FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
43. Lahti-Suunnistus, 2. päivä (sarjat H/D21, H/D10RR-20)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 32.10 0.00.00 95.69 94.52
2 Kuukka Elias TP 32.28 0.00.18 94.28 93.13
3 Aho Aaro VaHa 32.46 0.00.36 92.89 91.76
4 Salmenkylä Anton HS 34.06 0.01.56 88.76 87.68
5 Kymäläinen Severi TP 34.11 0.02.01 88.04 86.97
6 Nenonen Lauri KR 34.44 0.02.34 86.16 85.11
7 Oikarinen Lauri IkNV 35.38 0.03.28 83.50 82.48
8 Suna Jussi TuMe 36.11 0.04.01 81.76 80.76
9 Kangas Veli HS 36.46 0.04.36 80.00 79.02
10 Lakanen Jani HS 36.51 0.04.41 79.35 78.38
11 Penttinen Topi MSParma 36.59 0.04.49 78.60 77.65
12 Pernu Lari EsSu 37.31 0.05.21 77.03 76.09
13 Heinaro Einari HS 38.04 0.05.54 75.47 74.55
14 Mänkärlä Janne Lynx 38.18 0.06.08 74.56 73.65
15 Melsom Einar HS 38.30 0.06.20 73.73 72.83
16 Leskinen Antti-Pekka Lynx 38.38 0.06.28 73.03 72.14
17 Heikkilä Tuomas HS 39.14 0.07.04 71.48 70.61
18 Suominen Eemeli HiKi 39.20 0.07.10 70.86 70.00
19 Simosas Otto TP 39.41 0.07.31 69.81 68.96
20 Ruohola Akseli MSParma 40.33 0.08.23 67.89 67.07
21 Leskinen Aapo Lynx 40.45 0.08.35 67.14 66.32
22 Koskinen Roope KR 41.21 0.09.11 65.75 64.95
23 Saari Toni PR 41.44 0.09.34 64.74 63.95
24 Heinonen Eero MSParma 42.01 0.09.51 63.90 63.12
25 Hasu Topi Trian 46.19 0.14.09 57.59 56.89
26 Huostila Anssi TP 46.53 0.14.43 56.53 55.85
27 Linnainmaa Lauri HiKi 48.06 0.15.56 54.75 54.08
28 Ahola Topias Navi 48.44 0.16.34 53.69 53.03

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja JRV 32.23 0.00.00 96.21 95.41
2 Jalava Enni TuS 32.59 0.00.36 93.89 93.11
3 Harju Venla TP 33.34 0.01.11 91.70 90.94
4 Tuomisto Anu VaaSu 33.42 0.01.19 90.78 90.03
5 Hulkkonen Niina SWE 34.06 0.01.43 89.17 88.43
6 Nurmi Kirsi Pohjant 34.31 0.02.08 87.55 86.83
7 Haapala Ida EsSu 34.52 0.02.29 86.14 85.42
8 Enlund Alexandra PIF 35.42 0.03.19 83.60 82.91
9 Otsamo Pihla HS 36.03 0.03.40 82.27 81.59
10 Mattila Milla HS 36.06 0.03.43 81.64 80.96
11 Paukkunen Sanna MSParma 36.33 0.04.10 80.12 79.46
12 Hyyrynen Noora HS 36.48 0.04.25 79.07 78.42
13 Mänkärlä Aino Lynx 37.26 0.05.03 77.23 76.59
14 Peltomäki Elli RasKa 38.57 0.06.34 73.75 73.14
15 Hirvonen Milla TP 39.37 0.07.14 72.03 71.44
16 Ukskoski Karoliina Koovee 39.58 0.07.35 70.94 70.35
17 Simonsén Suvi RasKa 41.03 0.08.40 68.61 68.04
18 Hulkkonen Johanna Koovee 41.07 0.08.44 68.04 67.48
