FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka - Kyrös-Rastin 40-v. juhlakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 37.23 0.00.00 82.07 80.06
2 Väisänen Henrik MSParma 39.53 0.02.30 76.10 74.23
3 Saarijärvi Hannu TP 40.02 0.02.39 74.99 73.15
4 Taanila Henri IkNV 41.28 0.04.05 71.61 69.85
5 Virtanen Lassi RaLu 45.14 0.07.51 64.92 63.33
6 Pitkänen Jonne TP 45.54 0.08.31 63.26 61.71
7 Saarinen Timo VaHa 45.55 0.08.32 62.52 60.99
8 Annila Petri Koovee 46.47 0.09.24 60.66 59.17
9 Räty Harri HiKi 47.00 0.09.37 59.68 58.22
10 Rokka Matias LHR 47.10 0.09.47 58.77 57.33
11 Repo Ville TP 47.47 0.10.24 57.33 55.92
12 Rokka Tuomas LHR 49.25 0.12.02 54.77 53.42
13 Nuuttila Lauri LappRi 54.58 0.17.35 48.64 47.45
14 Harju Jussi TP 58.51 0.21.28 44.87 43.77
15 Ruutikainen Pekka KangSK 1.03.35 0.26.12 41.01 40.01

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Mikko TP 40.46 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Samuli RaN 48.28 0.00.00 41.62 40.16
2 Nyholm Thomas Trian 48.53 0.00.25 39.20 37.83
3 Vuorela Veli-Matti UlvUra 50.15 0.01.47 36.13 34.86
4 Collander Tomi RasKa 56.38 0.08.10 30.28 29.21

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemenmaa Jari IkNV 40.41 0.00.00 50.36 49.81
2 Virkki Janne Hiilto 45.22 0.04.41 43.47 43.00
3 Hyytiäinen Antti KangSK 48.21 0.07.40 39.20 38.77
4 Vehmasto Olli Pihkan 58.07 0.17.26 31.29 30.95
5 Lampinen Jussi TP 1.04.51 0.24.10 26.86 26.56

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Mikael KaRa 43.50 0.00.00
2 Lehtimäki Harri HlT 52.52 0.09.02

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjonen Jukka IkNV 29.52 0.00.00 53.85 49.94
2 Numminen Mika UrjU 31.03 0.01.11 51.09 47.38
3 Nieminen Jyrki LHR 33.51 0.03.59 46.21 42.86
4 Haaramo Panu EsSu 34.26 0.04.34 44.79 41.55
5 Jokela Jari RaN 35.00 0.05.08 43.44 40.29
6 Oksanen Jukka RasKa 36.50 0.06.58 40.68 37.73
7 Hirvonen Petri EE 42.33 0.12.41 34.70 32.19
8 Mattila Heikki PäLuLu 42.38 0.12.46 34.12 31.65
9 Kokko Tarmo TarpSu 46.05 0.16.13 31.09 28.84
10 Viljamaa Janne LS-37 46.50 0.16.58 30.12 27.94
11 Savela Pauli RR 48.05 0.18.13 28.89 26.79
12 Rokka Timo LHR 1.26.03 0.56.11 15.89 14.73

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Juha-Pekka TP 28.59 0.00.00 47.29 44.61
2 Viitanen Reijo RaN 29.00 0.00.01 46.08 43.47
3 Mannila Olli RaN 31.23 0.02.24 41.49 39.14
4 Kopra Jyrki TurSa 35.13 0.06.14 36.00 33.96
5 Itkonen Arto TP 39.14 0.10.15 31.44 29.66
6 Köyvönen Kimmo MaMa 43.53 0.14.54 27.33 25.78
7 Järvinen Seppo SaPu 53.07 0.24.08 21.93 20.69

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 31.08 0.00.00 44.62 43.85
2 Granholm Tommi Koovee 35.02 0.03.54 38.99 38.32
3 Pensas Esko LaihLu 35.10 0.04.02 38.19 37.53
4 Asikainen Timo Hiisi 35.13 0.04.05 37.47 36.83
5 Toivonen Jari EE 36.58 0.05.50 35.07 34.47
6 Lanne Vesa Hiisi 39.28 0.08.20 32.27 31.71
7 Ukkonen Leo TP 47.24 0.16.16 26.38 25.92
8 Julkunen Pasi PirHi 48.58 0.17.50 25.06 24.63
9 Viitasalo Harri RiSu 55.34 0.24.26 21.67 21.29
10 Paukkola Jari RiSu 1.19.57 0.48.49 14.77 14.51

