FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Mikonpäivän Sprinttisuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 14.19 0.00.00 83.94 86.15
2 Suna Jussi TuMe 14.30 0.00.11 81.93 84.08
3 Pöyhönen Petja AngA 14.57 0.00.38 78.53 80.60
4 Kari Tuomas AngA 15.02 0.00.43 77.17 79.20
5 Lakanen Jani HS 15.07 0.00.48 75.83 77.82
6 Parkkinen Ville IkNV 15.14 0.00.55 74.34 76.29
7 Koivuniemi Sakari TP 15.40 0.01.21 71.40 73.28
8 Väisänen Henrik MSParma 15.42 0.01.23 70.36 72.21
9 Korpio Juha EsAk 16.05 0.01.46 67.83 69.61
10 Kinni Juho TP 16.23 0.02.04 65.74 67.46
11 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 16.37 0.02.18 63.98 65.66
12 Senttula Tuukka S-JKL 16.52 0.02.33 62.21 63.84
13 Nuuttila Lauri LappRi 18.45 0.04.26 55.22 56.67
14 Kemppinen Mikko LaTa 19.52 0.05.33 51.42 52.77

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.53 0.00.00 61.58 69.03
2 Saarinen Samuli RaN 17.06 0.02.13 51.99 58.28
3 Husu Hannu HiKi 17.43 0.02.50 48.63 54.51
4 Näsi Matti RaJu 18.01 0.03.08 46.29 51.89
5 Vuorela Veli-Matti UlvUra 18.53 0.04.00 42.71 47.88
Vigren Petteri RaN HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Juha LS-37 17.07 0.00.00 43.52 52.17
2 Pöntinen Henri Koovee 17.22 0.00.15 41.28 49.49
3 Vainio Mikko RaN 19.38 0.02.31 35.09 42.07
4 Kantelinen Teemu HyRa 22.21 0.05.14 29.58 35.46
Kivioja Jussi NaWi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markus PunKu 11.52 0.00.00 60.07 66.63
2 Nurminen Ilkka HS 12.00 0.00.08 58.84 65.27
3 Stenholm Pekka TuS 12.17 0.00.25 56.94 63.16
4 Mamia Tero Koovee 12.28 0.00.36 55.57 61.64
5 Leppänen Kristian LS-37 12.30 0.00.38 54.89 60.88
5 Lauronen Petteri Lynx 12.30 0.00.38 54.89 60.88
7 Kenttämies Tommi Koovee 12.37 0.00.45 53.32 59.14
8 Laitamäki Mika HlT 12.55 0.01.03 51.56 57.20
9 Myllykoski Pekka S-JKL 13.18 0.01.26 49.58 54.99
10 Anttonen Mikael KaRa 13.24 0.01.32 48.71 54.03
11 Yliaho Marko Koovee 13.41 0.01.49 47.21 52.37
12 Nurmiainen Jouko Raseborg 14.37 0.02.45 43.74 48.52
13 Skyttä Eerik OCPuisto 15.24 0.03.32 41.08 45.57
14 Koivula Risto UlvUra 15.51 0.03.59 39.49 43.81
15 Harmaala Ismo MusNe 15.57 0.04.05 38.83 43.07
16 Suojanen Jukka Koovee 21.45 0.09.53 28.16 31.24
Hihnala Tero Koovee HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Timo Koovee 12.25 0.00.00 55.25 59.43
2 Numminen Mika UrjU 12.43 0.00.18 53.14 57.15
3 Nokka Ilkka Rasti88 12.51 0.00.26 51.79 55.70
4 Nurmo Mika PunKu 13.14 0.00.49 49.51 53.25
5 Jokela Jari RaN 13.58 0.01.33 46.17 49.66
6 Mattila Heikki PäLuLu 14.05 0.01.40 45.06 48.46
7 Kleemola Jari PertPe 14.18 0.01.53 43.66 46.96
8 Liljeström Kimmo HS 14.26 0.02.01 42.54 45.76
9 Ketola Mika Koovee 14.44 0.02.19 40.98 44.07
10 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 15.20 0.02.55 38.70 41.63
11 Kontio Pasi KangSK 17.27 0.05.02 33.42 35.94

