FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Espoon tuplasprintti, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pernu Lari EsSu 15.52 0.00.00 90.37 94.86
2 Hirvikallio Joni Koovee 15.57 0.00.05 89.54 93.98
3 Penttinen Topi MSParma 17.00 0.01.08 83.67 87.82
4 Rantala Valtteri LS-37 17.02 0.01.10 83.16 87.29
5 Palmen Alvar EsSu 17.04 0.01.12 82.66 86.76
6 Kari Tuomas AngA 17.20 0.01.28 81.05 85.07
7 Vanhanen Konsta IkNV 17.32 0.01.40 79.79 83.75
8 Linnainmaa Lauri HiKi 17.39 0.01.47 78.94 82.85
9 Nokka Atte LappRi 17.54 0.02.02 77.51 81.36
10 Gabitov Rinat EsSu 17.56 0.02.04 77.04 80.86
11 Niemi Oskari LappRi 18.09 0.02.17 75.80 79.56
12 Iurev Dmitrii HiKi 18.14 0.02.22 75.14 78.86
13 Heinaro Lauri EsSu 18.17 0.02.25 74.61 78.32
14 Leskinen Aapo Lynx 18.24 0.02.32 73.82 77.49
15 Rousku Samuli MSParma 18.25 0.02.33 73.44 77.09
16 Sorsa Lauri HiKi 18.32 0.02.40 72.67 76.27
17 Vehmas Miika EsSu 18.34 0.02.42 72.22 75.81
18 Seppänen Kari-Pekka EsSu 18.35 0.02.43 71.84 75.41
19 Ray Jonathan OK77 18.42 0.02.50 71.09 74.61
20 Melin Christoffer Falken 18.43 0.02.51 70.71 74.22
21 Salonen Matias HS 18.56 0.03.04 69.60 73.05
22 Boström Kristian EsSu 19.10 0.03.18 68.45 71.84
23 Koivuniemi Sakari TP 19.14 0.03.22 67.91 71.27
24 Turkki Eero ORa 19.20 0.03.28 67.25 70.59
25 Tervakangas Mikko EsSu 19.26 0.03.34 66.61 69.91
26 Haajanen Erik PIF 19.28 0.03.36 66.20 69.48
27 Leirimaa Tatu LS-37 19.36 0.03.44 65.45 68.70
28 Hakuli Tommi SKUusi 20.02 0.04.10 63.74 66.91
29 Ylis-Junttila Vesa HlS 20.03 0.04.11 63.40 66.55
30 Niemi Topias HS 20.33 0.04.41 61.57 64.63
31 Kurkela Mikko KaSu 20.36 0.04.44 61.14 64.18
32 Heikkinen Janne HS 20.42 0.04.50 60.57 63.57
33 Ilmakunnas Ilari Pihkan 20.45 0.04.53 60.14 63.12
34 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 21.35 0.05.43 57.55 60.40
35 Kauppila Tomi VeVe 21.45 0.05.53 56.84 59.66
36 Tolvanen Leo Pihkan 25.25 0.09.33 48.41 50.81
37 Muukkonen Petteri Trian 46.16 0.30.24 26.47 27.78
Kiuru Jani RaKaS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Juha VetU 17.28 0.00.00 65.04 71.03
2 Välikorpi Jari RasKu 17.33 0.00.05 62.30 68.04
3 Koskinen Jussi EsSu 17.41 0.00.13 59.42 64.90
4 Aaltonen Vesa Brahe 18.21 0.00.53 54.94 60.01
5 Näsi Matti RaJu 19.38 0.02.10 49.18 53.71

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 17.29 0.00.00 60.22 68.10
2 Sevon Tuomo EsSu 19.12 0.01.43 53.81 60.85
3 Lassila Jussi PiTa 20.27 0.02.58 49.55 56.04
4 Lahtinen Ismo Jyry 21.13 0.03.44 46.83 52.96
5 Kärkkäinen Kimmo HS 24.55 0.07.26 39.09 44.20
6 Rosenblad Kalle HiKi 25.16 0.07.47 37.76 42.70
7 Salo Jukka KuUS 26.02 0.08.33 35.89 40.59
8 Höysniemi Matti Pihkan 26.34 0.09.05 34.43 38.93
