FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 28.43 0.00.00 87.35 86.84
2 Huikko Petteri LS-37 29.34 0.00.51 83.86 83.37
3 Saikko Antti TP 29.53 0.01.10 82.00 81.52
4 Inkeri Eero VeVe 33.25 0.04.42 72.46 72.04
5 Pousi Juho VeVe 34.22 0.05.39 69.62 69.21
6 Pätäri Viljami AnttU 35.09 0.06.26 67.24 66.85
7 Mattila Pyry KS 35.19 0.06.36 66.11 65.72
8 Rautanen Mika TuuSe 37.39 0.08.56 61.24 60.89
9 Hakkarainen Markus RaKaS 40.49 0.12.06 55.78 55.46
10 Niskanen Janne VeVe 42.24 0.13.41 53.01 52.71
11 Kansonen Jari JoKu 43.40 0.14.57 50.81 50.52
12 Hakuli Tommi SKUusi 44.58 0.16.15 48.70 48.42
13 Kauppila Tomi VeVe 47.38 0.18.55 45.37 45.10
14 Nisonen Antti Navi 47.45 0.19.02 44.65 44.39
Suutari Matti VeVe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Toni AnttU 42.08 0.00.00 27.37 27.37
2 Ovaska Vesa LuuRa 43.17 0.01.09 24.64 24.64
3 Ovaska Panu LuuRa 55.27 0.13.19 17.68 17.68

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pokela Jukka LuuRa 35.32 0.00.00 48.89 48.28
2 Fabritius Erik Trian 37.19 0.01.47 45.39 44.83
3 Asikainen Pasi JoKu 38.15 0.02.43 43.14 42.61
4 Heino Samuli S-JKL 38.24 0.02.52 41.84 41.33
5 Soini Jussi KS 38.46 0.03.14 40.33 39.83
6 Saari Antti SiiRa 45.10 0.09.38 33.65 33.24
7 Ruotsalainen Ville LappRi 45.46 0.10.14 32.26 31.86

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 36.02 0.00.00 55.72 53.60
2 Kaplas Jarkko JoKu 37.08 0.01.06 53.39 51.36
3 Nikkinen Jari HiKi 38.29 0.02.27 50.87 48.93
4 Kiintola Jarno KS 38.40 0.02.38 49.98 48.08
5 Kirves Saku KeU 39.22 0.03.20 48.45 46.61
6 Sirola Timo KeU 39.23 0.03.21 47.79 45.98
7 Neuvonen Janne LuuRa 39.42 0.03.40 46.78 45.00
8 Huttunen Tomi KoHo 40.04 0.04.02 45.72 43.99
9 Seppälä Ville KyS 41.51 0.05.49 43.18 41.54
10 Munne Jarkko Kajo 41.54 0.05.52 42.53 40.91
11 Koistinen Janne Uolevi SalVil 42.30 0.06.28 41.34 39.77
12 Kurttila Jukka Navi 49.45 0.13.43 34.81 33.48
13 Harmaala Ismo MusNe 1.05.35 0.29.33 26.02 25.03
Husu Heikki SKVuoksi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gynther Kimmo IHR 31.33 0.00.00 53.26 52.08
2 Ryyppö Jarkko RaVa 31.43 0.00.10 52.19 51.03
3 Lehtonen Timo LS-37 31.50 0.00.17 51.20 50.07
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 32.05 0.00.32 50.02 48.91
5 Leppänen Jaakko JoS 32.33 0.01.00 48.53 47.45
6 Heinilä Hannu RaVa 33.36 0.02.03 46.26 45.24
7 Tuokko Jyrki RaVa 35.50 0.04.17 42.67 41.73
8 Poikonen Pasi JoKu 35.55 0.04.22 41.87 40.95
9 Nieminen Markku PäLuLu 36.31 0.04.58 40.49 39.60
10 Lintunen Petteri SiiRa 38.13 0.06.40 38.03 37.19
11 Kurhinen Tomi NaTe 41.33 0.10.00 34.38 33.62

