FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Rinkelirastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu TuMe 29.14 0.00.00 82.78 82.26
2 Saikko Antti TP 29.15 0.00.01 81.91 81.39
3 Huikko Petteri LS-37 30.01 0.00.47 79.01 78.51
4 Tani Jukka KS 30.34 0.01.20 76.80 76.31
5 Inkeri Eero VeVe 33.17 0.04.03 69.80 69.36
6 Korpinen Olli-Jussi AnttU 34.37 0.05.23 66.41 65.99
7 Mattila Pyry KS 34.55 0.05.41 65.15 64.74
8 Korhonen Eetu KS 35.16 0.06.02 63.82 63.41
9 Niskanen Janne VeVe 35.59 0.06.45 61.87 61.48
10 Pousi Juho VeVe 37.00 0.07.46 59.52 59.14
11 Hakuli Tommi SKUusi 37.45 0.08.31 57.70 57.33
12 Kansonen Jari JoKu 38.03 0.08.49 56.60 56.25
13 Kauppila Tomi VeVe 40.45 0.11.31 52.26 51.93
13 Hakkarainen Markus RaKaS 40.45 0.11.31 52.26 51.93
15 Tiainen Jyri RaKaS 42.56 0.13.42 48.48 48.17
16 Pätäri Viljami AnttU 49.44 0.20.30 41.36 41.10
Suutari Matti VeVe EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Toni AnttU 38.56 0.00.00 27.61 27.61
2 Ovaska Vesa LuuRa 40.41 0.01.45 24.44 24.44
3 Ovaska Panu LuuRa 47.45 0.08.49 19.13 19.13

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pokela Jukka LuuRa 32.53 0.00.00 51.60 50.52
2 Fabritius Erik Trian 33.27 0.00.34 49.88 48.84
3 Soini Jussi KS 34.01 0.01.08 48.22 47.21
4 Heino Samuli S-JKL 34.51 0.01.58 46.25 45.29
5 Pellinen Teppo JoKu 35.00 0.02.07 45.25 44.30
6 Lintunen Sampsa RaKaS 36.38 0.03.45 42.46 41.57
7 Asikainen Pasi JoKu 36.44 0.03.51 41.57 40.71
8 Saari Antti SiiRa 36.55 0.04.02 40.60 39.75
9 Rautio Mikko JoKu 38.31 0.05.38 38.18 37.38
10 Ruotsalainen Ville LappRi 39.50 0.06.57 36.21 35.45

