FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Uudenmaan ja Päijät-Hämeen AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pernu Lari EsSu 13.50 0.00.00 87.39 92.87
2 Simosas Otto TP 13.53 0.00.03 86.55 91.98
3 Takanen Lari PR 14.04 0.00.14 84.91 90.24
4 Palmen Alvar EsSu 14.11 0.00.21 83.70 88.95
5 Liukkonen Oskari HiKi 14.13 0.00.23 82.99 88.20
6 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.17 0.00.27 82.09 87.25
7 Lahtinen Tuomo LS-37 14.24 0.00.34 80.93 86.01
8 Tulonen Benjamin HiKi 15.23 0.01.33 75.28 80.01
9 Stenbacka Wilhelm OK77 15.25 0.01.35 74.65 79.34
10 Seppänen Kari-Pekka EsSu 15.26 0.01.36 74.10 78.75
11 Sankari Matias LS-37 15.39 0.01.49 72.61 77.17
12 Kujala Rainer Lynx 15.53 0.02.03 71.08 75.55
13 Niemi Topias HS 15.55 0.02.05 70.48 74.91
14 Vehmas Miika EsSu 15.56 0.02.06 69.95 74.34
15 Vierimaa Ville EsAk 16.02 0.02.12 69.06 73.40
16 Metsälä Tuomas Lynx 16.14 0.02.24 67.76 72.02
17 Laakso Mikko HS 16.31 0.02.41 66.16 70.32
18 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.44 0.02.54 64.87 68.95
19 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 17.27 0.03.37 61.79 65.67
20 Heikkinen Janne HS 17.28 0.03.38 61.32 65.17
21 Ilmakunnas Ilari Pihkan 17.57 0.04.07 59.26 62.99
22 Kuoppamäki Juho RaVa 18.42 0.04.52 56.50 60.05
23 Kiuru Jani RaKaS 19.05 0.05.15 54.98 58.44
24 Valkonen Henri IHR 19.59 0.06.09 52.14 55.42
25 Mänty Eero EsAk 20.08 0.06.18 51.40 54.62
26 Tolvanen Leo Pihkan 21.28 0.07.38 47.87 50.87

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 13.39 0.00.00 85.79 88.51
2 Hulkkonen Johanna Koovee 13.43 0.00.04 84.57 87.25
3 Mattila Milla HS 13.56 0.00.17 82.47 85.08
4 Rantala Jasmiina Lynx 14.07 0.00.28 80.62 83.18
5 Niva Sara Pohjant 14.08 0.00.29 79.75 82.28
6 Teini Marika Pohjant 14.39 0.01.00 76.19 78.60
7 Taipale Anniina LS-37 14.41 0.01.02 75.27 77.65
8 Valonen Hanna RR 14.46 0.01.07 74.10 76.45
9 Westerlund Ina PR 14.50 0.01.11 73.03 75.34
10 Leskinen Anne-Mari Lynx 15.52 0.02.13 67.58 69.72
11 Sundman Josefina KarjUra 16.49 0.03.10 63.11 65.11
12 Juga Emma SKUusi 16.54 0.03.15 62.15 64.12
13 Pellonperä Sofia EsSu 17.39 0.04.00 58.88 60.75
14 Rantala Eerika HS 18.56 0.05.17 54.31 56.03
15 Rauhala Elina EsAk 18.57 0.05.18 53.69 55.39
16 Toivonen Outi RiSu 25.06 0.11.27 40.09 41.36
Nevalainen Elina IHR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 13.39 0.00.00 73.23 77.15
2 Aaltonen Vesa Brahe 14.23 0.00.44 68.55 72.22
3 Vigren Petteri RaN 15.01 0.01.22 64.75 68.22
4 Kokkinen Kari LaTa 15.28 0.01.49 61.98 65.31
5 Ovaska Vesa LuuRa 16.11 0.02.32 58.39 61.53
6 Jokela Juha PäLuLu 16.15 0.02.36 57.32 60.39
7 Helin Tuomas RaHa 16.26 0.02.47 55.85 58.84
8 Mouhu Timo RaHa 16.27 0.02.48 54.96 57.91
9 Löfroos Andreas Raseborg 17.05 0.03.26 52.13 54.92
10 Suomalainen Samuel LeSi 20.11 0.06.32 43.45 45.77
11 Virtanen Sami-Pekka LaTa 22.13 0.08.34 38.86 40.94
12 Leinonen Jaakko RR 22.31 0.08.52 37.73 39.76

