FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rakas-rastit ja Kaakon AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 33.23 0.00.00 78.44 78.39
2 Lakanen Jonne LappRi 37.30 0.04.07 68.08 68.04
3 Korpinen Olli-Jussi AnttU 41.13 0.07.50 60.35 60.32
4 Outinen Tuomas KyS 42.07 0.08.44 57.51 57.48
5 Husu Miika LappRi 42.47 0.09.24 55.08 55.05
6 Nisonen Antti Navi 1.15.44 0.42.21 30.25 30.24
Kansonen Jari JoKu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 38.31 0.00.00 37.77 37.36
2 Siivola Markus LappRi 38.49 0.00.18 36.36 35.96
3 Ovaska Vesa LuuRa 40.48 0.02.17 33.52 33.15
4 Hirvikallio Petri LuuRa 42.30 0.03.59 31.15 30.81
5 Huhtiniemi Pauli LuuRa 45.19 0.06.48 28.25 27.94
6 Ovaska Panu LuuRa 47.16 0.08.45 26.16 25.88

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Jussi KS 34.41 0.00.00 43.09 40.53
2 Pellinen Teppo JoKu 37.45 0.03.04 39.00 36.68
3 Huttunen Matti LappRi 40.41 0.06.00 35.63 33.51
4 Karhu Panu YlämPy 40.43 0.06.02 35.05 32.97
5 Karvonen Ossi KS 45.56 0.11.15 30.59 28.76
6 Ruotsalainen Ville LappRi 46.38 0.11.57 29.65 27.88
7 Petäjistö Kimmo RAPSU 48.41 0.14.00 27.94 26.27
8 Hietanen Aki SKVuoksi 50.32 0.15.51 26.47 24.89
9 Myyryläinen Jani Navi 54.35 0.19.54 24.10 22.66
10 Tilli Petri YlämPy 55.04 0.20.23 23.48 22.08
11 Tielinen Arto YlämPy 58.34 0.23.53 21.69 20.40

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 31.30 0.00.00 60.71 59.45
2 Neuvonen Janne LuuRa 33.55 0.02.25 55.18 54.03
3 Korhonen Kai SKVuoksi 35.45 0.04.15 51.20 50.14
4 Saarilaakso Miko LappRi 36.07 0.04.37 49.55 48.52
5 Seppälä Ville KyS 36.08 0.04.38 48.39 47.38
6 Kiintola Jarno KS 37.20 0.05.50 45.74 44.78
7 Kaplas Jarkko JoKu 38.05 0.06.35 43.76 42.85
8 Tonder Mika SKVuoksi 39.01 0.07.31 41.66 40.80

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkilä Juha LuuRa 24.43 0.00.00 47.59 44.99
2 Kälviäinen Sami HS 25.36 0.00.53 45.18 42.72
3 Tielinen Vesa LuuRa 26.19 0.01.36 43.21 40.85
4 Korhonen Teemu SKVuoksi 26.20 0.01.37 42.44 40.12
5 Heinilä Hannu RaVa 28.19 0.03.36 38.77 36.65
6 Poikonen Pasi JoKu 30.26 0.05.43 35.43 33.50
7 Pellinen Antti JoKu 32.13 0.07.30 32.86 31.07
8 Pirtilä Timo EKSu 33.15 0.08.32 31.25 29.54
9 Hollo Harri TP 37.19 0.12.36 27.32 25.83
10 Sippu Visa InkTe 40.17 0.15.34 24.82 23.46

