FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Avoin Uudenmaan AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti TP 1.12.38 0.00.00 90.15 88.87
2 Vaher Sander RR 1.13.38 0.01.00 88.26 87.00
3 Sorsa Aleksi TP 1.14.32 0.01.54 86.53 85.30
4 Vesanto Anssi EsSu 1.17.47 0.05.09 82.29 81.11
5 Gabitov Rinat EsSu 1.18.43 0.06.05 80.69 79.54
6 Stenlund Daniel PR 1.18.46 0.06.08 80.01 78.87
7 Laine Jaakko HiKi 1.21.13 0.08.35 76.99 75.90
8 Hjulgren Markus EsAk 1.23.12 0.10.34 74.57 73.51
9 Saikkonen Otto RR 1.23.47 0.11.09 73.46 72.42
10 Nurmiainen Aaro LappRi 1.25.31 0.12.53 71.40 70.38
11 Iurev Dmitrii HiKi 1.25.52 0.13.14 70.54 69.53
12 Wickholm Roy Raseborg 1.28.19 0.15.41 68.02 67.05
13 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.31.06 0.18.28 65.41 64.47
14 Rissanen Jaakko LapVe 1.36.33 0.23.55 61.21 60.33
15 Väisänen Patrik KS 1.38.38 0.26.00 59.41 58.57
16 Korpio Juha EsAk 1.43.47 0.31.09 55.99 55.20
17 Malinen Olli SKUusi 1.46.56 0.34.18 53.88 53.12
18 Larmala Niko EsSu 2.10.11 0.57.33 43.88 43.26
Kauppinen Aki EsSu EIL -
Kangas Veli HS HYL -
Siipola Janne Pihkan KES -
Liukkonen Oskari HiKi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Milla HS 58.40 0.00.00 84.64 82.98
2 Saarimäki Heini AngA 1.04.15 0.05.35 75.63 74.14
3 Kilpeläinen Elina VeVe 1.05.44 0.07.04 72.30 70.88
4 Hietaoja Essi HiKi 1.07.53 0.09.13 68.44 67.10
5 Laitinen Salla PR 1.13.57 0.15.17 61.39 60.19
6 Salminen Henna OK77 1.19.08 0.20.28 56.02 54.93
7 Kymäläinen Sanni TP 1.27.00 0.28.20 49.74 48.76
Vaiksalu Lilyon KaRa KES -
Varmavuo Iida RR EIL -
Rantala Eerika HS EIL -
Nummela Liinu MU EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkonen Henri VeVe 1.11.50 0.00.00 59.38 59.70
2 Partanen Lauri HyRa 1.29.16 0.17.26 44.20 44.44
3 Tikkanen Elias EsSu 1.33.03 0.21.13 38.97 39.17

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Anni HS 1.14.29 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lemström Karl Emil Raseborg 51.39 0.00.00 55.18 53.95
2 Kytömäki Aapo SKUusi 1.12.41 0.21.02 38.37 37.52
3 Koponen Jani RaVi 1.15.54 0.24.15 35.94 35.14
4 Hämäläinen Aleksi RR 1.18.45 0.27.06 33.86 33.11
Tiainen Olli EsSu HYL -
Leiniö Juho HS EIL -
Vuorela Joona EsSu HYL -
Vaherlehto Eemi EsAk EIL -
Laaksonen Emil EsSu KES -
Peltola Arttu EsSu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Kaisa HS 1.03.11 0.00.00
2 Tiljander Venla EsSu 1.28.04 0.24.53
Soikkeli Sofia EsSu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Hannes HiKi 52.26 0.00.00 44.58 41.95
2 Karelo Luukas EsSu 55.51 0.03.25 40.59 38.20
3 Ruusu Rasmus EsSu 56.07 0.03.41 39.15 36.84
4 Korento Benjamin OK77 1.00.44 0.08.18 35.02 32.95
5 Kivikoski Pyry RaHa 1.06.02 0.13.36 31.15 29.31
6 Pitkänen Nikanor RR 1.11.58 0.19.32 27.61 25.98
Vuorensola Joonatan Lynx EIL -
Koivula Emil HS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntylä Ulla-Riina HS 43.16 0.00.00 51.23 50.21
2 Vuori Milla EsAk 47.53 0.04.37 45.13 44.23
3 Viskari Siiri Lynx 48.08 0.04.52 43.75 42.87
4 Hosio Iris EsSu 48.59 0.05.43 41.86 41.02
5 Soikkeli Linnea EsSu 51.06 0.07.50 39.04 38.26
