FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Hämeen ja Päijät-Hämeen AM-pitkä ja nuorten EM/MM-näyttökilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huikko Petteri LS-37 1.07.09 0.00.00 84.88 82.67
2 Korpi Juho Navi 1.12.08 0.04.59 78.03 76.00
3 Vanhanen Konsta IkNV 1.19.20 0.12.11 70.05 68.23
4 Väisänen Henrik MSParma 1.20.28 0.13.19 68.18 66.40
5 Saarijärvi Hannu TP 1.22.33 0.15.24 65.60 63.89
6 Barnett Andrew IkNV 1.27.22 0.20.13 61.16 59.57
7 Liukkonen Kalle HiKi 1.28.39 0.21.30 59.47 57.93
8 Joutsensaari Jeremias KangSK 1.31.16 0.24.07 56.99 55.50
9 Pitkänen Jonne TP 1.34.27 0.27.18 54.31 52.90
10 Sankelo Hermanni IkNV 1.36.14 0.29.05 52.57 51.20
11 Hirvonen Olli-Petteri TP 1.47.07 0.39.58 46.56 45.35
12 Kurkela Mikko KaSu 1.48.09 0.41.00 45.46 44.27
Rantala Antti KangSK KES -
Rusanen Antti HauSi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paju Erno TP 1.33.33 0.00.00 52.45 48.22
2 Jokela Juha PäLuLu 1.33.47 0.00.14 50.36 46.29
3 Siivonen Jere PirHi 1.35.34 0.02.01 47.49 43.66
4 Kallio Teemu PirHi 1.47.31 0.13.58 40.50 37.23
5 Tervonen Harri LS-37 2.27.08 0.53.35 28.35 26.06
Saarinen Samuli RaN EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jarkko KangSK 1.04.54 0.00.00 72.75 70.79
2 Silvonen Tomi LS-37 1.11.45 0.06.51 65.19 63.44
3 Hämäläinen Jani LS-37 1.12.40 0.07.46 63.75 62.04
4 Jansson Sören Falken 1.14.53 0.09.59 61.28 59.63
5 Niemenmaa Jari IkNV 1.15.23 0.10.29 60.28 58.66
6 Fjällström Tuomas KangSK 1.15.44 0.10.50 59.42 57.82
7 Laine Jarkko TP 1.18.12 0.13.18 56.98 55.45
8 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.18.27 0.13.33 56.23 54.72
9 Sarkkinen Timo LaTa 1.24.09 0.19.15 51.90 50.50
10 Lepistö Mikko HauSi 1.25.04 0.20.10 50.82 49.45
11 Pöntinen Henri Koovee 1.37.53 0.32.59 43.71 42.54
12 Pohjola Jukka HauSi 1.52.36 0.47.42 37.61 36.60
Virkki Janne Hiilto HYL -
Ritala Markus TP HYL -
Hyytiäinen Antti KangSK HYL -
Lepistö Lasse HauSi KES -
Engström Jon PIF KES -
Kiiskinen Petri LS-37 EIL -
Kalari Joonas TP EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 53.24 0.00.00 73.59 71.77
2 Pesu Raino Hiilto 55.25 0.02.01 70.45 68.70
3 Tala Tuomas HS 1.02.07 0.08.43 62.44 60.89
4 Riissanen Jani EsAk 1.06.53 0.13.29 57.61 56.18
5 Kemppi Joni EsSu 1.08.08 0.14.44 56.17 54.78
6 Lauronen Petteri Lynx 1.08.58 0.15.34 55.12 53.76
7 Hytönen Harri RaVa 1.10.44 0.17.20 53.38 52.06
8 Isoherranen Sami Lynx 1.14.55 0.21.31 50.06 48.82
9 Riikonen Jarno TP 1.15.04 0.21.40 49.62 48.39
10 Häkkinen Mika Hiilto 1.19.36 0.26.12 46.47 45.32
11 Rajala Marko HS 1.21.11 0.27.47 45.25 44.13
12 Myöhänen Mikko MusNe 1.21.33 0.28.09 44.73 43.62
13 Pirilä Mikko HlS 1.22.36 0.29.12 43.85 42.77
14 Lehtonen Eero UlvUra 1.23.14 0.29.50 43.21 42.14
15 Mustajoki Jyri TP 1.25.18 0.31.54 41.86 40.83
16 Kokkonen Timo KaSu 1.27.15 0.33.51 40.63 39.63
17 Lehtimäki Harri HlT 1.31.54 0.38.30 38.30 37.35
18 Tukiainen Heikki TP 1.37.29 0.44.05 35.84 34.95
19 Nyman Tomi Pihkan 1.41.31 0.48.07 34.17 33.32
20 Hiltunen Matti HlT 1.48.10 0.54.46 31.83 31.04
21 Yliaho Marko Koovee 1.50.16 0.56.52 30.99 30.22
22 Mustikkamaa Timo RaN 2.00.08 1.06.44 28.23 27.53
23 Harmaala Ismo MusNe 2.54.06 2.00.42 19.33 18.85
Suojanen Jukka Koovee KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 58.51 0.00.00 62.05 61.46
2 Hakkarainen Vesa IkNV 59.25 0.00.34 61.08 60.49
3 Enroth Vesa TarpSu 1.01.07 0.02.16 59.01 58.44
4 Peltola Ilkka IHR 1.01.14 0.02.23 58.52 57.96
5 Kurhinen Tomi NaTe 1.01.31 0.02.40 57.88 57.33
6 Numminen Mika UrjU 1.02.08 0.03.17 56.94 56.39
7 Haanpää Tuomo TP 1.04.54 0.06.03 54.16 53.64
8 Tervala Mika RaVa 1.04.58 0.06.07 53.75 53.24
9 Heikkinen Jarkko VeVe 1.07.55 0.09.04 51.08 50.59
10 Kärkkäinen Mikko LamSä 1.09.35 0.10.44 49.53 49.06
11 Heinilä Hannu RaVa 1.09.41 0.10.50 49.13 48.66
12 Nieminen Jyrki LHR 1.13.53 0.15.02 46.03 45.59
13 Enroth Eero KangSK 1.16.42 0.17.51 44.04 43.62
14 Kuusinen Petri TP 1.19.53 0.21.02 42.00 41.60
15 Ojala Jari PirHi 1.23.36 0.24.45 39.86 39.48
16 Jokinen Pekka PäLuLu 1.24.27 0.25.36 39.19 38.81
17 Haunia Heikki HSU 1.27.34 0.28.43 37.53 37.17
18 Hirvonen Petri EE 1.33.18 0.34.27 34.98 34.65
19 Latvala Marko TVV 1.34.33 0.35.42 34.28 33.95