19 Elo Sanni AngA 41.16 0.08.53 67.34 66.78
20 Rantala Jasmiina Lynx 42.02 0.09.39 65.67 65.12
21 Kauppinen Silja KR 42.50 0.10.27 64.01 63.48
22 Klemettinen Veera S-JKL 42.56 0.10.33 63.42 62.90
23 Schoultz von Katja PIF 43.27 0.11.04 62.24 61.72
24 Kaartinen Selja AngA 47.20 0.14.57 56.74 56.27
Donner Janina OK77 HYL -
Karvonen Sara Lynx KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Daniel VeVe 30.11 0.00.00 79.76 75.82
2 Pohjola Lauri S-JKL 30.52 0.00.41 77.56 73.73
3 Suominen Miika HS 31.26 0.01.15 75.74 72.00
4 Ruohola Aaro MSParma 32.15 0.02.04 73.41 69.78
5 Valtonen Luukas HS 33.18 0.03.07 70.69 67.20
6 Ovaska Janne VeVe 33.47 0.03.36 69.28 65.86
7 Väyrynen Antti VeVe 34.00 0.03.49 68.45 65.06
8 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 34.45 0.04.34 66.59 63.29
9 Parkkinen Ville IkNV 34.51 0.04.40 66.01 62.75
10 Pöyhönen Petja AngA 35.21 0.05.10 64.70 61.50
11 Elo Markku AngA 36.16 0.06.05 62.69 59.60
12 Aaltonen Vesa Brahe 37.36 0.07.25 60.12 57.14
13 Suutari Matti VeVe 37.48 0.07.37 59.44 56.51
14 Jern Tobias OK77 37.57 0.07.46 58.86 55.95
15 Kokkila Ville EsSu 38.50 0.08.39 57.17 54.35
16 Ylis-Junttila Vesa HlS 38.54 0.08.43 56.73 53.93
17 Donner Mikael OK77 39.29 0.09.18 55.55 52.81
18 Mäkelä Jaakko SuSe 39.33 0.09.22 55.12 52.40
19 Kommio Jere AngA 39.48 0.09.37 54.44 51.75
20 Pitkänen Jonne TP 40.16 0.10.05 53.48 50.83
21 Laakso Mikko HS 40.24 0.10.13 52.97 50.35
22 Riissanen Jani EsAk 40.29 0.10.18 52.53 49.93
23 Jääskeläinen Iiro VeVe 41.24 0.11.13 51.04 48.52
24 Seppänen Kari-Pekka EsSu 41.43 0.11.32 50.34 47.85
25 Hirvikallio Petri LuuRa 44.51 0.14.40 46.52 44.22
26 Jokela Juha PäLuLu 52.02 0.21.51 39.84 37.87
27 Mattila Aleksi HS 1.16.15 0.46.04 27.01 25.68
Vehmas Miika EsSu KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Emmi TuS 35.05 0.00.00 78.84 76.14
2 Nummela Liinu MU 36.01 0.00.56 76.35 73.73
3 Heikkilä Tuuli Lynx 36.10 0.01.05 75.59 73.00
4 Rintanen Heini TuS 37.00 0.01.55 73.46 70.94
5 Väyrynen Aino KR 38.48 0.03.43 69.64 67.25
6 Moilanen Anna KuoSu 39.10 0.04.05 68.58 66.23
7 Saarijärvi Salla RasKa 39.20 0.04.15 67.88 65.56
8 Puikkonen Janika S-JKL 39.51 0.04.46 66.60 64.32
9 Ylikylä Sanna AngA 40.10 0.05.05 65.68 63.43
10 Yliluikki Henna AngA 40.32 0.05.27 64.69 62.48
11 Tuomisto Satu VaaSu 40.48 0.05.43 63.88 61.69
12 Kotkajuuri Anna KangSK 41.58 0.06.53 61.72 59.61
