FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vehkalahden Veikkojen kesäkansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mertanen Simo LappRi 43.20 0.00.00 84.25 82.15
1 Heinonen Samuel PR 43.20 0.00.00 84.25 82.15
3 Myllärinen Jani Koovee 44.21 0.01.01 80.94 78.93
4 Martomaa Simo KR 45.37 0.02.17 78.03 76.09
5 Saari Toni PR 45.38 0.02.18 77.33 75.41
6 Reneslacis Valters VeVe 46.45 0.03.25 74.84 72.97
7 Helgerud Øyvind NOR 47.48 0.04.28 72.56 70.75
8 Hapola Tuomas RaKaS 48.28 0.05.08 70.93 69.16
9 Takanen Lari PR 49.39 0.06.19 68.63 66.92
10 Niemi Oskari LappRi 50.06 0.06.46 67.40 65.73
11 Sankari Matias LS-37 51.17 0.07.57 65.25 63.63
12 Pukema Hannu-Pekka RR 52.49 0.09.29 62.78 61.22
13 Korpio Juha EsAk 53.01 0.09.41 61.97 60.43
14 Lindén Mikael KS 53.02 0.09.42 61.38 59.85
15 Kuutti Veli-Pekka EsAk 53.24 0.10.04 60.39 58.89
16 Maajärvi Matti LappRi 55.20 0.12.00 57.73 56.29
17 Locmelis Jekabs VeVe 58.56 0.15.36 53.69 52.35
18 Kansonen Jari JoKu 1.04.58 0.21.38 48.23 47.03
19 Pätäri Viljami AnttU 1.24.32 0.41.12 36.71 35.80

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 35.30 0.00.00 75.00 72.65
2 Helgerud Bodil NOR 41.48 0.06.18 62.74 60.77
3 Vääränen Sari KS 41.58 0.06.28 61.54 59.61
4 Suomalainen Riikka LappRi 44.26 0.08.56 57.23 55.43
5 Laukkanen Marja KS 45.23 0.09.53 55.15 53.42
6 Toiviainen Anni SKVuoksi 48.17 0.12.47 51.01 49.41
7 Pekkala Sini EsSu 53.56 0.18.26 44.93 43.51
8 Tani Leena KS 57.22 0.21.52 41.54 40.23
9 Happonen Krista LS-37 1.03.05 0.27.35 37.14 35.98
10 Vesikko Venla JoKu 1.08.05 0.32.35 33.83 32.76
Pirtilä Tiina KyS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 44.49 0.00.00
2 Huhtiniemi Pauli LuuRa 1.04.36 0.19.47

