FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games ja WRE
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kymäläinen Severi TP 14.47 0.00.00 93.33 97.59
2 Ruohola Akseli MSParma 14.48 0.00.01 92.85 97.09
3 Heikkilä Tuomas HS 15.01 0.00.14 91.14 95.30
4 Ylinen Juho IkNV 15.19 0.00.32 88.99 93.05
5 Palmen Alvar EsSu 15.20 0.00.33 88.53 92.57
6 Aho Aaro VaHa 15.36 0.00.49 86.65 90.61
7 Laukkarinen Jesse SKUusi 15.37 0.00.50 86.20 90.14
8 Pernu Lari EsSu 15.40 0.00.53 85.57 89.48
9 Suna Jussi TuMe 15.48 0.01.01 84.49 88.35
10 Viitasaari Toni-Antti LapVi 15.49 0.01.02 84.05 87.89
11 Saikko Antti TP 16.06 0.01.19 82.23 85.98
12 Väisänen Henrik MSParma 16.18 0.01.31 80.87 84.57
13 Vanhanen Konsta IkNV 16.28 0.01.41 79.72 83.35
14 Lahtinen Tuomo LS-37 16.29 0.01.42 79.30 82.91
15 Vuori Justus TuS 16.33 0.01.46 78.64 82.23
16 Sipponen Jere PR 16.44 0.01.57 77.44 80.98
16 Närvä Tomi HiKi 16.44 0.01.57 77.44 80.98
18 Senttula Tuukka S-JKL 16.57 0.02.10 75.79 79.25
19 Koivisto Antton SKUusi 17.09 0.02.22 74.58 77.99
20 Vehmas Miika EsSu 17.14 0.02.27 73.90 77.27
21 Takanen Lari PR 17.21 0.02.34 73.08 76.41
22 Sankelo Hermanni IkNV 17.58 0.03.11 70.26 73.47
23 Sainio Santeri KangSK 18.11 0.03.24 69.11 72.27
23 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 18.11 0.03.24 69.11 72.27
25 Nurminen Jussi VaHa 19.20 0.04.33 64.42 67.36
26 Kauppi Akseli TP 19.27 0.04.40 63.75 66.66
27 Jurvakainen Tuukka HS 21.19 0.06.32 57.90 60.55
28 Vierimaa Ville EsAk 23.28 0.08.41 52.36 54.75
Taivainen Juho-Matti PelPo HYL -
Seppänen Kari-Pekka EsSu HYL -
Ruohola Aaro MSParma HYL -
Reiner Matthias TP HYL -
Patana Mikko HiKi HYL -
Niemi Aleksi TP HYL -
Kari Tuomas AngA HYL -
Huila Joona Hiisi HYL -
Hirvikallio Joni Koovee HYL -
Koistinen Olli-Pekka HiKi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 13.44 0.00.00 60.47 66.30
2 Lauronen Jarkko LaihLu 14.16 0.00.32 56.02 61.43
3 Saarinen Samuli RaN 16.38 0.02.54 46.18 50.63
Siivonen Jere PirHi HYL -
Vigren Petteri RaN HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liuha Jarkko KangSK 13.03 0.00.00 62.50 68.12
2 Saarinen Timo VaHa 13.44 0.00.41 58.11 63.34
3 Jansson Sören Falken 13.50 0.00.47 56.43 61.51
4 Raute Kaj SuSi 14.10 0.01.07 53.87 58.72
5 Rajala Jarkko RaJu 15.52 0.02.49 47.00 51.23
6 Lahtinen Ismo Jyry 16.16 0.03.13 44.77 48.79
7 Nummela Ville OrPo 17.16 0.04.13 41.16 44.87
8 Vainio Mikko RaN 17.35 0.04.32 39.43 42.97