13 Nevalainen Elina IHR 42.06 0.07.01 61.15 59.05
14 Pitkänen Salla TP 44.41 0.09.36 57.26 55.29
15 Hara Marika Koovee 45.14 0.10.09 56.21 54.28
16 Uhotoinen Anu HiKi 45.20 0.10.15 55.73 53.82
17 Väyrynen Anni KyS 48.40 0.13.35 51.59 49.82
18 Kangasaho Essi HiKi 49.14 0.14.09 50.67 48.93
19 Rauhala Elina EsAk 49.20 0.14.15 50.24 48.52
20 Aho Varpu VaHa 49.35 0.14.30 49.67 47.97
21 Pelkonen Roosa TP 50.14 0.15.09 48.71 47.04
22 Sabel Jenni Hiisi 51.47 0.16.42 46.94 45.33
23 Vuorela Hanna EsAk 53.36 0.18.31 45.05 43.51
24 Torp-Donner Heidi OK77 53.43 0.18.38 44.66 43.13
25 Ajalin Riikka TuS 57.50 0.22.45 41.20 39.79
26 Forsman Aada OK77 1.00.54 0.25.49 38.87 37.53
27 Turakainen Irene Lynx 1.34.19 0.59.14 24.93 24.07

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Samuli JRV 27.03 0.00.00 81.80 79.97
2 Eerola Mikko TP 27.41 0.00.38 78.83 77.07
3 Sankelo Antton LapVi 27.42 0.00.39 77.70 75.96
4 Lindqvist Arttu KS 28.37 0.01.34 74.15 72.50
5 Kankainen Valtteri TuS 29.15 0.02.12 71.52 69.92
6 Silvennoinen Oskari KR 29.42 0.02.39 69.42 67.87
7 Oksanen Teemu IkNV 30.23 0.03.20 66.86 65.37
8 Vaismaa Lassi JRV 32.55 0.05.52 60.80 59.44
9 Mattila Pyry KS 38.57 0.11.54 50.61 49.48
10 Willman Pyry LS-37 39.35 0.12.32 49.04 47.94
11 Koivuniemi Sakari TP 40.27 0.13.24 47.24 46.19
12 Turkki Eero ORa 44.08 0.17.05 42.61 41.66

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 21.40 0.00.00 75.74 75.81
2 Rousku Samuli MSParma 25.39 0.03.59 63.70 63.76
3 Virtala Alex PIF 25.51 0.04.11 62.92 62.98
4 Kirjavainen Santeri KuoSu 25.55 0.04.15 62.48 62.54
5 Gröhn Riku TP 26.00 0.04.20 62.00 62.06
6 Määttälä Mikko EsSu 27.56 0.06.16 57.45 57.51
7 Myllärinen Vertti LappRi 28.06 0.06.26 56.86 56.91
8 Kallela Luca HS 28.07 0.06.27 56.56 56.62
9 Ekström Niklas MSParma 28.34 0.06.54 55.42 55.47
10 Mbembela Karim Lynx 29.10 0.07.30 54.03 54.08
11 Joensuu Valter Brahe 29.21 0.07.41 53.45 53.50
12 Sankelo Sampo LapVi 29.23 0.07.43 53.14 53.19
13 Nieminen Juho TP 29.35 0.07.55 52.54 52.59
14 Kemppi Topias EsSu 29.36 0.07.56 52.26 52.31
15 Jansson Emil Brahe 29.41 0.08.01 51.87 51.92
16 Alajoutsi Jasper Koovee 31.26 0.09.46 48.75 48.80
17 Konttila Akseli TP 31.28 0.09.48 48.47 48.52
18 Maasilta Aapo HS 33.20 0.11.40 45.54 45.58
19 Ronkainen Aarni JRV 33.21 0.11.41 45.30 45.34
20 Alajoutsi Oliver Koovee 33.28 0.11.48 44.93 44.97
21 Mäenpää Matias TP 33.29 0.11.49 44.69 44.73