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 25.51 0.00.00 52.46 51.43
2 Hintsanen Harri IHR 30.12 0.04.21 43.22 42.37
3 Koistinen Pasi NaTe 36.13 0.10.22 34.64 33.95
4 Niiranen Ari KR 37.52 0.12.01 31.79 31.16
5 Hakuli Kari KeU 41.37 0.15.46 27.70 27.15
Mattinen Reijo JoKu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Tuomo HyRa 31.31 0.00.00 46.85 46.64
2 Niemi Kari-Veli HauSi 31.59 0.00.28 45.30 45.10
3 Pulkkinen Pekka JoKu 35.37 0.04.06 39.90 39.72
4 Martiskainen Juho SKVuoksi 38.24 0.06.53 36.29 36.13
5 Pajunen Jukka Navi 38.30 0.06.59 35.47 35.32
6 Myllärinen Hannu JoKu 44.23 0.12.52 30.15 30.01
7 Kinnari Kari SKVuoksi 45.09 0.13.38 29.02 28.89
8 Salonen Hannu KonnU 46.22 0.14.51 27.66 27.54
Kosonen Hannu ORa KES -
Lavonen Hannu MiehVi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 33.49 0.00.00 42.02 41.33
2 Ollikainen Seppo JuvU 37.22 0.03.33 36.13 35.53
3 Pihlajamaa Martti VetU 38.54 0.05.05 32.88 32.33
4 Ollila Jarmo Trian 42.17 0.08.28 28.57 28.09
Ahlroth Timo TurSa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Ossi KS 26.21 0.00.00 40.77 40.46
2 Töyrylä Hannu KS 26.27 0.00.06 39.85 39.55
3 Peippo Tapio JoKu 26.44 0.00.23 38.68 38.38
4 Vilska Pekka ORa 28.56 0.02.35 35.04 34.77
5 Forsblom Lars KS 32.38 0.06.17 30.45 30.22
6 Kyyrönen Heikki KS 35.08 0.08.47 27.71 27.50
7 Kyckling Veli-Matti HS 36.05 0.09.44 26.42 26.22
8 Nikkari Paavo LS-37 42.43 0.16.22 21.85 21.68
Valtonen Pekka JoKu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 29.41 0.00.00 34.48 34.56
2 Kemppi Jorma Navi 31.50 0.02.09 31.35 31.42
3 Kyöstilä Matti RaKaS 32.53 0.03.12 29.57 29.64
4 Railo Matti LS-37 33.27 0.03.46 28.30 28.37
5 Tammela Seppo TikSu 37.29 0.07.48 24.57 24.63
6 Palo Hannu Navi 37.42 0.08.01 23.75 23.81
7 Punkero Toivo LS-37 52.40 0.22.59 16.52 16.56

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 25.30 0.00.00 32.92 32.30
2 Karnaattu Mauri KS 27.50 0.02.20 28.65 28.11
3 Salmi Tarmo JoKu 34.20 0.08.50 22.00 21.59
4 Repo Voitto RaKaS 40.58 0.15.28 17.42 17.09

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 37.51 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 33.57 0.00.00
Kuusio Samu RaKaS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Lauri KS 23.52 0.00.00 52.00 50.08
2 Hirvilahti Joona VeVe 25.20 0.01.28 47.77 46.00
3 Nikkinen Hannes HiKi 26.15 0.02.23 44.92 43.25
4 Arvela Henri LS-37 26.56 0.03.04 42.63 41.05
5 Peltonen Lasse KS 27.55 0.04.03 40.01 38.53
6 Heino Paavo S-JKL 28.12 0.04.20 38.51 37.08
7 Niskanen Aatu VeVe 30.09 0.06.17 34.99 33.69

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Matias KyS 22.44 0.00.00
2 Kaipia Sampo LappRi 28.31 0.05.47