Stoor Matti KoS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Martomaa Simo KR 16.05 0.00.00 70.98 71.72
2 Peltola Juha MSParma 16.16 0.00.11 69.79 70.52
3 Hytönen Harri RaVa 16.57 0.00.52 66.60 67.30
4 Sillanpää Sampo Lynx 17.10 0.01.05 65.39 66.08
5 Virtanen Lassi RaLu 17.17 0.01.12 64.58 65.26
6 Ahtiainen Akseli KR 17.27 0.01.22 63.60 64.27
7 Häkkinen Mika Hiilto 17.34 0.01.29 62.82 63.48
8 Salo Mikael Trian 17.41 0.01.36 62.05 62.70
9 Tala Tuomas HS 18.20 0.02.15 59.50 60.12
10 Kaario Kimmo S-JKL 18.39 0.02.34 58.15 58.76
11 Korhonen Tomi HyRa 18.54 0.02.49 57.05 57.64
12 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 18.57 0.02.52 56.56 57.15
13 Laaksonen Pasi EsSu 19.01 0.02.56 56.03 56.61
13 Laine Mikko HS 19.01 0.02.56 56.03 56.61
15 Laavainen Mikko MSParma 19.04 0.02.59 55.22 55.79
16 Isoherranen Sami Lynx 19.38 0.03.33 53.30 53.86
17 Maasilta Tommi RaVa 21.37 0.05.32 48.12 48.62
18 Nurmiainen Jouko Raseborg 21.54 0.05.49 47.20 47.70
19 Rekonen Janne Jyry 22.32 0.06.27 45.60 46.07
20 Hämäläinen Petri Pihkan 23.17 0.07.12 43.85 44.31
21 Kurttila Jukka Navi 24.12 0.08.07 41.93 42.37
22 Hellstedt Tony Lynx 25.16 0.09.11 39.91 40.33
Repo Juuso EsSu HYL -
Pohjola Olli-Pekka Koovee HYL -
Mjösund Asgeir EsSu HYL -
Maisniemi Kreu HS HYL -
Leppänen Kristian LS-37 HYL -
Illaru Tonu HiKi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsblom Vesa LS-37 13.49 0.00.00 66.21 69.67
2 Virtanen Antti HlS 14.00 0.00.11 64.96 68.35
3 Heikkilä Tero PR 14.07 0.00.18 64.03 67.37
4 Kyyrönen Samuli RR 14.37 0.00.48 61.46 64.67
5 Pulli Antero RR 14.46 0.00.57 60.47 63.62
6 Ojalainen Jorma SKVuoksi 14.54 0.01.05 59.56 62.67
7 Harjamäki Petri HiKi 15.04 0.01.15 58.54 61.59
8 Parttimaa Timo AngA 15.08 0.01.19 57.91 60.94
9 Venäläinen Toni VaHa 15.18 0.01.29 56.92 59.90
10 Larmala Juha-Pekka EsSu 15.21 0.01.32 56.38 59.32
11 Tähtinen Timo HS 15.28 0.01.39 55.60 58.50
12 Liljeström Kimmo HS 15.46 0.01.57 54.20 57.02
13 Korhonen Jussi HlS 15.53 0.02.04 53.45 56.24
14 Tuominen Hans Pihkan 16.04 0.02.15 52.50 55.24
15 Nygård Marko S-JKL 16.08 0.02.19 51.94 54.65
16 Asklöf Tom Lynx 16.22 0.02.33 50.87 53.52
17 Laine Arttu EsSu 16.33 0.02.44 49.97 52.58
18 Kleemola Jari PertPe 16.35 0.02.46 49.54 52.13
19 Lohikainen Timo RaVa 16.47 0.02.58 48.62 51.16
20 Ojanen Tuomas HS 17.02 0.03.13 47.59 50.07
21 Kantanen Olli OK77 17.06 0.03.17 47.08 49.54
22 Klinga Ville LS-37 18.22 0.04.33 43.53 45.81
23 Savilahti Petri Lynx 18.49 0.05.00 42.20 44.40
Viisanen Ville ORa HYL -
Lehtonen Olli KoHo HYL -
Kuusinen Petri TP HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 14.30 0.00.00 55.31 61.04
2 Juvakka Pekka AnttU 15.01 0.00.31 53.07 58.57