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fabritius Erik Trian 46.03 0.00.00 47.69 46.10
2 Soini Jussi KS 51.42 0.05.39 41.42 40.04
3 Tani Jukka KyS 1.08.30 0.22.27 30.46 29.44
4 Kiiski Mikko KyS 1.15.29 0.29.26 26.91 26.02
5 Isoniemi Vesa Trian 1.34.14 0.48.11 20.97 20.28
Kapiainen Tomi RaKaS HYL -
Hietanen Aki SKVuoksi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Ari RR 40.14 0.00.00 61.16 58.29
2 Kiuru Jani RaKaS 40.22 0.00.08 60.20 57.38
3 Packalen Totte Lynx 40.36 0.00.22 59.09 56.32
4 Saarela Jarno KyS 43.01 0.02.47 55.06 52.48
5 Tonder Mika SKVuoksi 44.55 0.04.41 52.05 49.61
6 Ahtiainen Akseli KR 45.17 0.05.03 50.95 48.56
7 Seppälä Ville KyS 48.56 0.08.42 46.52 44.34
8 Pulli Veli-Matti LappRi 51.30 0.11.16 43.60 41.56
9 Neuvonen Janne LuuRa 55.45 0.15.31 39.73 37.86
10 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.01.28 0.21.14 35.53 33.86
11 Soini Toni KyS 1.02.12 0.21.58 34.62 32.99
12 Kirves Saku KeU 1.03.28 0.23.14 33.44 31.87
Leppänen Kristian LS-37 KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Jukka RR 32.10 0.00.00 58.20 56.11
2 Ryyppö Jarkko RaVa 32.33 0.00.23 57.01 54.96
3 Forsblom Vesa LS-37 34.23 0.02.13 53.49 51.57
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 34.56 0.02.46 52.18 50.30
5 Larmala Juha-Pekka EsSu 35.33 0.03.23 50.81 48.98
6 Tielinen Vesa LuuRa 36.50 0.04.40 48.59 46.84
7 Uotila Marko KS 37.05 0.04.55 47.81 46.10
8 Kurhinen Tomi NaTe 38.23 0.06.13 45.76 44.12
9 Ritvanen Paavo Pihkan 41.19 0.09.09 42.12 40.60
10 Burtsoff Juha HS 42.08 0.09.58 40.91 39.44
11 Pirtilä Timo EKSu 43.18 0.11.08 39.42 38.01
12 Korhonen Mika SKVuoksi 43.26 0.11.16 38.92 37.52
13 Pellinen Antti JoKu 45.09 0.12.59 37.08 35.74
14 Tuokko Jyrki RaVa 50.08 0.17.58 33.06 31.87
15 Kuusinen Petri TP 50.48 0.18.38 32.30 31.14
16 Hautaniemi Petri RaKaS 51.51 0.19.41 31.33 30.20
17 Sippu Visa InkTe 59.43 0.27.33 26.93 25.96
Paavola Harry KyS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 35.21 0.00.00 50.75 48.04
2 Hintsanen Harri IHR 35.52 0.00.31 48.95 46.33
3 Ray Tomas OK77 37.35 0.02.14 45.69 43.25
4 Mattinen Reijo JoKu 38.33 0.03.12 43.55 41.22
5 Liukkonen Jari IHR 51.02 0.15.41 32.14 30.42
6 Launis Kasperi Raus 55.50 0.20.29 28.69 27.16
7 Koskivirta Eero EKSu 59.52 0.24.31 26.12 24.72
8 Hietanen Ari KuUS 1.24.30 0.49.09 18.05 17.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 25.50 0.00.00 49.03 48.27
2 Niemi Kari-Veli HauSi 26.06 0.00.16 47.62 46.88
3 Kauppinen Tuomo HyRa 26.19 0.00.29 46.33 45.60
4 Lavonen Hannu MiehVi 33.42 0.07.52 35.47 34.92
5 Svärd Rune Trian 34.36 0.08.46 33.86 33.34
6 Martiskainen Juho SKVuoksi 37.05 0.11.15 30.96 30.47
7 Mäntynen Ari KyS 37.35 0.11.45 29.91 29.45
8 Puustinen Tuomo Pihkan 49.32 0.23.42 22.22 21.87
9 Kattelus Seppo LuuRa 52.47 0.26.57 20.40 20.08

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 32.00 0.00.00 43.94 43.81
2 Pulli Martti LappRi 32.55 0.00.55 42.18 42.06
3 Määttä Asko KS 33.00 0.01.00 41.54 41.42
4 Maajärvi Esa LappRi 34.23 0.02.23 39.36 39.25
5 Ollila Jarmo Trian 36.06 0.04.06 37.00 36.90
6 Sarjanoja Ilpo HS 36.09 0.04.09 36.47 36.36
7 Tervo Vesa RR 38.05 0.06.05 34.15 34.05
8 Martikainen Sakari KuUS 38.44 0.06.44 33.13 33.03
9 Ahlqvist Hannu RiSu 45.29 0.13.29 27.82 27.74
10 Kaukiainen Raimo HU-46 49.39 0.17.39 25.13 25.06
11 Laukka Ville Raus 56.29 0.24.29 21.78 21.72
12 Jumppanen Jarmo Pihkan 57.04 0.25.04 21.25 21.19
Nyberg Henry Trian HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 27.46 0.00.00 45.78 45.57
2 Peippo Tapio JoKu 28.19 0.00.33 44.55 44.35
3 Tani Ossi KS 28.56 0.01.10 43.27 43.08
4 Pokela Erkki LuuRa 29.11 0.01.25 42.58 42.38
5 Töyrylä Hannu KS 29.12 0.01.26 42.22 42.03
6 Inkinen Paavo Jyry 30.52 0.03.06 39.64 39.46
7 Nippala Juhani Jyry 35.59 0.08.13 33.74 33.58
8 Liitiäinen Reijo Trian 36.28 0.08.42 33.03 32.88
9 Forsblom Lars KS 36.57 0.09.11 32.34 32.19
10 Kyyrönen Heikki KS 37.06 0.09.20 31.95 31.80
11 Parkkonen Reima Pihkan 41.24 0.13.38 28.40 28.27
12 Kyckling Veli-Matti HS 42.00 0.14.14 27.77 27.64
13 Herttuainen Vesa RaKaS 43.12 0.15.26 26.78 26.65
14 Mäkilä Ilmari EsSu 46.36 0.18.50 24.62 24.51
15 Leino Tapio HS 51.38 0.23.52 22.03 21.93
16 Vuorio Olavi JäPa 51.51 0.24.05 21.76 21.66
17 Terävä Seppo XYZ 54.27 0.26.41 20.54 20.45
18 Pammo Kalervo VaHa 55.07 0.27.21 20.12 20.03
19 Espo Matti KS 55.15 0.27.29 19.90 19.81
20 Ekholm Hans AOK 1.08.43 0.40.57 15.86 15.79
21 Pöntinen Jorma Navi 1.22.31 0.54.45 13.09 13.03