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ernamo Jussi HS 13.14 0.00.00 68.77 73.42
2 Berg Kimmo EsAk 13.21 0.00.07 67.74 72.32
3 Asikainen Saku Hiisi 13.30 0.00.16 66.57 71.07
4 Hämäläinen Jani LS-37 14.05 0.00.51 63.41 67.69
5 Kapiainen Tomi RaKaS 14.41 0.01.27 60.43 64.51
6 Hirvonen Juha LS-37 14.46 0.01.32 59.70 63.74
7 Harila Esko HS 14.57 0.01.43 58.59 62.55
8 Järvenpää Juha HS 15.00 0.01.46 58.01 61.94
9 Väänänen Heikki Pihkan 15.17 0.02.03 56.57 60.39
10 Hakkarainen Tuomas EsAk 15.31 0.02.17 55.35 59.09
11 Reinikainen Antti KaRa 15.32 0.02.18 54.92 58.64
12 Alanko Heikki Jyry 16.19 0.03.05 51.94 55.45
13 Sevon Tuomo EsSu 16.33 0.03.19 50.86 54.30
14 Farkas David HS 16.40 0.03.26 50.17 53.56
15 Korhonen Hannu Pihkan 16.48 0.03.34 49.43 52.77
16 Sarkkinen Timo LaTa 16.56 0.03.42 48.70 52.00
17 Lassila Jussi PiTa 16.57 0.03.43 48.32 51.59
18 Lindberg Lauri HauSi 17.01 0.03.47 47.80 51.03
19 Stoor Matti KoS 17.24 0.04.10 46.42 49.55
19 Lahtinen Ismo Jyry 17.24 0.04.10 46.42 49.55
21 Kärkkäinen Kimmo HS 18.28 0.05.14 43.12 46.03
22 Matilainen Teemu RaHa 18.58 0.05.44 41.68 44.50
23 Siivola Jarno HS 19.21 0.06.07 40.56 43.31
24 Höysniemi Matti Pihkan 21.37 0.08.23 36.05 38.48
25 Pöyhönen Simo Raus 21.46 0.08.32 35.54 37.94