20 Kontio Pasi KangSK 1.48.41 0.49.50 29.61 29.33
21 Lohikainen Timo RaVa 1.49.38 0.50.47 29.15 28.87
22 Balck Johan AngA 1.50.41 0.51.50 28.66 28.39
23 Mattila Heikki PäLuLu 1.52.56 0.54.05 27.89 27.62
24 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 2.13.39 1.14.48 23.40 23.17
Lehtonen Timo LS-37 KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mika HS 40.27 0.00.00 55.81 54.42
2 Inkeri Pekka ORa 42.27 0.02.00 52.56 51.26
3 Kallio Jukka TP 50.12 0.09.45 43.93 42.84
4 Laasonen Mauri TP 51.35 0.11.08 42.25 41.20
5 Ranta Olli PäLuLu 53.44 0.13.17 40.07 39.08
6 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 53.50 0.13.23 39.51 38.54
7 Konttajärvi Seppo VePo 56.39 0.16.12 37.09 36.17
8 Maunuksela Jari UrjU 1.00.36 0.20.09 34.24 33.39
9 Itkonen Arto TP 1.04.46 0.24.19 31.64 30.85
10 Hänninen Jukka RaN 1.06.10 0.25.43 30.57 29.82
11 Ijäs Vesa TarpSu 1.07.52 0.27.25 29.42 28.70
12 Kymäläinen Jari TP 1.10.46 0.30.19 27.85 27.16
Aaltonen Jukka HlS HYL -
Ketola Petri PäLuLu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 39.44 0.00.00 55.30 54.89
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 44.45 0.05.01 48.66 48.31
3 Vestola Heikki NaTe 44.57 0.05.13 48.02 47.67
4 Markki Tapio EsSu 47.52 0.08.08 44.69 44.36
5 Mannila Jussi KangSK 48.45 0.09.01 43.48 43.16
6 Vehmaa Hannu Koovee 51.21 0.11.37 40.90 40.60
7 Kukonlehto Kyösti KangSK 52.50 0.13.06 39.38 39.10
8 Uotila Antti OrPo 53.59 0.14.15 38.19 37.91
9 Jokinen Arto HlS 58.46 0.19.02 34.75 34.50
10 Julkunen Pasi PirHi 59.24 0.19.40 34.05 33.80
11 Virekunnas Ari TP 1.02.27 0.22.43 32.08 31.84
12 Toivonen Jari EE 1.04.41 0.24.57 30.67 30.45
13 Papinsaari Kari KangSK 1.06.33 0.26.49 29.52 29.30
14 Hyvärinen Vesa RaN 1.12.51 0.33.07 26.70 26.51
15 Nieminen Simo TP 1.18.08 0.38.24 24.65 24.47
16 Olkkonen Jyrki NaTe 1.30.04 0.50.20 21.17 21.01
Järvinen Jari HlT KES -
Jalanto Esko KangSK KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 41.25 0.00.00 51.88 50.70
2 Pelkonen Heikki NaTe 41.49 0.00.24 50.96 49.79
3 Toivonen Esa TarpSu 43.22 0.01.57 48.72 47.61
4 Pietilä Pekka KangSK 49.29 0.08.04 42.34 41.37
5 Käyhkö Kari LS-37 49.42 0.08.17 41.80 40.84
6 Rajala Markku PäLuLu 52.20 0.10.55 39.35 38.45
7 Hanttu Ari RaN 55.21 0.13.56 36.88 36.04
8 Suhonen Kauko LS-37 55.43 0.14.18 36.32 35.49
9 Paunonen Hannu Koovee 58.55 0.17.30 34.04 33.26
10 Ahlroth Timo TurSa 59.41 0.18.16 33.30 32.54
11 Suominen Risto SuSi 1.02.11 0.20.46 31.68 30.95
12 Kaukiainen Raimo HU-46 1.02.22 0.20.57 31.30 30.58
13 Vainio Jarmo HlS 1.02.24 0.20.59 30.99 30.28
14 Liukkala Pekka HauSi 1.02.34 0.21.09 30.62 29.92
15 Koski Harri TarpSu 1.03.42 0.22.17 29.80 29.12
16 Lähteenmäki Hannu HlT 1.08.29 0.27.04 27.46 26.83
17 Rasmus Reijo TarpSu 1.15.14 0.33.49 24.75 24.19
18 Karvonen Jorma TarpSu 1.32.48 0.51.23 19.88 19.42
Kronholm Peter Brahe HYL -
Sani Mikko HU-46 EIL -
Huikkola Markku KangSK EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 38.41 0.00.00 48.37 46.39
2 Vesterinen Paavo LHR 44.45 0.06.04 41.44 39.75
3 Ahola Pentti PäLuLu 48.25 0.09.44 37.96 36.41
4 Savonen Esko HlS 48.35 0.09.54 37.49 35.96
5 Pusa Raimo OrPo 48.57 0.10.16 36.87 35.37
6 Huhta Tapani KangSK 49.45 0.11.04 35.95 34.48
7 Nikkari Paavo LS-37 51.39 0.12.58 34.31 32.90
8 Lavikainen Jussi KangSK 52.09 0.13.28 33.66 32.28
9 Lindstedt Tapio OrPo 53.53 0.15.12 32.27 30.95
10 Arvola Paavo TurSa 54.38 0.15.57 31.53 30.24
11 Perttula Tapio KangSK 1.00.49 0.22.08 28.05 26.90
12 Keränen Kauko UrjU 1.02.48 0.24.07 26.90 25.80
13 Haarajoki Matti TP 1.03.43 0.25.02 26.25 25.18
14 Railimo Matti SOC 1.03.49 0.25.08 25.96 24.89
15 Lahti Hannu PäijRa 1.08.24 0.29.43 23.97 22.99
Ritala Ola EE KES -
Pitkänen Heikki RaVa KES -
Lahtonen Tapio TP KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäkorpi Eero IHR 46.12 0.00.00 36.44 36.30
2 Railo Matti LS-37 48.53 0.02.41 34.12 33.98
3 Heinonen Jouko LS-37 49.31 0.03.19 33.36 33.23
4 Hovikorpi Aarno HlT 53.04 0.06.52 30.84 30.71
5 Törhönen Kauko KangSK 56.14 0.10.02 28.82 28.70
6 Harkola Hannu PäijRa 56.17 0.10.05 28.51 28.40
7 Lampi Eero PäijRa 56.46 0.10.34 27.99 27.88
8 Anjala Risto LS-37 59.34 0.13.22 26.41 26.30