6 Lauren Camilla HS 51.45 0.08.29 37.48 36.73
7 Nikkinen Saana HiKi 55.13 0.11.57 34.12 33.44

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Meuronen Joonas HS 49.32 0.00.00 39.82 34.46
2 Länsiluoto Juho HS 1.01.04 0.11.32 31.09 26.90
3 Heikkinen Aaro HS 1.04.21 0.14.49 28.35 24.54
Tuovinen Viljami OK77 KES -
Peltola Eemil EsSu HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellikka Virna HiKi 33.03 0.00.00 45.81 41.44
2 Tupitsa Milla HS 41.46 0.08.43 34.89 31.56
3 Roschier Siiri HS 49.55 0.16.52 28.06 25.38
4 Hilo Jenny EsSu 53.59 0.20.56 24.89 22.52
5 Kärkkäinen Eeva HS 1.05.00 0.31.57 19.80 17.91

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 31.28 0.00.00
2 Toivonen Nuutti RR 33.53 0.02.25
3 Lintula Aapo Trian 36.01 0.04.33
4 Laapas Rasmus RR 37.35 0.06.07
5 Mjösund Linus EsSu 42.02 0.10.34
6 Tiainen Antti EsSu 54.54 0.23.26
7 Liljeström Matias HS 1.00.25 0.28.57
Kavonius Atte HiKi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Saana Lynx 28.44 0.00.00
2 Lukkari Matilda SKUusi 31.21 0.02.37
3 Sundberg Viliina Lynx 36.02 0.07.18
4 Saarinen Hetta HyRa 38.28 0.09.44
5 Sukselainen Laura Lynx 41.59 0.13.15
6 Viippola Sofia HS 47.59 0.19.15
7 Siivola Iida HS 53.25 0.24.41
Soikkeli Lauriina EsSu KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nyman Elias Pihkan 24.50 0.00.00
2 Isoherranen Antti Lynx 25.48 0.00.58
3 Leskinen Eemeli Lynx 27.22 0.02.32
4 Kinnari Unto KarjUra 34.50 0.10.00
5 Mourujärvi Jonne RR 39.13 0.14.23
6 Haara Väinö HS 42.00 0.17.10
7 Vuorensola Tuomas Lynx 52.25 0.27.35
8 Kukkonen Aaro VeVe 52.26 0.27.36
9 Peltola Otto EsSu 54.55 0.30.05
Nurmilaukas Niilo EsAk HYL -
Kantelinen Leevi HyRa HYL -
Laisev Vjatseslav Pihkan KES -
Saranen Mikael HS EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 26.56 0.00.00
2 Farkas Villö EsSu 28.32 0.01.36
3 Fagerlund Frida Raseborg 29.50 0.02.54
4 Miettinen Iida Pihkan 32.00 0.05.04
Packalén Lotta Lynx HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensuu Aapo HS 21.24 0.00.00
2 Hilo Kasper EsSu 22.20 0.00.56
3 Pellikka Väinö HiKi 23.57 0.02.33
4 Leinonen Otso RR 24.38 0.03.14
5 Närvä Kaapo Lynx 24.52 0.03.28
6 Martomaa Eero EsSu 26.51 0.05.27
7 Roschier Eemil HS 27.16 0.05.52
8 Kärkkäinen Miika HS 42.28 0.21.04
Mjösund Rasmus EsSu KES -
Lemström Fredrik Raseborg EIL -
Kankaanpää Mikki EsSu EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 19.42 0.00.00
2 Jantunen Anni EsSu 24.32 0.04.50
3 Siivola Alina HS 28.38 0.08.56
4 Miettinen Tuuli Lynx 28.42 0.09.00
5 Nurmilaukas Tuuli EsAk 30.22 0.10.40
6 Sillanpää Alisa Lynx 30.27 0.10.45
7 Karelo Linnea EsSu 42.07 0.22.25
8 Nurmiainen Elsa Raseborg 44.28 0.24.46
Koivula Ida HS EIL -
Enqvist Enna RR EIL -

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vilska Eemi RR 12.47 0.00.00
2 Mourujärvi Jere RR 21.41 0.08.54
3 Väänänen Lauri Pihkan 23.40 0.10.53
4 Forsman Aaron Lynx 23.44 0.10.57
5 Kekarainen Urho EsSu 26.27 0.13.40
6 Kinnari Vilho KarjUra 1.39.48 1.27.01
Anana John Pihkan EIL -

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytikäinen Kaisla EsSu 27.58 0.00.00