22 Yliaho Joona Koovee 33.31 0.11.51 44.43 44.47
23 Rantala Valtteri VaHa 34.09 0.12.29 43.39 43.43
24 Koponen Matias Lynx 34.12 0.12.32 43.12 43.16
25 Tamminen Kasperi LappRi 38.05 0.16.25 38.53 38.57
26 Ketonen Juuso LS-37 38.25 0.16.45 38.01 38.04
27 Lemberg Roope RaJu 39.19 0.17.39 36.95 36.99
28 Raasakka Jussi EsSu 39.44 0.18.04 36.38 36.42
29 Stevander Karri LapVi 41.36 0.19.56 34.58 34.61
30 Nordgren Simon Trian 41.59 0.20.19 34.09 34.12
31 Vuorela Joona EsSu 43.24 0.21.44 32.81 32.84
32 Väkeväinen Vili LS-37 43.46 0.22.06 32.37 32.40
33 Kytömäki Aapo SKUusi 44.32 0.22.52 31.65 31.68
34 Laine Aarni TP 53.47 0.32.07 26.07 26.10
35 Platonov Simeon Navi 1.06.13 0.44.33 21.07 21.09

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Rauli VaHa 22.09 0.00.00 64.24 62.73
2 Donner Jesper OK77 22.44 0.00.35 62.35 60.88
3 Leinamo Tuomas TP 23.11 0.01.02 60.90 59.47
4 Taura Kalle VaHa 25.08 0.02.59 55.96 54.64
5 Engström Simon PIF 25.21 0.03.12 55.27 53.96
6 Peltonen Lasse KS 25.31 0.03.22 54.69 53.40
7 Hirvilahti Joona VeVe 25.35 0.03.26 54.33 53.05
8 Granqvist Eetu LS-37 25.42 0.03.33 53.87 52.61
9 Ankelo Jussi MSParma 25.47 0.03.38 53.49 52.23
9 Granqvist Aapo LS-37 25.47 0.03.38 53.49 52.23
11 Riissanen Pyry EsAk 25.56 0.03.47 52.76 51.51
12 Muukkonen Topias MSParma 26.34 0.04.25 51.29 50.09
13 Koskinen Eemil TP 26.50 0.04.41 50.58 49.39
14 Ala-Heikkilä Elias AR 27.13 0.05.04 49.67 48.50
15 Packalén Anton Lynx 27.23 0.05.14 49.16 48.01
16 Ekola Juuso LapVi 27.28 0.05.19 48.81 47.67
17 Fritzen Florian Lynx 27.36 0.05.27 48.38 47.24
18 Lehtonen Kaapo LS-37 27.53 0.05.44 47.69 46.57
19 Arvela Henri LS-37 28.26 0.06.17 46.58 45.48
20 Virkajärvi Juho JRV 28.32 0.06.23 46.22 45.14
21 Mattila Lauri KS 28.58 0.06.49 45.34 44.28
22 Malinen Vinski Navi 30.13 0.08.04 43.29 42.27
23 Määttänen Markus EsSu 32.12 0.10.03 40.45 39.50
24 Skyttä Ilari HlS 32.36 0.10.27 39.79 38.85
25 Ronkainen Elias JRV 32.49 0.10.40 39.36 38.43
26 Koponen Rasmus Lynx 33.03 0.10.54 38.91 38.00
27 Vennelä Nuutti KangSK 33.51 0.11.42 37.83 36.94
28 Punto Eetu RaN 35.16 0.13.07 36.16 35.31
29 Klemettinen Simo S-JKL 35.57 0.13.48 35.32 34.49
30 Jalonen Aapo MSParma 36.35 0.14.26 34.56 33.74
31 Liuha Matias ViPa 36.38 0.14.29 34.36 33.55
32 Ruusu Rasmus EsSu 36.57 0.14.48 33.92 33.12
33 Lehtonen Elias UlvUra 37.37 0.15.28 33.17 32.39