9 Heinonen Heikki LHR 59.50 0.13.38 26.03 25.92
10 Soimasuo Juhani Eräp 1.00.58 0.14.46 25.29 25.18
11 Paavola Vesa EE 1.08.45 0.22.33 22.19 22.10
12 Hahto Matti OrPo 1.11.10 0.24.58 21.22 21.13
13 Niemi Pentti HauSi 1.11.44 0.25.32 20.83 20.75
14 Kärkkäinen Eero EsSu 1.23.09 0.36.57 17.78 17.71
15 Kuusisto Kalevi HlT 1.31.06 0.44.54 16.06 15.99
16 Punkero Toivo LS-37 1.41.47 0.55.35 14.22 14.16
Kotikoski Juhani TP HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhonsalo Matti LHR 46.29 0.00.00 32.35 31.26
2 Erkkilä Olavi HlS 47.32 0.01.03 30.96 29.91
3 Paavola Seppo EE 55.24 0.08.55 25.98 25.10
4 Sulander Heikki EE 56.14 0.09.45 25.02 24.18
5 Houni Mikko EE 1.02.43 0.16.14 21.92 21.18
6 Koipijärvi Erkki Eräp 1.06.33 0.20.04 20.17 19.49
7 Haapaniemi Aimo LS-37 1.11.52 0.25.23 18.23 17.62
Sukki Martti LHR KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 34.30 0.00.00 19.50 16.59
2 Rantala Mauri RaN 42.18 0.07.48 14.71 12.52
3 Brax Asko TP 1.54.51 1.20.21 4.98 4.24

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Mikko TP 1.02.40 0.00.00 85.87 85.43
2 Oksanen Teemu IkNV 1.03.50 0.01.10 83.75 83.33
3 Arola Topias PR 1.05.16 0.02.36 81.38 80.96
4 Lindqvist Arttu KS 1.07.01 0.04.21 78.73 78.33
5 Donner Jonny OK77 1.07.54 0.05.14 77.19 76.79
6 Silvennoinen Oskari KR 1.08.29 0.05.49 76.02 75.63
7 Peltola Samuli JRV 1.09.43 0.07.03 74.17 73.79
8 Vaismaa Lassi JRV 1.09.48 0.07.08 73.58 73.20
9 Sankelo Antton LapVi 1.12.17 0.09.37 70.56 70.20
10 Kankainen Valtteri TuS 1.13.07 0.10.27 69.28 68.93
11 Haltia Ilari HS 1.15.51 0.13.11 66.32 65.98
12 Helminen Topias JRV 1.16.41 0.14.01 65.14 64.81
13 Kinnunen Valtteri LS-37 1.18.01 0.15.21 63.58 63.25
14 Gripenberg Otto Brahe 1.19.45 0.17.05 61.76 61.44
15 Janovs Jekabs TP 1.19.56 0.17.16 61.18 60.86
16 Talja Eljas OK77 1.20.10 0.17.30 60.56 60.25
17 Kokkonen Eemeli KaSu 1.23.36 0.20.56 57.65 57.36
18 Ikola Atte HS 1.32.28 0.29.48 51.75 51.48
19 Willman Pyry LS-37 1.34.42 0.32.02 50.15 49.90
Tala Miika HS KES -
Syrjäläinen Lauri HS KES -
Lohtander Aleksi RaLu KES -
Lepistö Oskari MSParma KES -
Hiltunen Juho Pohjant KES -
Koivumäki Olli KoS EIL -
Höök Jaakko RaJu EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 1.03.01 0.00.00 79.04 79.85
2 Gröhn Riku TP 1.08.40 0.05.39 72.29 73.03
3 Kirjavainen Santeri KuoSu 1.10.01 0.07.00 70.65 71.38
4 Sankelo Sampo LapVi 1.10.12 0.07.11 70.23 70.95
5 Ronkainen Aarni JRV 1.11.24 0.08.23 68.81 69.51
6 Ojala Aaro KS 1.12.15 0.09.14 67.77 68.46
7 Jansson Emil Brahe 1.13.18 0.10.17 66.56 67.24
8 Virtanen Akseli KS 1.13.43 0.10.42 65.96 66.63
9 Karttila Aleksi MSParma 1.14.43 0.11.42 64.85 65.51
10 Virtala Alex PIF 1.17.37 0.14.36 62.20 62.84
11 Korhonen Eetu KS 1.19.28 0.16.27 60.54 61.16
12 Konttila Akseli TP 1.21.53 0.18.52 58.55 59.15
13 Balck Otto AngA 1.22.54 0.19.53 57.63 58.22
14 Syrjälä Niilo LHR 1.24.06 0.21.05 56.60 57.18
15 Alajoutsi Oliver Koovee 1.25.31 0.22.30 55.47 56.03
16 Kallela Luca HS 1.26.43 0.23.42 54.50 55.06
17 Still Alec Trian 1.27.51 0.24.50 53.61 54.15
18 Joensuu Valter Brahe 1.27.59 0.24.58 53.33 53.88
19 Yliaho Joona Koovee 1.28.22 0.25.21 52.91 53.45
20 Rousku Samuli MSParma 1.28.27 0.25.26 52.67 53.21
21 Väkeväinen Vili LS-37 1.28.41 0.25.40 52.34 52.87
22 Koskinen Eemil RaN 1.30.37 0.27.36 51.03 51.55
23 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.31.11 0.28.10 50.53 51.05
24 Nordgren Simon Trian 1.31.14 0.28.13 50.32 50.83
25 Hyvönen Jerry KuoSu 1.33.41 0.30.40 48.82 49.32
26 Mbembela Karim Lynx 1.34.20 0.31.19 48.30 48.80
27 Virtanen Ilari JRV 1.38.18 0.35.17 46.18 46.65
28 Pajuoja Otso EsSu 1.38.34 0.35.33 45.88 46.35
29 Rokka Tuomas LHR 1.38.46 0.35.45 45.62 46.08
30 Penttinen Oskari EsSu 1.42.34 0.39.33 43.76 44.21
31 Rantala Valtteri VaHa 1.44.45 0.41.44 42.69 43.12
32 Ketonen Juuso LS-37 1.56.18 0.53.17 38.30 38.69
33 Raitanen Konsta TP 1.59.52 0.56.51 37.02 37.40
34 Aaltio Eerik VaHa 2.05.40 1.02.39 35.18 35.54
35 Ahonen Niilo LS-37 2.06.27 1.03.26 34.83 35.18
36 Olkkonen Vili JRV 2.06.38 1.03.37 34.64 34.99
37 Nieminen Lauri VaHa 2.38.34 1.35.33 27.56 27.84
Hanhijärvi Paulus EsAk KES -
Boström Kristian EsSu KES -
Tukiainen Otso TP EIL -