3 Kiljunen Pekka AnttU 15.11 0.00.41 52.16 57.57
4 Hakulinen Pekka EsSu 15.24 0.00.54 51.10 56.40
5 Kyhäräinen Jukka HS 16.18 0.01.48 47.97 52.94
6 Ray Tomas OK77 16.34 0.02.04 46.89 51.76
7 Tarkkanen Matti SuJu 16.56 0.02.26 45.58 50.31
8 Jyrkkäranta Jyri Koovee 17.23 0.02.53 44.11 48.69
9 Hakulinen Jukka VeVe 17.34 0.03.04 43.37 47.87
10 Vänttinen Harri EsSu 17.47 0.03.17 42.56 46.97
11 Molnar Geza RaVa 18.18 0.03.48 41.08 45.34
12 Lassila Antti KuortKu 18.19 0.03.49 40.77 45.00
12 Itkonen Raimo S-JKL 18.19 0.03.49 40.77 45.00
14 Mättölä Ali EsSu 18.29 0.03.59 39.86 44.00
15 Kymäläinen Jari TP 19.00 0.04.30 38.51 42.51
16 Frilander Heikki Trian 19.17 0.04.47 37.69 41.60
16 Huhtanen Ossi TP 19.17 0.04.47 37.69 41.60
18 Kuuluvainen Juha EsSu 19.26 0.04.56 36.88 40.71
19 Ritakallio Timo Lynx 19.35 0.05.05 36.34 40.11
20 Hakuli Kari KeU 20.19 0.05.49 34.79 38.39
21 Hietanen Ari KuUS 20.41 0.06.11 33.93 37.45
22 Liukkonen Jari IHR 21.30 0.07.00 32.40 35.77
23 Vuorinen Hannu KyS 23.43 0.09.13 29.16 32.19
24 Hyväri Mikko HS 24.31 0.10.01 28.01 30.91
25 Lampinen Raino HS 26.04 0.11.34 26.15 28.86

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 11.03 0.00.00 53.08 56.00
2 Malinen Jouko RR 11.31 0.00.28 50.42 53.20
3 Niemi Kari-Veli HauSi 11.45 0.00.42 48.92 51.62
4 Hyppänen Timo EKSu 11.47 0.00.44 48.28 50.94
5 Juutilainen Anssi SKVuoksi 12.19 0.01.16 45.72 48.24
6 Fogelholm Mikael KeU 12.53 0.01.50 43.25 45.63
7 Liukkonen Juha HiKi 13.37 0.02.34 40.49 42.72
8 Virtanen Kari MSParma 13.42 0.02.39 39.82 42.01
9 Salmenkylä Veli Matti HS 13.53 0.02.50 38.87 41.01
10 Puustinen Tuomo Pihkan 14.09 0.03.06 37.72 39.80
11 Rantala Jari Koovee 15.00 0.03.57 35.19 37.13
12 Kuivala Juha TuS 15.27 0.04.24 33.79 35.65
13 Svärd Rune Trian 16.08 0.05.05 31.99 33.76
14 Ruotsalainen Hannu EsSu 18.57 0.07.54 26.93 28.41
Eskola Mikko TP HYL -
Autio Ossi HyRa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.12 0.00.00 47.93 50.66
2 Lehto Jarmo VeVe 12.33 0.00.21 46.21 48.83
3 Ilmakunnas Pekka Pihkan 12.36 0.00.24 45.64 48.23
4 Hautala Matti ONMKY 12.43 0.00.31 44.84 47.38
5 Forsström Ove Raseborg 13.01 0.00.49 43.43 45.90
6 Virtanen Timo IitPy 13.34 0.01.22 41.31 43.66
7 Sane Kari HS 13.45 0.01.33 40.40 42.70
8 Liukkala Pekka HauSi 14.06 0.01.54 39.06 41.27
9 Helkkula Rauli TuMe 14.09 0.01.57 38.57 40.76
10 Hakola Martti RiSu 14.54 0.02.42 36.30 38.37
11 Kuivala Hannu TuS 15.03 0.02.51 35.62 37.64
12 Laaksonen Lasse SuSi 15.05 0.02.53 35.22 37.22
13 Väätäinen Seppo EsSu 16.37 0.04.25 31.67 33.47
14 Leinonen Markku Pihkan 16.49 0.04.37 31.01 32.77
15 Ahlroth Timo TurSa 16.55 0.04.43 30.54 32.27
16 Tarvainen Juhani PiTa 17.34 0.05.22 29.13 30.78