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Lassi RaLu 12.56 0.00.00 67.96 72.47
2 Hytönen Harri RaVa 13.36 0.00.40 64.38 68.65
3 Laapas Ari RR 13.49 0.00.53 63.12 67.31
4 Nurminen Ilkka HS 13.52 0.00.56 62.65 66.81
5 Salo Markus PunKu 13.53 0.00.57 62.33 66.47
6 Leppänen Kristian LS-37 14.01 0.01.05 61.50 65.58
7 Vaherlehto Tuomas EsAk 14.04 0.01.08 61.04 65.09
8 Salonen Mikko HS 14.17 0.01.21 59.88 63.85
9 Sillanpää Sampo Lynx 14.22 0.01.26 59.30 63.23
10 Kemppi Joni EsSu 14.37 0.01.41 58.05 61.90
11 Kirves Saku KeU 14.53 0.01.57 56.78 60.55
12 Nikkinen Jari HiKi 15.08 0.02.12 55.62 59.31
13 Nikkinen Jyrki EsAk 15.36 0.02.40 53.74 57.31
14 Martikainen Mika OCPuisto 15.56 0.03.00 52.40 55.88
15 Hihnala Tero Koovee 16.04 0.03.08 51.76 55.19
16 Roth Mark OCPuisto 16.07 0.03.11 51.39 54.80
17 Patrakka Mikko OCPuisto 16.08 0.03.12 51.13 54.52
18 Harju Reima OCPuisto 16.10 0.03.14 50.81 54.18
19 Meronen Juha OCPuisto 16.15 0.03.19 50.34 53.68
20 Laitamäki Mika HlT 16.18 0.03.22 49.98 53.30
21 Skinnari Juha Pihkan 16.20 0.03.24 49.67 52.97
22 Nurmiainen Jouko Raseborg 16.51 0.03.55 47.95 51.13
23 Hyvärinen Pietari EsSu 16.55 0.03.59 47.56 50.71
24 Hämäläinen Petri Pihkan 17.12 0.04.16 46.58 49.67
25 Heikkonen Rami SuSi 17.14 0.04.18 46.29 49.36
26 Lehtimäki Harri HlT 17.19 0.04.23 45.88 48.92
27 Lammi Uki OCPuisto 17.35 0.04.39 44.99 47.97
28 Österman Riku OCPuisto 17.38 0.04.42 44.67 47.63
29 Helin Markku OCPuisto 18.16 0.05.20 42.93 45.78
30 Säde Ville OCPuisto 18.39 0.05.43 41.87 44.65
31 Surakka Petteri HS 18.54 0.05.58 41.14 43.87
32 Nyman Tomi Pihkan 19.17 0.06.21 40.14 42.81
33 Sundström Sami RiSu 19.30 0.06.34 39.53 42.15
34 Anttonen Mikael KaRa 21.14 0.08.18 36.14 38.54
35 Pekonen Henri RiSu 23.03 0.10.07 33.14 35.34
36 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 23.15 0.10.19 32.71 34.88
37 Harmaala Ismo MusNe 23.45 0.10.49 31.88 34.00
Mjösund Asgeir EsSu HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Laaksonen Pasi EsSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjamäki Petri HiKi 13.21 0.00.00 62.42 68.32
2 Kyyrönen Samuli RR 13.41 0.00.20 60.55 66.27
3 Pulli Antero RR 13.50 0.00.29 59.54 65.17
4 Korhonen Jussi HlS 14.13 0.00.52 57.60 63.04
5 Ryyppö Jarkko RaVa 14.20 0.00.59 56.79 62.16
6 Venäläinen Toni VaHa 14.24 0.01.03 56.20 61.51
7 Uusitalo Tero EsAk 14.32 0.01.11 55.35 60.58
8 Larmala Juha-Pekka EsSu 14.45 0.01.24 54.21 59.33
9 Tuominen Hans Pihkan 14.49 0.01.28 53.64 58.71
10 Tähtinen Timo HS 14.57 0.01.36 52.84 57.84
11 Loukkalahti Mika RR 15.02 0.01.41 52.23 57.17
12 Liljeström Kimmo HS 15.11 0.01.50 51.40 56.26
13 Kuusinen Petri TP 15.15 0.01.54 50.86 55.66
14 Kleemola Jari PertPe 15.19 0.01.58 50.32 55.08
15 Havento Jukka KaRa 15.46 0.02.25 48.58 53.17
16 Lehtonen Timo LS-37 15.51 0.02.30 48.02 52.56
17 Mehtälä Markku Pihkan 15.55 0.02.34 47.52 52.01
18 Laine Arttu EsSu 17.10 0.03.49 43.78 47.92
19 Lohikainen Timo RaVa 17.26 0.04.05 42.83 46.88
20 Autio Rauno KaRa 17.28 0.04.07 42.48 46.49
21 Ritvanen Paavo Pihkan 17.35 0.04.14 41.92 45.88
22 Hyvönen Markku Lynx 17.56 0.04.35 40.84 44.69
23 Kahiala Jari Pihkan 18.08 0.04.47 40.12 43.91
24 Heikura Mika RR 18.49 0.05.28 38.41 42.04
25 Kiiskinen Hannu HU-46 18.51 0.05.30 38.09 41.68
26 Kyckling Kai RaHa 20.31 0.07.10 34.76 38.04
27 Pekkinen Pasi Pihkan 27.33 0.14.12 25.71 28.14