Raasakka Jussi EsSu EIL -
Pitkänen Ville RaJu EIL -
Sorsa Antti EsSu HYL -
Lemberg Roope RaJu EIL -
Lehtiniemi Eino RaN EIL -
Lautamäki Matias MSParma EIL -
Laitamäki Wille MSParma EIL -
Laine Aarni TP EIL -
Nieminen Juho TP EIL -
Schüle Oliver Koovee HYL -
Määttälä Mikko EsSu HYL -
Alajoutsi Jasper Koovee HYL -
Maasilta Aapo HS KES -
Koponen Matias Lynx KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 59
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Topias MSParma 49.02 0.00.00 66.28 65.37
2 Donner Jesper OK77 50.27 0.01.25 64.23 63.35
3 Aho Rauli VaHa 52.23 0.03.21 61.68 60.83
4 Ankelo Jussi MSParma 52.24 0.03.22 61.48 60.63
5 Lehtonen Elias UlvUra 53.31 0.04.29 60.02 59.19
6 Mäki-Laurila Anttoni TP 53.34 0.04.32 59.78 58.96
7 Kuusikko Miska Pohjant 54.33 0.05.31 58.53 57.72
8 Leinamo Tuomas TP 54.51 0.05.49 58.04 57.23
9 Riissanen Pyry EsAk 55.09 0.06.07 57.55 56.75
10 Aaltonen Tatu Lynx 55.45 0.06.43 56.76 55.97
11 Syrjälä Elmeri LHR 57.48 0.08.46 54.58 53.82
12 Holmroos Sakari TuS 58.52 0.09.50 53.43 52.69
13 Ronkainen Elias JRV 59.32 0.10.30 52.67 51.94
14 Määttänen Markus EsSu 59.59 0.10.57 52.11 51.39
15 Rautio Daniel EsSu 1.00.16 0.11.14 51.71 51.00
15 Lehtonen Kaapo LS-37 1.00.16 0.11.14 51.71 51.00
17 Hirvilahti Joona VeVe 1.00.19 0.11.17 51.35 50.64
18 Mattila Lauri KS 1.00.49 0.11.47 50.77 50.07
19 Klemettinen Simo S-JKL 1.02.09 0.13.07 49.53 48.84
20 Koskinen Eemil TP 1.02.10 0.13.08 49.36 48.68
21 Lahti Paavo RasKa 1.02.18 0.13.16 49.10 48.42
22 Engström Simon PIF 1.02.51 0.13.49 48.52 47.85
23 Niskanen Aatu VeVe 1.02.54 0.13.52 48.33 47.66
24 Passila Veeti HU-46 1.04.29 0.15.27 46.99 46.34
25 Ala-Heikkilä Elias AR 1.04.32 0.15.30 46.81 46.16
26 Malinen Vinski Navi 1.05.31 0.16.29 45.96 45.33
27 Axelin Eelis PR 1.06.10 0.17.08 45.36 44.74
28 Granqvist Eetu LS-37 1.06.56 0.17.54 44.70 44.08
29 Noponen Juho EsSu 1.07.15 0.18.13 44.35 43.74
30 Granqvist Aapo LS-37 1.07.42 0.18.40 43.91 43.31
31 Virkajärvi Juho JRV 1.07.44 0.18.42 43.75 43.15
32 Vennelä Nuutti KangSK 1.07.50 0.18.48 43.55 42.94
33 Skyttä Ilari HlS 1.09.43 0.20.41 42.23 41.65
34 Tuominen Rami KanSu 1.10.00 0.20.58 41.92 41.35
35 Niemelä Julius RaN 1.11.29 0.22.27 40.92 40.36
36 Fritzen Florian Lynx 1.11.31 0.22.29 40.77 40.21
37 Lemberg Ville RaJu 1.11.56 0.22.54 40.40 39.84
38 Sivonen Miro TP 1.14.35 0.25.33 38.84 38.30
39 Kallioniemi Jami RaLu 1.15.41 0.26.39 38.14 37.62
40 Arvela Henri LS-37 1.17.01 0.27.59 37.36 36.84
41 Virtanen Aapo PR 1.17.13 0.28.11 37.14 36.63
42 Koivisto Mikael SKUusi 1.19.06 0.30.04 36.13 35.64
43 Punto Eetu RaN 1.20.28 0.31.26 35.40 34.91
44 Koskinen Aaro TP 1.22.37 0.33.35 34.36 33.89
45 Norrbacka Roni-Eemil AR 1.24.27 0.35.25 33.51 33.04
46 Kujansuu Aaro RasKa 1.28.07 0.39.05 32.00 31.56
47 Suhonen Oliver HU-46 1.28.47 0.39.45 31.65 31.22
48 Suomi Tyko LHR 2.08.04 1.19.02 21.87 21.57
49 Kopra Jami TurSa 2.10.42 1.21.40 21.36 21.06
Koskinen Mikael RaN EIL -
Taura Kalle VaHa KES -
Aalto Lauri MSParma EIL -
Jalonen Aapo MSParma EIL -
Kenttämies Eevert Koovee KES -
Kallioinen Niko PäijRa KES -
Vuorensola Joonatan Lynx EIL -
Saarela Thomas LHR EIL -
Niemelä Leevi KangSK EIL -
Liponkoski Aapo TP EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtovirta Eetu TP 23.37 0.00.00
2 Liponkoski Eino TP 25.43 0.02.06
3 Ritala Arttu TP 29.12 0.05.35
4 Kallela Lenni HS 30.25 0.06.48
Pesu Akseli TP HYL -
Pinta Leevi Koovee EIL -
Rauhamäki Vili HU-46 HYL -
Kulju Kalle HlS KES -
Passila Leevi HU-46 KES -
Sipiläinen Julius TP KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik TP 22.15 0.00.00
2 Syväterä Sampo TP 26.29 0.04.14
3 Lautamäki Topias HlS 32.41 0.10.26
4 Koivuniemi Timo LS-37 37.36 0.15.21
5 Donner Jeremy OK77 40.48 0.18.33
6 Vartiala Oskari RaN 1.00.42 0.38.27
Pakarinen Jere RaN KES -
Ketola Lauri TP KES -
Szanti Elias TP EIL -
Skyttä Akseli TP EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Uusitalo Tami KangSK 19.51 0.00.00
2 Mäkelä Konsta Koovee 20.47 0.00.56
3 Penttilä Akseli Koovee 21.57 0.02.06
4 Tolonen Vilho Koovee 22.48 0.02.57
5 Väistökoski Miko TP 25.08 0.05.17
6 Juures Oskari RaVa 25.16 0.05.25
7 Siivonen Eero Koovee 25.23 0.05.32