17 Niemi Ilkka EsSu 18.45 0.06.33 27.03 28.57
18 Ahlqvist Hannu RiSu 19.02 0.06.50 26.37 27.87
19 Nykänen Pentti Jyry 24.26 0.12.14 20.34 21.50

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 11.51 0.00.00 48.06 48.15
2 Railimo Matti SOC 12.54 0.01.03 43.89 43.97
3 Lindstedt Tapio OrPo 13.16 0.01.25 42.43 42.51
4 Pusa Raimo OrPo 13.18 0.01.27 42.08 42.16
4 Tolvanen Mauri LeSi 13.18 0.01.27 42.08 42.16
6 Orpana Risto SOC 13.19 0.01.28 41.53 41.61
7 Helkkula Simo PiTa 13.36 0.01.45 40.43 40.50
7 Lehtinen Teuvo SOC 13.36 0.01.45 40.43 40.50
9 Laine Jaakko HS 13.45 0.01.54 39.51 39.58
10 Alexandersson Yngve PIF 13.51 0.02.00 38.99 39.06
11 Nippala Juhani Jyry 14.39 0.02.48 36.63 36.70
11 Peltola Timo MSParma 14.39 0.02.48 36.63 36.70
13 Kataja Lasse SuSi 14.49 0.02.58 35.78 35.84
14 Lindberg Pekka LeSi 15.09 0.03.18 34.77 34.84
15 Liitiäinen Reijo Trian 15.48 0.03.57 33.13 33.19
16 Uljas Risto Jyry 16.59 0.05.08 30.63 30.69
17 Terävä Seppo XYZ 17.13 0.05.22 30.03 30.08
18 Hotti Reino HS 17.14 0.05.23 29.81 29.86
19 Paikkala Jarmo Jyry 18.37 0.06.46 27.42 27.46
20 Heiskanen Risto EsSu 18.41 0.06.50 27.14 27.19
21 Helin Jorma Jyry 18.53 0.07.02 26.68 26.73
22 Lassila Heikki PiTa 20.11 0.08.20 24.80 24.84
23 Partanen Risto HyRa 21.33 0.09.42 23.07 23.12
24 Aho Olavi HS 21.56 0.10.05 22.52 22.56
25 Kytöjoki Juhani Jyry 26.29 0.14.38 18.53 18.56
Rautanen Pauli JäPa HYL -
Hyvönen Eero PorvU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 13.00 0.00.00 40.79 42.29
2 Rapakko Timo SuSi 14.11 0.01.11 37.03 38.39
3 Jylhä Keijo JRV 15.24 0.02.24 33.78 35.03
4 Reinikainen Pentti Jyry 16.22 0.03.22 31.49 32.64
5 Mäkinen Matti Mesik 17.03 0.04.03 29.93 31.03
6 Rusko Heikki VaajTe 17.14 0.04.14 29.33 30.40
7 Peitsala Osmo HS 17.21 0.04.21 28.84 29.90
8 Koivula Keijo HyRa 17.27 0.04.27 28.39 29.43
9 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.31 0.04.31 28.00 29.03
10 Tunturi Markku VaHa 17.42 0.04.42 27.43 28.44
11 Isoherranen Seppo HS 17.47 0.04.47 27.02 28.01
12 Laine Eero RaVi 18.14 0.05.14 26.08 27.04
13 Latvasto Erkki HS 19.25 0.06.25 24.24 25.13
14 Teppo Jaakko GIF 19.52 0.06.52 23.44 24.30
15 Heikinheimo Matti HS 32.47 0.19.47 14.05 14.57
16 Lindeman Osmo HS 49.41 0.36.41 9.17 9.51
Kanerva Unto Jyry HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jansson Nils KSF 14.20 0.00.00
2 Vänttinen Seppo EsSu 17.16 0.02.56
Saario Seppo MSParma HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Maasilta Aapo HS 15.16 0.00.00 62.89 66.18
2 Raasakka Jussi EsSu 16.10 0.00.54 58.40 61.45
3 Mbembela Karim Lynx 16.29 0.01.13 56.31 59.25
4 Väisänen Lenni EsSu 17.36 0.02.20 51.83 54.53
5 Penttinen Oskari EsSu 18.14 0.02.58 49.15 51.72