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 13.27 0.00.00 64.40 69.75
2 Häkkinen Mika Hiilto 13.39 0.00.12 62.96 68.18
3 Hytönen Harri RaVa 13.44 0.00.17 62.08 67.23
4 Lehtonen Eero UlvUra 13.53 0.00.26 60.91 65.97
5 Mamia Tero Koovee 14.11 0.00.44 59.14 64.05
6 Leppänen Kristian LS-37 14.17 0.00.50 58.25 63.08
7 Tala Tuomas HS 14.44 0.01.17 56.01 60.65
8 Kemppi Joni EsSu 14.49 0.01.22 55.23 59.81
9 Myllykoski Pekka S-JKL 15.12 0.01.45 53.39 57.82
10 Laitamäki Mika HlT 15.39 0.02.12 51.41 55.68
11 Maasilta Tommi RaVa 15.41 0.02.14 50.87 55.09
12 Yliaho Marko Koovee 16.12 0.02.45 48.82 52.88
13 Isoherranen Sami Lynx 16.28 0.03.01 47.62 51.57
14 Nurmiainen Jouko Raseborg 16.37 0.03.10 46.78 50.66
15 Myllymäki Jyri VetU 17.09 0.03.42 44.92 48.65
16 Kokkonen Timo KaSu 20.27 0.07.00 37.34 40.44
17 Suojanen Jukka Koovee 24.37 0.11.10 30.74 33.29
Rajala Marko HS HYL -
Näpänkangas Mika S-JKL HYL -
Lehtinen Juhani KauKa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 13.53 0.00.00 61.00 65.31
2 Heikkilä Ossi S-JKL 14.03 0.00.10 59.63 63.84
3 Koski Timo Koovee 14.14 0.00.21 58.22 62.34
4 Nygård Marko S-JKL 14.39 0.00.46 55.95 59.90
5 Ruohola Risto MSParma 15.21 0.01.28 52.81 56.54
6 Heikkinen Jarkko VeVe 15.30 0.01.37 51.71 55.36
7 Kleemola Jari PertPe 16.16 0.02.23 48.71 52.16
8 Ketola Mika Koovee 16.39 0.02.46 47.05 50.37
9 Kuusisto Seppo Koovee 16.42 0.02.49 46.36 49.64
10 Numminen Mika UrjU 16.59 0.03.06 45.06 48.24
11 Hirvonen Petri EE 17.54 0.04.01 42.24 45.23
12 Kontio Pasi KangSK 20.39 0.06.46 36.18 38.73
Pulli Antero RR HYL -
Lohikainen Timo RaVa HYL -
Haunia Heikki HSU HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huostila Markku LamSä 14.31 0.00.00 53.93 58.88
2 Hakulinen Pekka EsSu 14.41 0.00.10 52.59 57.42
3 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.00 0.00.29 50.77 55.43
4 Viitanen Reijo RaN 15.06 0.00.35 49.72 54.29
5 Juvakka Pekka AnttU 15.40 0.01.09 47.24 51.58
6 Numminen Hannu EsAk 16.04 0.01.33 45.40 49.57
7 Mäkipää Kalevi Hiisi 16.06 0.01.35 44.65 48.75
8 Itkonen Raimo S-JKL 17.03 0.02.32 41.53 45.35
9 Nyholm Thomas Trian 17.18 0.02.47 40.31 44.02
10 Savikko Olli TarpSu 17.56 0.03.25 38.30 41.81
11 Lahtinen Jari IHR 18.55 0.04.24 35.74 39.02
Inkeri Pekka ORa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 15.24 0.00.00 47.89 51.50
2 Hyvärinen Vesa RaN 16.49 0.01.25 42.92 46.15
3 Granholm Tommi Koovee 17.19 0.01.55 40.76 43.84
4 Järvinen Jari HlT 17.59 0.02.35 38.37 41.27
5 Laukkarinen Kari TVV 19.32 0.04.08 34.52 37.12
6 Papinsaari Kari KangSK 22.41 0.07.17 29.03 31.22
7 Viitasalo Harri RiSu 23.54 0.08.30 26.89 28.92
Helle Markku SaPu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 11.48 0.00.00 50.81 53.49
2 Ilmakunnas Pekka Pihkan 12.59 0.01.11 45.55 47.95
3 Kronholm Peter Brahe 13.22 0.01.34 43.63 45.93
4 Pietilä Pekka KangSK 14.10 0.02.22 40.59 42.73
5 Liukkala Pekka HauSi 14.20 0.02.32 39.55 41.63
6 Koskinen Kaj VaHa 14.35 0.02.47 38.31 40.33
7 Nurisalo Seppo KoS 14.43 0.02.55 37.41 39.38
8 Kartaslammi Ari IkNV 16.41 0.04.53 32.51 34.22
9 Uotila Ilkka SuSe 20.22 0.08.34 26.23 27.61
10 Tuomaala Juhani KoS 30.54 0.19.06 17.02 17.92
Nylund Sven-Olof Botnia HYL -
Hanttu Ari RaN HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 12.53 0.00.00 47.01 49.81
2 Railimo Matti SOC 13.21 0.00.28 44.80 47.47
3 Lehtinen Teuvo SOC 13.59 0.01.06 42.23 44.75
4 Ovaska Ari EE 14.29 0.01.36 40.25 42.65
5 Turku Vesa HS 14.55 0.02.02 38.57 40.87
6 Pusa Raimo OrPo 15.54 0.03.01 35.71 37.84
7 Lindstedt Tapio OrPo 17.37 0.04.44 31.80 33.70
8 Terävä Seppo XYZ 18.34 0.05.41 29.77 31.54
9 Kuosa Harri LoJa 20.35 0.07.42 26.48 28.06
10 Keränen Kauko UrjU 21.25 0.08.32 25.10 26.59
Saksman Kai EST HYL -
Huhta Tapani KangSK HYL -
Alexandersson Yngve PIF HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 13.09 0.00.00 39.47 39.66
2 Rapakko Timo SuSi 13.16 0.00.07 38.28 38.47
3 Lehtinen Olli TuS 13.28 0.00.19 36.89 37.06
4 Haaja Reijo VaHa 14.01 0.00.52 34.65 34.81
5 Hahto Matti OrPo 15.38 0.02.29 30.35 30.50
6 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.32 0.04.23 26.43 26.56
7 Teppo Jaakko GIF 20.07 0.06.58 22.48 22.59
8 Paavola Vesa EE 21.39 0.08.30 20.38 20.47

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 14.23 0.00.00
Paavola Seppo EE HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 24.13 0.00.00