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jouko TP 29.37 0.00.00 47.48 46.60
2 Ritanotko Markku TuMe 30.09 0.00.32 46.14 45.29
3 Laakso Antero SuosmSa 30.10 0.00.33 45.61 44.77
4 Ranta-Puska Kari EsAk 32.06 0.02.29 42.40 41.62
5 Nyystilä Jukka LaihLu 33.37 0.04.00 40.04 39.30
6 Laine Esa KauPo 34.18 0.04.41 38.80 38.09
6 Etu-Huitti Arto MSParma 34.18 0.04.41 38.80 38.09
8 Ilmakunnas Pekka Pihkan 36.32 0.06.55 35.60 34.95
9 Nyberg Henry Trian 38.28 0.08.51 33.42 32.81
10 Paunonen Hannu Koovee 39.22 0.09.45 32.27 31.68
11 Hirvelä Reijo SuosmSa 39.43 0.10.06 31.61 31.03
12 Rasmus Reijo TarpSu 39.58 0.10.21 31.04 30.47
13 Kartaslammi Ari IkNV 41.31 0.11.54 29.51 28.97
14 Ahlqvist Hannu RiSu 41.42 0.12.05 29.02 28.49
15 Laine Harri KauKa 44.02 0.14.25 27.14 26.64

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 21.23 0.00.00 42.65 41.72
2 Lahtonen Tapio TP 24.00 0.02.37 37.52 36.71
3 Kares Olli EuVe 26.11 0.04.48 33.96 33.22
4 Lindstedt Tapio OrPo 26.27 0.05.04 33.19 32.46
5 Lakkinen Keijo SuSe 33.28 0.12.05 25.89 25.32
6 Roivas Matti UrjU 34.08 0.12.45 25.05 24.50
7 Immanen Pertti OrPo 34.22 0.12.59 24.55 24.01
8 Virtanen Jorma Hiisi 35.43 0.14.20 23.30 22.79
9 Lavikainen Jussi KangSK 36.34 0.15.11 22.45 21.96
10 Keränen Kauko UrjU 37.58 0.16.35 21.32 20.85
Pusa Raimo OrPo HYL -
Miettinen Kauko SuoVa HYL -
Koskinen Timo VaHa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Heikki LHR 26.30 0.00.00 28.74 27.13
2 Laitinen Matti Mesik 27.16 0.00.46 27.24 25.71
3 Ketamo Juhani SuSe 28.27 0.01.57 25.43 24.00
4 Pitkänen Heikki JRV 34.55 0.08.25 20.18 19.04
5 Niemi Pentti HauSi 40.33 0.14.03 16.91 15.96
6 Paavola Vesa EE 41.30 0.15.00 16.06 15.16
Kuusisto Kalevi HlT HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Seppo EE 34.48 0.00.00 30.62 29.29
2 Sukki Martti LHR 37.45 0.02.57 26.11 24.98
3 Juhonsalo Matti LHR 39.17 0.04.29 23.06 22.05

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Janovs Jekabs TP 42.59 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtiniemi Eino RaN 1.08.31 0.00.00
2 Nieminen Lauri VaHa 1.09.38 0.01.07

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fritzen Florian Lynx 29.36 0.00.00 48.49 48.59
2 Tuominen Rami KanSu 30.00 0.00.24 44.26 44.35
3 Koskinen Eemil TP 31.00 0.01.24 39.36 39.44

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki Koovee 23.01 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 25.44 0.02.43
3 Ala-Honkola Akseli KuortKu 28.56 0.05.55

