FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Mikko HiKi 14.29 0.00.00 82.67 85.36
2 Palmen Alvar EsSu 14.44 0.00.15 80.59 83.21
3 Stenbacka Wilhelm OK77 15.33 0.01.04 75.72 78.18
4 Koivumäki Olli KoS 15.53 0.01.24 73.50 75.89
5 Viskari Juuso Lynx 15.58 0.01.29 72.49 74.85
6 Rantala Teemu LapVi 16.08 0.01.39 71.13 73.43
7 Hiltunen Juho Pohjant 16.13 0.01.44 70.15 72.42
8 Hietamäki Harri VaaSu 16.14 0.01.45 69.46 71.71
9 Kaksonen Teemu YKV 16.29 0.02.00 67.80 70.00
10 Laasanen Lauri LaihLu 17.17 0.02.48 64.08 66.16
11 Tuomaala Juuso LapVi 17.36 0.03.07 62.36 64.39
12 Nissinen Niko Pohjant 17.56 0.03.27 60.65 62.62
13 Markkila Eero RasKu 18.27 0.03.58 58.41 60.30
14 Biskop Robert KoS 19.16 0.04.47 55.42 57.21
15 Kronqvist Emil KoS 20.35 0.06.06 51.39 53.05
16 Rantala Peetu KoS 20.47 0.06.18 50.41 52.05
17 Pensas Mika Malax 20.57 0.06.28 49.53 51.14
Luoma Juha IkNV HYL -
Lepistö Oskari MSParma HYL -
Nummelin Oskari TuS EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Jussi YKV 17.39 0.00.00
2 Pöytäkangas Teemu VaaSu 19.37 0.01.58

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Jussi PiTa 18.31 0.00.00 46.70 53.73
2 Ritala Markus TP 18.52 0.00.21 44.85 51.61
3 Tuomaala Ville VaaSu 19.16 0.00.45 42.96 49.43
4 Torrkulla Michael Femman 19.35 0.01.04 41.32 47.54
5 Ala-Honkola Esa KuortKu 24.13 0.05.42 32.65 37.56
Rannila Tero VetU HYL -
Lahti Tommy Femman HYL -
Hyyppä Tuomas KoS HYL -
Kallio Jussi LaihLu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backlund Jan-Anders Femman 15.03 0.00.00 58.26 63.08
2 Lehtinen Juhani KauKa 16.02 0.00.59 53.52 57.94
3 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 16.23 0.01.20 51.23 55.46
4 Nikkinen Jari HiKi 17.13 0.02.10 47.66 51.60
5 Savolainen Tomi RasKe 18.41 0.03.38 42.91 46.46
6 Niininen Heikki VetU 19.26 0.04.23 40.29 43.62
7 Biskop Kim KoS 22.12 0.07.09 34.42 37.27
Kaario Kimmo S-JKL HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Marko S-JKL 13.05 0.00.00 56.24 58.38
2 Peltoniemi Vesa KPV 13.27 0.00.22 54.12 56.18
3 Harjamäki Petri HiKi 13.29 0.00.24 53.40 55.43
4 Strandvall Sören Minken 13.32 0.00.27 52.62 54.62
5 Kamila Kai SuJu 13.56 0.00.51 50.54 52.47
6 Koskela Jarmo OK77 14.05 0.01.00 49.44 51.33
7 Leppämäki Tero S-JKL 14.30 0.01.25 47.48 49.29
7 Nevala Pasi TeuRi 14.30 0.01.25 47.48 49.29
9 Korhonen Marko YlämPy 14.36 0.01.31 46.07 47.83
10 Laasanen Juha LaihLu 15.13 0.02.08 43.69 45.35
11 Lindgrén Henrik Femman 20.24 0.07.19 32.20 33.43
Wikblom Tomas Minken HYL -
Viitasaari Tommi KoS HYL -
Kinnari Jukka SuJu HYL -
Huttunen Matti Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 10.44 0.00.00 51.27 52.69
2 Lerssi Juha KPV 11.20 0.00.36 47.52 48.83
