FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kokkola-Gamlakarleby 400-sprint ja avoin KP:n ja ÖID:n AM, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 6.43 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 6.50 0.00.07
3 Peltoniemi Reetta Brahe 7.35 0.00.52
4 Tukala Eeva KoS 7.42 0.00.59
5 Wikblom Thea Minken 7.51 0.01.08
6 Kankaanpää Sanni LapVi 8.11 0.01.28
7 Hietala Liina-Maija KPV 8.26 0.01.43
8 Backlund Thelma Femman 8.44 0.02.01
9 Lillhonga Elin GIF 8.46 0.02.03
10 Nynäs Matilda Botnia 9.06 0.02.23
11 Koski Sofia YKV 9.25 0.02.42
12 Siekkinen Kajsa Botnia 9.52 0.03.09
13 Norrgård Ida Femman 10.33 0.03.50
14 Enlund Nova Femman 10.43 0.04.00
15 Hyyppä Alisa KoS 10.46 0.04.03
16 Finskas Tilde Femman 11.07 0.04.24
17 Pesola Ella KPV 12.12 0.05.29
18 Lindfors Mira Falken 14.53 0.08.10
19 Sundqvist Ida Falken 15.07 0.08.24

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Biskop Patricia KoS 13.06 0.00.00
2 Liljeqvist Emilia Minken 13.42 0.00.36
3 Määttälä Selma KoS 14.01 0.00.55
4 Björkfors Elsie Botnia 15.04 0.01.58
5 Löfqvist Linn Femman 15.40 0.02.34
6 Svenlin Alva Kronan 15.48 0.02.42
7 Laakso Evena RasKu 16.14 0.03.08
8 Enlund Isabella Femman 16.27 0.03.21
9 Lindell Tilde Brahe 17.43 0.04.37
10 Tukala Oona KoS 20.42 0.07.36

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Reija-Elina HalTo 12.20 0.00.00 44.20 43.22
2 Kankaanpää Aino LapVi 13.08 0.00.48 40.88 39.98
3 Gripenberg Ester Brahe 13.13 0.00.53 40.01 39.12
4 Berg Nicolina Botnia 13.44 0.01.24 37.91 37.07
5 Lindfors Karolina Falken 13.57 0.01.37 36.73 35.92
6 Enlund Julia Femman 14.12 0.01.52 35.51 34.73
7 Lindgren Ida Femman 15.05 0.02.45 32.89 32.16
8 Lakanen Inka PerhKi 16.07 0.03.47 30.27 29.60
9 Kullman Thea Falken 16.14 0.03.54 29.55 28.90
10 Nynäs Amanda Botnia 18.20 0.06.00 25.72 25.15
Forsell Marion Botnia HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Liina KoS 14.25 0.00.00 54.13 56.38
2 Hansén Amanda Botnia 14.28 0.00.03 52.93 55.13
3 Niininen Erika VetU 14.32 0.00.07 51.68 53.83
4 Myrskog Rosa Kronan 14.39 0.00.14 50.27 52.36
5 Torrkulla Henna Femman 14.49 0.00.24 48.71 50.74
6 Koskela Iina VetU 15.02 0.00.37 47.04 49.00
7 Rannila Venla VetU 16.14 0.01.49 42.66 44.44
8 Jussinmäki Tuulia HalTo 18.36 0.04.11 36.45 37.96
9 Peltoniemi Netta Brahe 18.59 0.04.34 34.94 36.40

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina Koovee 14.27 0.00.00 70.83 76.66
2 Nurmi Kirsi Pohjant 14.32 0.00.05 69.46 75.18
3 Järveläinen Julia Femman 15.01 0.00.34 66.30 71.75
4 Biskop Greta KoS 16.19 0.01.52 60.16 65.11
5 Lax Sara VetU 18.22 0.03.55 52.68 57.02
6 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 18.44 0.04.17 50.91 55.10
7 Tiitto Johanna RasTiimi 18.48 0.04.21 49.98 54.10
8 Laitala Piia KaJu 19.43 0.05.16 46.95 50.82
9 Tiitto Katariina RasTiimi 20.18 0.05.51 44.92 48.61
10 Karvonen Hanna Terjärv 21.16 0.06.49 42.22 45.69
11 Grahn Elina Femman 21.17 0.06.50 41.53 44.95
12 Linna Aino-Maria OuHu 23.11 0.08.44 37.52 40.61