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiuru Jani RaKaS 32.35 0.00.00 57.55 55.49
2 Kiintola Jarno KS 34.11 0.01.36 54.30 52.36
3 Nikkinen Jari HiKi 34.51 0.02.16 52.73 50.84
4 Kaplas Jarkko JoKu 35.21 0.02.46 51.45 49.61
5 Seppälä Ville KyS 35.27 0.02.52 50.78 48.96
6 Nurmi Janne Uolevi SalVil 35.44 0.03.09 49.85 48.07
7 Munne Jarkko Kajo 36.59 0.04.24 47.66 45.95
8 Husu Heikki SKVuoksi 37.23 0.04.48 46.65 44.98
9 Sirola Timo KeU 37.24 0.04.49 46.12 44.48
10 Kivelä Juha RaKaS 39.20 0.06.45 43.38 41.83
11 Neuvonen Janne LuuRa 41.44 0.09.09 40.44 38.99
12 Koskinen Rami RaN 42.21 0.09.46 39.40 38.00
13 Huttunen Tomi KoHo 43.26 0.10.51 37.99 36.63
14 Harmaala Ismo MusNe 47.57 0.15.22 34.02 32.80
15 Kurttila Jukka Navi 54.29 0.21.54 29.60 28.54
Kirves Saku KeU HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Timo LS-37 28.39 0.00.00 54.94 53.41
2 Ryyppö Jarkko RaVa 29.00 0.00.21 53.65 52.15
3 Tielinen Vesa LuuRa 30.12 0.01.33 50.92 49.50
4 Leppänen Jaakko JoS 30.21 0.01.42 50.07 48.67
5 Gynther Kimmo IHR 30.32 0.01.53 49.17 47.80
6 Heinilä Hannu RaVa 31.27 0.02.48 47.16 45.84
7 Poikonen Pasi JoKu 32.44 0.04.05 44.76 43.51
8 Tuokko Jyrki RaVa 33.21 0.04.42 43.38 42.17
9 Nieminen Markku PäLuLu 34.03 0.05.24 41.96 40.79
10 Kurhinen Tomi NaTe 35.26 0.06.47 39.81 38.70
11 Korhonen Mika SKVuoksi 37.20 0.08.41 37.30 36.25
12 Lintunen Petteri SiiRa 37.22 0.08.43 36.78 35.75
13 Ojalainen Jorma SKVuoksi 39.17 0.10.38 34.52 33.56
Pellinen Antti JoKu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 25.13 0.00.00 52.46 51.43
2 Hintsanen Harri IHR 26.44 0.01.31 47.63 46.69
3 Koistinen Pasi NaTe 34.21 0.09.08 35.63 34.92
4 Hakuli Kari KeU 37.09 0.11.56 31.60 30.98
5 Niiranen Ari KR 43.51 0.18.38 25.64 25.14
Mattinen Reijo JoKu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 26.56 0.00.00 51.71 51.21
2 Kauppinen Tuomo HyRa 29.36 0.02.40 46.41 45.96
3 Kukkola Pauli SiiRa 30.18 0.03.22 44.71 44.28
4 Martiskainen Juho SKVuoksi 31.19 0.04.23 42.66 42.24
5 Pulkkinen Pekka JoKu 32.44 0.05.48 40.23 39.84
6 Pajunen Jukka Navi 35.44 0.08.48 36.32 35.97
7 Lavonen Hannu MiehVi 39.46 0.12.50 32.16 31.85
8 Kinnari Kari SKVuoksi 39.55 0.12.59 31.56 31.26
9 Myllärinen Hannu JoKu 40.14 0.13.18 30.84 30.54
10 Salonen Hannu KonnU 41.19 0.14.23 29.57 29.29
11 Tuononen Ismo KS 48.59 0.22.03 24.56 24.32
Kosonen Hannu ORa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 29.13 0.00.00 40.53 39.82
2 Ollikainen Seppo JuvU 34.01 0.04.48 33.51 32.92
3 Ollila Jarmo Trian 35.57 0.06.44 30.47 29.93
4 Pihlajamaa Martti VetU 37.15 0.08.02 28.21 27.72
5 Tiitinen Veli-Matti SuoVa 43.23 0.14.10 23.20 22.79
Ahlroth Timo TurSa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 23.02 0.00.00 43.07 42.75
2 Tani Ossi KS 23.46 0.00.44 41.12 40.81
3 Vilska Pekka ORa 25.07 0.02.05 38.31 38.03
4 Töyrylä Hannu KS 25.27 0.02.25 37.23 36.95
5 Turpeinen Timo VaajTe 27.41 0.04.39 33.69 33.43
6 Forsblom Lars KS 28.34 0.05.32 32.12 31.88
7 Kyyrönen Heikki KS 29.23 0.06.21 30.72 30.49
8 Kyckling Veli-Matti HS 30.19 0.07.17 29.29 29.07
9 Valtonen Pekka JoKu 31.06 0.08.04 28.07 27.86
10 Pammo Kalervo VaHa 39.28 0.16.26 21.74 21.58
11 Nikkari Paavo LS-37 39.41 0.16.39 21.25 21.09

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palo Hannu Navi 23.03 0.00.00 33.54 33.62
2 Hakala Pekka KS 24.08 0.01.05 31.34 31.42
3 Paukkunen Ossi RaKaS 24.28 0.01.25 30.24 30.31
4 Kemppi Jorma Navi 24.55 0.01.52 29.03 29.10
5 Kyöstilä Matti RaKaS 26.26 0.03.23 26.74 26.80
6 Tammela Seppo TikSu 27.08 0.04.05 25.44 25.50
7 Punkero Toivo LS-37 40.35 0.17.32 16.60 16.64
8 Railo Matti LS-37 40.59 0.17.56 16.03 16.07