3 Kuoppala Esa RasKu 11.26 0.00.42 46.07 47.35
4 Hirvensalo Jorma SaPu 11.37 0.00.53 44.33 45.55
5 Lassila Antti KuortKu 12.11 0.01.27 41.30 42.44
6 Patana Pekka LaihLu 12.16 0.01.32 40.06 41.16
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 13.45 0.03.01 34.88 35.84
8 Furubacka Per-Åke Botnia 14.38 0.03.54 31.97 32.85

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 10.21 0.00.00 50.22 53.59
2 Kukkola Pauli SiiRa 10.43 0.00.22 47.84 51.05
3 Aasla Hannu RaN 11.18 0.00.57 44.74 47.75
4 Rantala Timo KPV 11.26 0.01.05 43.60 46.53
5 Toppari Reijo KauWi 11.47 0.01.26 41.70 44.51
6 Pensas Esko LaihLu 11.53 0.01.32 40.75 43.49
7 Hakala Heikki KortJV 12.09 0.01.48 39.28 41.92
8 Kössi Jouko RaiKu 12.19 0.01.58 38.17 40.74
9 Virtanen Kari MSParma 12.25 0.02.04 37.29 39.80
10 Kurkela Reino OH 12.40 0.02.19 36.00 38.42
11 Kuivala Juha TuS 13.03 0.02.42 34.40 36.71
12 Virnala Jukka JalJa 13.06 0.02.45 33.72 35.99

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 9.03 0.00.00 46.91 49.13
2 Kronholm Peter Brahe 9.04 0.00.01 46.41 48.61
3 Hautala Matti ONMKY 9.09 0.00.06 45.58 47.74
4 Lind Sune Falken 9.25 0.00.22 43.89 45.97
5 Nurisalo Seppo KoS 9.28 0.00.25 43.27 45.31
6 Hattar Allan Falken 9.40 0.00.37 41.98 43.97
7 Nyystilä Jukka LaihLu 9.56 0.00.53 40.48 42.39
8 Laaksonen Lasse SuSi 10.11 0.01.08 39.12 40.97
9 Korpijärvi Asko KannUra 10.15 0.01.12 38.50 40.32
10 Kuivala Hannu TuS 10.22 0.01.19 37.70 39.49
11 Viinikka Matti KauKa 10.42 0.01.39 36.18 37.89
11 Pihlajamaa Martti VetU 10.42 0.01.39 36.18 37.89
13 Hakomäki Juhani LapVi 10.46 0.01.43 35.26 36.93
14 Toppari Pekka PuolRy 10.54 0.01.51 34.48 36.11
15 Kartaslammi Ari IkNV 11.55 0.02.52 31.23 32.70
16 Kaataja Jorma RasKe 11.56 0.02.53 30.87 32.33
17 Köngäs Martti PuolRy 12.21 0.03.18 29.52 30.92
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Matikainen Hannu RasKe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki VaHa 9.55 0.00.00 44.91 45.39
2 Saksman Kai EST 9.57 0.00.02 44.40 44.88
3 Turunen Erkki SuSe 10.01 0.00.06 43.76 44.23
4 Railimo Matti SOC 10.14 0.00.19 42.49 42.94
5 Hahtola Aulis RasKu 10.24 0.00.29 41.47 41.91
6 Koivukangas Erkki KoS 10.42 0.00.47 39.98 40.41
7 Rautanen Pauli JäPa 10.49 0.00.54 39.22 39.64
8 Alexandersson Yngve PIF 11.09 0.01.14 37.73 38.14
9 Pusa Raimo OrPo 11.12 0.01.17 37.25 37.65
10 Björklund Håkan Falken 11.18 0.01.23 36.61 37.00
10 Niemelä Pentti LaihLu 11.18 0.01.23 36.61 37.00
12 Lassila Heikki PiTa 12.01 0.02.06 33.84 34.21
13 Lågland Henry VaaSu 12.19 0.02.24 32.73 33.08
14 Joensuu Heimo JS Rasti 12.26 0.02.31 32.14 32.49
15 Nylund Henrik Falken 13.02 0.03.07 30.39 30.72
16 Åkerblom Måns GIF 13.15 0.03.20 29.63 29.95