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 28.02 0.00.00 41.75 41.32
2 Kivistö Erkki Pihkan 32.11 0.04.09 35.87 35.50
3 Elomaa Pekka EsSu 32.14 0.04.12 35.32 34.95
4 Laitinen Matti Mesik 35.20 0.07.18 31.77 31.44
5 Hakala Pekka KS 38.52 0.10.50 28.47 28.17
6 Sirola Risto KeU 41.55 0.13.53 26.02 25.75
7 Mäkinen Matti Mesik 46.55 0.18.53 22.90 22.67
8 Paukkunen Ossi RaKaS 50.29 0.22.27 20.97 20.75
9 Punkero Toivo LS-37 50.42 0.22.40 20.57 20.35
10 Kärkkäinen Eero EsSu 1.05.09 0.37.07 15.76 15.60
Rönkkö Paavo EsSu HYL -
Reinikainen Pentti Jyry KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 39.07 0.00.00 33.05 32.20
2 Åberg Karl-Erik EsSu 42.12 0.03.05 29.48 28.73
3 Kilo Esko LappRi 45.58 0.06.51 26.01 25.35
4 Karnaattu Mauri KS 1.02.22 0.23.15 18.39 17.93
Saario Seppo MSParma KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Eetu KS 36.30 0.00.00 59.15 56.53
2 Myllärinen Vertti LappRi 44.38 0.08.08 46.56 44.49
3 Tamminen Kasperi LappRi 48.30 0.12.00 41.17 39.35
4 Pellinen Veeti JoKu 50.32 0.14.02 37.92 36.24
5 Kaitainen Lassi KyS 55.58 0.19.28 32.79 31.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fritzen Florian Lynx 28.47 0.00.00 54.41 53.40
2 Hirvilahti Joona VeVe 29.10 0.00.23 52.35 51.38
3 Niskanen Aatu VeVe 30.11 0.01.24 49.29 48.38
4 Peltonen Lasse KS 34.22 0.05.35 42.15 41.37
5 Mattila Lauri KS 38.24 0.09.37 36.70 36.02
6 Ala-Heikkilä Elias AR 38.56 0.10.09 35.20 34.54
7 Rytkö Olli VeVe 50.56 0.22.09 26.14 25.65

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 45.41 0.00.00
2 Seppä Anna KyS 54.10 0.08.29

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Kaisa RR 32.06 0.00.00 67.72 68.74
2 Ryyppö Minna HS 36.16 0.04.10 58.44 59.32
3 Tuokko Mari LS-37 41.11 0.09.05 50.14 50.90
4 Wolff Charlotta Raseborg 42.37 0.10.31 47.18 47.90
5 Salmi Maria LappRi 43.07 0.11.01 45.37 46.06
6 Routsi Anastasia Jyry 49.50 0.17.44 38.17 38.75
7 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.32.52 1.00.46 19.90 20.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huusari Heidi InkTe 33.16 0.00.00 59.23 55.62
2 Pulli Tessa LappRi 36.21 0.03.05 52.58 49.38
3 Paavola Tiina KyS 40.07 0.06.51 46.17 43.36
4 Nybakken Line EsSu 40.10 0.06.54 44.64 41.92
5 Kirves Hetti KeU 41.13 0.07.57 42.07 39.51
6 Pernu Anne KaaRa 47.26 0.14.10 35.31 33.16