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 12.14 0.00.00 47.64 54.32
2 Viitanen Reijo RaN 13.30 0.01.16 41.55 47.38
3 Lerssi Juha KPV 14.12 0.01.58 37.97 43.29
4 Ijäs Vesa TarpSu 16.15 0.04.01 31.83 36.30
5 Aaltonen Jukka HlS 17.01 0.04.47 29.11 33.20

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 13.15 0.00.00 36.44 38.13
2 Julkunen Pasi PirHi 16.21 0.03.06 28.05 29.35
3 Viitasalo Harri RiSu 19.43 0.06.28 22.04 23.06
Papinsaari Kari KangSK HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 13.51 0.00.00 50.36 52.75
2 Ilmakunnas Pekka Pihkan 14.09 0.00.18 48.86 51.18
3 Virtanen Timo IitPy 15.25 0.01.34 44.44 46.56
4 Harju Hannu JäPa 16.06 0.02.15 42.18 44.18
5 Lind Sune Falken 16.23 0.02.32 41.07 43.02
6 Pulkkinen Erkki RaLu 16.24 0.02.33 40.65 42.58
7 Laine Harri KauKa 16.44 0.02.53 39.48 41.35
8 Laakso Antero SuosmSa 16.54 0.03.03 38.72 40.56
9 Hattar Allan Falken 17.30 0.03.39 37.04 38.80
10 Koskinen Kaj VaHa 17.37 0.03.46 36.45 38.18
11 Kartaslammi Ari IkNV 19.18 0.05.27 32.95 34.52
12 Nyberg Henry Trian 20.08 0.06.17 31.28 32.77
13 Tarvainen Juhani PiTa 20.38 0.06.47 30.22 31.66
14 Lähteenmäki Hannu HlT 21.25 0.07.34 28.83 30.20
15 Uotila Ilkka SuSe 22.13 0.08.22 27.52 28.82
16 Rasmus Reijo TarpSu 23.35 0.09.44 25.66 26.88
Toppari Pekka PuolRy HYL -
Ahlqvist Hannu RiSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 15.47 0.00.00 45.42 45.98
2 Ylikoski Erkki VaHa 16.11 0.00.24 43.79 44.33
3 Railimo Matti SOC 16.20 0.00.33 42.88 43.41
4 Hillo Heikki VaHa 17.25 0.01.38 39.74 40.23
5 Pusa Raimo OrPo 17.33 0.01.46 38.96 39.45
6 Alexandersson Yngve PIF 18.02 0.02.15 37.46 37.92
7 Hiirijoki Pentti SuSe 18.53 0.03.06 35.34 35.77
8 Lindstedt Tapio OrPo 19.39 0.03.52 33.54 33.95
9 Huhta Tapani KangSK 20.42 0.04.55 31.44 31.83
10 Terävä Seppo XYZ 21.35 0.05.48 29.77 30.13
11 Miettinen Kauko SuoVa 22.22 0.06.35 28.35 28.71
12 Kuosa Harri LoJa 24.09 0.08.22 25.92 26.24
13 Slant Teuvo IPR 24.56 0.09.09 24.77 25.08
14 Keränen Kauko UrjU 28.10 0.12.23 21.63 21.90

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Keijo JRV 17.57 0.00.00 32.21 34.47
2 Lampi Eero PäijRa 19.32 0.01.35 28.71 30.73
3 Karvonen Raimo SuSi 19.54 0.01.57 27.31 29.23
4 Paavola Vesa EE 22.02 0.04.05 23.88 25.56
5 Kuusisto Kalevi HlT 24.05 0.06.08 21.13 22.61
6 Niemi Pentti HauSi 25.25 0.07.28 19.34 20.69

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 17.58 0.00.00 34.97 37.01
2 Kuokkanen Kari Pihkan 20.47 0.02.49 27.96 29.60
3 Houni Mikko EE 26.52 0.08.54 19.88 21.04