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Timo KyS 26.29 0.00.00 47.76 46.32
2 Kotro Petri KaaRa 26.37 0.00.08 46.10 44.71
3 Myllys Jussi ORa 37.51 0.11.22 31.42 30.47
4 Laine Kimmo KyS 38.03 0.11.34 30.25 29.34
5 Ojalainen Kari SKVuoksi 38.30 0.12.01 28.91 28.04
6 Koskivirta Eero EKSu 48.54 0.22.25 21.99 21.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Pekka VeVe 24.14 0.00.00 37.98 37.63
2 Torniainen Ari LappRi 24.32 0.00.18 36.95 36.61
3 Kinnari Kari SKVuoksi 28.34 0.04.20 31.25 30.96
4 Mäntynen Ari KyS 29.40 0.05.26 29.63 29.35
5 Markku Jouni MulPa 30.31 0.06.17 28.35 28.09
6 Vainikka Jari Pihkan 34.12 0.09.58 24.89 24.66
6 Lavonen Hannu MiehVi 34.12 0.09.58 24.89 24.66
8 Karlsson Henrik KuUS 36.40 0.12.26 22.46 22.26
9 Martiskainen Juho SKVuoksi 46.05 0.21.51 17.57 17.41
10 Pajunen Kari AnttU 48.09 0.23.55 16.53 16.38
11 Peni Hannu KS 54.20 0.30.06 14.40 14.26
Tuononen Ismo KS EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maajärvi Esa LappRi 25.10 0.00.00 38.60 38.50
2 Pulli Martti LappRi 26.59 0.01.49 34.92 34.83
3 Vartiainen Aarne RAPSU 27.27 0.02.17 33.27 33.18
4 Lappalainen Martti Navi 33.24 0.08.14 26.47 26.40
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 34.28 0.09.18 24.81 24.74
6 Värtö Simo JoKu 43.30 0.18.20 18.98 18.93
Pietikäinen Markku JoKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 20.53 0.00.00 44.46 44.33
2 Tani Ossi KS 21.21 0.00.28 42.55 42.44
3 Töyrylä Hannu KS 22.42 0.01.49 39.15 39.04
4 Pokela Erkki LuuRa 22.43 0.01.50 38.24 38.14
5 Valtonen Pekka JoKu 24.56 0.04.03 34.04 33.95
6 Kyyrönen Heikki KS 27.38 0.06.45 30.00 29.91
7 Kyckling Veli-Matti HS 29.31 0.08.38 27.41 27.33
Hyyryläinen Jorma Navi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 22.58 0.00.00 34.73 34.90
2 Kemppi Jorma Navi 24.44 0.01.46 29.83 29.97
3 Pöyhiä Jorma JoKu 27.40 0.04.42 24.50 24.62

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 18.17 0.00.00 38.02 36.52
2 Karnaattu Mauri KS 21.51 0.03.34 29.43 28.27
3 Salmi Tarmo JoKu 22.30 0.04.13 26.26 25.22

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi MulPa 1.03.49 0.00.00
Suutari Veikko JoKu EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindqvist Arttu KS 32.37 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veeti JoKu 29.41 0.00.00 46.89 44.78
2 Myllärinen Vertti LappRi 32.05 0.02.24 40.13 38.32
3 Platonov Simeon Navi 42.14 0.12.33 28.01 26.75
Malinen Vinski Navi EIL -
Rautio Juho JoKu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 26.25 0.00.00 32.70 32.06
2 Länsivuori Luukas LappRi 34.30 0.08.05 23.16 22.70
3 Platonov Ilja Navi 1.14.14 0.47.49 9.89 9.70

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaipia Sampo LappRi 15.02 0.00.00
2 Seppälä Matias KyS 16.07 0.01.05

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 13.31 0.00.00
2 Saarilaakso Sulo LappRi 15.32 0.02.01
3 Ojalainen Matias SKVuoksi 17.07 0.03.36
4 Paloheimo Lenni ORa 17.30 0.03.59
5 Suomalainen Vilho LappRi 17.32 0.04.01
6 Platonov Mikael Navi 19.38 0.06.07
7 Pellinen Pietari JoKu 19.54 0.06.23
Pylvänäinen Jere KS EIL -
Turunen Juho LappRi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Sisu VeVe 11.45 0.00.00
2 Lintunen Aapo RaKaS 12.41 0.00.56
3 Räihä Konsta Navi 13.27 0.01.42
4 Jauho Eelis JoKu 13.47 0.02.02
5 Närhi Eetu AnttU 13.59 0.02.14
6 Kiintola Eemil KS 15.42 0.03.57
7 Räihä Vinski Navi 17.16 0.05.31
8 Korhonen Veikka SKVuoksi 17.44 0.05.59
9 Kivelä Veikko RaKaS 18.00 0.06.15
10 Simola Viljo LuuRa 22.41 0.10.56
Karvonen Tatu KS EIL -
Hirvilahti Niklas VeVe EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Karvonen Elmo KS EIL -
Pohjalainen Olli VeVe EIL -
Pulkkinen Elmo RaKaS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Veikka LappRi 12.51 0.00.00
2 Jauho Topias JoKu 14.22 0.01.31
3 Lintunen Elmo RaKaS 15.06 0.02.15
4 Ovaska Tatu LuuRa 15.26 0.02.35
5 Ahtiainen Aapo JoKu 15.39 0.02.48
6 Korpinen Veikko AnttU 15.55 0.03.04
7 Saarilaakso Pyry LappRi 17.07 0.04.16
8 Sopanen Matias LappRi 19.04 0.06.13
9 Ovaska Vilho LuuRa 21.25 0.08.34
Pohjalainen Veikka VeVe EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Aino KR 34.43 0.00.00 65.72 62.41
2 Laukkanen Marja KS 35.19 0.00.36 63.52 60.33
3 Väyrynen Anni KyS 39.39 0.04.56 55.62 52.82
4 Vainikka Kaisa KS 41.53 0.07.10 51.75 49.14
5 Pylvänäinen Henna KS 45.45 0.11.02 46.54 44.20
6 Vilpponen Erika ORa 46.52 0.12.09 44.62 42.38
7 Inkeri Niina-Mari ORa 49.43 0.15.00 41.30 39.22
8 Tani Leena KS 51.33 0.16.50 39.09 37.13
9 Ruoti Roosa VeVe 56.28 0.21.45 35.02 33.25
10 Hietala Miina KyS 1.06.15 0.31.32 29.27 27.80