2 Sukselainen Iida Lynx 41.52 0.13.54
Länsiluoto Venla HS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 10.43 0.00.00
2 Taponen Eemeli Jyry 12.17 0.01.34
3 Fagerlund Viggo Raseborg 13.58 0.03.15
4 Farkas Niklas EsSu 15.03 0.04.20
5 Jantunen Olli EsSu 15.14 0.04.31
6 Laapas Oliver RR 15.53 0.05.10
7 Marjoniemi Jesse RaVi 17.38 0.06.55
8 Leskinen Eino Lynx 21.37 0.10.54
9 Kanchanasthira Otso EsSu 22.35 0.11.52
10 Packalen Jonas Lynx 25.02 0.14.19
11 Väänänen Mikko Pihkan 33.00 0.22.17
Vilska Jooa RR EIL -
Tuominen Pietari Lynx EIL -
Saranen Samuel Pihkan EIL -
Ristiniitty Raiku RaVi EIL -
Lötjönen Peetu EsSu EIL -
Lötjönen Kaapo EsSu EIL -
Leinonen Topias RR EIL -
Koivula Elias HS EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Miina EsSu 14.50 0.00.00
2 Hilasvuori Venla EsSu 16.54 0.02.04
3 Niemi Minka EsSu 16.55 0.02.05
4 Närvä Niira Lynx 17.28 0.02.38
5 Nurminen Lotta HS 17.37 0.02.47
6 Damskägg Hilda HyRa 17.57 0.03.07
7 Martomaa Lilja EsSu 18.16 0.03.26
8 Kantelinen Mona HyRa 19.41 0.04.51
9 Laukkanen Pihla KarjUra 21.41 0.06.51
10 Pajula Susanna EsSu 26.47 0.11.57
11 Toiviainen Siiri Jyry 30.06 0.15.16
12 Jaatinen Sini EsSu 30.56 0.16.06
13 Lyytikäinen Hilla EsSu 31.13 0.16.23
14 Kinnari Lilja KarjUra 32.30 0.17.40
15 Himmelroos Isabella EsSu 35.02 0.20.12
Nikkinen Lotta HiKi EIL -
Malmi Ellen HS EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 1.06.49 0.00.00 75.89 73.28
2 Lassila Mikko HS 1.12.09 0.05.20 69.58 67.18
3 Honkonen Atte Jyry 1.12.12 0.05.23 68.83 66.46
4 Maajärvi Matti LappRi 1.12.36 0.05.47 67.75 65.42
5 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.17.00 0.10.11 63.22 61.04
6 Lindberg Aapo RR 1.18.10 0.11.21 61.63 59.51
7 Koskinen Jussi EsSu 1.20.59 0.14.10 58.86 56.83
8 Tarkkio Henrik EsAk 1.22.05 0.15.16 57.45 55.47
9 Juutilainen Pauli SKUusi 1.26.29 0.19.40 53.94 52.09
10 Aalto Tuomas EsAk 1.29.20 0.22.31 51.65 49.88
11 Helin Tuomas RaHa 1.35.12 0.28.23 47.94 46.29
12 Kankaanpää Markus LeSi 1.36.01 0.29.12 47.00 45.38
13 Mouhu Timo RaHa 1.38.37 0.31.48 45.25 43.69
14 Haarlaa Tapio HS 1.38.40 0.31.51 44.71 43.17
15 Tolvanen Leo Pihkan 1.57.15 0.50.26 37.19 35.91
Leinonen Jaakko RR KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 50.49 0.00.00 67.72 63.17
2 Kangasaho Essi HiKi 53.17 0.02.28 62.97 58.74
3 Orkola Saana HiKi 1.04.41 0.13.52 50.55 47.14
4 Havu Paula EsAk 1.10.04 0.19.15 45.43 42.38
5 Lahtinen Sonja HS 1.10.06 0.19.17 44.18 41.21
6 Ruhanen Hanna HS 1.14.12 0.23.23 40.58 37.85
7 Riikonen Jonna RaHa 1.51.44 1.00.55 26.18 24.42
Såger Nelli EsSu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Mikko KR 58.48 0.00.00 76.64 73.88
2 Virta Jani Trian 1.06.03 0.07.15 67.76 65.32
3 Villa Juha KaRa 1.07.02 0.08.14 66.31 63.92
4 Ritasalo Teemu EsAk 1.09.58 0.11.10 63.09 60.82
5 Nurmilaukas Ville EsAk 1.11.19 0.12.31 61.47 59.25
6 Karelo Jussi EsSu 1.12.30 0.13.42 60.04 57.88
7 Pasanen Antti EsSu 1.14.54 0.16.06 57.71 55.63
8 Nurminen Janne HS 1.15.10 0.16.22 57.09 55.03
9 Alanko Heikki Jyry 1.18.27 0.19.39 54.31 52.35
