FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Espoon tuplasprintti, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 13.56 0.00.00 89.10 93.52
2 Hirvikallio Joni Koovee 14.19 0.00.23 86.34 90.62
3 Penttinen Topi MSParma 14.22 0.00.26 85.67 89.92
4 Kari Tuomas AngA 14.30 0.00.34 84.51 88.71
5 Pernu Lari EsSu 14.40 0.00.44 83.19 87.32
6 Rantala Valtteri LS-37 14.58 0.01.02 81.17 85.19
7 Linnainmaa Lauri HiKi 15.18 0.01.22 79.05 82.97
8 Nokka Atte LappRi 15.22 0.01.26 78.36 82.25
9 Koivisto Antton SKUusi 15.27 0.01.31 77.60 81.44
10 Vanhanen Konsta IkNV 15.34 0.01.38 76.67 80.48
11 Iurev Dmitrii HiKi 15.42 0.01.46 75.68 79.44
11 Leskinen Aapo Lynx 15.42 0.01.46 75.68 79.44
13 Rousku Samuli MSParma 15.51 0.01.55 74.29 77.98
14 Boström Kristian EsSu 16.13 0.02.17 72.29 75.87
15 Tervakangas Mikko EsSu 16.19 0.02.23 71.52 75.07
16 Niemi Oskari LappRi 16.24 0.02.28 70.83 74.34
17 Haajanen Erik PIF 16.30 0.02.34 70.08 73.55
18 Turkki Eero ORa 16.38 0.02.42 69.20 72.63
19 Sorsa Lauri HiKi 16.50 0.02.54 68.06 71.43
20 Nummelin Oskari TuS 17.03 0.03.07 66.88 70.20
21 Matilainen Juha LS-37 17.10 0.03.14 66.12 69.40
22 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.30 0.03.34 64.55 67.76
23 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 17.47 0.03.51 63.23 66.36
24 Hakuli Tommi SKUusi 17.49 0.03.53 62.81 65.92
25 Kurkela Mikko KaSu 17.56 0.04.00 62.10 65.18
26 Niemi Topias HS 18.05 0.04.09 61.29 64.33
27 Melin Christoffer Falken 18.09 0.04.13 60.78 63.79
28 Heikkinen Janne HS 18.11 0.04.15 60.37 63.37
29 Ilmakunnas Ilari Pihkan 19.05 0.05.09 57.25 60.09
30 Kauppila Tomi VeVe 19.54 0.05.58 54.63 57.34
31 Tolvanen Leo Pihkan 23.00 0.09.04 47.03 49.37
32 Muukkonen Petteri Trian 40.22 0.26.26 26.67 27.99
Seppänen Kari-Pekka EsSu HYL -
Leirimaa Tatu LS-37 HYL -
Koivuniemi Sakari TP HYL -
Heinaro Lauri EsSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 15.34 0.00.00 65.53 71.57
2 Koskinen Jussi EsSu 15.59 0.00.25 61.43 67.09
3 Aaltonen Vesa Brahe 16.19 0.00.45 57.83 63.16
4 Näsi Matti RaJu 18.02 0.02.28 50.20 54.83
Lassila Juha VetU HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 16.25 0.00.00 57.01 64.83
2 Stoor Matti KoS 17.32 0.01.07 52.24 59.40
3 Sevon Tuomo EsSu 17.34 0.01.09 51.00 57.99
4 Kärkkäinen Kimmo HS 17.49 0.01.24 49.15 55.90
5 Lahtinen Ismo Jyry 19.04 0.02.39 44.88 51.04
6 Lampinen Jussi TP 21.01 0.04.36 39.76 45.22
7 Salo Jukka KuUS 23.04 0.06.39 35.36 40.21
8 Höysniemi Matti Pihkan 23.07 0.06.42 34.41 39.14

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Juha MSParma 14.28 0.00.00 70.15 71.06
2 Martomaa Simo KR 14.30 0.00.02 69.57 70.48
3 Ahtiainen Akseli KR 15.18 0.00.50 65.53 66.39
4 Hytönen Harri RaVa 15.34 0.01.06 64.02 64.85
5 Mjösund Asgeir EsSu 15.56 0.01.28 62.16 62.97
6 Häkkinen Mika Hiilto 16.02 0.01.34 61.39 62.20