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.47 0.00.00 55.13 61.21
2 Östergård Patric Trian 13.07 0.00.20 53.37 59.26
3 Rantala Mika HS 13.16 0.00.29 52.43 58.21
4 Huostila Markku LamSä 13.25 0.00.38 51.50 57.18
5 Peltola Ilkka IHR 13.30 0.00.43 50.84 56.45
6 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.33 0.02.46 43.84 48.68
7 Numminen Hannu EsAk 15.40 0.02.53 43.22 47.99
8 Nummela Arto MU 15.57 0.03.10 42.16 46.82
9 Molnar Geza RaVa 16.24 0.03.37 40.73 45.22
10 Kyhäräinen Jukka HS 16.35 0.03.48 40.00 44.41
11 Huhtanen Ossi TP 17.15 0.04.28 38.19 42.40
12 Sorri Esko RaHa 17.34 0.04.47 37.24 41.34
13 Hakuli Kari KeU 17.46 0.04.59 36.56 40.59
14 Kemppi Pekka RaVi 18.11 0.05.24 35.47 39.38
15 Kuuluvainen Juha EsSu 18.47 0.06.00 34.09 37.85
16 Liukkonen Jari IHR 18.53 0.06.06 33.67 37.38
17 Lahtinen Jari IHR 18.57 0.06.10 33.31 36.98
18 Heikkinen Arto HS 22.32 0.09.45 27.81 30.87
19 Launis Kasperi Raus 22.50 0.10.03 27.24 30.24
Ritakallio Timo Lynx HYL -
Nietosjärvi Tommi Pihkan HYL -
Lampinen Raino HS HYL -
Lahtinen Jari RaVi HYL -
Hakulinen Pekka EsSu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 10.18 0.00.00 53.80 54.98
2 Malinen Jouko RR 11.22 0.01.04 48.32 49.39
3 Rantio Jukka-Pekka HauSi 11.45 0.01.27 46.33 47.35
4 Fogelholm Mikael KeU 12.01 0.01.43 44.90 45.88
5 Mannila Tapio RasKa 12.14 0.01.56 43.70 44.66
6 Liukkonen Juha HiKi 12.32 0.02.14 42.26 43.19
7 Tiittanen Eino HPV 12.59 0.02.41 40.42 41.31
8 Puustinen Tuomo Pihkan 13.34 0.03.16 38.32 39.17
9 Leppälä Martti HlS 13.47 0.03.29 37.37 38.19
10 Lammi Hannu HS 13.57 0.03.39 36.57 37.37
11 Leskinen Juha HS 14.44 0.04.26 34.29 35.05
12 Ojapalo Ilkka RR 14.48 0.04.30 33.81 34.55
13 Liikkanen Reima LaTa 16.05 0.05.47 30.81 31.48
14 Viitasalo Harri RiSu 16.29 0.06.11 29.76 30.42
15 Paukkola Jari RiSu 17.00 0.06.42 28.57 29.20
16 Parkkinen Kauko RR 17.43 0.07.25 27.14 27.74
17 Vauhkonen Antti RiSu 18.24 0.08.06 25.87 26.43
Svärd Rune Trian KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ilmakunnas Pekka Pihkan 10.20 0.00.00 48.53 48.96
2 Sani Mikko HU-46 10.21 0.00.01 48.03 48.45
3 Liukkala Pekka HauSi 10.40 0.00.20 46.19 46.60
3 Koskinen Kaj VaHa 10.40 0.00.20 46.19 46.60
5 Aherto Jorma LS-37 10.50 0.00.30 44.66 45.06
6 Tervo Vesa RR 11.02 0.00.42 43.45 43.83
7 Ahlroth Timo TurSa 11.39 0.01.19 40.77 41.13
8 Hakola Martti RiSu 11.46 0.01.26 39.99 40.34
9 Valkonen Timo RR 12.02 0.01.42 38.74 39.08
10 Laaksonen Lasse SuSi 12.21 0.02.01 37.38 37.71
11 Kiiskinen Arto TP 12.53 0.02.33 35.49 35.81
12 Väätäinen Seppo EsSu 13.01 0.02.41 34.79 35.10
13 Nyberg Henry Trian 13.33 0.03.13 33.09 33.39
14 Leinonen Markku Pihkan 13.46 0.03.26 32.25 32.54
15 Ahlqvist Hannu RiSu 14.04 0.03.44 31.25 31.53
16 Moisander Jouni RaVi 16.07 0.05.47 27.00 27.24
17 Aalto Pekka RiSu 20.20 0.10.00 21.18 21.37
Harju Hannu JäPa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 12.01 0.00.00 47.87 47.04
2 Rautanen Pauli JäPa 12.12 0.00.11 46.93 46.11
3 Lehtinen Teuvo SOC 12.17 0.00.16 46.39 45.59
4 Wessman Risto HiKi 12.49 0.00.48 44.25 43.48
5 Nieminen Pertti RR 12.54 0.00.53 43.76 43.00
6 Lindstedt Tapio OrPo 13.29 0.01.28 41.66 40.94
7 Inkinen Paavo Jyry 13.31 0.01.30 41.36 40.64
8 Parkkonen Reima Pihkan 13.46 0.01.45 40.41 39.71
9 Hyvönen Eero PorvU 14.22 0.02.21 38.54 37.87
10 Terävä Seppo XYZ 14.56 0.02.55 36.89 36.25
11 Kallio Erkki LoJa 15.09 0.03.08 36.19 35.56
12 Laine Jaakko HS 15.17 0.03.16 35.70 35.08
13 Liitiäinen Reijo Trian 15.53 0.03.52 34.18 33.59
14 Saaristo Veikko RaHa 15.54 0.03.53 33.97 33.38
15 Turku Vesa HS 16.12 0.04.11 33.18 32.60
16 Hotti Reino HS 16.43 0.04.42 31.99 31.44
17 Kangasaho Simo HiKi 17.03 0.05.02 31.21 30.67
18 Koivula Jouko HS 17.11 0.05.10 30.81 30.27
19 Helkkula Simo PiTa 17.34 0.05.33 29.98 29.46
20 Kuosa Harri LoJa 18.14 0.06.13 28.74 28.24
21 Tolvanen Mauri LeSi 19.23 0.07.22 26.89 26.43
22 Tanttu Unto KeU 19.48 0.07.47 26.19 25.74
23 Lassila Heikki PiTa 20.00 0.07.59 25.80 25.35
24 Paikkala Jarmo Jyry 21.48 0.09.47 23.54 23.13
25 Pusa Raimo OrPo 23.36 0.11.35 21.63 21.26
26 Nilsson Ove RaHa 24.30 0.12.29 20.73 20.37
27 Sarmanne Matti RiSu 30.38 0.18.37 16.49 16.20
Railimo Matti SOC HYL -
Pajala Tauno EsSu HYL -
Nippala Juhani Jyry HYL -
Liljeström Åge HS HYL -
Kuokkanen Seppo Pihkan HYL -
Alexandersson Yngve PIF HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 10.32 0.00.00 41.49 41.33
2 Heinonen Jouko LS-37 10.54 0.00.22 39.83 39.68
3 Rapakko Timo SuSi 11.21 0.00.49 38.00 37.86
4 Rusko Heikki VaajTe 11.31 0.00.59 37.21 37.06
5 Karvonen Raimo SuSi 11.45 0.01.13 36.22 36.09
6 Elomaa Pekka EsSu 11.55 0.01.23 35.48 35.34
7 Laine Eero RaVi 11.56 0.01.24 35.19 35.06
8 Reinikainen Pentti Jyry 12.00 0.01.28 34.76 34.62
9 Mäkinen Matti Mesik 13.22 0.02.50 30.99 30.87
10 Luoma Simo Pihkan 13.23 0.02.51 30.74 30.62
11 Leppäkorpi Eero IHR 13.34 0.03.02 30.11 30.00
12 Hartikainen Pertti S. RiSu 13.36 0.03.04 29.83 29.72
13 Lampi Eero PäijRa 13.55 0.03.23 28.95 28.84
14 Harkola Hannu PäijRa 14.00 0.03.28 28.57 28.46
15 Sirola Risto KeU 14.47 0.04.15 26.86 26.76
16 Latvasto Erkki HS 14.49 0.04.17 26.61 26.51
17 Kanerva Unto Jyry 15.00 0.04.28 26.10 26.00
18 Peitsala Osmo HS 15.08 0.04.36 25.68 25.58
19 Teppo Jaakko GIF 15.32 0.05.00 24.83 24.74
20 Anjala Risto LS-37 15.56 0.05.24 24.03 23.94
21 Jylhä Keijo JRV 16.09 0.05.37 23.53 23.44
22 Syväterä Pekka RiSu 17.34 0.07.02 21.47 21.39
23 Inkinen Alpo RiSu 17.41 0.07.09 21.17 21.09
24 Lindeman Osmo HS 26.40 0.16.08 13.93 13.88