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Eemil RaN 14.54 0.00.00 59.15 61.49
2 Raitanen Konsta TP 15.58 0.01.04 53.13 55.23
3 Rantala Valtteri VaHa 16.41 0.01.47 48.86 50.80
4 Ristimäki Väinö HS 16.46 0.01.52 46.65 48.50
5 Nieminen Lauri VaHa 18.45 0.03.51 39.95 41.54

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liponkoski Aapo TP 15.30 0.00.00 53.82 53.77
2 Koivisto Mikael SKUusi 16.11 0.00.41 50.68 50.64
2 Rannila Oskari VetU 16.11 0.00.41 50.68 50.64
4 Taura Kalle VaHa 16.25 0.00.55 48.27 48.23
5 Meuronen Joonas HS 16.35 0.01.05 46.95 46.91
6 Suomi Tyko LHR 16.45 0.01.15 45.65 45.61
7 Noponen Juho EsSu 17.06 0.01.36 43.90 43.87
8 Punto Eetu RaN 18.46 0.03.16 39.26 39.23
9 Niemelä Leevi KangSK 20.28 0.04.58 35.32 35.29
10 Seppä Elias AngA 23.00 0.07.30 30.83 30.80

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri HS 15.58 0.00.00
2 Koskinen Eemil TP 16.27 0.00.29
3 Tuominen Rami KanSu 16.54 0.00.56
4 Liponkoski Eino TP 17.02 0.01.04
5 Virkajärvi Aapo JRV 17.16 0.01.18
6 Pesu Akseli TP 17.18 0.01.20
7 Mourujärvi Jonne RR 18.11 0.02.13
8 Pinta Leevi Koovee 18.40 0.02.42
9 Kulju Kalle HlS 18.43 0.02.45
10 Lehtovirta Eetu TP 19.12 0.03.14
11 Liljeström Matias HS 19.29 0.03.31
12 Ritala Arttu TP 19.57 0.03.59
13 Harju Tuomas RaN 20.03 0.04.05
14 Rauhamäki Vili HU-46 20.29 0.04.31
15 Heikkilä Lauri HS 21.33 0.05.35
16 Uusitalo Joni KangSK 25.27 0.09.29