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Teemu IkNV 14.05 0.00.00 86.49 89.13
2 Eerola Mikko TP 14.36 0.00.31 82.93 85.46
3 Lindqvist Arttu KS 14.59 0.00.54 80.32 82.77
4 Vaismaa Lassi JRV 15.07 0.01.02 79.13 81.54
5 Kinnunen Valtteri LS-37 15.10 0.01.05 78.38 80.78
6 Kankainen Valtteri TuS 15.13 0.01.08 77.65 80.02
7 Peltola Samuli JRV 15.20 0.01.15 76.58 78.92
8 Silvennoinen Oskari KR 15.25 0.01.20 75.69 78.00
9 Lohtander Aleksi RaLu 15.33 0.01.28 74.57 76.85
10 Syrjäläinen Lauri HS 15.36 0.01.31 73.86 76.12
11 Lepistö Oskari MSParma 15.40 0.01.35 73.08 75.31
12 Sankelo Antton LapVi 15.57 0.01.52 71.33 73.50
13 Hiltunen Juho Pohjant 16.16 0.02.11 69.49 71.61
14 Donner Jonny OK77 16.20 0.02.15 68.76 70.86
15 Gripenberg Otto Brahe 16.30 0.02.25 67.62 69.68
16 Haltia Ilari HS 16.45 0.02.40 66.17 68.19
17 Ikola Atte HS 16.54 0.02.49 65.15 67.14
18 Willman Pyry LS-37 17.08 0.03.03 63.84 65.79
18 Arola Topias PR 17.08 0.03.03 63.84 65.79
20 Kontio Kimmo KangSK 18.15 0.04.10 59.13 60.94
21 Niemensivu Timi RaLu 18.25 0.04.20 58.20 59.98
22 Talja Eljas OK77 19.51 0.05.46 53.63 55.27
23 Janovs Jekabs TP 20.37 0.06.32 51.28 52.85
24 Kokkonen Eemeli KaSu 23.42 0.09.37 44.30 45.65
Koivuniemi Sakari TP HYL -
Hihnala Henrik Koovee HYL -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Rauli VaHa 13.47 0.00.00 64.00 63.40
2 Muukkonen Topias MSParma 13.50 0.00.03 63.55 62.95
3 Malinen Vinski Navi 14.05 0.00.18 62.20 61.62
3 Holmroos Sakari TuS 14.05 0.00.18 62.20 61.62
5 Niemensivu Miki RaLu 14.11 0.00.24 61.33 60.75
6 Kuusikko Miska Pohjant 14.35 0.00.48 59.43 58.88
7 Donner Jesper OK77 14.47 0.01.00 58.42 57.87
7 Mäki-Laurila Anttoni TP 14.47 0.01.00 58.42 57.87
9 Aaltonen Tatu Lynx 15.03 0.01.16 56.98 56.44
10 Ronkainen Elias JRV 15.07 0.01.20 56.52 55.99
11 Riissanen Pyry EsAk 15.08 0.01.21 56.26 55.73
12 Rautio Daniel EsSu 15.11 0.01.24 55.87 55.34
12 Syrjälä Elmeri LHR 15.11 0.01.24 55.87 55.34
14 Axelin Eelis PR 15.14 0.01.27 55.28 54.76
15 Ankelo Jussi MSParma 15.17 0.01.30 54.90 54.38
16 Ekola Juuso LapVi 15.40 0.01.53 53.36 52.86
17 Kujansuu Aaro RasKa 15.42 0.01.55 53.05 52.55
18 Granqvist Eetu LS-37 15.43 0.01.56 52.80 52.30
19 Granqvist Aapo LS-37 15.48 0.02.01 52.33 51.83
20 Koskinen Aaro TP 15.52 0.02.05 51.91 51.42
21 Kenttämies Eevert Koovee 15.55 0.02.08 51.56 51.07
22 Klemettinen Simo S-JKL 16.02 0.02.15 50.99 50.51
23 Ikola Aapo HS 16.09 0.02.22 50.43 49.96
24 Punto Eetu RaN 16.12 0.02.25 50.08 49.61
25 Taura Kalle VaHa 16.16 0.02.29 49.69 49.22
26 Noponen Juho EsSu 16.17 0.02.30 49.45 48.98
27 Niskanen Aatu VeVe 16.27 0.02.40 48.76 48.30
27 Skyttä Ilari HlS 16.27 0.02.40 48.76 48.30
29 Koivisto Mikael SKUusi 16.29 0.02.42 48.29 47.84
30 Engström Simon PIF 16.37 0.02.50 47.72 47.27
31 Niemelä Julius RaN 16.43 0.02.56 47.25 46.80
32 Vennelä Nuutti KangSK 16.48 0.03.01 46.83 46.39
33 Suomi Tyko LHR 17.14 0.03.27 45.47 45.05
34 Virtanen Aapo PR 17.33 0.03.46 44.48 44.06
35 Virkajärvi Juho JRV 17.52 0.04.05 43.52 43.11
36 Koskinen Mikael RaN 17.56 0.04.09 43.18 42.78
37 Määttänen Markus EsSu 18.06 0.04.19 42.62 42.22
38 Välkki Totte TP 18.35 0.04.48 41.34 40.95
Tuominen Rami KanSu HYL -
Fritzen Florian Lynx HYL -
Norrbacka Roni-Eemil AR HYL -
Lemberg Ville RaJu HYL -
Lehtonen Elias UlvUra HYL -
Lahti Paavo RasKa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil TP 12.29 0.00.00
2 Pesu Akseli TP 12.44 0.00.15
3 Lehtovirta Eetu TP 13.30 0.01.01
4 Kulju Kalle HlS 13.53 0.01.24
5 Ritala Arttu TP 15.30 0.03.01
6 Sipiläinen Julius TP 16.15 0.03.46
7 Kallela Lenni HS 17.04 0.04.35
8 Uusitalo Joni KangSK 20.16 0.07.47
Liponkoski Eino TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Akseli Koovee 13.05 0.00.00
2 Kivistö Joona TP 13.48 0.00.43
3 Riikonen Eevert TP 14.00 0.00.55
4 Siivonen Eero Koovee 14.03 0.00.58
5 Uusitalo Tami KangSK 14.18 0.01.13
6 Mäkelä Konsta Koovee 14.20 0.01.15
7 Vigren Valtteri Koovee 14.37 0.01.32
8 Göransson Niklas HlS 14.49 0.01.44
9 Backman Voitto KangSK 14.50 0.01.45
10 Ahtola Touko KangSK 15.06 0.02.01
11 Kinnunen Onni KangSK 15.40 0.02.35
12 Pienimäki Nemo TP 16.09 0.03.04
13 Lemberg Anton TP 16.37 0.03.32
14 Paju Eelis TP 17.02 0.03.57
15 Väistökoski Miko TP 17.04 0.03.59
16 Paju Vilho TP 17.19 0.04.14
17 Ritala Samu TP 19.11 0.06.06
18 Mattila Ato KangSK 20.09 0.07.04
19 Seppälä Vilho TP 21.07 0.08.02
20 Kauppila Roope Koovee 22.18 0.09.13
21 Vartiala Valtteri RaN 25.53 0.12.48
22 Lukichev Ivan Koovee 27.19 0.14.14
Tolonen Vilho Koovee HYL -
Saarenoja Tuukka TP HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik TP 14.50 0.00.00
2 Lautamäki Topias HlS 15.47 0.00.57
3 Syväterä Sampo TP 16.00 0.01.10
4 Hämäläinen Aaro KangSK 16.46 0.01.56
5 Ketola Lauri TP 18.03 0.03.13
6 Vartiala Oskari RaN 18.53 0.04.03
7 Näpänkangas Olli S-JKL 22.23 0.07.33
8 Riikonen Atte TP 23.29 0.08.39
9 Donner Jeremy OK77 23.58 0.09.08