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 18.42 0.00.00 39.60 39.60
2 Lindfors Lina Falken 21.04 0.02.22 34.49 34.49
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 21.24 0.02.42 33.31 33.31
4 Åstrand Ulla-Maria Botnia 22.51 0.04.09 30.58 30.58
5 Rönnvall-Berg Carina Botnia 23.12 0.04.30 29.53 29.53
6 Siekkinen Lina Botnia 23.17 0.04.35 28.82 28.82
7 Sundqvist Marina Falken 30.45 0.12.03 21.37 21.37
8 Lindfors Nancy Falken 37.28 0.18.46 17.17 17.17
Tast-Emet Lena Botnia KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 11.12 0.00.00 49.41 55.93
2 Jansson Tuija Falken 13.11 0.01.59 41.28 46.72
3 Finskas Susanna Femman 13.16 0.02.04 40.33 45.64
4 Caldén Mikaela Minken 13.47 0.02.35 38.15 43.18
5 Sandvik Annika Falken 13.55 0.02.43 37.12 42.01
6 Sundberg Nina Minken 14.07 0.02.55 35.94 40.68
7 Torrkulla Josefin Femman 14.40 0.03.28 33.96 38.44
8 Koskela Tiina VetU 14.58 0.03.46 32.66 36.97
9 Bergqvist Katarina Falken 16.28 0.05.16 29.13 32.97
10 Rokala Johanna HalTo 18.30 0.07.18 25.43 28.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nynäs Kati Botnia 14.05 0.00.00 31.94 31.94
2 Ena Linda Falken 15.20 0.01.15 28.46 28.46
3 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 15.34 0.01.29 27.16 27.16
4 Halla-aho Johanna HimU 15.35 0.01.30 26.27 26.27
5 Löfbacka Sanna KPV 17.19 0.03.14 22.86 22.86
6 Björndahl Lilian Falken 17.26 0.03.21 21.93 21.93

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 14.48 0.00.00 36.18 38.54
2 Lindgren Annika Femman 15.17 0.00.29 33.99 36.20
3 Perkkalainen Johanna EE 15.54 0.01.06 31.66 33.72
4 Elvström Ann-christine Falken 17.35 0.02.47 27.72 29.52
5 Udell Tina Solf 20.32 0.05.44 22.95 24.44
6 Myrskog Eva-Lotte Kronan 24.03 0.09.15 18.93 20.16

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Maj-Lis KPV 18.26 0.00.00
2 Piispanen Eija OuHu 21.14 0.02.48

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 14.04 0.00.00 43.63 35.25
2 Korpio Aulikki VaHa 16.57 0.02.53 33.49 27.06
3 Pöyhönen Lea VetU 24.51 0.10.47 20.99 16.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 15.47 0.00.00 39.02 44.21
2 Fred Bodil Femman 16.50 0.01.03 35.80 40.57
3 Eriksson-Kronberg Monica Femman 19.04 0.03.17 30.92 35.03
4 Finnäs Gun Brahe 22.08 0.06.21 26.04 29.50
5 Nylund Marlene Falken 22.43 0.06.56 24.79 28.09
6 Ketola Pirjo SalRe 23.09 0.07.22 23.75 26.91
7 Lassila Eija VetU 41.47 0.26.00 12.84 14.55
Illaru Sinikka HiKi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 6.44 0.00.00
2 Sundberg Elias Minken 7.10 0.00.26
3 Wikblom Sander Minken 7.18 0.00.34
4 Sundberg Hannes Minken 7.23 0.00.39
5 Määttälä Eelis KoS 8.51 0.02.07
6 Rannila Aatu VetU 9.17 0.02.33
7 Forsell Björn Botnia 11.45 0.05.01
8 Norrgård Isak Femman 12.16 0.05.32
9 Björkfors Einar Botnia 13.07 0.06.23
10 Sundqvist Ivar Falken 13.13 0.06.29
11 Hautala Jonatan Femman 13.28 0.06.44
12 Lindfors Rasmus Falken 15.23 0.08.39