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Lauri UlvUra 26.12 0.00.00
2 Ketola Lauri TP 28.14 0.02.02
3 Takanen Eetu VeVe 32.11 0.05.59
4 Kovanen Sauli S-JKL 35.07 0.08.55
5 Pakarinen Jere RaN 45.25 0.19.13
6 Skyttä Akseli TP 50.13 0.24.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 17.56 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 22.43 0.04.47
3 Ahtola Touko KangSK 27.32 0.09.36
4 Kauppila Roope Koovee 33.55 0.15.59
5 Vartiala Valtteri RaN 35.18 0.17.22
6 Tomula Otso RasKa 44.31 0.26.35
7 Väliaho Aarni KyRa 49.34 0.31.38
Mäkelä Konsta Koovee HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hemminki Eemeli RasKu 14.07 0.00.00
2 Ojanen Arto RasKa 14.25 0.00.18
3 Ala-Honkola Iivari KuortKu 17.44 0.03.37
4 Ala-Jaskara Eero KyRa 28.29 0.14.22

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Linus Trian 10.52 0.00.00
2 Pusa Väinö PäLuLu 13.03 0.02.11
3 Repo Saku TP 18.09 0.07.17
4 Pohjonen Samra IkNV 20.08 0.09.16
5 Koskinen Okko TP 22.07 0.11.15

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 10.54 0.00.00
2 Kotta Miikka KanSu 16.40 0.05.46
3 Nieminen Valtteri VaHa 18.28 0.07.34
4 Kangassalo Sisu KyRa 19.35 0.08.41
5 Savonen Oskari RasKa 34.31 0.23.37
6 Nummela Samu-Nikolai IkNV 35.57 0.25.03

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koota Niilo KyRa 21.31 0.00.00
2 Plihtari Eero-Elias KyRa 23.30 0.01.59

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Salla RasKa 39.37 0.00.00 75.03 73.66
2 Julkunen Sonja TuS 41.21 0.01.44 71.06 69.76
3 Iso-Markku Paula Lynx 42.15 0.02.38 68.73 67.47
4 Ritanotko Johanna TP 42.18 0.02.41 67.84 66.60
5 Annala Vilma KangSK 43.06 0.03.29 65.79 64.58
6 Kanko Miina KangSK 45.26 0.05.49 61.65 60.52
7 Kuusela Tuija RasKa 46.10 0.06.33 59.93 58.83
8 Kanko Ruut S-JKL 46.42 0.07.05 58.51 57.44
9 Saarinen Minna KangSK 46.52 0.07.15 57.57 56.52
10 Kanko Natalia KangSK 48.12 0.08.35 55.27 54.25
11 Kymäläinen Sanni TP 48.55 0.09.18 53.76 52.77
12 Pietilä-Annala Jaana KangSK 49.17 0.09.40 52.66 51.70
13 Äijälä Tiina KangSK 49.38 0.10.01 51.60 50.65
14 Määttä Suvi TP 1.06.21 0.26.44 38.08 37.38

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sintonen Sanna Koovee 1.02.34 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Heini RasKu 40.19 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakarinen Marika RaN 41.26 0.00.00 45.87 31.51
2 Palo Unna-Sisko HS 57.29 0.16.03 30.58 21.01
3 Taanila Maria KanSu 1.15.14 0.33.48 21.47 14.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamppu Tiina MSParma 46.52 0.00.00
Koskinen Riikka RaN KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 30.51 0.00.00 55.84 55.39
2 Seppälä Anu EE 40.09 0.09.18 39.69 39.37
3 Rokka Susanna LHR 48.17 0.17.26 30.33 30.08

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 33.33 0.00.00 50.05 46.14
2 Nurmi Anne AngA 38.08 0.04.35 41.83 38.56
3 Kankaanpää Tarja KauWi 42.26 0.08.53 35.61 32.83
4 Annila Heli Koovee 57.13 0.23.40 24.94 22.99

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 33.20 0.00.00 49.42 46.66
2 Saari Marita SuSe 38.36 0.05.16 42.03 39.69
3 Toivonen Merja EE 42.55 0.09.35 37.23 35.15
4 Virtanen Marjo Hiisi 43.05 0.09.45 36.51 34.47
5 Annila Päivi TP 47.07 0.13.47 32.86 31.03
6 Kallio Arja RiSu 50.53 0.17.33 29.95 28.27
7 Ilmakunnas Seija Pihkan 57.55 0.24.35 25.88 24.44
8 Toivanen Tuula RaN 1.05.51 0.32.31 22.39 21.14
9 Paunonen Silva Koovee 1.13.27 0.40.07 19.74 18.63
10 Tammisalo Netta KangSK 1.16.21 0.43.01 18.66 17.62
11 Heinilä Seija RiSu 1.43.25 1.10.05 13.54 12.78