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 21.17 0.00.00 34.90 34.44
2 Salmi Tarmo JoKu 22.58 0.01.41 31.13 30.72
3 Repo Voitto RaKaS 23.23 0.02.06 29.38 28.99
4 Ryyppö Toivo RaKaS 23.56 0.02.39 27.54 27.18
5 Rantala Heikki EE 24.18 0.03.01 25.98 25.64

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 22.54 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 31.09 0.00.00 54.64 49.69
2 Pellinen Veeti JoKu 38.20 0.07.11 42.18 38.36
3 Rautio Juho JoKu 44.50 0.13.41 34.17 31.07
4 Kuusio Samu RaKaS 1.00.24 0.29.15 23.95 21.78

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 24.15 0.00.00 49.92 48.07
2 Arvela Henri LS-37 24.41 0.00.26 48.00 46.22
3 Peltonen Lasse KS 25.04 0.00.49 46.23 44.51
4 Niskanen Aatu VeVe 25.52 0.01.37 43.79 42.17
5 Nikkinen Hannes HiKi 27.00 0.02.45 40.99 39.48
6 Mattila Lauri KS 28.02 0.03.47 38.56 37.13
7 Heino Paavo S-JKL 31.19 0.07.04 33.69 32.44
8 Nättiaho Elmeri S-JKL 48.56 0.24.41 21.03 20.25

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Matias KyS 22.22 0.00.00
2 Kaipia Sampo LappRi 25.12 0.02.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Jere KS 17.06 0.00.00
2 Takanen Eetu VeVe 19.09 0.02.03
3 Suomalainen Vilho LappRi 21.36 0.04.30
4 Konttinen Otto SaSu 22.56 0.05.50
5 Saari Okko SiiRa 24.46 0.07.40
6 Turunen Juho LappRi 25.14 0.08.08
7 Heino Eelis S-JKL 31.51 0.14.45
8 Pellinen Pietari JoKu 34.24 0.17.18
9 Juntunen Henrik KR 37.42 0.20.36
10 Paloheimo Lenni ORa 55.34 0.38.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 11.57 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 13.04 0.01.07
3 Lintunen Aapo RaKaS 14.51 0.02.54
4 Nurmela Eevert LS-37 15.04 0.03.07
5 Räihä Konsta Navi 15.13 0.03.16
6 Närhi Eetu AnttU 15.51 0.03.54
7 Saalasti Paavo KR 16.40 0.04.43
8 Reiman Niklas Trian 18.10 0.06.13
9 Nikula Olli KS 20.00 0.08.03
10 Kivelä Veikko RaKaS 22.32 0.10.35

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suvinen Sisu SaSu 11.49 0.00.00
2 Kiintola Eemil KS 12.23 0.00.34
3 Kalilainen Jussi PiVe 12.57 0.01.08
4 Raunio Lauri AR 14.17 0.02.28
5 Korhonen Veikka SKVuoksi 14.46 0.02.57
6 Saari Olavi SiiRa 17.01 0.05.12
Suomalainen Veikka LappRi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räihä Vinski Navi 9.41 0.00.00
2 Saalasti Toivo KR 10.17 0.00.36
3 Asikainen Viljami JoKu 10.23 0.00.42
4 Lintunen Elmo RaKaS 11.39 0.01.58
5 Korpinen Veikko AnttU 12.57 0.03.16
6 Ovaska Tatu LuuRa 14.40 0.04.59
7 Manninen Touko LuuRa 14.57 0.05.16
8 Pulkkinen Elmo RaKaS 16.18 0.06.37
9 Pokkinen Tuomas LappRi 16.59 0.07.18
10 Hyvölä Sampo HlS 19.30 0.09.49
11 Sopanen Matias LappRi 19.31 0.09.50
12 Näivä Eeli LuuRa 19.45 0.10.04
13 Manninen Tuisku LuuRa 21.14 0.11.33
14 Ovaska Vilho LuuRa 36.16 0.26.35