7 Salo Mikael Trian 16.15 0.01.47 60.20 60.99
8 Kaario Kimmo S-JKL 16.32 0.02.04 58.80 59.57
9 Tala Tuomas HS 16.37 0.02.09 58.14 58.90
10 Leppänen Kristian LS-37 16.53 0.02.25 56.86 57.60
11 Maasilta Tommi RaVa 16.54 0.02.26 56.44 57.18
12 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 17.03 0.02.35 55.59 56.32
13 Korhonen Tomi HyRa 17.14 0.02.46 54.65 55.36
14 Laavainen Mikko MSParma 17.38 0.03.10 53.06 53.76
15 Pohjola Olli-Pekka Koovee 18.03 0.03.35 51.50 52.17
16 Repo Juuso EsSu 18.44 0.04.16 49.29 49.94
17 Isoherranen Sami Lynx 18.48 0.04.20 48.80 49.43
18 Nurmiainen Jouko Raseborg 19.14 0.04.46 47.38 48.00
19 Kurttila Jukka Navi 19.45 0.05.17 45.83 46.43
20 Anttonen Mikael KaRa 19.55 0.05.27 45.14 45.73
21 Hämäläinen Petri Pihkan 20.16 0.05.48 44.06 44.64
22 Viero Jussi LaihLu 20.44 0.06.16 42.78 43.34
23 Hellstedt Tony Lynx 22.38 0.08.10 38.92 39.43
Laine Mikko HS HYL -
Laaksonen Pasi EsSu HYL -
Illaru Tonu HiKi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Tero PR 12.12 0.00.00 65.81 69.24
2 Pulli Antero RR 12.17 0.00.05 64.95 68.34
3 Virtanen Antti HlS 12.31 0.00.19 63.34 66.65
4 Kyyrönen Samuli RR 12.40 0.00.28 62.19 65.44
5 Forsblom Vesa LS-37 12.55 0.00.43 60.60 63.76
6 Venäläinen Toni VaHa 13.08 0.00.56 59.22 62.31
7 Ojalainen Jorma SKVuoksi 13.20 0.01.08 57.95 60.98
8 Tuominen Hans Pihkan 13.28 0.01.16 57.01 59.98
9 Tähtinen Timo HS 13.29 0.01.17 56.57 59.52
10 Liljeström Kimmo HS 13.34 0.01.22 55.85 58.76
11 Kuusinen Petri TP 13.56 0.01.44 54.02 56.84
12 Larmala Juha-Pekka EsSu 14.16 0.02.04 52.40 55.14
13 Asklöf Tom Lynx 14.17 0.02.05 51.99 54.71
14 Nygård Marko S-JKL 14.29 0.02.17 50.93 53.59
15 Lohikainen Timo RaVa 14.46 0.02.34 49.61 52.20
16 Korhonen Jussi HlS 15.02 0.02.50 48.40 50.92
17 Kiljunen Juha LS-37 15.32 0.03.20 46.52 48.94
18 Viisanen Ville ORa 15.58 0.03.46 44.94 47.29
18 Kantanen Olli OK77 15.58 0.03.46 44.94 47.29
20 Savilahti Petri Lynx 16.20 0.04.08 43.32 45.58
21 Lehtonen Olli KoHo 17.57 0.05.45 39.14 41.18
22 Laine Arttu EsSu 21.39 0.09.27 32.22 33.90
Ojanen Tuomas HS HYL -
Kulmala Mika RR HYL -
Harjamäki Petri HiKi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.35 0.00.00 55.67 61.44
2 Hakulinen Pekka EsSu 12.52 0.00.17 54.09 59.70
3 Juvakka Pekka AnttU 13.04 0.00.29 52.91 58.40
4 Ray Tomas OK77 13.40 0.01.05 50.25 55.46
5 Itkonen Raimo S-JKL 14.33 0.01.58 46.89 51.75
6 Vänttinen Harri EsSu 15.06 0.02.31 44.88 49.53
7 Mättölä Ali EsSu 15.15 0.02.40 44.14 48.71
8 Kuuluvainen Juha EsSu 15.17 0.02.42 43.74 48.28
9 Jyrkkäranta Jyri Koovee 15.27 0.02.52 42.97 47.43
10 Kymäläinen Jari TP 15.50 0.03.15 41.64 45.96
11 Frilander Heikki Trian 15.52 0.03.17 41.27 45.55
12 Lassila Antti KuortKu 15.57 0.03.22 40.77 45.00
13 Molnar Geza RaVa 16.11 0.03.36 39.90 44.03
14 Hakulinen Jukka VeVe 16.23 0.03.48 39.13 43.19