34 Kallioinen Niko PäijRa 38.34 0.16.25 32.21 31.45
35 Kallioniemi Jami RaLu 39.37 0.17.28 31.22 30.48
36 Liuha Otto ViPa 41.05 0.18.56 29.97 29.27
37 Salminen Antti AR 42.03 0.19.54 29.15 28.47
38 Sankelo Verneri LapVi 42.10 0.20.01 28.94 28.26
39 Tonteri Tuomas KS 45.07 0.22.58 26.93 26.29
40 Platonov Ilja Navi 1.32.22 1.10.13 13.09 12.79

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri HS 16.41 0.00.00
2 Kavonius Atte HiKi 16.54 0.00.13
3 Hyvärilä Touko HyRa 20.11 0.03.30
4 Saarela Ossi KyS 21.07 0.04.26
5 Ankelo Tuomas MSParma 21.30 0.04.49
6 Lehtovirta Eetu TP 21.39 0.04.58
7 Emaldynov Artur AngA 21.40 0.04.59
8 Lintula Aapo Trian 21.56 0.05.15
9 Kallela Lenni HS 22.58 0.06.17
10 Platonov Mikael Navi 23.39 0.06.58
11 Kallioniemi Justus RaLu 23.59 0.07.18
12 Lammi Tuomo HS 24.29 0.07.48
13 Kytömäki Esko SKUusi 24.40 0.07.59
14 Saranen Mikael HS 25.52 0.09.11
15 Nyman Elias Pihkan 25.54 0.09.13
15 Pinta Leevi Koovee 25.54 0.09.13
17 Wickholm Arthur Trian 30.03 0.13.22
18 Ketonen Jussi RaVa 31.56 0.15.15
19 Vuorela Samu EsAk 36.23 0.19.42
20 Donner Jeremy OK77 37.14 0.20.33
21 Kantelinen Leevi HyRa 37.35 0.20.54

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 13.27 0.00.00
2 Pellikka Väinö HiKi 14.18 0.00.51
3 Räihä Konsta Navi 15.33 0.02.06
4 Nurmela Eevert LS-37 17.42 0.04.15
5 Mutikainen Veeti HU-46 18.31 0.05.04
6 Kirves Antti SKUusi 18.59 0.05.32
7 Ryytty Eino Pohjant 19.33 0.06.06
8 Karvonen Tatu KS 19.44 0.06.17
9 Ryhänen Leo Navi 20.35 0.07.08
10 Söyrilä Leevi AngA 20.58 0.07.31
11 Virtanen Onni AngA 21.15 0.07.48
12 Tyni Sisu VeVe 21.24 0.07.57
13 Reiman Niklas Trian 22.30 0.09.03
14 Reitti Matias HauSi 24.01 0.10.34
15 Joensuu Aapo HS 46.21 0.32.54

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Eemil KS 16.10 0.00.00
2 Hannula Riku LS-37 16.48 0.00.38
3 Latva Leino AR 17.11 0.01.01
4 Wirman Vilho RaVa 20.51 0.04.41
5 Karvonen Elmo KS 21.15 0.05.05
6 Anana John Pihkan 22.59 0.06.49
7 Ryynänen Jaakko Pihkan 26.49 0.10.39
8 Väänänen Lauri Pihkan 29.52 0.13.42

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 11.18 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 12.12 0.00.54
3 Räihä Vinski Navi 13.30 0.02.12
4 Salminen Voitto AR 13.37 0.02.19
5 Latonummi Hermanni HU-46 14.03 0.02.45
6 Salomäki Oskari HyRa 14.06 0.02.48
7 Koski Konsta Koovee 14.39 0.03.21
8 Kiiskinen Elmo LS-37 14.43 0.03.25
9 Hietala Samu LapVi 15.18 0.04.00