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Vilho LHR 12.18 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 14.02 0.01.44
3 Ahlfors Matias TP 14.14 0.01.56
4 Kinnari Elmeri TP 14.20 0.02.02
5 Koivisto Luukas SKUusi 14.28 0.02.10
6 Lehti Loisto Koovee 15.44 0.03.26
7 Koskinen Okko TP 16.00 0.03.42
8 Kivistö Aleksi TP 16.02 0.03.44
9 Mariani Frank Koovee 16.44 0.04.26
10 Heikkinen Paavo TP 17.46 0.05.28
11 Pusa Väinö PäLuLu 19.34 0.07.16
12 Kinnunen Veli PäLuLu 23.03 0.10.45
13 Laine Aapo TP 24.22 0.12.04

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Enlund Alexandra PIF 15.45 0.00.00 94.03 94.63
2 Patana Jenny HiKi 15.52 0.00.07 92.82 93.42
3 Hulkkonen Niina SWE 16.09 0.00.24 90.68 91.26
4 Rantala Jasmiina Lynx 16.33 0.00.48 87.99 88.56
5 Nymalm Amy PIF 16.34 0.00.49 87.41 87.97
6 Oksanen Maiju Pohjant 16.38 0.00.53 86.56 87.12
7 Kauppila Sanna AngA 16.41 0.00.56 85.81 86.36
8 Joensuu Marttiina Pohjant 16.42 0.00.57 85.23 85.78
8 Karhola Lotta TP 16.42 0.00.57 85.23 85.78
10 Kaskinen Mira RasKa 16.51 0.01.06 83.50 84.03
11 Järveläinen Julia Femman 16.56 0.01.11 82.60 83.13
12 Mattila Milla HS 17.03 0.01.18 81.55 82.08
13 Hirvonen Milla TP 17.51 0.02.06 77.44 77.93
14 Rintanen Heini TuS 17.57 0.02.12 76.55 77.04
15 Niva Sara Pohjant 18.06 0.02.21 75.46 75.94
16 Pelkonen Roosa TP 18.31 0.02.46 73.32 73.79
17 Kinnala Venla TuS 18.40 0.02.55 72.29 72.75
18 Väisänen Essi TP 18.45 0.03.00 71.53 71.98
19 Koli Helmi Lynx 19.47 0.04.02 67.37 67.81
20 Kymäläinen Sanni TP 20.15 0.04.30 65.42 65.83
21 Kanko Ruut S-JKL 20.22 0.04.37 64.64 65.05
22 Viholainen Elisa EsSu 21.04 0.05.19 62.10 62.50
23 Avelin Melina TP 22.09 0.06.24 58.69 59.07
Uotila Ulrika Koovee HYL -
Närhi Anna SWE HYL -
Kari Jaana LänRa HYL -
Hulkkonen Johanna Koovee HYL -
Haapakoski Tiina RasKa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 16.35 0.00.00 61.85 61.22
2 Schutskoff Mari KangSK 16.40 0.00.05 58.46 57.86
3 Liuha Riina KangSK 17.30 0.00.55 52.75 52.21
4 Airaksinen Laura VaHa 23.09 0.06.34 37.66 37.27

