10 0.02.21
9 Norrgård Ida Femman 11.15 0.03.26
10 Finskas Tilde Femman 11.29 0.03.40
11 Koski Sofia YKV 11.53 0.04.04
12 Hyyppä Alisa KoS 13.46 0.05.57
13 Sundqvist Ida Falken 13.57 0.06.08
14 Peltoniemi Reetta Brahe 14.49 0.07.00
15 Pesola Ella KPV 17.02 0.09.13
16 Lindfors Mira Falken 32.07 0.24.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Patricia KoS 12.01 0.00.00
2 Löfqvist Linn Femman 12.55 0.00.54
3 Laakso Evena RasKu 13.39 0.01.38
4 Määttälä Selma KoS 13.51 0.01.50
5 Björkfors Elsie Botnia 14.04 0.02.03
6 Tukala Oona KoS 15.51 0.03.50
Enlund Isabella Femman HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Reija-Elina HalTo 11.43 0.00.00 46.80 46.05
2 Kankaanpää Aino LapVi 12.11 0.00.28 44.16 43.45
3 Gripenberg Ester Brahe 13.12 0.01.29 39.98 39.34
4 Berg Nicolina Botnia 13.26 0.01.43 38.52 37.90
5 Kullman Thea Falken 13.42 0.01.59 37.02 36.43
6 Enlund Julia Femman 14.19 0.02.36 34.71 34.15
7 Lakanen Inka PerhKi 14.23 0.02.40 33.83 33.29
8 Lindfors Karolina Falken 14.46 0.03.03 32.26 31.74
9 Lindgren Ida Femman 15.20 0.03.37 30.40 29.91

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niininen Erika VetU 14.43 0.00.00 53.25 55.46
2 Hansén Amanda Botnia 14.48 0.00.05 51.81 53.96
3 Myrskog Rosa Kronan 14.49 0.00.06 50.62 52.72
4 Viitasaari Liina KoS 15.03 0.00.20 48.72 50.74
5 Torrkulla Henna Femman 15.19 0.00.36 46.78 48.72
6 Koskela Iina VetU 15.49 0.01.06 44.24 46.07
7 Jussinmäki Tuulia HalTo 17.24 0.02.41 39.25 40.87
8 Peltoniemi Netta Brahe 18.51 0.04.08 35.34 36.80

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina Koovee 16.15 0.00.00 74.19 77.43
2 Nurmi Kirsi Pohjant 16.56 0.00.41 70.01 73.07
3 Järveläinen Julia Femman 17.06 0.00.51 68.15 71.13
4 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 19.38 0.03.23 58.33 60.88
5 Biskop Greta KoS 20.07 0.03.52 55.93 58.38
6 Linna Aino-Maria OuHu 21.24 0.05.09 51.64 53.90
7 Laitala Piia KaJu 21.46 0.05.31 49.85 52.03
8 Tiitto Johanna RasTiimi 21.58 0.05.43 48.48 50.60
9 Tiitto Katariina RasTiimi 22.37 0.06.22 46.20 48.22
10 Grahn Elina Femman 23.43 0.07.28 43.21 45.10

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 19.17 0.00.00 39.60 39.85
2 Lindfors Lina Falken 22.07 0.02.50 33.66 33.88
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 23.04 0.03.47 31.45 31.65
4 Åstrand Ulla-Maria Botnia 23.15 0.03.58 30.38 30.58
5 Rönnvall-Berg Carina Botnia 24.41 0.05.24 27.84 28.02
6 Sundqvist Marina Falken 34.27 0.15.10 19.40 19.52
7 Lindfors Nancy Falken 38.34 0.19.17 16.83 16.94

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 14.48 0.00.00 51.51 54.87
2 Finskas Susanna Femman 15.49 0.01.01 47.29 50.38
3 Caldén Mikaela Minken 16.00 0.01.12 45.86 48.85
4 Sandvik Annika Falken 16.16 0.01.28 44.23 47.11
5 Jansson Tuija Falken 16.58 0.02.10 41.56 44.27
6 Sundberg Nina Minken 17.09 0.02.21 40.28 42.91
7 Rokala Johanna HalTo 17.59 0.03.11 37.62 40.07
8 Torrkulla Josefin Femman 19.11 0.04.23 34.52 36.77
9 Koskela Tiina VetU 19.31 0.04.43 33.20 35.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 17.48 0.00.00 23.02 23.02
2 Ena Linda Falken 18.37 0.00.49 20.36 20.36
3 Halla-aho Johanna HimU 20.20 0.02.32 17.13 17.13