6 Laaksonen Emil EsSu 20.38 0.05.22 42.66 44.88
7 Vuorela Joona EsSu 21.51 0.06.35 39.55 41.61
8 Pelkonen Oula RaVa 23.57 0.08.41 35.41 37.26
9 Laavainen Aamos MSParma 26.44 0.11.28 31.13 32.75
Ketonen Juuso LS-37 HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivisto Mikael SKUusi 14.41 0.00.00 54.24 53.94
2 Töyrylä Rasmus KyS 14.53 0.00.12 52.89 52.60
2 Liponkoski Aapo TP 14.53 0.00.12 52.89 52.60
4 Fritzen Florian Lynx 15.00 0.00.19 51.25 50.98
5 Passila Veeti HU-46 15.13 0.00.32 49.92 49.65
6 Lehtonen Kaapo LS-37 15.25 0.00.44 48.68 48.41
7 Granqvist Aapo LS-37 15.44 0.01.03 47.11 46.86
8 Gustafsson Noel EsSu 16.41 0.02.00 43.88 43.64
9 Ahoniemi Santeri HyRa 16.53 0.02.12 42.82 42.58
10 Korhonen Eetu HyRa 17.16 0.02.35 41.33 41.11
11 Korento Benjamin OK77 18.09 0.03.28 38.82 38.60
12 Pelkonen Elias RaVa 18.31 0.03.50 37.55 37.35
13 Frilander Emil Trian 33.42 0.19.01 20.36 20.25
Sarkkinen Joonas LaTa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 10.04 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 11.15 0.01.11
3 Liljeström Matias HS 12.18 0.02.14
4 Veikkola Matias EsAk 12.25 0.02.21
5 Toivonen Nuutti RR 12.26 0.02.22
6 Passila Leevi HU-46 13.13 0.03.09
7 Mjösund Linus EsSu 13.17 0.03.13
8 Leskinen Eemeli Lynx 13.23 0.03.19
9 Nurmilaukas Niilo EsAk 14.58 0.04.54
10 Vuorela Samu EsAk 15.17 0.05.13
11 Vuorensola Tuomas Lynx 15.33 0.05.29
12 Kuronen Aleksi Jyry 19.52 0.09.48
TalviOja Otso RaHa HYL -
Sarkkinen Eetu LaTa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 9.58 0.00.00
2 Siivonen Eero Koovee 11.53 0.01.55
3 Varvikko Aaro EsAk 12.07 0.02.09
4 Martomaa Eero EsSu 13.00 0.03.02
5 Hanhijärvi Matteus EsAk 14.17 0.04.19
6 Kärkkäinen Miika HS 14.25 0.04.27
Veikkola Eemil EsAk HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Veikkola Viljami EsAk 6.16 0.00.00
2 Jantunen Olli EsSu 7.40 0.01.24
3 Leskinen Eino Lynx 8.04 0.01.48
4 Fey Mark EsSu 8.27 0.02.11
5 Harjamäki Sisu HS 8.58 0.02.42

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 15.59 0.00.00 92.33 92.98
2 Määttänen Maria EsSu 16.14 0.00.15 90.48 91.12
3 Hulkkonen Niina SWE 16.51 0.00.52 86.76 87.37
4 Kauppila Sanna AngA 16.53 0.00.54 86.18 86.79
4 Enlund Alexandra PIF 16.53 0.00.54 86.18 86.79
6 Oksanen Maiju Pohjant 16.55 0.00.56 85.19 85.79
7 Isoherranen Salla Lynx 16.57 0.00.58 84.62 85.21
8 Hirvonen Milla TP 16.59 0.01.00 84.04 84.63
9 Tala Emilia HS 17.05 0.01.06 83.15 83.73
9 Mattila Milla HS 17.05 0.01.06 83.15 83.73
11 Suhonen Anniina HS 17.23 0.01.24 80.92 81.48
12 Haavisto Emmi TuS 17.24 0.01.25 80.44 81.01
13 Nygård Mette S-JKL 17.42 0.01.43 78.69 79.24
14 Pelkonen Roosa TP 17.48 0.01.49 77.86 78.40