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuokkanen Kari Pihkan 15.30 0.00.00 30.86 30.41
2 Saario Seppo MSParma 17.16 0.01.46 25.62 25.25
3 Saario Pentti LoJa 19.24 0.03.54 20.96 20.65

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 21.06 0.00.00 31.20 28.54
2 Ranta Esko LS-37 23.36 0.02.30 26.50 24.24
3 Ijas Johannes KeU 24.19 0.03.13 24.37 22.29
4 Vanhala Toivo Pihkan 32.55 0.11.49 17.00 15.55

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivuniemi Sakari TP 13.20 0.00.00
2 Haltia Ilari HS 25.41 0.12.21

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketonen Juuso LS-37 12.40 0.00.00 56.31 57.44
2 Sorsa Antti EsSu 12.54 0.00.14 53.63 54.71
3 Mbembela Karim Lynx 13.32 0.00.52 49.54 50.53
4 Kytömäki Aapo SKUusi 14.23 0.01.43 45.13 46.03
5 Ahonen Niilo LS-37 14.45 0.02.05 42.56 43.41
6 Vuorela Joona EsSu 17.37 0.04.57 34.42 35.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivisto Mikael SKUusi 11.33 0.00.00 56.39 56.04
2 Packalén Anton Lynx 11.51 0.00.18 54.41 54.07
3 Salomäki Jaakko SKUusi 11.56 0.00.23 53.49 53.15
4 Aaltonen Tatu Lynx 12.49 0.01.16 49.29 48.98
5 Vuorensola Joonatan Lynx 13.24 0.01.51 46.66 46.37
6 Länsiluoto Juho HS 13.52 0.02.19 44.62 44.34
7 Sumanen Heikki EsSu 13.57 0.02.24 43.89 43.61
8 Hiisilä Hannes EsSu 14.06 0.02.33 42.96 42.69
9 Ruusu Rasmus EsSu 14.07 0.02.34 42.45 42.18
10 Suhonen Oliver HU-46 15.09 0.03.36 39.12 38.88
11 Huostila Sampo LamSä 15.17 0.03.44 38.35 38.11
12 Kallioinen Niko PäijRa 16.03 0.04.30 36.12 35.89
13 Hyvärinen Luukas EsSu 23.11 0.11.38 24.72 24.57
Lindén Elias Pihkan HYL -
Kyckling Veikka RaHa HYL -
Heikkinen Aaro HS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Nuutti RR 10.29 0.00.00
2 Liljeström Matias HS 10.54 0.00.25
3 Lammi Tuomo HS 11.05 0.00.36
4 Leskinen Eemeli Lynx 11.12 0.00.43
5 Kemppi Anton EsSu 11.42 0.01.13
6 Friman Eemeli HyRa 11.50 0.01.21
7 Heikkilä Lauri HS 11.57 0.01.28
8 Rauhamäki Vili HU-46 12.43 0.02.14
9 Vuorela Samu EsAk 14.03 0.03.34
10 Länsiluoto Väinö HS 14.24 0.03.55
11 Kinnari Unto KarjUra 14.59 0.04.30
12 Haara Väinö HS 15.58 0.05.29
13 Ketonen Jussi RaVa 17.16 0.06.47
14 TalviOja Otso RaHa 23.05 0.12.36