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Sauli S-JKL 17.47 0.00.00
2 Syväterä Sampo TP 19.23 0.01.36
3 Kivioja Arttu RasKa 20.23 0.02.36
4 Lillqvist Erik TP 20.31 0.02.44
5 Friman Eemeli HyRa 20.49 0.03.02
6 Hämäläinen Aaro KangSK 21.26 0.03.39
7 Takanen Eetu VeVe 21.38 0.03.51
8 Ketola Lauri TP 22.02 0.04.15
9 Pakarinen Jere RaN 22.47 0.05.00
10 Koivula Lauri UlvUra 23.21 0.05.34
11 Lamminen Luka TP 24.50 0.07.03
12 Szanti Elias TP 25.49 0.08.02
13 Kuikko Matias KangSK 26.14 0.08.27
14 Kantelinen Leevi HyRa 26.17 0.08.30
15 Kyckling Niilo Eräp 26.30 0.08.43
16 Kujansuu Lauri RasKa 26.40 0.08.53
17 Skyttä Akseli TP 27.12 0.09.25
18 Riikonen Atte TP 30.33 0.12.46
Nurmo Olavi PunKu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 11.28 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 11.52 0.00.24
3 Hietala Vilho S-JKL 12.03 0.00.35
4 Penttilä Akseli Koovee 13.00 0.01.32
5 Teerikoski Pyry LLuja 13.13 0.01.45
6 Backman Voitto KangSK 13.33 0.02.05
7 Vigren Valtteri Koovee 13.37 0.02.09
8 Kantelinen Vili HyRa 14.37 0.03.09
9 Vuorenmaa Joona Koovee 15.11 0.03.43
10 Mäkelä Konsta Koovee 15.12 0.03.44
11 Riikonen Eevert TP 15.20 0.03.52
12 Göransson Niklas HlS 15.30 0.04.02
13 Immonen Topias HlS 15.31 0.04.03
14 Väistökoski Miko TP 15.42 0.04.14
15 Ojanen Arto RasKa 16.07 0.04.39
16 Uusitalo Tami KangSK 16.12 0.04.44
17 Paju Eelis TP 16.41 0.05.13
18 Lemberg Anton TP 17.11 0.05.43
19 Tomula Otso RasKa 17.37 0.06.09
20 Valkama Ville RaN 17.57 0.06.29
21 Seppälä Vilho TP 18.38 0.07.10
22 Bonden Sisu RaN 18.57 0.07.29
23 Husu Aleksi HiKi 18.59 0.07.31
24 Martikainen Joonatan KangSK 19.51 0.08.23
25 Vartiala Valtteri RaN 19.53 0.08.25
26 Kauppila Roope Koovee 20.27 0.08.59
27 Mattila Ato KangSK 21.14 0.09.46
28 Halkilahti Emil AngA 21.28 0.10.00
29 Ristimäki Eino HS 21.49 0.10.21
30 Ala-Jaskara Eero KyRa 22.40 0.11.12
31 Virtanen Otto AngA 23.15 0.11.47
32 Mourujärvi Jere RR 23.48 0.12.20
33 Annala Matias JRV 25.19 0.13.51
34 Lukichev Ivan Koovee 28.49 0.17.21
35 Nummela Roni-Julius IkNV 33.31 0.22.03
Ritala Samu TP HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Hermanni HU-46 12.18 0.00.00
2 Koivisto Luukas SKUusi 13.23 0.01.05
3 Syrjälä Vilho LHR 13.28 0.01.10
4 Pusa Väinö PäLuLu 14.29 0.02.11
5 Koskinen Okko TP 16.02 0.03.44
6 Heikkinen Paavo TP 16.12 0.03.54
Stenholm Daniel TuS HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niva Sara Pohjant 17.04 0.00.00 80.43 82.11
2 Saarijärvi Salla RasKa 17.50 0.00.46 76.08 77.68
3 Koskinen Noora MSParma 17.55 0.00.51 74.84 76.41
4 Kinnala Venla TuS 18.14 0.01.10 72.67 74.20
5 Julkunen Sonja TuS 18.22 0.01.18 71.28 72.78
6 Kaartinen Selja AngA 18.38 0.01.34 69.41 70.87
7 Kari Jaana LänRa 19.16 0.02.12 66.31 67.70
8 Kymäläinen Sanni TP 19.22 0.02.18 65.15 66.52
9 Määttä Suvi TP 20.10 0.03.06 61.78 63.08
10 Valtonen Anni MSParma 20.13 0.03.09 60.84 62.12
11 Oksanen Emmi SiiRa 20.32 0.03.28 59.13 60.37
12 Saarinen Anu Rasti88 21.44 0.04.40 55.14 56.30
Ylikylä Sanna AngA HYL -
Kanko Ruut S-JKL HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 19.32 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 16.10 0.00.00 64.18 63.39
2 Lakanen Reetta HS 16.26 0.00.16 61.56 60.80
3 Muukkonen Eveliina KangSK 18.08 0.01.58 54.36 53.69
4 Wolff Charlotta Raseborg 19.09 0.02.59 50.12 49.50
5 Tuomisto Elisa KyRa 20.37 0.04.27 45.29 44.74
6 Pätäri Päivi HlS 22.47 0.06.37 39.85 39.36
7 Salonen Kirsi JRV 25.04 0.08.54 35.18 34.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Heli Koovee 15.19 0.00.00 43.50 45.33
2 Friman Kaisa HyRa 17.03 0.01.44 37.62 39.19
3 Koskinen Riikka RaN 18.10 0.02.51 33.93 35.35
4 Nokka Katja Rasti88 19.58 0.04.39 29.62 30.86
Varjola Johanna Koovee HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 14.20 0.00.00
2 Seppälä Anu EE 17.28 0.03.08
Virtanen Tiina PertPe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Paula EsSu 16.54 0.00.00 44.27 54.00
2 Westerlund Tiina Koovee 17.37 0.00.43 40.88 49.86
3 Koivuniemi Leena RaN 18.54 0.02.00 36.62 44.67
4 Annila Heli Koovee 20.12 0.03.18 32.87 40.10
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lallo Tuula Trian 14.19 0.00.00 49.29 51.81
2 Saari Marita SuSe 15.57 0.01.38 43.42 45.63
3 Sani Tuula HU-46 16.10 0.01.51 42.02 44.16
4 Kallio Arja RiSu 17.15 0.02.56 38.61 40.58
5 Tammisalo Netta KangSK 19.37 0.05.18 33.28 34.98
6 Toivanen Tuula RaN 20.10 0.05.51 31.71 33.33
7 Papinsaari Sirpa KangSK 20.25 0.06.06 30.68 32.24
8 Virtanen Marjo Hiisi 29.42 0.15.23 20.64 21.70
Piirto Kaisu JRV HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 15.58 0.00.00 46.43 46.94
2 Lavikainen Pirjo KangSK 19.03 0.03.05 37.75 38.16
3 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 19.12 0.03.14 36.29 36.69
4 Elomäki Irmeli VaHa 20.14 0.04.16 33.34 33.71
5 Ahlqvist Kristiina RiSu 21.39 0.05.41 30.13 30.46
6 Laine Kaija KauKa 21.49 0.05.51 28.88 29.20