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttinen Otto SaSu 19.02 0.00.00
2 Juntunen Henrik KR 19.18 0.00.16
3 Takanen Eetu VeVe 20.32 0.01.30
4 Suomalainen Vilho LappRi 21.53 0.02.51
5 Pylvänäinen Jere KS 23.44 0.04.42
6 Paloheimo Lenni ORa 26.28 0.07.26
7 Heino Eelis S-JKL 29.28 0.10.26
8 Turunen Juho LappRi 38.00 0.18.58
Saari Okko SiiRa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 11.40 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 14.15 0.02.35
3 Nurmela Eevert LS-37 14.32 0.02.52
4 Närhi Eetu AnttU 14.53 0.03.13
5 Lintunen Aapo RaKaS 15.41 0.04.01
6 Saalasti Paavo KR 15.48 0.04.08
7 Reiman Niklas Trian 18.13 0.06.33
8 Räihä Konsta Navi 21.27 0.09.47
9 Nikula Olli KS 25.17 0.13.37

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Eemil KS 12.36 0.00.00
2 Suvinen Sisu SaSu 13.44 0.01.08
3 Saari Olavi SiiRa 16.20 0.03.44
4 Kalilainen Jussi PiVe 24.09 0.11.33
Suomalainen Veikka LappRi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pulkkinen Elmo RaKaS 11.51 0.00.00
2 Räihä Vinski Navi 12.35 0.00.44
3 Saalasti Toivo KR 13.36 0.01.45
4 Asikainen Viljami JoKu 14.05 0.02.14
5 Pokkinen Tuomas LappRi 15.44 0.03.53
6 Ovaska Tatu LuuRa 19.12 0.07.21
7 Sopanen Matias LappRi 20.22 0.08.31
8 Ovaska Vilho LuuRa 26.40 0.14.49
Näivä Eeli LuuRa EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 35.54 0.00.00 74.45 72.52
2 Heikkinen Paula RaKaS 36.52 0.00.58 71.29 69.44
3 Kiuru Veera RaKaS 37.24 0.01.30 69.08 67.29
4 Pylvänäinen Henna KS 38.47 0.02.53 65.47 63.77
5 Koivunen Mari LS-37 42.38 0.06.44 58.51 57.00
6 Ruoti Roosa VeVe 45.44 0.09.50 53.57 52.19
7 Leppänen Krista PelPo 46.17 0.10.23 51.97 50.63
8 Minkkinen Sirkku HS 48.26 0.12.32 48.74 47.48
9 Inkeri Niina-Mari ORa 48.37 0.12.43 47.64 46.41
10 Vesikko Venla JoKu 52.02 0.16.08 43.66 42.53

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 43.01 0.00.00
2 Lipponen Katriina OK77 48.10 0.05.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Minna HS 38.57 0.00.00 47.85 47.11
2 Koistinen Sanna MSParma 38.58 0.00.01 46.04 45.33
3 Pätäri Päivi HlS 43.35 0.04.38 39.56 38.95
4 Savikkomaa Sanna KoHo 50.51 0.11.54 32.53 32.03
5 Närhi Minna AnttU 53.18 0.14.21 29.72 29.27

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkala Sini EsSu 33.42 0.00.00 54.02 50.83
2 Velema Riikka Rasti88 34.11 0.00.29 52.12 49.04
3 Liukkonen Niina Navi 35.46 0.02.04 48.72 45.84
4 Kirves Hetti KeU 37.01 0.03.19 46.02 43.30
5 Kärkkäinen Varpu ORa 39.41 0.05.59 41.95 39.46
6 Khadgi Mari-Sisko JoKu 44.08 0.10.26 36.83 34.65
7 Klemetti Tarja LipTa 49.03 0.15.21 32.35 30.43
8 Nieminen Minna IHR 50.00 0.16.18 30.95 29.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Jenny SiiRa 40.46 0.00.00 45.61 40.95
2 Tonder Marja AlatPi 43.50 0.03.04 40.30 36.18
3 Hakuli Mia KeU 48.40 0.07.54 34.38 30.87
4 Lintunen Sirpa SiiRa 50.26 0.09.40 31.34 28.13

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 35.19 0.00.00 53.88 54.96
2 Koistinen Aija KR 37.36 0.02.17 46.82 47.75
3 Moilanen Ulla RaKaS 47.58 0.12.39 33.72 34.40