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hagman Terése Trian 32.48 0.00.00 42.23 39.06
2 Kotro Pia KyS 33.13 0.00.25 40.14 37.13
3 Översti Irene IHR 37.36 0.04.48 34.07 31.52
4 Harjula Oili KuUS 40.26 0.07.38 30.40 28.12
5 Hautaniemi Marjaana RaKaS 50.12 0.17.24 23.45 21.69

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villikka-Storm Jaana EsSu 47.10 0.00.00
2 Launis Teija Raus 57.53 0.10.43

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lallo Tuula Trian 32.43 0.00.00 41.51 39.65
2 Laaksonen Anita TarpSu 35.08 0.02.25 36.72 35.07
3 Töyrylä Marja KyS 44.33 0.11.50 27.44 26.20
Äijälä Merja Navi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 34.34 0.00.00 40.70 38.60
2 Windahl Leni Trian 35.59 0.01.25 37.14 35.23
3 Ahlqvist Kristiina RiSu 44.02 0.09.28 28.76 27.27
4 Pöntinen Tuula Navi 1.10.26 0.35.52 16.98 16.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 28.35 0.00.00 42.55 39.60
2 Reinikainen Pirjo Jyry 49.32 0.20.57 23.63 21.99
3 Laitinen Hellevi EsAk 50.42 0.22.07 22.19 20.65
4 Heimonen Arja Navi 56.57 0.28.22 18.95 17.64
5 Särkkä Liisa Navi 59.06 0.30.31 17.49 16.28

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 36.12 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 49.39 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoniemi Sandra Trian 51.10 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 35.45 0.00.00 51.10 49.00
2 Neuvonen Venla LuuRa 36.18 0.00.33 49.07 47.05
3 Laitimo Maija JoKu 40.09 0.04.24 43.22 41.44
4 Mattinen Lotta JoKu 42.19 0.06.34 39.93 38.29
5 Nurmilaukas Iiris LuuRa 43.10 0.07.25 38.09 36.52
6 Soini Mette KyS 47.15 0.11.30 33.83 32.44
7 Metsälä Piitu RaKaS 51.19 0.15.34 30.26 29.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Titta KyS 33.18 0.00.00 52.42 48.10
2 Lindén Amalia KS 34.46 0.01.28 49.52 45.45
3 Leppänen Jenni LS-37 37.12 0.03.54 45.65 41.89
4 Tonder Oona SKVuoksi 40.11 0.06.53 41.66 38.23
5 Laitinen Julia VeVe 42.54 0.09.36 38.47 35.30
6 Pätäri Emilia KyS 44.17 0.10.59 36.73 33.71
7 Tamminen Ilona LuuRa 47.26 0.14.08 33.79 31.01
8 Ripatti Mona JoKu 47.32 0.14.14 33.22 30.48
9 Lavonen Sanni MiehVi 51.06 0.17.48 30.43 27.93
10 Leppänen Nella LS-37 1.14.28 0.41.10 20.56 18.87
11 Vanhala Heidi SKUusi 1.22.54 0.49.36 18.19 16.69
Uotila Aino KS KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 20.13 0.00.00
2 Saarela Ossi KyS 27.34 0.07.21
3 Kiiski Olavi KyS 27.38 0.07.25
4 Seppälä Matias KyS 29.33 0.09.20
5 Tonteri Tuomas KS 30.36 0.10.23
6 Laapas Rasmus RR 30.57 0.10.44
7 Saranen Mikael HS 35.48 0.15.35
8 Suomalainen Vilho LappRi 38.11 0.17.58
9 Karjalainen Samuli JRV 38.13 0.18.00
10 Rytkö Elias VeVe 47.12 0.26.59
11 Kurhinen Miika S-JKL 47.35 0.27.22
12 Talka Eero KS 49.55 0.29.42
13 Uotila Topi KS 51.51 0.31.38