17 Kujanpää Heikki JS Rasti 15.20 0.05.25 25.37 25.65
18 Halkosaari Severi NiS 16.14 0.06.19 23.75 24.01
Lindstedt Tapio OrPo HYL -
Pollari Kalevi YKV KES -
Ryynänen Jorma Pihkan EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 11.25 0.00.00 37.26 37.11
2 Torrkulla Roy Minken 12.26 0.01.01 33.70 33.57
3 Taipalus Esko RasKe 12.56 0.01.31 31.90 31.78
4 Jylhä Keijo JRV 13.17 0.01.52 30.58 30.46
5 Erkinheimo Voitto KortJV 13.45 0.02.20 29.08 28.97
6 Luoma Simo Pihkan 14.08 0.02.43 27.84 27.73
7 Paavola Vesa EE 15.16 0.03.51 25.36 25.26
8 Lähdekorpi Mauri Femman 15.28 0.04.03 24.62 24.52
9 Aronen Osmo RasKa 15.53 0.04.28 23.57 23.47
10 Teppo Jaakko GIF 16.46 0.05.21 21.95 21.86
Paavola Seppo EE HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kumara Heikki LaihLu 16.47 0.00.00 40.02 50.85
2 Pihlajamäki Teemu LapVi 17.09 0.00.22 37.21 47.27
3 Nevala Roni TeuRi 20.16 0.03.29 29.83 37.90
4 Virrankoski Veikko KauWi 24.48 0.08.01 23.02 29.25

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lemberg Ville RaJu 12.52 0.00.00 45.37 44.57
2 Rannila Oskari VetU 12.54 0.00.02 44.49 43.72
3 Jussinmäki Pietari HalTo 13.06 0.00.14 43.07 42.32
4 Karjanlahti Kosti KauWi 13.25 0.00.33 41.33 40.61
5 Huhtamäki Rasmus PieHi 13.29 0.00.37 40.41 39.70
6 Udell Oliver Solf 14.02 0.01.10 38.13 37.46
7 Leppämäki Anton S-JKL 14.22 0.01.30 36.57 35.93
8 Heikkinen Eeli Pohjant 16.18 0.03.26 31.63 31.08
9 Hantula Jussi KauWi 17.18 0.04.26 29.24 28.73
10 Friman Ben Solf 22.23 0.09.31 22.17 21.78
Nikkinen Hannes HiKi EIL -
Lindfors Jesper Falken EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Aleksi RaJu 9.33 0.00.00
2 Vuorinen Miki Koovee 10.15 0.00.42
3 Jussinmäki Iisakki HalTo 10.24 0.00.51
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 10.28 0.00.55
5 Pöytäkangas Elias VaaSu 10.29 0.00.56
6 Hölsö Aaro RaJu 10.41 0.01.08
7 Wikblom Melker Minken 10.54 0.01.21
8 Peltoniemi Sisu KPV 11.05 0.01.32
9 Noponen Veeti LapVi 11.15 0.01.42
10 Ala-Honkola Akseli KuortKu 11.57 0.02.24
11 Jansson Lukas Falken 12.01 0.02.28
12 Berg Eelian Botnia 12.11 0.02.38
13 Löfbacka Atte KPV 12.21 0.02.48
14 Ritala Arttu TP 12.24 0.02.51
15 Friman Eemeli HyRa 12.28 0.02.55
16 Muhonen Aatu RaJu 12.31 0.02.58
16 Niininen Eino VetU 12.31 0.02.58
18 Hietala Elmeri KPV 12.56 0.03.23
19 Niininen Lauri VetU 13.08 0.03.35
20 Hirvensalo Eetu RaJu 13.30 0.03.57
21 Oja Lauri LapVi 13.34 0.04.01
22 Seppälä Paavo Femman 14.31 0.04.58
23 Virrankoski Luukas KauWi 16.31 0.06.58
24 Lindfors Kevin Falken 16.34 0.07.01
25 Paloniemi Leevi LapVi 18.37 0.09.04
26 Lindfors Hugo Falken 20.22 0.10.49
Matila Oskari KuortKu EIL -
Fränti Aapo RaJu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 7.28 0.00.00