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Montonen Outi IHR 29.44 0.00.00 42.46 41.08
2 Äijälä Merja Navi 33.24 0.03.40 35.91 34.74
3 Pulkkinen Arja JoKu 33.41 0.03.57 33.73 32.64
4 Pajunen Tarja Navi 35.29 0.05.45 30.24 29.26

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 31.27 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 23.25 0.00.00 41.01 38.62
2 Tikka Eija RaKaS 24.26 0.01.01 36.36 34.24
3 Särkkä Liisa Navi 28.41 0.05.16 28.46 26.80

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 37.22 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Miina VeVe 40.43 0.00.00
2 Kantanen Raisa JoKu 42.50 0.02.07

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Maiju LS-37 27.58 0.00.00 57.19 55.78
2 Neuvonen Venla LuuRa 33.13 0.05.15 45.75 44.62
3 Mattinen Lotta JoKu 34.39 0.06.41 41.55 40.52
4 Juntunen Marikki KR 35.41 0.07.43 38.10 37.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaiponen Iida-Emilia ORa 27.53 0.00.00 53.18 50.89
2 Kurttila Meeri Navi 29.39 0.01.46 48.76 46.66
3 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 35.22 0.07.29 39.83 38.12
4 Nikkinen Saana HiKi 35.29 0.07.36 38.66 36.99
5 Neuvonen Riina LuuRa 38.50 0.10.57 34.37 32.89
6 Juntunen Hertta KR 39.08 0.11.15 33.16 31.73
7 Kaplas Kerttu JoKu 44.32 0.16.39 28.30 27.08
Lavonen Sanni MiehVi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 16.43 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 18.45 0.02.02
3 Saar Tiia Navi 21.01 0.04.18
4 Kuusio Senni RaKaS 24.56 0.08.13
5 Kriktilä Pihla VeVe 25.14 0.08.31
6 Vainikka Sara Navi 39.46 0.23.03

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 13.43 0.00.00
2 Malinen Hertta Navi 17.23 0.03.40
3 Lindholm Siiri ORa 19.40 0.05.57
3 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 19.40 0.05.57
5 Laamanen Karoliina TarpSu 19.58 0.06.15
6 Lehtonen Elisa KS 21.59 0.08.16
7 Pokela Venla LuuRa 24.34 0.10.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaiponen Ella-Sofia ORa 20.04 0.00.00
2 Nurmela Helmiina LS-37 21.11 0.01.07
3 Malinen Fanni Navi 25.20 0.05.16
4 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 25.41 0.05.37
5 Ruotsalainen Emma LappRi 28.05 0.08.01

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 14.48 0.00.00
2 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 18.42 0.03.54
3 Ruotsalainen Elina LappRi 20.20 0.05.32
4 Heikkinen Emmi RaKaS 20.36 0.05.48

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 11.05 0.00.00
2 Kalilainen Anni PiVe 12.28 0.01.23
3 Nikkinen Lotta HiKi 12.49 0.01.44
4 Lindholm Lotta ORa 13.01 0.01.56
5 Tyni Veera VeVe 14.12 0.03.07
6 Laakso Maija LappRi 15.11 0.04.06
7 Lehtonen Julia KS 15.22 0.04.17
8 Kirves Kaisa SKUusi 15.47 0.04.42
9 Heikkinen Essi RaKaS 16.17 0.05.12
10 Tyni Ellen VeVe 18.02 0.06.57
11 Velema Signe PR 18.20 0.07.15
12 Asikainen Milja JoKu 19.58 0.08.53
13 Lehtonen Uma LS-37 21.33 0.10.28
14 Räihä Maikki Navi 23.20 0.12.15
15 Takanen Titi VeVe 23.33 0.12.28
16 Seppälä Sofia KyS 24.06 0.13.01
17 Kaiponen Lilli-Lotta ORa 24.23 0.13.18
18 Reiman Sonja Trian 24.41 0.13.36
19 Ovaska Neea LuuRa 34.23 0.23.18