10 Björk Tony PIF 1.19.30 0.20.42 53.21 51.29
11 Sauso Riku HS 1.20.37 0.21.49 52.09 50.21
12 Sevon Tuomo EsSu 1.21.04 0.22.16 51.42 49.57
13 Berg Kimmo EsAk 1.21.23 0.22.35 50.84 49.01
14 Lassila Jussi PiTa 1.28.20 0.29.32 46.50 44.82
15 Siivola Jarno HS 1.29.35 0.30.47 45.50 43.86
16 Kara Olli TuS 1.30.25 0.31.37 44.74 43.13
17 Farkas David HS 1.36.16 0.37.28 41.71 40.20
18 Nurmela Heikki Pihkan 1.38.32 0.39.44 40.43 38.98
19 Jakobsson Tapio Jyry 1.41.26 0.42.38 38.98 37.57
20 Kärkkäinen Kimmo HS 1.45.54 0.47.06 37.04 35.71
21 Rosenblad Kalle HiKi 1.51.10 0.52.22 35.01 33.75
22 Wallenius Tommi HS 2.40.08 1.41.20 24.11 23.24
Leppävuori Ilkka TP KES -
Enqvist Pasi RR EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 47.21 0.00.00 74.93 75.04
2 Rintamäki Riina Pihkan 50.45 0.03.24 69.16 69.27
3 Vaara Inga-Maria KaRa 53.50 0.06.29 64.49 64.59
4 Ikäheimonen Taru EsSu 54.01 0.06.40 63.57 63.67
5 Porkka Paula HiKi 55.35 0.08.14 61.09 61.19
6 Männikkö Niina RR 56.48 0.09.27 59.11 59.21
7 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 56.58 0.09.37 58.27 58.36
8 Ryyppö Minna HS 58.14 0.10.53 56.35 56.44
9 Oinonen Lotta Pihkan 1.06.06 0.18.45 49.07 49.15
10 Wolff Charlotta Raseborg 1.07.29 0.20.08 47.50 47.58
11 Kytömäki Katri KeU 1.07.37 0.20.16 46.85 46.92
12 Rantanen Sinikka KyS 1.08.03 0.20.42 45.99 46.06
13 Nieminen Outi RR 1.08.48 0.21.27 44.94 45.01
14 Palo Unna-Sisko HS 1.20.03 0.32.42 38.15 38.21
Valkonen Anu HS HYL -
Vilska Tiina RR EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Asgeir EsSu 56.03 0.00.00 70.34 68.81
2 Martomaa Simo KR 58.46 0.02.43 66.46 65.01
3 Laapas Ari RR 59.31 0.03.28 65.00 63.59
4 Virtanen Lassi RaLu 1.01.33 0.05.30 62.25 60.90
5 Peltola Juha MSParma 1.02.01 0.05.58 61.19 59.86
6 Levijoki Sami HiKi 1.05.43 0.09.40 57.18 55.94
7 Jääskeläinen Iiro VeVe 1.06.49 0.10.46 55.68 54.47
8 Vaherlehto Tuomas EsAk 1.07.52 0.11.49 54.28 53.10
9 Nikkinen Jyrki EsAk 1.08.17 0.12.14 53.41 52.25
10 Rönkä Tero PiTa 1.10.18 0.14.15 51.35 50.23
11 Länsiluoto Jaakko HS 1.11.42 0.15.39 49.83 48.75
12 Korhonen Tomi HyRa 1.18.35 0.22.32 45.00 44.02
13 Naakka Tuomas Jyry 1.19.42 0.23.39 43.90 42.95
14 Ovaskainen Mika Jyry 1.23.34 0.27.31 41.43 40.53
15 Malmi Ilkka HS 1.26.58 0.30.55 39.38 38.53
16 Laaksonen Pasi EsSu 1.37.53 0.41.50 34.61 33.86
17 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.57.55 1.01.52 28.42 27.80
Viero Jussi LaihLu EIL -
Tala Henrik HS EIL -
Koivula Jeppe HS EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Katja EsSu 50.48 0.00.00 67.96 64.90
2 Wartiainen Piritta EsSu 53.06 0.02.18 64.48 61.58
3 Tervakangas Sanna EsSu 53.29 0.02.41 63.48 60.62
4 Vuorela Hanna EsAk 55.04 0.04.16 61.13 58.38
5 Malmi Päivi HS 58.45 0.07.57 56.81 54.25
6 Nybakken Line EsSu 59.09 0.08.21 55.94 53.42
7 Karppinen Riikka EsAk 1.03.41 0.12.53 51.50 49.19
8 Sten Kajsa Pihkan 1.03.44 0.12.56 51.01 48.72
9 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.06.06 0.15.18 48.75 46.56
10 Rajamäki Sohvi HS 1.07.24 0.16.36 47.38 45.25
11 Lintula Kirsi Trian 1.08.10 0.17.22 46.43 44.34