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 20.27 0.00.00
2 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 30.40 0.10.13

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 19.27 0.00.00
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 27.07 0.07.40

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joensivu Inka VaHa 20.11 0.00.00 46.98 52.98
2 Mustajoki Villa TP 21.33 0.01.22 42.68 48.13
3 Aaltonen Milla IkNV 23.38 0.03.27 37.71 42.53
4 Tuhkanen Suvi UlvUra 24.13 0.04.02 35.63 40.18
5 Nurmo Marjaana PunKu 24.15 0.04.04 34.41 38.81
6 Varjola Lotta Koovee 24.53 0.04.42 32.39 36.53

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaikkonen Oona Koovee 18.37 0.00.00 53.88 53.93
2 Matinheikki Liisa TP 19.15 0.00.38 51.62 51.67
3 Lillqvist Isabella TP 19.16 0.00.39 51.09 51.14
4 Kulju Eevi HlS 21.09 0.02.32 46.09 46.14
5 Tupitsa Milla HS 21.49 0.03.12 44.26 44.30
6 Heinimaa Venla KangSK 23.05 0.04.28 41.42 41.46
7 Nurmo Pauliina PunKu 23.19 0.04.42 40.60 40.64
8 Varjola Mette Koovee 24.06 0.05.29 38.89 38.93
9 Sipilä Mia KangSK 24.08 0.05.31 38.45 38.49
10 Aalto Aura TP 24.32 0.05.55 37.44 37.47
11 Yliaho Iiris Koovee 24.40 0.06.03 36.85 36.89
12 Takala Kaisa TP 24.42 0.06.05 36.42 36.46
13 Salo Kerttu PunKu 28.53 0.10.16 30.82 30.85
14 Kontio Kirsi KangSK 29.13 0.10.36 30.15 30.18
Ristimäki Vieno HS HYL -
Valio Salla TP KES -
Laitamäki Lotta HlT KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryynänen Ella Pihkan 16.53 0.00.00
2 Salonen Heidi Koovee 16.56 0.00.03
3 Väistökoski Meri TP 17.01 0.00.08
4 Nieminen Reetta VaHa 18.02 0.01.09
5 Naskali Johanna KyRa 18.03 0.01.10
6 Rantanen Annika Koovee 18.36 0.01.43
7 Raimovaara Emma HlS 18.44 0.01.51
8 Davidsson Linnéa TP 18.56 0.02.03
9 Lampinen Siina TP 19.11 0.02.18
10 Lampinen Pihla TP 20.29 0.03.36
11 Häkkinen Kaisla TP 21.37 0.04.44
12 Hänninen Sanni TP 22.31 0.05.38
13 Holmala Kira IkNV 23.42 0.06.49
14 Ala-Jaskara Veera KyRa 29.28 0.12.35