15 Nymalm Amy PIF 17.52 0.01.53 77.18 77.72
16 Kari Jaana LänRa 18.07 0.02.08 75.73 76.26
17 Virtanen Heta HlS 18.15 0.02.16 74.80 75.32
17 Leskinen Anne-Mari Lynx 18.15 0.02.16 74.80 75.32
19 Koskinen Noora MSParma 18.23 0.02.24 73.50 74.02
20 Laurila Kirsti Pihkan 18.58 0.02.59 70.88 71.38
21 Otsamo Pihla HS 19.05 0.03.06 70.08 70.57
22 Viholainen Elisa EsSu 19.25 0.03.26 68.52 69.00
23 Hyyrynen Noora HS 19.54 0.03.55 66.51 66.98
24 Lindholm Sara Raseborg 19.56 0.03.57 66.05 66.52
25 Koli Helmi Lynx 20.04 0.04.05 65.27 65.73
26 Jerkku Laura TuS 20.11 0.04.12 64.55 65.00
27 Lindholm Vivian OK77 20.19 0.04.20 63.79 64.23
28 Sainio Linda KangSK 20.59 0.05.00 61.43 61.86
29 Vehomäki Varpu ORa 22.12 0.06.13 57.75 58.16
30 Lassila Elli KuortKu 24.54 0.08.55 51.21 51.57
31 Rauttola Tiia-Maria EsSu 27.49 0.11.50 45.59 45.91
Niva Sara Pohjant HYL -
Mänkärlä Aino Lynx KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 16.31 0.00.00 70.84 75.31
2 Korhonen Kati S-JKL 17.01 0.00.30 66.70 70.90
3 Andelin Sanna LaTa 17.20 0.00.49 63.45 67.45
4 Kangasaho Essi HiKi 19.08 0.02.37 55.65 59.16
5 Kalenius Regina KarjUra 21.58 0.05.27 46.87 49.83
6 Såger Nelli EsSu 28.42 0.12.11 34.65 36.84

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eskola Missu TP 16.13 0.00.00 63.54 69.82
2 Siivonen Hanna-Mari Koovee 16.17 0.00.04 62.75 68.95
3 Valkonen Anu HS 17.06 0.00.53 59.26 65.11
4 Routsi Anastasia Jyry 17.26 0.01.13 57.63 63.32
5 Kyckling Katja Lynx 18.17 0.02.04 54.48 59.86
6 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 18.25 0.02.12 53.62 58.92
7 Castrén Jenni Jyry 18.30 0.02.17 52.91 58.14
8 Wolff Charlotta Raseborg 18.49 0.02.36 51.57 56.66
9 Nieminen Outi RR 19.10 0.02.57 50.18 55.13
10 Fey Natalia EsSu 19.16 0.03.03 49.47 54.36
11 Kangasaho Hanna Lynx 19.19 0.03.06 48.90 53.73
12 Passila Heidi HU-46 20.11 0.03.58 46.37 50.95
13 Rantanen Sinikka KyS 20.15 0.04.02 45.80 50.32
14 Palo Unna-Sisko HS 20.28 0.04.15 44.89 49.33
15 Kuuri-Riutta Eeva KS 21.05 0.04.52 43.17 47.44
16 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 21.43 0.05.30 41.52 45.62
17 Aunila Terhi HS 26.25 0.10.12 33.81 37.14
Forssten Ann-Sofie Pihkan HYL -
Arjamaa Heidi HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 15.24 0.00.00 70.72 64.63
2 Nymalm Sanna PIF 16.28 0.01.04 65.56 59.91
3 Mjösund Katja EsSu 17.30 0.02.06 61.14 55.87
4 Tervakangas Sanna EsSu 18.02 0.02.38 58.80 53.73
5 Khadgi Mari-Sisko JoKu 18.24 0.03.00 57.10 52.18
6 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 19.16 0.03.52 54.03 49.38
7 Salonen Heidi HS 19.17 0.03.53 53.49 48.88
8 Nybakken Line EsSu 19.19 0.03.55 52.90 48.34
9 Rajamäki Riikka HS 19.22 0.03.58 52.27 47.76