12 Hosio Sanna EsSu 1.09.18 0.18.30 45.25 43.22
13 Salonen Heidi HS 1.10.47 0.19.59 43.90 41.92
14 Kleemola Katri PertPe 1.11.21 0.20.33 43.15 41.20
15 Rajamäki Riikka HS 1.15.16 0.24.28 40.52 38.70
16 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.15.44 0.24.56 39.89 38.09
17 Nyholm Tanja KaRa 1.18.17 0.27.29 38.22 36.50
18 Leiniö Sari HS 1.32.08 0.41.20 32.16 30.72
Vikström Liisa Pihkan KES -
Sane Mari HS EIL -
Francke Astra EsSu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 51.03 0.00.00 63.15 61.31
2 Erkkilä Jukka RR 51.39 0.00.36 62.07 60.26
3 Harjamäki Petri HiKi 52.51 0.01.48 60.32 58.56
4 Mäntylä Pekka HS 53.08 0.02.05 59.66 57.92
5 Ryyppö Jarkko RaVa 55.52 0.04.49 56.42 54.78
6 Vehkamäki Tero L-LL 55.55 0.04.52 56.05 54.42
7 Liljeström Kimmo HS 57.32 0.06.29 54.16 52.58
8 Kahiala Jari Pihkan 58.28 0.07.25 52.99 51.45
9 Havento Jukka KaRa 58.52 0.07.49 52.33 50.80
10 Tuominen Hans Pihkan 59.14 0.08.11 51.70 50.20
11 Loukkalahti Mika RR 59.53 0.08.50 50.84 49.36
12 Hollo Harri TP 1.01.50 0.10.47 48.95 47.52
13 Taskila Sakari LeSi 1.03.26 0.12.23 47.43 46.05
14 Toivanen Samuli HiKi 1.03.53 0.12.50 46.82 45.45
15 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.05.01 0.13.58 45.73 44.39
16 Ojanen Tuomas HS 1.07.21 0.16.18 43.88 42.60
17 Tähtinen Timo HS 1.07.41 0.16.38 43.39 42.13
18 Jylhä Jouko EsSu 1.13.34 0.22.31 39.68 38.52
19 Pyykönen Jouni EsAk 1.13.44 0.22.41 39.35 38.20
20 Kaukonen Markus EsSu 1.14.34 0.23.31 38.67 37.54
21 Ritvanen Paavo Pihkan 1.15.01 0.23.58 38.20 37.08
22 Autio Rauno KaRa 1.15.48 0.24.45 37.57 36.47
23 Viisanen Ville ORa 1.21.27 0.30.24 34.74 33.73
24 Kajanoja Lauri EsSu 1.25.40 0.34.37 32.82 31.87
25 Kulmala Mika RR 1.38.54 0.47.51 28.25 27.43
26 Pekkinen Pasi Pihkan 1.53.43 1.02.40 24.41 23.70
Soikkeli Lauri EsSu KES -
Matilainen Kari HS KES -
Tolonen Kari Mesik EIL -
Pietikäinen Timo Pihkan EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 46.09 0.00.00 52.07 51.53
2 Molnar Pia RaVa 49.55 0.03.46 47.24 46.74
3 Laurila Anneli Trian 54.58 0.08.49 42.08 41.64
4 Asikainen Nina KeU 57.20 0.11.11 39.56 39.14
5 Tervo-Rantakokko Tiina HS 58.33 0.12.24 37.96 37.57
6 Lousio Sanna Trian 1.04.13 0.18.04 33.91 33.56
7 Paalanen Anne RR 1.09.07 0.22.58 30.86 30.53
8 Törmänen Eeva EsAk 1.17.32 0.31.23 26.93 26.64
9 Tuomola Marjo RaHa 1.36.28 0.50.19 21.17 20.95
Rantala Eija EsSu EIL -
Koistinen Marjo EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylä-Oijala Pasi KeU 49.58 0.00.00 58.25 56.07
2 Karjalainen Harri EsSu 50.52 0.00.54 56.85 54.72
3 Tarkkanen Matti SuJu 51.04 0.01.06 56.25 54.15
4 Kiljunen Pekka AnttU 52.53 0.02.55 53.96 51.94
5 Stenlund Tom Brahe 57.20 0.07.22 49.44 47.59
6 Niinimäki Risto Pihkan 58.11 0.08.13 48.40 46.58
7 Molnar Geza RaVa 1.00.16 0.10.18 46.41 44.67
8 Kuuluvainen Juha EsSu 1.00.19 0.10.21 46.05 44.33
9 Borgenström Jussi HyRa 1.01.12 0.11.14 45.08 43.39
10 Turpiainen Janne HyRa 1.02.12 0.12.14 44.05 42.40
11 Tallgren Janne JäPa 1.05.53 0.15.55 41.30 39.75
12 Numminen Hannu EsAk 1.06.15 0.16.17 40.78 39.26