15 Hietanen Ari KuUS 16.35 0.04.00 38.38 42.36
16 Ritakallio Timo Lynx 16.41 0.04.06 37.88 41.81
17 Vuorinen Hannu KyS 16.54 0.04.19 37.12 40.97
17 Huhtanen Ossi TP 16.54 0.04.19 37.12 40.97
19 Hakuli Kari KeU 18.11 0.05.36 34.00 37.53
20 Lampinen Raino HS 18.58 0.06.23 32.36 35.71
21 Liukkonen Jari IHR 19.28 0.06.53 31.29 34.54
Tarkkanen Matti SuJu HYL -
Kaartinen Markku AngA HYL -
Hyväri Mikko HS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 13.38 0.00.00 52.82 55.73
2 Hyppänen Timo EKSu 13.58 0.00.20 50.96 53.77
3 Niemi Kari-Veli HauSi 14.08 0.00.30 49.77 52.52
4 Autio Ossi HyRa 14.17 0.00.39 48.67 51.35
5 Virtanen Kari MSParma 15.42 0.02.04 43.75 46.16
6 Fogelholm Mikael KeU 16.34 0.02.56 40.96 43.21
7 Puustinen Tuomo Pihkan 16.41 0.03.03 40.17 42.39
8 Salmenkylä Veli Matti HS 17.05 0.03.27 38.75 40.88
9 Rantala Jari Koovee 18.16 0.04.38 35.78 37.75
10 Svärd Rune Trian 18.38 0.05.00 34.63 36.54
11 Kuivala Juha TuS 19.59 0.06.21 31.88 33.63
12 Viitasalo Harri RiSu 20.40 0.07.02 30.42 32.10
Juutilainen Anssi SKVuoksi HYL -
Routsi Jyrki Hiisi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.03 0.00.00 49.56 52.38
2 Lehto Jarmo VeVe 14.26 0.00.23 47.84 50.56
3 Ilmakunnas Pekka Pihkan 15.02 0.00.59 45.55 48.14
4 Hautala Matti ONMKY 15.17 0.01.14 44.42 46.95
5 Virtanen Timo IitPy 16.19 0.02.16 41.25 43.60
6 Sane Kari HS 16.25 0.02.22 40.65 42.96
6 Liukkala Pekka HauSi 16.25 0.02.22 40.65 42.96
8 Hakola Martti RiSu 16.39 0.02.36 39.38 41.62
9 Helkkula Rauli TuMe 16.41 0.02.38 38.96 41.17
10 Laaksonen Lasse SuSi 16.55 0.02.52 38.08 40.24
11 Kuivala Hannu TuS 18.05 0.04.02 35.30 37.30
12 Väätäinen Seppo EsSu 19.08 0.05.05 33.06 34.94
13 Nyberg Henry Trian 19.33 0.05.30 32.06 33.88
14 Tarvainen Juhani PiTa 21.16 0.07.13 29.20 30.85
15 Niemi Ilkka EsSu 21.27 0.07.24 28.68 30.31
16 Ahlqvist Hannu RiSu 23.01 0.08.58 26.47 27.98
17 Nykänen Pentti Jyry 27.52 0.13.49 21.66 22.89
Leinonen Markku Pihkan HYL -
Ahlroth Timo TurSa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Raimo OrPo 15.52 0.00.00 45.73 45.41
2 Alexandersson Yngve PIF 16.00 0.00.08 45.04 44.72
3 Helkkula Simo PiTa 16.28 0.00.36 43.46 43.16
4 Nippala Juhani Jyry 17.25 0.01.33 40.81 40.52
5 Laine Jaakko HS 17.40 0.01.48 39.95 39.67
6 Hyvönen Eero PorvU 17.49 0.01.57 39.34 39.06
6 Pajala Tauno EsSu 17.49 0.01.57 39.34 39.06
8 Tolvanen Mauri LeSi 19.07 0.03.15 36.14 35.89
9 Liitiäinen Reijo Trian 19.13 0.03.21 35.70 35.45
10 Kataja Lasse SuSi 20.24 0.04.32 33.38 33.15
11 Uljas Risto Jyry 20.51 0.04.59 32.43 32.20
12 Lindberg Pekka LeSi 21.26 0.05.34 31.31 31.09
13 Hotti Reino HS 21.36 0.05.44 30.84 30.63
14 Heiskanen Risto EsSu 21.41 0.05.49 30.50 30.28
15 Terävä Seppo XYZ 22.14 0.06.22 29.52 29.31
16 Aho Olavi HS 23.14 0.07.22 28.04 27.84
17 Helin Jorma Jyry 24.13 0.08.21 26.69 26.51