10 Pohjola Ilmari HauSi 15.38 0.04.20
11 Koskinen Okko TP 15.47 0.04.29
12 Ahlfors Matias TP 16.01 0.04.43
13 Koskinen Linus Trian 16.10 0.04.52
14 Ekström Lassi MSParma 16.21 0.05.03
15 Juutila Arttu EsSu 16.25 0.05.07
16 Ala-Heikkilä Juho AR 16.39 0.05.21
17 Tiisanoja Elias KeuKi 17.14 0.05.56
18 Sorri Niilo KeuKi 19.02 0.07.44
19 Keskinarkaus Nilla LS-37 19.17 0.07.59
20 Pohjola Arttu HauSi 20.35 0.09.17
21 Sorri Juho KeuKi 20.47 0.09.29
22 Kemppainen Samu LS-37 20.54 0.09.36
23 Reitti Topias HauSi 21.40 0.10.22
24 Hirvonen Eerikki LS-37 23.33 0.12.15
25 Sabel Santeri Keihäs 24.23 0.13.05
26 Ryynänen Joona Pihkan 24.24 0.13.06
27 Saranen Samuel Pihkan 24.46 0.13.28
28 Ketonen Joona RaVa 26.35 0.15.17
29 Hyvölä Onni HlS 29.58 0.18.40
30 Väänänen Mikko Pihkan 33.10 0.21.52
31 Hyvölä Sampo HlS 33.37 0.22.19
32 Liukkonen Lassi RR 45.57 0.34.39
33 Liuha Jaakko ViPa 53.16 0.41.58

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Senn Siana EsSu 30.44 0.00.00 81.81 80.34
2 Silvennoinen Siiri KR 32.05 0.01.21 77.29 75.91
3 Nurminen Inka JRV 32.39 0.01.55 74.90 73.56
4 Määttänen Maria EsSu 33.21 0.02.37 72.30 71.01
5 Ovaska Jenni VeVe 33.27 0.02.43 71.06 69.79
6 Pitkänen Hilla JRV 33.33 0.02.49 69.83 68.58
7 Klemettinen Kaisa S-JKL 34.10 0.03.26 67.56 66.35
8 Karjalainen Mikaela JRV 35.38 0.04.54 63.82 62.68
9 Taipale Anniina LS-37 36.23 0.05.39 61.56 60.46
10 Sainio Linda KangSK 39.37 0.08.53 55.67 54.68
11 Kukonlehto Hilda KangSK 40.27 0.09.43 53.68 52.72
12 Isoniemi Sandra Trian 49.56 0.19.12 42.80 42.03

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hilo Hanne EsSu 22.53 0.00.00 72.75 71.43
2 Hahn Olivia Solf 26.31 0.03.38 62.39 61.26
3 Lehtonen Maiju LS-37 27.20 0.04.27 60.14 59.05
4 Tala Emilia HS 27.34 0.04.41 59.26 58.18
5 Leppäsalmi Sara KeuKi 28.13 0.05.20 57.52 56.48
6 Laine Anni TP 28.38 0.05.45 56.32 55.30
7 Riutto Eerika LS-37 29.20 0.06.27 54.62 53.63
8 Hoskari Maria RasKa 29.21 0.06.28 54.24 53.25
9 Nurmilaukas Iiris LuuRa 29.57 0.07.04 52.80 51.85
10 Kontio Katri KangSK 30.10 0.07.17 52.08 51.13
11 Latvala Matilda SKUusi 30.43 0.07.50 50.81 49.89
12 Raasakka Liisa EsSu 31.01 0.08.08 49.98 49.07
13 Ankelo Elsa MSParma 31.15 0.08.22 49.28 48.38
14 Haunia Heta RasKa 31.49 0.08.56 48.07 47.20
15 Hietala Emmi LapVi 32.12 0.09.19 47.18 46.32
16 Rantala Henna TuS 32.44 0.09.51 46.09 45.25