13 Kimpi Mikko HS 1.06.25 0.16.27 40.40 38.88
14 Karttunen Markku HS 1.09.48 0.19.50 38.17 36.74
15 Kiviniitty Jyrki EsAk 1.10.20 0.20.22 37.61 36.20
16 Kyhäräinen Jukka HS 1.11.11 0.21.13 36.89 35.51
17 Nummela Arto MU 1.11.55 0.21.57 36.25 34.89
18 Hakulinen Pekka EsSu 1.14.56 0.24.58 34.54 33.24
19 Antikainen Jarmo MU 1.17.00 0.27.02 33.36 32.11
20 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.32.19 0.42.21 27.62 26.59
21 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.43.11 0.53.13 24.53 23.61
22 Kivikoski Jouni RaHa 1.47.09 0.57.11 23.44 22.57
23 Hyväri Mikko HS 1.52.27 1.02.29 22.17 21.34
Nurmilaukas Pekka RaHa KES -
Östergård Patric Trian EIL -
Sorri Esko RaHa EIL -
Pajuoja Vesa EsSu EIL -
Ahvonen Jyrki HS EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 39.49 0.00.00 56.79 55.31
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 42.00 0.02.11 52.94 51.56
3 Varpula Marjut EsSu 44.05 0.04.16 49.58 48.29
4 Juote Taina Pihkan 46.19 0.06.30 46.38 45.17
5 Matilainen Mirja HS 46.32 0.06.43 45.35 44.17
6 Mäkelä Anja HyRa 56.29 0.16.40 36.69 35.74
7 Salmi Kirsti RR 59.00 0.19.11 34.49 33.59
8 Hulmi Sini OK77 1.01.36 0.21.47 32.42 31.58
9 Villikka-Storm Jaana EsSu 1.02.29 0.22.40 31.36 30.55
10 Hakulinen Paula EsSu 1.06.35 0.26.46 28.86 28.11

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 51.56 0.00.00 53.68 53.21
2 Kauppinen Tuomo HyRa 52.11 0.00.15 52.81 52.35
3 Autio Ossi HyRa 54.20 0.02.24 50.13 49.69
4 Vuorinen Pekka Trian 55.12 0.03.16 48.76 48.33
5 Ojapalo Ilkka RR 56.51 0.04.55 46.77 46.37
6 Kaura-aho Pertti Jyry 58.32 0.06.36 44.88 44.49
7 Parnetti Roy KeU 1.02.39 0.10.43 41.42 41.06
8 Paganus Ari AngA 1.05.21 0.13.25 39.21 38.87
9 Reinikka Kenneth HyRa 1.06.25 0.14.29 38.10 37.77
10 Toikkanen Jukka PorvU 1.12.35 0.20.39 34.42 34.12
11 Toppari Mauri HiKi 1.16.48 0.24.52 32.11 31.83
12 Meriheinä Ulf Pihkan 1.24.13 0.32.17 28.90 28.65
13 Paukkola Jari RiSu 1.38.02 0.46.06 24.50 24.29
14 Vainikka Jari Pihkan 1.40.39 0.48.43 23.54 23.34
Tikka Kimmo RaHa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 49.23 0.00.00 50.56 49.49
2 Kokkila Marita EsSu 53.36 0.04.13 45.71 44.74
3 Meriheinä Maire Pihkan 54.24 0.05.01 44.18 43.24
4 Forsström Rita Raseborg 57.21 0.07.58 41.09 40.22
5 Linjama Mirja EsSu 57.38 0.08.15 40.07 39.22
6 Jumppanen Helena Pihkan 1.01.47 0.12.24 36.62 35.85
7 Hakomäki Kirsi HS 1.03.05 0.13.42 35.13 34.38
8 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.06.02 0.16.39 32.85 32.15
9 Markki Outi EsSu 1.10.08 0.20.45 30.26 29.62
Saarimäki Helena AngA EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 49.43 0.00.00 51.27 51.29
2 Ranta-Puska Kari EsAk 51.27 0.01.44 49.24 49.27
3 Kekoni Lauri HS 52.12 0.02.29 48.24 48.27
4 Hautala Matti ONMKY 52.37 0.02.54 47.57 47.59
5 Saarimäki Ilkka AngA 54.01 0.04.18 46.05 46.08
6 Valkonen Timo RR 54.25 0.04.42 45.43 45.46
7 Heinonen Veli-Matti RR 54.42 0.04.59 44.92 44.94
8 Forsström Ove Raseborg 56.31 0.06.48 43.20 43.23
9 Sjöholm Peter Raseborg 58.12 0.08.29 41.69 41.71
10 Hintukainen Keijo TuS 59.47 0.10.04 40.33 40.35