18 Paikkala Jarmo Jyry 24.19 0.08.27 26.38 26.19
19 Partanen Risto HyRa 26.29 0.10.37 24.03 23.87
Rautanen Pauli JäPa HYL -
Railimo Matti SOC HYL -
Lindstedt Tapio OrPo HYL -
Kytöjoki Juhani Jyry HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 16.17 0.00.00 39.85 41.31
2 Rusko Heikki VaajTe 16.22 0.00.05 39.25 40.69
3 Rapakko Timo SuSi 17.04 0.00.47 37.26 38.63
4 Jylhä Keijo JRV 18.23 0.02.06 34.24 35.50
5 Reinikainen Pentti Jyry 19.24 0.03.07 32.11 33.29
6 Hartikainen Pertti S. RiSu 20.22 0.04.05 30.27 31.38
7 Kanerva Unto Jyry 22.08 0.05.51 27.56 28.57
8 Peitsala Osmo HS 22.13 0.05.56 27.16 28.16
9 Tunturi Markku VaHa 22.22 0.06.05 26.69 27.67
10 Latvasto Erkki HS 23.19 0.07.02 25.32 26.25
11 Mäkinen Matti Mesik 23.24 0.07.07 24.96 25.87
12 Koivula Keijo HyRa 23.26 0.07.09 24.64 25.55
13 Teppo Jaakko GIF 26.24 0.10.07 21.63 22.42
14 Heikinheimo Matti HS 27.35 0.11.18 20.47 21.22
15 Isoherranen Seppo HS 29.29 0.13.12 18.93 19.62
Laine Eero RaVi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saario Seppo MSParma 26.24 0.00.00
Jansson Nils KSF HYL -
Vänttinen Seppo EsSu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raasakka Jussi EsSu 15.04 0.00.00 60.73 62.14
2 Väisänen Lenni EsSu 15.09 0.00.05 59.39 60.77
3 Maasilta Aapo HS 15.26 0.00.22 57.31 58.64
4 Kallela Luca HS 15.32 0.00.28 55.96 57.26
5 Mbembela Karim Lynx 15.57 0.00.53 53.54 54.79
6 Ketonen Juuso LS-37 16.16 0.01.12 51.56 52.76
7 Penttinen Oskari EsSu 17.45 0.02.41 46.39 47.47
8 Vuorela Joona EsSu 21.39 0.06.35 37.33 38.20
9 Laavainen Aamos MSParma 21.45 0.06.41 36.46 37.31
10 Pelkonen Oula RaVa 22.34 0.07.30 34.46 35.26

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fritzen Florian Lynx 13.54 0.00.00 55.23 55.13
2 Töyrylä Rasmus KyS 14.12 0.00.18 53.39 53.29
3 Granqvist Aapo LS-37 14.48 0.00.54 50.57 50.48
4 Koivisto Mikael SKUusi 14.55 0.01.01 49.53 49.45
5 Ahoniemi Santeri HyRa 14.59 0.01.05 48.67 48.59
6 Liponkoski Aapo TP 15.07 0.01.13 47.61 47.53
7 Lehtonen Kaapo LS-37 15.19 0.01.25 46.36 46.28
8 Korento Benjamin OK77 15.44 0.01.50 44.52 44.45
9 Gustafsson Noel EsSu 15.47 0.01.53 43.77 43.70
10 Pelkonen Elias RaVa 16.01 0.02.07 42.54 42.46
11 Korhonen Eetu HyRa 17.44 0.03.50 37.88 37.81
12 Frilander Emil Trian 25.50 0.11.56 25.63 25.59
Sarkkinen Joonas LaTa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 11.34 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 12.35 0.01.01
3 Toivonen Nuutti RR 13.48 0.02.14
4 Liljeström Matias HS 13.53 0.02.19
5 Veikkola Matias EsAk 14.25 0.02.51
6 Leskinen Eemeli Lynx 14.59 0.03.25
7 Vuorela Samu EsAk 17.59 0.06.25
8 Kuronen Aleksi Jyry 18.24 0.06.50
9 Vuorensola Tuomas Lynx 18.56 0.07.22
10 Sarkkinen Eetu LaTa 19.11 0.07.37
11 TalviOja Otso RaHa 20.10 0.08.36
12 Tuominen Kaapo EsSu 26.32 0.14.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 14.09 0.00.00