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 29.44 0.00.00 78.19 75.14
2 Laukkanen Marja KS 32.09 0.02.25 71.47 68.69
3 Pylvänäinen Henna KS 33.19 0.03.35 68.17 65.51
4 Heikkinen Paula RaKaS 36.01 0.06.17 62.31 59.89
5 Kiuru Veera RaKaS 36.51 0.07.07 60.17 57.83
6 Koivunen Mari LS-37 38.03 0.08.19 57.57 55.33
7 Rautasalo Essi KR 42.16 0.12.32 51.19 49.20
8 Ruoti Roosa VeVe 42.40 0.12.56 50.08 48.13
9 Kainlauri Viivi KS 45.06 0.15.22 46.79 44.97
10 Vesikko Venla JoKu 47.15 0.17.31 44.09 42.37
11 Leppänen Krista PelPo 48.07 0.18.23 42.74 41.08
12 Tani Leena KS 51.34 0.21.50 39.36 37.83
13 Inkeri Niina-Mari ORa 51.38 0.21.54 38.79 37.28
14 Kääriä Venla KyS 52.08 0.22.24 37.90 36.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipponen Katriina OK77 47.13 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Sanna MSParma 33.27 0.00.00 50.14 49.37
2 Ryyppö Minna HS 36.41 0.03.14 44.00 43.33
3 Savikkomaa Sanna KoHo 39.12 0.05.45 39.57 38.97
4 Pätäri Päivi HlS 40.38 0.07.11 36.63 36.07
5 Närhi Minna AnttU 54.12 0.20.45 26.30 25.90

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 31.24 0.00.00 56.95 53.58
2 Velema Riikka Rasti88 33.04 0.01.40 53.06 49.92
3 Pekkala Sini EsSu 33.26 0.02.02 51.48 48.43
4 Kirves Hetti KeU 36.05 0.04.41 46.77 44.00
5 Liukkonen Niina Navi 38.50 0.07.26 42.59 40.07
6 Khadgi Mari-Sisko JoKu 39.23 0.07.59 41.15 38.71
7 Nieminen Minna IHR 40.51 0.09.27 38.85 36.55
8 Klemetti Tarja LipTa 48.36 0.17.12 31.96 30.07
9 Koskinen Riikka RaN 53.25 0.22.01 28.45 26.77

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 30.39 0.00.00 49.46 41.37
2 Holm Riikka SiiRa 40.22 0.09.43 36.15 30.23
3 Hakuli Mia KeU 1.01.06 0.30.27 22.95 19.20
4 Lintunen Sirpa SiiRa 1.02.51 0.32.12 21.41 17.90
Huttunen Jenny SiiRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 29.15 0.00.00 52.15 52.86
2 Koistinen Aija KR 34.59 0.05.44 40.34 40.88
3 Rautasalo Anneli KR 53.03 0.23.48 24.44 24.77

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Montonen Outi IHR 23.25 0.00.00 40.03 38.74
2 Pulkkinen Arja JoKu 23.28 0.00.03 37.95 36.72
3 Pajunen Tarja Navi 24.25 0.01.00 34.55 33.43
4 Äijälä Merja Navi 27.02 0.03.37 29.48 28.52

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 25.02 0.00.00
2 Kattelus Helena KS 27.18 0.02.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 16.42 0.00.00 38.04 36.16
2 Tikka Eija RaKaS 18.00 0.01.18 33.52 31.87
3 Särkkä Liisa Navi 20.45 0.04.03 27.55 26.19
4 Taitto Annikka SKVuoksi 21.36 0.04.54 25.00 23.77

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 21.51 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruoti Miina VeVe 35.04 0.00.00
2 Kantanen Raisa JoKu 58.26 0.23.22

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Maiju LS-37 27.41 0.00.00 56.49 54.81
2 Mattinen Lotta JoKu 32.02 0.04.21 47.35 45.94
3 Laitimo Maija JoKu 33.07 0.05.26 44.39 43.07
4 Neuvonen Venla LuuRa 33.34 0.05.53 42.39 41.13
5 Juntunen Marikki KR 37.11 0.09.30 37.01 35.91
6 Metsälä Piitu RaKaS 43.08 0.15.27 30.82 29.90