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 16.10 0.00.00 66.86 65.46
2 Heikkilä Maija EsAk 16.54 0.00.44 62.59 61.28
3 Siivonen Hanna-Mari Koovee 16.57 0.00.47 61.04 59.76
4 Muukkonen Eveliina KangSK 17.07 0.00.57 59.09 57.85
5 Eeva Jonna KangSK 18.52 0.02.42 52.38 51.28
6 Wolff Charlotta Raseborg 18.58 0.02.48 50.88 49.82
7 Pätäri Päivi HlS 20.16 0.04.06 46.48 45.50
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 27.23 0.11.13 33.55 32.85

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saue Elo Koovee 11.48 0.00.00 55.75 56.88
2 Rintanen Mari KangSK 14.21 0.02.33 44.47 45.37
3 Pelkonen Suvi VeVe 16.29 0.04.41 37.51 38.28
Karppinen Riikka EsAk HYL -
Lehtinen Anne KauKa HYL -
Varjola Johanna Koovee HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 12.34 0.00.00 60.30 62.66
2 Rantala Eija EsSu 13.10 0.00.36 56.83 59.06
3 Peltola Heli KeuKi 13.13 0.00.39 55.90 58.09
4 Heikkinen Anniina VeVe 14.48 0.02.14 49.28 51.21
5 Rokka Susanna LHR 14.51 0.02.17 48.47 50.38
6 Latvala Annukka RaJu 15.07 0.02.33 46.99 48.84
7 Kahanpää Hanna EsSu 15.08 0.02.34 46.32 48.13
8 Seppälä Anu EE 15.31 0.02.57 44.56 46.31
9 Torp-Donner Heidi OK77 15.50 0.03.16 43.07 44.76
10 Laurila Anneli Trian 16.26 0.03.52 40.92 42.53
Virtanen Tiina PertPe HYL -
Saarijärvi Sari RaN HYL -
Kallela Sari HS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Paula EsSu 14.37 0.00.00 43.17 52.52
2 Westerlund Tiina Koovee 15.35 0.00.58 39.27 47.79
3 Koivuniemi Leena RaN 16.29 0.01.52 35.98 43.78
4 Annila Heli Koovee 17.49 0.03.12 32.23 39.21
5 Järvinen Tuija HlT 18.03 0.03.26 30.76 37.43
Kallio Ulla KeU KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.26 0.00.00 52.69 55.89
2 Rajamäki Terhi KangSK 13.00 0.00.34 49.70 52.73
3 Sani Tuula HU-46 13.05 0.00.39 48.70 51.67
4 Lallo Tuula Trian 13.22 0.00.56 47.00 49.86
5 Laurila Saija KangSK 14.12 0.01.46 43.61 46.27
6 Toivonen Merja EE 15.11 0.02.45 40.20 42.65
7 Kallio Arja RiSu 15.15 0.02.49 39.44 41.84
8 Papinsaari Sirpa KangSK 16.24 0.03.58 36.13 38.33
9 Toivanen Tuula RaN 16.58 0.04.32 34.40 36.49
10 Korpio Aulikki VaHa 17.17 0.04.51 33.25 35.27
11 Tammisalo Netta KangSK 17.38 0.05.12 32.08 34.04
12 Virtanen Marjo Hiisi 25.34 0.13.08 21.78 23.10

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 13.28 0.00.00 51.17 52.70
2 Purhonen Kaija HU-46 14.11 0.00.43 47.37 48.78
3 Lavikainen Pirjo KangSK 14.56 0.01.28 43.84 45.14
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 15.08 0.01.40 42.12 43.38
5 Nurminen Arja VaHa 15.10 0.01.42 40.89 42.11
6 Wickholm Rita Trian 16.23 0.02.55 36.80 37.90
7 Turku Kaija HS 19.02 0.05.34 30.77 31.69

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 13.13 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 16.05 0.00.00 35.21 36.07
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 17.41 0.01.36 30.42 31.17
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 18.38 0.02.33 27.35 28.02
4 Jalkanen Marke VaHa 29.48 0.13.43 16.15 16.55

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 13.44 0.00.00 89.42 87.22
2 Laaksoviita Veera KR 14.35 0.00.51 83.66 81.60
3 Karjalainen Mikaela JRV 14.40 0.00.56 82.64 80.61
4 Taipale Anniina LS-37 14.50 0.01.06 81.17 79.17
5 Määttänen Maria EsSu 14.54 0.01.10 80.27 78.29
6 Eerola Lotta TP 15.04 0.01.20 78.85 76.91
7 Luoma Oona TP 15.14 0.01.30 77.46 75.56
8 Pitkänen Hilla JRV 15.20 0.01.36 76.44 74.55
9 Klemettinen Kaisa S-JKL 16.00 0.02.16 72.75 70.96
10 Rantala Aino OH 16.08 0.02.24 71.65 69.89
11 Virtanen Heta HlS 16.21 0.02.37 70.21 68.48
12 Ovaska Jenni VeVe 16.35 0.02.51 68.74 67.05
13 Kukonlehto Hilda KangSK 16.49 0.03.05 67.31 65.65
14 Sainio Linda KangSK 16.54 0.03.10 66.51 64.87
15 Jussila Ida TP 16.58 0.03.14 65.77 64.15
16 Kiiskinen Elisa SoJy 17.24 0.03.40 63.68 62.11
17 Virtala Jenny PIF 17.26 0.03.42 63.09 61.54
18 Pellonperä Sofia EsSu 17.49 0.04.05 61.29 59.78
19 Simola Rosa Koovee 18.09 0.04.25 59.72 58.25
20 Ruoti Miina VeVe 18.27 0.04.43 58.32 56.88
Väätäjä Milja PR HYL -
Taulavuori Venla AlatPi HYL -
Silvennoinen Siiri KR HYL -
Nygård Mette S-JKL HYL -