2 Martomaa Eero EsSu 14.26 0.00.17
3 Veikkola Eemil EsAk 16.35 0.02.26
4 Varvikko Aaro EsAk 17.59 0.03.50
5 Siivonen Eero Koovee 19.14 0.05.05
6 Kärkkäinen Miika HS 21.44 0.07.35
Hanhijärvi Matteus EsAk HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Veikkola Viljami EsAk 10.54 0.00.00
2 Jantunen Olli EsSu 11.59 0.01.05
3 Fey Mark EsSu 13.11 0.02.17
4 Leskinen Eino Lynx 14.00 0.03.06
5 Harjamäki Sisu HS 15.01 0.04.07

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Enlund Alexandra PIF 14.47 0.00.00 90.95 91.40
2 Mänkärlä Aino Lynx 14.57 0.00.10 89.42 89.86
3 Taulavuori Venla AlatPi 15.00 0.00.13 88.60 89.04
4 Oksanen Maiju Pohjant 15.19 0.00.32 86.26 86.69
5 Hulkkonen Niina SWE 15.25 0.00.38 85.20 85.62
6 Kauppila Sanna AngA 15.44 0.00.57 82.99 83.40
7 Niva Sara Pohjant 16.01 0.01.14 81.04 81.44
8 Nymalm Amy PIF 16.11 0.01.24 79.73 80.12
9 Hirvonen Milla TP 16.12 0.01.25 79.16 79.55
10 Haavisto Emmi TuS 16.26 0.01.39 77.57 77.95
11 Mattila Milla HS 16.38 0.01.51 76.17 76.54
12 Nygård Mette S-JKL 16.50 0.02.03 74.80 75.17
13 Lindholm Sara Raseborg 16.55 0.02.08 73.98 74.34
14 Suhonen Anniina HS 17.09 0.02.22 72.52 72.87
15 Pelkonen Roosa TP 17.14 0.02.27 71.72 72.07
16 Virtanen Heta HlS 17.19 0.02.32 70.92 71.27
17 Leskinen Anne-Mari Lynx 17.38 0.02.51 69.21 69.55
18 Kari Jaana LänRa 17.42 0.02.55 68.51 68.85
19 Otsamo Pihla HS 18.03 0.03.16 66.75 67.08
20 Koli Helmi Lynx 18.07 0.03.20 66.08 66.40
21 Viholainen Elisa EsSu 18.41 0.03.54 63.66 63.97
22 Sainio Linda KangSK 18.43 0.03.56 63.13 63.44
23 Laurila Kirsti Pihkan 19.00 0.04.13 61.78 62.09
24 Jerkku Laura TuS 19.10 0.04.23 60.84 61.14
25 Vehomäki Varpu ORa 21.23 0.06.36 54.17 54.44
26 Lassila Elli KuortKu 22.17 0.07.30 51.63 51.89
27 Rauttola Tiia-Maria EsSu 23.35 0.08.48 48.46 48.70

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 15.54 0.00.00 73.13 78.35
2 Väre Tiina SomEsa 16.44 0.00.50 66.88 71.66
3 Andelin Sanna LaTa 17.20 0.01.26 62.05 66.48
4 Kalenius Regina KarjUra 20.43 0.04.49 49.81 53.37
5 Såger Nelli EsSu 35.18 0.19.24 28.00 30.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Siivonen Hanna-Mari Koovee 14.34 0.00.00 62.25 68.40
2 Forssten Ann-Sofie Pihkan 14.45 0.00.11 60.87 66.88
3 Valkonen Anu HS 14.57 0.00.23 59.45 65.32
4 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 15.11 0.00.37 57.93 63.66
5 Wolff Charlotta Raseborg 15.38 0.01.04 55.69 61.19
6 Eskola Missu TP 15.51 0.01.17 54.35 59.72
7 Castrén Jenni Jyry 16.21 0.01.47 52.14 57.28
8 Kyckling Katja Lynx 16.24 0.01.50 51.42 56.50
9 Fey Natalia EsSu 16.39 0.02.05 50.11 55.06
10 Nieminen Outi RR 17.04 0.02.30 48.35 53.13
11 Kangasaho Hanna Lynx 17.34 0.03.00 46.46 51.05
12 Kuuri-Riutta Eeva KS 18.11 0.03.37 44.39 48.77
13 Palo Unna-Sisko HS 18.43 0.04.09 42.64 46.85