8 Riikonen Eevert TP 26.29 0.06.38
9 Göransson Niklas HlS 26.38 0.06.47
10 Kivistö Joona TP 27.15 0.07.24
11 Backman Voitto KangSK 27.31 0.07.40
12 Lemberg Anton TP 27.34 0.07.43
13 Kinnunen Onni KangSK 27.40 0.07.49
14 Hyytiäinen Topi KangSK 28.36 0.08.45
15 Mattila Ato KangSK 29.08 0.09.17
16 Latva Leino AR 29.14 0.09.23
17 Ritala Samu TP 29.37 0.09.46
18 Rintamäki Aapo TP 30.42 0.10.51
19 Reitti Matias HauSi 31.09 0.11.18
20 Pienimäki Nemo TP 32.43 0.12.52
21 Nurmela Eevert LS-37 33.01 0.13.10
22 Mutikainen Veeti HU-46 34.46 0.14.55
23 Paju Vilho TP 35.18 0.15.27
24 Vigren Valtteri Koovee 35.30 0.15.39
25 Hannula Riku LS-37 37.38 0.17.47
26 Vartiala Valtteri RaN 40.54 0.21.03
27 Wirman Vilho RaVa 52.12 0.32.21
Paju Eelis TP KES -
Vuorenmaa Joona Koovee EIL -
Martikainen Joonatan KangSK EIL -
Immonen Topias HlS EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bonden Sisu RaN 21.17 0.00.00
2 Kauppila Roope Koovee 24.43 0.03.26
3 Ovaska Aleksi TarpSu 39.01 0.17.44
Marttinen Aatu HU-46 HYL -
Pentinlehto Jesse EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 10.07 0.00.00
2 Latonummi Hermanni HU-46 11.28 0.01.21
3 Syrjälä Vilho LHR 11.57 0.01.50
4 Repo Saku TP 12.37 0.02.30
5 Kiiskinen Elmo LS-37 13.03 0.02.56
6 Yrjölä Aaro LS-37 14.05 0.03.58
7 Koskinen Okko TP 14.08 0.04.01
8 Koski Konsta Koovee 15.08 0.05.01
9 Tiisanoja Elias KeuKi 15.29 0.05.22
10 Tiits Kaarle TP 16.02 0.05.55
11 Honkala Niilo TP 16.04 0.05.57
12 Mennala Vilho HlS 16.15 0.06.08
13 Pohjola Ilmari HauSi 16.48 0.06.41
14 Reitti Topias HauSi 16.52 0.06.45
15 Ahlfors Matias TP 17.04 0.06.57
16 Kivistö Aleksi TP 17.59 0.07.52
17 Varjola Veeti Koovee 18.08 0.08.01
18 Nissinen Akseli TP 18.53 0.08.46
19 Okkonen Aarre Koovee 20.23 0.10.16
20 Latonummi Aaretti HU-46 20.28 0.10.21
21 Silvonen Perttu LS-37 20.34 0.10.27
22 Sabel Santeri Keihäs 21.10 0.11.03
23 Mariani Frank Koovee 22.03 0.11.56
24 Laine Aapo TP 22.05 0.11.58
25 Pohjola Arttu HauSi 22.17 0.12.10
26 Nieminen Valtteri VaHa 22.23 0.12.16
27 Kinnunen Veli PäLuLu 22.43 0.12.36
28 Raimovaara Leo HlS 25.00 0.14.53
29 Pusa Väinö PäLuLu 25.09 0.15.02
30 Hyvölä Sampo HlS 28.32 0.18.25
31 Hyvölä Onni HlS 31.43 0.21.36
32 Paju Eemil TP 35.29 0.25.22
Samposalo Rasmus TP EIL -
Rauhamäki Julius HU-46 EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 1.00.48 0.00.00 87.60 86.17
2 Hirvonen Milla TP 1.04.48 0.04.00 81.31 79.99
3 Saarijärvi Salla RasKa 1.06.22 0.05.34 78.53 77.25
4 Ahonen Laura KangSK 1.08.36 0.07.48 75.14 73.92
5 Fagerudd Anna-Sofia OK Trian 1.14.17 0.13.29 68.62 67.51
6 Kukkonen Saara LS-37 1.15.01 0.14.13 67.19 66.10
7 Oksanen Maiju Pohjant 1.16.58 0.16.10 64.75 63.70
8 Nevalainen Elina IHR 1.17.45 0.16.57 63.36 62.33
9 Kanko Natalia KangSK 1.19.41 0.18.53 61.11 60.12
10 Kanko Miina KangSK 1.19.43 0.18.55 60.37 59.39
11 Pitkänen Salla TP 1.27.24 0.26.36 54.41 53.52
12 Paunonen Tuuli Koovee 1.41.42 0.40.54 46.20 45.45
13 Diaz Emmi HlS 1.56.49 0.56.01 39.73 39.08
Lehkonen Emmi IkNV KES -
Kanko Ruut S-JKL KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 45.28 0.00.00 59.83 58.44
2 Kiiskinen Kirsi LS-37 50.01 0.04.33 53.03 51.79
3 Rauhamäki Eevamari LS-37 50.52 0.05.24 50.80 49.62
4 Laine Maria TP 51.42 0.06.14 48.67 47.54
5 Kovalainen Ulla-Maria TP 52.41 0.07.13 46.47 45.39
6 Järvinen Tuija HlT 1.27.46 0.42.18 27.12 26.49
7 Leino Johanna KangSK 1.29.31 0.44.03 25.83 25.23

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 47.09 0.00.00 63.52 63.07
2 Siivonen Hanna-Mari Koovee 49.35 0.02.26 59.27 58.85
3 Pakarinen Marika RaN 50.11 0.03.02 57.44 57.03
4 Eeva Jonna KangSK 51.40 0.04.31 54.71 54.32
5 Tiits Laura TP 52.28 0.05.19 52.80 52.43
6 Löyttyjärvi Sara HauSi 59.11 0.12.02 45.86 45.53
7 Pätäri Päivi HlS 1.01.09 0.14.00 43.47 43.16
8 Passila Heidi HU-46 1.09.28 0.22.19 37.45 37.19
9 Kalari Tanja TP 1.14.53 0.27.44 34.00 33.75

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pesu Mervi Hiilto 37.35 0.00.00 62.48 60.71
2 Hannula Katja LS-37 38.39 0.01.04 59.84 58.15
3 Niittymäki Katri Hiilto 44.54 0.07.19 50.73 49.29
4 Tahvanainen Anu LS-37 45.49 0.08.14 48.94 47.56
5 Nurmela Anu LS-37 51.03 0.13.28 43.24 42.01
6 Latvala Terhi TVV 54.55 0.17.20 39.55 38.43