17 Häkkinen Pihla TP 34.21 0.11.28 43.62 42.83
18 Hyörtti Maria RaLu 35.17 0.12.24 42.17 41.40
19 Pitkänen Helmi JRV 36.03 0.13.10 40.98 40.24
20 Soini Mette KyS 36.10 0.13.17 40.56 39.83
21 Ojala Jenny Koovee 36.35 0.13.42 39.82 39.09
22 Mustajoki Villa TP 37.26 0.14.33 38.63 37.93
23 Savisaari Outi TP 40.42 0.17.49 35.28 34.64
24 Tiljander Venla EsSu 49.04 0.26.11 29.05 28.52
25 Martikainen Kristiina Trian 53.29 0.30.36 26.46 25.98

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Silva EsSu 21.56 0.00.00 63.14 62.68
2 Punto Elli RaN 22.31 0.00.35 61.14 60.69
3 Lohtander Ilona RaLu 23.08 0.01.12 59.15 58.72
4 Wickholm Saga Trian 23.22 0.01.26 58.20 57.78
5 Sallila Katarina HS 23.23 0.01.27 57.81 57.38
6 Turakainen Veera Lynx 23.40 0.01.44 56.76 56.35
7 Gröhn Ronja TP 25.15 0.03.19 52.88 52.49
8 Nyman Ida Lynx 25.24 0.03.28 52.24 51.85
9 Laine Noora TP 25.52 0.03.56 50.97 50.60
10 Virkajärvi Heta JRV 27.17 0.05.21 48.02 47.67
11 Virtala Emmi PIF 28.32 0.06.36 45.63 45.29
12 Leppänen Jenni LS-37 28.44 0.06.48 45.02 44.69
13 Lindén Amalia KS 29.44 0.07.48 43.23 42.91
14 Karkiainen Helmi KeuKi 30.35 0.08.39 41.75 41.45
15 Miettinen Kiia EsSu 30.49 0.08.53 41.17 40.87
16 Matinheikki Liisa TP 31.37 0.09.41 39.86 39.57
17 Joensuu Lumi HS 33.16 0.11.20 37.64 37.36
18 Määttälä Fanni EsSu 33.20 0.11.24 37.31 37.04
19 Ekström Lotte-Line MSParma 33.22 0.11.26 37.02 36.75
20 Hyörtti Sini RaLu 36.24 0.14.28 33.71 33.46
21 Kaiponen Iida-Emilia ORa 36.34 0.14.38 33.33 33.09
22 Hilo Jenny EsSu 38.36 0.16.40 31.36 31.13
23 Turkkila Liisa EsSu 40.42 0.18.46 29.54 29.32
24 Ketonen Jonna RaVa 47.04 0.25.08 25.37 25.18
25 Gripenberg Ester Brahe 48.04 0.26.08 24.66 24.48
26 Leppänen Nella LS-37 1.09.28 0.47.32 16.95 16.82

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 18.45 0.00.00
2 Raimovaara Emma HlS 18.54 0.00.09
3 Karkiainen Hetaliina KeuKi 19.24 0.00.39
4 Lukkari Matilda SKUusi 20.10 0.01.25
5 Kajander Saana Trian 20.36 0.01.51
6 Hietala Sini LapVi 20.57 0.02.12
7 Väistökoski Meri TP 21.25 0.02.40
8 Emaldynova Alisa AngA 21.42 0.02.57
9 Nurmela Helmiina LS-37 22.00 0.03.15
10 Lehtinen Miina AngA 22.49 0.04.04
11 Lehtonen Vilja AngA 22.51 0.04.06
12 Ryynänen Ella Pihkan 23.36 0.04.51
13 Koski Hanni Koovee 24.05 0.05.20
14 Nordgren Cecilia Trian 26.28 0.07.43
15 Lehtinen Martta AngA 28.12 0.09.27
16 Kaiponen Ella-Sofia ORa 32.08 0.13.23