13 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.43 0.04.09 42.64 46.85
15 Rantanen Sinikka KyS 18.46 0.04.12 41.56 45.66
Routsi Anastasia Jyry HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 14.26 0.00.00 67.54 61.27
2 Tervakangas Sanna EsSu 15.05 0.00.39 64.03 58.08
3 Nymalm Sanna PIF 15.09 0.00.43 63.14 57.28
4 Salonen Heidi HS 15.34 0.01.08 60.86 55.21
5 Nybakken Line EsSu 15.35 0.01.09 60.21 54.62
6 Niittymäki Katri Hiilto 15.39 0.01.13 59.37 53.86
7 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 16.04 0.01.38 57.26 51.94
8 Mjösund Katja EsSu 16.14 0.01.48 56.11 50.90
9 Khadgi Mari-Sisko JoKu 17.00 0.02.34 53.04 48.12
10 Rajamäki Riikka HS 17.38 0.03.12 50.62 45.92
11 Jarva Kaisa TVV 17.54 0.03.28 49.36 44.77
12 Pelkonen Suvi VeVe 18.20 0.03.54 47.69 43.26
13 Hosio Sanna EsSu 19.28 0.05.02 44.45 40.32
14 Oja Iina Pihkan 20.33 0.06.07 41.66 37.79
15 Liukkonen Niina Navi 21.17 0.06.51 39.79 36.10
16 Määttälä Johanna EsSu 22.33 0.08.07 37.15 33.70
17 Salminen Jonna KuUS 28.06 0.13.40 29.49 26.75

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 13.04 0.00.00 53.71 58.12
2 Talvioja Hanna RaHa 13.55 0.00.51 49.67 53.75
3 Åberg Inga-Lill Trian 14.24 0.01.20 47.27 51.15
4 Torri-Tuominen Mari Pihkan 15.10 0.02.06 44.19 47.82
5 Laurila Anneli Trian 15.27 0.02.23 42.70 46.20
6 Molnar Pia RaVa 15.30 0.02.26 41.88 45.32
7 Filipsson-Korento Lena OK77 15.35 0.02.31 40.98 44.35
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 15.58 0.02.54 39.34 42.57
9 Kahanpää Hanna EsSu 16.06 0.03.02 38.36 41.51
10 Tervo-Rantakokko Tiina HS 16.21 0.03.17 37.13 40.18
11 Kallela Sari HS 18.23 0.05.19 32.45 35.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 14.07 0.00.00 51.44 55.58
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 14.34 0.00.27 48.92 52.85
3 Linko Rita EsSu 14.54 0.00.47 46.91 50.68
4 Lankinen Pauliina HS 15.49 0.01.42 43.33 46.81
5 Suhonen Sirpa KuoSu 17.00 0.02.53 39.51 42.69
Schoultz von Annika OK77 HYL -
Salmenkylä Sinikka HS HYL -
Huhtanen Meri TP HYL -
Hakulinen Paula EsSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lallo Tuula Trian 14.03 0.00.00 52.85 56.19
2 Forsström Rita Raseborg 14.13 0.00.10 51.52 54.77
3 Sani Tuula HU-46 14.18 0.00.15 50.51 53.70
4 Puromies Merja EsSu 16.36 0.02.33 42.90 45.61
5 Kallio Arja RiSu 17.42 0.03.39 39.66 42.17
6 Sepponen Raija JäPa 17.55 0.03.52 38.62 41.06
7 Kottonen Annariitta Lynx 18.44 0.04.41 36.40 38.69
8 Tammisalo Netta KangSK 19.21 0.05.18 34.71 36.91
9 Markki Outi EsSu 19.32 0.05.29 33.87 36.01
10 Toivanen Tuula RaN 20.12 0.06.09 32.25 34.29
11 Leskinen Tiina Lynx 24.40 0.10.37 26.00 27.64
Lehto Ulla KyS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lonka Hennariikka KR 14.48 0.00.00 50.44 51.27
2 Nurminen Arja VaHa 15.12 0.00.24 48.29 49.09
3 Purhonen Kaija HU-46 15.16 0.00.28 47.26 48.05