7 Latva Katariina AR 56.37 0.19.02 37.74 36.67
8 Naskali Liisa KyRa 1.09.51 0.32.16 30.09 29.23
9 Kela Sanna-Maija TP 1.10.17 0.32.42 29.40 28.57
10 Määttälä Johanna EsSu 1.12.05 0.34.30 28.18 27.38
11 Koskinen Riikka RaN 1.12.46 0.35.11 27.43 26.65

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Remahl Virpi LS-37 37.24 0.00.00 64.81 65.34
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 42.33 0.05.09 56.36 56.82
3 Rantala Eija EsSu 45.12 0.07.48 52.48 52.91
4 Arvela Kirsi LS-37 46.02 0.08.38 50.97 51.38
5 Saarijärvi Sari RaN 46.34 0.09.10 49.82 50.23
6 Kukonlehto Marja KangSK 47.44 0.10.20 48.06 48.45
7 Torp-Donner Heidi OK77 49.34 0.12.10 45.76 46.13
8 Rokka Susanna LHR 52.58 0.15.34 42.33 42.68
9 Seppälä Anu EE 53.09 0.15.45 41.70 42.04
10 Joutsen Marja TP 54.14 0.16.50 40.39 40.71
11 Sumanen Laura HyRa 55.04 0.17.40 39.30 39.62
12 Heikkinen Anniina VeVe 1.00.02 0.22.38 35.62 35.91
13 Kahanpää Hanna EsSu 1.01.31 0.24.07 34.34 34.62
14 Kallela Sari HS 1.08.01 0.30.37 30.68 30.92
15 Schüle Katja Koovee 1.28.12 0.50.48 23.36 23.55

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Otsamo Riikka HS 39.35 0.00.00 61.38 59.92
2 Nyholm Satu Trian 44.05 0.04.30 53.93 52.65
3 Einonen Päivi LS-37 47.44 0.08.09 48.72 47.56
4 Äijälä Tiina KangSK 48.45 0.09.10 46.63 45.53
5 Rantalainen Anna-Lea LS-37 52.42 0.13.07 42.15 41.15
6 Koivuniemi Leena RaN 1.16.46 0.37.11 28.26 27.59
Hänninen Raija RaN HYL -
Mbembela Tuula Lynx KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Antila Suvi PäLuLu 45.07 0.00.00 51.25 49.10
2 Laasonen Kirsi TP 46.08 0.01.01 49.54 47.46
3 Laurila Saija KangSK 47.25 0.02.18 47.64 45.64
4 Kerkola Maija HlT 48.27 0.03.20 46.07 44.14
5 Toivonen Merja EE 51.54 0.06.47 42.50 40.71
6 Annila Päivi TP 52.11 0.07.04 41.75 40.00
7 Lallo Tuula Trian 52.54 0.07.47 40.68 38.98
8 Virtanen Marjo Hiisi 55.08 0.10.01 38.55 36.93
9 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 55.35 0.10.28 37.76 36.18
10 Jokinen Irma TurSa 56.24 0.11.17 36.74 35.20
11 Kiiskinen Gunnevi TP 1.01.48 0.16.41 33.10 31.71
12 Toivanen Tuula RaN 1.16.26 0.31.19 26.41 25.30
13 Papinsaari Sirpa KangSK 1.44.40 0.59.33 19.03 18.23
Borgenström Outi IkNV KES -
Montonen Outi IHR EIL -
Lusa Sirpa TP EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wickholm Rita Trian 47.24 0.00.00 51.77 50.34
2 Jaakkola Sirkka HlS 50.30 0.03.06 47.13 45.83
3 Lavikainen Pirjo KangSK 56.11 0.08.47 41.06 39.92
4 Pajunen Arja OrPo 57.52 0.10.28 38.59 37.52
5 Laukkanen Kirsti HlT 1.08.17 0.20.53 31.63 30.75
Niemi Tuire TP HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Ulla HlS 51.13 0.00.00 39.49 37.95
2 Mononen Ritva HlS 52.22 0.01.09 37.46 36.00
3 Sulander Mirja-Liisa EE 52.51 0.01.38 35.97 34.57
4 Kajava Ritva HlS 54.43 0.03.30 33.64 32.32
5 Lankia Hilkka TP 1.13.08 0.21.55 24.34 23.39
6 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.17.06 0.25.53 22.30 21.43

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.07.05 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 40.21 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 54.25 0.00.00 90.23 88.64
2 Nurminen Inka JRV 57.21 0.02.56 85.03 83.54
3 Määttänen Maria EsSu 58.57 0.04.32 82.15 80.71
4 Eerola Lotta TP 59.58 0.05.33 80.20 78.79
5 Väätäjä Milja PR 1.00.02 0.05.37 79.55 78.16
6 Pitkänen Hilla JRV 1.01.32 0.07.07 77.07 75.72
7 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.02.19 0.07.54 75.57 74.24
8 Kukonlehto Hilda KangSK 1.04.16 0.09.51 72.75 71.48
9 Karjalainen Mikaela JRV 1.04.55 0.10.30 71.51 70.25
10 Taulavuori Venla AlatPi 1.05.11 0.10.46 70.70 69.46
11 Laaksoviita Veera KR 1.05.34 0.11.09 69.78 68.55
12 Taipale Anniina LS-37 1.10.13 0.15.48 64.68 63.55
13 Pellonperä Sofia EsSu 1.12.50 0.18.25 61.90 60.81
14 Kiiskinen Elisa SoJy 1.15.22 0.20.57 59.37 58.33
15 Virtanen Heta HlS 1.17.33 0.23.08 57.27 56.26
16 Rantala Aino OH 1.17.53 0.23.28 56.59 55.60
17 Ovaska Jenni VeVe 1.20.01 0.25.36 54.67 53.71
18 Sainio Linda KangSK 1.20.57 0.26.32 53.62 52.68
19 Virtala Jenny PIF 1.24.26 0.30.01 51.01 50.12
20 Ruoti Miina VeVe 1.36.08 0.41.43 44.46 43.68
21 Sankelo Lotta Pohjant 1.42.48 0.48.23 41.25 40.52