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 17.24 0.00.00
2 Lehtonen Vilja AngA 18.24 0.01.00
3 Mäkelä Ilona Koovee 19.18 0.01.54
4 Niemenmaa Meeri IkNV 19.20 0.01.56
5 Enroth Jenna TarpSu 20.01 0.02.37
5 Sipponen Elli JRV 20.01 0.02.37
7 Enroth Emma TarpSu 20.38 0.03.14
8 Mariani Sandra Koovee 21.44 0.04.20
9 Ahlfors Erika TP 22.51 0.05.27
10 Peltonen Riikka JRV 22.55 0.05.31
11 Kovanen Saara S-JKL 23.01 0.05.37
12 Vallittu Tuuli KangSK 23.37 0.06.13
13 Ylilehto Emilia TP 23.55 0.06.31
14 Mustikkamaa Salla RaN 25.18 0.07.54
15 Oksa Siiri RasKa 26.12 0.08.48
16 Hyppölä Ella JRV 26.44 0.09.20
17 Isoaho Peppilotta S-JKL 28.49 0.11.25
Karkiainen Hetaliina KeuKi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 11.51 0.00.00
2 Määttänen Stella RasKa 12.40 0.00.49
3 Koskinen Aino TP 12.47 0.00.56
4 Kulju Silva HlS 13.35 0.01.44
5 Syrjälä Alina LHR 13.43 0.01.52
6 Turpeinen Selma TP 13.50 0.01.59
7 Muukkonen Roosa SKUusi 13.59 0.02.08
8 Jormanainen Tuuli KangSK 14.10 0.02.19
9 Takanen Tiitu VeVe 14.11 0.02.20
10 Anttila Ilona Pohjant 14.27 0.02.36
11 Peltotalo Alma HlS 14.48 0.02.57
12 Salmia Kaisla TarpSu 15.25 0.03.34
13 Pyhtilä Neea KyRa 16.24 0.04.33
14 Lehtovirta Saana TP 16.32 0.04.41
15 Sipiläinen Amanda TP 16.56 0.05.05
15 Halkilahti Siiri AngA 16.56 0.05.05
17 Söyrilä Iida AngA 17.15 0.05.24
18 Honkala Emmi TP 17.24 0.05.33
19 Talonen Elsa IkNV 17.59 0.06.08
20 Oksa Jenni RasKa 18.40 0.06.49
21 Isoaho Pinjasisko S-JKL 18.52 0.07.01
22 Turunen Helmi TP 19.01 0.07.10
23 Suomi Tiuku LHR 19.07 0.07.16
24 Mäkelä Ella TuS 19.09 0.07.18
25 Anttonen Helmiina AngA 19.54 0.08.03
26 Vuorela Sofia UlvUra 20.02 0.08.11
27 Nurmiainen Elsa Raseborg 21.02 0.09.11
28 Rantanen Saga PIF 21.59 0.10.08
29 Tamminen Anna KyRa 23.04 0.11.13
30 Nyholm Ella JRV 23.23 0.11.32
31 Mustikkamaa Eevi RaN 25.58 0.14.07
32 Tohka Jenna PäLuLu 27.29 0.15.38
33 Suojoki Milla PäLuLu 30.53 0.19.02
34 Suojoki Hanna PäLuLu 31.04 0.19.13
35 Kulkula Fanni TarpSu 31.45 0.19.54

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 12.32 0.00.00
2 Pyhtilä Vilma KyRa 13.49 0.01.17
3 Lauronen Anni TP 14.11 0.01.39
4 Andelmaa Oona AngA 14.28 0.01.56
5 Tiits Maria TP 15.37 0.03.05
6 Damskägg Hilda HyRa 15.52 0.03.20
7 Turpeinen Saana TP 16.37 0.04.05
8 Myllylä Lumi TP 16.59 0.04.27
9 Saarinen Taimi TP 17.26 0.04.54
10 Tapiola Aada AngA 18.31 0.05.59
11 Kuikko Saini KangSK 18.53 0.06.21
12 Vallittu Sini KangSK 20.16 0.07.44
13 Laine Enni TP 20.29 0.07.57
14 Nikkilä Alisa KangSK 21.31 0.08.59
15 Karjalainen Sonja TP 29.48 0.17.16
Rantanen Linn PIF HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Samposalo Rasmus TP 14.10 0.00.00
2 Ahola Miko HyRa 14.13 0.00.03
3 Varjola Veeti Koovee 14.38 0.00.28
4 Kinni Aaro EsSu 16.14 0.02.04
5 Hyvölä Onni HlS 20.04 0.05.54
6 Koski Konsta Koovee 20.38 0.06.28