10 Kleemola Katri PertPe 19.47 0.04.23 50.68 46.31
11 Jarva Kaisa TVV 20.41 0.05.17 48.01 43.87
12 Pelkonen Suvi VeVe 21.21 0.05.57 46.06 42.09
13 Oja Iina Pihkan 22.08 0.06.44 44.00 40.20
14 Hosio Sanna EsSu 22.21 0.06.57 43.14 39.42
15 Liukkonen Niina Navi 22.32 0.07.08 42.36 38.71
16 Salminen Jonna KuUS 26.39 0.11.15 35.46 32.40
Niittymäki Katri Hiilto HYL -
Määttälä Johanna EsSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 9.20 0.00.00 53.05 58.83
2 Talvioja Hanna RaHa 9.58 0.00.38 49.11 54.45
3 Torri-Tuominen Mari Pihkan 10.14 0.00.54 47.27 52.42
3 Åberg Inga-Lill Trian 10.14 0.00.54 47.27 52.42
5 Tervo-Rantakokko Tiina HS 10.24 0.01.04 45.41 50.36
6 Laurila Anneli Trian 10.38 0.01.18 43.88 48.66
7 Ray Carola OK77 11.13 0.01.53 41.09 45.56
8 Virtanen Tiina PertPe 11.14 0.01.54 40.52 44.93
9 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 11.16 0.01.56 39.89 44.23
10 Filipsson-Korento Lena OK77 11.18 0.01.58 39.27 43.54
10 Kahanpää Hanna EsSu 11.18 0.01.58 39.27 43.54
12 Franssila Hanna AngA 11.37 0.02.17 37.21 41.27
13 Kallela Sari HS 12.07 0.02.47 35.21 39.04
Molnar Pia RaVa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 10.30 0.00.00 51.95 55.27
2 Matilainen Mirja HS 10.31 0.00.01 51.01 54.26
3 Hakulinen Paula EsSu 10.46 0.00.16 48.98 52.10
4 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 10.51 0.00.21 47.76 50.81
5 Lankinen Pauliina HS 11.16 0.00.46 45.19 48.07
6 Linko Rita EsSu 11.19 0.00.49 44.19 47.01
7 Suhonen Sirpa KuoSu 11.31 0.01.01 42.63 45.35
8 Salmenkylä Sinikka HS 12.43 0.02.13 37.89 40.31
9 Huhtanen Meri TP 13.29 0.02.59 35.06 37.30
Schoultz von Annika OK77 KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 9.16 0.00.00 51.69 53.92
2 Kottonen Annariitta Lynx 9.17 0.00.01 51.08 53.29
3 Puromies Merja EsSu 9.49 0.00.33 47.82 49.88
4 Lallo Tuula Trian 9.54 0.00.38 46.93 48.96
5 Forsström Rita Raseborg 10.23 0.01.07 44.28 46.20
6 Kokkila Marita EsSu 10.36 0.01.20 42.93 44.78
7 Kallio Arja RiSu 11.04 0.01.48 40.68 42.44
8 Linjama Mirja EsSu 11.15 0.01.59 39.59 41.31
9 Leskinen Tiina Lynx 12.27 0.03.11 35.39 36.92
10 Tammisalo Netta KangSK 12.37 0.03.21 34.55 36.04
11 Markki Outi EsSu 13.06 0.03.50 32.91 34.33
12 Toivanen Tuula RaN 13.19 0.04.03 32.01 33.39
13 Lehto Ulla KyS 13.22 0.04.06 31.53 32.90
14 Sepponen Raija JäPa 13.34 0.04.18 30.72 32.04
15 Ojajärvi Seija HS 15.42 0.06.26 26.24 27.37
16 Kairamo Kristiina HiKi 16.45 0.07.29 24.31 25.36

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lonka Hennariikka KR 9.48 0.00.00 50.48 51.32
2 Nurminen Arja VaHa 9.50 0.00.02 49.47 50.29
3 Illaru Sinikka HiKi 9.58 0.00.10 47.98 48.78
4 Purhonen Kaija HU-46 10.24 0.00.36 45.19 45.94