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 24.34 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 30.45 0.06.11
3 Kriktilä Pihla VeVe 35.15 0.10.41
4 Kiintola Emilia KS 38.14 0.13.40
5 Huuhko Riikka LuuRa 40.56 0.16.22
6 Lindén Selma KS 47.14 0.22.40
Sippu Jenna InkTe KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 16.31 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 22.33 0.06.02
3 Kankaanpää Mikki EsSu 29.55 0.13.24
4 Simola Viljo LuuRa 30.40 0.14.09
5 Karvonen Tatu KS 31.14 0.14.43
6 Martomaa Eero EsSu 39.43 0.23.12
7 Nikula Olli KS 41.14 0.24.43
Tamminen Oskari LuuRa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 19.12 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 26.11 0.06.59
3 Fingerroos Sofia PR 35.37 0.16.25
4 Isoniemi Stella Trian 38.08 0.18.56
5 Nurmiainen Elsa Raseborg 41.21 0.22.09
6 Pokela Venla LuuRa 42.35 0.23.23
Hietanen Silja SKVuoksi HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Eemil KS 16.10 0.00.00
2 Korhonen Veikka SKVuoksi 17.58 0.01.48
3 Raunio Lauri AR 18.53 0.02.43
4 Ryyppö Topias HS 20.45 0.04.35
5 Tura Sampsa AR 22.12 0.06.02
6 Karvonen Elmo KS 24.37 0.08.27
7 Pakkanen Reima VeVe 29.44 0.13.34
8 Anana John Pihkan 30.23 0.14.13
9 Matilainen Tuomas EsSu 35.10 0.19.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Elisa KS 20.33 0.00.00
2 Kiiski Ilona KyS 22.10 0.01.37
3 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 24.35 0.04.02
4 Tani Nelli KyS 24.37 0.04.04
5 Paavola Peppi KyS 24.41 0.04.08
6 Laitinen Sofia VeVe 26.16 0.05.43
7 Tonder Ilona SKVuoksi 27.12 0.06.39
8 Norrbacka Iira-Nella AR 32.15 0.11.42
9 Koivula Tilda VeVe 37.59 0.17.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Talka Aapo KS 15.51 0.00.00
2 Pulkkinen Elmo RaKaS 18.48 0.02.57
3 Laapas Oliver RR 19.28 0.03.37
4 Suomalainen Veikka LappRi 21.17 0.05.26
5 Ala-Heikkilä Juho AR 21.37 0.05.46
6 Saranen Samuel Pihkan 23.25 0.07.34
7 Sippu Sami InkTe 23.36 0.07.45
8 Packalen Jonas Lynx 23.44 0.07.53
9 Manninen Touko LuuRa 24.53 0.09.02
10 Hurri Leevi KyS 25.45 0.09.54
11 Tani Elias KyS 26.12 0.10.21
12 Matilainen Sakari EsSu 28.14 0.12.23
13 Manninen Tuisku LuuRa 47.07 0.31.16

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 15.20 0.00.00
2 Seppälä Sofia KyS 15.46 0.00.26
3 Laakso Maija LappRi 18.56 0.03.36
4 Kankaanpää Miina EsSu 20.55 0.05.35
5 Lehtonen Julia KS 22.12 0.06.52
6 Kurhinen Inka S-JKL 23.10 0.07.50
7 Parkko Nella LuuRa 23.55 0.08.35
8 Raunio Ida AR 25.00 0.09.40
9 Kirves Kaisa SKUusi 25.16 0.09.56
10 Norrbacka Isla-Riina AR 25.18 0.09.58
11 Martomaa Lilja EsSu 25.19 0.09.59
12 Tani Aliisa KyS 26.50 0.11.30
13 Laitinen Lilja KS 26.51 0.11.31
14 Hurri Milka KyS 27.59 0.12.39
15 Ihrcke Emma Lynx 33.37 0.18.17
16 Raunio Helmi AR 35.56 0.20.36
17 Kiiski Emilia KyS 37.15 0.21.55
18 Rantamo Maija KyS 41.04 0.25.44
19 Tamminen Alisa LuuRa 41.46 0.26.26
20 Huuhko Helmi LuuRa 41.47 0.26.27
Weckman Selma VeVe KES -