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 14.34 0.00.00 67.39 64.53
2 Punto Elli RaN 14.41 0.00.07 66.63 63.80
3 Isoherranen Salla Lynx 15.07 0.00.33 64.51 61.77
4 Sallila Katarina HS 15.38 0.01.04 62.16 59.52
5 Lehtonen Venla UlvUra 15.52 0.01.18 61.04 58.45
6 Kaiponen Iida-Emilia ORa 15.53 0.01.19 60.77 58.19
7 Lillqvist Isabella TP 16.00 0.01.26 60.13 57.57
8 Turakainen Veera Lynx 16.09 0.01.35 59.37 56.84
9 Ekström Lotte-Line MSParma 16.10 0.01.36 59.10 56.59
10 Sikkilä Peppi LapVi 16.19 0.01.45 58.36 55.88
11 Gröhn Ronja TP 16.27 0.01.53 57.69 55.24
12 Matinheikki Liisa TP 16.42 0.02.08 56.63 54.22
13 Mänty Elisa RR 16.48 0.02.14 56.09 53.71
14 Lohtander Ilona RaLu 16.51 0.02.17 55.73 53.37
15 Virkajärvi Heta JRV 16.54 0.02.20 55.38 53.02
16 Karkiainen Helmi KeuKi 17.04 0.02.30 54.64 52.32
17 Heikkinen Roosa VeVe 17.11 0.02.37 54.08 51.78
18 Myllymäki Matilda KoS 17.21 0.02.47 53.37 51.11
19 Laine Noora TP 17.24 0.02.50 53.03 50.78
20 Kokkonen Meeri KaSu 17.30 0.02.56 52.54 50.31
21 Väistökoski Meri TP 17.38 0.03.04 51.96 49.75
22 Hyyppä Liina KoS 17.46 0.03.12 51.38 49.20
23 Talvitie Meri RaN 17.52 0.03.18 50.91 48.75
24 Rantakokko Merianna HS 18.03 0.03.29 50.22 48.08
24 Valio Salla TP 18.03 0.03.29 50.22 48.08
26 Lehtonen Iida SKUusi 18.05 0.03.31 49.76 47.65
27 Julkunen Siiri TP 18.07 0.03.33 49.49 47.39
27 Rajala Anni HS 18.07 0.03.33 49.49 47.39
29 Koski Hanni Koovee 18.10 0.03.36 48.99 46.91
30 Miettinen Kiia EsSu 18.59 0.04.25 46.71 44.73
31 Virtala Emmi PIF 19.03 0.04.29 46.38 44.41
31 Nyman Ida Lynx 19.03 0.04.29 46.38 44.41
33 Rantala Ella HS 19.16 0.04.42 45.52 43.58
34 Laitamäki Lotta HlT 19.23 0.04.49 45.07 43.16
35 Poijärvi Aino RaN 19.55 0.05.21 43.70 41.85
36 Rautio Ulrika EsSu 20.19 0.05.45 42.68 40.87
37 Linnainmaa Annukka KangSK 20.39 0.06.05 41.83 40.06
38 Kontio Kirsi KangSK 22.39 0.08.05 37.99 36.38
Luoma Elli TP HYL -
Wickholm Saga Trian HYL -
Kemppi Silva EsSu HYL -
Kulju Eevi HlS HYL -
Salonen Lotta JRV HYL -
Papinaho Alina KeuKi HYL -
Outinen Katariina KyS HYL -
Mäki Aino HlS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Naskali Johanna KyRa 14.04 0.00.00
2 Salonen Heidi Koovee 15.12 0.01.08
3 Raimovaara Emma HlS 15.39 0.01.35
4 Häkkinen Kaisla TP 15.45 0.01.41
5 Nieminen Reetta VaHa 16.03 0.01.59
6 Hänninen Sanni TP 18.01 0.03.57
7 Mbembela Kia Lynx 19.35 0.05.31
8 Haanpää Venla TP 20.54 0.06.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 11.36 0.00.00
2 Koskinen Iida RaN 12.15 0.00.39
3 Turpeinen Selma TP 13.05 0.01.29
3 Muukkonen Roosa SKUusi 13.05 0.01.29
5 Syrjälä Alina LHR 13.17 0.01.41
6 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 13.25 0.01.49
7 Koskinen Aino TP 13.57 0.02.21
8 Määttänen Stella RasKa 14.12 0.02.36
9 Kulju Silva HlS 14.29 0.02.53
10 Jormanainen Tuuli KangSK 17.03 0.05.27
11 Sipiläinen Amanda TP 17.04 0.05.28
12 Honkala Emmi TP 17.09 0.05.33
13 Ahti Saana TarpSu 17.40 0.06.04
14 Suomi Tiuku LHR 18.18 0.06.42
15 Laamanen Karoliina TarpSu 18.48 0.07.12
16 Nurmiainen Elsa Raseborg 19.05 0.07.29
17 Rajala Kerttu RaJu 19.19 0.07.43
18 Korhonen Nella TarpSu 20.17 0.08.41
19 Lehti Lumi Koovee 22.56 0.11.20
20 Snickars Lea NOK 26.10 0.14.34
Salmia Kaisla TarpSu HYL -
Peltotalo Alma HlS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkelä Ilona Koovee 15.15 0.00.00
2 Rajala Maija RaJu 15.36 0.00.21
3 Papinaho Enne KeuKi 15.42 0.00.27
4 Niemenmaa Meeri IkNV 15.50 0.00.35
5 Lohtander Eerika RaLu 15.59 0.00.44
6 Vallittu Tuuli KangSK 18.01 0.02.46
7 Ahlfors Erika TP 18.06 0.02.51
8 Lehtonen Lilja SKUusi 18.29 0.03.14
9 Ahti Ronja TarpSu 18.58 0.03.43
10 Mustonen Vilma KangSK 19.06 0.03.51
11 Mustikkamaa Salla RaN 20.45 0.05.30
12 Mariani Sandra Koovee 21.18 0.06.03
13 Järvenpää Seela TP 22.56 0.07.41
Karkiainen Hetaliina KeuKi HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Anni Koovee 11.53 0.00.00
2 Malm Saara TP 12.05 0.00.12
3 Lehtonen Aurora UlvUra 12.37 0.00.44
4 Lauronen Anni TP 12.54 0.01.01
5 Saarinen Taimi TP 14.01 0.02.08
6 Pyhtilä Vilma KyRa 15.41 0.03.48
7 Laine Enni TP 16.57 0.05.04
8 Karjalainen Sonja TP 17.06 0.05.13
9 Tuominen Joanna HlS 19.35 0.07.42
10 Myllylä Lumi TP 19.46 0.07.53
11 Vallittu Sini KangSK 20.20 0.08.27
12 Neilimo Eevi KangSK 21.42 0.09.49