5 Liimatainen Raili HyRa 11.17 0.01.29 40.92 41.60
6 Raiko Erja HyRa 11.37 0.01.49 39.04 39.68
7 Bergström Anneli EsSu 13.43 0.03.55 32.46 33.00
8 Ahlqvist Kristiina RiSu 15.41 0.05.53 27.86 28.32
9 Kangasaho Sirpa HiKi 16.41 0.06.53 25.70 26.12
Kattilakoski Kirsti KoS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 9.24 0.00.00 44.75 45.59
2 Alexandersson Gia PIF 10.47 0.01.23 38.18 38.89
3 Stoor Anne KoS 11.27 0.02.03 35.17 35.82
4 Luoma Helena Pihkan 11.55 0.02.31 33.03 33.65
5 Venäläinen Kaija VaHa 12.16 0.02.52 31.36 31.94
6 Kämäräinen Paula HiKi 13.00 0.03.36 28.89 29.43
7 Hautala Tuula ONMKY 14.41 0.05.17 24.97 25.43
Ohramaa Tuula Jyry HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 10.28 0.00.00 38.20 39.55
2 Paatero Leena EsSu 11.26 0.00.58 33.66 34.85
3 Isoherranen Kaarina HS 13.20 0.02.52 27.74 28.72
4 Torp Tytti HS 14.39 0.04.11 24.22 25.08
Tanska Eeva EsSu HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 17.28 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fagerholm Jennie KarjUra 39.00 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 16.14 0.00.00 64.70 64.55
2 Häkkinen Pihla TP 16.30 0.00.16 62.29 62.14
3 Peura Kerttu EsSu 17.37 0.01.23 57.06 56.93
4 Kiljunen Emmi LS-37 17.47 0.01.33 55.26 55.13
5 Kuusinen Saana TP 17.58 0.01.44 53.44 53.32
6 Lehtonen Maiju LS-37 18.23 0.02.09 51.01 50.89
7 Heikkilä Suvi Lynx 18.59 0.02.45 48.21 48.10
8 Tiljander Venla EsSu 21.09 0.04.55 42.21 42.11

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turakainen Veera Lynx 15.05 0.00.00 56.60 52.60
2 Viskari Saana Lynx 16.11 0.01.06 51.87 48.21
3 Pellikka Virna HiKi 16.32 0.01.27 49.91 46.39
4 Väistökoski Meri TP 16.41 0.01.36 48.61 45.18
5 Virkajärvi Heta JRV 16.45 0.01.40 47.57 44.21
6 Hosio Iris EsSu 16.46 0.01.41 46.67 43.37
7 Kurttila Meeri Navi 17.28 0.02.23 43.99 40.88
8 Määttälä Fanni EsSu 18.55 0.03.50 39.86 37.05
9 Vanhala Heidi SKUusi 19.09 0.04.04 38.63 35.90
10 Kärkkäinen Eeva HS 23.04 0.07.59 31.46 29.23

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryynänen Ella Pihkan 10.57 0.00.00
2 Häkkinen Kaisla TP 11.04 0.00.07
3 Hänninen Sanni TP 12.25 0.01.28
4 Kiljunen Eevi LS-37 17.27 0.06.30
Maisniemi Kreetta HS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 8.46 0.00.00
2 Sauso Aada HS 9.25 0.00.39
3 Harjamäki Manja HS 10.51 0.02.05
4 Nurmiainen Elsa Raseborg 14.18 0.05.32
5 Nurmilaukas Tuuli EsAk 14.38 0.05.52

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Anni Koovee 7.44 0.00.00
2 Lehtonen Uma LS-37 8.35 0.00.51
3 Kriktilä Eevi EsSu 10.04 0.02.20
4 Sauso Edith HS 10.28 0.02.44
5 Laukkanen Pihla KarjUra 10.35 0.02.51
6 Alakare Nelli HS 11.29 0.03.45
7 Hirvikorpi Emma EsAk 13.27 0.05.43