4 Raiko Erja HyRa 15.55 0.01.07 44.55 45.29
5 Liimatainen Raili HyRa 16.12 0.01.24 43.01 43.72
6 Kattilakoski Kirsti KoS 16.40 0.01.52 41.05 41.74
7 Ahlqvist Kristiina RiSu 20.20 0.05.32 33.04 33.59
8 Kangasaho Sirpa HiKi 20.54 0.06.06 31.55 32.07
9 Bergström Anneli EsSu 21.53 0.07.05 29.56 30.05
Illaru Sinikka HiKi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 15.27 0.00.00 43.32 44.13
2 Alexandersson Gia PIF 16.02 0.00.35 40.85 41.61
3 Stoor Anne KoS 17.04 0.01.37 37.54 38.24
4 Luoma Helena Pihkan 17.15 0.01.48 36.30 36.98
5 Venäläinen Kaija VaHa 17.48 0.02.21 34.38 35.02
6 Kämäräinen Paula HiKi 21.00 0.05.33 28.46 28.99
7 Ohramaa Tuula Jyry 23.19 0.07.52 25.01 25.48
8 Hautala Tuula ONMKY 32.39 0.17.12 17.42 17.75

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 17.01 0.00.00 40.17 41.58
2 Karvinen Tuulikki HS 18.28 0.01.27 35.63 36.88
3 Torp Tytti HS 21.54 0.04.53 28.87 29.89
4 Tanska Eeva EsSu 32.43 0.15.42 18.54 19.19
5 Isoherranen Kaarina HS 38.41 0.21.40 15.02 15.55

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Pekkarinen Eila KeU HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Fagerholm Jennie KarjUra HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Häkkinen Pihla TP 16.31 0.00.00 63.44 64.68
2 Yli-Hietanen Silja TP 17.56 0.01.25 56.96 58.08
3 Lehtonen Maiju LS-37 18.06 0.01.35 54.99 56.07
4 Peura Kerttu EsSu 18.07 0.01.36 53.50 54.54
5 Kiljunen Emmi LS-37 18.30 0.01.59 50.97 51.97
6 Tiljander Venla EsSu 18.49 0.02.18 48.72 49.68
7 Kuusinen Saana TP 19.45 0.03.14 45.09 45.98

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turakainen Veera Lynx 12.49 0.00.00 55.88 51.93
2 Viskari Saana Lynx 13.36 0.00.47 51.78 48.12
3 Kurttila Meeri Navi 13.37 0.00.48 50.84 47.25
4 Virkajärvi Heta JRV 13.56 0.01.07 48.83 45.38
5 Pellikka Virna HiKi 14.11 0.01.22 47.13 43.80
6 Hosio Iris EsSu 14.18 0.01.29 45.91 42.66
7 Väistökoski Meri TP 14.43 0.01.54 43.80 40.70
8 Määttälä Fanni EsSu 16.37 0.03.48 38.07 35.38
9 Vanhala Heidi SKUusi 17.06 0.04.17 36.30 33.73
10 Kärkkäinen Eeva HS 19.03 0.06.14 31.95 29.70

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryynänen Ella Pihkan 12.29 0.00.00
2 Lampinen Pihla TP 15.19 0.02.50
3 Lampinen Siina TP 15.27 0.02.58
4 Hänninen Sanni TP 15.34 0.03.05
5 Häkkinen Kaisla TP 16.30 0.04.01
6 Kiljunen Eevi LS-37 17.13 0.04.44

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 11.45 0.00.00
2 Sauso Aada HS 13.40 0.01.55
3 Harjamäki Manja HS 14.14 0.02.29
4 Nurmiainen Elsa Raseborg 19.45 0.08.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Uma LS-37 14.01 0.00.00
2 Kriktilä Eevi EsSu 18.03 0.04.02
3 Siivonen Anni Koovee 18.06 0.04.05
4 Hirvikorpi Emma EsAk 22.01 0.08.00
5 Sauso Edith HS 23.52 0.09.51
6 Alakare Nelli HS 1.00.46 0.46.45
7 Tuominen Noomi EsSu 1.33.03 1.19.02