Jussila Ida TP KES -
Haapala Ida EsSu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilo Hanne EsSu 1.02.08 0.00.00 73.96 73.66
2 Ojala Jenny Koovee 1.06.34 0.04.26 68.75 68.46
3 Karppinen Inari EsSu 1.07.15 0.05.07 67.77 67.48
4 Ankelo Elsa MSParma 1.08.34 0.06.26 66.19 65.91
5 Hietala Emmi LapVi 1.09.00 0.06.52 65.49 65.22
6 Heikkilä Suvi Lynx 1.09.11 0.07.03 65.04 64.77
7 Häkkinen Pihla TP 1.10.30 0.08.22 63.56 63.29
8 Asklöf Aino Lynx 1.10.46 0.08.38 63.05 62.78
9 Kärnä Nina SonPa 1.11.02 0.08.54 62.54 62.28
10 Latvala Matilda SKUusi 1.11.05 0.08.57 62.23 61.97
11 Hahn Olivia Solf 1.12.20 0.10.12 60.89 60.63
12 Hyyppä Milja KoS 1.12.38 0.10.30 60.37 60.12
13 Ojanaho Ansa-Lotta OH 1.12.52 0.10.44 59.92 59.67
14 Niemi Tiina RasKa 1.13.03 0.10.55 59.50 59.26
15 Haunia Heta RasKa 1.14.35 0.12.27 58.02 57.78
16 Markki Emmi EsSu 1.14.38 0.12.30 57.73 57.49
17 Näpänkangas Elsa S-JKL 1.15.34 0.13.26 56.76 56.52
18 Konstari Elena JRV 1.17.01 0.14.53 55.44 55.21
19 Laine Anni TP 1.18.43 0.16.35 54.00 53.78
20 Riutto Eerika LS-37 1.18.59 0.16.51 53.58 53.36
21 Mustajoki Villa TP 1.20.32 0.18.24 52.31 52.09
22 Kontio Katri KangSK 1.21.07 0.18.59 51.70 51.48
23 Norrbacka Salla Lynx 1.21.58 0.19.50 50.93 50.72
24 Korpi Anna LänRa 1.22.02 0.19.54 50.65 50.44
25 Mäkinen Sanni EsSu 1.23.24 0.21.16 49.59 49.39
26 Tala Juulia HS 1.25.17 0.23.09 48.27 48.07
27 Rantala Henna TuS 1.25.23 0.23.15 47.99 47.79
28 Kuusinen Saana TP 1.26.18 0.24.10 47.26 47.06
29 Melender Emilia RaJu 1.27.31 0.25.23 46.38 46.19
30 Heikkinen Ida VeVe 1.33.47 0.31.39 43.08 42.90
31 Koskinen Adveliina KyRa 1.35.27 0.33.19 42.13 41.95
32 Savisaari Outi TP 1.57.38 0.55.30 34.02 33.88
Yli-Hietanen Silja TP EIL -
Raasakka Liisa EsSu EIL -
Tala Emilia HS HYL -
Linnainmaa Katja KangSK EIL -
Hoskari Maria RasKa EIL -
Nietula Minja HS EIL -
Salmia Tessa MSParma KES -
Pääkkönen Nea SoJy KES -
Lehtonen Maiju LS-37 KES -
Kiljunen Emmi LS-37 KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 46.12 0.00.00 68.48 67.82
2 Lohtander Ilona RaLu 48.09 0.01.57 65.48 64.85
3 Ojanaho Eeva-Liina OH 48.41 0.02.29 64.54 63.92
4 Wickholm Saga Trian 49.47 0.03.35 62.90 62.29
5 Punto Elli RaN 51.01 0.04.49 61.17 60.58
6 Lehtonen Venla UlvUra 52.13 0.06.01 59.56 58.98
7 Turakainen Veera Lynx 52.18 0.06.06 59.25 58.68
8 Schmidt Emilia TP 52.38 0.06.26 58.67 58.11
9 Ekström Lotte-Line MSParma 53.36 0.07.24 57.42 56.86
10 Karkiainen Helmi KeuKi 53.40 0.07.28 57.14 56.59
11 Kemppi Silva EsSu 53.47 0.07.35 56.82 56.27
12 Hanhijärvi Maijukka EsAk 53.55 0.07.43 56.48 55.93
13 Julkunen Siiri TP 55.52 0.09.40 54.31 53.79
14 Virkajärvi Heta JRV 57.54 0.11.42 52.22 51.71
15 Kaiponen Iida-Emilia ORa 57.58 0.11.46 51.97 51.47
16 Sikkilä Peppi LapVi 58.53 0.12.41 50.98 50.49
17 Heikkinen Roosa VeVe 59.11 0.12.59 50.54 50.05
18 Linnainmaa Annukka KangSK 59.13 0.13.01 50.33 49.84
19 Mänty Elisa RR 59.21 0.13.09 50.04 49.55
20 Sallila Katarina HS 59.28 0.13.16 49.76 49.27
21 Gröhn Ronja TP 1.01.16 0.15.04 48.12 47.65
22 Rajala Anni HS 1.02.40 0.16.28 46.87 46.42
23 Salonen Lotta JRV 1.03.15 0.17.03 46.27 45.82
24 Miettinen Kiia EsSu 1.03.36 0.17.24 45.84 45.40
25 Kokkonen Meeri KaSu 1.04.18 0.18.06 45.18 44.74
26 Virtala Emmi PIF 1.04.22 0.18.10 44.96 44.53
27 Lehtonen Iida SKUusi 1.05.18 0.19.06 44.15 43.73
28 Papinaho Alina KeuKi 1.06.11 0.19.59 43.40 42.98
29 Hyyppä Liina KoS 1.07.37 0.21.25 42.32 41.91
30 Hämäläinen Elina RR 1.08.18 0.22.06 41.74 41.34
31 Rehberger Nadja HS 1.10.37 0.24.25 40.22 39.83
32 Karttila Inkeri MSParma 1.10.46 0.24.34 39.98 39.60
33 Valio Salla TP 1.12.28 0.26.16 38.90 38.52
34 Matinheikki Liisa TP 1.13.01 0.26.49 38.45 38.08
35 Määttälä Fanni EsSu 1.17.37 0.31.25 36.04 35.69
36 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 1.18.09 0.31.57 35.65 35.31
37 Mäki Aino HlS 1.18.38 0.32.26 35.30 34.95
38 Laine Noora TP 1.19.26 0.33.14 34.80 34.47
39 Kulju Eevi HlS 1.21.08 0.34.56 33.94 33.61
40 Talvitie Meri RaN 1.22.09 0.35.57 33.39 33.07
41 Yliaho Iiris Koovee 1.24.01 0.37.49 32.52 32.21
42 Varjola Mette Koovee 1.43.39 0.57.27 26.26 26.00
Kaikkonen Oona Koovee EIL -
Rautio Ulrika EsSu KES -
Jussila Emma TP EIL -