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Valkama Ville RaN 16.25 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Anna KyRa 16.27 0.00.00
2 Kulkula Fanni TarpSu 21.55 0.05.28
3 Schutskoff Aada KangSK 26.51 0.10.24

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Konsta Koovee 11.08 0.00.00
2 Okkonen Aarre Koovee 11.56 0.00.48
3 Varjola Veeti Koovee 12.34 0.01.26
4 Hyvölä Onni HlS 15.45 0.04.37

Sarja H09RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllykoski Matias TP 12.47 0.00.00
2 Nieminen Valtteri VaHa 13.04 0.00.17
3 Tiisanoja Elias KeuKi 13.45 0.00.58
4 Stenbäck Joonatan KangSK 16.22 0.03.35

Sarja H08RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Antto KangSK 12.43 0.00.00
2 Tiits Kaarle TP 12.44 0.00.01
3 Viljakka Ville TP 12.47 0.00.04
4 Turunen Aapo TP 13.20 0.00.37
5 Mennala Vilho HlS 13.41 0.00.58
5 Sabel Santeri Keihäs 13.41 0.00.58
7 Heikkinen Juho TP 13.47 0.01.04
8 Näpänkangas Eero S-JKL 13.50 0.01.07
9 Raimovaara Leo HlS 16.24 0.03.41
10 Paju Eemil TP 16.58 0.04.15
11 Hyvölä Sampo HlS 17.51 0.05.08
12 Seppä Oliver KangSK 18.58 0.06.15
13 Neilimo Aaro KangSK 20.04 0.07.21

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juslin Kerttu Koovee 10.24 0.00.00
2 Riikonen Silva TP 28.19 0.17.55

Sarja D09RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 8.27 0.00.00
2 Kauppila Kaisla Koovee 12.08 0.03.41
3 Niemenmaa Reetta IkNV 13.09 0.04.42
4 Vuorenmaa Saana Koovee 13.42 0.05.15
5 Pusa Olga PäLuLu 14.09 0.05.42
6 Stenbäck Lotta KangSK 14.20 0.05.53

Sarja D08RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Elina TP 14.14 0.00.00
2 Snickars Maja NOK 14.30 0.00.16
3 Vartiala Vanessa RaN 16.02 0.01.48
4 Korhonen Saara TarpSu 16.15 0.02.01
5 Karjalainen Milla TP 16.20 0.02.06
6 Siivonen Aino Koovee 16.53 0.02.39
7 Saarinen Siiri RaN 18.55 0.04.41
8 Myllylä Pilvi TP 20.23 0.06.09

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Emmi SiiRa 14.44 0.00.00 53.36 59.74
2 Järventausta Ennimaria KyRa 16.35 0.01.51 43.85 49.10
3 Markula Maria LoJa 19.25 0.04.41 34.41 38.53

Sarja D15-20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varjola Mette Koovee 17.40 0.00.00 30.53 36.28
2 Yliaho Iiris Koovee 18.32 0.00.52 27.65 32.85
3 Varjola Lotta Koovee 19.09 0.01.29 25.35 30.12
4 Pajula Siiri KangSK 19.31 0.01.51 23.49 27.91