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Susanna KS 39.12 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 51.25 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 36.57 0.00.00 46.83 46.92
2 Tonder Marja AlatPi 38.10 0.01.13 43.07 43.15
3 Närhi Minna AnttU 1.18.11 0.41.14 19.92 19.96
4 Neuvonen Kati LuuRa 1.40.27 1.03.30 14.64 14.67

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 27.11 0.00.00 59.92 56.76
2 Pulli Tessa LappRi 35.39 0.08.28 43.98 41.66
3 Huusari Heidi InkTe 38.18 0.11.07 39.34 37.27
4 Tonder Mari SKVuoksi 48.39 0.21.28 29.71 28.15
5 Platonova Riikka Navi 1.06.42 0.39.31 20.76 19.66

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Oili KuUS 42.40 0.00.00
2 Kotro Pia KyS 59.47 0.17.07

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Airi KS 37.50 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 16.33 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Taitto Annikka SKVuoksi HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Emilia VeVe 40.04 0.00.00
2 Kantanen Raisa JoKu 50.05 0.10.01
Ovaska Jenni VeVe EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmilaukas Iiris LuuRa 26.00 0.00.00 50.68 48.62
2 Neuvonen Venla LuuRa 28.40 0.02.40 42.52 40.79
3 Lantta Tinja LappRi 40.13 0.14.13 27.85 26.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Saara LuuRa 21.38 0.00.00 43.51 40.62
2 Ripatti Mona JoKu 23.47 0.02.09 38.39 35.84
3 Laitinen Julia VeVe 24.57 0.03.19 35.46 33.11
4 Lavonen Sanni MiehVi 25.32 0.03.54 33.54 31.32
5 Kaplas Kerttu JoKu 27.18 0.05.40 30.34 28.32
6 Neuvonen Riina LuuRa 30.39 0.09.01 26.10 24.37

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 12.53 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 13.05 0.00.12
3 Kriktilä Pihla VeVe 17.20 0.04.27
4 Kuusio Senni RaKaS 19.03 0.06.10
Rautio Oona JoKu EIL -
Saar Tiia Navi HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 15.05 0.00.00
2 Ruotsalainen Emma LappRi 15.14 0.00.09
3 Lintunen Venla RaKaS 15.28 0.00.23
4 Liukkonen Veera AnttU 17.15 0.02.10
5 Huuhko Riikka LuuRa 17.22 0.02.17
6 Kaplas Martta JoKu 20.22 0.05.17
7 Auvinen Senja AnttU 22.22 0.07.17

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Hertta Navi 16.22 0.00.00
2 Seppälä Sofia KyS 16.40 0.00.18
3 Lehtonen Elisa KS 17.29 0.01.07
4 Takanen Tiitu VeVe 18.08 0.01.46
5 Korpinen Elli AnttU 19.55 0.03.33
6 Saar Sini Navi 20.19 0.03.57
7 Pellinen Emma JoKu 20.34 0.04.12
8 Häkkinen Senni Navi 21.45 0.05.23
9 Hietanen Silja SKVuoksi 23.22 0.07.00
10 Tonder Ilona SKVuoksi 23.48 0.07.26
11 Kaplas Elsa JoKu 27.12 0.10.50
Laakso Lotta LappRi EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 18.00 0.00.00
2 Heinikainen Aino Navi 18.30 0.00.30
3 Heikkinen Emmi RaKaS 19.19 0.01.19
4 Laitinen Sofia VeVe 20.28 0.02.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 11.12 0.00.00
2 Tyni Veera VeVe 12.47 0.01.35
3 Liukkonen Iiris AnttU 13.34 0.02.22
4 Lehtonen Julia KS 14.01 0.02.49
5 Kortelainen Tara RaKaS 15.11 0.03.59
6 Heikkinen Essi RaKaS 15.44 0.04.32
7 Tyni Ellen VeVe 16.04 0.04.52
8 Hirvikallio Ella LuuRa 19.29 0.08.17
9 Räihä Maikki Navi 23.31 0.12.19
10 Huuhko Helmi LuuRa 25.32 0.14.20
Laakso Maija LappRi EIL -