2 Savinainen Joakim RasKu 8.18 0.00.50
3 Fränti Onni RaJu 9.02 0.01.34
4 Muhonen Eetu RaJu 9.08 0.01.40
5 Koski Juuso YKV 10.17 0.02.49
6 Langels Linus NOK 11.34 0.04.06
7 Ritala Samu TP 12.12 0.04.44
8 Mattila Ato KangSK 12.17 0.04.49
9 Rannila Aatu VetU 13.01 0.05.33
10 Sundqvist Ivar Falken 13.45 0.06.17
11 Suokko Lauri LapVi 14.56 0.07.28
12 Virrankoski Väinö KauWi 15.09 0.07.41
13 Lemberg Anton TP 15.19 0.07.51
14 Hemminki Eemeli RasKu 15.54 0.08.26
15 Annala Matias JRV 16.22 0.08.54
16 Soininen Arttu YKV 27.04 0.19.36
Ala-Honkola Iivari KuortKu EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Vilho LHR 7.00 0.00.00
2 Puro-Aho Aapo VaaSu 7.11 0.00.11
3 Puumila Juho JalJa 7.26 0.00.26
4 Norrgård Isak Femman 8.26 0.01.26
5 Harjamäki Sisu HS 9.28 0.02.28
6 Puumila Jaakko JalJa 11.12 0.04.12
7 Alasuvanto Saku KaJu 11.40 0.04.40
8 Lindfors Rasmus Falken 12.54 0.05.54
9 Honkanen Iivari LapVi 13.39 0.06.39
10 Nynäs Leevi VaaSu 13.43 0.06.43
11 Virrankoski Ahto KauWi 16.26 0.09.26
12 Orhanen Kaarlo RasKu 17.51 0.10.51
13 Oja Leo LapVi 21.43 0.14.43
14 Soininen Aleksi YKV 22.00 0.15.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 14.45 0.00.00 81.17 82.26
2 Patana Jenny HiKi 14.59 0.00.14 78.71 79.76
3 Niva Sara Pohjant 15.37 0.00.52 74.37 75.36
4 Strandvall Amanda Minken 15.51 0.01.06 72.14 73.10
5 Korpela Janna SuJu 18.55 0.04.10 59.49 60.29
6 Asikainen Satu KaJu 19.38 0.04.53 56.41 57.16
7 Laaksonen Nuppu KPV 19.48 0.05.03 55.03 55.76
8 Oksanen Emmi SiiRa 19.51 0.05.06 53.98 54.71
9 Suokko Susanna LapVi 24.56 0.10.11 42.26 42.82
Pemmari Toini TP HYL -
Lassila Elli KuortKu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laatikainen Henna Pohjant 16.47 0.00.00 44.31 47.95
2 Lindfors Lina Falken 18.37 0.01.50 36.95 39.98
3 Finne Rosmarie Solf 19.40 0.02.53 32.14 34.78

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 10.38 0.00.00 59.67 61.13
2 Rannila Tanja VetU 10.55 0.00.17 56.38 57.76
3 Palomäki Sanna RasKu 12.00 0.01.22 49.70 50.92
4 Mustonen Minttu NOK 14.19 0.03.41 40.33 41.32
Lautamo Riikka VaaSu HYL -
Jansson Tuija Falken HYL -
Orjala Elina KoS EIL -
Ala-Honkola Anna KuortKu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Anne KauKa 12.56 0.00.00 42.43 46.45
2 Friman Kaisa HyRa 13.41 0.00.45 39.10 42.81
3 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 14.21 0.01.25 36.33 39.77
4 Björndahl Lilian Falken 14.56 0.02.00 33.99 37.21
5 Ojala Leena RasKu 15.08 0.02.12 32.64 35.73
6 Venetjoki Kirsi KoS 15.49 0.02.53 30.36 33.24
Polso Anne VetU HYL -
Löfbacka Sanna KPV EIL -
Kaario Katja S-JKL EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holm Riikka SiiRa 12.30 0.00.00 41.99 46.93