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaiponen Iida-Emilia ORa 29.04 0.00.00 51.65 48.62
2 Kurttila Meeri Navi 30.14 0.01.10 48.83 45.97
3 Nikkinen Saana HiKi 30.28 0.01.24 47.64 44.84
4 Juntunen Hertta KR 39.11 0.10.07 36.40 34.27
5 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 39.12 0.10.08 35.75 33.65
6 Lavonen Sanni MiehVi 39.24 0.10.20 34.93 32.88
7 Neuvonen Riina LuuRa 39.44 0.10.40 34.01 32.01
8 Kaplas Kerttu JoKu 40.47 0.11.43 32.52 30.61
9 Ripatti Mona JoKu 41.57 0.12.53 31.02 29.20
10 Kivelä Martta RaKaS 52.26 0.23.22 24.34 22.91

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 18.44 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 18.50 0.00.06
3 Rautio Oona JoKu 23.26 0.04.42
4 Kriktilä Pihla VeVe 25.19 0.06.35
5 Saar Tiia Navi 25.27 0.06.43
6 Kuusio Senni RaKaS 27.35 0.08.51
7 Vainikka Sara Navi 1.57.43 1.38.59

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 17.16 0.00.00
2 Kaiponen Ella-Sofia ORa 17.39 0.00.23
3 Nurmela Helmiina LS-37 17.47 0.00.31
4 Malinen Fanni Navi 19.02 0.01.46
5 Ruotsalainen Emma LappRi 19.45 0.02.29

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 11.45 0.00.00
2 Laakso Lotta LappRi 12.20 0.00.35
3 Malinen Hertta Navi 16.40 0.04.55
4 Laamanen Karoliina TarpSu 21.45 0.10.00
5 Lindholm Siiri ORa 21.46 0.10.01
6 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 23.37 0.11.52
7 Lehtonen Elisa KS 25.00 0.13.15
8 Pokela Venla LuuRa 27.38 0.15.53
9 Pellinen Emma JoKu 30.48 0.19.03
10 Korpinen Elli AnttU 34.59 0.23.14

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 11.51 0.00.00
2 Ruotsalainen Elina LappRi 14.49 0.02.58
3 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 14.58 0.03.07
4 Hietanen Silja SKVuoksi 15.53 0.04.02
5 Heikkinen Emmi RaKaS 16.50 0.04.59
6 Norrbacka Iira-Nella AR 24.54 0.13.03

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Anni LappRi 8.21 0.00.00
2 Seppälä Sofia KyS 8.32 0.00.11
3 Nikkinen Lotta HiKi 9.54 0.01.33
4 Kalilainen Anni PiVe 9.58 0.01.37
5 Reiman Sonja Trian 10.24 0.02.03
6 Tyni Veera VeVe 10.28 0.02.07
7 Lehtonen Uma LS-37 10.30 0.02.09
8 Lindholm Lotta ORa 10.42 0.02.21
9 Laakso Maija LappRi 11.36 0.03.15
10 Norrbacka Isla-Riina AR 12.48 0.04.27
11 Lehtonen Julia KS 13.00 0.04.39
11 Velema Signe PR 13.00 0.04.39
13 Asikainen Milja JoKu 13.23 0.05.02
14 Raunio Ida AR 13.39 0.05.18
15 Tyni Ellen VeVe 16.03 0.07.42
16 Heikkinen Essi RaKaS 16.26 0.08.05
17 Kaiponen Lilli-Lotta ORa 17.14 0.08.53
18 Takanen Titi VeVe 17.20 0.08.59
19 Raunio Helmi AR 19.03 0.10.42
20 Räihä Maikki Navi 20.13 0.11.52
21 Kirves Kaisa SKUusi 22.17 0.13.56
22 Hyvölä Anna HlS 22.30 0.14.09
23 Parkko Nella LuuRa 24.10 0.15.49
24 Ovaska Neea LuuRa 27.16 0.18.55