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Pirjo KangSK 30.19 0.00.00 37.26 34.83
2 Ahlqvist Kristiina RiSu 32.32 0.02.13 32.98 30.83
3 Nurminen Eija TP 42.53 0.12.34 23.70 22.16
4 Laine Kaija KauKa 56.38 0.26.19 16.95 15.85

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Hellevi EsAk 32.13 0.00.00 38.87 37.64
2 Koskinen Marja-Terttu VaHa 50.10 0.17.57 23.09 22.36
3 Pitkänen Eila JRV 58.00 0.25.47 18.35 17.77

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 44.09 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Lotta UlvUra 40.53 0.00.00 45.77 41.56
2 Linnainmaa Katja KangSK 42.39 0.01.46 41.68 37.84
3 Aaltonen Milla IkNV 44.19 0.03.26 38.00 34.50
4 Tuhkanen Suvi UlvUra 44.49 0.03.56 35.49 32.22

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyörtti Sini RaLu 39.36 0.00.00 44.80 42.68
2 Linnainmaa Annukka KangSK 40.18 0.00.42 42.70 40.68
3 Aalto Aura TP 43.37 0.04.01 38.24 36.43
4 Heinimaa Venla KangSK 44.21 0.04.45 36.40 34.68
5 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 47.21 0.07.45 32.97 31.41
6 Tienari Tilda IkNV 54.28 0.14.52 27.69 26.38

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Heidi Koovee 26.44 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 26.48 0.00.04
3 Nieminen Reetta VaHa 28.36 0.01.52
4 Davidsson Linnéa TP 32.36 0.05.52
5 Mäki-Korte Miina KyRa 34.51 0.08.07
6 Korkonen Emilia KuortKu 36.19 0.09.35
7 Ala-Jaskara Veera KyRa 42.18 0.15.34
8 Rokka Anni LHR 1.06.53 0.40.09

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemenmaa Meeri IkNV 30.28 0.00.00
2 Mariani Sandra Koovee 36.07 0.05.39
3 Oksa Siiri RasKa 45.09 0.14.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 18.20 0.00.00
2 Koskinen Aino TP 21.51 0.03.31
3 Takanen Tiitu VeVe 23.07 0.04.47
4 Jormanainen Tuuli KangSK 23.20 0.05.00
5 Pyhtilä Neea KyRa 23.34 0.05.14
6 Turpeinen Selma TP 23.52 0.05.32
7 Koskinen Frida Trian 25.23 0.07.03
8 Laamanen Karoliina TarpSu 28.46 0.10.26
9 Vuorela Sofia UlvUra 30.57 0.12.37

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Jenni RasKa 12.03 0.00.00
2 Tamminen Anna KyRa 16.14 0.04.11
3 Tohka Jenna PäLuLu 21.27 0.09.24
4 Kytölä Catta KyRa 22.21 0.10.18

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 14.03 0.00.00
2 Pyhtilä Vilma KyRa 17.05 0.03.02
3 Saarinen Taimi TP 17.24 0.03.21

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kauppila Kaisla Koovee 15.49 0.00.00
2 Myllymäki Elsa IkNV 16.36 0.00.47
3 Vehmasto Milla Pihkan 17.37 0.01.48
4 Vuorenmaa Saana Koovee 18.11 0.02.22
5 Niemenmaa Reetta IkNV 19.39 0.03.50
6 Tarri Emma KyRa 20.58 0.05.09
7 Vierula Aino-Sofia KyRa 24.04 0.08.15
8 Laakso Martta KyRa 24.17 0.08.28

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarinen Siiri RaN 18.07 0.00.00
2 Vartiala Vanessa RaN 23.23 0.05.16
3 Hemminki Ronja RasKu 28.26 0.10.19
4 Takanen Titi VeVe 38.54 0.20.47