2 Lindgren Annika Femman 13.01 0.00.31 39.32 43.94
3 Perkkalainen Johanna EE 13.36 0.01.06 36.67 40.98
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 13.59 0.01.29 34.72 38.81
5 Viitanen Kirsi OH 14.39 0.02.09 32.25 36.04
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 15.06 0.02.36 30.42 33.99
7 Udell Tina Solf 16.38 0.04.08 26.82 29.98

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 10.23 0.00.00 50.35 55.09
2 Ala-Kasari Outi RasKu 10.55 0.00.32 47.09 51.53
3 Rantala Maj-Lis KPV 11.13 0.00.50 45.06 49.30
4 Kankaanpää Tarja KauWi 11.22 0.00.59 43.69 47.81
5 Suhonen Sirpa KuoSu 11.49 0.01.26 41.29 45.18
6 Sipponen Eija PR 12.08 0.01.45 39.50 43.22
7 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 13.16 0.02.53 35.47 38.81
8 Friman Rose-Maj Solf 17.15 0.06.52 26.77 29.29
Mäkelä Tiina RaTU HYL -
Hakulinen Paula EsSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppä Eija SuJu 11.49 0.00.00 41.67 45.48
2 Käkelä Maija PuolRy 11.54 0.00.05 40.13 43.81
3 Saari Marita SuSe 12.57 0.01.08 35.74 39.01
4 Toivanen Tuula RaN 13.27 0.01.38 33.31 36.36
5 Piirto Kaisu JRV 13.32 0.01.43 32.02 34.95
6 Sepponen Raija JäPa 14.14 0.02.25 29.40 32.10
Korpio Aulikki VaHa EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 11.15 0.00.00 45.28 45.47
2 Hyvärinen Vappu SaPu 11.36 0.00.21 42.97 43.15
2 Björklund Gunilla Falken 11.36 0.00.21 42.97 43.15
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 13.14 0.01.59 36.02 36.17
5 Laine Kaija KauKa 15.38 0.04.23 29.79 29.91
6 Nylund Marlene Falken 15.39 0.04.24 29.06 29.18
7 Karvonen Pirjo SuSi 16.39 0.05.24 26.66 26.77
Turunen Päivi-Kaarina SuSe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 11.23 0.00.00 42.36 41.90
2 Ketola Sirkka SaPu 11.57 0.00.34 39.14 38.72
3 Seppälä Eila YKV 12.02 0.00.39 37.67 37.26
4 Erkinheimo Ritva KortJV 12.41 0.01.18 34.59 34.22
5 Lähdekorpi Kaija Femman 13.51 0.02.28 30.64 30.31
6 Luoma Helena Pihkan 15.16 0.03.53 26.85 26.56
Ryynänen Eliisa Pihkan EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindgren Hanna Femman 13.39 0.00.00 61.38 64.74
2 Biskop Greta KoS 14.05 0.00.26 58.00 61.18
3 Koistinen Milla HyRa 14.07 0.00.28 56.38 59.47
4 Nygård Mette S-JKL 14.09 0.00.30 54.77 57.77
5 Venetjoki Venla KoS 15.27 0.01.48 48.80 51.48
6 Niva Heini Pohjant 15.39 0.02.00 46.84 49.41
7 Kamila Minerva SuJu 16.49 0.03.10 42.35 44.67

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Liina KoS 11.24 0.00.00 53.50 56.67
2 Niininen Erika VetU 12.09 0.00.45 47.69 50.51
3 Melender Emilia RaJu 12.10 0.00.46 45.12 47.79
4 Rannila Venla VetU 13.39 0.02.15 37.98 40.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 10.58 0.00.00 54.07 52.50