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvinen Joona KoS 10.26 0.00.00
2 Peltoniemi Sisu KPV 11.03 0.00.37
3 Jussinmäki Iisakki HalTo 11.10 0.00.44
4 Finskas Isak Femman 11.34 0.01.08
5 Berg Eelian Botnia 11.44 0.01.18
6 Kallio Santeri KoS 11.56 0.01.30
7 Nyman Vilhelm Brahe 12.01 0.01.35
8 Jansson Lukas Falken 12.27 0.02.01
9 Niininen Eino VetU 13.19 0.02.53
10 West Viktor Minken 13.53 0.03.27
11 Niininen Lauri VetU 14.09 0.03.43
12 Löfbacka Atte KPV 14.41 0.04.15
13 Lindfors Kevin Falken 15.25 0.04.59
14 Lindfors Hugo Falken 17.52 0.07.26
15 Ehrman Emrik Femman 23.12 0.12.46
Nygård Konsta VetU HYL -
Hautala Rasmus Femman HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jussinmäki Pietari HalTo 12.21 0.00.00 43.38 42.36
2 Rannila Oskari VetU 12.37 0.00.16 41.56 40.58
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 13.31 0.01.10 37.94 37.05
4 Udell Oliver Solf 14.13 0.01.52 35.26 34.44
5 Bergström Jesper Femman 15.25 0.03.04 31.77 31.03
6 Forsström Anton Botnia 16.02 0.03.41 29.84 29.14
7 Lindfors Jesper Falken 18.46 0.06.25 24.88 24.29
8 Friman Ben Solf 21.39 0.09.18 21.04 20.54

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsell Gustav Botnia 15.58 0.00.00
2 Finskas Lucas Femman 17.53 0.01.55

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Arvela Oskari LS-37 14.03 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heiska Samu TuMe 13.42 0.00.00 77.34 78.88
2 Suominen Miika HS 14.05 0.00.23 74.57 76.06
3 Koivumäki Lauri LapVi 14.11 0.00.29 73.38 74.85
4 Hietamäki Harri VaaSu 14.39 0.00.57 70.41 71.81
5 Sundelin Peter Femman 15.13 0.01.31 67.17 68.51
6 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.20 0.01.38 66.05 67.37
7 Kronberg Christian Femman 15.28 0.01.46 64.88 66.17
8 Hakala Antti KortJV 15.46 0.02.04 63.05 64.31
9 Melin Christoffer Falken 15.51 0.02.09 62.13 63.37
10 Backlund Jan-Anders Femman 16.10 0.02.28 60.33 61.54
11 Ruuttula Juho SievSi 16.20 0.02.38 59.14 60.32
12 Myllymäki Tero VetU 16.21 0.02.39 58.51 59.68
13 Lassila Juha VetU 16.25 0.02.43 57.70 58.86
14 Tuomaala Juuso LapVi 16.29 0.02.47 56.90 58.04
15 Udell Robin Solf 17.10 0.03.28 54.09 55.17
16 Ruberg Lauri Falken 17.27 0.03.45 52.68 53.73
17 Jern Jens Femman 17.36 0.03.54 51.70 52.73
18 Isokoski Teppo KoS 17.52 0.04.10 50.41 51.41

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wik Niklas Falken 16.54 0.00.00 48.15 44.81
2 Berg Kim Botnia 16.59 0.00.05 46.47 43.25
3 Koski Jussi YKV 17.37 0.00.43 43.42 40.41
4 Knutar Tomas Terjärv 20.48 0.03.54 35.60 33.13
5 Sundqvist Mats Falken 26.12 0.09.18 27.33 25.43
6 Lindfors Kari Falken 27.16 0.10.22 25.37 23.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 13.58 0.00.00 52.79 57.61
2 Lövsund Johan Botnia 14.22 0.00.24 50.36 54.95
3 Torrkulla Michael Femman 15.12 0.01.14 46.69 50.95
4 Stoor Matti KoS 15.16 0.01.18 45.58 49.74
5 Kallio Jussi LaihLu 15.18 0.01.20 44.58 48.64
6 Rannila Tero VetU 15.24 0.01.26 43.39 47.35
7 Lindfors Jan Falken 16.37 0.02.39 39.38 42.97
8 Lindell Niklas Brahe 18.45 0.04.47 34.16 37.28
9 Lahti Tommy Femman 20.10 0.06.12 31.08 33.91