11 Väätäinen Seppo EsSu 59.51 0.10.08 40.03 40.05
12 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.01.52 0.12.09 38.48 38.50
13 Jauhiainen Pentti Trian 1.01.57 0.12.14 38.18 38.20
14 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.02.07 0.12.24 37.83 37.85
15 Lindroos Mårten KSF 1.02.12 0.12.29 37.54 37.55
16 Kinkki Seppo HyRa 1.03.34 0.13.51 36.49 36.51
17 Salmi Veijo RR 1.03.40 0.13.57 36.19 36.21
18 Hakola Martti RiSu 1.07.04 0.17.21 34.13 34.14
19 Leinonen Markku Pihkan 1.07.06 0.17.23 33.88 33.90
20 Jylhä Kari HS 1.12.02 0.22.19 31.35 31.37
21 Nevalainen Eero Pihkan 1.18.00 0.28.17 28.76 28.77
22 Ahlqvist Hannu RiSu 1.27.51 0.38.08 25.36 25.37
23 Niemi Ilkka EsSu 1.31.45 0.42.02 24.11 24.12
24 Nykänen Pentti Jyry 1.52.13 1.02.30 19.58 19.59
Harju Hannu JäPa KES -
Halme Tapio AngA KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haatio Pirkko HS 53.26 0.00.00 48.05 46.75
2 Ahlqvist Kristiina RiSu 55.47 0.02.21 45.40 44.17
3 Koivula Sirpa HS 57.01 0.03.35 43.80 42.62
4 Liimatainen Raili HyRa 59.42 0.06.16 41.25 40.13
5 Turku Kaija HS 59.52 0.06.26 40.55 39.45
6 Parjanne Marja-Liisa EsSu 1.01.29 0.08.03 38.91 37.86
7 Kangasaho Sirpa HiKi 1.02.03 0.08.37 37.99 36.97
8 Raiko Erja HyRa 1.05.49 0.12.23 35.29 34.33
9 Lappeteläinen Raija HyRa 1.13.41 0.20.15 31.04 30.21
10 Ojapalo Anneli RR 1.38.23 0.44.57 22.89 22.28
11 Ahonen Päivi KaRa 1.48.45 0.55.19 20.39 19.84
Bergström Anneli EsSu KES -
Kurvinen Ulla HiKi EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Heimo HS 46.18 0.00.00 51.45 50.62
2 Inkinen Paavo Jyry 47.51 0.01.33 49.60 48.80
3 Saarinen Heikki MU 49.00 0.02.42 48.24 47.47
4 Pajala Tauno EsSu 50.10 0.03.52 46.94 46.18
5 Liljeström Åge HS 51.25 0.05.07 45.62 44.89
6 Helkkula Simo PiTa 52.17 0.05.59 44.69 43.97
7 Parkkonen Reima Pihkan 52.28 0.06.10 44.36 43.64
8 Wessman Risto HiKi 56.03 0.09.45 41.36 40.69
9 Tolvanen Mauri LeSi 56.16 0.09.58 41.04 40.38
10 Nippala Juhani Jyry 56.36 0.10.18 40.63 39.98
11 Järvinen Jorma KeU 56.58 0.10.40 40.21 39.56
12 Turku Vesa HS 57.04 0.10.46 39.98 39.34
13 Liitiäinen Reijo Trian 59.09 0.12.51 38.42 37.80
14 Hyvönen Eero PorvU 1.01.22 0.15.04 36.88 36.29
15 Lassila Heikki PiTa 1.01.29 0.15.11 36.66 36.07
16 Kurvinen Veijo HiKi 1.02.29 0.16.11 35.93 35.35
17 Koivula Jouko HS 1.02.57 0.16.39 35.52 34.94
18 Kuokkanen Seppo Pihkan 1.03.29 0.17.11 35.07 34.51
19 Laine Jaakko HS 1.04.51 0.18.33 34.19 33.64
20 Jokela Erkki LeSi 1.05.32 0.19.14 33.70 33.15
21 Ryynänen Jorma Pihkan 1.07.50 0.21.32 32.42 31.90
22 Mattila Pertti HS 1.08.01 0.21.43 32.20 31.68
23 Parjanne Mikko EsSu 1.08.48 0.22.30 31.70 31.19
24 Mustranta Antti HS 1.08.56 0.22.38 31.50 30.99
25 Saaristo Veikko RaHa 1.09.48 0.23.30 30.98 30.48
26 Uljas Risto Jyry 1.10.50 0.24.32 30.40 29.91
27 Kyckling Veli-Matti HS 1.13.17 0.26.59 29.26 28.79
28 Mäkilä Ilmari EsSu 1.13.32 0.27.14 29.03 28.57
29 Vuorio Olavi JäPa 1.14.54 0.28.36 28.38 27.92
30 Hotti Reino HS 1.16.28 0.30.10 27.68 27.23
31 Aho Olavi HS 1.17.52 0.31.34 27.06 26.63
32 Tukiainen Tapio HyRa 1.18.11 0.31.53 26.84 26.41