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokinen Joel HyRa 10.53 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 10.54 0.00.01
3 Joensuu Aapo HS 11.15 0.00.22
4 Leinonen Otso RR 12.16 0.01.23
5 Vigren Valtteri Koovee 12.31 0.01.38
6 Ryyppö Topias HS 12.49 0.01.56
7 Nurmela Eevert LS-37 12.58 0.02.05
8 Mjösund Rasmus EsSu 13.37 0.02.44
9 Latva Leino AR 16.13 0.05.20
10 Kärkkäinen Miika HS 16.18 0.05.25
11 Heikkinen Arsi HS 19.52 0.08.59
12 Latonummi Hermanni HU-46 20.18 0.09.25
13 Mourujärvi Jere RR 24.50 0.13.57
14 Väänänen Lauri Pihkan 29.43 0.18.50
Ahoniemi Henrik HyRa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vilska Eemi RR 5.41 0.00.00
2 Koivisto Luukas SKUusi 7.54 0.02.13
3 Harjamäki Sisu HS 10.48 0.05.07
4 Leskinen Eino Lynx 11.21 0.05.40
5 Ahola Miko HyRa 11.22 0.05.41
6 Salomäki Oskari HyRa 13.15 0.07.34
7 Väänänen Jesse SKUusi 14.42 0.09.01
8 Väänänen Mikko Pihkan 17.55 0.12.14
9 Laapas Oliver RR 18.33 0.12.52
Leinonen Topias RR HYL -
Kantelinen Vili HyRa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 13.41 0.00.00 66.81 79.21
2 Andelin Sanna LaTa 14.17 0.00.36 62.40 73.98
3 Kalliomaa Riikka VeVe 15.33 0.01.52 55.85 66.21
4 Laurila Kirsti Pihkan 19.35 0.05.54 43.18 51.19
5 Riikonen Jonna RaHa 20.18 0.06.37 40.53 48.05
6 Vuorensola Kaisa Lynx 23.40 0.09.59 33.80 40.07
7 Uusivirta Satu RiSu 31.23 0.17.42 24.76 29.35

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 9.30 0.00.00 73.16 78.16
2 Laapas Kaisa RR 10.40 0.01.10 64.58 68.99
3 Autio Päivi Hiisi 10.51 0.01.21 62.92 67.22
4 Ryyppö Minna HS 10.58 0.01.28 61.69 65.91
5 Vilska Tiina RR 11.04 0.01.34 60.58 64.72
6 Oinonen Lotta Pihkan 11.18 0.01.48 58.79 62.81
7 Valkonen Anu HS 11.36 0.02.06 56.74 60.62
8 Kytömäki Katri KeU 11.44 0.02.14 55.57 59.37
9 Routsi Anastasia Jyry 11.51 0.02.21 54.51 58.23
10 Launistola Heidi EsAk 11.53 0.02.23 53.84 57.52
11 Männikkö Niina RR 11.54 0.02.24 53.25 56.89
12 Elovaara-Salmi Anna HS 12.28 0.02.58 50.34 53.78
13 Wolff Charlotta Raseborg 12.53 0.03.23 48.23 51.53
14 Wiklund Anna RaHa 13.03 0.03.33 47.15 50.37
15 Nieminen Outi RR 13.06 0.03.36 46.50 49.68
16 Forssten Ann-Sofie Pihkan 14.08 0.04.38 42.66 45.58
17 Luurila Mervi Jyry 14.22 0.04.52 41.54 44.39
18 Pätäri Päivi HlS 14.33 0.05.03 40.60 43.38