Sarja H09RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 9.24 0.00.00
2 Dardas Samra IkNV 10.39 0.01.15
3 Ahlfors Matias TP 12.11 0.02.47
4 Kinnari Elmeri TP 12.31 0.03.07
5 Humppi Emil JRV 13.23 0.03.59
6 Nieminen Valtteri VaHa 13.59 0.04.35
7 Tiisanoja Elias KeuKi 14.03 0.04.39
8 Honkala Niilo TP 14.25 0.05.01
9 Mamia Arttu Koovee 15.20 0.05.56
10 Pohjola Ilmari HauSi 15.24 0.06.00
11 Lepo Elmeri TP 16.20 0.06.56
12 Lahtela Otso TP 16.44 0.07.20
13 Myllykoski Matias TP 17.21 0.07.57
14 Nummela Samu-Nikolai IkNV 19.32 0.10.08
15 Henttonen Viljo TP 29.11 0.19.47

Sarja H08RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukas Viljami KangSK 11.41 0.00.00
2 Backman Antto KangSK 12.32 0.00.51
3 Tiits Kaarle TP 12.33 0.00.52
4 Latonummi Aaretti HU-46 12.43 0.01.02
5 Heikkinen Juho TP 12.44 0.01.03
6 Nissinen Akseli TP 12.59 0.01.18
7 Turunen Aapo TP 13.17 0.01.36
8 Laurila Anton TP 14.45 0.03.04
9 Pohjola Arttu HauSi 14.47 0.03.06
10 Hirvonen Eerikki LS-37 15.18 0.03.37
11 Kinni Otto EsSu 15.30 0.03.49
12 Raimovaara Leo HlS 15.49 0.04.08
13 Laine Aapo TP 16.39 0.04.58
14 Martikainen Lenni KangSK 17.22 0.05.41
15 Moisander Matias TP 18.59 0.07.18
16 Silvan Jooa TarpSu 20.04 0.08.23
17 Viljakka Ville TP 20.06 0.08.25
18 Husu Daniel HiKi 21.02 0.09.21
19 Paju Eemil TP 23.57 0.12.16
20 Hyvölä Sampo HlS 25.59 0.14.18

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Elsa IkNV 14.56 0.00.00
2 Kyckling Kerttu Eräp 17.03 0.02.07
3 Kulkula Viivi TarpSu 31.28 0.16.32

Sarja D09RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Mona HyRa 11.46 0.00.00
2 Taini Iida JRV 12.04 0.00.18
3 Kauppila Kaisla Koovee 12.34 0.00.48
4 Mäkinen Venla AngA 13.19 0.01.33
5 Niemenmaa Reetta IkNV 14.34 0.02.48
6 Vuorenmaa Saana Koovee 17.42 0.05.56
7 Ojanen Siiri RasKa 19.46 0.08.00

Sarja D08RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Milla TP 14.53 0.00.00
2 Lauronen Elina TP 14.59 0.00.06
3 Myllylä Pilvi TP 16.35 0.01.42
4 Yliaho Lilja Koovee 17.42 0.02.49
5 Takanen Titi VeVe 17.50 0.02.57
6 Saarinen Siiri RaN 19.29 0.04.36
7 Lakanen Lilja HS 20.49 0.05.56
8 Anttila Oona Pohjant 21.11 0.06.18
9 Vartiala Vanessa RaN 22.06 0.07.13
10 Kiviranta Heta Eräp 26.57 0.12.04