33 Korhonen Seppo OH 1.18.39 0.32.21 26.56 26.13
34 Kytöjoki Juhani Jyry 1.20.06 0.33.48 25.97 25.55
35 Terävä Seppo XYZ 1.27.22 0.41.04 23.70 23.32
36 Nilsson Ove RaHa 1.31.20 0.45.02 22.57 22.21
Valldén Kari LeSi EIL -
Löyttyjärvi Kari Jyry KES -
Sane Kari HS KES -
Laine Juhani KaRa HYL -
Nieminen Pertti RR HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 51.35 0.00.00 42.48 41.73
2 Kämäräinen Paula HiKi 56.23 0.04.48 37.89 37.22
3 Tukiainen Marja HyRa 1.05.23 0.13.48 31.84 31.28
4 Ohramaa Tuula Jyry 1.15.09 0.23.34 26.97 26.50
5 Honkavaara Paula RaVi 1.17.38 0.26.03 25.40 24.96
6 Reinikainen Pirjo Jyry 1.19.36 0.28.01 24.09 23.66
7 Lindsten Ulla Jyry 2.08.38 1.17.03 14.48 14.22

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 43.36 0.00.00 43.42 42.93
2 Kuivala Martti HS 46.32 0.02.56 40.43 39.98
3 Rönkkö Paavo EsSu 49.16 0.05.40 37.95 37.52
4 Lepistö Lauri KeU 49.51 0.06.15 37.27 36.85
5 Tolonen Kalle Mesik 51.32 0.07.56 35.82 35.42
6 Laine Eero RaVi 53.20 0.09.44 34.39 34.00
7 Reinikainen Pentti Jyry 54.00 0.10.24 33.75 33.37
8 Isoherranen Seppo HS 55.15 0.11.39 32.77 32.40
9 Luoma Simo Pihkan 56.18 0.12.42 31.95 31.59
10 Kivistö Erkki Pihkan 56.28 0.12.52 31.64 31.29
11 Erkiö Hannu HS 57.28 0.13.52 30.89 30.54
12 Nenonen Mauri EsSu 59.56 0.16.20 29.42 29.09
13 Latvasto Erkki HS 1.02.38 0.19.02 27.96 27.65
14 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.03.54 0.20.18 27.22 26.91
15 Karjalainen Jouko HS 1.04.44 0.21.08 26.69 26.39
16 Kleemola Pauli PertPe 1.05.39 0.22.03 26.14 25.84
17 Mäkinen Matti Mesik 1.10.26 0.26.50 24.19 23.92
18 Heikinheimo Matti HS 1.12.58 0.29.22 23.19 22.93
19 Peitsala Osmo HS 1.19.20 0.35.44 21.18 20.94
20 Hakio Risto HS 1.20.04 0.36.28 20.84 20.60
Seitajoki Reijo Jyry HYL -
Niinimäki Jukka HyRa HYL -
Penttinen Juha Mesik KES -
Palomäki Mikko HyRa KES -
Elomaa Pekka EsSu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 51.10 0.00.00 42.86 40.52
2 Salmela Juulia RiSu 53.23 0.02.13 40.40 38.19
3 Tanska Eeva EsSu 54.48 0.03.38 38.69 36.57
4 Puhakka Sisko HTH 1.00.08 0.08.58 34.65 32.75
5 Torp Tytti HS 1.01.13 0.10.03 33.44 31.61
6 Mikkonen Ritva EsSu 1.05.22 0.14.12 30.75 29.08
7 Isoherranen Kaarina HS 1.07.00 0.15.50 29.46 27.85
8 Paatero Leena EsSu 1.22.22 0.31.12 23.52 22.24
9 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.47.52 0.56.42 17.62 16.66
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Raimo HiKi 49.41 0.00.00 33.04 32.19
2 Österberg Reino LeSi 51.54 0.02.13 30.95 30.16
3 Åberg Karl-Erik EsSu 52.44 0.03.03 29.79 29.03
4 Kuokkanen Kari Pihkan 55.30 0.05.49 27.67 26.97
5 Perkinen Osmo Pihkan 1.37.30 0.47.49 15.39 15.00
6 Haarlaa Rihko HS 1.39.33 0.49.52 14.72 14.35
7 Ruokonen Keijo HS 1.39.53 0.50.12 14.32 13.96
Huuhtanen Jorma RaVi EIL -
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Vänttinen Seppo EsSu EIL -
Raimovaara Erkki HS EIL -
Koskinen Lennart EsSu EIL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 59.02 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.03.50 0.00.00
2 Vanhala Toivo Pihkan 1.21.08 0.17.18