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfbacka Sami KPV 14.15 0.00.00 55.71 57.38
2 Torrkulla Jan Femman 15.20 0.01.05 50.48 51.99
3 Hautala Jari Femman 15.30 0.01.15 48.66 50.11
4 Nyman Patrik Brahe 16.06 0.01.51 45.61 46.97
5 Illaru Tonu HiKi 16.11 0.01.56 44.15 45.47
6 Myllymäki Jyri VetU 17.18 0.03.03 40.15 41.35
7 Kalliokoski Jari HalTo 17.35 0.03.20 38.38 39.52

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Svenlin Sören Kronan 15.15 0.00.00 39.59 46.41
2 Kinnari Jukka SuJu 16.30 0.01.15 35.49 41.61
3 Björklund Tommy Brahe 17.15 0.02.00 32.90 38.57
4 Peltoniemi Vesa KPV 17.38 0.02.23 31.15 36.53
5 Lindgrén Henrik Femman 19.21 0.04.06 27.45 32.19
6 Furubacka Jonas Botnia 20.42 0.05.27 24.79 29.06

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttajärvi Seppo VePo 14.55 0.00.00 38.19 46.63
2 Melin Martin Falken 16.28 0.01.33 33.56 40.97
3 Lerssi Juha KPV 18.22 0.03.27 29.16 35.60
4 Furubacka Per-Åke Botnia 18.55 0.04.00 27.41 33.46
Storvall Stefan Kronan HYL -
Högholm Kenneth Femman HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bäck Mikael Femman 12.33 0.00.00 41.09 48.24
2 Rantala Timo KPV 12.42 0.00.09 39.39 46.24
3 Hakala Heikki KortJV 13.30 0.00.57 35.91 42.15
4 Pensas Esko LaihLu 14.31 0.01.58 32.33 37.95
5 Ahlskog Torbjörn Botnia 16.03 0.03.30 28.27 33.19
6 Anttila Hannu SalRe 18.19 0.05.46 23.93 28.09

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 12.12 0.00.00 48.14 50.23
2 Nylund Sven-Olof Botnia 12.34 0.00.22 46.15 48.16
3 Lind Sune Falken 13.32 0.01.20 42.31 44.15
4 Toppari Pekka PuolRy 14.01 0.01.49 40.33 42.08
5 Hattar Allan Falken 14.19 0.02.07 38.97 40.66
6 Lövsund Bengt Botnia 14.29 0.02.17 38.02 39.67
7 Korpijärvi Asko KannUra 15.01 0.02.49 36.18 37.75
8 Myllymäki Ari KPV 15.06 0.02.54 35.49 37.03
9 Dahlvik Frey Terjärv 15.08 0.02.56 34.93 36.44
10 Ena Henrik Falken 15.13 0.03.01 34.26 35.74
11 Junttila Tuomo RasTiimi 17.38 0.05.26 29.14 30.41
12 Pöyhönen Hannu VetU 23.03 0.10.51 21.98 22.93
13 Jylkkä Markku YlivKu 30.17 0.18.05 16.49 17.20

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nynäs Henning Brahe 15.59 0.00.00 35.43 34.34
2 Torrkulla Roy Minken 16.00 0.00.01 34.91 33.83
3 Björklund Håkan Falken 16.40 0.00.41 33.05 32.03
4 Niininen Heikki VetU 16.55 0.00.56 32.11 31.12
5 Nylund Henrik Falken 17.04 0.01.05 31.37 30.40
6 Lågland Henry VaaSu 17.54 0.01.55 29.48 28.57
7 Backman Sven-Olof Falken 18.25 0.02.26 28.23 27.36
8 Blomqvist Carl-Henrik Minken 20.26 0.04.27 25.07 24.30
9 Kujanpää Heikki JSRasti 21.03 0.05.04 23.97 23.23
10 Virkkula Unto NivU 26.14 0.10.15 18.94 18.35
11 Östman Lars-Erik Brahe 37.55 0.21.56 12.90 12.50
Törmä Markku KannUra HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Reino SuJu 30.08 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Thor Kronan 38.35 0.00.00