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindgren Annika Femman 15.07 0.00.00 35.46 42.77
2 Lassila Päivi RasTiimi 15.34 0.00.27 33.14 39.98
3 Perkkalainen Johanna EE 15.52 0.00.45 31.25 37.70
4 Elvström Ann-christine Falken 16.00 0.00.53 29.73 35.87
Udell Tina Solf HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Maj-Lis KPV 15.34 0.00.00
2 Piispanen Eija OuHu 19.54 0.04.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 14.15 0.00.00
2 Korpio Aulikki VaHa 16.57 0.02.42

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 14.07 0.00.00 41.43 44.21
2 Illaru Sinikka HiKi 15.24 0.01.17 36.84 39.31
3 Finnäs Gun Brahe 18.24 0.04.17 29.88 31.89
4 Fred Bodil Femman 18.44 0.04.37 28.41 30.32
5 Nylund Marlene Falken 18.59 0.04.52 27.11 28.93
6 Ketola Pirjo SalRe 19.06 0.04.59 26.03 27.78

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Sander Minken 7.11 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 7.31 0.00.20
3 Sundberg Hannes Minken 8.09 0.00.58
4 Sundberg Elias Minken 8.30 0.01.19
5 Rannila Aatu VetU 9.11 0.02.00
6 Sundqvist Ivar Falken 10.49 0.03.38
7 Norrgård Isak Femman 12.43 0.05.32
8 Lindfors Rasmus Falken 14.30 0.07.19
9 Hautala Jonatan Femman 24.39 0.17.28

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvinen Joona KoS 9.14 0.00.00
2 Peltoniemi Sisu KPV 10.14 0.01.00
3 Finskas Isak Femman 10.26 0.01.12
4 Nyman Vilhelm Brahe 10.48 0.01.34
5 Jussinmäki Iisakki HalTo 10.53 0.01.39
6 Berg Eelian Botnia 11.04 0.01.50
7 Kallio Santeri KoS 11.05 0.01.51
8 West Viktor Minken 11.06 0.01.52
9 Niininen Lauri VetU 11.10 0.01.56
10 Hautala Rasmus Femman 11.38 0.02.24
11 Nygård Konsta VetU 11.44 0.02.30
12 Jansson Lukas Falken 11.45 0.02.31
13 Lindfors Kevin Falken 11.49 0.02.35
14 Niininen Eino VetU 12.50 0.03.36
15 Hietala Elmeri KPV 13.12 0.03.58
16 Lindfors Hugo Falken 17.10 0.07.56
17 Ehrman Emrik Femman 19.00 0.09.46

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jussinmäki Pietari HalTo 11.52 0.00.00 41.31 39.49
2 Rannila Oskari VetU 12.17 0.00.25 38.42 36.72
3 Bergström Jesper Femman 13.34 0.01.42 33.43 31.95
4 Udell Oliver Solf 15.12 0.03.20 28.63 27.36
5 Lindfors Jesper Falken 18.11 0.06.19 22.92 21.91

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Finskas Lucas Femman 17.39 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Arvela Oskari LS-37 19.34 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heiska Samu TuMe 18.02 0.00.00 75.09 79.45
2 Koivumäki Lauri LapVi 18.25 0.00.23 72.74 76.96
3 Suominen Miika HS 19.07 0.01.05 69.32 73.34
4 Hakala Antti KortJV 19.47 0.01.45 66.25 70.09
5 Hietamäki Harri VaaSu 19.53 0.01.51 65.18 68.97
6 Melin Christoffer Falken 20.15 0.02.13 63.29 66.96
7 Backlund Jan-Anders Femman 20.21 0.02.19 62.26 65.88
8 Sundelin Peter Femman 20.34 0.02.32 60.90 64.44
9 Lassila Juha VetU 20.42 0.02.40 59.81 63.28
10 Myllymäki Tero VetU 20.58 0.02.56 58.36 61.74
11 Ruuttula Juho SievSi 21.29 0.03.27 56.28 59.54
12 Taivainen Juho-Matti PelPo 21.33 0.03.31 55.43 58.65
13 Tuomaala Juuso LapVi 21.36 0.03.34 54.63 57.80
14 Udell Robin Solf 23.07 0.05.05 50.42 53.34
15 Isokoski Teppo KoS 24.41 0.06.39 46.63 49.34