17 Hoskari Sanni RasKe 33.14 0.14.29
18 Mbembela Kia Lynx 33.48 0.15.03
19 Malinen Fanni Navi 34.12 0.15.27
20 Miettinen Iida Pihkan 35.37 0.16.52
21 Kiintola Emilia KS 35.41 0.16.56
22 Tuurinkoski Sara HU-46 35.55 0.17.10
23 Laakso Elisa S-JKL 37.40 0.18.55
24 Liuha Vilma KangSK 38.08 0.19.23
25 Ahlfors Erika TP 46.05 0.27.20
26 Jalonen Elsa MSParma 47.43 0.28.58
27 Ekström Saana-Mari MSParma 59.15 0.40.30
Kurttila Meeri Navi HYL -
Matilainen Julia RaHa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Roosa SKUusi 13.09 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 14.47 0.01.38
3 Sauso Aada HS 16.19 0.03.10
4 Weckman Venla VeVe 16.45 0.03.36
5 Koskinen Aino TP 17.16 0.04.07
6 Lehtonen Elisa KS 19.00 0.05.51
7 Turpeinen Selma TP 20.40 0.07.31
8 Kalari Kaisla TP 20.58 0.07.49
9 Söyrilä Iida AngA 21.30 0.08.21
10 Malm Saara TP 22.23 0.09.14
11 Malinen Hertta Navi 23.13 0.10.04
12 Hyvölä Venla HlS 23.51 0.10.42
13 Nurmiainen Elsa Raseborg 27.59 0.14.50
14 Siivola Alina HS 31.34 0.18.25
15 Isoniemi Stella Trian 33.12 0.20.03
16 Ryytty Inka Pohjant 34.23 0.21.14
17 Koskinen Frida Trian 34.34 0.21.25
Lehtovirta Saana TP HYL -
Marjanen Viola JRV KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Senni Navi 22.51 0.00.00
2 Leppänen Jenna LS-37 26.12 0.03.21
3 Hirvonen Saara LS-37 32.10 0.09.19
Nurmilaukas Tuuli EsAk HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Saana TP 13.09 0.00.00
2 Lehtonen Uma LS-37 13.38 0.00.29
3 Lauronen Anni TP 13.57 0.00.48
4 Lehtonen Aurora UlvUra 14.03 0.00.54
5 Weckman Selma VeVe 14.18 0.01.09
6 Tyni Veera VeVe 14.43 0.01.34
7 Breilin Linda AR 14.44 0.01.35
8 Saarinen Taimi TP 15.17 0.02.08
9 Damskägg Hilda HyRa 16.16 0.03.07
10 Siikanen Siiri LS-37 16.28 0.03.19
11 Kalari Inkamari TP 16.43 0.03.34
12 Kirves Kaisa SKUusi 17.06 0.03.57
13 Ryytty Elena Pohjant 17.43 0.04.34
14 Sauso Edith HS 17.56 0.04.47
15 Kantelinen Mona HyRa 19.47 0.06.38
16 Reiman Sonja Trian 19.50 0.06.41
17 Salminen Lilja AR 19.55 0.06.46
18 Lauronen Elina TP 20.42 0.07.33
19 Hilasvuori Venla EsSu 21.42 0.08.33
20 Tyni Ellen VeVe 21.55 0.08.46
21 Ojapalo Olivia Lynx 22.51 0.09.42
22 Lehtonen Julia KS 24.13 0.11.04
23 Paukkunen Siiri MSParma 24.33 0.11.24
24 Lakanen Lilja HS 24.37 0.11.28
25 Räihä Maikki Navi 27.00 0.13.51
26 Siikanen Hertta HU-46 28.59 0.15.50
27 Hyvölä Anna HlS 34.00 0.20.51
28 Ojapalo Odessia Lynx 45.22 0.32.13