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Riikka EsAk 10.41 0.00.00 63.84 60.22
2 Mjösund Katja EsSu 11.27 0.00.46 59.04 55.70
3 Nurmela Anu LS-37 11.41 0.01.00 57.35 54.10
4 Wartiainen Piritta EsSu 12.28 0.01.47 53.26 50.24
5 Salonen Heidi HS 12.34 0.01.53 52.36 49.39
6 Jarva Kaisa TVV 12.53 0.02.12 50.61 47.74
7 Rajamäki Riikka HS 13.13 0.02.32 48.87 46.10
8 Hovinen Mari KeU 13.50 0.03.09 46.26 43.64
9 Oja Iina Pihkan 14.09 0.03.28 44.80 42.26
10 Leiniö Sari HS 14.23 0.03.42 43.65 41.18
11 Pelkonen Suvi VeVe 14.36 0.03.55 42.59 40.18
12 Kirves Hetti KeU 15.09 0.04.28 40.65 38.35
13 Nyholm Tanja KaRa 15.49 0.05.08 38.56 36.37
14 Murto Heli RR 16.46 0.06.05 36.01 33.97
15 Sorvari Hanna RiSu 17.09 0.06.28 34.86 32.88
16 Hosio Sanna EsSu 18.39 0.07.58 31.73 29.93
17 Latva Katariina AR 19.03 0.08.22 30.75 29.01
Vuorela Hanna EsAk HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 9.50 0.00.00 57.67 61.09
2 Hirvonen Leena AR 10.03 0.00.13 55.82 59.13
3 Rantala Eija EsSu 10.25 0.00.35 53.27 56.43
4 Saarijärvi Sari RaN 10.40 0.00.50 51.45 54.50
5 Talvioja Hanna RaHa 10.53 0.01.03 49.87 52.83
6 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 11.37 0.01.47 46.20 48.94
7 Virtanen Tiina PertPe 11.38 0.01.48 45.61 48.32
8 Laurila Anneli Trian 11.57 0.02.07 43.89 46.50
9 Löfgren Jaana RR 12.00 0.02.10 43.20 45.77
10 Tervo-Rantakokko Tiina HS 12.10 0.02.20 42.11 44.61
11 Molnar Pia RaVa 13.19 0.03.29 38.02 40.28
12 Paalanen Anne RR 13.29 0.03.39 37.10 39.30
13 Asikainen Nina KeU 14.02 0.04.12 35.21 37.30
14 Tuomola Marjo RaHa 15.16 0.05.26 31.97 33.87
15 Hakuli Mia KeU 15.22 0.05.32 31.37 33.23

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 10.22 0.00.00 57.22 60.37
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 11.14 0.00.52 52.15 55.02
3 Hakulinen Paula EsSu 11.26 0.01.04 50.59 53.37
4 Matilainen Mirja HS 11.52 0.01.30 48.11 50.76
5 Lankinen Pauliina HS 12.12 0.01.50 46.19 48.74
6 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 12.40 0.02.18 43.91 46.32
7 Huhtanen Meri TP 12.54 0.02.32 42.54 44.88
8 Koivuniemi Leena RaN 13.10 0.02.48 41.11 43.38
9 Pajarinen Pirjo HS 13.15 0.02.53 40.29 42.51
10 Juga Liisa KeU 13.21 0.02.59 39.44 41.61
11 Järvinen Tuija HlT 16.26 0.06.04 31.59 33.32
12 Mbembela Tuula Lynx 16.50 0.06.28 30.39 32.07
13 Juote Taina Pihkan 18.07 0.07.45 27.83 29.36

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.12 0.00.00 55.40 59.26
2 Sani Tuula HU-46 12.47 0.00.35 51.88 55.50
3 Kottonen Annariitta Lynx 13.07 0.00.55 49.60 53.06
4 Hakomäki Kirsi HS 13.48 0.01.36 46.22 49.45
5 Kallio Arja RiSu 15.36 0.03.24 40.08 42.87
6 Lahtinen Terttu IHR 16.14 0.04.02 37.73 40.36
7 Leskinen Tiina Lynx 17.21 0.05.09 34.58 36.98
8 Sepponen Raija JäPa 21.54 0.09.42 26.81 28.68
9 Heinilä Seija RiSu 36.48 0.24.36 15.61 16.70