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wik Niklas Falken 19.40 0.00.00 48.99 45.59
2 Koski Jussi YKV 20.19 0.00.39 46.00 42.81
3 Berg Kim Botnia 21.00 0.01.20 43.13 40.14
4 Knutar Tomas Terjärv 22.38 0.02.58 38.74 36.05
5 Lindfors Kari Falken 26.53 0.07.13 31.54 29.35
6 Sundqvist Mats Falken 30.51 0.11.11 26.55 24.71

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 15.03 0.00.00 51.29 55.40
2 Torrkulla Michael Femman 15.31 0.00.28 48.68 52.58
3 Lindell Niklas Brahe 15.58 0.00.55 46.27 49.98
4 Kallio Jussi LaihLu 16.30 0.01.27 43.77 47.28
5 Rannila Tero VetU 17.12 0.02.09 41.03 44.32
6 Stoor Matti KoS 17.28 0.02.25 39.46 42.62
7 Lahti Tommy Femman 18.19 0.03.16 36.72 39.66
8 Lindfors Jan Falken 18.32 0.03.29 35.40 38.24

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Jari Femman 17.40 0.00.00 49.33 53.53
2 Illaru Tonu HiKi 17.43 0.00.03 47.35 51.38
3 Nyman Patrik Brahe 18.11 0.00.31 44.33 48.11
4 Myllymäki Jyri VetU 20.20 0.02.40 38.04 41.28
Torrkulla Jan Femman HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 14.03 0.00.00 39.17 45.92
2 Svenlin Sören Kronan 14.15 0.00.12 37.46 43.92
3 Kinnari Jukka SuJu 16.22 0.02.19 31.61 37.06
4 Björklund Tommy Brahe 16.35 0.02.32 30.20 35.40
5 Furubacka Jonas Botnia 17.22 0.03.19 27.88 32.69
6 Lindgrén Henrik Femman 19.30 0.05.27 23.99 28.12

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttajärvi Seppo VePo 14.14 0.00.00 36.92 45.07
2 Storvall Stefan Kronan 14.34 0.00.20 34.99 42.72
3 Högholm Kenneth Femman 14.37 0.00.23 33.79 41.25
4 Lerssi Juha KPV 15.01 0.00.47 31.84 38.87
5 Furubacka Per-Åke Botnia 18.05 0.03.51 25.57 31.22
Melin Martin Falken HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bäck Mikael Femman 12.33 0.00.00 41.96 53.55
2 Rantala Timo KPV 12.46 0.00.13 39.70 50.66
3 Hakala Heikki KortJV 15.14 0.02.41 31.98 40.81
4 Ahlskog Torbjörn Botnia 17.22 0.04.49 26.91 34.34
5 Anttila Hannu SalRe 18.10 0.05.37 24.64 31.44

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 11.53 0.00.00 46.83 49.95
2 Nylund Sven-Olof Botnia 13.07 0.01.14 41.63 44.41
3 Hattar Allan Falken 13.55 0.02.02 38.49 41.06
4 Myllymäki Ari KPV 14.23 0.02.30 36.52 38.95
5 Toppari Pekka PuolRy 15.17 0.03.24 33.68 35.93
6 Korpijärvi Asko KannUra 15.29 0.03.36 32.57 34.75
7 Junttila Tuomo RasTiimi 15.47 0.03.54 31.29 33.38
8 Jylkkä Markku YlivKu 15.58 0.04.05 30.28 32.30
9 Ena Henrik Falken 17.23 0.05.30 27.21 29.03

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lågland Henry VaaSu 13.23 0.00.00 38.26 37.17
2 Nynäs Henning Brahe 14.28 0.01.05 34.73 33.74
3 Nylund Henrik Falken 14.31 0.01.08 33.95 32.98
4 Törmä Markku KannUra 14.57 0.01.34 32.32 31.40
5 Torrkulla Roy Minken 16.22 0.02.59 28.94 28.12
6 Virkkula Unto NivU 17.18 0.03.55 26.82 26.06
7 Niininen Heikki VetU 19.13 0.05.50 23.65 22.98
8 Östman Lars-Erik Brahe 20.43 0.07.20 21.47 20.86
9 Björklund Håkan Falken 25.20 0.11.57 17.18 16.69

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Reino SuJu 19.39 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Thor Kronan 35.36 0.00.00