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Touko TuS 14.27 0.00.00 77.73 80.29
2 Sankelo Sampo LapVi 15.36 0.01.09 71.75 74.11
2 Syrjälä Niilo LHR 15.36 0.01.09 71.75 74.11
4 Kirjavainen Santeri KuoSu 15.52 0.01.25 70.05 72.35
5 Ojala Aaro KS 15.54 0.01.27 69.66 71.95
6 Ronkainen Aarni JRV 16.01 0.01.34 68.91 71.17
7 Alajoutsi Oliver Koovee 16.10 0.01.43 68.02 70.26
8 Jansson Emil Brahe 16.15 0.01.48 67.43 69.65
9 Yliaho Joona Koovee 16.20 0.01.53 66.85 69.05
10 Gröhn Riku TP 16.26 0.01.59 66.21 68.38
11 Karttila Aleksi MSParma 16.35 0.02.08 65.37 67.52
12 Alajoutsi Jasper Koovee 16.43 0.02.16 64.61 66.74
13 Virtanen Akseli KS 16.55 0.02.28 63.62 65.71
14 Lautamäki Matias MSParma 17.02 0.02.35 62.95 65.02
15 Rantala Valtteri VaHa 17.03 0.02.36 62.66 64.72
16 Sorsa Antti EsSu 17.06 0.02.39 62.25 64.30
17 Hyvönen Jerry KuoSu 17.10 0.02.43 61.78 63.81
18 Balck Otto AngA 17.13 0.02.46 61.37 63.39
19 Rousku Samuli MSParma 17.15 0.02.48 61.03 63.03
20 Ketonen Juuso LS-37 17.19 0.02.52 60.57 62.56
21 Mustajoki Olli TP 17.21 0.02.54 60.22 62.20
22 Still Alec Trian 17.23 0.02.56 59.88 61.85
22 Konttila Akseli TP 17.23 0.02.56 59.88 61.85
24 Määttälä Mikko EsSu 17.29 0.03.02 59.09 61.03
24 Boström Kristian EsSu 17.29 0.03.02 59.09 61.03
26 Joensuu Valter Brahe 17.34 0.03.07 58.37 60.28
27 Kallela Luca HS 17.36 0.03.09 58.03 59.94
28 Pajuoja Otso EsSu 18.22 0.03.55 55.40 57.22
28 Rokka Tuomas LHR 18.22 0.03.55 55.40 57.22
30 Olkkonen Vili JRV 18.25 0.03.58 54.82 56.62
31 Raitanen Konsta TP 18.44 0.04.17 53.68 55.45
32 Koponen Matias Lynx 18.45 0.04.18 53.43 55.18
32 Korhonen Eetu KS 18.45 0.04.18 53.43 55.18
34 Mbembela Karim Lynx 18.50 0.04.23 52.78 54.51
35 Laine Aarni TP 19.29 0.05.02 50.81 52.48
36 Schüle Oliver Koovee 19.36 0.05.09 50.31 51.96
37 Nordgren Simon Trian 20.13 0.05.46 48.58 50.18
38 Nieminen Lauri VaHa 22.38 0.08.11 43.22 44.64
Virtala Alex PIF HYL -
Väisänen Lenni EsSu HYL -
Raasakka Jussi EsSu HYL -
Maasilta Aapo HS HYL -
Koskinen Eemil RaN HYL -
Hämäläinen Kasperi KuoSu HYL -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Inari EsSu 14.09 0.00.00 73.15 78.47
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 14.50 0.00.41 69.47 74.53
3 Ankelo Elsa MSParma 15.11 0.01.02 67.57 72.48
4 Raasakka Liisa EsSu 15.17 0.01.08 66.83 71.69
5 Hahn Olivia Solf 15.40 0.01.31 64.90 69.62
6 Hyyppä Milja KoS 15.50 0.01.41 63.93 68.58
7 Heikkinen Ida VeVe 15.55 0.01.46 63.31 67.91
8 Niemi Tiina RasKa 15.59 0.01.50 62.76 67.32
9 Kärnä Nina SonPa 16.14 0.02.05 61.51 65.99
10 Asklöf Aino Lynx 16.16 0.02.07 61.10 65.55
11 Nietula Minja HS 16.18 0.02.09 60.70 65.11
12 Haunia Heta RasKa 16.19 0.02.10 60.36 64.75
13 Heikkilä Suvi Lynx 16.20 0.02.11 60.02 64.38
14 Kontio Katri KangSK 16.22 0.02.13 59.61 63.95
14 Koskinen Adveliina KyRa 16.22 0.02.13 59.61 63.95
16 Tala Emilia HS 16.25 0.02.16 58.88 63.16
17 Pitkänen Helmi JRV 16.32 0.02.23 58.18 62.42
18 Konstari Elena JRV 16.40 0.02.31 57.45 61.62
19 Hietala Emmi LapVi 16.44 0.02.35 56.94 61.09
20 Kuusinen Saana TP 16.59 0.02.50 55.84 59.90
21 Korpi Anna LänRa 17.10 0.03.01 54.97 58.97
22 Rantala Henna TuS 17.11 0.03.02 54.65 58.63
22 Norrbacka Salla Lynx 17.11 0.03.02 54.65 58.63
24 Mäkinen Sanni EsSu 17.12 0.03.03 54.07 58.01
25 Näpänkangas Elsa S-JKL 17.14 0.03.05 53.70 57.61
26 Tala Juulia HS 17.17 0.03.08 53.28 57.16
27 Tikkakoski Ilona TP 17.28 0.03.19 52.46 56.28
28 Laine Anni TP 17.40 0.03.31 51.61 55.36
29 Melender Emilia RaJu 18.00 0.03.51 50.40 54.07
30 Savisaari Outi TP 18.18 0.04.09 49.32 52.91
Salmia Tessa MSParma HYL -
Pääkkönen Nea SoJy HYL -
Ojala Jenny Koovee HYL -
Häkkinen Pihla TP HYL -
Hilo Hanne EsSu HYL -