Rantakokko Merianna HS KES -
Myllymäki Matilda KoS KES -
Rantala Ella HS EIL -
Nyman Ida Lynx EIL -
Lillqvist Isabella TP EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lampinen Siina TP 26.05 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 26.23 0.00.18
3 Naskali Johanna KyRa 29.00 0.02.55
4 Nieminen Reetta VaHa 30.13 0.04.08
5 Häkkinen Kaisla TP 31.26 0.05.21
6 Haanpää Venla TP 34.35 0.08.30
7 Hänninen Sanni TP 35.49 0.09.44
8 Lampinen Pihla TP 36.16 0.10.11
9 Salonen Heidi Koovee 37.38 0.11.33
10 Mbembela Kia Lynx 38.58 0.12.53

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 23.08 0.00.00
2 Mäkelä Ilona Koovee 23.34 0.00.26
3 Papinaho Enne KeuKi 24.52 0.01.44
4 Ahlfors Erika TP 25.41 0.02.33
5 Niemenmaa Meeri IkNV 28.50 0.05.42
6 Enroth Jenna TarpSu 29.30 0.06.22
7 Karkiainen Hetaliina KeuKi 30.58 0.07.50
8 Lehtonen Lilja SKUusi 31.53 0.08.45
9 Järvenpää Seela TP 33.45 0.10.37
10 Mustonen Vilma KangSK 36.48 0.13.40
11 Liuha Vilma KangSK 38.38 0.15.30
12 Mustikkamaa Salla RaN 46.31 0.23.23
13 Mariani Sandra Koovee 1.05.00 0.41.52
14 Jokinen Sivi HU-46 1.09.30 0.46.22
15 Tuurinkoski Sara HU-46 1.12.31 0.49.23
Lohtander Eerika RaLu HYL -
Enroth Emma TarpSu HYL -
Ylilehto Emilia TP EIL -
Yliaho Reetta Koovee EIL -
Vallittu Tuuli KangSK EIL -
Nurmela Helmiina LS-37 EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 17.39 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 21.05 0.03.26
3 Mennala Venla HlS 21.39 0.04.00
4 Peltotalo Alma HlS 23.27 0.05.48
5 Pyhtilä Neea KyRa 23.45 0.06.06
6 Jormanainen Tuuli KangSK 25.22 0.07.43
7 Kalari Kaisla TP 26.32 0.08.53
8 Turpeinen Selma TP 27.21 0.09.42
9 Kulju Silva HlS 27.42 0.10.03
10 Laamanen Karoliina TarpSu 28.48 0.11.09
11 Salmia Kaisla TarpSu 29.21 0.11.42
12 Suomi Tiuku LHR 29.52 0.12.13
13 Lehtonen Aurora UlvUra 31.09 0.13.30
14 Koskinen Aino TP 31.58 0.14.19
15 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 32.50 0.15.11
16 Honkala Emmi TP 33.01 0.15.22
17 Lepistö Elisa HauSi 48.41 0.31.02
18 Tunturi Nuppu HlS 51.45 0.34.06
Syrjälä Alina LHR HYL -
Sipiläinen Amanda TP EIL -
Pesu Lotta TP EIL -
Lehtovirta Saana TP EIL -
Hyvölä Venla HlS EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivuniemi Maija LS-37 30.02 0.00.00
2 Suojoki Hanna PäLuLu 40.35 0.10.33
3 Simola Alexandra RaVa 45.00 0.14.58
4 Ahonen Alli-Martta LS-37 45.19 0.15.17
5 Suojoki Milla PäLuLu 46.27 0.16.25
6 Tohka Jenna PäLuLu 52.46 0.22.44
Tamminen Anna KyRa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 11.38 0.00.00
2 Malm Saara TP 11.52 0.00.14
3 Lehtonen Uma LS-37 12.43 0.01.05
4 Siivonen Anni Koovee 14.08 0.02.30
5 Lauronen Anni TP 14.14 0.02.36
6 Tiits Maria TP 14.43 0.03.05
7 Turpeinen Saana TP 15.09 0.03.31
8 Juures Siiri RaVa 15.29 0.03.51
9 Kalilainen Anni PiVe 17.10 0.05.32
10 Saarinen Taimi TP 17.25 0.05.47
11 Kalari Inkamari TP 18.28 0.06.50
12 Niemenmaa Reetta IkNV 18.59 0.07.21
13 Hiltunen Helka HlT 19.13 0.07.35
14 Lepistö Aino HauSi 19.30 0.07.52
15 Norrbacka Iira-Nella AR 19.36 0.07.58
16 Laine Enni TP 19.53 0.08.15
17 Simola Linnea RaVa 20.24 0.08.46
18 Kauppila Kaisla Koovee 20.45 0.09.07
19 Lemberg Linnea RaJu 21.36 0.09.58
20 Tarri Emma KyRa 21.44 0.10.06
21 Wirola Eeva KangSK 21.59 0.10.21
22 Vallittu Sini KangSK 23.50 0.12.12
23 Mutikainen Viivi HU-46 23.55 0.12.17
24 Vuorenmaa Saana Koovee 23.58 0.12.20
25 Siikanen Siiri LS-37 24.06 0.12.28
26 Karjalainen Milla TP 24.26 0.12.48
27 Vartiala Vanessa RaN 25.52 0.14.14
28 Tuominen Joanna HlS 26.16 0.14.38
29 Lauronen Elina TP 26.26 0.14.48
29 Siivonen Aino Koovee 26.26 0.14.48
31 Saarinen Siiri RaN 27.08 0.15.30
32 Rusanen Selma HauSi 27.30 0.15.52
33 Siikanen Hertta HU-46 30.35 0.18.57
34 Lepistö Alina HauSi 31.00 0.19.22
35 Karjalainen Sonja TP 31.05 0.19.27
36 Yliaho Lilja Koovee 34.45 0.23.07
37 Ovaska Anki TarpSu 44.08 0.32.30
Breilin Linda AR EIL -
Göransson Alisa HlS EIL -
Hyvölä Anna HlS EIL -
Norrbacka Isla-Riina AR EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Boström Mikael EsSu EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järventausta Ennimaria KyRa 44.48 0.00.00
2 Lehtonen Miia TVV 1.23.33 0.38.45
Salonen Eeva-Liisa Koovee KES -