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivula Sirpa HS 13.38 0.00.00 50.18 48.49
2 Hakkarainen Maria-Leena IHR 15.40 0.02.02 43.01 41.56
3 Andelin Tarja LaTa 16.36 0.02.58 39.98 38.63
4 Kangasaho Sirpa HiKi 17.12 0.03.34 37.99 36.70
5 Bergström Anneli EsSu 17.15 0.03.37 37.28 36.02
6 Ahlqvist Kristiina RiSu 17.58 0.04.20 35.22 34.03
7 Pajunen Arja OrPo 18.04 0.04.26 34.46 33.29
8 Ahonen Päivi KaRa 22.44 0.09.06 26.93 26.02
9 Ojapalo Anneli RR 23.17 0.09.39 25.86 24.98
Purhonen Kaija HU-46 HYL -
Turku Kaija HS KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 12.21 0.00.00 44.99 44.64
2 Alexandersson Gia PIF 13.54 0.01.33 39.12 38.81
3 Laitinen Hellevi EsAk 14.42 0.02.21 36.18 35.90
4 Malmsten Beatrice Lynx 16.32 0.04.11 31.45 31.20
5 Luoma Helena Pihkan 16.55 0.04.34 30.03 29.80
6 Petäys Helvi Pihkan 17.10 0.04.49 28.90 28.68
7 Venäläinen Kaija VaHa 17.25 0.05.04 27.80 27.59
8 Ohramaa Tuula Jyry 20.57 0.08.36 22.55 22.37

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 13.24 0.00.00 44.92 43.17
2 Paatero Leena EsSu 16.16 0.02.52 35.89 34.50
3 Salmela Juulia RiSu 16.23 0.02.59 34.53 33.19
4 Tanska Eeva EsSu 17.08 0.03.44 31.97 30.73
5 Tahvanainen Pirkko HU-46 18.18 0.04.54 28.94 27.82
6 Lehto Marja-Liisa KarjUra 30.17 0.16.53 16.89 16.24

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 18.12 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Inari EsSu 12.11 0.00.00 65.33 67.66
2 Riutto Eerika LS-37 14.23 0.02.12 53.68 55.60
3 Lehtonen Maiju LS-37 14.26 0.02.15 51.84 53.69
4 Mäkinen Sanni EsSu 14.50 0.02.39 48.83 50.57
5 Norrbacka Salla Lynx 14.54 0.02.43 47.01 48.69
6 Karttunen Lilia LS-37 15.50 0.03.39 42.73 44.26

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raimovaara Emma HlS 10.32 0.00.00 48.90 48.41
2 Hämäläinen Elina RR 10.46 0.00.14 47.29 46.82
3 Nyman Ida Lynx 10.47 0.00.15 46.67 46.20
4 Pätäri Emilia KyS 11.01 0.00.29 45.14 44.69
5 Rantakokko Merianna HS 11.03 0.00.31 44.47 44.02
6 Tupitsa Milla HS 11.10 0.00.38 43.47 43.03
7 Leppänen Jenni LS-37 11.38 0.01.06 41.21 40.80
8 Vanhala Heidi SKUusi 12.35 0.02.03 37.63 37.25
9 Joensuu Lumi HS 12.44 0.02.12 36.72 36.35
10 Laitamäki Lotta HlT 13.28 0.02.56 34.28 33.94
11 Kärkkäinen Eeva HS 14.29 0.03.57 31.46 31.15
12 Leppänen Nella LS-37 14.58 0.04.26 30.05 29.75
13 Aulanko Aino EsAk 15.15 0.04.43 29.10 28.81
14 Ketonen Jonna RaVa 17.54 0.07.22 24.46 24.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarinen Hetta HyRa 9.58 0.00.00
2 Kankaanpää Martta EsSu 10.15 0.00.17
3 Nurmela Helmiina LS-37 11.15 0.01.17
4 Multala Moona RR 11.18 0.01.20
5 Sumanen Siiri EsSu 11.20 0.01.22
6 Farkas Villö EsSu 11.33 0.01.35
7 Jokinen Sivi HU-46 13.36 0.03.38
8 Tuurinkoski Sara HU-46 14.31 0.04.33
9 Löfgren Wilma RR 17.42 0.07.44

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 10.48 0.00.00
2 Lehtinen Lotta HS 10.55 0.00.07
3 Harjamäki Manja HS 12.20 0.01.32
4 Pohjola Linnea HS 15.23 0.04.35
5 Leppänen Jenna LS-37 15.42 0.04.54
6 Ahonen Alli-Martta LS-37 19.44 0.08.56
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 20.01 0.09.13
Hirvonen Saara LS-37 HYL -
Enqvist Enna RR HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Mona HyRa 10.41 0.00.00
2 Damskägg Hilda HyRa 13.00 0.02.19
3 Kirves Kaisa SKUusi 16.02 0.05.21