2 Jylhä Reija-Elina HalTo 11.49 0.00.51 49.73 48.30
3 Pirilä Elisa MSParma 11.50 0.00.52 49.22 47.80
4 Hyyppä Liina KoS 11.52 0.00.54 48.64 47.24
5 Tuohimaa Ines Solf 12.33 0.01.35 45.58 44.26
6 Näsi Minea RaJu 12.46 0.01.48 44.39 43.11
7 Lautamo Penne VaaSu 12.47 0.01.49 43.93 42.66
8 Nikkinen Saana HiKi 12.52 0.01.54 43.24 41.99
9 Berg Nicolina Botnia 13.03 0.02.05 42.23 41.01
10 Rokala Erica HalTo 13.05 0.02.07 41.72 40.51
11 Anttila Minea Pohjant 13.12 0.02.14 40.96 39.77
12 Lindfors Karolina Falken 13.45 0.02.47 38.94 37.81
13 Kulju Eevi HlS 13.51 0.02.53 38.28 37.17
14 Koivula Venla LaihLu 14.06 0.03.08 37.23 36.15
15 Jansson Mia Falken 14.11 0.03.13 36.64 35.58
16 Kullman Thea Falken 14.50 0.03.52 34.68 33.68
16 Lindgren Ida Femman 14.50 0.03.52 34.68 33.68
18 Virrankoski Lyydia KauWi 17.04 0.06.06 29.53 28.68
Enlund Julia Femman EIL -
Brock Emma KoS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Saana Lynx 8.37 0.00.00
2 Luhtasaari Nea RaJu 9.02 0.00.25
3 Tuomaala Ella VaaSu 9.03 0.00.26
4 Nivukoski Lotta LapVi 9.04 0.00.27
5 Rajala Maija RaJu 9.49 0.01.12
6 Löfqvist Linn Femman 10.47 0.02.10
7 Biskop Patricia KoS 10.50 0.02.13
8 Suokko Matilda LapVi 10.53 0.02.16
9 Korkonen Emilia KuortKu 11.10 0.02.33
10 Määttälä Selma KoS 11.13 0.02.36
11 Lautamo Hilla VaaSu 11.15 0.02.38
12 Laakso Evena RasKu 13.29 0.04.52
13 Virrankoski Maija KauWi 18.08 0.09.31
Enlund Isabella Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Alina LHR 9.08 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 9.41 0.00.33
3 Kataja Enni RaJu 9.46 0.00.38
3 Korpi Sanni PoRa 9.46 0.00.38
5 Saranpää Saara RaJu 9.49 0.00.41
6 Sikkilä Iines LapVi 10.39 0.01.31
7 Backlund Thelma Femman 11.11 0.02.03
8 Sippola Sanni LapVi 11.18 0.02.10
9 Nivukoski Nanna LapVi 11.45 0.02.37
10 Kuoppala Saana KauKa 12.12 0.03.04
11 Rajala Kerttu RaJu 12.14 0.03.06
12 Heikkinen Aada Pohjant 12.22 0.03.14
13 Torrkulla Moa Femman 12.26 0.03.18
14 Harjamäki Manja HS 13.21 0.04.13
15 Norrgård Ida Femman 13.30 0.04.22
16 Rinta-Keturi Neea RaJu 14.34 0.05.26
17 Koivula Sanni LaihLu 14.35 0.05.27
18 Mutikainen Eveliina KauWi 15.07 0.05.59
19 Hyyppä Alisa KoS 17.03 0.07.55
20 Ekoluoma Aino YKV 17.13 0.08.05
21 Keski-Säntti Helka YKV 18.50 0.09.42
22 Ylikojola Veera RaJu 21.41 0.12.33
23 Hietala Liina-Maija KPV 24.04 0.14.56
Anttila Ilona Pohjant HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 7.59 0.00.00
2 Lemberg Linnea RaJu 11.29 0.03.30
3 Lindfors Mira Falken 12.29 0.04.30
4 Muhonen Oona RaJu 14.52 0.06.53
5 Keski-Säntti Venla YKV 15.14 0.07.15
6 Sundqvist Ida Falken 17.26 0.09.27
7 Kataja Helmi RaJu 20.04 0.12.05
Enlund Nova Femman EIL -